• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Testujeme na Nový rok

(Zamčená)
29. března 2010 
Jé to je super, na těch stránkách co jsi mi teď poslala je postupný návod jak se zaregistrovat na fertility, tak to jdu zkusit. Manžu mám nemocného, tak mám aspoň čas sedět u netu. :wink:
28. únor 2009 v 10:01  • Odpověz
Kackark:moc děkuji za odkaz, už jsem to konečně nastavila i na fertility, ještě že umím každé dvacáté anglické slovíčko. :grinning:
28. únor 2009 v 10:19  • Odpověz
autor
As: tak to jsem ráda, že se ti podle mého návodu zadařilo, ty stránky jsou naprosto úžasné a kolikrát se k nim vracím a hledám nové a nové odpovědi na mé otázky. Teď např. kolem uhnizďování atd. :dizzy_face:
28. únor 2009 ve 12:01  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
ahoj kačko :slight_smile: ...tak jsem mrkla na ty tvoje grafy....mě zase FF ovu nevyznačil :frowning2:
ale ted už si opravdu myslím,že ovulku jsem měla posunutou až na ten 21DC...dneska mi teplota začala klesat, mám bolení....počítám,že zítra mrchanda příjde
takže teoreticky: bych měla ted být 11DPO
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nummer=4/userid=64612
kačko...jaký má být čípek před MS?
28. únor 2009 ve 12:18  • Odpověz
autor
Ahojky cambi: V kolik měříš a jakým teploměrem, mě ty tvoje teploty připadají neskutečně vysoké a těšila jsem se, že budeš těhulka. Asi si netestovala, viď? Tohle jsem našla k tomu čípku:

V průběhu cyklu se tedy čípek mění takto:
Na začátku cyklu je tvrdý-prodloužený-uzavřený, postupně se zkracuje-měkne otevírá, až při ovulaci je měkký-krátký-otevřený a po ovulaci se opět vrací do původní polohy. Sledování čípku není nutné, ale pokud je ovulace nejistá, může nám tento znak pomoci ji blíže určit. Musím ovšem zdůraznit, že ze všech znaků plodnosti vyžaduje pozorování děložního čípku největší cvik.

Častý dotaz se opět vztahuje k čípku v těhotenství - stejně jako u hlenu je tento znak velice nejistý. Správně by měl v těhotenství zůstat prodloužený, tvrdý a uzavřený, ale fakt, že takový zůstává, těhotenství rozhodně nepotvrzuje. Při menstruaci se čípek otevírá a měkne, ale určitě není pravidlem, že blížící se menstruaci poznáme podle zkracujícího se a měknoucího čípku. Já sama jsem na sobě například vypozorovala, že ještě v počátku MS mám čípek tvrdý, prodloužený a vzorně uzavřený, měkne a otevírá se až po několika hodinách krvácení. Tím nejspolehlivějším znakem pro určení těhotenství tedy zůstává teplota.
28. únor 2009 ve 12:37  • Odpověz
autor
A ještě tohle:

Sledování děložního čípku

I děložní čípek samotný se v průběhu cyklu mění. Pozor, je třeba ho sledovat stále ve stejné poloze, najděte si takovou, která Vám nejvíce vyhovuje (např. ve dřepu, vestoje s jedou nohou opřenou o židli nebo třeba v sedu na záchodě), a tu potom neměňte po celou dobu sledování. Opět zdůrazňuji, že je třeba mít pečlivě umyté ruce! Pozorujeme u něj zejména tři znaky:

- Polohu - na začátku cyklu je čípek umístěný nízko, je jakoby prodloužený, snadno ho nahmatáme, s blížící se ovulací se potom postupně zkracuje, při ovulaci je maximálně zkrácený (občas bývá dokonce obtížné ho nahmatat), po ní se vrací opět do své původní prodloužené podoby.

- Tvrdost čípku - na začátku cyklu je čípek tuhý (bývá na dotek přirovnáván ke špičce nosu), s blížící se ovulací měkne a při ovulaci je velice měkký (na dotek bývá přirovnáván ke rtu), po ovulaci opět tvrdne.

- Otevřenost čípku - tento znak se sleduje poměrně obtížně, obzvlášť ženy, které už prodělaly porod, mívají čípek stále mírně otevřený, obecně lze ale říct, že s blížící se ovulací se čípek více otevírá a po ní se opět uzavře.

V průběhu cyklu se tedy čípek mění takto:
Na začátku cyklu je tvrdý-prodloužený-uzavřený, postupně se zkracuje-měkne otevírá, až při ovulaci je měkký-krátký-otevřený a po ovulaci se opět vrací do původní polohy. Sledování čípku není nutné, ale pokud je ovulace nejistá, může nám tento znak pomoci ji blíže určit. Musím ovšem zdůraznit, že ze všech znaků plodnosti vyžaduje pozorování děložního čípku největší cvik.
28. únor 2009 ve 12:38  • Odpověz
kačko....děkuji ti moc...můžeš mi to prosím vysvětlit svými slovy a jednoduše (hlavně myslím polohu)....pořád nedokážu pochopit,co je myšleno prodloužený....to znamená,že je blíže "otvoru" :slight_smile: ?
28. únor 2009 ve 12:49  • Odpověz
autor
Cambi: pochopila si to naprosto přeswně :wink: :dizzy_face:
28. únor 2009 ve 12:51  • Odpověz
kačko...pročítala jsem to snad stokrát...jojo už to asi chápu...takže před MS je blíže otvoru a lehce na něj dosáhneš :wink: ...tak to je,že?

jinak měřím, pravidelně v 7h ráno digiteploměrem
28. únor 2009 ve 12:53  • Odpověz
promin,napsala jsem to dřív než jsem si přečetla tvou odpověd
28. únor 2009 ve 12:55  • Odpověz
autor
Cambi: to je v poho :dizzy_face: Já měřím o dvě až dvě a půl hodiny dříve a taky digi tepoloměre,, proto jsem si říkala, když jsem ty tvoje teploty viděla, že určitě musíš být těhu. A testování tě neláká?
28. únor 2009 ve 13:14  • Odpověz
kačko...už jsem testovala...,ale nějaký stínek // je pro mě negativní...každopádně už cítím,že přichází
ty měříš tak brzo... :confounded: ...já mám stejnou teplotu i o dvě hodiny později
28. únor 2009 ve 13:29  • Odpověz
autor
Manža tou dobou stává do práce, a někdy ho musím vozit já, takže musím takhle brzy :confounded:
No počkej stíneček není vůbec špatný, dá se to vyfotit? Mě u těhu bolelo břicho stejně, jako když měla dorazit MS.
28. únor 2009 ve 13:31  • Odpověz
to já bych měla velký problém takhle brzy vstávat
ten stíneček je spíše omyl...tohle já už jsem několikrát měla před MS
kvůli posunuté ovuly se mi posunula i MS...zatím mi mešká 4den.
a včera jsem začala zoumat čípek,teprve zjištuji co a jak...takže proto se tak hloupě vyptávám....včera večer jsem ho měla hodně blízko otvoru a zdál se mi jako měkčí balónek a dírečka pootevřená...dneska je trochu dál a zdá se mi,že není jak balónek,ale šiška a můj pocit je,že dírka je trošku menší než včera... :grinning: :grinning: :grinning:
popisuji to tady jak školačka :grinning: :grinning: :grinning: ...úplně se stydím :sweat_smile: ........tak myslím,že zítra tady MS 100% je
a kdypak ty máš ten nechtěný termín MS?
28. únor 2009 ve 14:09  • Odpověz
autor
Cambi nejspíše ve středu. Já čípek pozoruji minimálně. Zdá se mi to velmi subjektivní. Co teploměrem naměřím snad pravda je.
Jinak se pro teď loučím, jedeme do kina.
Tak se tu holky mějte hezky a ahojky zatím :dizzy_face:
28. únor 2009 ve 14:48  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem zpět :slight_smile:

kackark, tak koukám, záhada se vyřešila. Držim pěstičky, teplotka vypadá hezky :dizzy_face:

hnedoocka, nějak jsem to přehledla, jak to dopadlo s tou MS? :slight_smile:
28. únor 2009 ve 21:39  • Odpověz
autor
Ahojky kočky, krásné nedělní ráno.

Blondy ahojky, i dneska je teplota stejná, tak doufám, že vydrží, nemám odvahu testovat. To nejdříve tak ve středu. Byla bych tak moc šťastná, ale bojím se těšit.
1. bře 2009 v 09:15  • Odpověz
ahoj všem......blondy,mrcha nedorazila ještě..zítra jedu do caru...uvidíme,co mi na to řekne.....
1. bře 2009 v 10:38  • Odpověz
kackark, radši počkej, alespoń do té středy. Nemyslím si že nějaké brzké testování je k nečemu. Každopádně držim určitě všechny palečky a těším se na pozitivní zprávy :dizzy_face:

hnedoocka, tak dej vedet :wink:
1. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz
autor
blondy: nevydržela jsem to a testla jsem a teď si to vyčítám. Na testu totální bílo. Nemyslím si, že bych těhu byla, měla jsem vydržet do MS a ne se tak stresovat.
1. bře 2009 ve 12:50  • Odpověz
kackark, vždyť jsi 11 dne po ovu, jestli dobře počítám... To se HCG projeví jen opravdu málokomu. Nevyčítej si to, nemá to smysl. Počkej do MS (kdy jí čekáš?) a kdyby nepřišla, tak testík zopakuj. A proč si myslíš že nejsi těhu? :slight_smile:
1. bře 2009 ve 13:36  • Odpověz
autor
Blondy: s tím DPO máš pravdu. Teoreticky bych to měla dostat ve středu, tak uvidím.
1. bře 2009 ve 14:02  • Odpověz
kackark, tak dofám, že v praxi se to nepotvrdí :dizzy_face:
1. bře 2009 v 17:48  • Odpověz
autor
Blondy, díky moc :wink: :slight_smile:
1. bře 2009 v 19:21  • Odpověz
autor
Ahoj holky, chci vám popřát, pěkný a klidný nový víkend.
Mně je jasné, že dorazí mrcha, protože teplota moc klesla :frowning2:
2. bře 2009 v 06:41  • Odpověz
kackark, koukala jsem, třeba ještě zítra stoupne :wink: . Když ne, přijde mrcha a nová ovu je tu za chvíli :sunglasses:
2. bře 2009 v 08:59  • Odpověz
ahoj holky,Kačko to je škoda :frowning2: já dnesa byla na dvojitou dávku agolutinu a snad mrcha dorazí..jinač vše v pořádku,vajrčníky pěkné,dokonce mám jeden folík :wink: už jsem dostala tabletky a jakmile dostnu mrchu od 5dc je začnu brát,tak snad bude pěkná úrodička :slight_smile:
2. bře 2009 v 15:24  • Odpověz
a co ty blondy??
2. bře 2009 v 15:25  • Odpověz
autor
Péťo, tak to máš dobré zprávy, to jsem moc ráda :dizzy_face:
2. bře 2009 v 16:03  • Odpověz
hnedoocka, tak to jsou opravdu dopré zprávy, doufám, že to vyjde :dizzy_face: . no já uvidím středa čtvrtek, ale spíš to bude čekání na ovu :slight_smile:
2. bře 2009 v 18:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.