• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
autor
Michale, docela mě překvapilo, jak jsi upevňoval to vajíčko na přední sedadlo. Vždyť většinou musí být přední sedačka, co nejvíce vepředu, takže není šance, abys nejprv zapnul pás a pak teprve tahal pás do spon za sedačkou :wink:. Já teda podle návodu nejprv zasunu do těch spon u nožiček, pak za sedačkou a pak teprve zacvaknu upínání pásu a už to mám tip top, takže mi sedajda drží napevno.
16. únor 2009 v 09:29  • Odpověz
Michale,v tomhle ti nejlíp poradí konkurence :wink: ,takže lusinta z diskuze o látkovkách :slight_smile: Fakt se vyzná a její obchod v Brně je na ně zaměřenej(moc ráda tam nakupuju :wink: )
16. únor 2009 v 11:41  • Odpověz
o nošení nejlíp poradí holky na Nošení dětí (ve "Volných" diskuzích) - tam se kope za šátky, manduky, erga atd., ale za klokanky neeeeeeeeeee :wink:
16. únor 2009 ve 14:59  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
25. únor 2009 v 00:39 • michal_spuntik
Super!

A co Adámek? Už se chystá na svět? :confused:
25. únor 2009 v 07:43  • Odpověz
Michale, perfektní :slight_smile:
25. únor 2009 v 08:01  • Odpověz
Michale vážně super :wink: ty alternativní varianty nošení je dobrý - maminky mnohdy ani netuší..
25. únor 2009 v 09:37  • Odpověz
Dneska byly v Loskutakovi postylky...to zase bylo neco , co me trochu nadzvedlo. Uz vidim, jak si 8-11mesicni dite leze vyndanyma spruslickama ven???:slight_smile:)))!!!!. A take bych chtela videt Michala, jak se porad sklani pres bocnici k diteti , ktere je o 40- 50 cm niz a treba 10kg dite zveda a poklada pres bocnici. Vim, ze se zase najdou taci, co obdivuji vyndavaci sprusle, ale podle mne je to dokonale k nicemu!!!
1. bře 2009 v 18:51  • Odpověz
Upřímě-postýlku bez stahovací bočnice bych nechtěla...už teď mám záda špatný a naše mimi mělo už ve 3 měsících 7,15kg!Nechci ho zvedat zádama,musím si k němu jakoby přidřepnout a zvedat nohama-v 6 měsících 9,25 kg...A to by ještě sám nevylezl,ale musel by být dole,protože už se skoro postavil s oporou... :unamused: A pokládání je totéž..usínal zásadně v náručí....
Takže souhlas s kurka-100% :wink:
1. bře 2009 v 19:01  • Odpověz
Holky, mně v obchodě říkali, že stahovací bočnice je dobrá pro malé nebo handicapované lidi. A možná i pro ty bolavá záda je to dobré.
A vyndavací šprusle... pár našich známých to využívá. Pravda, u starších dětí.
Michal ukázal, jaké jsou možnosti, takže myslím, že díl o postýlkách byla o.k. :wink:
1. bře 2009 v 19:23  • Odpověz
to nebyla kritika Michala,jen postýlek :wink: :slight_smile: Michal tam má za úkol utvořit nějaký přehled a zmínit možnosti-to je samozřejmě OK :slight_smile:
1. bře 2009 v 19:26  • Odpověz
jinak já jsem teda obojí-malá a ještě handicapovaná :wink: :grinning:
1. bře 2009 v 19:26  • Odpověz
Ja si nekdy taky pripadam, ze jsem pro dnesni dobu vice nez handicapovana:slight_smile:))). Kdyz jsem to videla v nabidka, rikala jsem si koho takova blobost napadla a ono je to pry lepsi...Holt nekdo , aby se odlosil bude prosazovat i uplne kraviny. Doufam, ze se nedockame, ze vyrobci prestanou kuli takovym vyrabet stahovaci bocnice stejne jako zacali delat korbicky s rozmerem 29x74cm...Taky si dokazu predstavi 1,5 stare dite, ktere si vyleze s postylky kdy se mu zachce nebo si tam pri spani strci hlavicku:slight_smile:
1. bře 2009 v 19:36  • Odpověz
Já taky nejsem zastánce vyndávacích šprušliček, tohle mít doma, tak je malý věčně venku :angry: :angry:
1. bře 2009 v 19:40  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
1. bře 2009 ve 20:43 • michal_spuntik
jojo,to jsme taky využili... :wink:
Syn vyleze tak od roka a půl taky sám-má tu bočnici už trvale staženou,zatím nikdy nespadl....A má tam rantl,takže nevypadne na zem... :wink:
1. bře 2009 ve 20:50  • Odpověz
Michale-vždyť to znáš-co člověk to názor :wink: :grinning:
1. bře 2009 ve 20:51  • Odpověz
Já jsem taky zastánce stažené bočnice. Máme postýlu u našich postelí a bočnici stále dole, protože v noci jen vyndám mimi, nakojím a zase položím. (pokud tedy nespí s námi:slight_smile:
No a nechápu, že s nedělají stahovací bočnice +vyndavací šprusle. Možná jsem se špatně dívala, ale nenašla jsem to. Podle mě to konstrukčně není problém.
1. bře 2009 ve 21:29  • Odpověz
tak my máme postýlku se stahovací bočnicí a nevyužila jsem ji ani jednou a myslím si že bych nevyužila ani ty šprušle protože by mě malá stále z postýlky zdrhala :wink:
Jinak nás teda pobavilo jak Adélka G. říkala že pro 8. měsíční dítě je lepší ty šprušle oddělat :grinning: :grinning:
1. bře 2009 ve 21:53  • Odpověz
Nevim teda, jak vy, ale proto se delaji ohradky...ja bych nenechala sve rocni...dite lezt z postylky, kdy chce. Muzu byt v kuchyni a vubec nemusim vedet, ze vylezlo a muze provest spoustu hlouposti:slight_smile:. A vetsi deti to samozrejme, kdyz to 2x uvidi budou umet vyndat sami....Ale kazdeho vec.
2. bře 2009 v 08:50  • Odpověz
autor
Holky, já když byla malá, tak jsem měla taky odendavací šprušle a naši si to chválili., protože pořád lepší, když jsem si stranou vylezla sama, než když jsem přelézala bočnice vrchem, takže bych se Michala v tomhle zastala. Jinak dávat dítě přes bočnici mi nepřijde zase tak hrozný, u nás v rodině jsou blbé zkušenosti se stahovací bočnicí, sestřenice se kvůli tomu pěkně pomlátila.
2. bře 2009 v 11:04  • Odpověz
já ji měla u většího dítěte ještě jištěnou šňůrkou,aby se mu omylem nepovedlo to sundat-to by letěl pěkně.A když je dítě větší,tak to nechávám už otevřený-v mezičase jsem ho zavřela a ž usnul,tak zase otevřela,aby nechtěl přelízat až se vzbudí a naspadl z výšky.
Kominace obojího by byla fajn-čloněk by se rozhodl až by to bylo aktuální,co mu víc vyhovuje a to by používal... :wink: Jen by na tom stahování měla být zvenku nějaká pojistka-na naší 30 let staré nic takovýho není...
2. bře 2009 v 11:09  • Odpověz
Já jsem to opět neviděla, nějak si to nemůžu zapamatovat, když je to ob díl.. Ale tak můžu kouknout na net..
vyndavací šprušle i stahovací bočnice zároveň je dobrý nápad :grinning:

Já nemám problém se zády (tedy mívala jsem, dokud jsem malého pořád chovala zezačátku, šátek nemaje..
:confused: :sweat_smile: To jsem ho nemohla pořádně položit, ani když byl rošt až nahoře..). Teď malého pokládám až dolů, na nejnižší pozici roštu. Zvykla jsem si a záda už nebolí. Malý v postýlce vyloženě jen spí, nezůstává tam, nehraje si tam, protože ho do ní nedávám a on v ní ani sám nikdy nechtěl být.

Mám tu nejobyčejnější postýlku z Ikea za 700,- Nemá vyndavací tyčky ani stahovací bočnici. Je z tvrdšího dřeva, z nejehličnatého stromu (buk), není lakovaná, mořená. To je pro nás důležité. V postýlce se stahovací bočnicí jsem bávala já, ale už si napamatuji :sweat_smile: a mámy jsem se neptala. Pokud jde o vyndavací tyčky, domluvila jsem se s manželem před koupí, že v případě potřeby je vyrobí :wink: Je to jednoduché. Jistě to nebude pro kojence ani mladší batole, řekla bych... Ale starší dítko to využít může, dokud nebude mít větší postýlku s nějakým zábradlíčkem. Tohle (postýlka pro mimi) je pro malé nemotory pořád lepší - kulaté tyčky, žádné hrany, vysoké šprušle.
2. bře 2009 v 11:47  • Odpověz
Ahoj, naše postýlka má taky vyndavací příčky - trochu jsem se při výběru nechala inspirovat kamarádčinou holčičkou, která tudy, samozřejmě když už byla větší a spolehlivě chodila, krásně nalézala a vylézala z postýlky - příčky se sama naučila vyndavat až když jí ukázali, že to jde (do té doby tam byl mantinel a ani jí to nenapadlo - a to je jinak šídlo)... navíc to jde docela ztuha - zvlášť u nové postýlky...
Jinak mám pocit, že to kritizuje věttšinou člověk, který s tím nemá osobní zkušenost (nevím, jak bych se na to koukala já, nevidět, jak je to šikovná věc), upřímně, já když jsem to viděla prvně v provozu, přišlo mi to jako super vynález (jen by fakt bylo fajn, kdyby se postýlky vyráběly kombinované - bočnice i příčky)
2. bře 2009 v 11:54  • Odpověz
Holky, můžete sem někdo hodit link, kde najdu ty díly na netu? Díík :slight_smile:
2. bře 2009 v 16:39  • Odpověz
tak jsem mrkla na ty videa a michalovo komentáře se mi hodně líbí. Je to k věci, je to z praxe a je to znát..

Koukla jsem na ty kočárky - tam jen k Teutonii 4kolečkové s předními kolečky menšími.. Jestli to chápu správně, lze přehodit sedačka i rukojeť. To je supr. Přehodit rukojeť je nouzovka kvůli náhlému dešti či ostrému slunci, ale jezdit s malými kolečky vzadu bude nepříjemné a páka asi taky bude horší. U přehazování sedačky se nemůžu zbavit dojmu, že jí nepřehodím i s dítětem. Samotné to jde rychle, ale s dítětem už asi ne a možná není za co držet pořádně při tom přehazování.. :confused: Nevím, nemám zkušenosti. Jinak je Teutonie pěkná, líbí se mi jejich sedačky. Jen se asi neskládají dohromady s podvozkem nebo jo? Myslím jako třeba Jané sporťák nebo Inglesina Ottuto. Ptám se proto, že se mi ty Teutonie líbí.

Pokud jde o postýlky, tak s Michalem souhlasím. Jinak i se sundanou bočnicí se musím sehnout až dolů ke sníženému roštu.. Znovu opakuji, že nemám problém se zády, to bych toto pak určitě řešila. Šprušle vyndavací u staršího dítka mi připadají jako dobrý nápad, Adéla to řekla rychle, ale zřejmě nemyslela, že 8měsíční dítě to bude všechno s tím spaním a lezením do postýlky zvládat samo :grinning: Lepší než snahy staršího dítka přepadnout přes bočnici.., známe jejich supr nápady.. :confused: :sweat_smile: Posunovací bočnice by ale mohla být dobrá také v tom, že pokud by šla sundat nízko jako je manželská postel, tak by mohla sloužit i jako tzv. balkón.

Michal řekl i pár věcí, které jsem nevěděla a opravdu mluví objektivně a k věci, vybírá to podstatné. Mít víc času, tak by to bylo samozřejmě výborné, ale to nejde no..

ještě přidávám odkaz na díl o autosedačkách - vajíčkách
http://archiv.nova.cz/multimedia/rady-ptaka-loskutaka-15-2-2009-autosedacka.html#
2. bře 2009 v 17:33  • Odpověz
yanna: Na ten jsem zapomela... :sweat_smile:
2. bře 2009 v 17:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.