• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
Ahoj Michale, nejdřív moooooooooooooooc gratuluju k Adámkovi, ať vám dělá jen samou radost.

Chtěla bych se zeptat, jestli pasuje nánožník Jané Slalom Pro 2008-9 na model 2007. Mám Marine a ať dělám co dělám, nemůžu ho sehnat.
5. bře 2009 v 16:56  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
5. bře 2009 v 17:35 • michal_spuntik
Michale, moc děkuju za radu. Fotky určitě přidej, jsme holky zvědavý. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. bře 2009 v 17:37  • Odpověz
Ahoj Michale, jaký kočárek bys doporučil z těch v levnější kategorii (poměr ceny x výkon)? Myslím v cenové hladině kombinace tak do 12.000,- - dá se pořídit něco slušného? Jaký máš názor na Firkon a Roan?
Díky
5. bře 2009 v 18:10  • Odpověz
Ahoj Michale,tak já bych na tebe měla stejný dotaz jako sven.A chtěla bych se zeptat konkrétně na kočárek ABC Design-Turbo 6s.Děkuji.A moc vám gratuluji k Adámkovi!
5. bře 2009 v 18:40  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
5. bře 2009 ve 23:14 • michal_spuntik
Ahoj Michale nemuzu na to nereagovat, ale ani jeden tebou doporucovany kocarek nema korbu vetsi nez 75cm, tam se opravdu 6 mesicni miminko nevejde...na Roan jsou ty nejlepsi reference od vetsiny maminek. Je to jen jen jiny styl - klasicky houpaci kocarek s velkou korbou. Ty doporucujes jen ty ultramoderni na jezdeni s bruslemi, ve kterych se deti musi v 5 mesicich dat do sportaku. Tech deti je mi trochu lito. Capu, ze ma kazdy jiny zivotni styl a jiny vkus, ale ty jako prodejce bys mel byt nezaujaty a poradit a ne prosazovat jen to sve. Co poradis mamince jako ja, ktere se dite narodi v cervenci a v sesti mesicich ho nechce cpat jak sardinku do tech vloznych tasek fusaku...Moc by me to opravdu zajimalo. Nechci odbyt chci radu!!! Mam take narok na svuj nazor. Mnohokrat dekuji a doufam, ze se odpovedi nevyhnes.
6. bře 2009 v 08:55  • Odpověz
A jeste bych chtela navic pripsat, ze teutonia je pro maminku, ktera ma 180cm dost nizko, to asi taky nikdy moc neresi. Ve vsem se bere jen prumer, ze ano:frowning2:(((. Nema polohovaci hlubokou korbu a moznost nastaveni odpruzeni, aby alespon trochu houpala...
A kdyz uz doporucujes jen znacky okolo 20.000,-, co sportaky Gesslein???
6. bře 2009 v 08:59  • Odpověz
Díky Michale za odpověď.
Mě jen vrtá hlavou, že Firkon měl být vítěz testu MF Dnes. A těm testům celkem věřím, tak přemýšlím, kde je tedy zakopaný pes.
A třeba x-lander se mi zdá pěkný, ale korbička mi přijde malá, takže představa 5 měsíční dítě v zimě ve fusaku - mám pocit, že se tam nemůže narvat ani při troše dobré vůle :unamused: .
6. bře 2009 v 09:06  • Odpověz
Michale,můžu se taky přidat s dotazem?A co Coletto austin???Díky za názor :slight_smile:
Jinak taky by mne zajímalo jak je to s tím testem u Firkona???
6. bře 2009 v 09:16  • Odpověz
autor
kurko: xlander má stejnou korbu jako Jane Nomad a já v tom vozím holku ještě teď, i když teď už je to jen tak tak a malá není zrovna žádný prcek. Jinak teda se mi zdá, že hodně mamin přemýšlí jen o fusaku, jestli se tam vejde. Já neměla teď přes zimu fusak v kočáru ani jednou (to by se mi tam fakt malá nevešla), ale měla jsem normálně malou v kombinézce a přes ní hozenou deku a nikdy jí v tom zima nebyla.
Takže s názorem v podstatě souhlasím s Michalem. JInak ani to houpání si myslím, že není u kočárku nutnost.
Na jaře už půjdeme do sporťáku, protože malé už se v korbičce stejně nelíbí, protože nic nevidí.
6. bře 2009 v 09:16  • Odpověz
Nerikam, ze je to nutnosthoupani..Ale pro nekoho je to dulezite a pro nekoho ne a mela by existovat moznost si vybrat kvalitu s tim i tim...Mala neni zadny prcek, proc nenapises kolik meri??
6. bře 2009 v 09:20  • Odpověz
Promin, kolik meri a v kolika mesicich a hlavne nektere dite v 6 mesicich sedi a nektere ne a to bohuzel nikdo nemuze dopredu vedet, v tom se aspon doufam shodneme:slight_smile:
6. bře 2009 v 09:22  • Odpověz
JO test u Firkona je z roku 2000. Takze bych na to zase tak moc nekoukala, mohlo se to zmenit.Nemyslim si ale , ze jsou ty kocarky tak hrozne. Je to stejne jako kdyz si kupujete pracku holt AEG neni Miele. Ale pere taky dobre jen nestoji 30tisic a neni to "luxus". Ale zase bych ocenila , ze se snazi vyhovet pozadavkum, ma velkou korbu80x35, polohovatelnou operku v korbe, otocna kolecka, nastavitelny podvozek, ze i houpe, ale nemusi, kdyz nekdo nechce, neni tezky asi 12,5kg. Sportovni sedacka je dost velka 34x90cm, polohovatelna operka zad i nozicek...proste na rozdil od "EXTRA" znacek se snazi udelat , co nejlepsi kocarek...jen aby vyhoveli cenove neni material tak kvalitni a proste to je fabie a ne BMW:slight_smile:. Stejne je to myslim s Roanem je to klasicky houpaci velky kocarek, ktery je elegantni ne zadny batoh na koleckak s tisice nanozniky... a krome vrzani jsem na nej neslysela zadne velke reklamace...
6. bře 2009 v 10:12  • Odpověz
Myslim, ze oba kocarky jsou jednickou v te lacinejsi tride. Ne podle me, ale podle nazoru na ruznych diskuzich(podle funkcnosti a poruchovosti)a podle prodejcu, kteri je vedle Teutonie, Icoo, X landru...prodavaji. Holt bohuzel kazdy nema na to, aby kupoval kocar za 20-30tis, ale zaroven nechce sunt na to asi nekteri prodejci moc nemysli...
6. bře 2009 v 10:16  • Odpověz
A take co jsem nasla tak X-lander 76x32 a Jane luzko 78x37 se mi zda trochu rozdil...
6. bře 2009 v 10:24  • Odpověz
autor
kurka: 75 cm a váží teď okolo 9,2 kg, měsíce máš v profilu (10,5 měsíce).
Jasně, že některé sedí a některé ne, ale to nevylučuje, že se mi pořád vejde do korbičky. A i když naše seděla brzo, tak jsem jí do sporťáku stejně ještě nedala. Jinak Jané lůžko se uvádí jak kde, někde uvádějí jen 75 cm. Někde je totiž uváděný vnější rozměr, ne vnitřní. Jinak u toho xlanderu se to zdá menší hlavně z toho důvodu, že u nožiček je ta korbička divně zaoblená a ubírá to zbytečně místo. :wink:
6. bře 2009 v 10:42  • Odpověz
Ahoj Michale,moc díky a přidávám velkou gratulaci k Adámkovi :dizzy_face:
Pořád se rozhodujeme jestli Perego GT3 nebo Casualplay.Líbí se mi ta nová korbička Mako,ale ta se mi zdá opravdu hodně maličká :confused:
6. bře 2009 v 10:52  • Odpověz
Kurka - jestli chceš opravdu velkou korbičku jdi buď to toho Roanu nebo do Ingelsiny magnum. Já má inglesinu a ségra roan. Do roanu jsem nešla ze dvou důvodu - je těžší a hůř se rozkládá - má takové to klasické vyndavání kroby. Proto jsem zvolila magnum - nacvakne se a vycvakne - manipulace cca 5 sec. Jinak my měli v půl roce 72 cm a 9,5kg - jsem červencový. Malou vozím v kočárku doteď.Sice je tam jen tak tak, ale jde to. Pokud se ti roan líbí neváhej. Já bych ho nebrala už z výše uvedených důvodů. No a taky by se mi tam malá asi nevešla. Zkoušela jsem to v tom půl roce a bez pytle to šlo, ale z pytlem se mi tam už nevešla. Ale každé dítě je jiné a nemusí v půl roce měřit to co mi, ale může mít i méně.
Jinak má vyzkoušené oba. Malou neteř jsem v něm vozila do cca 9 měsíců každou chvilku - pak jsme vozila to svoje. Jezdilo se s ním supr. Malá byla naprosto spokojená.
Kurka ono je to o pocitu. Zpousta lidí zatracuje klasické houpací kočárky a kupoují ty supr moderní. No ale dle doporuční některých relabilitačních pracovníků je zkrátka houpací kočárek pro první půl rok nejideálnější. Zkrátka můj názor je klasicka a pak hezký lehký sporťáček. Dítě většinou nejvíc času tráví v kočárku první rok, pak už je to čím dál tím méně.
6. bře 2009 v 11:37  • Odpověz
No jo kacka jenze muj synovec mel v 6mesicich 9,5kg a 73cm, v 8 mesicich 76 a to sestra je jeste mensi nez ja...
treziep, dekuji mam uplne stejny nazor...moderni kocarky jsou jen moda a nekoukaji moc na zdravi ditete...ale bohuzel to magnum se mi vubec nelibi ani sztylem ani barvama..., ale budu to asi muset ozelet:frowning2: a dat vic na pohodli a zdravimiminka
6. bře 2009 ve 12:16  • Odpověz
ahoj michale vééélká gratulece k adíkovi tobě i manželce :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a ještě chci hlavně napsat že je moc fajn že nám tady radíš a myslim viz.kurka že nejsi zaujatej ohledně určitejch značek a moderních kočárků podle mě kdyby si měl dobré zkušenosti ohledně firkonu nebo roanu(roan má hezký kočárky)ale kolik ženkejch potom jezdí se sportovní sedačkou na houpacím podvozku já viděla zatím dvě(roan,bebecar)jinak si většinou maminky kupujou sportáky a pokud se jedná o kočárky za dvacet tisíc stačí si spočítat i mě se líbil roan ale sporták teda ani náhodou takže roan cca9tisíc,autosedačka cca 3tisíce a novej sporták od cca 5 tisíc vejš za nějakej kloudnej a jsme na cca 17 tisících a kde je nějaká pořádná kvalita 3 kousky levnějšího rázu to už radši přihodim ty 3tisíce a mám kvalitní kočárek se vším na který jsou dobrý reference
6. bře 2009 ve 12:21  • Odpověz
já mám kočár za 6 a golfáč za 3 a maximální spokojenost :slight_smile: :slight_smile: Takže i za málo peněz to jde,jen si dobře vybrat...
Michal sází na kvalitu,to je od něj pěkné,ale ne každý si to může dovolit,nebo ne každý chce dát tolik peněz-důvody jsou různé-já například nemínim totálně odrovnat kočár za 20 tisíc,vzhledem k mému životnímu stylu,by se tak stalo-po mě už bude nejspíš naprosto neprodejnej a taky šetřím na rekonstrukci domu.... :wink:

Ad fusak-možná v praze bylo teplo :wink: my chodíme ven na 3 hodiny i víc a dítě v kočárku spí-při 6 pod nulou bych se obávala,že kombinéza + deka budou silně nedostačující....a uženem si zápal plic.
6. bře 2009 ve 12:29  • Odpověz
myslim že je michal upřímnej a jsme rádi že MŮŽE kritizovat,chválit poměřovat kočárky,postýlky atd.různých značek kdyby na každou otázku psal ano ten je dobrej ten taky ten má dobrou výbavu jen aby se zalíbil tak myslim že by nám tady byl k ničemu přece jenom je velká škála kočárků on má s tím velký zkušenosti tak musí vědět co a jak a pak už záleží na nás jakej desing si vybereme a hlavně kolik si můžeme dovolit za kočárek zaplatit každá máme svoje požadavky ale jsou maminy který rozhodujou mezi třeba 5 kočárkama a ted kterej tak přece jenom něco musí vyhrát at už barva,funkce,výbava,stabilita,reference nebo cena a když může odborník poradit je to paráda a rozhodování :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. bře 2009 ve 12:30  • Odpověz
jo, ale musis strkat nesedici 5 mesicni dite do sportaku, to ti asi nevadi....promin, ale kuli vyrobcum se vsechny deti nebudou rodit v lednu, aby se do kroby vesly. Samozrejme, ze v tomto pripade bych to taky nemusela resit...Autosedacku kupovat nebudu k roanu, protoze miminko v autosdacce budu vozit pouze v aute, tak jak se ma...
6. bře 2009 ve 12:31  • Odpověz
astrane tak mě je naprosto jasný že si člověk co je cestovatel,bydlí na venkově,chodí do přírody nebo má kočík na dvoře a krmí králíky nebude mít kočár typu quinny buzz,stokke yplory atd ale kočár pořádnej jenže když to schrneme k typům jako je prostorná liberta z 80. let se už nevrátí žádný výrobce ted je prostě v kurzu čím menší tím lepší i když je to pěkně na pytel protože opravdu ten roan a bebecar mě příjdou že mají největší korbu ale zas jsou ochuzený maminy co se jim klasika nelíbí je to těžjý si vybrat já osobně bych nikdy nešla do polskýho kočárku typu tako nebo dorjan cross country a jim podobný a taky nejsem milionář
6. bře 2009 ve 12:36  • Odpověz
je pravda,že se dělá dost kočárků,které nemají polohovací sportovní sedačku,ale sklápí se celá a zůstává stále v sedící poloze-tam teda obzlášť nechápu...-mnoho dětí nesedí ještě v 8 měsících a v 6 už se tam do hluboké korby nevejdou a co dál-sdát nesedící dítě do nepoložitelné sedačky?To asi nebude dobrý nápad.....a jsou to drahé kočárky....to se asi výrobcům moc nepovedlo.. :confounded:
6. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz
kurka dobře ale v tom případě pokud chceš větší kočárek můžeš si vybrat pouze z možností bud roan,bebecar,inglesina jinak to je samej prcek já chci pro svoje dítě taky prostor protože čekám v srpnu ale ani jeden mě nevyhovuje každej má prostě jinej vkus a pokud se nemýlim tobě se nelíbilo že ti michal zkritizoval roan mě zas taky napsal špatnej ohlas na chicco a co budu ho tady hned napadat že je zaujatej a ohání se kočárama za 20 tisíc to ne kup si roan a neptej se příště na názor když nejsi schopná příjmout kritiko tot můj názor
6. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz
Mě by se taková Liberta stará ohromě hodila...ale musela by být troch nějak odlehčená :wink: :grinning: Jinak nám by velikostně fakt sedla :grinning:
Já mám pochopitelně polskej kočár-design teda nic extra, ale jinak se konkrétně tento výrobcům povedl :wink: :slight_smile:
6. bře 2009 ve 12:45  • Odpověz
kurka já jsme měla hoco diamond, malej je narozený v únoru a vozila jsem ho v pohodě, kočárek přes net vyšel na cca 9.tis, pak jde na sporťák, takže jsem ho opravdu využila 100% :wink: také nejsem zastánce vození dětí v korbičce -autosedačce...a dávání nesedících dětí do sporťáku nebo dokonce golfek...projdi si obchody, kočárky přeměř, vyzkoušej jak se ovládá... :wink:
6. bře 2009 ve 12:47  • Odpověz
autor
deniska: přesně tak jsem uvažovala, když jsem přemýšlela nad cenou Jané. že nechci mít doma dva zvlášť kočáry + autosedačku, protože to akorát bude pak zabírat místo a cenově se dostanu na stejno.
astrane: asi záleží na kombinéze, malá v tom vždycky byla jen v bodýčku a slabých punčochách a i tak jsem jí při minus 5 měla spocenou.
Jinak u nás rozhodovala i skladnost do auta, jinak bychom museli sedět doma na zadku a nikam se nedostali. Já mít hluboký kočár, tak se nikam nedostanu. Mně trochu zaráží, že třeba maminy z města, které nikdy nemuseli popojíždět autem, kritizují lehké skladné kočárky, které jsou pro maminy z vesnice často jediná možnost.
ať si každý vybere, co chce, každý má prostě jiný priority. Mně by třeba Michalův názor zajímal, protože on s tím má zkušenost možná větší, než některé maminky.
6. bře 2009 ve 12:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.