• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
aponchie-a co tyhle rychlozavinovačky?: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=7159528&tab=2
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=5638270&tab=2
mají jich víc...moc se mi líbí a příště si tam určitě nějakou koupím,protože mám jen jednu
8. bře 2009 ve 22:09  • Odpověz
teda ta prvni je krasna to je fakt ja teda mela stesti a psala sem kamosce jestli nevi o nekom kdo ji muze pujcit pac je to fakt na 2-3mesice jen a nova co sem si vybrala stala pres litr :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ona hned volala ,ze ma po dceri (16letsice),ale prekrasna staci jen krajku naskrobit a zkusila sem to dat do kocarku a vypada to nadherne teda a doma mam tu klasiku obycejnou treba do postylky zejo,ale tahle je nadherna :dizzy_face:
8. bře 2009 ve 22:12  • Odpověz
A myslím,že i cena je super :grinning: Teď ještě vědět barvu....mají i celou modrou a růžovou a k tomu takový zajímavý jarní pytle do kočárku....no nějakej nákup tam stopro potom udělám :slight_smile:
Ale zatím nečekáme,tak to má ještě čas....
8. bře 2009 ve 22:17  • Odpověz
Zase musim napsat, ze Vittoria je sice kvalitni, ale podle me zbytecne kupovat takovy hluboky kocar, kdyz ma korbu jen 75cm:frowning2:. Jediny vetsi od Inglesiny je Otuttina nebo classic.
9. bře 2009 v 08:59  • Odpověz
vittoria pěkná, ale nic pro mě. Nebo takhle. Než jsem začala vybírat kočár, líbily se mi moc klasické kočárky a při pohledu na kočáry v krámě, jsem si říkala, co to tam stojí za hnusné obludy. Nejhorší mi připadaly ty těžké obalené hromadou tlustého textilu. Napadlo mě, že v tom by se mi jako miminku ležet nechtělo. Také si mi nelíbila nafukovací kolečka na kočárech. Líbila se mi ta, co má Vittoria. Nyní jsem moc ráda, že mám nafukovací, protože na podzim a jaro se hodí lépe a hlavně jsou lepší do terénu.
Nakonec mi přišlo zbytečné dávat tolik peněz za samotný hluboký houpací kočár (bez sportovní sedačky) , i když má uvnitř malou polohovací opěrku zad.

Vybrala jsem houpací s polohovatelnou korbičkou, která lze přestavět na sporťák. To je Inglesina Magnum a pak to dělá ještě Silver Cross, ale ten je těžší a dražší. Možná ještě někdo, ale neznám.. Polohování zad (kdykoliv jsem chtěla) jsem využila velmi a nemusela jsem nic přecvakávat nebo měnit.
9. bře 2009 v 09:33  • Odpověz
Kurka, inglesina otuttina má 78 cm. Je sice větší, ale nejdelší má magnum - i když to není klasická hluboká korbička. Classica se mi už zdá hodně drahá. Mě se třeba Sofie, ta je dlouhá 78 cm. Ale když jsem scháněla kočárek tak zrovna v Praze nebyla vystavená - takže nakonec jsem koupili Magnum. Jinak, kdybych viděla Sofii, jsem ji možná koupila. Ale co. Mám magnum a jsem spokojená.
9. bře 2009 ve 12:46  • Odpověz
S houpacím kočárem jako se sporťákem se jezdí úplně normálně (nesmí být těžký - to ale platí pro všechny kočáry). V pohodě, na rovině lze měnit směr úplně snadno. Stabilita je také dobrá. Se sporťákem na pevném podvozku se ale jezdí líp od určité váhy dítěte a v určitých situacích. Jenže pozor, nelze to zobecňovat. Když je kočár těžký, má špatnou páku, je poruchový, nevychytnaný, nepohodlný pro dítě, nekryje proti nepřízni počasí nebo se s ním nevejdu do výtahu atd., tak takový sporťák je na nic. To záleží na náročnosti rodičů. Některé sporťáky, resp. golfosporťáky jsou pěkně nestabilní, není to jen o pevném podvozku. Takže stokrát radši houpací sporťák než sportovní klump nebo nepraktický kousek.

A ještě jedna věc - se (slušným) sporťákem (na pevném podovzku) se jezdí líp s batoletem nebo dítětem, které přesáhlo 8 kilo, má mezi 8 a 10 kily. V tom případě se hodí ale i otáčecí přední kola, zároveň však stále platí, že ten sporťák nesmí být těžký. Na rovině je to jedno, tam to jede samo, ale váha je znát při jízdě do kopce, při přizvedávání a otáčení na malých prostorech a bez dítěte při skládání do kufru. Pro malé miminko bych ho nechtěla, protože houpací mnohem líp tlumí nerovnosti a s malým lehkým mimčem to tak neskáče. Především na starých rozbitých českých chodnících, kostkách a v terénu. A já v terénu jezdila furt. Drncá to i v houpacím, ale ne tolik. I když.. jsou i měkce odpružené sporťáky :wink:

Já jezdím s houpacím rok a půl i v terénu a v lese do kopců a v pohodě. Nebránila bych se sporťáku jako doplňku kolem roku věku a později. Kdybych jezdila furt ve městě, koupila bych ho možná.. Šetřil by se tím i houpací kočár. Když jsem rozhodovala, zda sporťák nebo golfky, nakonec jsem vzala golfky kvůli váze a skladnosti. Se sporťákem bych si váhově vůbec nepomohla. A pokud jde o skladnost, tak složený sporťák i s textilem zebere místa jak můj podvozek. Nemluvě o sporťácích, kde se rovněž skládá zvlášť podvozek a sedačka.
Ještě jsem uvažovala o golfosporťácích Jané Nomád a Peg Perego Uno.

Takže jsem si nakonec vystačila s houpacím a golfkama.
Tady jde hlavně o to, že někdo si v těhotenství představuje, jak bude jezdit tam a onam a bude skládat do auta a jezdit MHD a až po narození mimča zjistí, kam skutečně jezdí a že to není tak, jak myslel a pak teprv také zjistí, jaké má požadavky na kočár. Jiní v tom mají jasno, ale někdo bydlí na místech, kde si to může zprvu malovat a pak zjistí, že někudy radši vůbec nejezdí, MHD nevyužije skoro vůbec apod..
9. bře 2009 ve 12:53  • Odpověz
Hele yanna, dneska jsem se bavila s jednou rehabilitační sestřicou a ta mi říkala, že inglesina patři mezi nejlepší kočárky - na houpacím podvozku. Asi měli nějaké školení ohledně kočárků :grinning:
9. bře 2009 ve 13:00  • Odpověz
terez, fakt? :sweat_smile: :sweat_smile:
9. bře 2009 ve 13:01  • Odpověz
jako vím, že mezi houpacími patří mezi kvalitní a hezčí, ale je na tom líp s váhou a vychytávkama než jiné dražší značky - př. emmaljunga (tak teď nevím, jestli to píšu správně :grinning: ) nebo silver cross (o tom nevím skoro nic, viděla jsem jen na jejich webu). To houpání je supr věc. Léty prověřeno, přejezd nerovností supr, protože to houpe ve všech 4 bodech zvlášť a odpružený je to taky. Na místě to raz dva rozkývu, nemusím popojíždět dopředu dozadu furt dokola. To je sice detail, ale příjemný. Ale jak říkám, jsou i měkce odpružený sportovní podvozky. :wink:
9. bře 2009 ve 13:08  • Odpověz
ja jsem spokojena s vyberem Inglesina Vittoria a vnitrni rozmer ma skoro stejny jako ostatni klasicke kocarky co jsou v prodeji nesrovnavam patron pac ten ma nejdelsi romer?me to nevadi ja chci kocarek na mimi a pak mam zvlast po male chicco sportovni golfac polohovaci takze pohoda :sunglasses: a jako nacvakavani korby je neprekonatelne i poslepu a kocarek je super lehoucky krasne uspi miminko a konecne me nebude iritovat co u jinych boudicek a to nesnesitelne nesutale narovnavani boudy..ty nyty se v nich vyglojdaji a sama se pozvolna otevira tato ma klasicky system zavreni otevreni a je super a mezi nama predtim na malou sem mela polohovani zad v kocarku 3v1 a je to naprd nekdy se zkuste kuknout jak moc se da vysroubovat polohovani u Vittorie a budete koukat,ze uplne stejne jak u jinejch ,ale s tim,ze dite fakt u toho nevzbudim a jinak ta cena odpovida je to proste luxusnejsi kocarek ,ale verim,ze poslouzi potom jeste nekomu po nas a nafukovacky sem nechtela na nej pac to by vypadalo priserne to tak na Magnum jeste ,ale na clasicu a vittorii se hodi ty bile kola :sunglasses:
9. bře 2009 v 15:34  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
9. bře 2009 v 17:15 • michal_spuntik
mas pravdu :sunglasses:
9. bře 2009 v 17:30  • Odpověz
Je to krásnej hlubokej kočárek.Bohužel i cenově náročnej,ale určitě je to dobrá volba,pokud chceš jen hlubokej a případně mimi trochu posadit až bude větší....
Upřímně já ty vychytávky zase moc nepoužívám-přehazovací rukoje'ť zezačátku nepotřebuju vůbec a později minimálně-stejně vozím čelem k sobě( to mě odrazuje od sporťáku jako takovýho,protože tam je to často jen po směru),větrání,jen když nemám moskytiéru a dávám tam deku,a jsou kolem hodně mouchy,tak aby se tam dobře dýchalo...
Hlavně že se s tím dobře jezdí....a že se ti líbí,bílé kola na tenhle kočárek jedině :wink:
není to kočárek třeba pro mě,ale to neznamená,že není ten nej pro někoho jiného,mít jiný životní styl,rozhodně by se mi líbil :wink:

Michale-a třeba i po 2 letech :wink:
9. bře 2009 v 18:12  • Odpověz
na vittorii jdou jedině kola, který má. Polohování zádové opěrky vpředu je na kočárcích od Inglesiny bezva. Původně se mi líbily takovéhle kočárky, vyvolávalo to ve mě vzpomínky a moderní výstřelky nebo obalená monstra se mi nelíbila a nelíbí. Ale vyhrálo praktické Magnum. Jsem takový praktický člověk ve všem.
9. bře 2009 v 19:03  • Odpověz
mě se taky moderní kočárky a monstra nelíbí,taky mám ráda klasiku a taky jsem nakonec koupila to co je pro mě nejpraktičtější...
ale zase na druhou stranu,kolik těch dětí budeme mít? Proč si teda neudělat radost a nekoupit co se nám líbí,pokud víme že se pro nás i po praktické stránce hodí?no ne? :wink:
9. bře 2009 v 19:07  • Odpověz
na vittorii jdou upevnit i nafukovaci kola jako to ma letosni kolekce :wink:
9. bře 2009 ve 20:11  • Odpověz
aponchie aha, jo? :confused: :grinning: tak dobrý. A samozřejmě je to kvalitní houpací kočárek. A jako houpací je určitě pohodlný pro dítě. A je moc krásný. Cos měla na první dítě?
9. bře 2009 ve 20:16  • Odpověz
na prvni dite sem mela tako a byla jsem spokojena ,ja nejsem z tech co budou brecet jak byl tezkej pac to sem vedela kdyz sem ho kupovala a pak sem mela na chodici mimi chicco ct0.4 a spokojenost opet nicmene u nas kocarky do necelych 2let pak pod posteli takze nejake dlouho sahle vyuziti nepocitam ani nyni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. bře 2009 ve 20:22  • Odpověz
aponchie, tak to jsou velký změny :grinning: přeji krásné poježdění :wink:
9. bře 2009 ve 20:28  • Odpověz
jj clovek se uci postupne co je dobry zejo?u nas vede houpani nad cimkoliv a ne ginglani ze strany na stranu :grinning:
9. bře 2009 ve 20:29  • Odpověz
aponchie, jasně, houpat můžeš lehce nahoru dolů a ťukat do toho ze strany taky jde lehce, není to jak drncání s pevným podvozkem.
9. bře 2009 ve 20:31  • Odpověz
jojo,taky už přesně vím co potřebuju,poprvé jsem měla jen štěstí... :wink:
9. bře 2009 ve 20:36  • Odpověz
Ahoj Michale, tak se asi budu muset rizjet k Vám, kdyz ani do dotazu si mi neporadil. Opravdu hodne by me tvuj nazor zajima, myslim, ze zdaleka nejsem jedina maminka, co by chtela klasicky hluboky kocar s velkou korbou a pak dobry sportak, protoze bude mit miminko v lete a nechce ho v 7 mesicich dalsi zimu davat do sportaku. Kdby si konecne mohl napsat radu pro nas takove, budu velmi rada...
Appochine, nemyslela jsem , ze je Vitoria spatna, je krasna a urcite kvalitni...ale uz mi to prijde zbytecne kupovat takovy kocar, kdyz velikosti je stejny jako nektere kombinovane a rekla bych krasny, ale trochu neprakticky za tu cenu. Je to jen muj nazor. Sama bych nejradeji na paradu mela Inglesinu Clasicu nebo takove podobne krasne kocarky a pak dalsi prakticky a elegantni jako Mutsy nebo Icoo nebo dobry sportak jako Teutoni nebo Gesslein...Ale to by se asi manzel zblaznil mit 3 kočáry:slight_smile:)
10. bře 2009 v 09:24  • Odpověz
Kurka - měla jsi vůbec tu Teutonii v ruce?
Já u kočáru hodně koukala na to, aby ho mohl vozit i manžel, co má 197 cm. A Teutonia Mistral S mu stačí naprosto perfektně. Teda v krámě stačila, aby mě tu hned někdo nenapadl.

Nikdo tu neřekl, že bude strkat nesedící dítě do sporťáku, kterému nejdou položit záda úplně do lehu. Proto jsem třeba zavrhla Quiny. Mistral položit jde, takže pokud se mi dítě v zimě nevejde do vložné tašky, tak tam dám jen prodlužovací nástavec, tím se to podle mě taky trošku prodlouží.

A že nehoupe? Jo, nehoupe jako klasická čtyřkolka, ale rozhodně se dá říct, že houpe. Vyzkoušela jsem to, taky jsem chtěla kočárek, který se houpe.

Naprosto souhalsím s Deniskou. Ptáš se tu na názor, ale jakmile ho Michal napíše, tak ho napadáš...

Všechno je to opravdu jen o možnostech a prioritách. Mě se třeba klasický čtyřkolky nelíběj. Navíc mi to přijde naprosto nepraktický. Při každým zatočení to musíš zvedat na zadní, ovládat to jednou rukou je naproto nemožný... Kámoška měla poměrně drahou Inglesinu (už nevím typ) a malá se jí tam nevešla už v červnu (a to je únorová), vrzalo to tak, že mi bylo pomalu trapný chodit po ulici. Namazali kolečka, týden to vydrželo a pak zase vrzání začalo.

Taky tady nikomu nevyprávím, že je Inglesina špatnej kočár (byť drahej). Proč tady vířit vody, že každý nechce drahý kočár. Vždyť nejde o cenu, ale o to, co komu vyhovuje a co chce...
Kamarádka má Patrona a je naprosto spokojená. Byť by si mohla po cenové stránce dovolit Teutonie třeba dvě najednou.
10. bře 2009 ve 13:13  • Odpověz
grej, jen upřesnění (na okraj), vržou i nehoupací podvozky. Můj houpací vrzal co 2 týdny v zimě, když sněžilo, pršelo, ale zdůrazňuji, že stál venku, neuklízela jsem ho (podvozek) a jezdila jsem bahnem. V létě a od doby, co ho schovávám, stačí máznout 1x/pár měsíců, dle potřeby. Nevrže.

4měsíční dítě, když se nevejde do korby, tak je buď korba fakt mini pidi nebo dítě je větší než průměr

mám nenatáčecí přední kola, ale dobrou páku a váhu, takže přizvednu jedním prstem, otočím se na místě jedním prstem (s malým miminem to jde samo, s těžším dítětem musím použít celou ruku a víc se zapřít, ale žádný trágo). Rozhodně to není naprosto nemožný.

To teď píšu jen proto, že občas na takové tvrzení narazím, takže ho vyvracím, dle zkušeností z praxe. člověk se nadře s těžkým kočárem a/nebo kočárem s blbou pákou (krátkou rukojetí, která vede málo šikmo dozadu, spíš kolměji). Nezáleží na aretovacích kolech, protože v určitých situacích se kočár přizvednout stejně musí a dále také v případech, kdy se kola musejí zaaretovat. To tvrdím pořád, že alfa omega ovladatelnosti je dobrá rukojeť (páka vůči těžišti) a slušná váha. Se starším dítětem, mezi regály a na jiných úzkých malých prostorech se víc hodí možnost odaretovat kola. Při jízdě venku je to skoro jedno, pokud nemusím zatočit prudce, nepřizvedávám vůbec, jen jdu, kam chci, kočár se nasměruje sám. Do pravého úhlu přizvednu trochu a lehce s malým miminem, se starším dítětem musím na rukojeť zatlačit. Jen jsem to chtěla upřesnit, aby nedošlo k nepochopení, zkreslení apod. :wink:
10. bře 2009 v 15:10  • Odpověz
neposuzuji teď jízdu s otáčecími kolečky!!! když má kočár slušnou váhu, páku a má větší otáčecí kola (odaretovaná), tak samozřejmě se zatáčí snadno. jen to není žádná hrůza, když nejsou. To záleží právě na té konstrukci a váze :wink:
10. bře 2009 v 15:12  • Odpověz
Grej, teutonii jsem v ruce mela asi 4 krat, samozrejme jsem s ni sama nejezdila s mimcem. Ty jsi spis nemela v ruce jine kocarky, ne?? Alespon mi to tak prijde. Michala nenapadam jen mi doposud neodpovedel na muj dotaz , co zvolit!!!!, kdyz nechci davat dite do jakehokoli sportaku s nanoznikem, prodlouzenim, vloznou taskou nebo cimkoli....dokud nebude samo sedet (a to bohuzel stejne jako jeho delku budu vedet az to nastane:slight_smile:)a venku bude od -10 do cca 15 stupnu - chci ho mit v pevne korbe a jen kuli momentakni mode to menit nechci. Stejne jako nebudu delat to , ze budu vozit 3 mesicni dite ve vajicku xxx hodin po nakupnim centru... Na tom nevidim nic tak spatneho, kdyz zajem miminka uprednostnuji nad svymi zajmy, pohodlnosti a jeste modnim diktatem. A jak procitam diskuze nejsem zdaleka jedina s podobnym nazorem, kteri by stali o tuhle radu.
10. bře 2009 v 15:34  • Odpověz
Takže postupně:slight_smile:

Yanna - upozornění k vrzání kočárku nebylo vzhledem k jeho houpatelnosti nebo ne. To jsem jen zmiňovala, že ta její Inglesina byla naprosto hrozná, i ta kamarádka na ní nadávala. Nemyslím, že by to byla chyba typu kočárku ale spíš vada toho daného kusu.
Ty jízdní vlastnosti asi chybou kočáru byly, jak píšeš, asi mělo blbou rukojeť.
Jen jsem tím chtěla říct, že mám takové a takové zkušenosti, ale nebudu jí proto všem tady rozmlouvat nebo jí nějak pomlouvat...
Já jsem se prostě jen po téhle zkušenosti rozhodla, že chci kočár s otáčeními kolečky a hotovo :wink:

Kurka - z čeho usuzuješ, že jsem neměla v ruce jiné kočárky? Copak jsem tam jiné kočáry hanila? Jen jsem napsala svůj názor na Teutonii... Já prohlídla 4 kočáry (všechny stejného typu, tedy s otáčecími kolečky) a Teutonia byla jasný vítěz.
Jen jsem reagovala na tvoje poznatky. Podle mě ten kočár prostě houpe a má rukojeť opravdu takovou, že se ní může jezdit i dvoumetrový člověk.
Nejsem blbá, abych si kupovala kočár kvůli módě. Vybírám takový, o kterém si myslím, že se v něm bude mimču dobře vegetit a mě se s ním bude dobře jezdit. To neznamená, že když chci dražší kočárek, který se tobě zrovna nelíbí (má "malou korbu" a možnost nacvaknutí vajíčka), že upřednostňuju zájmy svoje nad zájmy dítěte. To sis asi dělala srandu, když jsi to psala, ne?

Myslím, že kdybys napsala Michalovi konkrétní dotaz, tak by ti konkrétně odpověděl. On jen řešil, že ty dva typy kočárů na které se ho někdo ptal, se mu nezdají kvalitní a že by vybral jiné. Ty jsi Teutonii zamítla a on ti jen vyvracel to, co si o kočáru podle něj mylně myslíš. Stejně jako mě to teď vyvracela Yanna (a já jsem za to ráda).

Tak pokud chceš kočár od tolika do tolika peněz, chceš aby měl 4 neotáčivá kola a byl velký a hodně houpal, tak mu to takhle napiš... Pokud mu nestanovíš cenový limit, tak se nediv, že ti podle svého nejlepšího mínění vybere to, co jemu přijde nejlepší. Bez ohledu na cenu.
10. bře 2009 v 16:14  • Odpověz
grej ja pisu o kocarcich , "nezajima" me kdokoli s prezdivek pod kterymi tady pise a vzdy pisu obecne- narozdil od tvych narazek. Ja jsem Michalovi napsala konkretne primo na adresu a kdyz mi neodpovedel, tak jsem napsala sem, protoze jsem myslela, ze tady si to precte. Ale je videt , ze jsi, co jsem napsala necetla,nepsala, jsem, ze ma nizko rukojet, ale nizko korbu od zeme.... cenovy limit nemam, to jsem tady tady taky psala, klidne dam za poradny odpovidajici kocar 30tis, to byla jen reakce na omylani porad toho sameho(jen teutonia..teutonia...tak jsem napsala, ze nekdo nani nema at nabidne levnejsi variantu, kdyz zavrhl firkon...o kterem psal uplne nekdo jiny, ne ja), ale ne x-lander, ktery ma korbu 74cm.... Chtela jsem jen , aby poradil nekomu, kdo uprednostnuje trochu neco jineho nez on sam...a ne oklikou mi nutit svuj pristup. Nemohu si pomoc, ale dobry prodejce by mel mmit prehled i o znackach , ktere on neprosazuje...(zase obecne). Nikoho neodsuzuju, ze chce moznost nacvaknuti vajicka, ale kdyz me prodavajic zacne premlouvat, ze je kocar vyhodnejsi, protoze v nem mohu deti vozit ve vajicku a to je ta vyhoda....ale asi je pro nekoho tak vztahovacneho tezke pochopít... Mylsim, ze moudrejsi vzdy ustoupi, tak at se ti s tvym vybranym dobre jezdi...
10. bře 2009 v 17:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.