• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
kurka,jestli chceš velkej klasickej houpací,tak tyto nejsou špatný,ale design
není zase nic extra a nemají polohování zad v hluboké korbě-mě osobně by to teda nevadilo,ale nevím jak ostatním
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?produkt=469
10. bře 2009 v 17:59  • Odpověz
grej, jasně, já vím :wink: Vrzání, ovladatelnost čtyřkolek a další věci jsem jen upřesnila, doplnila, dovysvětlila, aby nedošlo k nepochopení.
10. bře 2009 v 19:08  • Odpověz
kurko, houpací doporučuju Inglesinu, má pěkné a kvalitnější kočárky.
Luxusní Inglesina Classica - ale to je takové maličko chrastítko - ne že by by nebyla pěkně provedená, ale je to dáno tou konstrukcí a koly, ale to tak musí být, protože jinak by to nebyla klasika :grinning:
Inglesina Vittoria - luxusnější - klasická hluboká korba - pevná vanička s možností přikoupení sportovní sedačky, jako hluboký je dražší, vanička má polohovací vnitřní opěrku zad. Polohuje se u tebe, na straně madla takovou vrtulkou, která je pod vaničkou zespodu. Vrtulkou se točí, opěrka se zvedá. Kola jsou bílá, asi tvrzená guma nebo co, tudíž při kontaktu se zemí, je dopad tvrdší a pokud je plocha, na kterou kola dopadnou také tvrdá, pevná, vydá to zvuk - myšleno oproti gumovým nafukovacím kolům, která dopadnou tiše - je to prostě takové tvrdší, kola jsou užší, ale má to klasický a pěkný vzhled
Pak je Inglesina Sofia a Ottutina - ty se mi pletou - také hluboká vanička s polohovací opěrkou zad vrtulkou zespoda vaničky. Asi mají i větrání v boudě, nevím teď přesně a jak letošní kolekce, zda jsou tam změny. Taktéž je možné dokoupit sportovní sedačku jako volitelné příslušenství.

Vaničky obecně mohou nabídnout takové funkce jako větrání v boudě (zakrývatelné), polohovací opěrku zad (dítě řve, když nevidí; lze prodloužit dobu pobytu v korbě, pokud se do ní dítě vejde; u Inglesiny se polohuje vrtulí, jinde musíš sáhnout pod dítě, někde není vůbec žádná..), některé mají madlo na přenášení v boudě, za které se korba drží líp než za postranní popruhy. Některým se sklápí bouda nehlučně, u některých to cvaká (takový mechanismus). A pak jde o prostornost, dnes se na kombinacích často dělají pidi korbičky.

No a pak existuje ještě Inglesina Magnum (viz Google) - podvozek je stejný (nebo podobný) - tzn. houpací na nafukovacích kolech (Ergo Bike) - je to sporťák a vanička v jednom - sportovní sedačka jde z lehu do sedu, polohuje se zvenku za zády. Uzavírá se speciálně šitým nánožníkem a dovnitř se dá (přicvakne patentkami) bílá hygienická vložka, která je tím pádem pratelná, protože jde vyndat. Takový kočár ještě jsem viděla od Silver Cross (viz jejich stránky), ale je asi dražší a těžší. Magnum se využije ještě déle než vanička s polohovací vnitřní opěrkou zad, vlastně můžeš využívat i v roce a půl i déle, když chceš. To pak záleží na životním stylu, individuálních potřebách. Někdo jezdí často MHD, koupí pro tyto účely dřív golfky, které se jinak kupují až pro batole, jelikož jsou skladnější a lehčí. Někdo si pořídí ještě sporťák (chce změnu, chce šetřit houpací podvozek, chce otočná kola, níž sedačku apod.), někdo golfosporťák (např. lehký a prostorný Jané Nomád/concord fusion). Korba magnuma lze otáčet po a proti směru jednoduchým nacvaknutím. Výhoda Magnuma je ještě v tom, že si polohuješ z lehu do sedu dle momentální situace kdykoliv a neskladuješ doma 2 věci - nástavby.

Kočárky od Inglesiny mají slušnou váhu, dobře se ovládají, jsou pěkné a kvalitní. Já huntovala Magnum dnes a denně v terénu (rok a čtvrt často) a je bez poruchy.

Jestli chceš levnější, koukej na váhu a provedení. Roan si maminky chválí, je prostorný, ale provedení je na nižší úrovni než dražší Inglesina. V krámě na přizvednutí se mi zdálo magnum i roan podobné, roan je o něco málo těžší. nevím přesně. Houpacích hlubokých kočárků je spousta. Dá se na ně nacvaknout sedačka sportovní i autosedačka mnohdy. Na inglesinu jde jejich Huggy jednoduše bez adaptérů. Jedním cvaknutím. Já chci ale maxi cosi kvůli testům a že je víc vleže.
10. bře 2009 v 19:54  • Odpověz
jo ještě obecně k těm vaničkám - některé, když položíš na zem, tak houpou
10. bře 2009 v 19:56  • Odpověz
jo, ještě se ty jednotlivé houpací inglesiny samozřejmě liší trochu váhově a cenově :wink:
10. bře 2009 ve 20:24  • Odpověz
kurka, kup si roan, malou jsem vozila do 9 měsíců a vešla by se i déle, ale už jsem chtěla změnu :grinning: Je pravda, že ten sporťák není nic extra, ale já jsem roan kupovala hlavně kvuli velikosti korby, věděla jsem že spoťák budu chtít jiný, mám ráda změnu :grinning: A byla jsem max. spokojená až na to že jak jsem jednou vyžkoušela otočné kola tak bych příště volila jinak. Ale pro malou to bylo komfortní ježdějí a nelituji toho že jsem koupila právě roan :wink:
10. bře 2009 ve 20:38  • Odpověz
kurka • 23tt • 10. březen 2009 v 09:24 :me neprijde zbytecny a to je dulezite pac s nim budu jezdit ja :sunglasses: ono je to hodne o cene kdo na to ma mit tri kocarky proc je nemit ja nechci kombinace ani u sedacek do auta pac to neni bezpecne a kdyz na neco mam tak si to tak koupim a myslim,ze Inglesina v klasicke verzi je jedna z nejlepsich znacek :sunglasses: ono me porad nekdo presvedcuje,ale ja chci mit hlubokou verzi a pak sporotovni zvlast pac to tak chci :grinning:

ad vrzani WD40 sprej na vsecky druhy :grinning: (mozna nekdo narazil na spatny kus)

ulala me se mala vlezla do Taka na leh do roka a je velka a nyni ma nohu 29 c a meri 114cm takze zadnej drobecek,zase bych to neprehanela :wink:

btw co slysim tak Inglesina je draha klasika ,ktera je naprosto spolehliva kvalitni vypracovana a ta cena odpovida a pokud je nejaky problem je dobre si zajit do servisu s ni jako s autem a ne doma na kolene neco opravovat :grinning: kdyz uz mam na kocar za bezmala 20tacu tak mam i na odbornej servis :sunglasses:
12. bře 2009 v 11:05  • Odpověz
12. bře 2009 v 11:07  • Odpověz
Hm,to mi připomíná,že jsem to WD zapomněla včera koupit-došlo a jak pořád prší a všude je po kotníky vody,tak taky začínáme zase vrzat :angry:
12. bře 2009 v 11:18  • Odpověz
aponchie naprosto s tebou souhlasím. Moje cesta k inglesina byla docela dlouhá. Původně jsem chtěla kočárek tříkolku, potom se mi líbíl bolder - to bylo ještě než jsem otěhotněla a ségra mi básnila, jaký krásný kočárek viděla. Potom když jsem otěhotněla tak jsem koukala po kočárkách. V Praze v Babyparku jsem si vyhlídla kočárek Mutsy. Pak se ségře narodilo mimčo a já začala malou vozit v Roanu - jednou jsem jí vezla v kočárku Astral - hluboký kočárek na golfovém podvozku. No a bylo rozhodnutu. Začala jsem koukat po klasickém houpacím podvozku. No a chtěla jsem co nejdelší korbu a zároveň co nejlehčí kočárek se snadnou manipulací. Vyhrálo magnum - tak jsme se na něj jela podívat do Prahy. Taky se mi líbila Sofie, ale tu zrovna neměli vystavenou a tak jsem si řekla, že koupíme magnum. Na další cestu do Prahy jsem už neměla chuť a jsem hrozně ráda. Sice nevypadá jako ty supr moderní kočárky, ale pro malou je nejlepší. I když má 75cm tak se tam vejde - sice trochu kope do nánožníku, ale do Sofie nebo Vittoria bychom se prostě u nevešli. Původně jsem chtěla kočárek využívat tak do 1,5 - 2 let a pak koupit golfky, ale okolnosti mě donutili koupit sportovní kočárek. Kdybych si opět měla vybrat, tak si znovu koupím to co mám, i když mi ty dva kočárky a autosedačka vyšli dráž než třeba kočárek od Jane nebo již zde hodně zmiňovaná Teutoni. Sice mám dva kočárky, ale jsou pohodlné pro moje dítě. Někdo řekne, že je to zbytečné vyhazování peněz, když je budu používat každý tak rok, ale pro mě je důležité, aby na procházkách mělo mimčo co největší pohodlí. No a to mě osobně kočárek na houpacím podvozku zaručuje.
12. bře 2009 ve 13:02  • Odpověz
kazda kombinace je horsi nez kazdy system zvlast to je proste fakt to je jako sedacka od 0do 36kg bude vzdycky horsi nez 1,2,3 steps jak maji byt,proste to tak je a ony sou dve skupinky lidi co se tyce designu kocarku a to,ze nekdo povazuje za moderni a luxusni mit treba trojkolak za 20tacu kombinaci a pro nekoho je luxus mit Inglesinu treba klasiku za 20tacu pritom ta inglesina je nesmirne drazsi pac to neni kombinace ,ale zvlast sedacka na dite(ta vypada hrozne teda na te klasice,ale prosc ne pro nekoho)ja vyzkousela tuny kocarku a muzu svedomite rict,ze kocarek ma houpat!ma mit Xkonstrukci a to vlastne staci ,ale prosla sem si vsim moznym a ano mohla sem si koupit Roan treba princip jako Inglesina hluboka ma stejnej ,ale me se libi retro kocarky a hlavne je kvalitnejsi
12. bře 2009 ve 13:17  • Odpověz
aponchie - ségra má roan. Zatím v něm odvozila jedno mimčo a je docela v pohodě. Jediné co bylo u mě proti jeho koupi byl ten systém spojení korbičky a podvozku - to mě dost štvalo. Tak jsem vybrala ingesinu. Docela bych chtěla zkusit kočárky z 30-50 let. Mě se strašně líbí košatina. U nás jsem viděla dokonce jednu mamku s ní jezdit - bylo to tak před 5 lety. Do toho kočárku bych docela ráda šla. Mít ten a potom ještě jeden praktičtější na převážení. Nevím, jak bych takovou košatinu narvala do auta. Retro kočárky se mi líbí - inglesina klasika je nádherná, ale pro mě by byla dost nepraktická - z důvodu toho, že občas z kočárkem jedem na chalupu a tam to není pro tanto typ kočárku.
12. bře 2009 ve 13:28  • Odpověz
presne tak a navic nema polohovaci rukojet coz ja chtela kvuli male at muze vozit mimi :sunglasses: ale je to luxus proste to je jak silver cross baltimore to je proste ten samej vzhledove
12. bře 2009 v 17:18  • Odpověz
Já myslím,že i kombinace se dá vybrat taková aby vyhovovala miminku(tj houpáním) i jako sportovní kočárek-stabilní,vcelku dobrá hmotnost,pohodlné posezení i pro větší dítě,... i mamince-dobré poježdění,praktičnost ,ale je jich jako šafránu a zase se třeba nemusí líbit design... :wink:
Pravda je ,že houpací klasikou se nedá nic pokazit(mimochodem košatinu bych chtěla taky :wink: :grinning: ) a pak se koupí kočárek podle potřeby té které maminky a miminka,pak už většinou ví,co potřebuje a vybere si správně(aspoň typově) :wink:
12. bře 2009 ve 20:44  • Odpověz
astrane kterej kocarek v kombinaci houpe jako inglesina? :astonished:
12. bře 2009 ve 21:18  • Odpověz
Jako Inglesina samozřejmě žádnej :grinning:
Ale některý houpou fakt celkem dobře,když mají měkké odpružení...ale je to děsnej boj něco takovýho najít... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc pokud chce člověk vejít do všech dveří jako s tou Inglesinou...
Myslím,že tady je jistá díra na trhu....já našla jen 1 kterej to splnil všechno,ale možná jich ještě pár bude...ale jak říkám-taková podívaná jako na klasiku to teda není :wink:
12. bře 2009 ve 21:29  • Odpověz
ahojky, tak já bych trochu na chvíli odbočila.... :wink:

Předně bych ráda novopečenému tatínkovi popřála pro něj,Adámka i manželku jen to nejlepší a hlavně hodně štěstí a zdraví :slight_smile:

A mám možná nápad, co by se třeba také mohlo vysílat-ikdyž to není základní vybavička před narozením miminka....

Už asi týden totiž šmejdím na netu a hledám různé více čí méně potřebné "vychytávky" pro miminko a nestačím se divit, co vše se dá najít! Většinou co obchod,to jiná nabídka...v něčem se i sejdou-ale třeba zase se liší firmou,kterou nabízí (co je lepší?) apod.
Př.- pokukuju po zábranách,které se dají přidělat na postele,aby mimčo nespadlo (spím s malou na manželských a ve spánku válí sudy)-a pokaždé najdu něco jiného a docela málo obrázků-popisu...
- našla jsem třeba i helmu na doma- taky jsem zírala,nenapadlo mě to a tak me to donutilo přemýšlet-hodilo by se-nehodilo....
- vodící kšíry-nemyslím vodit dítě na vodítku,ale zase třeba vzhedem k nemocným zádům by se možná někde na chvílku při trénovaní hodilo mít něco podobného
atd. atd.

prostě mě u toho napadlo,že je plno věcí a my o tom třeba ani nevím ea přitom by se něco někomu možná docela hodilo- a tak by možná jednou o tom mohl být jeden díl-co vše se dá sehnat,pro koho by to mohlo být....(uvědomuju si,že je to třeba i blbost,ale prostě mě to napadlo,tak navrhuji :wink:)

Pěkný večer
12. bře 2009 ve 22:24  • Odpověz
astrane no prave :grinning: ja neznam nic vic houpaciho nez inglesinu roan a peg perego mozna jeste :grinning:
12. bře 2009 ve 22:28  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
12. bře 2009 ve 22:35 • michal_spuntik
apo-ještě baby active ballerina a roller,freeline bartatina a pati sport,caren gondola,emmaljunga,...aj eště jich bude jistě víc.... :slight_smile:
12. bře 2009 ve 23:10  • Odpověz
ahoj michale
tak to jsem teda moc nepomohla s namětem,no ale alespoň se na ten díl budu těšit :slight_smile: a popsatl jsi to dokonale-vypadá to cákle,ale možná to někdy může být dost užitečné...

-Můžu se teda rovnou zeptat na tu zábranu k posteli? Na obrázcích je vždy upevněná za konstrukci postele.Ale my máme v pokojíku zatím jen takové ty obyč.postele s úložným prostorem, co se otvírají (plánujem lepší postel až malá povyroste a nebudou hrozit nehody jako vylité pití apod.).Dají se tyto zábrany dát i na takovou postel? Zatím tu malou jistím kojícím polštářem,ale na dlouho to už nebude :grinning:

Moc děkuju
13. bře 2009 v 09:00  • Odpověz
astrane:jasne ,ale ja je beru vicemene stejne pac treba

active ballerina pro me=roan :grinning: (stylove a cenove naprosto stejnej)
freeline to same
emmaljunga nevim,ktery myslis maji ruzne,ale asi vim,ktery myslis,btw za celou dobu meho pobytu na severu jsem nevidela nikoho s tim jezdit ani s quinny to jen u nas se neco dostane a vseci z toho sili,spis sem videla mamas&papas :sunglasses:
13. bře 2009 v 09:24  • Odpověz
Jo ,je to všechno houpací klasika,ale je celkem výběr,ne? :wink: Každýmu podle gusta a financí....
a ještě mě večer napadlo pár dalších..... :slight_smile: (deltim economic,nějaký Tako jsem i viděla a Růžový panter a myslím i Liberta)
13. bře 2009 ve 12:26  • Odpověz
Jinak teda ta moje kombinace houpe pěkně,i když ne tak jako ty klasický kočárky,ale jde to lehce a snadno a je to pohoda a dá se sním houpat opravdu dost-má krásně odpružený všechny 4 kola a všechny stejně měkce-druhej takovej v kombinaci na A podvozku jsem ještě nepotkala....(oni ani ty na X podvozcích všechny nehoupou,některý ani trochu a o pružení si taky můžou nechat jen zdát...)
Já měla i houpací klasiku a teď mám toto-s oběma jsekm byla moc spokojená.Já bych na mimi nic nehoupacího nechtěla-byla to jedna z podmínek výběru...
13. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz
no jasne da se vybrat od 5do 20tisic zalezi na znacce a moznostech to jo teda :sunglasses: ja chtela taky jen houpaci a ne ginglaci..si pak stezuji,ze jim blbnou konstrukce a ja nevim co kdyz to lamou zlevadoprava :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. bře 2009 ve 12:50  • Odpověz
no ono když to jde ztuha a člověk se snaží,tak se pak povolí celá kontrukce a kočár je na odpis,vzhledem k tomu,že není sešroubovanej ale snýtovanej.....
13. bře 2009 ve 12:59  • Odpověz
no nic proti,ale proc treba zadna maminka co ma trojkolak nema potrebu ditko semtam pohoupat?kamoska si ji koupila a myslela jak obcas pohoupe sem ji rikala,ze nepohoupe ,ale nedala se a pak zjistila,ze vlastne jen jezdi dopredu dozadu anebo do stran a to pak prodala pac rikala,ze jako pruda.,ale i to tako co sem driv mela neslo houpat takove tuzsi bylo nicmene mala v nem byla spokojena hlavne v zime pac festovne krytej kocarek a robustni tudiz sme projeli i les :sunglasses:
13. bře 2009 ve 13:11  • Odpověz
Asi ne,to je tou civilizovaností-přírodní národy automaticky s dítětem houpou i když jim ho dáte podržet,my už prý jen některé....A taky ho jenom nosí a tam se vlastně taky pořád pohupuje,tak když už nenosíme,proč jim brát i to houpání?Pro ně je to přirozená věc a pro nás by měla být taky....-toť můj názor
Nosit bohužel nemůžu,jinak bych to taky asi vyzkoušela jako alternativu na střídání s kočárem-někdy by se to hodilo....
13. bře 2009 ve 13:16  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning:
máte pravdu, holky
já na to houpání nedám dopustit i pokud jde o nerovnosti... to tlumení!!! :wink: :grinning: jak říkám furt - houpací nebo když nehoupací, tak hodně měkce odpružený. a velký kola. pak se nemusí nikdo bát terénu
no a jasně, že na místě nemusím popojíždět dopředu, dozadu dokola nebo se to snažit rozviklat do strany. to je fakt pruda :grinning: já si můžu houpat nahoru i do strany dle nálady
13. bře 2009 ve 13:59  • Odpověz
kurnik nemuzu si vzpomenout na kocar v kterem sem se vozila ja..stegner?nevim jestli to pisu dobre,ale strejda rikal,ze mi ho koupil pred narozenim a na fotkach na tu dobu vypadal dobre celkem
13. bře 2009 v 18:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.