• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
Já jsem s prďousem od začátku látkovala a to z těchto důvodů: Levnější (i když někoho odrazí prvotní investice), ekologičtější (sice se pere a někdo i suší a žehlí, ale pořád je to prd v porovnání s výrobou papírovek a jejich následnou likvidaci :stuck_out_tongue_closed_eyes:), nemusím řešit každou vyhozenou plínu...přesně jak píše Tlapička - když občas používám papírovky (na dovolené a tam, kde nemám možnost prát), mám depku z každé plínky a přemýšlím, jestli jsme ji fakt využili do mrtě :sweat_smile: Nehledě na to, že po víc jak dvou dnech na papírovkách se mi mrně prudí... v látkovkách má dupku v přírodním matroši a ne v chemii, která sice zadeček udrží v suchu až 12h (:stuck_out_tongue_closed_eyes:!!!), ale ta moč se tam rozkládá a z toho pak opruzeniny, záněty...brekeke :frowning2:
No a v neposlední řadě jsou látkovky zábava...dneska už existuje tolik zajímavých materiálů a vzorů...je to droga :grinning: Látkování dnes neznamená čtvercovky a kalhotky Sandra, ale spoustu barviček, příjemných matrošů a střihů... :dizzy_face:
28. led 2009 ve 21:34  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
28. led 2009 ve 21:40 • michal_spuntik
Kacka.va: Nikoho nesoudim, jen je to zasada.. Jak pevna, se uvidi s prichodem miminka.... :grinning:
28. led 2009 ve 22:28  • Odpověz
zdeni: ja mam ze spolecneho spani hruzu.... mam tvrdy spane, takze u nas vstava k diteti tatka. Nez ja se vzbudim, on psychicky nevydrzi, takze obstaraval nocni kojeni...... to byl docela prusvih, bo ja nevedela, ze dite v posteli je, az jednou mne vzbudilo, jak se mal dusila zahrabana pod perinou.....byl to pekne hnusnej zazitek, ale jak to vyresit? jak ma manzel poznat, kdy vratit dite do postylky, kdyz ja ani nevim, ze ji??? :sweat_smile: :confused:

realita byva ruzna... kdybych k mimcu vstavala, chtela bych baby balkon, abych se mohla v klidu vyspat a abych nemusela vstavat, ale abych ho pritom bezpracne odstranila do svoji klicky :slight_smile:
28. led 2009 ve 23:13  •  2 děti  • Odpověz
S toho spani mam hruzu i ja.. A navic je decko pak rozmazlene a neusne samo nikdy.. To neee..

A trpi tim spaci pohoda..

A manzelsky zivot...

Pekne dat dite do postylky, pohladit, dat pusinku a dobrou noc, mimi.... :slight_smile:
29. led 2009 v 08:07  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
29. led 2009 v 09:07 • michal_spuntik
SOuhlasim, Michlae... Pomazlit a štandopéde do vlastni postylky.... :grinning:
29. led 2009 v 09:10  • Odpověz
nas malej spi ve sve postylce a rano si ho vezmu na pomazleni k sobe a nema problem se panim, usinanim atd... pak jsou deti na mamu prehnane fixovane, taky to neni dobre...

me by zajinalo na ccem prebalujete, kdyz nemate prebalovak....
29. led 2009 v 09:11  • Odpověz
Ono asi přebalovat se dá lecjak, druhá věc je, jak je to pohodlné.
Určitě to jde třeba na posteli na nějaké podložce apod. Tak jsem přebalovala děti ségry, když jsem je hlídala u nás.
29. led 2009 v 09:14  • Odpověz
beru, co si pamatuju, tak jsem prebalovala vetsinou na dece, kde byla hrazdicka a mala tam travila vetsinu casu doma.(jelikoz jsem ji nevozila v kocarku, tak se nepotrebvala doma chovat nebo jinak citove nabijet :slight_smile:)
Nebo na posteli v loznici. Stale chodit na jedno striktne vyhrazene misto by se mi za nic na svete nechtelo.
29. led 2009 v 09:29  •  2 děti  • Odpověz
autor
tak my máme teď odendanou jednu stranu postýlky, takže vlastně taky takovej balkon. Dali jsme ji tam, aby si zvykla, že to je její prostor na spaní a chystáme se už tu postranici přidělat. Jinak s tím rozmazlením, když dítě spít v posteli rodičů, je to hodně individuální, podle povahy mimča, znám lidi, kterým spí dítě v posteli do dvou let, je naprosto v pohodě, usínalo vždycky samo, takže to nejde říct jednoznačně, jestli to má takový vliv.

berusko, já přebaluju kdekoliv, dříve jsem si dávala pod malou ty přebalovací podložky a teď už přebalujeme bez. Přebalovala jsem na posteli, nebo na zemi, nikam jsem se nehrabala k přebalováku. Navíc máme dům, takže pořád běhat z patra do patra jen kvůli přebalení je dost o ničem.
jmisa: jak je to pohodlné? mě přebalovat na posteli nepřijde o nic méně pohodlné než na přebalováku a druhá věc je ta, že jsem měla jistotu, že když jsem přebalovala na zemi, tak se mi dítě nezavrtí a nebudu ho chytat na přebalováku.
29. led 2009 v 09:30  • Odpověz
No já myslím, že si každý může přebalovat kde chce, záleží, co komu vyhovuje. To je tak se vším - někdo koupe v kyblíku, někdo ve vaničce, někdo ve vaně, někdo má obr umyvadlo. Někdo nosí v šátku, někdo v ergu, někomu vyhovuje babyvak....
Mně se třeba líp přebalovalo na stole, kde byla ta přebalovací podložka, protože jsem se nemusel ohýbat, navíc tam ségra měla všechno hezky po ruce.

Jde přeci jen o to, ukázat, že je tu víc možností a nejsme ovce, každý se rozhodne podle svého. :wink:
29. led 2009 v 09:36  • Odpověz
me to nepohodlne prijde, nemas veci pri ruce, porad neco tahat sebou a shanet a navic se ohybat... neboli vas z toho zada???
29. led 2009 v 09:36  • Odpověz
Ahoj, taky jsem chtěla používat klasické látkové pleny, ale vzdala jsem to. Malá mi ze začátku docela dost blinkala a tak jsem pleny používala pod hlavičku a prala je skoro každý den. Praní šlo, ale to žehlení je hrůza. Slyšela jsem o pratelných plenkových kalhotkách. Je to docela dost velká investice. Chtěla jsem si je koupit, ale potom jsem si to rozmyslela. Kamarádka co je má, tak říkala, že strašně špatně schnout. Takže jsem skončila u Pampersek a jsem spokojená a malá taky. Sice to jde taky do peněz, ale když člověk chytne akce tak to jde. Jakmile se malá posadí tak jí začnu učit na nočník a doufám, že se plenek brzo zbavíme.
No a říkala mi kamarádka z rehabilitace, jak jsou pro vývoj dítěte špatné klokanky. Nošení dítěte na vejšku zatěžuje páteř. Dítě se má nosit v klubíčku. Takže jsem na základě této informace od klokanky upustila.
29. led 2009 v 09:37  • Odpověz
autor
berusko: mě spíš bolely záda, když jsem měla být trochu ohnutá u přebalováku, když jsme někde byli, takhle si k ní pěkně sednu na zem a je to v pohodě. V obýváku mám skříňku, kde mám nějaké oblečení a plenky, mám tam košíček s drobnostma, takže mám taky všechno při ruce. Ale ať si to každý dělá jak chce. mně přijde výhodnější tohle a tobě zase přebalovák. Já přebalovák považuju za vyhozené peníze. Já si zkusila obojí, takže jsem se rozhodla po svém.
29. led 2009 v 09:41  • Odpověz
S tím, že si dítě naučíš spát v posteli nesouhlasím až tak úplně...
Malá nám po porodu prostě v postýlce řvala a jak jsme jí vzali do postele, tak byl klid. Postupně jsme zkoušeli jí tam dát a intervaly se prodlužovali a už teď tam krásně spinká :slight_smile: Možná to spíš víc vnímají starší děti... Vidím to u synovce (3 roky), který spal s rodiči vždycky když někde byli na dovolené atd. a pak nechtěl spát sám v pokoji... Prostě proč jinde mohl s rodiči jinde spát a doma ne...?

U prvního jsme přebalovali na stole, teď máme přebalovák a byla jsem spokojená s obojím... Všechno krásně po ruce, nikam se nemusím ohýbat :slight_smile: Ale je to věc názoru...
29. led 2009 v 09:53  • Odpověz
29. led 2009 ve 22:10 • michal_spuntik
No já myslím,že o těch látkovkách by tam něco být mohlo,v televizi jsem se s tím ještě nesetkala.A pro nás to byla dobrá investice,protože malej dost trpěl na opuzeniny a v látkových plínkách ho to přešlo(i když ty ceny jsou taky děsný :unamused: )A je jich úžasnej výběr.
Na díl o kočárcích jsem zvědavá-dneska si vybrat ten pro sebe správnej-a v našem případě i levnej- je vyšší dívčí(zaplaťbůh,že se nám to povedlo)
29. led 2009 ve 23:22  • Odpověz
29. led 2009 ve 23:38 • michal_spuntik
Tak jsem dočetla.

Přebalovací pult - koupili jsme krásnou komodku nahoře s takovým tím ohraničením, do toho jsem koupila omyvatelnou podložku na přebalování se zvedlými okraji. Jsem z něj nadšená. Je to masiv, pod tou horní deskou jakoby police a pak zavírací skříňka, přesně dle mých představ.

Cestovní postýlka - sehnali jsme poslední kus v ČR, který měl i dole vysouvací kovové nevímjaktonazvat, že se s ní dá i houpat. Výlez tedy pak jen z jedné krátké strany. Navíc je krásně vysoká, což jsme zjistili až při porovnání s jinými postýlkami. Jako bonus je u ní i přebalovací deska, takže na cesty dokonalé.

Kočárek - hledali jsme takový, abych se nesedřela a dalo se s ním skutečně jezdit po poli (manžel jezdí autocross, tudíž abychom mohli do depa za ním).

Látkové pleny - proč? - odjakživa jsem prostě "úchyl". Nesnáším ten princip "použít a zahodit". Každý ví, že si své věci hrozně šetřím a vydrží mi děsně dlouho. U těch papírových bych určitě taky váhala vyhodit/nevyhodit... škoda každé kačky. Vím, že látkovky se perou, ale ekologický prášek (a se slizem se tedy dělat nebudu) přírodě také neuškodí. Však ji musím právě pro svou malou zachovat v co nejlepším stavu. A látkové pleny nyní a před x lety jsou fakt rozdíl :sunglasses:

Samozřejmě, mimi mám teprve v bříšku, spoustu věcí teprve zjistím, ale ráda si nechám poradit :slight_smile:

Michale - hodně zdaru! Ráda se na Tvé reportáže podívám :slight_smile:
P.S. To lehátko mě zajímá, jaké je nej? :grinning:
30. led 2009 v 09:02  • Odpověz
30. led 2009 ve 20:18 • michal_spuntik
Michale, jsi profik, takze diskuze se dostava tam, kam se potrebuji dostat maminy, ktere treba tapou.. V nedeli v jednu zapnu si bednu... :grinning: Skoda, ze uz se nevysila v jednu, se mi ten slogan libil... :angry: :grinning:

Latkovky, kocarky, postylky, autosedacky a golfky - to me zajima, takze se budu koukat, co to da... Hodne zdaru a dikec... :wink:
30. led 2009 ve 20:34  • Odpověz
Ahoj a hezký večer,
myslím, že v neděli u Loskutáka bude nával :grinning: :grinning: :grinning: Budu někde v davu... Musím říct, Michale, že u tebe by se nakupovalo!!! To se s mojí zkušeností s prodavačkami, co se výbavičky týká, nedá srovnat :frowning2: Škoda, v Praze nakupovat nebudu...
30. led 2009 ve 21:27  • Odpověz
Ahoj Michale a ostatní :slight_smile:
Jen stručně, páč už je pozdě a děcka musím zahnat do pelechu :slight_smile:

Kočárky- absolutně se mi neosvědčily takové ty n- kombinace, každé variantě (hluboký kočár. sporťák) něco chybělo. Na malé mimčo mi přijde nejlepší klasický hluboký kočár s tmavým vnitřkem, na staršího kojence a batole lehké polohovací golfky - dávám přednost těm s většími kolečky :slight_smile:

Šátky, klokanky, nosítka - klokanku považuju za děsně nepohodlnou, dítko (2 měsíční) jsem v ní nevydržela nosit ani 2 hodiny, pocity mimina neznám, musím říct, že v ní bylo vcelku klidné, ovšem někteří ortopedi je nedoporučují kvůli nefyziologickému postavení nožek. Šátek je skvělý pomocník, jelikož je ohromně variabilní, existuje spousta úvazů pro mrňata novorozeneckého věku i pro předškolní mládež :slight_smile:. Nožky jsou v abdukční poloze, zadeček podsazený, určitou nevýhodou je nutnost naučit se správně vázat. O kvalitách šátků prodávaných na českém trhu by se dalo sáhodlouze diskutovat a také se diskutuje:slight_smile:. Výhody šátku (správné postavení tělíčka) a klokanek (lehkost nasazení) spojují ergonomická nosítka (ergo, manduca, patapum, mei tai atd.). Mám ergo a nosím dosud - teda teď už jen doma, když holka nechce usnout - nošení ji zaručeně uklimbá.

Látkové plíny, jednorázovky - ztotožňuji se s názorem Silente, se slizem se párám, ona to zase taková fuška není :slight_smile: Jinak bezplenkovku jsem praktikovala, není to nic tvrdého ani časově náročného, já to zvládala i přes nepřerušený, jen zkrácený, pracovní úvazek , ale pravda - pro pořad v mainstreemové TV by to asi bylo moc - ale nic ve zlém, držím ti palce
30. led 2009 ve 21:28  • Odpověz
Souhlasím s Johanou, že klasický hluboký kočárek je nejlepší. Ale má to jeden velký háček. Jsou docela malé. Našla jsem max. délku 78 cm. Když byla délka větší, tak zase kočárek byl těžkej. Nakonec jsem zvolila kompromis. Koupila jsem Inglesinu Magnum. Zatím jsem s ním skopijená. Je to sice kombinace - sportovní kočárek na houpacím podvozkem. Zvolila jsem ho kvůli jeho délce. Ono je docela těžké najít kočárek pro vyšší rodiče a mimčo narozené v létě. Malá ma v půl roce 73 cm, což mají jiné děti v roce. Ještě nesedí. Jsem docela ráda, že jsem do tohoto kočárku šla. Teď se už ale pomalu poohlížím po sportovním na léto. Chci něco lehkého a skladného a hlavně se mi nějak nelíbí to, aby mimčo koukalo jen do předu. Chtěla bych takový, aby šla buď přehodit rukojeť nebo sedačka. Nevím jak ostatní mamči, ale pro mě je docela důležité, aby malá na mě koukala.
Doufám, že v neděli se dozvím, jak vybrat správně sportovní kočárek. Je to docela věda vybrat sportovní kočárek podle představ.
30. led 2009 ve 22:06  • Odpověz
johando, ta bezplenkovka je co? diky :slight_smile:
30. led 2009 ve 22:15  • Odpověz
30. led 2009 ve 23:23 • michal_spuntik
30. led 2009 ve 23:25 • michal_spuntik
MIchal: No, jako sedlak u Chlumce.... :grinning: :grinning: :grinning:
31. led 2009 v 08:24  • Odpověz
Michale, ony ty látkovky jsou mimo jiné takové roztomilé, měkké a barevné a děti v nich k sežrání :slight_smile: Jen někdy mohou narušovat rodinný rozpočet, páč je jich asi milión druhů a škoda některý nezkusit, že....:slight_smile:

inglesina Magnum je opravdu skvělý kočár, vhodný i pro obří děcka. Prostorný, lehký a snadno ovladatelný je také Bugaboo, jen je v ČR poněkud dražší (v zahraničí se dá pořídit mnohem laciněji) a ne každému vyhovuje jeho "rakvoidní" vzhled.

Lucii - přečti si úvodní příspěvěk
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=74057&vGroupOffset=0&=&vOffset=0#end :wink:
31. led 2009 v 10:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.