• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
michale a co ti na slizu vadi? :wink:
31. led 2009 ve 12:04  • Odpověz
johando diky za odkaz, vypada to zajimave, nastuduju :slight_smile:
31. led 2009 ve 12:18  • Odpověz
No tak já kočár považuju za důležitý, protože každý den podnikáme několika hodinové procházky. A mám doma klokanku, ale moc ji nepoužívám. Přijde mi složitý z ní dítě potom vytáhnout, ale to bude spíš chyba ve mě :grinning: A mám špatný záda, který nošením dítěte docela trpí a to i s klokankou.
Naopak přebalovák vyrobený manželem využíváme spíš ke koupání - na koupací kyblík a oblékání. U výběru přebalováku pro mě byla nejdůležitější jeho výška - musíme na něm s manželem v pohodě na mimi dosáhnout a v případě koupání dostat dítě ven z kyblíku a nemuset se ohýbat nebo stoupat na špičky). Jinak přebalujeme v posteli a tam kde zrovna jsme. Malou dáváme na nočník od 6ti týdnů a většinou se na něj vyčůrá, rozhodně přínos je v tom, že od té doby, co ho používáme, už na nás nečůrá při přebalování apod. takže se nebojím jí položit na postel bez podložky a bez plíny.
Postýlka nebo balkon je určitě dobrá věc, i když dítko spalo první 3 měsíce s námi, ale teď už spí s rozpaženýma rukama a už to není moc pohodlné, tak spí v postýlce (už dva dny! :slight_smile: ) Jinak balkon je určitě lepší v tom, že matka nemusí pořád vylézat z postele, v mým případě to docela odneslo koleno, který tím věčným zvedáním se a sedáním do postele docela utrpělo (beru ji do postele na kojení).
A do látkovech a pracího slizu jsem se rozhodla jít taky, i když malý už jsou tři měsíce. Přemýšlela jsem o tom už dávno kvůli ekologii a teď mě přesvědčliy argumenty o zdraví (argumentům o ušetření peněz moc nevěřím) A taky už se těším na výsměvné pohledy ostatních rodičů až to uvidí. Už teď jsme za exoty s nočníkem a koupacím kyblíkem. :grinning:
Těhotný ženský by měly mít možnost se něco o látkových plenách dozvědět, protože většinou nás děsí to vyváření, žehlení, věčně pokaděný oblečení apod., přitom to už dávno není pravda. No škoda že jsem se o tom nedočetla dřív.
31. led 2009 ve 13:03  • Odpověz
autor
michale, jojo Inglesina Magnum by u nás taky vyhrála, kdybych chtěla klasický hluboký :slight_smile:.
Ale jelikož potřebuju být 100 % pojízdná autem (nebydlím ve městě), tak jsme volili kombinaci, protože tahat se neustále v autě s hlubokým kočárkem by byl asi docela problém nehledě na to, že by se mi do auta ani nevešel :slight_smile:
31. led 2009 ve 14:04  • Odpověz
Ahoj,
sice už kočárek týden doma mám,stejně se těším na další díl...a díly :slight_smile:
Jo v neděli bude u TV narváno a vsadím se,že po odvysílání bude narváno tady :grinning:
31. led 2009 v 16:55  • Odpověz
Pro helcah: docela by mě zajímalo, jak se dává 6 týdení mimčo na nočník. To je nějaký specielní - nedovedu si to představit. Seděď neumí a držet ho nad ním? Fakt si to nedovedu představit. Mohla by jsi mi tuto metodu vysvětlit. Dík
31. led 2009 v 18:07  • Odpověz
luciek: Asi je praktikovana bezplenkova komunikacni metoda.. Pozorujes chovani ditete a snazis se odhadnout jeho potreby a ve chvili, kdy si myslis, ze se diteti chce curat nebo kakat, supnes pod nej "cinsky" nocnik a do nej potrebu zachytis... :wink:

poznamka: Kdybych to napsala spatne, maminky a tatinkove praktikujici BKM, nekamenujte me za to, prosim... :grinning:
31. led 2009 v 18:27  • Odpověz
Podvozek Inglesina Bike je fakt skvělý. My máme korbičku Magnum, ta mi taky vyhovuje, jelikož má polohovatelná záda a velké větrání (dnes bohužel větrání zmenšili). A také je dlouhá a po vyndání hygienické vložky nebrání nožičkám už vůbec nic. Je to lehký, snadno ovladatelný, praktický kočár s velkým košíkem. A je snad nezničitelný. Rok a čtvrt mi stál nonstop venku a jezdila jsem s ním denně terén opravdu náročný. A není rozviklaný ani porouchaný. Houpání vyhovuje, jelikož nemusím popojíždět na místě, stačí do kočárku drcat bokem a rozhýbe se a hlavně to houpání skvěle vyrovnává jízdu přes hrboly! Bydlím v Praze, takže znám i narvané obchoďáky, kočičí hlavy, koleje a jezdící schody a úzké průchody dveřmi. Všude projedu bez problémů. Vyhovuje mi i v přírodě i ve městě. Já využívám už rok a půl a za chvíli kočár nebudem potřebovat vůbec. Jinak ale bych řekla, že je ideální tak do roka a pak se lze rozhodnout, zda koupit sporťák nebo golfky (s velkým košíkem).

Bugaboo Cameleon - to je ale spíš bugina. Mezi normální kombinace bych ji neřadila. Je teda neúměrně a nenormálně drahý (i s příslušenstvím) :confounded: Zařadila bych ho ke goflovým podvozkům, k těm modulárním systémům. Na golfový podvozek lze krom sedačky nasadit i vaničku a autosedačku. To tedy lze dneska na většinu podvozků (od houpacích přes sportovní po golfové)... Narozdíl od golfek však má jeden pár kol gumový, takže má lepší jízdní vlastnosti než goflky, které je mají zpravidla dost hrozné (malá odaretovaná kolečka se zaseknou o každou škvíru). Další výhoda je, že lze přehodit jak sedačku, tak rukojeť. Při přehození rukojeti však jsou malá kolečka vzadu, je horší těžiště a o malá kolečka se kočár špatně přizvedává - takže do terénu to rozhodně není. Jen jako nouzovka, když chci třeba vjet na trávník nebo občas i nějaký horší terén. Jinak do terénu logicky jedině 4 velká nafukovací kola. Bugaboo nemá vychytávky jako větrání boudičky atd., po této stránce žádná sláva. A nemá ani polohování zad v korbičce, takže to také chybí v praxi, když dítě už chce koukat a bez výhledu řve a muselo by být v pár měsících přendáno do sportovní židličky, která nemá polohování zad a nožiček zvlášť. Za ty peníze je to opravdu předražená bugina. A vypadá teda vážně divně. O tom žádná. S manželem jsme se vždycky smáli a nechápali jsme smysl malinkých koleček vpředu a obřích vzadu. :sweat_smile:

Se skladností do kufru auta je problém asi u většiny kočárků. Např. složený Nomád (sporťák) je ve složeném zhruba stejně velký jako podvozek hlubokého kočárku. Pokud k Nomádu přidám vaničku, je to prašť jako uhoď. Rozdíly jsou, ale nijak výrazné. Ač i málo může stačit, aby se kočár do kufru vešel. Magnum lze složit i s podvozkem, nemusí se sundavat sedačka. Ale je to na placku, přičemž korbička nelze splácnout, jen lze sklopit boudu. My taky podvozek i sedačku dávali do kufru různě na šířku i na výšku.. Jinak skládání i rozkládání je velmi snadné. Míň místa zaberou sporťáky, jelikož se složí i s podvozkem najednou. Když jdou do lehu a dají se použít od malička, tak proč ne.
1. únor 2009 v 09:26  • Odpověz
yanna.o, díky, krásně jsi popsala na co si dát pozor, já jako zatím laik to oceňuju, dneska každopádně juknu na ten pořad, inglesina mě láká čím dál víc... :wink:
1. únor 2009 ve 12:27  • Odpověz
Inglesina magnum byl vždycky můj favorit-chtěla jsem ho už před 7 lety-tehdy stál celej manželův měsíční plat.Dneska už sice ne,ale i tak se nevešel do dohodnutého limitu :frowning2: Škoda.Chtěla jsem mít jednou taky novej kočárek a Inglesinu komplet vybavenou prostě do 7,5 nekoupím ani ve slevách a výprodejích :cry:
Ale kdyby se mi ten náš kočárek rozbil,koupila bych ji po někom-je vážně nezničitelná
1. únor 2009 ve 14:43  • Odpověz
astrane, do 7,5 komplet vybavenou je asi problém koupit skoro všechny pěkné kočárky ne? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já mám limit 12 zatím, tak uvidím :wink:
1. únor 2009 ve 14:59  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
1. únor 2009 v 18:29 • michal_spuntik
Michale, cumim i na posirovane kure.... :grinning:

Tes se, jen tak ti to nedarujem.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. únor 2009 v 18:30  • Odpověz
Já taky čučím :grinning:
1. únor 2009 v 18:30  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
1. únor 2009 v 18:33 • michal_spuntik
Noooo, jakooo.....

dobre to bylo..... :grinning:

Akorat je to moc kratke.... :frowning2:

Ale je fajn, ze zakladni zasady byly receny..... :wink:
1. únor 2009 v 18:42  • Odpověz
Reportáž je moc krátká na to, aby se člověk dozvěděl víc, ale na ty základní informace to stačí. A myslím, že Michal je jeden z těch prodejců, který umí poradit!!
1. únor 2009 v 18:42  • Odpověz
Luciek9: přesně jak píše zdenallicka, v tom odkazu se můžeš dočíst podrobnosti (my sice nebezplenkujeme zcela, protože zatím máme papírovky, ale je to dobrý třeba na prdíky - lepší než rektální rourka).
Teď zrovna proběhl výběr kočárků, bohužel jsem viděla jen konec, ale už jsem zvědavá na příště - autosedačky.
1. únor 2009 v 18:45  • Odpověz
Michale, reportáž dobrý, jen moc krátký no... mně by třeba moc zajímalo, zda existuje 4kolka s ruční brzdou, nikde jsem na ní nenarazila a hodila by se mi, bydlím na kopci... docela velkém kopci... v zimě často autem nesjízdným... :grinning:
1. únor 2009 v 18:48  • Odpověz
kat zrovna ta teutonka byla čtyřkolka a ruční brzdu měla, akorát měla otočná kolečka :wink:
1. únor 2009 v 18:48  • Odpověz
díky moc, kal i tobě michale:wink:
1. únor 2009 v 18:49  • Odpověz
Michale a dotaz: Vazne si myslis, ze 70 cm dlouha korba staci pro dite narozene dejme tomu v rijnu, kdy prvniho pul roku prozije ve fusaku??? Jako myslim si, ze tak koncem unora nemam sanci decko do toho kocaru ve fusaku narvat.... :confounded:
1. únor 2009 v 18:49  • Odpověz
Jak jsem cekala, nic konkretniho, co jste rikal samozrejme vetsina zech , co chteji kocarek vedi. Ale existuje nejaky, ktery je hezky jako teutonia nebo Mutsy, Icoo...(ne jako tak poskladany z vloznych tasek a nanozniku, coz mi trochu magnum pripomina) a ma korbu, ve ktere bude moc spat miminko ve veku 6-8 mesicu v lednu az breznu a bude po nas velke (tedy okolo 75-78 cm)??? Stejne jako si nemyslim, ze je dobre miminko nechat v obchodaku spat v autosedacce a pak vest domu....tak, ze tam je 5... hodin. Stejne tak si nemyslim, ze je dobre 6 mesicni miminko, ktere jeste plne nesedi vozit ve sportaku. Navic ani sportáky nejsou treba pro1 a pul stare dite dost velke. Zvykla jsem si, ze si na sebe nemohu koupit obleceni, kdyz mam 181cm, ale proc jsou omezovany i fyziologicke a zdravotni potreby malych deti, kteri maji tu smulu, ze se narodi v lete a jsou trochu delsi.
Byla bych moc rada za konkretni radu a doporuceni kvalitniho!!! kocarku ne tezkeho, ktery ma velko korbu(78_82)x(35-37) a na ni i sportovni sedacku s moznosti autosedacky Maxi Cosi, Romer. Muj vyber je Icoo peak 4 nebo Firkon quatro z kombinovaných nebo koupeni Roan marity, Bebecar stylo AT, Inglesina otittina jako hluboky a pak zvlast sportak(teutonia, Icoo).

Dekuji za vas nazor i radu
1. únor 2009 v 18:50  • Odpověz
Ahoj, tak nacpal jsi do tak krátké reportáže co se dalo. Na tak šibeniční čas, celkem dobrý obsah. :slight_smile: :slight_smile: Škoda že máš tak krátký prostor.:frowning2: Na téma výbava pro miminko by se dalo povídat hodiny, že?
My čekáme miminko v květnu. kočárek ještě doma nemáme, ale vybráno už asi jo. Líbí se nám Cam Cortina x3 tris evolution, ale ještě váháme.
S tebou vybírat výbavička, to by byla radost. :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2009 v 18:51  • Odpověz
kurka: No, presne ses trefila do meho dotazu... :wink: 70 cm mi prijde fakt malo...
1. únor 2009 v 18:52  • Odpověz
Michale a doporuc nam sportak'y), ktery jde dat do uplneho lehu... :wink:
1. únor 2009 v 18:53  • Odpověz
70 cm je určitě málo. My máme korbičku 78 cm a stejně jsem skoro v 7 měsících přesedlala na sporťák, protože tam malej neměl skoro žádný místo.
1. únor 2009 v 18:54  • Odpověz
Holky, asi uděláme hromadný nájezd na Michala v jeho obchodě co? :grinning:
1. únor 2009 v 18:54  • Odpověz
Kat ten by se divil :grinning:
1. únor 2009 v 18:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.