• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
Presne jak napsala zdenallicka. Co teprve miminko na rozene v cervnu , cervenci a srpnu. Mozna by si vyrobci konecne meli uvedomit, ze opravdu nejsme cinani!! 6-7 mesicni dite v lednu a ve sportaku mi prijde jako sardina. Navic vetsina sportaku nejde sklopit az do lehu jen nejakych 160st.
1. únor 2009 v 18:55  • Odpověz
kurko, třeba Mikrus alu sprint :wink: a jinak nám korba Xlanderu vydržela do 7-8 měs§ců i s beraním fusakem :wink: bohužel jsem reportáž nestihla, dítko koukalo na krtka a ten je nevypnutelnej :sweat_smile:
1. únor 2009 v 18:55  • Odpověz
schnek neboj jistě to bude na nově v archivu :wink:
1. únor 2009 v 18:56  • Odpověz
A kolik schnek vase male v tech 8 mesicich merilo a vazilo????
1. únor 2009 v 19:00  • Odpověz
Michale, toz kde jsi???? :confused:
1. únor 2009 v 19:02  • Odpověz
A Mikrus ma zase malou sportovni sedacku. Ve spouste diskuzi psali, ze nakonec kupovali sportak jiny, protoze se do nej dite neveslo....
1. únor 2009 v 19:04  • Odpověz
podle půlroční kontroly tipuju cca 7 + 3/4kg a cca 70cm :wink: ale pak už šel do sporťáku a žádná tragedie to nebyla. Navíc ten shon po 180 stupňovém položení bychb tolik neřešila, tou dobou už určitě bude chtít prtě vidět ven. Já jsem po domluvě s doktorkou o kousek polohovala i hlubokej kočár, co jsme měli (ten Xlander byl kupovanej druhej asi v 5 měs :wink: ). Když to je jenom trochu, není to sed, jenom takovej lehkej náklon, tak to nevadí :wink:
1. únor 2009 v 19:06  • Odpověz
kurko, je velkej jako každej jinej :wink: měřila jsem to s tím Xlanderem a v tom jsme jezdili dlouho :wink:
1. únor 2009 v 19:07  • Odpověz
Míša se někde zasekl :slight_smile:
1. únor 2009 v 19:09  • Odpověz
Synovec mel v 7 mesicich 78 cm. Kdyby stal kocarek 3tis , tak treba koupim v pul roce jiny. Ale kdyz do nej dam 10 az 20 tisic chci, abych ho pouzivala pul roku a kupovala jiny, kdyz bude maly.
1. únor 2009 v 19:10  • Odpověz
kurka - já když jsem procházela návody a doporučení ke kočárkům při výběru, tak jsem se u všech mých favoritů dočetla že se hluboká korba používá do 6ti měsíců, poté sporťák. Většina těch sporťáků bývá polohovatelných a díky fusakům použitelných i v zimě :grinning:
1. únor 2009 v 19:10  • Odpověz
Ja vim, ze to tam pisou, ale ja to delat nechci. Nenecham se modou a vyrobci tlacit k necemu, co si nemyslim, ze je spravne!!!!
1. únor 2009 v 19:11  • Odpověz
kurko, pak ti doporučuju koupit úplně obyčejný, klasický hluboký kočárek a potom lehoučkej sporťák/golfky :wink: a nebo šátek a nosit :wink:
1. únor 2009 v 19:13  • Odpověz
Kurka, no tak jedině nějakej Deltim Economic (nebo jak se to dneska jmenuje), ten má korbu větší a nestojí zase tak moc, ale jako sporťák už si ho nedovedu představit.
1. únor 2009 v 19:15  • Odpověz
Aha tak já jsem se právě na výrobce spoléhala! To já nevím co je pro dítě nejlepší a doufala jsem že to právě zrovna výrobce ví. No tak snad Ti někdo poradí kočárek kam se miminko vejde dýl než do 6ti měsíců, já mam Xlander a tam se určitě dýl nevejde, alespoň to naše mimi ne :grinning:
V zime ale asi dite moc v satku nosit nejde, ne??? :confused: :sweat_smile:
Zdeno, ale jde. Prodávají se spešl bundy nebo nástavce k bundám i pro nošení v zimě.
1. únor 2009 v 19:16  • Odpověz
Hmm, spesl bunda za tri litry, co??? :grinning: :sweat_smile:
1. únor 2009 v 19:16  • Odpověz
Zdeno, no jo no :grinning: Nebo mít šikovné ručičky a poradit si, nebo maminku švadlenu apod.

Ale bohužel tím taky nedisponuji. :confused:
1. únor 2009 v 19:18  • Odpověz
MIchale, mohl bys nam odpovedet a rozsoudit nas malinko, co???? :grinning:
1. únor 2009 v 19:18  • Odpověz
A navic ten Mikrus je na muj vkus dost osklivy. Samozrejme, ze bych chtela hezky kocar a ne Roan jako sportak, ktery vypada jako z roku XY. Ale to asi chci moc, ze ano??? Chapu, ze ma kazdy jiny vkus a kazdy hleda trochu neco jineho. A taky chapu, kdyz se mimco narodi v lednu a unoru, ze to nikdo neresi. Ale bohuzel, to , kdy se mi male narodi zase tak ovlivnit nejde:slight_smile:))). Jo jmisa, kuli "blbosti a neschopnosti vyrobcu" budu tahat mimino v satku:frowning2:(((????????????????
1. únor 2009 v 19:26  • Odpověz
kurka hodně velký hluboký kočár je Roan Marita - má ho švagrová a je to fakt loďák :slight_smile:
1. únor 2009 v 19:27  • Odpověz
jde, minulou zimu jsem odnosila (ne 100%, i kočárek frčel), letos bohužel nemůžu, pupík mi to nedovoluje, ale dá se a dá se i bez bundy. naopak je to lepší, s dítětem se navzájem zahříváte a ono neprochladne narozdíl od kočárku, kde dítko nikdo nehřeje :wink: ani sebelepší fusak není zahřívající maminka :wink:
1. únor 2009 v 19:28  • Odpověz
Já původně přemýšlela o variantě koupit hluboký podobného typu Roan apod a pak kvalitní sporťák - pr sporťáky od těhle kočárů nic moc..., ale když jsem to pak propočetla, tak mi přišla levnější varianta rovnou kombinace Teutonky. Malej je od začátku šestého měsíce ve sportáku s prodlužovacím nástavcem a nestrádá :slight_smile:
1. únor 2009 v 19:29  • Odpověz
Kurko, no bohužel moc možností není, buď budeš mít velkou korbu a kočár bude vypadat jako za našich mladých let a pak stejně budeš kupovat sporťák a nebo vezmeš kombinaci, kde korba vydrží do cca 6 měsíců a budeš se snažit zvolit pro letní dítě pokud možno hodně uzavřený sporťák, který jde hodně do lehu, aspoň těch 170 stupňů.

Bohužel ideální kočár neexistuje.
1. únor 2009 v 19:30  • Odpověz
1. únor 2009 v 19:33  • Odpověz
kurka: já jsem tento problém řešila taky, když se měla malá narodit. Většina kočárků měla max. 78cm a to se mi zdálo docela málo. Já jsem chtěla klasický hluboký kočárek na houpacím podvozku a potom koupit sportovní kočárek až by malá seděla. Chtěla jsem aby nebyl moc těžký. Sestra má Roama maritu a já Inglesinu magnum (nakonec jsme koupila tento - byl nejdelší a nejlehčí). Inglesina otutina je menší. Magnum má až 84 cm. Potom mi kamarádka říkala, že měla Daltima Ekonomic a byla spokojená.
Taky mi nepřijde moc dobrý dávat dítě do klasického sportovního kočárku v půl roce. Zmám i mamky, které tam dávají i děti mladší. Netuším pro koho ty dnešní kočárky vlastně dělají. My máme v půl roce 73cm a s pytlem se už bychom se už do většiny hlubokých kočárků - vaniček - nevešli. Když jsem byla mimčo já, tak mě mamka prej vozila v roce a půl v hlubokém i s beranam - neměla ještě koupenou sedačku a to jsem prej měla v roce 81 cm. Fak nevím, proč výrobci hluboké korby dělají čím dál tím kradší, když jsou mimča větší než před lety.
1. únor 2009 v 19:33  • Odpověz
a myslím že i Implast Bolder a Volant a určitě se ještě nějaké kočárky najdou
1. únor 2009 v 19:34  • Odpověz
kurko, asi nejsi jediná mamina, která toto řeší, já čekám mimčo na začátku září, ale tak prostě vybírám, co se mi zdá nejvhodnější z nabídky a nerozčiluju se, vždycky to jde nějak udělat a já myslím, že v tom kočárku zase dítě netráví tak extra moc času (kor v zimě), takže já bych to tak tragicky nebrala... :wink: Můj favorit je zatím Inglesina, ale samozřejmě koukám dál.
Pro ty, co třeba řeší stejný problém jako já - to jest chci hlubokou 4kolku s ruční brzdou, tak vězte, že mi Michal napsal, že hluboká varianta neexistuje, pouze kombinace , a to právě teutonka:wink: Mně se ale bohužel nelíbí ty malý kolečka, do zimy, sněhu...si to nějak neumím představit...
Kolco, jak se ti s tím jezdí?
1. únor 2009 v 19:36  • Odpověz
Katwing, já mám tříkolku, velký kola, takže no problem.
1. únor 2009 v 19:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.