• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
omlouvám se, katwind - přeťukla jsem se :sweat_smile:
1. únor 2009 v 19:38  • Odpověz
katwind: samozrejme, ze to nejak udelame. Ale ten dnesni styl, jak te vsichni nuti do stenych barev a stejne mody a nzbyva ti jineho a jeste ti tvrdi, ze ten kdo mas spatny nazor jsi ty(napr asi ve trech prodejnach mi rekli, ze miminku vubec nevadi byt 5 hodin ve vajicku, ze je to fyziologicka poloha jako v brisku:slight_smile:))........) me vzdy trochu nastve.......
1. únor 2009 v 19:41  • Odpověz
kurka, já vím no... bohužel nic není dokonalé... ani ten kočár no :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pokud chceš co nejlepší pro mimčo, asi bych úplně nezavrhovala ten šátek jak psaly holky, myslím, že to je ta nejpřirozenější varianta, i když jsem laik :wink:
1. únor 2009 v 19:43  • Odpověz
tak autosedačka se vyřešit dá, na trhu jsou asi 2, co se dají po nakliknutí na podvozek polohovat do lehu :wink:
1. únor 2009 v 19:43  • Odpověz
a vůbec, co koupit klasickou libertu :wink:
1. únor 2009 v 19:44  • Odpověz
promin schnek ja jsem myslela, ze zijeme v roce 2009????
1. únor 2009 v 19:47  • Odpověz
Hezký večer,

tak jsem taky koukala (už i minule), je to fajn reportáž - bohužel, že je časově omezena, s tím se nedá nic dělat, ale myslím, ty hlavní informace tam byly.
A stejně si myslím, že každá nastávající maminka (nebo většina z nich) stráví hodiny času na diskuzích a článcích o výběru kočárku na internetu :slight_smile: Protože to každou z nás baví :slight_smile:
Není totiž vůbec jednoduché vybrat kočárek!! a každej má jiné představy i požadavky a potřeby. Navíc - já jsem teda na žádnej, co by splňoval všechny moje požadavky nenarazila... každý má nějakou mouchu.. Ale tak to nevadí...

Je dobře, že kočárků je spousta, v různých cenových relacích, tříkolky, čtyřkolky, houpací, nehoupací, barevné... a že si prostě můžem vybrat.

já původně chtěla buď Peg Perego, nebo Inglesinu - třeba Magnum nebo jen hlubokej.. no, pak jsme šli do obchodu a zamilovali jsme se do Quinny Speedi 2009, jak perfektně jde ovládat, je lehký, moderní, prostorný sporťák.. Pravda, korbička není z největších - ale které dneska jsou velké???... prostě na jarní miminko mi přijde v pohodě... pravda - na letní bych možná zvažovala jinej...kvůli fusaku v zimě, ale jak říkám, je to otázka názoru a každé mimčo roste jinak....

K výhodám: je stabilní, dobře provedenej, neplastovej, s brzdou, vhodnej k bruslím, moderní, velikej sporťák, nafukovací kolečka, jde nasadit autosedaka Maxi Cosi atd...

mouchy má taky, to je fakt - nepřehazovací rukojeť, sporťák nejde úplně do lehu..

ale tak věřím, že prckovi se v něm bude dobře jezdit!! :wink:

Tak přeju fajn výběr nejen kočárků!

a Michale - díky, jen tak dál!! :wink: jen škoda, že ty reportáže nezačaly od pár měsíců dřív, kdy jsem všechno pořizovala a nevěděla vůbec nic... ale určo to spoustě maminek pomůže!!! nebo aspoň je to nasměruje!! :slight_smile:
1. únor 2009 v 19:48  • Odpověz
Ale jak to vypada nekteri se radi porad prispusobuji, stadovateji a poslouchaji vse , co jim rikaji na Nove:slight_smile:)
1. únor 2009 v 19:48  • Odpověz
schneku, hele náhodou ta je dobrá! Tyjo za ty prachy, na zimu ideální a pak lepší sporťák :dizzy_face:
1. únor 2009 v 19:49  • Odpověz
kurko, koukala ses na ty kočáry? to není plastová vana s igelitem a koženkou. A sorry, jen jsem ti chtěla pomoct najít velikej kočár. Když ti nvyhovuje to ani ono, pak asi budeš mít dóst velikej problém a budeš nespokojená věčně.
1. únor 2009 v 19:51  • Odpověz
kurko, holt jsi náročná no :sunglasses: Já uvažuju tak, že v zimě kočár spíš na kratší procházky, většinu času budu stejně doma, chci šátek, případně ergo... takže pro mmě kočár priorita není, alespoň zatím ne...pak u sporťáku třeba budu uvažovat jinak :wink:
1. únor 2009 v 19:52  • Odpověz
katwind, třeba některej ten výprodejovaj za 2500,- a pak sporťák nebo golfáč a je to :wink:
1. únor 2009 v 19:53  • Odpověz
kurka, je fakt, že když budeš chtít pro mimčo pohodlí tak jsou to kočárky podobné těm, co na nás měli naše maminy. Dnešním trendem je dávat mimča co nejdříve do sportovních kočárků nebo nekupovat kočárek vůbec a vozit mimčo jenon ve vajíčku. Přitom jsem četla pár článků na toto téma a tam se psalo, že ve vajíčku by mimčo nemělo být dlouho. Přeji šťastnou ruku při výběru kočárku.
1. únor 2009 v 19:53  • Odpověz
schneku, mně se náhodou líbí, už z toho důvodu, že bych měla český výrobek:wink: a hezký mi přijdou, normální, já nemusím ty extravagantní konstrukce ala bugaboo :wink:
1. únor 2009 v 19:54  • Odpověz
Schnek: já jsem taky uvažovala o libertě, ale pak vyhrálo Magnum - kvůli váze. Ale asi bych znovu volila stejně.
1. únor 2009 v 19:58  • Odpověz
terez, magnum je taky můj prozatímní favorit :wink:
1. únor 2009 v 19:59  • Odpověz
No ono jaky je vzhledovy rozdil mezi luxusnim silver crosem nebo inglesinou clasic a libertou??? Barva a trochu kulatejsi tvar...Samozrejme se to neda srovnavat, to je stejne jako srovnavat telefon z roku 78 a mobil, vyvoj a technika bohudik nestoji, jen kdyby mysleli na to, ze deti rostou jak na delku, tak na kila. Kolik bylo za nas 4kg novorozenat???
1. únor 2009 ve 20:00  • Odpověz
jsem ani nevěděla, že se ještě Liberty dělají? :sweat_smile:
My máme ještě jednu hnědou doma po nás s bráchou :slight_smile: :slight_smile:

JInak ale ta váha 19 kg, to je brutální.... + mimčo, fusak popříp nákup, no potěš...

Magnum se mi taky líbilo vlastnostma, ale ve skutečnosti - nic moc a dost nuda... :unamused:
1. únor 2009 ve 20:03  • Odpověz
pajinko a co si vybrala?
1. únor 2009 ve 20:04  • Odpověz
Kat - máme Quinny Speedi nakonec... popis výhod a nevýhod o pár příspěvků v této diskuzi výš :wink:
prostě ideál jsem nenašla :slight_smile:
1. únor 2009 ve 20:06  • Odpověz
Magnum není jak oteplováky - taky nemám ráda ty vložené tašky a hromady textilu kolem na těžkých podvozcích. Mám letní mimi, takže by se mi tam asi upeklo.

Jízda do kopce a z kopce.. Bydlím na kopci, takže znám bohužel moc dobře i jízdy s kočárkem v takových podmínkách. Ta ruční brzda není tak důležitá, jak se zdá. Já taky nevěděla, co vybrat. Chtěla jsem ruční brzdu, otočná přední kola, dobrou manipulaci, nízkou váhu a samozřejmě pohodlí pro miminko!! a nevím, co všechno ještě. Na rozměry jsem koukala, na způsob skládání, velikost košíku, větrání v boudě atd. Kdyby ruční brzda byla, využila bych ji na sjezdu z kopce kolem silnice. To je takový dlouhý sešup. Ale jinak jsem tady sjížděla kopce po asfaltu i bahně, šutrech, drnech a ruční brzda mi nechyběla. Ten svůj kočár uřídím jednou rukou v pohodě. Ze stejného důvodu mi nikdy nechyběla ani otočná kola.

Hrůza je pro mě jezdit s golfkama, i když otočná kola mají. Je to kvůli špatnému těžišti, mrňavým kolečkům a beranům. I když jsou lehké, skladné, tak jízdní vlastnosti oproti Magnumu jsou citelně horší, a to i oproti Magnumu (s houpacím podvozkem), ve kterém sedí rok a půl staré batole. V podmínkách, kde žijem, se mi investice stokrát vrátila. Zpětně jsem si mohla poděkovat, že jsem vybrala velmi dobře ovladatelný kočár se 4 nafukovacími koly, velkým košíkem a houpacím odpruženým podvozkem. Díky němu jsem zvládla všechny krpály, co mám kolem i po asfaltu i po kamenech, kořenec, drnech. To samé platí pro kočičí hlavy ve městě. Také pro obrubníky a další překážky, které s tímto typem podvozku přejedu bez přemýšlení v podstatě kdekoliv, aniž bych musela hledat lepší trasu, něco objíždět, kličkovat, opatrně najíždět apod. Z pohledu dítěte oceňuji velmi možnost polohování zad (Magnum zcela z lehu do sedu - polohuje se zvenku; u jiných korbiček bych chtěla alespoň provizorní destičku na dně vaničky) - je to z důvodu, že dítě chce vidět ven, jinak neusne a šíleně řve a za další si to mohu polohovat během jízdy dle potřeby. Také je dobré, že Magnum je dlouhý. Jo, taky jsem využila dost možnost otáčení korbičky/sedačky. To chce také zkusit. Některé kočárky to mají řešené tak, že s dítětem se to otáčí velmi těžko pokud vůbec.. Využila jsem kvůli sluníčku a větru a kvůli komunikaci. Lze si to rozmyslet i před jízdou. Prostě existuje i možnost mít sedačku proti směru a nejen po jako u většiny sporťáků. S rostoucím věkem se však důležitost této funkce snižuje. A taky je pro mě důležitý velký a přístupný košík. Nechápu ty kočárky s malými koši. Někdo tam třeba nic nevozí, ale já teda jo.. bágly, nákupy, bundy, cokoliv, co chci zrovna odložit, netahat v ruce, nevěšet na madlo.. Ostatní kočárky neumím posoudit, nemám zkušenost. Spostu bych jich ale necthěla kvůli váze, rozměrům korby, nevychytaným věcem, typu podvozku, počtu koleček apod.

Pokud si někdo chce vyzkoušet Magnuma, klidně půjčím i s dítětem :grinning: Není problém se domluvit po Praze. Je to ověřená klasika.

Seriál dobrý, ale na kočárky by byl potřeba celý jeden díl Loskutáka, jinak to nejde. :grinning:
1. únor 2009 ve 21:04  • Odpověz
Pokud jde o kopce, tak důležitá je hlavně váha kočárku, jelikož ještě víc platí tvrzení, že každé kilo je znát :wink: Takové ty 4kolové I coo, Hoca, Bebecary, Dorjany, gessleiny, takka, firkony a spousty dalších jsou těžké jako kráva. X-lander je už na mě moc těžký, i když vyjet se s ním dá. Ale to je maximum. Samozřejmě ty firmy vyrábějí různé typy podvozků, ale ta klasika 4kolová gumová bývá těžká. Vybrala bych pár favoritů a v krámě je zvedla do vzduchu a pak zkusila váhu a těžiště přizvednutím na zadní a pak na přední kola. Jak to má krátkou málo šikmou rukojeť, má to i krátkou páku a tím pádem i horší těžiště :wink:
Do kopce nic těžkého nebrat!
Cortina se mi taky líbila, ale je to plasťák. Trojkolka do terénu je horší než 4kolka a ke Cortině by bylo dobré dokoupit gumová kola, protože jinak je to drncačka. Ono po vyloučení krátkých korbiček, váhy, těžiště apod. toho moc na výběr nezbude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Líbí se mi velké větrání v boudě (zakrývatelné) - to jsem využila. Na Magnumu ho bohužel dost zmenšili. Pak jsou také boudičky, které se dají překlopit doředu a tím otevřou vzadu mezeru. Sice tam není síťka (ta se dá přehodit), ale luftuje to a zároveň ta boudička stíní.
1. únor 2009 ve 22:00  • Odpověz
Tak já jsem to nestihla,ale určitě se podívám v archivu :wink:
Ad hluboký kočár-nejste-li příliš náročné mrkněte sem http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?produkt=469 -myslím,že pro začátek je to dostačující a je dost velký a pak kvalitní sporťák.Občas mají výprodeje a loni stál 2,5 tisíce v akci
Já mám kombinaci Deltim travel-tank do terénu je to ale skvělej a se vším všudy za 6tis a pořád krásně vypadá-teda mě se líbí,hlavně je dobře vyváženej,pokud je dítě čelem ke mě(jinak ho stejně nevozím) a náš malej se v něm a ve fusaku ještě celkem v pohodě vyspí a to měří 90cm,a celkem pěkně houpe..mě se zase nelíbí kočárky s malýma kolama a 99% trojkolek.Ale je to asi tím,že bych to tady neužila :slight_smile:
1. únor 2009 ve 23:50  • Odpověz
Ahojky já jsem až po včerejším shlédnutí Loskutáka zjistila, že jsme u Michala nakupovali a veliká spokojenost:slight_smile: Takže pražandy co se teprve chystáte na nákupy určitě doporučuju, je to obchod kde se člověk necítí jako obtížný hmyz a Michal opravdu poradí, z obchodu jsme odjížděli s hodně dobrým pocitem.
Škoda, že je na reportáže tak málo času, moc se tam toho říct určitě nedá, ale aspoň něco.
Uvítala bych taky reportáž o šátkování, nošení v klokankách apod...dost v tom tápu, každý chválí něco jiného tak bych se ráda dozvěděla výhody a nevýhody
2. únor 2009 v 09:25  • Odpověz
kurka mrkni na implast bolder, je supr, korba velká prostorná, určitě si přijdeš na svou barevnou kombinaci :slight_smile:malá se tam vejde i teď spí tam třeba u babičky, když nevyleze :slight_smile: sporťák jde do úplného lehu, boudička u korby se dá pěkně překlopit na druhou stranu takže když prcek pase tak kouká ven a nesvytí na něj sluníčko
2. únor 2009 v 09:59  • Odpověz
nesvítí
2. únor 2009 v 10:01  • Odpověz
nejen pro michal_spuntik: chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nemáte zkušenosti s kočárkama Tříkolka Joggys nebo Hauck - ROADSTER SL. Sice nejsem moc na tříkolky, ale tyhle vypadají docela dobře a cena je přijatelná. Jak je to s jejich stabilitou a jestli by jste mi je doporučil či nikoliv.
2. únor 2009 v 11:15  • Odpověz
Tak jsem se dívala-pěkný,ale hodně stručný.Škoda,že nedali trochu víc času.
Jinak se teda Michalovi omlouvám za odkaz na konkurenci :pensive:
docela by mě zajímalo,co by poradil mě,jaký kočárek,kdybych ho sháněla(škoda že už to mám asi definitivně za sebou),jako prodávající se mi zamlouval :slight_smile:
na autosedačky určitě taky mrknu.
2. únor 2009 ve 12:05  • Odpověz
yanna.o, díky moc, opět mluvíš, jak kdybys bydlela tady u nás, díky moc! Je fajn slyšet názor z podobného terénu :wink:
2. únor 2009 ve 12:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.