• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
ahoj holky a michale :wink: diky za tema v loskutakovi!
urcite je fine predstavit moznosti maminkam, ktere si pak svobodne podle sveho vyberou, co by chtely a co ne, takze bych nerekla, ze jde o nejake vnucovani.. me osobne velmi potesilo, ze v reportazi s kocarkama byly zrovna inglesina a teutonie, protoze mezi nima se rozhoduju..
jinak latkovky taky planuju, takze soufam, ze tam o nich taky neco padne? tesim se, mejte se vsichni a hezky den
2. únor 2009 ve 12:39  • Odpověz
katwind, koukni sem, mám to nafocený
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Oppidum_Zavist/

Jestli máš kolem sebe hrboly a kopce, tak si kup nějakou 4kolku s gumovými koly a ne moc těžkou. A s dobrým těžištěm. Velký koš se mi hodil velmi. Kdybys koukala na něco s malou korbičkou, tak ať je dobrý aspoň sporťák. Jinak vaničku co nejdelší a s nějakým větráním nebo odklápěcí boudou - v létě se to velmi hodí. V kočárku je spíš horko než zima. I v zimě. Když přehodíš plínu přes boudičku, tak mimi si to tam zadýchá a jelkož je nabalené, tak se i zapotí. Proto jsem byla ráda i za to, že můžu porozepnout nánožník na bocích a udělat malé odvětrání vnitřku. U sporťáků a golfek se zas řeší takový věci jako jestli dítě moc nesjíží, jaké to má kšíry, jak je to široké (bývají mnohdy o dost užší než korbičky), jak to má dlouhý sed, zádovou opěrku, jak dosáhne dítě nožičkama na opěrku nožiček, zda se dají nožičky a zádíčka sklápět a jak moc, jak kryje boudička ze stran, jestli to má madlo a zda jde odepnout, jak to má velký a přístupný košík a jestli radši spojenou rukojeť (berany jsou fakt blbý), jak se to ovládá, jak se to skládá, jak je to skladné, jakou to má výbavu v ceně a takový věci. Nicméně jak dítě začne chodit, využije se kočár čím dál míň. Samozřejmě záleží na povaze dítěte a na životním stylu. Třeba já tady teď maximálně ujedu kousek někam a tam malý lítá. Kočár jedině když potřebuju třeba v krámě, aby mi neutekl. Ale nějaké vození se už nekoná. Dřív jsem tak 3/4 roku byla venku dost často a jezdila jsem 2 - 3x denně hodinu až dvě dlouhé procházky. Malý v kočárku spal. Musela jsem pryč od kraválu a smradu. Takže zrovna já jsem kočárek využila maximálně. Podle mě se kočár využije nejvíc do roka, pak se způsob jeho využívání mění. Doba strávená v něm se zkracuje a počet procházek s ním také, až se ten poměr úplně otočí. Takže je sice hezké, že výrobci píšou, že kočárek je od 0 do 3 let, ale to opravdu je v praxi pak velmi výjimečné. Podle toho by se měl vybírat i typ kočárku. Se sporťákem nevím.. To chce pak zkusit s větším dítětem. Golfky hlavně aby nebyly na rodiče moc nízké (nízké rukojeti), nejlépe s velkým košem a tu rukojeť radši spojenou. Jízdní vlastnosti jsou oproti normálnímu kočárku nebo sporťáku mizernél. Leh většinou krátký a místo na sezení úzké.
2. únor 2009 ve 12:49  • Odpověz
michale, řekls tam základ, ten jsi řekl dobře a víc není v tvé moci. Leda bys musel chodit mezi kočáry a říkat, že tenhle ne, protože má blbý to, nemá ono, je šmejd v tomhle, nepraktický v tomhle a nejlepší kompromis nabízejí tyhle kočárky, nic lepšího nevymyslíte :grinning:
2. únor 2009 ve 12:52  • Odpověz
Yanna vy jste taky takový blázni jako my :grinning: Taky jste tomu kočárku dali zabrat.mě teda nevyhovuje ten drátěný košík.Tentokrát jsem ho už nechtěla-nemůžu do něj jen tak hodit oblečení a plínky a i když jsem tam měla batoh,vždy mi vylezl nějaký popruh a já ho protáhla potokem a pod. :angry: A nosit na zádech se mi to nechce.Hodit tam třeba deku bych si netroufla.Taky jsem pořád chytala o kořeny a větve-jezdíme cestou necestou.proto jsem trvala na košíku s pevným dnem,raději výš od země.Horší dostupnost mi neva,aspoň nemám strach,že něco cestou vysypu :slight_smile:
2. únor 2009 ve 14:03  • Odpověz
autor
tak musím říct, že reportáž docela dobrá na to, jak byla krátká. Jinak holky, mě se malá vejde do korbičky ještě teď v 9,5 měsících a to není žádný drobek. Sice je tam natěsno, ale vejde se. Takže myslím, že říjnový mimčo, jak tu bylo řečeno se první zimu vejde do jakéhokoliv kočárku a další zimu už je asi pro něj zajímavější sporťák, ne?:wink:
2. únor 2009 ve 14:29  • Odpověz
Ahoj Michale, dík za včerejší reportáž - koukali jsem s manželem oba :wink: Konečně první ucelený a stručný výklad o tom, co chtít a podle čeho vybírat :slight_smile: Uvědomili jsme si spoustu věci, takže díky!! :slight_smile: Hned večer jsme na internetu hledali nějaký kočárek, co by nám vyhovoval. Nevěděli jsme totiž ani podle čeho vybírat a jaké jsou možnosti. Sice je reportáž krátká, ale myslím, že jako návod pro totální neznalce, jako jsme my, je to dostačující :wink: Malý dotaz - ohledně velikosti té korbičky: dělá Implast Bolder i 80cm korbičky? Nebo 75cm stačí? A dá se na nějaký kočárek pak nacvaknout i ta větší autosedačka - od 13ti kg nebo jsou všechny jen na ty malé? Ještě dotaz - kdepak je ten Tvůj obchůdek?? :dizzy_face: Předem dík z odpověď :wink:
2. únor 2009 ve 14:40  • Odpověz
mili - jestli ti můžu doporučit běž se na boldera podívat a na ostatní kočárky, protože sice rozměry mohou být stejný u kočárků, ale záleží jak je celá korbička řešená
2. únor 2009 v 15:10  • Odpověz
mkr: koukala jsem do albíčka, ty boldera máš, viď? A jsi spokojená?
2. únor 2009 v 15:25  • Odpověz
mili mám a popravdě bych neměnila, chvíli jsem měla myšlenky, jestli je nějaký lepší a jestli bych si koupila jiný a popravdě ne, teď je známá těhotná probírali jsme kočárky a půjde do boldera :slight_smile: ale ty si musíš vybrat tobě musí sedět a padnout :slight_smile: je to těžký vybrat ten nejlepší
2. únor 2009 v 16:27  • Odpověz
mkr: mě se hrozně líbí a podle parametrů, co jsem si k němu načetla, mi přijde pro nás ideální...Ale teď jsem se někde dočetla, že je polský....? Tak nevím...A jak to máš se servisem? Když se něco rozbije, je s tím kam jet?
2. únor 2009 v 17:54  • Odpověz
...jé teď koukám, že jsi taky z Pardubic :sunglasses: Tak to mi určitě poradíš, kam se na něj máme jet podívat :wink:
2. únor 2009 v 18:13  • Odpověz
polský je, ale prý konstrukce je holandská, kdo ví jak to je, ale se servisem nevím, reklamovala bych tam kde jsem kupovala, jinak já ho mám z Náchoda v tý době se v Pcích ani v HK ještě neprodával, teď ho mají v ulici jak je finanční úřad
2. únor 2009 v 18:23  • Odpověz
mkr: Tak paráda, díky za tip, kouknu tam na něj :wink: Zeptám se i na toho výrobce...já polským výrobkům moc nevěřím, ale ten kočárek má dobrý reference, tak je to ještě prošetřím :wink: moc díky!
2. únor 2009 v 19:23  • Odpověz
Ahoj Mili, je to tak jak píše mkr...část je Holandská, zbytek z Polska, na druhou stranu lepší, jak z Číny, což je v dnešní době více jak polovina dílů na kočárky...jinak Boldra mají taky v HK v Nellu...viděla jsem ho na vlastní oči, zaujala mě velká a vysoká korba...Tereza z Náchoda je opravdu ochotná, taky se k ní chystám :slight_smile:
2. únor 2009 v 19:34  • Odpověz
Až teď jsem si všimla, že jsem si zapomněla přepnout nick :grinning: ...to jsem Ti psala Mili já, Gag :slight_smile: :wink:
2. únor 2009 v 19:35  • Odpověz
jůů ahoj gag :slight_smile: díky:slight_smile: A jaký máte vybraný vy?
2. únor 2009 v 19:37  • Odpověz
a kde je ten nell v hk?
2. únor 2009 v 19:38  • Odpověz
Já se právě rozmýšlím, zda peg perego GT3, cortinu, jané nebo boldra...čekám až jim přijde do HK peg perego, u nás je to o tom, aby byla vysoko položená korba, protože jsme oba vysocí...Bolder ji má, ale zase má docela malý sporťák... jinak ten Nell je na Pražském předměstí http://www.detske-kocarky.eu
a jsou tam dost ochotní a výběr je velký
2. únor 2009 v 19:44  • Odpověz
astrane, tak to mám radost, že je tu spřízněná duše, co si neláme hlavu s tím, kudy zrovna jede :grinning: Já bydlím na kopci, před domem mám pár starých, zprohýbaných, pozáplatovaných silniček. Na těch je nyní blátíčko, louže a matlavé hroudy bahna (jezdí mi kolem domu náklaďáky kvůli několika stavbám přímo v místě bydliště :angry: ). Pak už můžu jedině po kopcích. A to už je o vyloženě rozmlácené asfaltce, drnech, bahně, náletech. V tom albu zdaleka nemám všechno, přes co jsem denně jezdila. Ze zabahněné hrbolaté cesty vjedu na cestu sypanou šutry, odbočím do zarostlé lesní pěšiny, jedu přes plevel, dráty, kořeny, panelku s mezerami atp. Také jezdívám po uzoučké strmé banité pěšince k potůčku, který je naštěstí mrňavý, tenounký, takže stačí projet vysokou bahenní trávu a v létě kopřivy. Jinudy to nejde, když chci vyjet do dalšího krpálu na svažitou louku, kde nejezdí ty náklaďáky :wink: Nemusím odaretovávat kola, přemýšlet, zda někudy projedu, rvát kočár silou atd. V přírodě i ve městě jede sám. Takže takhle ho rasím já :sweat_smile:

Dneska jsem, já blázen :confounded: , vytáhla golfky. Bolí mě z nich trochu záda a ruce. Nejdříve jsem jela jen po asfaltce u baráku z jednoho konce na druhý a zpět. Asfaltka je "rovná", má ty záplaty a je zprohýbaná a je na ní to blátíčko. Dvojkolečka zadělaný, takže se začaly zasekávat, jak se do spojů dostal bordel. Jízda byla tradičně drncavá. Samozřejmě jsem se zasekla o škvíru v chodníku, když končila dlažba. U každé takové blbosti musím pak s golfama rumplovat, abych je vyprostila. Jelikož české chodníky jsou různě nakloněné a zprohýbané, tak golfky díky malým odaretovaným kolečkům neustále mění směr jízdy, takže musím pevně držet rukojeti a směr srovnávat. Celá slavná aretace mi je k ničemu. Nechápu, co se na tom všem líbí. Daleko, nesrovnatelně!! snažší je mít 4 velká gumová kola, kočár lehký a s dobrým těžištěm a občas ho přizvednout (stačí malinko) nebo zatlačit na rukojeť. Jinak totiž jede sám i přes šutry, stačí do něj strkat břichem. Vyrovnávání směru u golfek mě zmohlo. Na šutrama sypané cestě jsem se zasekávala a ačkoliv jsem projela i s dítětem, tak to bylo namáhavé a neustále jsem měla pocit, že se rozpadnou. Malý nepřístupný košík je hrozný. Na ruce mi byla zima, musela jsem řídit oběma. A také se mi blbě skládají do auta. I když mají klasické jednoduché golfové skládání, tak houpací podvozek s korbou se mně i manželovi skládá mnohem příjemněji a rychleji. No.. pak jsem jela do obchoďáku.. Na jezdících schodech jsem se zasekla na dojezdu kvůli odaretovaným kolečkům. Musela jsem kočár nakopnout, abych ho vyprostila, což bolelo. Kola jsem zapomněla zaaretovat, nemůžu si na to furt zvyknout, je to otravné. I na rovně v obchoďáku je jízda namáhavější, jelikož je musím pevně držet a pořád tlačit, aby jely, kam chci já. Prostě musím kočírovat odaretovaná kola. Záda mě bolí proto, že jsou konkrétně naše golfky trochu nízké a já mám přes 170 cm. Chodím proto v nepatrném předklonu a vnímám to jako nepříjemné. Malý se v nich vyspal, jsou dlouhé. V bdělém stavu mu také pasují pěkně. Na sed i na nožičky. Pro něj jsou to pohodlné gofky. Pro mě ale ne. Naštěstí jsem nekoupila nějaké drahé za 10 000,- Protože golfky jsou všechny stejný. Mají blbý těžiště a kolečka.

K tomu košíku.. jo, je pravda, že popruhy od báglu je třeba zastrčit a v počasí jako je toto zimní mokré, se věci špiní od koleček a cáká na ně. V teplých suchých dnech je to fuk. Teď tam tedy vozím míň věcí než v létě a dávám je do igelitek. Pokud jde o plíny, jídlo, náhradní oblečení apod., tak mám tašku na rukojeť a tu mám v tom košíku, jelikož mi vadí jí mít na madle, protože se kýve a překáží mi. Jo a hodně malé předměty mohou propadnout skrz mřížku. Co se týče terénu, tak jsem košík jednou vysadila na jedné straně tyče. Projížděla jsem nálety a plevelem a neviděla jsem uřízlé křoví. Docela nebezpečně trčelo od země. Nikdy jindy jsem se o nic nezasekla košíkem a ani omylem nešpinila věci zespoda. Pouze cákání bahna vadí. A jezdila jsem fakt všemožným terénem. Jen ne skrz větší potok. :sweat_smile: Na druhou stranu je košík bytelný, neroztrhne se a tak. Nevím, jaký máš košík ty, ale prostě je pro mě důlžeité, aby byl velký, ať je látkový nebo drátěný. Třeba ho nemáš zas tak nepřístupný. Četla jsem už o tom, že někdo musí sundavat korbičku, aby mohl do košíku dát nákup. Také jsem viděla maminku, co si nákup pokládala na zem a pěkně jednu věc po druhé strkala ze strany do košíku. Tak tohle fakt ne. Já to tam hážu, jak mi to přijde pod ruku. Batoh, mikiny, bundy (když je nám vedro), láhve, deky, nákup atd. Výhoda látkových je, že tam není vidět a mají vysoké stěny. Musí být však přístupné. Jinak by mi bylo jedno, zda je koš látkový nebo drátěný. Hlavně tady potřebuji výborný kočár do terénu ovladatelný pro mě a komfortní pro dítě. Jezdím s tím totiž jak prase.
2. únor 2009 v 19:47  • Odpověz
tak lepší než, aby se dělal v Číně :wink:
2. únor 2009 v 19:51  • Odpověz
mkr: no to míš pravdu :wink:

Moc díky za info holky :sunglasses:
2. únor 2009 v 19:58  • Odpověz
No ten náš dostává taky takový kapky-teda až na ty panely-to tady nemáme,ale zase jezdíme skrz potoky a posledně to mažel nějak neodhadl a nabral do košíku :sweat_smile: ,tak jsme tam dali pevnější desku.dala jsem si ho do alba,tak na něj klikni a mrkni se jestli chceš.Je teda tak o kilo-dvě těžší než tvůj,ale i tak pořád dobrý.
Do koše je to trochu problém,když mimi leží,ale já s ním zase moc nenakupuju.V místním smíšeném zboží jen pár věcí a pro zbytek stejně jedu o Brna autem.Nebo někam do města :slight_smile:
2. únor 2009 ve 20:34  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
2. únor 2009 ve 23:55 • michal_spuntik
Ahoj Michale...

Diky za reakci a odpoved na otazku... Po tve "slohove praci" snad nebudu muset dat za kocar 20.000,- (pac jsem si puvodne vybrala Peg Perego), ale dam jen 15.000,- za Quinny.... :grinning: Zkusim tam to dite nacpat, popr. upizlam nozicky.... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Mej se hezky a nezlob se nas, ze te tak lyncujem - jsme proste slepice.... :grinning:
3. únor 2009 v 07:47  • Odpověz
Já myslím, že u Quinny je největší nevýhoda korby v tom, že je uprostřed projmutá a tím se dost zmenšuje.
3. únor 2009 v 08:10  • Odpověz
jmisa: tak o tom nevim.... :sweat_smile: :confused:
3. únor 2009 v 08:18  • Odpověz
ANebo X-lander???? :confused:
3. únor 2009 v 08:19  • Odpověz
No mně se taky kočárek líbil, tak jsem ho okukovala v prodejně.
3. únor 2009 v 08:19  • Odpověz
jAko quinny? A videlas i X-lander? :confused:
3. únor 2009 v 08:26  • Odpověz
Zdeno, viděla. Všechny druhy, dokonce i ty nové, co přijdou na prodejny počátkem března.

Co by Tě zajímalo?
3. únor 2009 v 08:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.