• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
jmisa: No, uz jsem procetla diskuzi o X-Landeru a snad toho vim dost... Libi se mi Bebe confort high trek, ale Michla nedoporucil... Tak uvidim.... :wink:
3. únor 2009 v 09:11  • Odpověz
Michale, nevím, jak je to s prodejností kočárků. Já hlubokých kolem sebe (v Praze i ve městě) vidím dost. Deltimy, Roany, Peg Perega, Bebecary, Inglesiny. Konkrétně v místě, kde bydlím já, jsem vždy viděla jezdit několik Inglesin. Pak také jiné kočárky na pevném podvozku a 4 nafukovacích kolech, ale žádné trojkolky a pěnová kola tu v tom kopcovitém terénu nejsou. Pokud bych soudila podle debat na internetu, tak třeba o Magnumu jich je několik, je vesměs velmi chválený, a v příspěvcích se průběžně objevuje i to, že kočárek koupili použitý přes inzerát..

Nedávno sem na koníka někdo dával odkaz na popis Inglesiny Magnum v Dětském Ráji:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/6288-inglesina-magnum-easyclip-bike-2008
(tam mi ho mimochodem upřímně doporučili, když jsem se nemohla rozhodnout mezi x-landerem, jané a magnumem; vyloženě jsem se zeptala, co by si koupili oni sami a proč; nakonec jsem ho koupila přes internet jinde kvůli barvě :sweat_smile: :zipper_mouth: )

K době používání kočárku
-----------------------------------
Vždy je třeba si uvědomit, že kočárek bude lepší v prvních měsících až 3/4 roce nebo roce a jako sporťák bude mít horší vlatsnosti. Se sportovními podvozky je to naopak. Já vycházím z toho, že kočár se využije čím dál méně, jakmile začne dítě dělat první krůčky (individuální od 10 do cca 17 měsíců; v průměru kolem roku, roku a čtvrt). Zatímco s miminkem se často chodí ven a v kočárku zpravidla spí, s batoletem je to už jen přibližovadlo a na procházky kolem domu skoro není kočár potřeba. Pokud je korbička kombinace krátká, dítě se dá do sporťáku dřív a ten se pak logicky využije déle. Pokud je vanička dlouhá, doba instalace sportovní sedačky se prodlouží. Další výhoda je, když má korbička polohování zádíček nebo se dá vanička přímo přestavět na sedačku polohováním. Pak záleží na každém, jak dlouho bude takový typ kočárku využívat. U houpacích tuto funkci má Magnum, u nehoupacích je to spousta značek a zpravidla se do nich vkládá přenosná taška. Dá se polohovat dle toho, zda dítě je vzhůru nebo usnulo. (Pokud jde korbička/sedačka - to platí i pro sporťáky - přecvakávat po a proti směru jízdy, přináší to další výhody. Maminka může více komunikovat s malým miminkem například.)

K výhodám houpacího podvozku
--------------------------------------------
- houpe :grinning: - tzn. nemusím popojíždět dopředu dozadu, stačí do nějaké části kočárku strkat nějakou částí těla nebo s ním trochu kývat rukou za madlo (když kočár jede a najednou se někde zastaví, děti s lehkým spánkem se mnohdy vzbudí; taktéž je to pohodlnější při uspávání na místě)
- hopuací podvozek je výborný do terénu - je zavěšen na kloubech a není tedy natvrdo spojen se zemí (navíc ten náš hopací podvozek má v konstrukci schované pružiny), neustále se zhoupává a vyrovnává jízdu, na hrbolech drncá míň atp.; je to jak u aut - v hodně odpruženém autě jsou mnohem méně cítit české silnice, ale v zatáčkách se nepříjemně kýve; auta s tvrdými péry a podvozkem dávají pocítit kdejakou nerovnost, v zatáčkách však sedí jak přibité - tohle ale u kočárku řešit nemusím, jelikož nestřhám zatáčky stovkou

Já jsem zpětně vděčná za rozhodnutí, které jsem udělala. Do našich podmínek je to správná volba. V těhotenství jsem koukala akorát na to, zda trojkolka je dostatečně stabilní a typ podvozku mi byl jedno. Např. proto, že jsem všude četla, že dítě se v houpacím zbytečně naučí na houpání a podobné nesmysly.

Inglesina má nejlehčí houpací kočárky s nafukovacími koly na trhu (neznám všechny značky, ale výše jmenované jsou těžší). Výborně se ovládá, lze přizvednout i jedním prstem, včetně otáčení se na místě o 180 stupňů. Samozřejmě čím je mimi mladší a lehčí, tím je to snazší. Otočná kola jsem venku nikdy nepostrádala. Pouze by se mi hodila mezi regály a u staršího dítka v některých! případech. Gofláče jsou hrozné, ale věřím, že větší odaretovaná kola sporťáku zatočí snáz a nebudu kvůli změně směru muset vyvinout takový tlak na rukojeť. Ale nemám vyzkoušeno.. Nicméně jezdit s houpacím kočárem se dá i jako se sporťákem. Já s ním jezdím rok a půl. Ostatní s Magnumem většinou tak rok, rok a čtvrt. Někdo méně, někdo déle. Ale nestane se to, že ve 4 - 6 měsících by šlo mimčo do sporťáku (zpravidla jen po směru), protože se nevejde do korby nebo řve, že nevidí a neusne. Oceňuji také velký a přístupný košík a to, že projedu všemi dveřmi, aniž bych sundavala kolo nebo otevírala druhé křídlo. Na obrubníky i eskalátory jednoduše najedu i z nich sjedu, kočár stojí šikmo na 4 kolech, nijak neposiluji.

Jen jsem to chtěla upřesnit některé věci. Netvrdím ale, že ostatní kočáry jsou blbý a nemožný :grinning: (aby to tak nevyznělo..) To v žádném případě! Je spousta kočárků, které splní svůj účel velmi dobře bez ohledu na typ podvozku. Maminky ve městech mají jistě mnohem širší výběr (i když někdy je městský terén také na pováženou :confounded: ). Sporťák (i kdyby jen po směru) , není žádný příšerný problém apod. Je dobré, že tady zazněl tvůj názor, jelikož si vyjmenoval důvody, proč koupit kombinaci se sportovním podvozkem (kombinovat vaničku, sporťák a autosedačku lze samozřejmě i na golfových a houpacích podvozcích). Takových kočárků vídám také hodně (quinny, takka, maxi cosi, mutsy a velké množství dalších, levných i drahých - třeba hoco striker je dobře odpružený, má přehazovací rukojeť, 4 velká kola a na každé straně brzdu a není těžký.. teutonie nebo hartany vypadají i zblízka kvalitně). Jejich sporťáky vypadají dobře. Batole je využije, lze do nich ale dát i menší mimčo, jelikož jdou většinou hodně položit.
Záleží hlavně na tom, kde kdo bydlí, na životním stylu, účelu procházek, povaze miminka a maminky - některé prostě vnitřně tíhnou k houpacímu kočárku :wink: Jiné naopak využijí sportovní kombinaci a budou s ní velmi spokojené. Proč by ne? :wink:

Jo a v té reportáži jsi řekl na tu krátkou dobu naprosté maximum, žádné blbosti. Samé podstatné věci. Ale čas, který na to máš, je stejný jako na přesazení nějaké kytky, takže je jasné, že tam nemůžeš sdělit všechno, co víš a co bys chtěl. Maminkám, které zatím neví o kočárcích nic, to jistě pomohlo :slight_smile: Mně osobně se to líbilo.
3. únor 2009 v 09:34  • Odpověz
Zdeni x-lander mám a jsem s ním spokojená. Je tu o něm někde celá diskuze.
3. únor 2009 v 09:40  • Odpověz
helcah: Cetla jsem ji asi dve hodiny, diky.... :grinning:
3. únor 2009 v 09:44  • Odpověz
astrane, musíš říct manželovi, že sice projedete všude, ale i to má svý meze, protože ponorka to přeci jen není :grinning: :grinning: Na kočárek jsem koukala. Je praktický, prostorný pro mimčo. Já tyhle typy vídám venku, místa mají i starší děti dost na šířku i délku. Ten košík máš určitě výš než já. A ten přístup zas není tak hrozný. Některý kočáry to maj fakt nemožný. Já do toho svého můžu dávat i vysoké věci a házet to tam pátý přes devátý, bytelný je, nešpiní se a nevýhody už jsem psala. Mám zkušenost s malým nepřístupným košíkem golfek a dost mi to vadí :angry: Takže ať drátěný nebo látkový - hlavně prostorný! Já tu mám jen malý potůček, přes který se brodím. Rozšiřuje se až jinde, tam já nejezdím. Vlévá se do Vltavy :grinning: S váhou nevím. Udávají u našeho asi 5 kg korba a nějak 8 a půl podvozek? Takže nějak ke 14 kilům.. Ale je to divný, jelikož podobný váhy udávají u x-landerů a ty jsou všechny určitě těžší (některé víc, některé míň). Já to mám všechno ohmataný v krámě a s x-landerem jsem i jela a byl to znatelný rozdíl - při jízdě do kopečka. Nevím, jestli nesedí údaje výrobců nebo je to tím těžištěm.. Ono když je dobrý těžiště, tak i těžší kočár je rázem lehký. A lehký kočár s dobrým těžištěm je ještě lehčí :grinning: No.. hlavně nedělat z kočáru módní doplněk, protože to se nemusí vyplatit.

zdeni, nad x-landerem jsem také přemýšlela, má dobrý poměr cena - výkon a navíc i vcelku dobře vypadá i jako sporťák (to je jen takový malý bonus). Ale zkušenost nemám. Jen jsem ho prohlížela a těžkala v krámě a jela s jednou ním do kopečka. A zjistila jsem jedině, že se při jízdě tolik nezhoupává - logicky :grinning: (což na průměrném českém asfaltu není problém :wink: ) a že je těžší než ten můj (to ale při jízdě po rovině je jedno a neznamená to, že se nedá utlačit do kopce, protože to se určitě dá :wink: Jen myslím, že i když je těžší, tak sporťák nemá špatné těžiště (zkoušela jsem v krámě u sporťáku) :wink:
3. únor 2009 v 10:02  • Odpověz
přehlédla jsem tvůj příspěvek že už si jí četla. Já jsem původně chtěla úplně jiný ale nejlepší je si jít vybrat přímo do krámu kvůli srovnání...je to jak se svatebníma šatama, líbí se ti ty nejkrásnější a přitom na tobě vypadaj nejlíp třeba ty co tě moc nezaujaly a najednou tě překvapí jak jsou vlastně úžasný. A takhle na nás zapůsobil xlander. Naopak zklamala mě cortina.
3. únor 2009 v 10:05  • Odpověz
yanna: Diky za zkusenosti... :wink: Jestli nekdy pujdu do kocarku (rozumej "jestli budu mit koho vozit"), vyberu si X-landera... Pokud ho budou v te dobe jeste vyrabet... :grinning:
3. únor 2009 v 10:05  • Odpověz
Mně se třeba Magnum líbí, ale jen jako hluboký kočár a zase dát jen za hluboký kočár 15 tisíc se mi nechce, jako sporťák už nesplňuje moje požadavky. Když pak přičtu cenu sporťáku, tak jsem stejně někde na ceně Teutonie. No a mimčo do jetého kočárku prostě nedám, výjimkou by byl kočár od ségry nebo kamarádky. Ale ségra ho střelila asi v 7 měsících věku synka, protože v něm pak už dělal psí kusy a vyměnila za sporťák.
Další hluboké typu Deltim, Roan atd. jsou už na mě těžké. No a hlavně tyhle kočáry nesložím do auta.

Zdeno, mně se x-lander vždy líbil, dokud to nezačalo být aktuální :grinning: Korba je tak normální, v obvyklé velikosti u těchto kombinací. Ale bohužel kočár sportovní nejde otočit směrem k mamče, no a pro větší děcko mi už zase tak velký nepřijde, třeba nánožník mi přijde malej. Quinny sporťák je proti tomu prostornější.

Cortina je na můj vkus a potřeby zase moc plast.
3. únor 2009 v 10:14  • Odpověz
Helcah: ahoj, můžu vědět v čem tě zklamala Cortina, čekáme miminko v květnu a zatím je to náš favorit. jen se bojím že v zimě už se tam nevejdem.
3. únor 2009 v 10:19  • Odpověz
helcah, souhlas. Cortina vypadá na první pohled skvěle a variabilně, v praxi ale děsně drncá a maminkám to vadí. Budí se jim děti. Na druhý pohled na mě působí jako plasťák. Jako sporťák nevím, co vzít. Těžší x-lander, lehký Nomád... nebo něco úplně jiného? :sweat_smile: Fakt nevím. Jenže já to nechala tak dlouho být, že teď už mi přijde zbytečný něco kupovat, když už je kočárek jen na rychlé přiblížení od někud někam. Venku ťapem, v krámě jsou vozíčky.. Mám ještě ty gofláče no.. :unamused:

K tomu těžišti ještě - pokud je sedačka otočná, je to výhoda. Jelikož např. při jízdě do kopce je dobré mít dítě po směru, z kopce obráceně. O kopcích vím své :grinning:

Michale, jo tady máš foto, jak jedem v 16měsích na oppidum u Zbraslavi (nejedem po vrstevnici, kde byla původně hlavní vstupní brána, nýbrž přímo do vršku po bahně a listech :wink: ), takže jezdit se s houpacím sporťákem fakt dá :sunglasses: :sunglasses: :grinning: :grinning:

http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Oppidum_Zavist/#P1050875.JPG

a tady jsou odkazy na diskuze o magnumu a jiných houpacích kočárcích
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=72303&vGroupOffset=0

a tady jsou utříděné odkazy na diskuze o všech možných kočárcích
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4556
3. únor 2009 v 10:26  • Odpověz
X-Lander nejde otocit k mamci???? Tak to je pruser.... :angry: :unamused:
3. únor 2009 v 10:35  • Odpověz
jmiso, jasně, taky názor. Jak říkám, je to individuální. Já jen popisuji svou zkušenost a ta v terénu kolem mě je velmi pozitivní jak z pohledu mého, pokud jde o ovladatelnost, tak z pohledu dítěte, pokud jde o pohodlí. Nevýhody klidně přiznám, nechválím ho proto, že jsem si ho koupila. Kdyby se mi s ním blbě jezdilo, napsala bych to stejně jako u těch golfáčů, které jsem si taktéž vybrala a stejně jako jsem popsala nevýhody košíku. To nemám za potřebí, nejsem ten typ :grinning:

S těžkým dítětem se ovládá hůř než s lehkým mimčem, ale na většině míst to jde a pokud nesjíždím hrbolaté kopce, tak např. po rovině stejně jede sám. Ovšem je jasné, že vzhledově to není už pro leckoho pravé ořechové. Já bych např. chtěla zkusit např. x-lander na otočných gumových kolech, zda by se mi ovládal líp. Protože goflky s otočnými koly mi dávají pěkně zabrat, jelikož pro změnu směru musím tlačit na rukojeť a to daleko více a daleko častěji než u velké 4kolky s neotočnými koly.

Já mám Magnuma za 9 tisíc (nový ve výprodeji) a sporťák Nomád se dá sehnat nový ve výprodeji kolem 7 tisíc. Váží jako těžší golfky a dobře se ovládá a je prostorný, takže v zimě se dá dítě dobře obalit dekama. Jen je třeba počítat s mouchami typu padající brzda (lze prý snadno opravit) a praskající slída. Složený zabere podobně místa jako podvozek houpacího kočárku bez korby.
3. únor 2009 v 10:38  • Odpověz
zdeni, bohužel nejde. Jané taky ne, quinny speedi taky ne stejně jako většina sporťáků. Jestli chceš otáčecí sedačku nebo rukojeť, výběr se ti jednak změní a jednak zúží, což ale může být plus :grinning:
3. únor 2009 v 10:41  • Odpověz
A ktere jdou prehodit??? :confused:
3. únor 2009 v 10:43  • Odpověz
Zdeno, nejde, v X-Landru kouká dítě do světa, tedy ve sporťáku. Ale to nejde ani Quinny Sp.

Yanna, jasně, každej má nějaký požadavky :wink:
Ve výprodeji se dá sehnat levnějc, ale pak k tomu ještě nějaký doplňky a autosedačka a ono to šplhá. Nomad ja na mě moc plast, to už se mi víc líbila trojkolka od Jané, ale zase nejde směrem k mamče. Což bych ráda aspoň po první měsíce, co dítě půjde z korby do sporťáku. :confused:
3. únor 2009 v 10:45  • Odpověz
Roli ta cortina má hrozný plastový kolečka s kterýma bych nechtěla jet třeba po dlažebních kostkách. Pak to přední kolo vypadá takový předsunutý moc dopředu, to se mi taky nelíbí. A xlander mě dostal svýma vychytávkamaa i konstrukce se manželovi líbila. Yanna má pravdu že cortina působí jako takový plasťák.Navíc jsem zkoušela s tou cortinou v krámě trochu jezdit a moc mi to nešlo, s x landerem hned. Já bych se u trojkolky bála najíždění na obrubník. Oproti tomu xlander je čtyřkolka ale kola jsou aretační takže ho nemusíš do zatáčky přizvedávat, já kočár nechávám v malý chodbě a v pohodě se s ním otočím na místě a jezdí se s ním fakt skvěle a musím říct že já jsem na jezdění s kočárem úpně mega antitalent. A nevim jak se dá složit ten podvozek u cortiny když je to kolo takový předsazený, ale x lander složím do kufru jednou rukou.
3. únor 2009 v 11:13  • Odpověz
Holky nové konstrukce kočárků Jané 2009 budou otočné pro sporťáky :wink: psal to tu někde pán z Handy. Ale to bude aktuálnější asi pro čerstvé těhulky.
Osobně bych doporučovala Teutonii :wink:
3. únor 2009 v 11:17  •  2 děti  • Odpověz
Zuzu, fakt jo?
Tak snad vyjedou na trh během krátké doby. Handy máme kousek od baráku.
3. únor 2009 v 11:17  • Odpověz
No já měla dřív klasickou polskou trojkombinaci-hluboká korba se sundala a dala se místo ní sportovní-totéž mají třeba Roan Marita.Do místního terénu to bylo super-houpací podvozek mi nečinil nikdy nejmenší potíže,naopak,vždy mi to připadalo jako přednost.A byl lehký-asi 13 kg a stabilní a všude se vešel.Já bych to taky nezatracovala.Myslím,že jde spíš o to,že se to maminkám moc nelíbí-nevypadá to tak elegantně.Ale zase si člověk může bybrat směr korby i sportovní sedačky.
ještě k hlubokým kočárkům-znám hodně maminek,co měly hluboký kočárek z druhé ruky-tady v Brně a okolí vede ten od Pantera(kolem tisícovky použitej), je lehoučkej-ne jako Deltim a pak dobrý golfky(město) nebo sporťák.

Já měla do terénu jasno:4 kola,velkej koš,ze kterýho nic nevypadne,rozměry min 85x 34- i ve verzi hlubokýho,kola co projedou 60 cm dveřma,houpací,do 7 tisíc,možnost vozit sportovní sedačku čelem k sobě a aby šel dát celej do pračky-i bouda.Spojený brzdy-ne ne kažkdé kolo zvlášť.A to ten můj splnil.není to sice výkřik poslední módy,ale mě šlo o funkčnost,design byl na posledním místě.ještě jsem stejný nepotkala.Ne těch fotkách je po 2 letech velice intenzivního ježdění a to často jedem po 2 kolech a 2 držíme ve vzduchu :slight_smile:
Ponorka to teda fakt není!No manžel nějak neohadl hloubku brodu-ten ted asi 5.My s ním jezdíme hodně i ted-syn má 23 měsíců-on totiž manžel když nemá svou dávku kilometrů za rozumný čas,tak to těžce nese :slight_smile:A to by malej neušel a tak rychle to taky neumí,tak jde vždy kousek a zbytek se veze-manžel ho veze,páč s 13 kilovým nákladem(bez fusaku a oděvu) už to odmítám tlačitdo kopce škarpou rozježděnou od traktorů,plnou šutrů a větví. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2009 v 11:20  • Odpověz
ještě jsem chtěla dodat,že jsem asi jedna z mála,ale nechci mít na kočárku 5ti bodový pásy a nemám-náš typ má dvoubodový-stejně bych je ustřihla :grinning: Mé děti je nesnesou a nepoužíváme je ani v golfkách.My jsme zastánci klasických kšírů -dá se vich klečet i stát a nelze spadnout na zem :slight_smile:
docela by mě zajímalo,jek to vidí ostatní mamči...a prodejce...
3. únor 2009 v 11:27  • Odpověz
autor
michale, přesně sdílím stejný názor na hluboké kočárky jako ty a to samé s tou ovladatelností.
yanna: ono je to ale přesně zase o tom, co mamina preferuje :slight_smile:. Já třeba houpání jako výhodu kočárku nepovažuju. Houpání nemám, vůbec mi to nevadí. korbička se stejně trošinku houpe sama po upevnění na podvozek a aspoň nemám problém, že by malá vyžadovala houpání, prostě si na něj nezvykla, tak to nevyžaduje. Kočár sám o sobě trochu drncá, takže s uspáváním v kočárku jsme nikdy problém neměli.
3. únor 2009 ve 12:25  • Odpověz
Já myslím že je super,že je takovej výběr a tolik druhů-každej si tak může vybrat so se hodí zrovna jemu.bydlet ve městě,měla bych jistě úplně jiný požadavky.Asi bych ocenila ty otočný kola a nevadilo by horší odpružení.ale u nás bych z něj vytřepala duši :slight_smile: Prostě každej si může vybrat,co se hodí k jeho životnímu stylu a v tom vidím velké +
3. únor 2009 ve 12:38  • Odpověz
Holky já myslim že zrovna v Čechách není houpací kočár vůbec potřeba. Když zvážim ten terén (a to chodníky a silnice na tom jsou kolikrát hůř) a přičtu k tomu sníh tak by malá po vyndání z houpacího kočáru vibrovala ještě týden. I s nehoupacím kočárem mám někdy pocit že z ní snad vyklepu duši z chudáka.
3. únor 2009 v 16:07  • Odpověz
Astrane jestli myslíš ty otočný kola jako má xlander tak ty já právě nejvíc ocením v terénu, přijde mi že ten terén jakoby líp kopírujou a ten kočár právě tak nedrncá. S tím mam opačnou zkušenost. :wink: A ty kšíry myslíš jako na sporťák? V korbičce nic takovýho nemáme, nepředpokládám že by tam byla tak dlouho a ve sporťáku ani nevím, to mě ani nenapadlo zjišťovat. Ale asi tam něco být musí že?
3. únor 2009 v 16:11  • Odpověz
Jo jo,myslím ty jak má x-lander.kamoška ho chtěla do terénu,že ho má vyzkoušenej a že je supr.Se jí musím zeptat,jak to dopadlo,jestli si ho koupila,tak bych ho otestovala na procházce :slight_smile: A neboj,z houpacího kočáru nám děti nevibrují :grinning: je to asi spíš otázka zvyku,mě to vyhovuje.
Kšíry myslím na sporťáku.Já nějak ty pětibodový jako jsou v autosedačce nepochopila-aby plnily svůj účel jako v té sedačce,musela bych je utáhnout a když to udělám,dítě se ani nehne,a když je nechám volněji,tak se z nich bude pořád vyslíkat.My trávíme v kočáře od jara do podzimu x hodin denně,tak si to prostě neumím představit,proto mě to zajímá :wink:
3. únor 2009 v 16:25  • Odpověz
Helcah nesouhlasím s tebou, že houpací kočárky nejsou v Čechách potřeba. Naopak. Já jsem měla možnost vyzkoušet několik druhů kočárků a mě nejvíc pro malé mimčo vyhovoval houpací podvozek. Krásně tlumí nárazy a mimčo to docela uklidňuje - alespoň to moje. Měla jsem nožnost vyzkoušet hluboký kočárek na golfových kolečkách - hrůza. Potom jsem vozila Bebecar na podvozku vector a připadal mi strašně tvrdej. Mimčo tam skoro nadskakovalo po nerovném terénu - byla to taková ta vesnická cesta. Každnému ale vyhovuje něco jiného. Nezatracovala bych kočárky na klasickém houpacím podvozku.Třeba kdybys ho vyzkoušela, tak by jsi nechtěla jiný.
3. únor 2009 v 16:33  • Odpověz
Tereziep já je nezatracuji, můj příspěvek byl myšlen trošku s nadsázkou. Já jen že malou uhoupám při jízdě i na nehoupacím podvozku, oni ty kočáry nejsou zas tak pevný aby se ani nehly, takže to trochu při jízdě houpe i tak.
Astrane - já jsem v terénu pořád a na ty otočný kola xlanderu nedám dopustit. Určitě ho vyzkoušej :wink:
3. únor 2009 v 19:38  • Odpověz
Teda.. tady je jedno moudro větší než druhé :grinning:

helcah, kacka.va - máte trochu divoké představy o houpacích kočárcích :grinning: Tohle jsou přesně ty hororové scénáře založené na teoriích, které mě v těhotenství mátly, leč v praxi je naštěstí vše jinak.

helcah, s houpacím kočárem bys právě pocit, že z dítěte na nerovnostech vyklepeš duši, měla mnohem menší, často žádný. :wink: To není rosol, neklepe se. Jen víc tlumí nerovnosti, jelikož je odpružený a především je s koly spojen přes klouby, takže nárazy o zem nejsou tak tvrdé a jízda se vyrovnává ve všech 4 bodech. Neznamená to ale, že plave a šíleně se viklá. Normálně jede jako ten tvůj. Houpací podvozek funguje jako výborné odpružení. Nic záludného a divného to není. Na kočičích hlavách drncá také, jen míň. Hrboly jsou také cítit. Je to kočár, takže jezdí jako kočár, ne jako loď na vlnách :wink:

kacka.va - když tvůj kočár také trochu drncá, tak si tvoje dítě tedy zvyklo na drncání? Já mám houpací kočár rok a půl a malý si na žádné houpání samozřejmě nezvykl. Žádné bláznivé houpání se totiž nekoná. Je to tak, jak jsem popsala - jinak se do toho strká na místě než u sportovního a hlavně lépe tlumí nerovnosti při jízdě. Pověry o zvyku na houpání jsou nesmyslné. To je jako bych řekla, že dítě si zvykne na odpružení nebo na drncání do stran, přejíždění přes práh atd. Je to spíš o zvyku na usínání v kočárku. Ségru máma musela uspávat v jednu dobu i v golfech, potvoru.

Netvrdím ale, že ve sportovních podvozcích děti trpí nebo že příšerně drncají. I když jsou podvozky, které jsou na tohle opravdu šílené. To zas je pravda. Ale samozřejmě se to netýká všech a jistě ne těch, o kterých se tu bavíme :wink: S těmi se jezdí úplně v pohodě, dítě je v nich spokojené, jen mně by se sem k nám nehodily. Já se snažím být objektivní. Jen uvádím na pravou míru fámy, které v diskuzích občas kolují. Pokud nemám vyzkoušeno, neposuzuji, jelikož jsou mnohdy záleží na detailech, které člověku hend nedojdou.

astrane, vy jezdíte jak my :grinning: :grinning: To si každý asi ani neumí představit :sweat_smile: Já mj. taky z kopce utíkám, přičemž zároveň zatáčím o 90 stupňů, takže taky jedu po straně. To samé na úzké strmé pěšině, kam se na šířku nevejdu a v mnoha dalších situacích.
Kdo bude jezdit v přírodě a v krpálech, tak nám ale může naprosto důvěřovat, protože víme dobře, o čem mluvíme. Znamená to mít 4 velká nafukovací kola, na aretaci nezáleží, trojkolku ne, různě dlouhé rozteče mezi předními a zadními koly také ne. Do terénu rozhodně dobré těžiště a pokud možno nic těžkého. Do kopců nic těžkého platí dvojnásob.

jmiso, jasně, já ten první odstaveček myslela spíš obecně. Nomáda bych od narození také nechtěla. To jen na později místo golfek, pokud je prostorný kufr. Něco jako golfosporťák. Do terénu našeho to není, ale je to lehké, má to výborné těžiště a přeci jen větší kola než golfáče a v zimě se dá dítě dobře zabalit do dek, jelikož je Nomád prostorný (stejně jako Slalom, Concord Fusion, je to jedna banda). Cenově je to podobné, jak píšeš. Výhoda je snad jen ta, že můžeš koupit neoriginální levnější doplňky, a to jen ty, které chceš. Autosedačku můžeš preferovat kvůli crasch testům maxi cosi nebo romer, a ty nejdou na všechny podvozky, takže bys musela kočár vybírat podle toho. Autosedačka je taková nutná investice navíc.

Na otočný Jané jsem teda zvědavá :grinning:
otočných sedaček je víc, nebo s přehazovací ručkou, ale já už to zapomněla :sweat_smile: :grinning: U přehazovací ručky ale doporučuji stejně velká kola na obou stranách a pokud možno co nejsouměrnější konstrukci kvůli těžišti.
3. únor 2009 v 19:53  • Odpověz
helcah, jo takhle.. tak to jo :grinning: :grinning: je to tak. Stejně jako sportovní podvozky nejsou všechny šíleně tvrdé a s dítětem se kýve třeba vanička apod., tak houpací podvozky nejsou neovladatelné a nerovnosti samozřejmě netlumí dokonale. Otočná kola jsou někdy pozitivum, někdy jsou naopak vyloženě na obtíž. Rovněž je nesmysl, že kočárky s neotočnými koly jsou neovladatelné. To není o pevných kolečkách, to je pouze o váze a těžišti. Golfky např. jsou tak svislé, že mají těžiště mnohem horší než můj velký kočárek a také se tím pádem mnohem hůř přizvedávají, i když mají jen 8 kilo.
3. únor 2009 ve 20:00  • Odpověz
jmiso a ještě je výhoda, že zatoužíš po jiném kočárku, po nějaké změně :grinning: Jinak do města je výběr široký, do terénu to chce si dát při výběru majzla :sunglasses:
3. únor 2009 ve 20:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.