• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TV seriál - jak vybrat výbavičku

(Zamčená)
27. dubna 2009 
Yanna.o stou korbou máš pravdu. Nedávno jsem na procházce potkala maminu s X-landrem. Měla mimčo v hluboké korbě. Tak jsem si jí tak porovnala s tou mojí. Kdybych koupila malou korbu tak už mám naše zlatíčko ve sportovním kočárku. My máme v 6 měsících 73 cm a zatím se do inglesiny vejdeme i s pytlem. Nevím, jak bych to dělala v těch pidi korbičkách. Teď jsem koukala, že u nás začínají jezdit mamky s Roanem - letos má nádherný barvy.
Yanna.o, když toho tolik výš o kočárkách tak mi prosím poraď. Potřebovala bych nějaký sportovní kočárek na cesty. Nechce se mi tahat inglesinu. I když se dá složit, tak sebou ještě tahám další věci a hodil by se mi skladnější kočárek. Chtěla bych kočárek s podobným vlastnostmi jako má magnumu, ale asi ho nenajdu. Uvažovala jsem o Patron FENIX F4.
4. únor 2009 v 16:28  • Odpověz
Michale mám Deltim Travel kolekce tuším rok 2005,kupovala jsem na podzim 2006.
mám ho v albu,(tak si kdyžtak klikni na foťák u mého jména).myslím,že travel soft se moc neliší-jen má ocelový středy kol a já mám umělý-jsou lehčí :slight_smile: a jinej potah.U mě uvádí váhu 14,5 kg na sportovní kočár.
kamarádka má travel soft-schválně si zkusím,jestli je to stejný...
4. únor 2009 v 17:43  • Odpověz
tereziep, v tomhle se moc nevyznám.. A ani my to teď moc nemyslí :sweat_smile:

Mně se taky nechtělo tahat Inglesinu na cesty, ale nakonec to dopadlo tak, že mám konečně auto k dispozici a tahám to, co mám naloženo v kufru. Místo mám.

Mé postřehy po zkušenostech s golfkami (golfky mám podobně těžké a s podobně velkými kolečky jako třeba pp pliko, inglesina zippy, babydesign rider atp. - viz odkaz na fotoalbum):

- já bych chtěla větší kola, spojenou rukojeť, lepší těžiště, větší a přístupnější košík, vyšší rukojeť – vše vyjmenované zhoršuje ovladatelnost, zvládání nerovností a pohodlí. Jízda je namáhavější a pobolívají záda a ruce (mám 172 cm, chodím v mírném předklonu, což si v krámě neuvědomíš, ale v praxi pak ano; kočár s dítětem není nic lehkého, takže i s odaretovanými koly musíš vyvinout tlak na rukojeť, abys zatočila – spojené madlo a lepší těžiště by leccos vyřešilo)
- naopak jsem zjistila, že tak od roka, roka a čtvrt mi je jedno sedačka otočená jen po směru, ačkoliv kdybych třeba měla přehazovací ručku, tak bych ji občas využila kvůli počasí (z těch, co jsem viděla se zároveň s podvozkem skládalo akorát PP UNO, to je takový golfosporťák, Michal bude mít větší přehled) – u Magnuma jsem využívala otáčení sedačky kvůli komunikaci, počasí, změně těžiště při jízdě do/z kopce)
- přemýšlím, že vezmu něco, na co jde nacvaknout vejce maxi cosi nebo romer, mají dvě ++ za bezpečnost (vajíčko od inglesiny je moc do sedu pro malé miminko, nelíbilo se mi to - na druhou stranu jsem využila často nacvakávání na podvozek, abych mimi nevzbudila při přendavání do kočáru; na procházky samozřejmě ne :wink: )

dále je výhoda
- konkrétně na zimu prostorný sedák, abych mohla dítě dobře zabalit do dek.
- polohování zad a nohou a dlouhé lůžko, pokud dítě usne (zatím se nám stalo jen jednou - čím je starší, tím je živější a v drncavých golfech se venku spí opravdu poněkud hůř)
- pás mezi nožičkami přes madlo (nemusíš vždy a hned kšírovat) – nevýhoda je, že dítě dobře nepřikryješ a pokud ho máš odepnutý, tak se tam povaluje a visí.

- vzala jsem golfky proto, že:
- jsem chtěla nižší váhu než má magnum (což je třeba nomád a pak samozřejmě golfáče, jinak rozdíly moc nejsou),
- odcvakávací madlo (mj. proto, aby se mi dítě dobře přikrývalo),
- skládání podvozku zároveň se sedačkou (bez nutnosti vozit to odděleně, protože takové sporťáky zaberou v kufru podobně jak magnum),
- vyzkoušet jízdu s odaretovanými koly (zjištění je, že malá odaretovaná kola jsou dobrá akorát do obchoďáku, venku se s nimi nadřu nesrovnatelně víc než s velkými neodaretovanými, neustále se o něco zasekávám)

- kola - čím menší, tím horší, malá odaretovaná ještě horší (zaseknou se o každou blbost a táhnou k té straně, ke které se svažuje chodník; dnes jsem nebyla s to projet mezi úzkými regály, točilo se to vpravo, vlevo a já se nevešla a nemohla udělat jediný krok. Takže jsem přizvedla na zadní kola a mohla jsem v klidu projet rovně; dále jsem viděla Peg perego skate, jak se zasekl předními koly na betonu o pár rozsypaných oblázků a bylo třeba s ním rumplovat; viděla jsem goflky maclaren, jak se zasekávaly na kažedém kroku při přejezdu kočičích hlav - paní je musela páčit, vlastně skoro nejela)

- větší odaretovaná kola - to je to, co nevím, co bych ráda zkusila - zda je rozdíl velký, malý nebo zanedbatelný oproti 4 velkým neotáčecím – u těžkého batolete se to může hodit; nevím, jak moc zlobí, smýkají se apod. (to bude různé u různých značek). Pokud by měl kočár dobré těžiště a větší odaretovaná kola, věřím, že by jízda byla příjemná. Zvlášť pokud ho chceš na cesty. Já teď jsem už mnohem častěji ve městě a v přírodě na upraveném terénu. S batoletem je zábava jiná než s kojencem :grinning:

- kočárek v tvém odkazu vypadá, že bude lehký a bude mít dobré těžiště (to chce zkusit v krámě); nevím, zda se skládá podvozek dohromady se sedákem (pokud ne, tak ti stejně zabere skoro celý kufr) a zda bys nezkusila u staršího dítěte ta větší odaretovaná přední kola :wink:
5. únor 2009 ve 14:37  • Odpověz
omlouvám se za překlepy a chyby v pravopisu :sweat_smile:
5. únor 2009 ve 14:39  • Odpověz
jo.. občas mi vypadlo slovo nebo spojení, ale správný význam si jistě domyslíš :grinning:
ještě k délce lůžka.. my v golfáči spali jednou, takže osobně bych oželela u golfek polohování nožiček a upřednostnila velký koš (inglesina esspreso, brevi grilo, pp aria, chicco.... simplicity? atd.). Ale vím, že je to individuální s tím spaním a je fakt, že když spal (usnul v autosedačce) a mohla jsem sklopit záda a nohy, byla jsem ráda (náš golfáč je prachobyč knorr, ale má lůžko dlouhé asi 86 cm :wink: ). Kdybych měla neměla přes 170 cm, tak by mi nevadily ani ty krátké rukojeti :wink:
A ještě k té kvalitě, stačí si občas přečíst pár diskuzí kolem a všímat si kritiky. Jsem fakt ráda, že jsem podobné problémy nikdy neměla, ať už s poruchami všeho druhu, tahem do stran, zaseklou brzdou, obtížným skládáním, polohováním, malým košíkem a dalšími věcmi ovlivňující komfort ovládání nebo pohodlí dítěte.
5. únor 2009 v 15:00  • Odpověz
Já už se těším na ty autosedačky.Moc by mě zajímal Michalův názor na tento typ autosedaček-nemusí to být konkrétně tato: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20208638&tab=0
Uvažuju o autosedačce 9-36 nebo 15-36kg.Ráda bych věděla,co je lepší a proč a případně které značce se třeba úplně vyhnout,nebo kterým dát přednost.Bohužel Romer u nás díky ceně nepřipoadá v úvahu :frowning2: ,i když je prý nejlepší.
Sedačku budeme kupovat sice nejdřív na podzim,ale potřebuju dostatek informací,abych dobře vybrala :wink:
Už jsem se ptala v jednom obchodě,ale jejich informace mě moc neuspokojily,měla jsem pocit,že tomu moc nerozumí :unamused:
6. únor 2009 ve 20:20  • Odpověz
Existuje nějaká autosedačka na dvoubodové pásy?
7. únor 2009 ve 14:01  • Odpověz
Ahoj, konečně rozumná diskuze :slight_smile:

Michale, kloubouk dolů, tvůj obchod mám za barákem a chodím tam moc ráda, to jen manžel tě asi bude proklínat, protože na každé vycházce s kočárem tam něco pořídím :grinning:

Mám dotaz, na jaro plánujeme Káje pořídit golfky, chtěla bych nějaké lehké, s většími 4 koly, pásy, polohovatelné do lehu, s velkým košíkem, nánožníkem a madlem a tradičně, aby nestály jmění, ale tak okolo 4 tis. Můžeš mi prosím poradit? Díky moc.
7. únor 2009 ve 14:34  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
8. únor 2009 v 00:51 • michal_spuntik
ahojky,
Michale mě by taky zajímalo jaké golfky bys doporučil, ale bohužel jsem z Moravy.
Jako sporťák máme Teutonku Spirita, takže chci jen něco do města. Co si myslíš o Chicco multiway, Bebe Confort Viva a nebo ještě Peg Perego Si (ale to bude v obchodech prý až v březnu)?
8. únor 2009 v 11:33  • Odpověz
ahojte,

Michale, tak to by mě taky zajímalo jaké golfky by jsi doporučil? díky za info :slight_smile:
8. únor 2009 v 18:15  • Odpověz
Proc to jako nechodi pravidelne???? :angry: :confused:
8. únor 2009 v 18:59  • Odpověz
Michal říkal, že to poběží každých 14 dní až do léta :wink:
8. únor 2009 v 19:10  • Odpověz
Já taky myslela,že to bude každej týden...Škoda :frowning2:
8. únor 2009 ve 21:02  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
9. únor 2009 v 08:00 • michal_spuntik
Já bych měla dotaz: Co to bylo za kočárek, který Michal hodně ukazoval, ten béžový s přehazkou na 4 kolech. Díky.
9. únor 2009 ve 14:07  • Odpověz
Andelko, to byla Teutonka Mistral S.
9. únor 2009 ve 14:46  • Odpověz
Díky moc. :slight_smile:
9. únor 2009 v 16:33  • Odpověz
michale díky :slight_smile: mně se ty peg perego líbí moc :slight_smile:
9. únor 2009 v 17:19  • Odpověz
10. únor 2009 ve 23:03 • michal_spuntik
Ahoj Michale,
mohl bys prosim shrnout ty nevyhody Mistralu S? A jak to jde snadno nahradit (jak rikas)? Je to muj velky favorit, tak abych kdyztak vedela na co si dat pozor.. Diky moc
11. únor 2009 ve 14:33  • Odpověz
michale můžu se tě ještě zeptat, na chicco multiway?
12. únor 2009 v 19:11  • Odpověz
12. únor 2009 ve 22:32 • michal_spuntik
Ahoj Michale,

tak chválím dnešní díl o sedačkách - máme Maxi Cosi Cabrio Fix (a jsem ráda, žes ji tam ukázal) i s Isofixem - tak snad jsme vybrali dobře. Chtěla jsem co největší bezpečí pro prcka a pak taky - popravdě - z důvodu pohodlnosti, abych nemusela pořád pásat...

Ještě mám dotaz - plánujem autosedačku dávat dozadu - i když airbag vpředu vypnout můžem (ale přijde mi to nepraktické i vzhledem k isofixu), zajímalo by mě, někde jsem viděla ty zrcátka, abych případně malého viděla i zepředu, když budu řídit. Jak se to nazývá a jestli to máte např. v obchodě?

děkuju, Pavla
15. únor 2009 v 19:00  • Odpověz
Pajinko je to tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16241912&tab=3 ale ve vajíčku bude sedět stejně proti směru jízdy a jestli bude vzadu tak na něj stejně neuvidíš.To využiješ až bude sedět po směru jízdy :slight_smile:
15. únor 2009 v 19:46  • Odpověz
Aaji - díky, jo jo, tohle jsem myslela, ale právě už kvůli malinkému mimču. Ale právě to jde vidět i když sedí proti směru .. pohledala jsem a našla i tohle..

http://www.detskyraj.cz/zbozi/3145-zpetne-zrcatko-k-autosedacce

ale myslím, že to splňuje i to z toho MMB :slight_smile:
15. únor 2009 ve 20:02  • Odpověz
Ha Paji no vidíš na to jsem nenarazila :wink: tak to uvidíš i v proti směru když se dá zrcátko dozadu.Díky za tip :slight_smile:
15. únor 2009 ve 20:49  • Odpověz
15. únor 2009 ve 22:57 • michal_spuntik
16. únor 2009 v 00:32 • michal_spuntik
Ahoj Michale!

Látkovky mě určitě zajímají, ale z praxe zatím radit neumím :pensive:

Mám na Tebe odborný dotázek ohledně autosedačky.
Včerejší díl super, díky za něj.

My máme vybranou autosedačku MAXI-COSI CABRIOFIX BASICS 2009
http://www.detskyraj.cz/zbozi/6034-maxi-cosi-cabriofix-basics-2009.

A teď už jen řešíme, zda je k ní vhodnější Easybase nebo Isofix Easyfix.
V obou autech Isofix máme, ale pouze na zadních sedadlech.
Dá se pak ta Isofix Easyfix použít i na přední sedačku?

Moc děkuji za Tvůj názor a přeji hodně zdarů při dalším natáčení :wink:
16. únor 2009 v 08:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.