• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Týrání dětí

(Zamčená)
3. února 2011 
Teďka jsem četla na blesk.cz o případu osmlietého Dominika a jsem v šoku co mu všechno dělali. Proboha to si toho nikdo nevšiml jak to dítě vypadá, jsem z toho v šoku. A vůbec nemůžu pochopit rodiče jak mu tohle mohli dělat? Šlapat mu po břiše, no proboha co to mají za chování, to snad nejsou ani lidi. Kdyby je aspoň pořádně potrestali. Jaký na to máte názor vy?
2. únor 2011 ve 13:24  • Odpověz
týrání dětí je v dnešní době už běžná věc a málo trestaná. Nechápu, jak lidi můžou týrat děti, zvířata a vůbec všechno co se týrat dá,ale bohužel se to děje furt. A protože se v dnešní době se každej zabývá jen sám sebou a raději si jde po svým, něž aby pomohl nekomu druhýmu, tak se ani nedivím, že se na to přišlo až takhle pozdě a že na to nikdo neupozornil. Toho kluka je mi líto.
2. únor 2011 ve 13:29  • Odpověz
Včera ve zprávách říkali (a četla jsem to i na seznam.cz), že tento případ byl opakovaně hlášen sousedy na sociálku, ale oni prý že to sledují - a nic neudělali. No je to děs, takové lidi bych dala sterilizovat, ať už nemohou mít děti, a taky by si zasloužili prožít to co jejich syn. :angry: Podle mně hodně zaspala sociálka, a pochybila i učitelka ve škole - copak je slepá? Už to že asi skoro nechodil do školy, bez omluvenky od lékaře předpokládám... (kdyby byl u lékaře, tak to už by byl vrchol všeho, kdyby to doktor nehlásil, dítě v tak zuboženém stavu :frowning2: )
2. únor 2011 ve 13:29  • Odpověz
všetci sú na vine, ktorí boli s chlapcom v kontakte a nepodnikli nič :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
to je naša spoločnosť ... ale keby za plotom týrali psa, tak tam nabehne TV, polícia, hasiči, ochrana zvierat a pod. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
2. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz
Hlásili to už v roce 2008 jak sousedi,jejich vlastní teta na základě prosby sourozenců,tak dětská lékařka a později dokonce i škola. Lékařka to dokonce hlásila už v roce 2002,kdy měl chlapeček 18 měsíců podezřelou zlomeninu a Dominik byl už jednou rodičům odebrát,pak sociálka usoudila,že je v rodině již vše v pořádku a Dominika rodičům vrátili a pak všem,kteří hlásili týrání znovu sdělovali,že situaci monitorují a došlo to až do tohodle stádia.Paní ze sociálky,která měla Dominika na starosti již podala výpověď,nicméně jí to nezbavuje možnosti postihu. Je to hnus největšího ražení.A naprosto směšné je,že za takové týrání je hranice trestu pouze až 8 let,kdyby ukradli 200 000 Kč,tak dostanou pomalu vyšší trest.
2. únor 2011 ve 13:38  • Odpověz
Dominik bude poznamenanej na zbytek života. Chudák. Ale jak říkáš @tetes1 trestní hranice je směšná,a le ej to tak, majetekové škody se trestají mnohem víc než vražda nebo týrání.
2. únor 2011 ve 13:48  • Odpověz
bych jim taky dala připínáčky do bot a nechala je skákat přes švihadlo i s tou (nemám slova) ze sociálky
2. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz
Jak už jsem na těchto stránkách psala, mrzí mě, že naše společnost v takovýchto situacích neuznává zákon "oko za oko, zub za zub". Útěchou je mi jediná věc: můj příbuzný pracoval ve vězňské službě. Podle toho, co mi říkal, jsou vrazi považováni mezi vězni za "šlechtu". Ale pokud někdo nějak ublížil dítěti, je to ten nejhorší póvl a dostanou od ostatních své. Myslím, že toto není případ, ze kterého by vyklouzli s podmínkou. Malému Dominikovi krásné vzpomínky na první roky života nedá a bude poznamenaný až do konce života, ale na nějaké boží mlýny určitě dojde...
2. únor 2011 v 16:01  • Odpověz
Můj názor je, že takové lidi by měly soudit ženy nebo páry, co nemůžou otěhotnět a pro dítě by udělaly všechno na světě, myslím, že by to vypadalo jinak a určitě by byla spousta dětí zachráněných.
2. únor 2011 v 16:08  • Odpověz
No,jo holky,ale kdo by to dělal? Kdo by byl ten,kdo trestá? Kdo provádí a vrací to co udělali rodiče dítěti.V rozhořčení člověk napíše,že by mu dal napínáčky do bot a nechal skákat přes švihadlo,ale ono to s tím "oko za oko, zub za zub" není tak jedoduché.Vždyť by pak člověk nebyl o nic lepší než ty trýznitelé,prováděl by to samé. A nemyslím,že by se s tím normální člověk dokázal bez problémů psychicky vyrovnat.
2. únor 2011 v 16:26  • Odpověz
A já bych potrestala všechny co tomu i nečinně přihlížejí a nic s tím nedělají :frowning2:
2. únor 2011 v 16:28  • Odpověz
@tetes1 v tomhle tom případě..prostě je tenhle trest nejlepší..a když jsi to myslím, nemyslím, že jsem tím jako oni..oni týrají malé děti, které jsou bezbranné..to přece není to samé
2. únor 2011 v 16:29  • Odpověz
Panbuh zrejme vi co dela - slusny lidi mit deti kolikrat nemuzou a socky, idioti a hajzlove se mnozi jak krysy. Presto verim, ze se na kazdou svini vari voda - a to se netyka jen "rodicu" (spis "plodicu"), ale predevsim lidi, kteri pred onou skutecnosti vedome zavirali oci a delali mrtveho brouka.
2. únor 2011 v 16:32  • Odpověz
Co jsou platny vsechny tresty atd (na tohle by teda mel bejt zvlastni zakonik :angry: ) kdyz ten kluk ma zniceny zivot - navzdycky si to bude pamatovat a mit nasledky :pensive:
ja to nemuzu ani cist, usekla bych jim ruce az u ramen , ale co je to platny :cry:
2. únor 2011 v 16:47  • Odpověz
@petula7. na týrání toho chlapečka upozorňovala dr už když mu bylo 18 měsíců-po zajímavé zlomenině ručičky,opakovaně byl odebrán a zase vrácen rodičům,i když upozorňovala dr,děti i sousedi-nikdo těm dětem nepomohl a Dominik to odnesl asi z jejich dětí nejhůř-já za návrh trestu-kdy jsem napsala,že takovíto lidé by měli projít kastrací,aby už nemohli mít děti,které by mohli týrat a aby s dětmi nemohli přijít ani do styku,jsem měla zablokovaný účet za hrubé porušení podmínek-ale je to můj názor-vždyť i sexuálním deviantům je doporučována či nařízena dokonce soudně,tak proč by takovýto trest neměli dostat ti co ubližují sice ne sexuálně ale podle mě hůř,a trest pro soc.pracovnici dco jen přihlížela by taky neměl být jen nějaká podmínka,škoda že nejsou zákony opko za oko zub za zub-v některých případech by možná byly poučnější,než jen sedět na zadku a čekat až dotyčné pustí
@beruska2x -taky už ty články radši nečtu,je mi z nich do breku

je tady na koníkovi dokonce odkaz na sbírku pro Domču,ale myslím si,že fungující a milující rodina,která by si ho vzala k sobě by byla momentálně daleko lepší ,jak všehny peníze,jen nevím,proč si ho nevezme teta,která to všechno rozpohybovala-jestli má strach,nebo nemůže-o tom nikde nic nepíší
2. únor 2011 v 17:05  • Odpověz
@tetes1 Upřímně? Když si představím, co musely vytrpět ty děti, tak bych to udělala a ani bych neměla výčitky svědomí. A nemám pocit, že bych byla člověk "nenormální"...
2. únor 2011 v 17:10  • Odpověz
@tetes1 hele kdysi kata taky musel nekdo delat - proste prace, a vzdycky se na ni nekdo najde...
2. únor 2011 v 17:13  • Odpověz
Já to osobně taky nechápu ale takovéto zrůdy jsou, spíš čemu nerozumím, je laksnost úřadů, to mi hlava nebere, tolik hlášení a oni s tím nic nedělali a nechali to dítě v rodině co ho týrala, ty ženský ze sociálky bych normálně zavřela a ještě bych chtěla jako zaměstnavatel (stát) vrátit vyplacené mzdy za dobu co nic nedělali. Četla jsem, že jedné mamince odebrali dítě kvůli nedostatečném finančním zabezpečení ale rodinu co prokazatelně týrá svoje dítě už nechávají napokoji, je to normální?
2. únor 2011 v 17:19  • Odpověz
me spis desi kolik takovejch deti muze asi bejt.. co museji snaset od tech co by je meli chranit nejvic a co z nich pak asi muze vyrust :frowning2:
2. únor 2011 v 17:23  • Odpověz
@alisek není to normální, ono co u nás taky je že:frowning2:.

Strašný chudák chlapeček, co si musel za tech 7 - 8 let vytrpět. na netu psali že to bylo nechtěné dítě, ale tak proč ho nedali do babyboxu a mohl se dostat do milující rodiny, kde na miminko čekají. Je mi z toho na nic, a vůbec nechápu že když na to upozorňovali tak se vůbec nic neděje.
2. únor 2011 v 17:23  • Odpověz
baby ja vám poveim takto: mala som podozrenie u jedného dievčatka,že je sex. zneužívané...bola som u jej lekárky a ona mi povedala: a čo ja stým teraz akože mám ?
tak som ju poprosila,že či by nemohla navrhnúť psychlogické vyšetrenie a to že nie...nakoniec ju poslala v rámci predškolskej prípravy a keď som bola ja u psychlogičky,tak ona mi povedala iba toľko,že ju sledujú-že náznak zneužívania tam je ale pokiaľ ta malá sama nepovie,tak ani ona s tým nemôže nič robi a vlastne ani nemá povinnosť ma informovať
a sestra raz volala policajtov,že susedia bijú dieťa(že už to nemohla vydržať a plakala ) a policajti ich upozornili na porušovanie noč. kľudu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

nikto nič nechce mať spoločné s takým niečim,každý obracia hlavu a keď príde k niečomu,tak sa len krúti neveriacky hlavami :frowning2: :frowning2: :frowning2:
2. únor 2011 v 18:05  • Odpověz
a ešte som chcela povedať,že najlepší trest je za týranie a zneužívanie detí tento:
"ubytovať" ich v tom najprísnejšom náprav. zariadení(base) medzi najťažších zločincov...oni si s nimi už poradia...takých ľudí majú "najradšej"
2. únor 2011 v 18:08  • Odpověz
@ani3012 to máš pravdu,toho kdo týrá děti mají místní kolegové rádi,ale s tím ubytováním bych jim ještě napařila galeje,aby daňoví poplatníci na takovéto zrůdy nemuseli doplácet
2. únor 2011 v 18:37  • Odpověz
@collette přesně tak..vždyť já mám malého Dominička..panebože jak bych mu mohla ublížit
2. únor 2011 v 18:44  • Odpověz
@beruska2x to ale není argument,že to taky kdysi musel někdo dělat.Proto taky nežijeme ve středověku.Když si přečteš něco o trestu smrti,tak když se usmrcovalo na elektrickém křesle,tak to taky nevykonávala jeden člověk,ale tři mačkali tlačítko,aby ani jeden z nich neměl tu jistotu,že zrovna on usmrtil člověka,byť zrůdu.Prostě s tím se člověk jen tak nevyrovná,že někoho zabije byť by si to ten dotyčný zasloužil.

@collette tak znáš se ty sama nejlépe,aby jsi mohla říct,že by jsi z toho výčitky neměla.Já si to nedokážu představit,že bych byla schopná useknout někomu ruku a určitě bych měla noční můry i kdyby to mělo být takovéhle zrůdě. Nikdy neříkej nikdy.Asi kdyby někdo napadl moje děti.....Ale zas trestat takovýmhle způsobem,tak tu zavládne anarchie a dřív nebo později se tu všichni povraždíme,takže řešením to podle mě není a normální taky ne. :wink:
2. únor 2011 v 18:48  • Odpověz
@tetes1 jenze oni se jako ve stredoveku k tem detem chovaji, to taky neni moc civilizacni chovani :rolling_eyes: tady prece nejde o to kdo a jak ale ze by to bylo spravedlive.. tenzpusob uz je asi vedlejsi...
2. únor 2011 v 18:53  • Odpověz
@tetes1 Proboha, snad nemyslíš, že jsem měla na mysli, že by to měl být trest bez řádného soudu? Když byl v platnosti trest smrti, tak jsme se tu taky vzájemně nepovraždili...
2. únor 2011 v 18:55  • Odpověz
@collette presne tak..
2. únor 2011 v 18:59  • Odpověz
A co pak s takovýma lidma?
2. únor 2011 v 19:52  • Odpověz
@beruska2x aha,takže když oni se chovají jako ve středověku,tak se tak budeme chovat taky,jo? A v čem teda budeme lepší?Jaktože nejde o to,kdo a jak?Když něco píšu a mám nějaký názor,tak ho musím umět podložit.Promiň,teď to nemyslím osobně,ale to je tak jednoduché napsat na anonymní internetové diskuzi,že bych někoho za něco zastřelila.....nebo že bych podporovala trest smrti a přitom se vůbec nezamyslela nad tím,kdo by to dělal,co by to asi tak mohlo být za člověka.....prostě není to podle mě,tak jednoduché,jak to vidíš ty.

@collette já tě chápu,mě tohle vadí strašlivě moc ani nemám k trestu smrti výhrady z důvodu,že by to bylo nemorální,protože to co páchají takovýhle lidé je něco strašlivého.Ale jenom se snažím poukázat na to,že kdo by to dělal,kdo by na sebe vzal tu odpovědnost toho ten trest vykonávat a kdo by se s tím dokázal vyrovnat. Dokážeš si představit mít povolání,že ráno v sedm nastoupíš do práce a do čtyř budeš sekat hlavy,ruce nebo mačkat knoflíky od přívodu elektriky ke křeslu?
@ffiinnkkaa já nevím,co třeba vězení?
2. únor 2011 ve 20:50  • Odpověz
@tetes1 myslim ze o strileni jsem nepsala ani slovo, nevim ale me za nejake ohledy nestoji nekdo, kdo si nevazi lidskeho zivota a zdravi - navic u deti a navic u vlastnich deti... podle me je to uplne nejhorsi vec, co nekdo muze udelat...

ano myslim ze trest smrti by mel byt v uvaze - jsou i mnohem "humanejsi" zpusoby nez jake uvadis a to kolem... to je jen organizacni omacka.. ktera jde resit

to uz je ale na trosku jinou dis. ne?
2. únor 2011 ve 21:09  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.