• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Týrání dětí

(Zamčená)
3. února 2011 
Ja jsem uz v roce 2003 hlasila tyrani deti na vsech moznych mistech. Policajti me ukecavali, abych to nedelala pisemne, ze by to museli vysetrovat, detska lekarka deti rekla, ze je lepsi alespon nejaka matka, nez kdyby museli do domova a o socialce ani nemluvim. Bylo to v baraku, ktery patril cirkvi a pani fararka nutila deti pri bohosluzbach dekovat mamince za skvelou vychovu. Tezko se o tom mluvi, nastesti jsme se odstehovali, jinak bych se tam asi
zblaznila. Ta bezmoc je fakt strasna. Deti pak meli zakaz se se mnou bavit.
2. únor 2011 ve 21:52  • Odpověz
@tetes1 pročítám tady diskuzi a zajímala by mě po přečtení tvých příspěvků co bys udělala s člověkem ketrý by tohle udělal nebo dlouhodobě dělal tvým dvojčátkům.taky by jsi řekla ,ale nebudu oplácet zlem?tady se jedná o dítě a dospělé ne o dospělé samotné.jakou ten klučina měl asi šanci?vždyt tohle je vyloženě zrůdnost tady není podle mě ani na míistě se zamýšlet nad tím,že bysme jim nic podobného neudělali.
2. únor 2011 ve 21:58  • Odpověz
@ajinka22 to je ale strašný,neskutečný.... :frowning2:
2. únor 2011 ve 22:00  • Odpověz
Vite co je nejhorsi... ze ten nebohej chlapecek mel a ma nespis i prese vsechno to prikori a utrpeni sve rodice rad a nepochybuju, ze by dal cokoliv, aby nebyl v ustavu, ale s nima, deti strasne prahnou po lasce rodicu a to spatny vytesnujou a cim horsi jsou to zazitky, tim vic to omlouvaji... to mi prijde na tom vsem nejsmutnejsi :frowning2: ze i kdyz se najde hodna rodina, ktera ho bude milovat a mazlit, tak to proste nebude mama s tatou, od kterych by to asi chtel nejvic :cry:

Jsem zvedava hlavne na to, jak dopadne soud s tou socialkou, tam by to beztrestne projit nemelo :rolling_eyes:
2. únor 2011 ve 22:11  • Odpověz
@lenkavano já se přeci ani v nejmenším nezastávám těch "rodičů" ,to by mě ve snu nenapadlo!!! A jesliže jsi četla moje příspěvky,tak jistě víš,že jsem psala:á si to nedokážu představit,že bych byla schopná useknout někomu ruku a určitě bych měla noční můry i kdyby to mělo být takovéhle zrůdě. Nikdy neříkej nikdy.Asi kdyby někdo napadl moje děti.....Toť podle mě odpověď na Tvoji otázku.O tom,že to je zrůdnost mě přesvědčovat nemusíš v tom se na 100% ztotožňuji a dokážu si představit jen málo horších věcí,ale o tom jsem nepsala a ani mi nejde o nějaké náboženské oplácení či neoplácení zlem.Jen prostě za sebe nedokážu plácnout,že bych jim dělala to samé,když si to nedokážu představit,že bych to opravdu dokázala udělat bez následků.
2. únor 2011 ve 22:24  • Odpověz
@tetes1 já vím taky s tebou v určitých věcech souhlasím,ale taky vím,že pokud by to někdo udělal mým dětem, určitě bych se tak jako ty nezamýšlela, opravdu.jako je jasné že zlo by se zlem oplácet nemělo,ale tohle se prostě potrestat musí.já si třeba nedovedu představit případ malého klučiny kterýho znásilnil a zabil slovenský pedofil.mamka klučíka chodila k soudu ,měla kousek od sebe tu zrůdu,musela se koukat na video co jejímu synkovi ten chlap provádí.byl jejich jedinné dítě.nbakonec zemřela krátce po soudu,jeho otec ještě v průběhu.jde o to že oni by tohůle svému dítěti určitě nikdy neudělali.já obdivuju rodiče ,kteří třeba denně potkávají vrahy svých dětí a nic neudělají.já si myslím že bych udělala.ale to jsem odbočila.a tím že bych viděla napíchané připínáčky mnou v botech těch bestií a jejich rozdrápané haksny,rozšlapaná břicha....vůbec by mě to netrápilo ani nestrašilo.protože oni jsou dospělí.já mám doma 8 letého kluka je to kluk jak tintítko nedovedu si představit že bysme mu šlapali po břiše,dělá se mi z toho až špatně.
2. únor 2011 ve 22:35  • Odpověz
@majdula - nejsem si jista, ze by nutne chtel byt s nima. Mne tehdy v tom roce 2003 zastavila 9-ti leta holka od sousedu, ktera byla tyrana a rikala mi: "vis teto, ja bych chtela k nejake nahradni mamince" - sama od sebe. Ve mne uplne zatrnulo, ze si tohle tato mala holcicka uvedomuje, ze jeji maminka neni " to spravne orechove" a ze tady existuje institut nahradni pece. A nik nam, teda ji, nepomohl.
2. únor 2011 ve 22:36  • Odpověz
@ajinka22 Tak to je fakt strasny, kdyz to dite je dohnany az tak daleko... :pensive:
2. únor 2011 ve 22:39  • Odpověz
Celý příběh je otřesný. Nejdřív se děcka vzdají, pak si ho za 3 týdny vezmou /asi jim došlo, že se jim hodil na pár let kvůli prachům/, pak jim ho vezmou zase dají, paní na sociálně neřeší /třeba ji bylo vyhrožováno, často týrající rodiče vyhrožují těm co by je mohli udat/, tetička co to hlásila je teď kde, proč kluka nemá? Rodiče dostanou max. 8 let, beztak matka určitě nic, ta dostane podmínku...
V první řadě by u nás pro takový "rodiče" měla být povinná sterilizace.

majdula: tvůj příspěvek trošku zavání tím lepší rodič hajzl než ústav... no v tomto případě už asi nee, myslím, že je kluk ráda, že je pryč z utrpení....
2. únor 2011 ve 22:41  • Odpověz
@lenkavano však taky píšu,že udělat to někdo mým dětem.....,ale já to fakt nevím.Myslím si,ale nevím a raději se nad tím ani nechci zamýšlet.Navíc,já jsem spíš psala o tom,dělat to jako cizí člověk těm zločincům,že bych to asi nedokázala.Já přeci nepsala,že by se to nemělo trestat. Neměly bychom asi zapomínat na to,že fungujou vězení a soudy.....O tom jak už je bohužel na další diskuzi. :angry: :angry: :angry: Ani jsem nepsala,že bych měla noční můry z toho,že bych viděla tyhle "lidi" trpět, jen o tom,že si nedovedu představit,že já bych byla ten,kdo by jim to břicho rozšlapal. Já tu nechci zabředávat do toho,co strašného se děje.....k upřesnění od doby,co mám děti jsem schopná se totálně rozbrečet jenom u cedule kojenecký ústav a když jsem byla s dětma hospitalizovaná v nemocnici,tak jsem se sesypala jenom kvůli tomu,že tam celý den a noc plakal chlapeček,kterého tam rodiče nechali samotného a chtěla jsem si ho vzít na pokoj,ještě k těm mým dvěma......Opravdu nejsem bezcitná to jen pro upřesnění,aby si nikdo nemyslel,že tím,že napíšu,že bych asi nebyla schopná být já vykonavatelem trestu smrti,tak to opravdu neznamená,že bych se sebeméně zastávala těch zrůd.A už bych to ukončila.Toto téma si určitě nezaslouží dohad a každá se svým způsobem chápeme a nemá cenu to zbytečně rozpitvávat.Souhlas? :wink:
2. únor 2011 ve 22:46  • Odpověz
souhlasím s @minal navíc si myslím že tohle nedá dítěti nic ani když bude dospělý...může ho to poznamenat natolik že sám bude tyran,vemte si přísná výchova otců a pak jejich syny,řeknou já zažíval to samé......už jen za to bych je potrestala tím nejhorším způsobem.
2. únor 2011 ve 22:47  • Odpověz
@tetes1 máš pravdu asi jsem byla zbytečně na tebe hrrr promin,jen jsem si říkala že jsi možná moc schovívavá a tolerantní.ale je fakt že se bavíme o dvou ruzných věcech to máš pravdu.já bych to asi zaonačila tak,že kdybych já byla ten soudce,ten vykonavatel.....tak bych to udělala.
2. únor 2011 ve 22:49  • Odpověz
Jak znám@majdula,tak to by bylo poslední,co by si myslela.Já to pochopila,tak že je jí to spíš líto,že i přes takovéhle hnusy ty děti své rodiče stejně v hodně případech milují až za hrob. :frowning2:
2. únor 2011 ve 22:49  • Odpověz
@lenkavano ok :slight_smile: o shovívavosti a tolerantnosti to opravdu není to je to poslední,co bych vůči takovýmhle lidem měla za pocit. :angry: Ono se to i strašně špatně vysvětluje písemně,navíc,když se neznáme. :wink:
2. únor 2011 ve 22:52  • Odpověz
@tetes1 jj v podstatě můžeme mít i stejný názor ale může vyznít odlišně ,to jsem si vědoma :wink: já mám stejný názor jako ty..
2. únor 2011 ve 22:56  • Odpověz
@tetes1 já majdulu pochopila jak to myslela, ale tohle i u dětí má své meze a příspěvek se dal bohužel vyložit i tak jak jsem zmínila.
2. únor 2011 ve 22:56  • Odpověz
@minal Tak to v zadnem pripade ne, odebranej mel byt samozrejme naopak uz davno :pensive: Ale jak pise Tetes, je mi hrozne smutno z toho, ze ty tyrany deti presto touzi po lasce rodicu, i kdyz ti jsou k nim sebevic kruti... mozna o to vic po ni touzi, aspon trosicku :pensive:
2. únor 2011 ve 23:08  • Odpověz
A jeste perlicka - bydlime taky v Brne a taky v Zidenicich a desi me, ze se tohle deje zrovna tady, nejde o zadnou ctvrt, kde by zily vyslovene asocialove a podobne... a ze tu je takhle "funkcni" socialka, to me taky moc neuklidnuje :unamused:
2. únor 2011 ve 23:11  • Odpověz
Tak na tenhle případ už nemám slov. Viděla jsem toho chlapečka ve zprávách, poslechla si první 2.věty,co mu dělali rodiče a přepla to... Poslední dobou je takových hnusů opravdu moc, a těm rodičům,pokud se dá je nazvat rodiči, bych udělala to samé, takou samou dobu,jak to dělali oni jemu, a žádný trest smrti, to by měli moc jednoduché, ale pěkně je mučit, jako to mučili to nebohé dítě!
Nechápu,jak je možné, že si toho nikdo nevšiml, né že nevšiml, všichni do jednoho to věděli, ale vy*rali se na to! Sociálka řeši uplne hovadiny,po čem jim je ho*no, jen aby se neřeklo,a bylo vidět že tam něco dělaj, ale aby si všímali vážných případů,to né.. Je to až smutné...je to k pláči...
Proto mi na takové případy docházejí slova... Je to zbytečné něco komentovat,člověk je pak z toho špatnej,zvlášť citlivější povahy, a jen si říkám, božatka ty dětičky,malé,nevinné...:frowning2:
2. únor 2011 ve 23:11  • Odpověz
@tetes1 To opravdu není na mně, abych toto řešila... Ale jsem mám pocit, že rodičům dítěte, kterému někdo jiný ublížil, by to problémy nedělalo... A já osobně bych neměla problém dát pořádně holí "rodičům" malého Dominika...
3. únor 2011 v 07:41  • Odpověz
taky mě děsí, co si děti běžně a dost často prožívají....příjde se jen na ty okaté případy fyzického násilí (a to ještě s velikým zpožděním...) a ty děti už asi nebudou pořádně schopny normálního života..., ale kolik je běžně dětí, které občas rodiče zmlátí, které ponižují slovně, psychicky deptají...

Nejsem zastáncem oko za oko - normální člověk se širším chápáním by tohle nemohl soudit, odsoudit ani vykonat...jelikož už je to přílišný zásah do práv člověka, i člověka, který se projeví jako zrůda, a nikdy nemůže mít člověk jistotu, že soudí spravedlivě...nejspíše by se to pak přeneslo i na trestání ostatních ublížení na zdraví, vraždy...a tohle pak konrfontovat s justičními omyly...no hrůza...nejspíše se tyhle věci už nebudou řešit jinak než izolací...jen se mi zdá naprosto chybné, že se vězni pouze izolují, možná mají i práci a tím to hasne....Jendou jsem četla, že někde v USA mají projekt, že vězni nabídnou, jestli chce pouze do basy nebo chce na "výcvik" - tam je fyzicky hodně trénují, vzdělávají, působí na ně - prý po propuštění mají šanci začít nový život, jelikož něco umí a že % recidivy je úplně u těchto případů malinké..../nemyslím, že to je plošně pro všechny vězně v té zemi, ale spíše nějaký pokus.../...a tohle je podle mě cesta, intenzivní převýchova, dát těm lidem jinou perspektivu (teď nemyslím na týrající rodiče, devianty apod...to už je dušev nemoc/, ale na lidi, kteří se dopouštějí trestných činů pro nedostatečně silné morální hodnoty, pro to, že pochází z určitého sociálního prostředí...atd.
3. únor 2011 v 08:00  • Odpověz
Ja myslim ze deti moc dobre vedi... :pensive: co je dobre a co ne - i u vlastnich rodicu...

Nas prcek ma horecky, v noci jsme mu musela davat zabaly na srazeni a byla jsme vyrizena jak vycitave se na me koukal a pochovat pak chtel taky k tatovi a ne ke me... :sweat_smile: si pripadam jako tyrajici matka uz jen u tohodle...
A to mu je 2,5...

Dite v 8 letech, ktere se ve skole bavi s kamarady, jak travi s rodici cas atd...z toho musi byt desne psychicky na dne.. asi to je horsi nez ta fyz. bolest.....
3. únor 2011 v 08:31  • Odpověz
@tetes1 - souhlasím s tebou. Mám stejný názor, nedokázala bych jako cizí člověk vzít spravedlnost do svých rukou - ve smyslu soudcování, vykonání rozsudku...to bychom pak měli tyhle sesle obsazené skrytými sadisty...Kdyby šlo o vlastní dítě, to bych se asi zbláznila a pak nevím...Takže v tom je ten paradox, pro zůčastněné nebude trest za tyhle zvěrsta nikdy dost přísný a pro ostatní - justici - není možné najít osoby, psychický zdravé a hodnotné, aby byly schopné soudit na denní bázi a odsuzovat k fyzickým trestům týrání...Fuj...

Já myslím, že jsou dvě cesty, jak se děti vyrovnávají s násilím, agresí, které je nich pácháno.../a nemyslím tím jen týrání, ale i hrubé trestání/
1. přestanou mít rády toho, kdo jim utrpení způsobuje...ale tohle bych čekala až v dospělém věku, resp. až poté, co přestanou být na tom člověku závislými...
2. anebo u nich proběhne tzv. racionalizace - při trestání - fyzickém, psychickém dochází k tomu, že mozek dítěte své negativní pocity vůči rodičům potlačí - je to obranný mechanismus, toto rozumové zdůvodnění pomáhá dítěti překonat rozpor mezi tím, že někdo, kdo ho má rád (rodič) a koho má to dítě rovněž rádo, mu nějakým způsobem ubližuje. V dětech tresty, špatné zacházení vzbuzují určitě negativní pocity, ale aby bylo dítě schopno dále fungovat, aby se jeho mozek tím přespíliš nezabývat, potlačuje tyhle pocity...V dospělosti se to pak projevuje tím, že tyto trestané děti, nyní již dospělí, se ztotožní s postupy svých rodičů - a tak při výchově najednou začnou říkat - škoda každé rány, která padne vedle...Prý někdy i oběti únosů, týrané děti, oběti domácího násilí - aby se aspoň do jisté míry vyrovanili s agresí, které jsou vystaveny a které nemůžou uniknout, zaujmou postoj vůči sobě, že nemají příliš velkou vlastní hodnotu a že si takové chování zaslouží (prý to byly i pocity věznů z koncentračních táborů) Tihle lidé pak přestali mít rádi sami sebe.

Mám kolem sebe několik lidí, jejichž rodiče se k nim v dětství ani dospívání nechovali zrovna košer...podrazy, vydírání, špatné zacházení, opovrhování, napadání...a všichni tito nyní již dospělí se jako pejsci ke svým rodičům vracejí, pak dojde ke sporu, rozejdou se, že už nikdy více...a stejně po čase opět se usmíří, opět to nějaký čas funguje...Prostě tohle by si měli všichni rodiče uvědomit, když něco svému dítěti "dělají", že dítě je celý život na svých rodičích závislé, závislé na tom, co si jeho rodiče o něm myslí, jak se k němu chovají - z toho si vyvozují vlastní pocit hodnoty a tak se pak k sobě i chovají....Vztah mezi rodiči a dětmi bude narušený v dospělosti dítěte, nebude tam skutečná vřelost, nebude tam asi moc touha sdílet s rodiči své radosti a trápení, bude tam vždy už nějaká obava...ale dospělé dítě nepřeruší styk s rodičem, aniž by ho to nechalo chladným, aby mu to bylo jedno...může se tak tvářit, může si to vsugerovávat, ale něco tam uvnitř není v pořádku...Takže to si vždy uvědomím, když mě naše dítě vytočí...
3. únor 2011 v 09:14  • Odpověz
Ahojte holky,jo tohle všechno je strašný :frowning2: .Absolutně nechápu jak to můžou udělat dítěti vlastní rodiče na kterých je ten človíček závislej.Jen doufám že je zavřou a nejlíp kdyby tam nedostali nažrat a museli denně skákat aspoň hodinu na připínáčkách :angry: :angry: :angry: :angry: .
Z vlastní zkušenosti Vám řeknu mám vlastně bráchu,kterého si naši osvojili v jeho 7 letech jako týrané dítě :( Ten kluk na těle nemá jediné místo kde by neměl jizvu :( když byl menší tak občas vypravoval věci na které si vzpoměl (jak ho zavírali do pračky,nebo jak pro sebe a malého brášku vybíral jídlo z odpadkového koše) a představte si že než se dostal k nám tak ho těm rodičům 3krát vrátili !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Až když ho pak naposled našli polomrtvého i s tím malým bráškou po týdnu kdy byli naprosto sami doma bez jídla a pití a základních potřeb(tomu malému byli 3roky) tak ho odebrali úplně:( A v našem zákoně se na tohle pamatuje strasně málo a ještě menší jsou tresty,které by si ty (nemůžu ani říct lidi) zrůdy zasloužily :frowning2: :frowning2: :angry:.
3. únor 2011 v 09:23  • Odpověz
@kijir Jak se zvládl bráška adaptovat do normálního světa a za jak dlouho? Jak rychle si našel cestu k tvým rodičů? Jak moc je postižený trápením co zažil? Má dnes svoji rodinu a zvládá výchovu dle Vašeho modelu? Měl někdy chuť být s vlastními rodiči? Docela by mě to zajímalo, když už se tady o tom tak hodně mluví jen jak asi to bývá a může být a co se říká...
3. únor 2011 v 09:50  • Odpověz
Já osobně znám taky 3 sestry, které byly jako malé odebrané rodičům ze slabé sociální vrstvy. Rodiče byli alkoholici, nedávali jim jíst, zanedbávaly je /nemučili je sice fyzicky, ale byly zablešené, plné vší, špinavé, hladové, když je odebrali/. Znám to z jejich vzpomínek. Holky vzpomínaly taky na to jak vybáraly koš a jak strašně se semkly jako sestry, když byly jen samy pro sebe apod. Znala jsem je asi po 7 letech v pěstounské péči a ony by se domů nikdy nevrátily, rodiče měly ty co si je osvojily, šíleně moc rády a strašně si jich vážily. Byly 100x hodnější jak my děti v jejich věku. Ta jejich úcta byla obdivuhodná. Ale je pravda, že vytěsnily to zlé a na rodiče vzpomínaly v celku dobře. A taky je fakt, že ta jedna v pubertě měla zájem je poznat. Ta touha po vlastních genech tam asi je opravdu silná...
3. únor 2011 v 09:56  • Odpověz
No každoápdně já bych prostě v první řadě těm co se chovají hůř jak zvířata, nedala již žádnou možnost mít další děti. Prostě sterilizace povinná. Nejsi schopna být matka, nesmíš mít možnost zase plodit. Jaký tresty to už nechám na jiných... Osobně vždy jsem byla pro trest smrti, ale to je na jiný téma a nemá smysl se dohadovat /to víme, že někdo je pro a někdo proti, tak to je a tak to bude/.
Za tohle samo ne, ale 8 let pěkně v teplíčku u TV s jídlem a rentou nějakou taky teda ne...
3. únor 2011 v 10:00  • Odpověz
3. únor 2011 v 10:52  • Odpověz
@minal :No to adaptování chvíli trvalo to je jasný.Docela rychle si našel cestu k našemu taťkovi,snad rychleji než k mamce :slight_smile: Ale byl úplně nadšenej z normálních věcí až to člověka dohánělo k slzám...Třeba že dostal jídlo kdykoli si o něj byť jen zkusil říct,nebo jsme ho nemohli dostat z vany plné teplé vody a pěny a z každé věci,která byla jen jeho i když to byly úplně obyčejné ponožky :slight_smile:.Teď je mu už 21 let a je to normální mladej kluk.Chodí do práce a bavit se.Zatím rodinu nemá a bydlí stále s taťkou doma.Když byl menší tak do těch 9 let tak o těch hrůzách někdy mluvil,když chtěl a zrovna si na něco vzpoměl,ale čím byl starší tím míň a teď už nic neříká.Myslím že už to v rámci možností vytěsnil a žije normálně :slight_smile:.Zatím se u něj nijaké problémy s minulostí neprojevují,tak uvidíme...Snad se nám podařilo mu ukázat že to co bylo u nás je normální a ne to co zažil jako malinkej :sweat_smile: .A o svých biologických rodičích nikdy nemluvil a ani neměl snahu se na ně nějak ptát či je dokonce hledat.Ale podle záznamů co jsme tenkrát měli bydlej odtud jen kousek :( a měli dokonce další děti :angry: ,ale o těch už žádné informace my nemáme.
3. únor 2011 ve 12:48  • Odpověz
@kijir to je super, krásný příklad toho jak se dá zachránit jeden dětský život a že by se měl někdo zamyslet nad tou povinnou sterilizací. Takový lidi co jednou ublíží svým dětem, nemají právo na to mít další děti prostě. A nedala bych ani druhou šanci feťákům, alkoholikům apod., kteří to nechají dojít až tak daleko, že jsou jim děti jednou odebráni v zuboženémstavu.
Před rodiči i vlastně tebou smekám.
3. únor 2011 ve 13:14  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.