• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ukradené auto

(Zamčená)
14. dubna 2008 
:frowning2: :frowning2: Zdravím vás holky,
založila jsem toto téma, protože je to tři dny, co nám ukradli nové auto. Nechci si stěžovat, ale jen vypovídat, manželovi to nechci pořád připomínat. Chodí jak tělo bez duše, skoro nejí..
Koupili jsme si v únoru letošního roku krásnou červenou oktávku Diesel za super cenu 155 000,- Manžel byl unešený, protože byla opravdu i po technické stránce fakt super. Předtím jezdil 3 roky ve Favoritu, tak to pro něj byla příjemná změna..
Já jsem jela v úterý 8. dubna 2008 do nemocnice pro prášky, zaparkovala jsem v Hořovicích na náměstí, došla jsem do bankomatu, do lékárny, koupit chleba a jdu s taškou v jedné ruce a s malým v druhé ruce k autu a auto nikde... :fearful:
Bylo to hrozné, měla jsem úplně pochybnosti jestli jsem ho zamkla nebo nezaparkovala jinam...
No abych to zkrátila, nemáme auto a u banky dluh 140 000,-, které samozřejmě musíme splatit..
Já vím, nejde o život, ale ta bezmoc a bezohlednost lidí, co nám ji ukradli, mě fakt dostala.
Budu ráda, když mi sem někdo písne.. Silvie
11. dub 2008 v 19:02  • Odpověz
ahoj a nemate pojisteni??proti kradezi.. :frowning2:
11. dub 2008 v 19:06  • Odpověz
autor
No to je právě ten průšvih.. Ani jsme to nestihli.. I když, je jasné, že bysme ho stejně nepojistili.. Fakt smůla.
11. dub 2008 v 19:11  • Odpověz
Silvi tak to je fakt na vrazdu. JA bych se asi zblaznila. Je pravda, ze nejde o zivot, ale sakra to nasere.
PReju Vam aby byl zlodej debil a nekde ho chytili.
11. dub 2008 v 19:15  • Odpověz
to je mi lito silvi

nam ukradli auto, kdyz js byla mala a se segrou js to obreceli, bylo to nse prvni auto skodka120 :cry:
11. dub 2008 v 19:16  • Odpověz
silvi, no to je teda fakt mrzuté :frowning2: . Ale bohužel jste si koupili auto, u kterého se dá předpokládat zvýšená pravděpodobnost krádeže. Můj táta dělá v prodejně Škodovky a už vyslechl spoustu takových historek. A nejvíc se tyto auta ztrácejí u supermarketu. Můj známý měl Oktávku, nějakou obyč. a vzadu na kapotě měl označení diesel a větší obsah motoru, než skutečně měl. Zaběhl jen 50m do trafiky a když se vrátil, vypáčený zámek u dveří, drátky připravené k zapojení. No, buď to ten dotyčný nestihl, nebo zjistil, že je to jiné auto, než má označení. Tyhle auta se prostě kradou na objednávku :unamused:
Mě během 1/2hod., co jsem měla jednání někdo vykradl služební auto. Bylo to hrozné, naštěstí se mi neztratilo nic ceného, ale ten pocit byl strašný, že mi někdo vlezl do auta a ukradl moje osobní věci-děsný.
My máme teď Golfíka V. a první, co bylo, že jsme ihned uzavřeli pojistku proti krádeži. Auto nás stálo docela dost a při představě, že by nám auto ukradli (a bohužel VW Golf se také často kradou) bych to asi hodně špatně rozdýchávala.

Pro manžela je to asi dost rána, co? :pensive:
11. dub 2008 v 19:21  •  1 dítě  • Odpověz
autor
No pro manžela to byla obrovská rána.. Byla to jedna z těch lepších, co mají dobré motory.. Nejhorší byl pocit, že se to stalo mě, připadala jsem si, jak kdybych za to mohla.. Naštěstí mi to manžel slovem nevyčetl.. Nejhorší je pocit, že nějaký hajzl vidí v autě autosedačku, vedle ležely dětské botičky a stejně to ty svině /pardon/ ukradnou..
Samozřejmě teď už si nechám auto pořádně pojistit.. A manžel uvažuje opět o oktávii nebo o VW Golf, což je to samé v bleděmodrém.. Bydlíme ve středočeském kraji a až teď jsme se dozvěděli, jak se tady ty auta kradou.. Já jsem to zaparkovala na parkovišti, kde parkuji pokaždé.. Je vedle Vietnamská tržnice, nechci být za rasistu, ale člověka napadne leccos..
Jako jsem si jistá, že už to auto nikdy neuvidíme, ale manžel doufá.. Zase jsem mu říkala, než aby to někde našli úplně očesané až na kastli, tak ať to raději nám ani neříkají.. Myslím si, že by to manžel asi obrečel a já zrovna tak..
Jinak moc děkuji za příspěvky.. Ani nevíte, jak to člověku pomáhá..
11. dub 2008 v 19:32  • Odpověz
Uf, to nas***. Já si neumím předtsavit, že by se mi to stalo, sama, bez auta s malou...nepočítám případné dluhy...

Známému ukradli audinu, novější, myslím střední až vyšší výbava (mělna to),no, blbec nechal klíč v zapalování (je to starší pán), al estejně to bylo na zakázku, vzali mu to u baráku, kde není až takový pohyb lidí, natož, aby si někdo v noci všiml, že tam jsou klíče.

Myslím, že Vietnamci v tom budou nevinně, tyto auta většïnou končí na Ukrajině,v Rusku :frowning2: (říkal známý).
11. dub 2008 v 19:38  • Odpověz
autor
Ta představa kdo se v tom vozí a kde to auto jezdí, je naprosto šílená.. Teď navíc nejsou kontroly na hranicích a v Polsku prý lze přihlásit na černo cokoliv.. To je fakt strašné zoufalství.. No ale zase děkuju bohu, že jsem v tom autě nenechala malého.. I když přísahám, že ho tam nikdy nenechávám, ale znáte to, stát se může cokoliv..
A to jsem si tak říkala, jak se vlastně máme dobře..
Ten rok 2008 bude teda fakt super.. Vidina splátek po dobu 4 let za něco, co ani nemáte, je naprosto šílená.. Naštěstí jsem měla od roku 2001 spoření s Liškou, které jsem nevybrala, mám tam asi 100 tis., už jsem to byla zrušit a domázneme alespoň z části dluh, abysme neplatili aspoň ty úroky navíc.. Ale dovedete si představit, jak mi je.. Jako kdybych si stoupla na balkon ve třináctém patře a ty peníze hodila dolů.... Takhle se cítím..
11. dub 2008 v 19:43  • Odpověz
je to sice smutný, ale ono se často stává, že v krádežích jede přímo prodejce. Několika lidem se v práci stalo, že jim ukradli auto těsně před koncem leasingu (a měli ho koupené od stejné společnosti) a nebo že ukradli nové a nepojištěné auto.
11. dub 2008 v 19:52  • Odpověz
ahojky,
tak to je teda smůla :frowning2:
Já jsem taky slyšela to co kacka.va , že auta nechávají ukrást třeba přímo leasingovky, u kterých je auto vedeno....no nevím co je na tom pravda, ale říká se, že na každým šprochu........

Nám sice auto neukradli , ale "jen" vykradli. Byla jsem na noční službě a nad ránem mi volá vrátná, at si jdu zkontrolovat auto, že je vykradený - a to se nám stalo v den odjezdu na dovolenou !!!! Takže maras - kdyby aspon ti hajzlíci vyrazili okýnko, ale oni nám vykřivili oboje přední dveře, že nešly ani zabouchbout.... Policajti prej vědí, že to dělá parta cigánských výrostků, ale pokud je nechytí přímo při činu, tak nic nenadělaj.....
11. dub 2008 ve 20:53  • Odpověz
autor
My jsme si to auto koupili na doporučení známeho od jednoho podnikatele z Berouna, vlastnil 3 auta a chtěl se jednoho zbavit.. Samozřejmě je možná i možnost, že nás v tom nechal povozit a pak si to nechal ukrást.. Ale co potom máte dělat? Na novém autě tratíte dřív, než dojedete domů, z bazaru bych se bála, protože jsem i slyšela, že některé autobazary si dávají klíčky do předních zrcátek a pak po čase přijedou, vyloupnou zrcátka a v klidu odjedou.. No a od cizího člověka už se taky budu bát..
A policajti i kdyby je chytli při činu, tak prostě nic neudělají... Já je nechci nějak kritizovat, ale upřímně, kolik si myslíte, že těch aut hledají..
Samozřejmě manžel jiné auto chce, ale já už mám šílený strach si pořídit něco lepšího..
11. dub 2008 ve 21:28  • Odpověz
silvie, to je mi fakt líto :pensive: Taky máme na auto půjčku, ne leasing, takže tahle představa mě děsila, že někdo auto ukradne a splácet se bude muset dál. Ne jako u leasingu :pensive: Já bych takovým šmejdům zpřerážela ruce a podpálila barák :sweat_smile: :angry: Nám auto ,,jen,, vykradli, ale škoda byla za 80.000,- :rolling_eyes: , ještě že auto bylo pojištěné.U koupeného auta z druhé ruky se vždycky dá nechat vyměnit zámek a to už je pak nějaký schovaný klíček k ničemu :wink:
Ale ještě nevěžte hlavu, zrovna dneska mi partner vyprávěl o známém známého :sweat_smile: , že mu ukradli Alfu Romeo před barákem, když se zrovna hádal s přítelkyní. Vyběhl za ní, nechal dveře otevřené, klíček v zapalování :confused: ...v takové situaci prostě nepřemýšlel... byla to chvíle, co byl pryč a auto nikde :astonished: . Bylo to normálně mezi rodinnými domky :astonished: ... a stejně se našel zmr* co toho momentu využil. No a k věci... Po pár dnech telefon a auto se našlo někde v sateltní vesničce :sunglasses: , nějaká šmírácká paní, co jí nic neunikne zavolala policii, protože se jí to nezdálo. Dotyčný mladík a slečna (zloději!!!) se chovali kolem auta podezřele :angry: Tak je pani bonzla. :grinning:
Nakonec zaplať pán Bůh za takové baby :sweat_smile: ... Alfa nebyla pojištěná, takže ten majitel byl dost zoufalej,ale pak přišlo šťestí v podobě nalezeného lupu :sunglasses: Ten zloděj ale během těch pár dnů zrychtoval motor, takže oprava za X desítek tisíc, ale hlavně, že auto je. Prostě se ještě nevzdávejte, policajti jsou sice většinou k ničemu v tomhle případě, :sweat_smile: ale občas i nacházejí ukradená auta. Bohužel škodovky jdou dost často rovnou na díly :pensive: , nemuselo jít o krádež do zahraničí.

Budu držet pěsti, zrovna na berounsku bych takovou věc nečekala :confounded:
12. dub 2008 ve 02:03  • Odpověz
Jojo my chytli zlodeje, kdyz nam vyraboval cele auto a snazil se nastartovat. Kamarad po nem skocil a rozbil mu hlavu o znacku. Prijeli policajti a rekli kamaradovi, ze je docela mozne, ze ho bude zalovat za ublizeni na zdravi.
U nich doma se naslo ukradene radio i vsechny veci z auta, ale nebyt videozaznamu tak by jsme mu to nedokazali. Proste vylomene dvere, veci u nich doma a utrzene draty nejsou dostatecnym dukazem - onen vytrznik dostal 4 mesice podminku. :angry:
12. dub 2008 ve 02:58  • Odpověz
autor
Nejhorší je, že jsme z té půjčky na auto zaplatili pouze jednu splátku... Auto nepojištěné a každý nás ujišťuje, že to jsou krádeže na objednávku a to auto prostě neuvidíme.. Ale jak mohli vědět, že zrovna pojedu do města v ten den a v tu dobu.. Já totiž sama nikam moc necestuju.. Manželovi to auto denně stojí před prací na odlehlém parkovišti a ukradnou ho, zrovna když s ním jedu já a malej..
12. dub 2008 v 08:50  • Odpověz
Oktávky se kradou často ...
a číslo motoru máš? VIN?Jakou jste měli poznávačku? (Nee, že by SPZ pomohla jako taková, ale dá se vyhledat pár věcí)

no nejspíš tu číslo bude už přeražený, ale nikdy nevíš, jestli to byli amatéři nebo kam to šlo .. Na díly myslím ne, to by bylo prodělečný
12. dub 2008 v 11:27  • Odpověz
Silvi, v Hořovicích se krade pořád ... ale myslím, že už to má policie nachystaný ... přece nejsou tak neschopní
bude to nějaká partička nejspíš
a je jedno, jestli to věděli nebo nee, prostě třeba mje určitý "gang" a mají dány nabídky, že třeba tento pán chce Superb a zaplatí tolik a tolik ... a prostě jak uvidí Superba, tak jdou po něm ... není to, že by věděli, že zrovna Silvi jede v Oktávce do Hořovic s prckem a budou si kupovat zmrzku...

kámošovi tak ukradli Hayabushu v Německu.... (a vedle ní byl jeden nabušený Buell - a toho si "nevšimli" - prostě objednávka) dokonce tam byl kamerový systém security služby odnaproti, ale záznamy v té doby chyběly :unamused: no prostě to bylo propletený

kdyžtak hopni zprávu do pošty ohledně VINu, podvozku a kdoví čeho
12. dub 2008 v 11:42  • Odpověz
Taky jsem slyšela - jako Kacka, že v tom často jedou sami prodejci...ale to fakt nevím, jak by věděli, kde zrovna budeš, to by tě museli sledovat :confounded:
Spíš si myslím, že to bylo dílo náhody, mám ze svého okolí 2 příklady:

1. Už je to pár let - soused měl tehdy úplně novou Mazdu 626, jel někam po Praze autem, cestou ho napadlo, že si koupí v trafice cigarety. Auto zaparkoval přímo před dveřmi,auto zamkl, zalezl do krámku, vylezl ven a auto nikde - celé to trvalo asi 2 minuty. Neuvěřitelný :confused:

2. Jiný soused - přímo u nás v ulici - vyjel z garáže přes chodník na silnici, zastavil, nechal nastartováno a šel jen zavřít dveře od garáže, takže byl od auta asi 4m, zamyká a slyší jen jak bouchly dveře a auto odjíždí - ještě za ním utíkal. Říká, že si jen vzpomíná, že koutkem oka opodál zahlédl nějakého kluka jak jde po chodníku. A on to zrovna zloděj :angry: tomu se fakt říká smůla. Měl auto plně naložené, včetně notebooku, protože odjížděl na dovolenou :rolling_eyes:

Zloději prostě chodí všude mezi námi a jen číhají co kde ukrást :angry: :unamused:
12. dub 2008 v 11:42  • Odpověz
Ukradená auta se vozí hodně na Ukrajinu a největší pecka je, že se tam ani nenamáhají s tím, aby je přehlásili a dali jim jiné značky :rolling_eyes: . Když jsme tam byli před 5 lety turistikovat, tak jsem si ze začátku myslela, že je tam taková spousta Čechů na dovolené :grinning: - pak nás průvodce vyvedl z omylu. Všechny ty auta jsou kradený. A říkal, že měl jednou v zájezdu chlapa, který tam své vlastní auto (bývalé) potkal :confused: :grinning:
12. dub 2008 v 11:49  • Odpověz
no muj chlap by se zblaznil kdyby mu ukradli motorku

vzdycky rika prvni misto bike, pak baby a pak ja :dizzy_face:

sice rikal ze ji proda jak js zapadla, ale jeste porad stoji v garazi :angry: :wink:

silvi bud rada ze to tvuj vzal tak statecne a nic ti nevycital a nic se vam nestalo, porad lepsi ze vam ho ukradli, nez kdybyste meli nehodu a neco se vam stalo
12. dub 2008 v 11:51  • Odpověz
autor
Je pravda, že mi mamka řekla, jestli jste to měli v osudu o to auto přijít, tak ať vám ho radši ukradli, než byste se v něm zabili.. Což je samozřejmě pravda,chce to čas, nejhorší je ten podělanej dluh.... Samozřejmě se zrovna v penezích netopíme :unamused:
12. dub 2008 v 11:54  • Odpověz
Taky nám ukradli auto, mamča ho dostala k narozeninám a asi po roce nám ho ukradli, byla z toho celá mimo ale říkala jsem ji že jde jen o auto a mohlo se stát i něco mnohem horšího.....

Jinak Oktávky se kradou úplně nejvíce, proto jsme si ji ani nepořídili, každý známý policajt nám to rozmlouval a když to lsyším tak polovina ukradených aut jsou opravdu Oktávky....
12. dub 2008 v 11:56  • Odpověz
Takže můj příběh:
Začátkem března 2007 jsme si s manželem koupili u firmy Vyberauto báječnou Octávii combi TDI r. v. 2001. Stála něco kolem 250 000,-, polovinu jsme měli a polovinu peněz si pujčili u ČS. Než jsme vyřídili pojištění, tak auto celou dobu prakticky stálo na dvoře u mých rodičů.
Jo, podotýkám že do té doby měl manžel několik let favorita a nové auto dlouho vybíral s ohledem na to, že čekáme rodinu.
Během května 2007 jsme přes internet sjednali pojištění a čekali než nám přijde smlouva. Za pár dní na poště ležel dopis, o kterém jsme nevěděli, jestli je to ono, protože splátka pojistného úplně neodpovídala. Manžel několikrát volal na linku pojišťovny, ale nebyli mu schopní říct, jestli už něco poslali. Přesto jsme částku zaplatili a dopis vyzvedli... byla to pojistná smlouva na naše auto.
Dne 22. května 2007 jsme jeli do Prahy do Motola, měla jsem před porodem a musela jsem do poradny. Měli jsme trochu zdržení a pod nemocnicí čistili ulice, takže jsme v areálu prostě nezaparkovali. Auto jsme tedy nechali stát v řadě jiných aut hned u plotu nemocnice. Než na mne přišla řada u doktora, tak to nějakou hodinku trvalo. Bylo hrozné vedro a manžel měl nutkání se na auto jít podívat. Ale řekl si, že nakonec bude se mnou. Pan doktor mi nakonec sdělil, že v pátek 25. 5. se nám narodí děťátko, protože porod budou muset vyvolat. Takže jsme se vykulení vydali k autu... ale hups ono na svém místě nestálo!!!! :confused: Chtěli jsme mít naději, že je zaparkované jinde nebo ho odtáhli policajti, ale bohužel realita byla, že ho někdo ukradl :angry: .
Peripetie s policii a pojišťovnou nebudu popisovat.
Taky mi bylo neskutečně líto manžela, já jsem to snášela dobře, hormony udělali svoje. A naše holčička, která se v ten pátek opravdu narodila, nás zachránila. Starosti a myšlenky se museli ubírat jiným směrem.

Soucítím se všemi, kterým se něco podobného stalo. A jsem v šoku z toho, co napsala Silvie!!! :astonished:
12. dub 2008 v 11:59  • Odpověz
A je teda pravda že mě by asi přítel přizabil kdybych se vrátila bez auta, má sice dvě ale stejně bych asi nežila.... bych mu to snad ani neřekla.... no nehcci na to ani myslet.... brrrr :frowning2: :sweat_smile:

Jinak uvedu vám veselejší případ.... je to asi 4 měsíce co jsme s mamčou byly nakupovat, v autě byl noťas, nové a super rádio, moje kabelka, mamky kabát a protože mamča nevaří a bereme obědy ze školy tak i ty rendlíky..... nakoupili jsme, vracíme se k autu ale nebylo zamčené tak jsme začali kontrolovat co nám chybí a kdo co ukradl a pouze co se ztratilo byli právě ty obědy což nám děsně překvalilo.... jenže mamka místo aby byla ráda tak začala nadávat že tam zrovna měla palačiky a jakou na ně měla chuť :grinning: :grinning: :grinning:
12. dub 2008 ve 12:03  • Odpověz
majina - to je fakt dobrý :grinning: :grinning:
12. dub 2008 ve 12:05  • Odpověz
autor
Holky moc vám děkuju za příspěvky... Opravdu se cítím hrozně hlavně večer, když usínám.. Ani nechtějte vědět, kolik těch zlodějů jsem už ve snech pochytala :slight_smile:) Kdybysme to aspoň měli pojištěné.. Chtěla bych se zeptat Berynky, jestli jim alespoň pojišťovna něco uhradila.. Jinak je fakt, že člověk se musí upnout na něco jiného.. PRo nás je to zdravý a pohodový synek.. Který se pořád ptá, kde je fáro? :slight_smile:)
Dneska jdeme s manželem na večeři.. Ale můžu vám říct, že takhle zbídačeného jsem ho ještě neviděla.. A zároveň jsem si uvědomila, jak moc ho miluju, právě proto, jaký je.. KDyby to auto ukradli mému tátovi /má taky oktávku/ a byla s tím zrovna moje mamka, tak to má na talíři denodenně dokud by žila....
12. dub 2008 ve 12:09  • Odpověz
Silvie: uhradila, ale za dva a půl měsíce si vzali 80 000,-. Takže vlastně můžeme být rádi, že auto zmizelo tak brzy. Protože po roce používání by byla zůstatková hodnota asi nulová :angry: .
12. dub 2008 ve 12:11  • Odpověz
mji: Nezlob se, že ti to píšu, ale jenom blbec a blázen by nechal v autě notebook, rádio kabelku a kabát. :confused: Se na mě nezlob, ale... :sweat_smile:
12. dub 2008 ve 12:12  • Odpověz
Holky, ale to je přece blbost, to snad je normální, že se to nikomu nevyčítá......copak někdo může za to, že ukradli auto zrovna když s ním byl on? Jako že by nevěřil, že jsem zamkla? :confused:
12. dub 2008 ve 12:14  • Odpověz
jabber to si delas srandu s tou ukrajinou jak tam potkal svoje auto :wink: nevis jak to pak vyresil?

majina mamka taky dobra :grinning:
silvie: Moc Ti rozumím, jak ti je... Nám sice auto neukradli, ale když jsme bourali, bylo mi mnohem hůř. Oprava sice hodně nestála, ale ten pocit, jak do nás ten kamion narazil, byl strašný. Proto souhlasím s tím, co píšeš. Radši ukradené, než abyste se v něm třeba zabili.

Jinak až budete kupovat další autíko, vyhněte se obloukem celému kocernu Volkswagen. :wink: Ty se totiž kradou opravdu nejvíce. :wink: A z 99% na objednávku.
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.