• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Umění

(Zamčená)
11. září 2008 
co je pro vás pojem umění? Estetika? Krásno? Umění jako celek, výtvarné umění ... umění zavázat si tkaničku, i takovým stylem třeba... co je pro vás umění?

Pro mě je uměním všechno krásný umění ... a taky přeneseně, když si dá někdo pěkně ponožky..to je umění

Téma na odlehčení
9. zář 2008 v 15:59  • Odpověz
Ahojky pro mého chlapa je umění uspat našeho syna.Ještě se mu to nepovedlo :unamused:
9. zář 2008 v 17:45  • Odpověz
autor
:grinning: ahojky ---- takový umění neumění .. díky
9. zář 2008 ve 20:18  • Odpověz
Umění (od slova umět) je pro mě všechno, co vytvořil někdo jiný, co se mi líbí, zanechá na mě dojem. To, co zároveń já neumím, ale chtěla bych(takže se o to někdy snažím, ale k umění to má daleko).Může to být cokoli, třeba hra na akordeon, dřevořezba, mozajka, malba, spisovatelství, herectví...ale i věci jako uvařit dobrý jídlo, vybavit dům, udělat hezkou zahradu.
10. zář 2008 v 08:08  • Odpověz
umění je pro mně vidět obyčejné věci s kouzlem a mít z nich radost a potěšit občas svoji duši dílem druhých a načerpat inspiraci, umění je pro mne původní tvorba, nikoliv šablonovitě oplkané záležitosti, šablony nesnáším
10. zář 2008 v 09:53  • Odpověz
Umění je pro mě jakákoliv činnost, která mě nějak zasáhne, něco mi předá, přinutí mě o něčem zamyslet, k něčemu mě přivede, což logicky teda může být cokoliv. Nemám moc rád tzv. umění pro umění, samozřejmě mainstreamový kýče. Vezmu-li to v takovém tom klasickém pojímání umění, tak mě (jako "muzikanta" - ty uvozovky jsou na místě he, he) bere asi nejvíce hudba a to různého stylu - od vážné hudby, přes různá zákoutí a meze hudby/hluku - minimalismus, industrial, noise, po filmovou hudbu. U malířství se mi strašně lídí art-brut, což vychází z již výše napsaného, art-brut vychází z neprvoplánovitého umění, není (nebo v počátcích) nebylo vytvářeno jako umění. No a samozřejmě taky literatura, ta je bez debat.

Obdivuji ale i např umění trefně, v čas, humorně, případně ironicky (ve smyslu obrátit debilní připomínku nebo rýpnutí proti tomu, kdo ji položil, případně mu krátce a trefně dokázat, že je prostě blbec on).
10. zář 2008 v 11:20  • Odpověz
napr. tohle je dle meho nazoru umeni: www.pastelstories.com
10. zář 2008 ve 12:49  •  3 děti  • Odpověz
první, co mě napadlo byly obrazy....prostě jsem měla před očima stěnu v nějaké galerii plnou renesančních obrazů - nějak jsem si to dala do spojitosti s mramorem - dál mi blikla v hlavě luxusní velká (mramorová :grinning: ) koupelna, kde sedím na umyvadlovém pultíku, mezi kolena se mi tiskne můj milovaný a jazykem mi drtí pusu :slight_smile:
tak asi tolik na tohle téma :sweat_smile:
10. zář 2008 ve 12:57  • Odpověz
autor
minonka --- oki, ale proč není pro tebe umění i něco, co umíš? Když už třeba píšeš o tom jídle ... ale pěkný :wink:

binki..co je šablonovitá forma? Namalování třeba obrazu flazifikátu? Anrbo ty dnešní "sračkoidní" kýče?

eraserhead ... no s kýčema se shodnem, to je jasná věc .. kromě teda preventivního kýče .. já zhlediska "muzikanta" poslouchám taky skoro všechno :grinning:

haluska - zajímavý, trochu pop art a mix všeho možnýho

arvetko, jako nechci ti do toho moc kecat, ale máš ráda tvrdý věci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

o umění a "umění" by to bylo nadlouho, ale mám rád takový spíš extrémy, co na tu dobu lidi nebyli zvyklý .. třeba Madonnu od Muncha ... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: jo? prostě něco, co ty lidi zarazilo a co má estetickou hodnotu..i funkční

http://muse.calarts.edu/~rjaster/edvard-munch/Paintings/posters/madonna_p.jpg
10. zář 2008 ve 14:48  • Odpověz
arvetka:hmm zajimave :stuck_out_tongue_closed_eyes:
umeni je krasne :grinning: ja jsem krasna ja jsem umeni a co vic :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2008 ve 14:50  • Odpověz
autor
api, to je tvrzení :slight_smile:
a co takový svobodný umění, když už nakouslas to krásný? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo, herectví, to je taky umění :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2008 ve 14:53  • Odpověz
jezisi no jasne umeni je literatura obrazy hudba atdatd to vi kazdej..umeni je v urcite situaci odejit :grinning:
10. zář 2008 ve 14:54  • Odpověz
autor
každej asi netuší

tak já jdu :grinning:
10. zář 2008 ve 14:56  • Odpověz
nj umelec se nezapre co? :grinning:
10. zář 2008 ve 14:59  • Odpověz
No definice umeni je, ze se na vhodny misto narve zlatej rez, ne? :slight_smile:
10. zář 2008 v 15:02  • Odpověz
umění může bejt kdeco :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: , třeba řídit dopravní letadlo :slight_smile:
10. zář 2008 v 16:02  • Odpověz
doktoři - operace mozku, různý transplantace...nebo plastická chirurgie - dát někoho dohromady po havárce nebo po popáleninách.....

ale taky třeba v pravou chvíli mlčet.......anebo něco říct :grinning:
10. zář 2008 v 16:25  • Odpověz
autor
umění - kanadský jezera a příroda :grinning:
10. zář 2008 v 17:37  • Odpověz
nobody - jojo, příroda je velká umělkyně :slight_smile:
10. zář 2008 v 18:39  • Odpověz
nobody: myslím ten masový kýč a teď budeme všichni nosit tohleto a doma nám bude viset tohleto, posloucháme všichni tohleto a kdo se liší, je divnej, všechny tyhle věci mne hrozně točí
10. zář 2008 ve 20:06  • Odpověz
binki no jo to je vetsina populace bohuzel..tzv beznazorova,kam vitr tam plast hlavne s davem a nevycnivat :grinning: ja ani nevim co se poradne nosi nebo je IN me je to sumak,nemam na to cas a hlavne me to nebavi byt ve strehu co zrovna trendy at je to moda nebo umeni..vis jak..nejakej pitomec nakresli neco co stoji za starou belu,ale nekdo trendy rekne nebo koupi to a je to masova reakce a vsichni uznale stoji pred tim vytvorem a jakoby umelecky dumaji a uznale pokyvuji hlavou ,ale kdyz se jich zeptas kolik knih cetli tak si vzpomenou,ze maximalne na zakladce nebo ujete pestrobarevne casopisy.. :grinning:
10. zář 2008 ve 20:13  • Odpověz
autor
jabber, jo příroda, to je umělkyně nade vše
binki, masová kultura je masová kultura ... bohužel no
Apinko, jo, je o bordel ... a pak třeba jak odborníci prohlásí nějaký dílo za originál, a pak se zjistí, že to je padělek ..ale dokonalý ... a teď přemýšlí, jakou teorií to vysvětlit, že je to defektní :grinning:
sakra, já nevím, co je IN .. asi to, co nosím :grinning:
10. zář 2008 ve 20:20  • Odpověz
ja jsem si koupila dneska outdor.kalhoty a nevim jestli sou IN :grinning: sedooranzove kostkovane zaplatovane :grinning:
10. zář 2008 ve 20:29  • Odpověz
být cool je lepší než být in :grinning:
10. zář 2008 ve 20:40  • Odpověz
autor
kostkované ---jo, jsou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. zář 2008 ve 20:47  • Odpověz
co ten jazyk? :grinning: jsou krasne a slusi mi,kostkovane castecne a misty sede zaplatovane :grinning: takove orvane a kolik staly to je des :grinning: :grinning: me se libi italske umeni btw
10. zář 2008 ve 20:52  • Odpověz
autor
prostě jazyk :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jsem si vzpomněl na Kostičky
nee, líbí se mi takový věci

a italský umění nevím co je
10. zář 2008 ve 20:55  • Odpověz
pro me je italsky umeni:prekrasna toskanska priroda,stare cihlove vilky uprostred olivoveho haje,stare benatske zrcadla,malby v kostelech a vino :grinning:
10. zář 2008 ve 20:56  • Odpověz
autor
to je romantika :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. zář 2008 ve 20:58  • Odpověz
umelecka :grinning:
10. zář 2008 ve 20:58  • Odpověz
autor
je umění roztrhat a servat šaty?
10. zář 2008 ve 20:59  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.