• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2008

(Zamčená)
7. ledna 2010 
autor
Petro, užijte si plavčo. My máme kurz až do konce ledna.
Andreo, nám se to někdy stává i s Lerym a to je několikanásobně větší než Ozzínek. Jenou jsem ho chudáčka zapomněla na chodbě domu. Zametala jsem, on tam vylezl za mnou, já si ho nevšimla a zavřela jsem ho tam. Hledali jsme ho dost dlouho, než mi to došlo. Seděl před dveřma, zoufalý očíčka a zbytek dne se ode mně nehnul ani na krok.
15. říj 2008 v 10:27  • Odpověz
Jo, to se nám s Ozzínkem taky stává. Občas ho zavřu v pokojíčku, kde věším prádlo a nevšimnu si, že šel zamnou. A jednou jsme ho dokonce zavřeli na hlavní chodbě v baráku - chodily návštěvy a on proklouzl ven. Ale on je to takový moula, že se neumí ozvat. Ségry Kačka už by škrábala na dveře a on nic. Jen tam bude sedět a koukat na dveře...

Plavání máme asi do prosince - 12lekcí.
15. říj 2008 v 11:01  • Odpověz
my používáme plínky tesco.a sme spokojeni, :wink:
15. říj 2008 v 11:21  • Odpověz
autor
Tak já jdu sbalit bandu a pojedeme na plavání. Doufám, že menžel včas dorazí, aby převzal Anežku na hlídání.
Petro, co vy a plavčo? A co ten tvůj zub?
15. říj 2008 v 15:23  • Odpověz
Tak jsem zpět,zub je rozvrtaný a moc to bolelo,to těhotenství mi dalo zabrat :cry: . Plavčo jako vždy parádní,Radeček je prostě potápka :grinning: ,taky si to hezky užijte
15. říj 2008 v 15:48  • Odpověz
dnes sem jedla k sváče pribináčka a vojtík na mě tal hladově koukal,že sem mu dala jednu lžičku :stuck_out_tongue_closed_eyes: chutnalo ale víc sem nedala..
bílý jogurt mu taky chutná,ale jahodová přesnídávka taky moc ne :confounded:
petkas,no jo zoubky trápí malý i velký :angry:
15. říj 2008 v 19:21  • Odpověz
To máš pravdu Čerttinko,já jsem nevěděla co je to bolavý zoubek až teď v těhotenství s Radečkem a stále to trvá a to jsem byla je to 14 dní na kontrole u zubaře :rolling_eyes: .Radeček by taky mohl vše ochutnávat jen se mihneš se lžičkou a už kouká jestli dostane taky on je celý tatík ten má taky dobrý apetit :grinning:
15. říj 2008 v 19:26  • Odpověz
autor
Petro, to je divný, že na kontrole nic a teď takový kaz. Leda, jestli nebyl pod plombou...
Z Máti už je taky potápník :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. říj 2008 ve 21:47  • Odpověz
Hezké ráno,
na kontrole jsem měla zoubky v pořádku,jen si myslím že jsem si kousla do celozrnného rohlíku a plombu jsem si zakousla,asi už byla stará :cry:
Jíťo tak gratulace k potápníkovi :slight_smile: ,jak to snášel?
16. říj 2008 v 06:36  • Odpověz
autor
Bylo to ok. Tvářil se stejně, jako když se polévá - zašklebil se a pak se rozzářil :slight_smile: Je první z naší skupiny, koho cvičitelka potopila.
Dnes jdeme na 8měsíční prohlídku. Tak jsem zvědavá, kolik mu dr. naváží.
16. říj 2008 v 09:00  • Odpověz
Nám vodička taky nevadí,tak pak napiš jak u dr, dopadnete :wink:
16. říj 2008 v 09:02  • Odpověz
Dobré dopoledne,
dnešní noc byla docela dobrá. Ale Anička se vzbudila v 7:15, tak jsem ji nakojila a znovu šoupla do postýlky. Pak jsme obě spaly až do 9hod. :wink:
Včera to bylo horší. Anička v noci několikrát fňukala.

Já si momentálně barvím vlásky, tak jsem zvědavá, jak to celé dopadne a jestli si je dokážu nějak hezky vyfoukat, aniž bych se s tím nějak dlouho pachtila.

Domlouvám si další focení, tak snad to nebude, díky vlasům, katastrofa.

Jíťo, gratulace k potápkovi. :grinning: To je fajn, že se Máťa po potopení směje. Anička zavře očička a ručičkama kolem sebe mává a vypadá, že lape po dechu.

Holky, úplně jsem zapomněla - ségra mi dala link na zajímavé sránky, kde si můžete spočítat, kolik jste za den snědly kalorií. Jsou tam vypsané konkrétní potraviny - stačí si jen vybrat. Je to na www.flora.cz
16. říj 2008 v 10:56  • Odpověz
ahoijky holky
tady dnes prší tak ven nepůjdeme..
vojtík byl už vyspalej v 5h ráno :confused:
andreo tak co barvení??
16. říj 2008 v 15:42  • Odpověz
autor
Andreo, nestraš s počítáním, před chvílí jsem snědla ledové kaštany :zipper_mouth:
To potápění s úsměvem je myslím dané učením na heslo a postupným zvykáním.
Doktorku jsme zvládli mezi jedním a druhým deštěm. Maťulka má 9,7kg a 76cm. Za 2 měsíce vyrostl o 6cm. A tentokrát zuby opravdu lezou, i dr. to potvrdila.
Cestou zěpt se vyznamenela Anežka. Chtěla nést, což jsem odmítla (nechtěla na koně ale v náruči, což je na delší cestu rasovina, když mám ještě druhou rukou tlačit kočárek). Na náměstí vyšvihla scénu, kdy se na chodníku válela, kopala nohama, ječela,.... prostě báječný. Pak jsem ji táhla brečící přes půlku Uhříněvsi, než jsme došli do krámu, kde to vyřešil rohlík a pak se uklidnila. Tyhle scény na veřejnosti nesnáším, ale vím, že nesmím ustoupit. Ona prostě zkouší, kdy povolím a co si může vyřvat.
16. říj 2008 v 16:36  • Odpověz
Čertinko, barvení i foukání dopadlo dobře. Jen to foukání trvá trochu dýl, protože to beru přes kulatý kartáč. Dřív jsem se fénovala v předklonu.

Jíťo, buď v klidu. Kojící matky mají 10 000 - 12 000kcal

Právě hledám Áně na internetu zvířátka. Pak jí je chci vytisknout a učit jí to. Koupila jsem totiž nějaké leporelo, kde jsou sice krásná barevná zvířata, ale z neznámého důvodu tam je asi 5 druhů ptactva místo ostatních zvířat. Abych ji naučila vše, musela bych nakoupit spoustu knížek, nebo nějaký atlas.

Čertinko, my byli s Ozzínkem venku hodinu, i když pršelo.
16. říj 2008 v 18:38  • Odpověz
Já jsem vytáhla po Nelince didaktické (dřevěné) hračky a jsou tam i zvířátka,Radeček už umí BU a MŇAU a občas i koníka udělá,dnes jsem ho učila indiána a už to taky zvládá,je to krásné jak se učí a vše se snaží opakovat.
Andrejko já jsem mrkla na to počítání kalorií no hodně jsem se zděsila to je jen ta má čokoláda je darda,ale teď si mě zase uklidnila že kojící matky si mají dopřát :grinning:
Jíťo krásná váha a Matoušek je pořádný dlouhán,no taky nesnáším tyhle scény,ale já jsem to ani u jednoho nezažila a doufám že Radečka to taky mine :wink: a co koupit to stupátko ke kočárku,když Anežka nebude chtět šlapat
Čerttinko já jsem byla s Radečkem taky venku,ale jen malou chvilku slída na kočárku ho prostě nabaví a já mám co dělat,abych ho pod tou slídou udržela,Radeček vstával ráno v 6 hodin a teď už spinká jako andílek a doma je krásný kolídek :dizzy_face:
16. říj 2008 v 19:07  • Odpověz
andreo tak to je super že to dopadlo ok,musíš být kočka :dizzy_face:
tak koukám já jediná sem nešla do deště :unamused:
holky vám prckové večer usínají různě?to my nemáme,u nás je takový režim..mezi 19h a 19.30h koupání,v 19h kašička a kolem 20h spinkání..jsme už takto zaběhlý..
taky mrknu na ty stránky
16. říj 2008 v 19:31  • Odpověz
teda,napsala sem špatně ty hodiny-mezi 18 a 18.30h je koupání a pak už je to ok
16. říj 2008 v 19:34  • Odpověz
U nás je koupání okolo 18.15 - 18.30 a do 19 hodin Radeček spinká,taky dodržujeme režim :wink:
16. říj 2008 v 19:38  • Odpověz
Jíťo, vím, že se nemá na vztekající se dítě reagovat. Ale slyšela jsem pár zážitků, kdy maminka nereagovala, ale musela poslouchat komentáře kolemjdoucích. :angry:

Čertinko, doufám, že jsem kočka. :grinning: Taky doufám, že se to konečně podaří vyfotit.

My koupeme až mezi 19-19:30. Anička pak usíná kolem 21hod. Docela mi to tak vyhovuje, protože jsem stejně vzhůru, Áňa je v postýlce u nás v obýváku (večer postýlku převážíme do obýváku a pak zpět). A díky tomu se budí relativně pozdě.

Peťko, taky jsem se ze začátku vyděsila, ale pak jsem zjistila, že jsem v normě. :slight_smile: Taky jsem si několikrát dělala test, co zvládne mé srdce, ale pokaždé tam výsledek jen blikne a pak tam skoří Error. :angry:
Díky tomu jsem zjistila, že mám tepovou frekvenci přes 100/1min. :confused:
16. říj 2008 ve 20:01  • Odpověz
autor
Se stupátkem je hned několik problémů:
1) jsem dost vysoká a do stupátka při každém kroku kopu
2) Anežka je malá a hlavu má pod úrovní kočáru a obličej by musela mít zabořený v boudě kočárku, což by jí asi nebylo příjemné
3) Anežka je svérázný vzteklounek a když se na něčem zasekne, tak s ní prostě nehnu - jednou nechce jít, jindy se nechce nést, takže jindy by zase nechtěla stát na stuápku
Když ji potřebuju popovézt na kočáru, posazuju ji na opěrku pro nohy.
Andreo, já to při těch scénách dělám tak, že jí vysvětlím, proč to, co chce, nejde a pokud to jde, nabídku jí nějaký kompromis. Ale většinou se to míjí účinkem, takže se vzteká dál. Zatím mi nikdo nic venku neřekl, ale ty pohledy mi bohatě stačí.

My koupeme jen obden (aby se Máťa moc nevysušoval, každodenní koupání mu moc nesvědčí), takže ten režim tím není úplně přesný, ale spát chodí v osm plus mínus půl hodiny.

Petro, Radeček je fakt šikulka. Máťa teda nic takového neumí. Zatím ho učím paci paci a jak jsi veliký, ale neopakuje nic z toho.
16. říj 2008 ve 21:31  • Odpověz
Krásné ráno,
Jíťo pokompak Anežka asi bude takový vzteklounek :grinning: ,s tím stupátkem bych měla asi taky problém,taky jsem vysoká a už takhle kopu do koleček natož,aby se mi tam motalo stupátko :unamused:
Já Radečka mastím olejem z měsíčku od Veledy,šikulka je dnes ráno ve 4.30 začal dělat indiána :grinning: no a bylo po spaní.
Jdu učesat Nelinku a vypravit ji do školy a pak budeme mít klídek
17. říj 2008 v 07:08  • Odpověz
autor
Obávám se, že Anežka má tohle po mně. Já mám "trochu" svéhlavou povahu. Ale jako malá jsem prý byla hodná a vzteklé dítě jsem nebyla.
Noc jsme měli příšernou. Máťa se každou chvíli budil s pláčem, kojila jsem po 1-2 hodinách a zub je stále schovaný b :frowning2:
Anežku mažu modrou indulonou a Máťu Excipialem.
17. říj 2008 v 08:29  • Odpověz
Já jsem byla jako malá silný exematik a pamatuji se jak mě mamka mazala červenou indulonou a moc mi pomáhala,jdu se podívat čím to mažeš Matouška.
Už jsem byla nakoupit a koupila jsem Radečkovi krásnou zimní čepičku
17. říj 2008 v 09:39  • Odpověz
autor
To mi pro něj napsala doktorka (ale dá se to myslím koupit i bez receptu), když byl jako miminko hodně vysušený. Teď už je to mnohem lepší a mažeme, jen když je potřeba a většinou jen některá místa. Anežku taky nemažu celou, mažu jí několikrát denně ten atopický ekzém. Zatím jí na to nejvíc zabírá právě modrá indulona. To je fakt zázračný krém. Dá se s tím mazat snad všechno od dětské prdelky až po běžky :grinning:
17. říj 2008 v 10:33  • Odpověz
autor
Zimní čepičky už taky máme. Máťa dostal krásnou novou z merinovlny a pak má ještě flísovou a normální vlněnou po Anežce. Vyfotíš tu Ráďovu do alba?
17. říj 2008 v 10:34  • Odpověz
Vyfotím už jdu na to
17. říj 2008 v 10:37  • Odpověz
ahojky
u nás noc v klidu.
jak je u vás?tadysice sluníčko ale ledový vítr. :unamused:
dostali sme od tchýně houby tak udělám k obědu řízečky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2008 v 10:46  • Odpověz
Jíťo vyfoceno a přidáno do alba
Čerttinko já jsem dělala polévku,houbičky jsem dostala ve středu od našich
Tak mi právě Radeček otrhal kytku
17. říj 2008 v 10:48  • Odpověz
autor
Já budu dnes k obědu dělat bezmasou houbočínu, ale s žampionama.
Petro, dalas to do alba sem nebo na rajče? Nepamatuju si na rajče odkaz.
Tady svítí sluníčko, ale taky pořádně fouká. Byli jsme venku jen chvíli, Anežce v takovém větru slzí oko a Máťa teď dospává na balkóně.
17. říj 2008 v 11:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.