• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2008

(Zamčená)
7. ledna 2010 
autor
Dobré ráno všem, Máťa se zase v noci dost budil, tak jsme mu dali Nurofen a spal pak trošku líp. I tak ale žádná sláva a zuby pořád schovaný :frowning2:
20. říj 2008 v 07:20  • Odpověz
Jíťo chudák Matoušek zoubky mu dávají pěkně zabrat :angry: ,no u nás už sa začne zase podávat čajík protože Radeček dnes ani včera moc nespal,skoro vůbec jen venku v kočárku spí krásně,taťka usoudil že až půjde večer do lesa tak ho vezme s sebou :grinning:
20. říj 2008 v 07:44  • Odpověz
u nás noc taky nic moc :confounded:
20. říj 2008 v 08:00  • Odpověz
autor
Petro, ještě, že nemáte Jeníčka, to už bys ho taky nemusela nikdy vidět :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2008 v 08:06  • Odpověz
:grinning: ,taťka myslel že s ním bude jezdit po lese v kočárku a že by mohl eventuelně spát,není to tak dávno co bylo na ČT1 něco jako Bakaláři a v jedné povídce tak tatínek vozil dceru v noci v kočárku po městě,uspal ji a pak spala celou noc
20. říj 2008 v 08:12  • Odpověz
Ahoj holky,
u nás noc taky nic moc. Anička poslední dobou občas v noci brečí (nevím,jestli hlady nebo zoubkama), tak jsem z toho pak trochu rozladěná. :confounded:

Peťko, to je prima nápad - vozit Radečka po lese. :grinning:

Já jsem o víkendu uklízela, ale vůbec to není znát. :angry: Je tu zase bordel jako v tanku. Do obýváku jsem si natahala prádlo, protože manžel ráno odstraňoval starou vestavěnou skříň a věci z ní jsou právě v pokojíčku. Není tam k hnutí. Ve středu nám přijdou sestavit ty nové skříně, tak se děsně těším. Nejspíš si objednám hlídání zvěře a budu uklízet.
20. říj 2008 v 10:31  • Odpověz
Kdepak jste, celý den?

Tak Anička si asi zvyká na nočníček. Snažím se ji tam dát, při přebalování a je to úspěšné. Večer se dokonce i vykakala. :wink:

Tak psisko si asi myslí, že ho budu na procházkách vozit na kočáře... :grinning:

Dnes jsem se byla opět dívat po nějakém odrážedle... Asi Áně koupím nějaké ve tvaru autíčka. Pro začátek se mi zdá stabilnější. Ale štve mě, že mají volanty, protože ty se mi zdají dost chatrné. :angry:
20. říj 2008 ve 21:09  • Odpověz
prosim, pouzivajte pre spolocne albumy iba 1 spolocny nick!

Prosim, presunte si fotky z nicku unor20081 (a pripadnych dalsich nickov pre tento termin) do albumov nicku unor2008.
nick unor20081 ako aj pripadne dalsie najdene nicky spojene s vasim terminom budu blokovane!

zostane vam iba nick unor2008
20. říj 2008 ve 22:19  • Odpověz
autor
Holky, já ani nevím, že bysme nějaké album zakládaly. A podle fotek, která v těch albách jsou není naše. Takže ikke, to bude nějaký omyl.
21. říj 2008 v 06:56  • Odpověz
autor
Jinak noc byla u nás opět zubově zoufalá. Je to už pátá noc a já taky začínám být zoufalá, protože zoubky stále nejsou venku :frowning2: :frowning2: Aby toho nebylo málo, tak se Anežka vzbudila už v 5,30 a taťka nám odjel na služebku do Německa, takže mám trochu hoňku.
21. říj 2008 v 06:57  • Odpověz
přeji krásný nový den :slight_smile: Tak my naštěstí nemáme problémy se zoubky malý spinká dobře :slight_smile: .Pokud nepočítám že se budí 2x v noci na kojení,ale do pěti minut zase oba dva spíme :slight_smile: .Tak ať jsou zoubky co nejdříve venku aŤ se všichni už vyspíte. :wink:
21. říj 2008 v 08:10  • Odpověz
aha, pardon, vidim, ze unorovych diskusii je tu niekolko :unamused:
21. říj 2008 v 08:30  • Odpověz
Hezké ráno,
no taky koukám že to bude pěkný omyl :wink:
U nás byla dnes taky zoufalá noc,asi se nám ta nespavost vrací zpět :rolling_eyes: ,nám odjíždí taťka dnes a vrátí se nám až zítra večer tak jsem na tom jako ty Jíťo,ale než odjede tak musí dát postýlku úplně dolu,Radeček se nám postavil :astonished: a já mám strach že přepadne.
Andrejko odrážedlo bude k roku nebo k vánocům? Já jsem měla po Nelince krásné růžové,bez volantu,ale věnovala jsem ho a pro Radečka budeme muset pořídit jiné :confounded: .
Včera bylo venku krásně a tak jsem u PC skoro vůbec nebyla a dnes to vidím podobně,zítra už hlásí ošklivo tak si to ještě musíme užít.
21. říj 2008 v 08:40  • Odpověz
Dobré ráno,
tak u nás to je se spinkáním taky horší. Anička sice spinkala od 20:30-8:00, ale v noci se několikrát vzbudila s brekem. Kojila jsem minimálně 3x za noc.
Dnes v poledne jdeme na 8-mi měsíční kontrolu, tak jsem zvědavá na míry.
Peťko, to je opravdu fofr! :confused:
Anička se taky pokouší postavit. Včera se o to snažila v postýlce a když si k ní lehnu na zem na bok, tak je její velká zábava po mě lézt a opět se zkouší postavit.

Tak koukám, že tady jsou diskuse pod neustálým dohledem a pořád nás někdo kontroluje. :angry:
21. říj 2008 v 08:57  • Odpověz
autor
My máme odrážedla 2:
http://www.kulisci.cz/ROLLYTOYS/Odrazedlo-John-Deere_g65.html
to je takové bytelné, nepřevrhnutelné, ale hodně těžké, takže to je na doma
http://www.caryfuk.cz/product-6082/odrazedlo-enduro-male-ruzne-vzory
máme tuhle motorku ale modrou, bereme ji ven
Budeme trochu bojovat s dárkama pro Máťu k Vánocům i k narozeninám. Všechny hračky máme po Anežce a já nejsem příznivcem přehračkované domácnosti.
Petro, gratulace k postavení!!!!! Ráďa je fakt šikula. To jsi pořád měla pocit, jak oproti Máťovi pozadu a teď se to teda radikálně otočilo.
21. říj 2008 v 09:00  • Odpověz
no tady to je opravdu pod drobnohledem :angry: ,holky mě se už ta stará diskuze vůbec nezobrazuje :cry:
Jíťo taky nemusíme mít moc hraček a hlavně nemusím ty co dělají rámus :sweat_smile: mám ráda dřevěné,těch máme doma po Nelince dost. No žasla jsem na Radečka ráno v postýlce,posadil se pak se dostal na kolínka přitáhl se rukama a stál fakt jsem se polekala,lézt pořádně neumí a už se staví :grinning: ,je to jen v postýlce jinak se jinde neposadí ani nepoství.
Andrejko ať dobře dopadnete a těšíme se na míru a váhu :wink:
21. říj 2008 v 09:12  • Odpověz
Jíťo, Endura si hodně holky chválí. Já jsem si vyhlídla buď
Chipolino http://www.chipolino.cz/odstrkavadla.htm
nebo něco od Injusy http://www.petto.cz/shop/index.php?s=produkt&id=3769
- mají řídítka. Taky se mi líbilo odrážedlo Jeep http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=506243
- vypadalo bytelně a na víc mělo otáčecí nápravu, takže děti neusí tolik tahat za volant při zatáčení.
Jinak já budu Áně k Vánocům kupovat odrážedlo, pak nějakou hračku do vody - líbila se mi želva, co pádluje rukama a nohama a k tomu bych chtěla nějakou aktivní hudební hračku, kde může mačkat čudlíky a něčím kroutit...
A možná nějaké oblečení, ale tím si nejsem jistá. Stejně je to oblečení spíš pro mě, než pro ni - ona z něj rozhodně nadšená nebude. :grinning:

Peťko, taky jsem si říkala, že si Radeček ještě pořádně nesedl a že už stojí. Berete to nějak hopem. :grinning:
Jo a odrážedlo budu kupovat k Vánocům (doporučení paní ortopedky).
21. říj 2008 v 09:29  • Odpověz
Peťko, ještě mě napadlo... Otvíráš naši starou diskusi přes link, který máš uložený v oblíbených? Pokud ano, tak zkus se tam dostat jinak. Ta naše původní stránka totiž neexistuje, tak ti to může způsobovat to chybové hlášení...
Zkus tohle: http://diskuze.rodice.cz/viewtopic.php?f=29&t=1818&st=0&sk=t&sd=a&start=1560
Tam už klikneš jen na obsah fóra a je to. :grinning:
21. říj 2008 v 09:34  • Odpověz
No hurá už mi to jde taky tak se můžeme přesunout na naši starou diskuzi
21. říj 2008 v 11:33  • Odpověz
ahoj holky...
ááá čtu že se přesouváme tak jdu tam
21. říj 2008 v 11:42  • Odpověz
jjitka • 10. prosinec 2009 v 17:27
Ahoj holky,
založila jsem nám tady diskuzi, snad tu naši brzo spaví.

petkass • 3d • 10. prosinec 2009 v 19:10
Ahoj Jíťo,
myslela jsem si že je to problém na mé straně,ale jak koukám tak není. Mejlovky na holky nemám,snad je bude mít Andrejka.

jjitka • 10. prosinec 2009 v 19:23
Jsem zvědavá, kdy nám tu diskuzi zase pustí... chyběly jste mi :wink:

andrea.b • 1d • 10. prosinec 2009 ve 21:37
Ahoj holky,
taky jsem myslela, že je chyba na naší straně. Už jsem holkám mail přeposlala + Jítě kontakty.
Peťko, pokud budeš chtít taky kontakty na holky, tak stačí říct a pošlu Ti je.

V úterý jsme byli u mamky a dostali jsme cukroví. Mamka dělá výborné vanilkové rohlíčky. Nikdy jsem je moc nejedla, ale letos se od nich nemůžu odtrhnout. Jen se rozplývají na jazyku. Už je máme skoro sežrané, tak jsem si vyžádala recept, a v neděli je upeču. Jsem zvědavá, jestli budou jako od maminky, nebo jestli to chce roky praxe... :wink:
Poslední dobou strašně jím sladké. Kdybych to neproložila chlebem a obědem, tak nic jiného než sladké nejím.

Dnes jsem šla k doktorce na endokrinologii pro recept a ona mě sprdla, jak to, že jsem dávno nebyla na kontrole, že moje nemoc je dost vážná a že očekává, že se to 2měs. po porodu zase rozede. Hned mi vzali krev a výsledky budou v úterý. Nadávala, že nemám rozum a pod. Je fakt, že dnes se mi to zase zhoršilo. Po dlouhé době jsem se cítila zase bídně. Ale Barču chci za kazdou cenu kojit alespoň 10měs. jako Aničku.

Dnes jsem taky chtěla dokoupit poslední dáreček, ale ještě mi nepřišly peníze na účet. :rolling_eyes: Když na peníze nečekám, tak mi přijdo nejpozději 10. a když na ně čekám, tak prostě nepřijdou! :rolling_eyes:

jjitka • 11. prosinec 2009 ve 13:08
Ahoj holky,
tak u nás už to vyúadá, že se děti uzdravují. Anežka ještě bere antibiotika a oba kašlou, takže i Mucosolvan na kašel. K obědu ale každý z nich snědl 13 lívanců a to bych u nemocných dětí nečekala.
Já jsem si posladní 2 dny trochu odpočinula. Jeden den si vzal na část dnes volno manžel a včera dopoledne přijela máma, takže jsem si mohla přes den lehnout. Pořád mě ale škrábe v krku, jsem hodně zahleděná a večer mi hrozně dlouho tvrá než usnu.
Na předvánoční úklid ani pečení cukroví se ale pořád necítím, nejlíp je mi v sedě.

Andreo, tak držím palce, ať jsou ty výsledky lepší než dr. očekává.

bynovacka • 11. prosinec 2009 ve 14:33
ahoj holky,
tak nás ta naše diskuse vypekla. :rolling_eyes: Ještě, že je Jíťa šikulka a vymyslela tuhle. :wink: Už jste mi holky chyběly.
Koukám, že pořád ještě nemoce neustoupily, tak snad do vánoc budou všichni fit.
Andrejko, nepřitížilo se ti spíš z toho doktorky nadávání? Snad ti výsledky dopadnou dobře.

andrea.b • 1d • 11. prosinec 2009 ve 21:36
Ahojky,
tak jsem dnes dokoupila poslední dárečky. Ještě chci švárovi koupit nějakou drobnost a hotovo. Až udělám celofánové pytlíčky, tak do nich dám perníčky se jmenovkami a je to. :grinning:
Jsem dnes nějaká unavená. Asi si půjdu lehnout dřív. Mám pocit, jako by na mě něco lezlo, tak snad to případně zaženu dřív, než se to rozjede. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jíťo, tak už budete mít konečně nemoci za sebou. Má se ochladit, tak to bude pro nemoci lepší. Nejhorší je tohle sychravé počasí a relativní teplo. Až začne mrznout, bude líp.

Jani, obávám se, že mi bylo špatně už před návštěvou doktorky. I když mi to nadávání nebylo moc příjemné. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Každopádně děkuji holky za podporu.

No nic, jdu se připravit do pelechu. Mám toho nějak dost.

jjitka • 12. prosinec 2009 v 09:47
Ahoj holky,
dnes mě manžel nechal přispat (sice jen asi do osmi, ale rozhodně lepší než vstávat v šest s dětma) a udělal snídani na vidličku. Tak jsem měla krásné ráno.
Jedeme na oběd s tchýní a pak k babičce (teda dětí prababičce). Sice to asi není úplně ok, když ještě Anežka bere ATB, ale všude bude teplo a doma taky v klidu není. Jinak bysme s nima do Vánoc neviděli.

jjitka • 12. prosinec 2009 ve 20:33
Když už to vypadalo, že se stav rodiny začíná přibližovat normálu, tak jsem Matoušovi po návratu od babičky naměřila 39,8°C. Doufám, že z toho nebude nic víc než pětka v levo dole.
Ach jo....

petkass • 3d • 12. prosinec 2009 ve 20:49
Ahojík holky,
tak jsem si smazala mejlíka od Jíti a vůbec jsem si nemohla vzpomenout kde vás najít a když jsem vás našla tak jsem si nevzpoměněla na přihlašovací jméno,no to je zase den.
Teda Andrejko ty doktorky to je věc,bych z ní měla stres!
Jíťo taky se to na vás navalilo co? U nás už je to relativně v pořádku,Ráďa je fit a já dostonávám.
Perníčky jsem upekla jen z malé dávky a krom dvou jsou všechny pryč,děti se činí. Cukroví jsem už taky pekla mám 9 druhů a nejspíš končím,nevím jestli dám těch tradičních 15 druhů. Cukroví jsem schovala,ale stejně se vytrácí a já bych jen musela stát u plotny a péct,abych doplnila stav.
Už máme i stromeček,letos nám ho koupila mamča,taťka byl napružený,chtěl ho tradičně uříznout v lese :sweat_smile:
Dnes tady mám 2 synovce takže je rušno

andrea.b • 1d • 12. prosinec 2009 ve 21:04
Ahoj holky,
tak jsem dnes nic moc neudělala. Až teď jsem dodělala linecké banánky (od mamky jsme měli polotovar). Ještě musím dát dokupy kuchyň, protože vypadá jako po výbuchu. Anča se dnes taky činila a udělala binec snad všude. :unamused:
A Barča se taky rozhodla, že mi naplní pračlu - dnes jí 2x protelka plína, takže jsme povlékali a 2x převlékali. :confounded: Fakt zábava.
Koupila jsem za 90,- 5metrů červené látky se zlatými hvězdičkami a chci z toho ušít ubrus a povlaky na židle, nebo nějaké jiné ozdoby. Ještě jsem koupila ubrousky na stůl do obýváku.

Jíťo, tak to znám. Taky Anče po návštěvě většinou vyskočila teplota. Říkala jsem si to samé, co Ty - že doma stejně neleží a lítá, tak je jedno, jestli lítá doma nebo jinde.

Peťko, s tím cukrovím teda blázníš. :astonished: Mamka pekla asi 3 druhy + nepečená hnízda. Myslím, že to tak bohatě stačí. Jen musím přidělat ty vanilkové rohlíčky, protože jsme je úspěšně téměř sežrali. Zkusím to zítra. Nikdy jsem nic takového nepekla a když jsem se o to pokusila, tak to dopadlo katastrofálně.
My budeme letos kupovat zase kanadskou borovici. Je sice neskutečně drahá, ale je nádherná.

petkass • 3d • 12. prosinec 2009 ve 21:27
Tak to budeme mít asi stejný stromek,myslím že to ten chlap říkal kanadská borovice nebo taky broušená.
No já kdybych upekla jen 3 druhy tak nemám nic ještě ten den,prostě Péťa se snad nikdy nezají a stále má málo :rolling_eyes: ,dnes k večeři snědl 7 nožiček párků,odešel k sobě do pokoje a za půl hoďky dorazil že by si dal něco k snědku :angry: . Teď jsem to právě psala mamce,že dnešní nákup je prostě fuč a zítra můžu jet nakoupit opět.A synovci jsou to samé.

jjitka • 12. prosinec 2009 ve 21:37
Teď jsem uklidila kuchyň a dala to doma z nejhoršího dopořádku. Matouš se dost budí, asi budeme mít náročnou noc :confounded: Tak se pokusím jít spát brzo.....

heellca • 13. prosinec 2009 v 06:02
Ahoj holky,
tak jsem konečně tady. Poslední dny byly šílené.
Od pondělí Viktor nespí v poledne. A to jsem se ho snažila dopoledne zničit. Prostě neusnul, dvě hodniny se mrskal v postýlce, dělal tam vše možné i nemožné a nic....
K tomu manžel začal v neděli marodit, má nějakou chřipku. Izolovala jsem ho tedy do ložnice a má povoleno chodit jen na WC a do koupelny. Jenže jak jsem mu nosila jídlo, tak jsem se asi také nakazila a dnes se cítím bídně. Jsem zvědavá, kdo se bude starat o mně, až taky padnu.
V úterý Viktorek rozbil na AJ přesnosné rádio s CD přehrávačem. Než jsme se otočila, tak zmáčkl nějaký knoflík a ulomil dvířka a anténu. Musela jsem to vzít domů a nechat opravit. :confounded: Psali jsme test a měla jsem 23 bodů z 25 možných. To jsme tedy docela koukala, myslela jsem, co tam budu mít chyb. Alespoň něco pozitivního.
Začala jsem péct cukroví, mám zatím 6 druhů a na další 4 mám ještě těsto v lednici. Dělám to po nocích, když Viktorek spí, protože s ním to během dne nelze zvládnout.
Takže toho mám tak akorát dost.... :unamused: Jsem unavená, nevyspalá....
Dárky naštěstí kupovat nemusím, něco málo jsem koupila a naše malá rodina moc dárků nevyžaduje.

Holky, tak se mějte lépe než já a užívejte pohodový advent. Marodům přeji rychlé uzdravení.

jjitka • 13. prosinec 2009 v 11:40
Ahoj holky,
tak Matouš se v noci dost budil, ale horečka je pryč. Teplotu ještě má, ale už to není nic hroznýho. Teď spí.
Manžel jel pro oběd. Nechtělo se nám vařit, tak dnes bude čína. Děti mají oběd ještě od včerejška, tak si ušetříme práci. Já jdu zdobit cukroví. Mám upečené 3 bezlepkové a 5 lepkových druhů, ale ještě to nemám nazdobené. Další 4 druhy jsem měla v plánu, ale to marodění plány dost nabourává.

andrea.b • 1d • 13. prosinec 2009 ve 20:18
Ahoj holky,
tak jsem dnes pekla své první vanilkové rohlíčky. Mám stejné těsto jako mamka, ale jsou jiné, což nechápu. Patlala jsem se s tím půl dne, protože se mi těsto stále drolilo a pak jsem je ještě spálila. :angry: Když jsem je kontrolovala, tak byly světlé a během 3 min byly dost hnědé, ale i tak jsou jedlé. Nejsou úplně na uhel. Ale naštve to.
Taky jsem si nastříhala ubrus a pruhy, které budou na židlích. Doufám, že to zvládnu prošít zítra, abych už mohla dokončit výzdobu. Jen se nám nějak nedaří udržet tady pořádek - teda hlavně Anče. Než se naděju, tak je vše zase roztahané. :confounded:

Peťko, to by mě docela naštvalo, kdyby mi někdo takhle sežral hned cukroví. Já to uklidila na balkon a tam nikdo nechodí mlsat, tak to cukroví zachráním.

Tak koukám, že se nemoci přemístili k Helče... Snad to nechytneš a je Ti divně jen z únavy. Proč děláš tolik cukroví, když ani nemáš pořádně kdy?

Jíťo, tak hlavně, že je Máťa bez teplot. Ale Anče vždy teploty vyskočily a pak zase klesly a tak to bylo jako na houpačce. Ale snad jste z nejhoršího venku. A co Anežka - pomáhá už s cukrovím?

heellca • 14. prosinec 2009 v 06:09
Pěkné ráno,
stal se zázrak!!! Viktorek spal celou noc. Usnul v 19h a probudil se v 5,30 h. Já jsem se probidila v 5h a byla jsme úplně zamtená, myslela jsem, že jdou blbě hodiny, protože jsme v noci nevstávali. A také jsem poslouchala jestli Viktor dýchá.
Včera odpoledne jsme byli spolu na zahradě, musela jsem ještě pohrabat listí co nám vítr nafoukal kdo ví od kud a připravit zahradu na zimu, která už asi popravdu bude. Viktorek " pracoval" se mnou a asi ho to tak zničilo, že spal celou noc.
Já mám od včera jen rýmu. Snad už to horší nebude.
Manžel jde zítra na kontrolu k dr. To jsem zvědavá, co s ním budou dělat. Má příšerný kašel, bere na to vše možné i cukr s cibulí. :unamused:

Andrejko, s tím cukrovím je to hrozný... já vím. Já to mám ráda, ale kdyby to nebylo, nevezmu si. Manžel, ten by asi nepřežil bez cukroví Vánoce. Všichni přátelé k nám na cukroví chodí, protože ho mám prý super. Také jedeme po Vánocích s partou na hory a to by mně asi neprošlo, kdybych cukroví nepřivezla.
Také peču mojí matce. Ta se za celý život nenaučila péct, tak jí vždy dávám nějaké curkoví já. Jinak by obcházela příbuzné a "škemrala" by tam. :frowning2:
V tuto chvíli mám už upečených 5 malých dortových krabic a ještě 3 těsta v lednici. Věř tomu, že do Silvestra to nevydrží.

jjitka • 14. prosinec 2009 v 08:23
Dobré ráno,

Helčo, to je super!!!!!! Snad si Viktorek uvědomí, že takhle to bá být pořád :slight_smile:

Já peču cukroví moc ráda, ale když je rodina v takovémhle stavu, tak to omezím.
Anežka u pečení pomáhá. Trvá to s ní sice mnohem dýl a taky to hůř vypadá, ale baví jí to a to je hlavní.

Andreo, s tou horečkou jako ghoupačkou jsi to vystihla. Navečer Matoušovi zase vyletěla 39,8°C. Dostal čípek a přesto měl v noci zase 39°C. Teď je bez teploty, ale stejně asi vyrazíme k dr. Má trochu rýmu, krví podlité iči ze kterých mu taky pěkně teče, tak ať ho dr. vidí.

Andreo, obdivuju, jakou chystáš vánoční výzdobu!!

evka80 • 14. prosinec 2009 ve 14:44
Ahojky holky!
Díky za email s odkazem sem, asi bych vás jinak nenašla.
Teda koukám jak se tady marodí! :frowning2: Nám se chřipky zatím naštěstí vyhýbají.
Včera jsme se vrátila z Phy, bylo to super a tradiční procházka na Staromák nechyběla, moc se mi to tam letos opravdu líbilo.
Lucinka včera dostala pár drobností k svátku a také DVD Dády, tak se jí to celkem líbí, ale taky u toho moc dlouho nevydrží. Dneska manžel koupil prý další - vychází teď k novinám asi za 50 Kč, takže to Cvičení s Míšou už kupovat nebudu.
Jinak cukroví už tak nějak mám, asi 8 druhů + ořechovou buchtu, ale není toho moc, tentokrát jsem toho moc nedělala. Ještě možná něco udělám, ale uvidím.
Andrejko taky obduvuji že děláš takovou výzdobu, Lucinka by mi ji asi nenechala na pokoji, doufám, že příští rok už ji to v
ysvětlím líp, no a ty u toho ještě stíháš Barču, jsi dobrá!

jjitka • 14. prosinec 2009 ve 21:06
Ahoj holky,
dodatečně přejeme Lucince všechno nejlepší k svátku. Přiznám se, že jsem na její svátek zapomněla :zipper_mouth:
Anežka na ORL dopadla dobře a zítra může do školky.
Matouš dr. prohlídla a má prý virózu, zánět spojivek a k tomu ten zub. Dostal antibiotikový kapky do nosu a očí. Tak snad se to zlepší. Večer měl zase 39°C a špatně spí :frowning2:
Byla jsem ve dvou papírnictvích a chtěla jsem koupit vánoční papír. Líbili se mi ale samý dětský. Tak nevím, jestli ty normální byly opravdu ošklivý, nebo jsem už těma dětma úplně zblblá.

andrea.b • 1d • 14. prosinec 2009 ve 22:48
Ahoj holky,
tak jsem dnes ušila ubris a pruhy na židle. Vypadá to moooc hezky. Až to vyfotím, tak Vám ukážu fotečku. A na okno jsem Anče namalovala krtečka, jak jede na saních se sněhulákem. Výzdoby si Anča vůbec nevšímá. Je fakt, že si toho dnes ani moc neužila.
Dnes jsem byla opět tančit. Učíme se rumbu - to fakt není můj tanec a vůbec mi to nejde. Nejsem vůbec romantický typ. :confounded:
To čača nebo samba, to je moje.
Zítra jdeme s Barčou k doktorce na kontrolu, pak uvařím a jdeme podepsat s manželem hypotéku a pak rovnou k ségře, kde máme sraz s mamkou.

Helčo, to máš ale velkého pomocníka. :grinning: Anička už takhle spí pár týdnů. Usíná ve 21hod a vstává po 7hod. Dnes se jí teda usnout nedařilo, tak usnula o hodinu dýl, tak očekávám, že bude zítra vyspávat. :sunglasses:

Jíťo, už jsme měli takhle teplotu několikrát. Tak doufám, že bude Máťa brzy bez teploty. Anča k tomu většinou nic neměla (ani rýmu, ani kašel). Ty máš taky prima pomocnici. Mě to čeká příští rok. :grinning:

Evi, Lucince taky přejeme opožděně vše nej k svátku a hlavně to zdravíčko.

Holky, vy mě zahanbujete. Já letos zvládla pouze vanilkové rohlíčky, které jsem ještě připálila a perníčky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jjitka • Včera ve 13:37
Ahoj holky,
Matouš už spí 3 hodiny. Asi dospává ty špatný noci.
Udělala jsem k obědu španělské ptáčky (aby měla na zítra Anežka do školky stejný oběd jako ostatní děti), ozdobila spoustu cukroví a uklidila kuchyň. To je paráda. Jedno dítě = žádný dítě :wink:
Anežka je ve školce, byla nadšená, že může zase jít. Ráno lítala po bytě a hulákala HURÁ HURÁ, PŮJDU DO ŠKOLKY, BUDE TAM SPOUSTA DĚTÍ!

heellca • Včera ve 13:47
Pěkné odpoledne,
u nás je vánoční výzdoba chabá. Adventní věnec vydržel na stole den a půl. Po několika útocích Viktorka dělal na stole spíše ostudu. Vůbec nevím, kam letos umístím stromeček. Přeci nebudu Viktorka celý den hlídat, aby ho nezničil. Co plánujete vy?
Andrejka to bude mít doma na Vánoce krásný a já budu mít leda plné břicho cukroví. :grinning: Jo, každý jsem na jiné požitky. :grinning: :grinning: Ty budeš mít vánoční výzdobu uklizenou za chvilku, já budu kila z Vánoc hubnou několik měsíců. :grinning: Myslím, že jsi na tom o poznání lépe. :wink: Také bych chtěla pěknou vánoční výzdobu, ale fakt to letos nevidím dobře. Viktor zničí vše co mu přijde pod ruce.

Viktorek se tuto noc vzbudil zase 3x, ale po týdnu usnul po obědě.
Já mám rýmu jako trám. Dnes ráno jsem bojovala s tím, zda jít na angličtinu. Ale šla jsem, musela jsem tam zanést to opravené CD.

Jitko, jsme na tom stejně. Já také vybírala balící papír tak dlouho, až jsem koupila se sněhuláky. :grinning: TakéTaké

jjitka • Včera ve 20:51
Ahojky,
tak jsme zase byli u dr. Pomalu bysme se tam mohli nastěhovat.... Matouš měl zase teplotu celý den a odpoledne mu začala vylézat vyrážka na břiše a zádech. Dr. se bála, aby to nebyla spála, tak nás nahnala na kontrolu. Naštěstí ne, prý je to buď alergické nebo to patří k té viróze. Protože už má teplotu čtvrtý den, tak mu vzala krev a ta je naštěstí ok (žádné přemnožené bakterie značící skrytý zánět v těle). Byl dneska celý den dost ukňouraný.

Anežka má zítra vánoční besídku. Připadá mi neskutečné, že už mám dítě tak velké, že půjdu na vánoční besídku. Petro, Jano, neumím si přžedstavit, jak vy se cítíte, když vám jdou děti do tanečních a vodí si domů první lásky.....

Helčo, stromeček jsem řešila hlavně loni a říkala jsem si, že staročeský zvyk věšet stromeček ke stropu, měl něco do sebe :grinning: Letos to budu řešit razantním ne a případně plácám přes ruku. Adventní věnec u nás zatím odolává. Ale udělala jsem ho letos v jiném tvaru a dala na okno, aby dětem tolik nepřekážel.

Právě jsem dopekla kokosové pusinky. Je tam jen bílek, cukr a kokos, takže jsem nemusela řešit lepkovou a bezlepkovou variantu :slight_smile:

heellca • Dnes ve 13:55
Ahoj holky,
tak dnes Viktorek vstával ve 4 hodiny ráno. :unamused: Dala jsem mu mlíčko a myslela jsem, že usne, ale ani náhodou... Dopoledne bylo opravdu hodně dlouhé. Teď spí, tak jsem promazala linecké.

Jitko, nemáš to s tím pečením vůbec jednoduché. A také hlídat Anežku, aby nesnědla to co nemá.
S tím stromkem na stropu je to prima nápad. Zkusím to navrhout doma. :grinning: To by návštěvy koukaly. :sweat_smile:

Andrejko, nevíš, kam přestěhovali z Trnové Humanic? Docela ráda jsem tam nakupovala boty. Za chvilku jedeme na hory a musím koupit pro sebe i Viktorka ještě nějakou zimní obuv.
16. pro 2009 ve 13:58  • Odpověz
Ahoj holky,
doufám, že tady diskusi najdete...
Včera jsme byli s manželem podepsat hypotéku. Anča spala, tak to mělo být v pohodě. Ale manžel ji omylem vzbudil, když jí neopatrně sundal čepici, tak tam stropila pěknou scénu a k tomu si 2x nahlas při podepisování prdla.
Večer jsem se doma zmínila, že když budeme oba splácet 30let hypotéku, tak by bylo fér, kdyby manželova matka darovala byt nám oběma dohromady. Jinak bych totiž neměla nic než dluhy a manžel byt. Strhla se u nás neskutečná hádka, dokonce manžel volal tchánovi a ten se do mě taky pouštěl, ale nakonec jsme to nějak domluvili. Manžel měl pocit, že ho chci okrást v případě, že bychom se rozváděli. Navrhovala jsem tedy, ať je polovina na holky a to se mu taky moc nelíbilo. Ale chudák holky, když musejí snášet naše hádky.
Teď už je všechno v pořádku.
Vzhledem výši částky, kterou si bereme, budeme muset nakonec zrekonstruovat byt už v březnu, abychom neplatili penále z nevyčerpané částky...

Helčo, bohužel nevím, kam se přestěhovala obuv. Taky jsem tam občas nakupovala. Zkus se mrknout na internetu. Podle mě, bude v HK. Jo a v paláci budou otevírat H&M.
No, já mám cukroví od mamky a něco málo jsem pekla. Dokud je to na balkoně, je to v bezpečí a nemlsám. Ale dnes přišla teta, tak jsem dala něco na talířek a teta si vzala povinně pouze rohlíček, aby ochutnala jaké mám a já snědla zbytek.
Co se týče výzdoby, tak Anča si opravdu ničeho nevšímá, takže nemám strach ani ze stromku. On dost píchá, takže jí to případně odradí.

Jíťo, to máte teda s němocemi smůlu. Ale určitě má Máťa nějaký problém, když má neustále horečky - to není samo od sebe...
Vánoční besídka musí být roztomilá, když to dělají taková mrňata.
16. pro 2009 ve 20:08  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
Matouš byl celý den bez teploty a vyrážka ustupuje. Tak HURÁ
16. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
Matouš byl celý den bez teploty a vyrážka ustupuje. Tak HURÁ, snad to máme za sebou.
Besídka byla moc hezká. Děti říkaly básničky z části dohromady a z části po dvojicích, pak zpívaly koledy, rozdaly maminkám vyrobená přáníčka. A pak přišlo něco, co jsem jen těžko skousávala - Santa Klaus a rozdával dětem dárky. To bych teda fakt vypustila.

Andreo, tohle ti teda nezávidím. Na jednu stranu chápu manžela a jeho rodiče, že byt dostáváte od nich, ale zase hypotéku budete platit společně..... Ta hypotéka je na tu rekonstrukci nebo na ten nákup bytu (ale to asi ne, když ho od rodičů dostáváte)?

Helčo, ve 4,00 :confounded: :confounded: :confounded: To je fakt zoufalost......
16. pro 2009 ve 21:31  • Odpověz
Pěkný večer,
no chvilku jsem pátrala, než mně došlo, kam nás to přestěhovali. :grinning:

Andrejko, na net jsem koukala. Je tam uvedaná adresa Humanicu v Pardubicích stále v Trnové. Obávám se, že bude už jen v H.K.
S tím bytem, bych to také viděla jako ty. Když budete splácet oba, proč by měl být byt jen na manžela.

Venku padá snížek, tak se těším, na zítřejší procházku, co bude dělat Viktorek. Dnes večer měl tedy skleněná očka, snad nebude zítra nemocný a nechytil tu rýmu co mám já. :unamused:
16. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz
Jíťo, to je byt města. Tchýně má pouze dekret. Byt budeme platit já s manželem a na to si bereme hypotéku + pár set tisíc na rekonstrukci. Zbytek na rekonstrukci dám ze svého. Tchýně dá polovinu mě s tím, že jí vyplatíme 100 000,-. Takže úplně bez podmínky to není.

Helčo, taky se těším na zítřejší procházku, protože je venku nádherně, když nasněžilo.

No nic, musím to tu dát dokupy a připravit se do hajan. Dobrou noc.
16. pro 2009 ve 21:59  • Odpověz
autor
Tak to by podle mě měl být napsaný na vás na oba. Ale pokud se nepletu, tak to, co získáte během manželství, vlastníte společně. Ale nejsem si jistá, jestli to 100% platí pro všechny případy.

U nás moc sněhu není :frowning2:

Taky půjdu do hajan. Mám to zítra hodně. Do školky, do knihovny, k našim něco ušít na stroji, udělat buřty na pivě na sobotní návštěvu kamarádů. A asi si budu muset zajít k dr. Už skoro 2 týdny mám kašel. Takový ten suchý, dráždivý, nic neodkašlu. Zkouším už druhé kapky a pořád nic :unamused:
16. pro 2009 ve 22:17  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak přes noc trochu nasněžilo i u nás. Moc dlouho jsme venku nebyli. Beru to tak, že je Matouš teprve druhý den bez teploty, tak abysme to nepřehnali. Sníh ho zatím moc nenadchnul, nejradši by byl, kdybych ho nesla.
Teď Matouš spí a já dělám buřty na pivu. Má se to 2 dny nechat venku rozležet, ale tam mi to tak akorát zmrzne. Tak nevím, kam to dám....
17. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz
autor
Tady je vzorek bl cukroví, co jsem brala včera na Anežčinu vánoční besídku.
http://foto.dama.cz/foto.php?f=704904
17. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mám upečíno, dneska jsem dostala několik druhů cukrovíčka od macešky, tak jsem bez práce. :pensive: Já zas na oplátku budu jako každý rok péct pro celou rodinu vánočky. Dneska jsme byli s Honzíkem a maceškou po delší pauze na kávičce. Byla jsem fáákt pyšná, jak byl Honzík hodnej. Jediná jeho neřest je, že by se pořád pusinkoval s holkama a né každá se mu vrhá do náruče. :grinning:
Včera jsem byla koupit Áje bundu k vánocům, samozřejmě s její asistencí, bez ní bych si už netroufla. Rovnou jsem jí koupila i boty na lýžák. Tak ještě něco Martince a mám všechno. Přemýšlím, že jí radši dám peníze.
Holky, chodí k nám za mnou a Honzíkem, tátovi se vyhýbá. Mě je vždycky do breku, je tak hubená, ale pořád má svojí hlavu. Mám chuť do ní hučet, ale ovládám se a pořád vyčkávám. Dneska jsem volala s její třídní, ta zjistila, že nebere antikoncepci, přitom sem jí na to dávala peníze, tak nevim, za co je rozfofrovala. A že prý chce mimčo. No tak to mě zas dorazilo. Tak s ní hodila řeč a zítra jdou spolu na gindu. P. učitelka má shodou okolností stejnou doktorku. A pak půjdou i spolu do lékárny. Tak pak hlavně, aby je brala. Jen, aby už nebylo pozdě. :frowning2:
Holky, doufám, že už bude marodění konec. My zatím odoláváme, tak snad vydržíme.
Jíťo, moc hezké cukroví. Jsi pylná včelka. Ještě, že máme tu babičku, jinak by jsme asi letos měli prd.
17. pro 2009 v 15:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.