• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2008

(Zamčená)
7. ledna 2010 
Tak se hlásím,ale vůbec mě nenapadlo vás hledat tady :sweat_smile: . Ta naše stará diskuze už asi fungovat nebude :confounded: .
Helčo i u nás se stal zázrak 2 noci spíme celou noc,dnes budíček v 8 hodin,což je skoro po 2 letech docela úleva,ŕáno jsem fit a hlevně vyspalá. Odbourala jsem úplně noční mlíčko,první dostane až ráno ke snídani a to si ho vyloženě vychutnává. Po O Ráďa někdy spí a někdy ne a to je ten den strašně dlouhý a nic se neudělá.
Jíťo cukroví máš opravdu nádherné. Besídky jsou nádherná věc,ale zjistíš že nám dětičky strašně rychle rostou. Já to vidím na Péťovi,první láska,taneční a to si připadám strašně staře :rolling_eyes: .
Jani to je nářez copak že Martinka nechodí za taťkou? Jsou to,ale starosti :unamused:
Andrejko taky si myslím že byt by měla dát tchýně napsat na oba dva a už vůbec nechápu proč se manžel tak čílil. Jak psala Jíťa pokud nabydete byt za manželství tak se vztahuje do SJM (společné jmění majetku) a v případě rozvodu máš s holkama nárok na byt taky.
Stromeček taky nehodláme přivazovat a ani věšet ke stropu,myslím si že to ustojíme.
Ráďovi jsem dnes zapálila prskavku stál ve dveřích a byl unešený volal jejku jejku copak to je,nádhera jak jsou děti vykulení.
17. pro 2009 v 19:33  • Odpověz
Pěkný večer,
tak jsem dnes dopoledne vyrazila s Viktorkem na procházku. Byl více na zemi, než na nohou. Válel se úmyslně. Tak si umíte představit, jak za chvilku vypadal. Byli jsme venku jen hodinku, bála jsem se, aby nebyl promáčený.
Těšila jsem se, jak bude v poledne chrnět, ale usnul jen na 30 minut. :unamused:
Odpoledne jsem nevydžela a jela jsem do města koupit ještě jedny oteplovačky. :slight_smile:

Jitko, cukroví vypadá krásně. Já mám promazaný jen jeden druh. Snad o víkendu namažu ten zbytek. Ještě, že Viktorek nemá taky nějakou besídku, to by chudák neměl nic.
17. pro 2009 ve 20:08  • Odpověz
Pěkné ráno,
holky já jsem fakt blondýna. :wink: Včera jsem napsla večer příspěvek a divila jsem se, že tam není. Až za hodinu jsme zjistila, že jste už na další sraně, tak jsem si přečetla, co píšete.

Petko, vstávání v 8 hodin bych si také nechala líbit. Dnes jsme měla opět budíček ve 4,15 a k tomu byl v noci asi 3x vzhůru. To se nemůže dočkat Vánoc, nebo co?

Jano, nějak jsem to nepochopila. Třídní tvé dcery má přehled o tom, zda Martina bere antikoncepci? A hubená je teď co bydlí sama? To šetří na jídle, nebo si myslíš, že jí něco trápí?

Venku sněží a je -8°C, prý to ale do Vánoc nevydrží. To je škoda.
Manžel snad bude příští týden již doma, tak dodělám, co je potřeba. Jinak opravdu nevím, kdy bych to udělala. Co Viktorek během poledne nespí, tak s ním té práce mnoho neudělám.
18. pro 2009 v 05:11  • Odpověz
Hezké ráno,
Helčo s tou blondýnou jsi mě pobavila :grinning: . Ráďa byl dnes vzhůru jen jednou a nejspíš se mu něco zdálo,povídal si ze spaní a pak sebou praštil a spal dál,teď ještě spí.
Taky jsem to včera četla že to do vánoc nevydrží to je škoda.
Martinka bude hubená z toho že nemá dohled maminky,nejí se atd. mám pravdu?
18. pro 2009 v 06:08  • Odpověz
autor
Dobré ráno,
koukám, jaká je tu po ránu účast :wink:
U nás taky noc nic moc. Budily se obě děti, ale definitivní budíček byl až v 6,30. Tak to by mohlo být o dost hůř.
Dneska jedu s Anežkou do nemocnice na kontrolu na gastroenterologii a na odběry krve. Naši se nabídli, že Matouše pohlídají. Tak mě to potěšilo, protože to vychází akorát na jeho spaní a ještě se nebudu muset bát, že v nemocnici zbytečně něco chytne.
K té doktorce jsem včera nakonec nešla. Začala jsem trochu odkašlávat, tak jsem si koupila jiné kapky a ještě tomu dám šanci.
U našich jsem včera ušila matraci, polštář a peřinku do postýlky pro panenku, tak už jen těsně před Štědrým dnem postýlku smontovat a zabalit.

Jani, to je teda asi prima třídní, když k ní děti (no moc děti už tgo nejsou) mají takovou důvěru. A proč to hubnutí? Taky mě nejvíc napadá to šetření na jídle. A proč se nechce vídat s taťkou? Bude doma alespoň na Vánoce?

Helčo, s tou blondýnou jsem se taky moc dobře bavila :grinning:

Já už mám cukroví i nazdobené. Chtěla jsem ještě dělat marokánky a vosí hnízda, ale uvidím, jak na tom budu s náladou a časem.
18. pro 2009 v 07:28  • Odpověz
autor
Změřila a zvážila jsem obě děti, abych měla na to gastro čersté údaje.
Anežka: 13kg a 96,5cm
Matouš: 13kg a 88cm
Matouš teď po dobu nemoci trochu zhubnul.
18. pro 2009 v 08:44  • Odpověz
No nazdar :confounded:
Helčo, o blondýnách ani nemluv. Já jsem bruneta jak vyšitá, ale to co se mi za poslední 2 dny s diskuzí povedlo, to snad není ani možný. Pořád jsem nahlížela, nahlížela a přecvakávala z toho odkazu na starší diskuzi a říkala si jak nikdo nic nepíše. No a až teď jsem přišla na stránkování :astonished: . Holky je to se mnou vůbec možný??? Nevím jestli je to zakrnutím na mateřské nebo co, ale co budu za rok dělat v práci??? Nevím jestli se mám sama sobě smát nebo nad sebou brečet. No to je fakt síla.

Tak co se týče Vánoc - stromeček taky uvazovat nebudeme, myslím že ostré jehličí bude stačit, co se týče výzdoby, tak u nás letos nic moc, mám pořád pocit že to není jak bych chtěla a nějak mi to nejde. Alespoň cukroví ale mám, nedělala jsem teda tentokrát nic ze 2 či 3 dávek a vše jen z jedné, ale mám 13 druhů. Zítra večer ale musím zabalit všechny dárečky, na to taky ještě vůbec nedošlo.

Andrejko, nechápu co se manželovi nelíbilo, kdyby byl byt na něj již dávno napsanej, a úvěr jen na rekonstrukci tak to ještě cháp, ale když je to i na nákup.... Nicméně, jestliže budete kupovat byt do OV, rozhodně by to přes katastr ani nemělo projít, jak psala Peťka, musí to být SJM, jedině že byste měli rozdělení společného jmění, což nepředkpokládám. Stejně tak i v případě družstevního - družstvo by to nemělo přijmout. Já bych se asi vyhýbala zatím to přepisovat na děti, přeci jen do 18 let je dost daleko.

Co se týče toho spinkání, tak Lucinka už 2 měsíce spinká bez mlíčka a i bez probuzení. Jde spinkat chvilinku před sedmou večer a vstává kolem sedmé ráno, přes poledne spinká kolem hoďky a půl, tak to celé je prima. Říkám, že si to spinkání teď vynahrazuje za to jak málo spala jako miminko. :slight_smile:

Sníh - Lucince se moc líbí v něm chodit, na boby to tu bohužel zatím není :frowning2: , ale jakmile se jí nalepí na boty, tak říká ee, tak jí pořád říkám že sníh není ee :slight_smile:

Holky, mám trochu strach jestli se sem ještě do Vánoc dostanu. Víkendu jsou u mě bídné a začátkem týdne už přijedou naši a budou tu do 25.12., potom odjíždíme k bráchovi, do Prahy a do Rakovníka k babičce a 28.12. jedeme do 3.12. s partou do Orlických hor, takže kdybych s tu už neobjevila:

Mějte krásné svátky, užijte si ty krásná rozzářená dětská očíčka, na které se já hrozně moc těším, užívejte rodinné pohody a do nového roku samozřejmě co nejvíce zdravíčka, klidu, pohody a každý den abyste měli nějakou tu radost!
18. pro 2009 v 19:43  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak na kontrole jsme byly pochválený. Anežka prý přibírá ukázkově. Jestli je vše ok uvidíme ale až po odběrech krve. A odběry fakt stály za to. Anežka vyšvihla parádní scénu. Já jsem na ní musela ležet a 2 sestřičky jí držely ruku, aby to vůbec nabraly.
Odpoledne jsme strávili u našich a domů jsme přišli až když byl čas hnát děti do postele. Obě byly urvaný, tak naštěstí usnuly snadno. Manžel je na vánočním večírku, tak mám večer pro sebe - nebo spíš pro úklid.

Evko, na Silvestra budeme taky v Orlických horách - konkrétně v Rokytnici. Třeba se někde potkáme.
18. pro 2009 ve 20:18  • Odpověz
Pěkné ráno,
Andrejko moc děkuji za krásné přání. Jak se už umí Bára krásně smát. Když viděla holky pohromadě, tak jsem si znova uvědomila, jak moc to musí být náročné, starat se o dvě tak malé děti. Viktor mně bere někdy všechnu sílu, hlavně ty poslední dny kdy nespí. Vůbec nevím, jak bych zvládala dva prcky. A ty stihneš ještě uklízet, chodit tančit atd...

Venku zase napadl další sníh. Konečně se i ke mně dostavila vánoční nálada. Včera jsem promazala většinu cukroví, ještě jeden druh musím udělat dnes. Na další náplň jsem neměla doma suroviny, ale do nějakého obchodu jsem se neodvážil jít. Myslím, že včera to musela být maso. Lidi opravdu šíli. V naší čtvrti je klid, ale když se dostanu trošku k centru, hned je vidět ten šrumec.
Nejraději bych byla celý den venku. Včera jsme se vraceli s pejskama a Viktorkem domů až za tmy. Už byl velký mráz, karabiny u vodítka mně přimrzaly k ruce. :confused: Viktorek měl tvářičky jako vymalované. Bylo vidět, že je pěkně unavený, už doma večer tolik neběhal. Snědl velký krajíc chleba se sýrem a pak ještě loudil moje jídlo. :slight_smile:
Těšila jsem se, že ráno si snad trošku přispíme.... Bohužel v 5 hodin už byl vzhůru. Je to sice lepší, než ve 4h, ale já bych ještě tak dvě hodinky spala.
Jinak asi zabiju manžela. Sice bude doma už od pondělí, ale přinesl si spoustu práce, kterou musí do konce roku udělat, takže včera seděl celý den u PC a nedokázal mně říct, kolik dní to ještě bude dělat. :angry: Spát šel asi v jednu, takže vstávat bude tak v deset... Opravdu nevím, zda je tak nepostradatelný....Jo, asi bych měla být ráda, že má práci.
20. pro 2009 v 06:42  • Odpověz
No koukám, že píšu jako Tatar.... chtěla jsme to opravit, ale nejde to.... :frowning2:
20. pro 2009 v 06:44  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska se chystám na vánočky, ale ještě musim vyrazit do krámu, protože jsem zapoměla na pečící papír, ach jo.
Musim jich zvládnout šest, jsem zvědavá, kdy půjdu dneska spát a to jsem po noční a zítra mám denní, ale svátky mám volný, tak budu relaxovat.
Helčo, Martiny třídní je mladá ženská a tak má s holkama kamarádský vztah, tak jí ledacos řeknou. jsem s ní domluvená, že mi dá vědět, kdyby Martina flákala školu a tak, tak to vzala zodpovědně. Martina je určitě vyhublá z toho, že nejí. Asi to neni takové drama, ale já to beru děsně. Na vánoce samozřejmě nepříjde, tak nevim, jaká u nás bude nálada. Budu se snažit to na sobě nedat znát. Tátovi se vyhýbá, protože se odstěhovala bez rozloučení, když byl v práci a nemá na přímou konfrontci. Tak snad se to časem urovná.
Holky, vim, že jsou všichni nadšení ze sněhu, ale já zrovna ne a ani spousta mých kolegů. Chodim teď z práce naprosto zmakaná. Musíme vymetat výhybky, aby to jezdilo a peróny daj taky zabrat. A to ty vyhybky máme od dopravy na obě strany kilák. Lepší jak posilovna. Snad aspoň přes zimu zhubnu.
Ještě jsem se chtěla vyjádřit k tomu bytu Andrejky. Nechápu, že si tchýně dělá nějaké nároky. Dekret ať si klidně dá manželovi, ale když ho koupíte, bude vás obou bez nějakého doprošování.
20. pro 2009 v 09:26  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
včera jsme měli příjemný den. Dopoledne absolvoval manžel s Anežkou nákup (to teda asi moc příjemný nebylo) a odpoledne vzal děti na chvíli ven. Já jsem se věnovala vaření, úklidu, cukroví a tak. Večer nám přišel na návštěvu náš hodně dobrý kamarád, tak jsme měli super večer.
Udělala jsem ještě vosí hnízda - lepkovou i bl variantu. To základní těsto jsem udělala z bl piškotů, abych to měla jednodužší a pak jsem jen přiklápěla normální nebo bl piškoty. Anežce jsem navrch zapíchala cukrové zdobení, aby si to snadno poznala.
Dneska jel manžel na chatu dodělat Anežce tu kuchyňku, co má přinést ježíšek. Odpoledne se chystáme na Staromák, podívat se na stromeček. A taky na živý betlém, ale bojím se, že v tomhle mrazu tam zvířata nebudou :frowning2:
20. pro 2009 v 09:28  • Odpověz
Ahoj holčiny,
spaní se Barunce upravilo, takže včera spala v noci 7hod v kuse a na kojení se vzbudila v 6h ráno, což je luxus. Dnes se vzbudila v 5h a pak v 7hod. Anča vstává před 8hod, někdy i dýl.
Ale dnes mi daly holčičky zabrat. Manžel jel včera na Vánoční večírek a dorazil v 5.30h, tak spal celé dopoledne a vstával až ve 14hod. Chtěla jsem dnes něco uklidit (běžný úklid), ale holky vyváděly. Ráno začla řvát Anča, když jsem ji šla jako obvykle obléknout. Měla normální vztekací záchvat a řvala neskutečně. Pak pokračovala Barča, protože se jí nejspíš nedařilo usnout. Do toho se mi pokadila tak, že vše proteklo (plínu měla před tím suchou) a povlékla jsem postýlku. Střídavě řvaly celé dopoledne, takže jsem byla slušně vynervovaná a stihla jsem pouze utřít prach v obýváku a v kuchyni. :rolling_eyes:

Jinak včera jsme se byli mrknout na Vánočních trzích kvůli atmosféře a bylo to super. Sice byla šílená zima, ale šli jsme pěšky do města i zpět. Neskutečně jsme se tam cpali - bramborové placky s česnekem a povidly, korbáčky, koláče... Pes měl svetr a nesl se v tašce přikrytý dekou. Část cesty ťapal. Ale jak je posolený sníh, tak se mu to dostane mezi polštářky na packách a začne kulhat. :frowning2:
Zítra jdeme s Barčou na kontrolu kyčlí, tak snad se zbavíme širokého balení (nějak to teď flákám) a potřebuji něco nakoupit na úterý - přijde otec a ségra.

Holky, představte si, že byla ségra 2měsíce těhotná - mělo to být pro rodinu překvapení pod stromeček, ale miminku netluče srdíčko, tak jde 23.12. na interupci, nebo co to bude. Je to docela šok. :frowning2:

Jani, to je smutné, že se Martinka nechce potkat s tátou. To nepřijde ani na štědrý večer? Podle mě je hubená proto, že jí maminka nevyváří a sama si neuvaří a pořádně se nenají. Vím to podle sebe. Když jsem bydlela sama, tak jsem taky zhubla.
Snad se to brzy urovná.

Helčo, není to s holkama tak hrozné, jak jsem myslela - teda, jak kdy. Blbé je, že se dlouho vypravujeme. Ale bojím se toho, až Barča opustí bezpečí postýlky, tak bude snádná kořist pro Anču. Ta jí bude nechtěně ubližovat...

Evi, už je asi pozdě, ale užijte si Vánoce, přeji hodně pohody, lásky a radosti do Nového roku.

Jíťo, tak to je super. Určitě budou i výsledky v pohodě. Anežka krásně přibírá. Proč neděláš všechno cukroví bl? Piškoty chutnají jinak?
Pokud Vám nepřišlo Vánoční příní, tak se prosím mrkněte na rajče na naše album.
20. pro 2009 v 19:35  • Odpověz
autor
Hezký večer,
dala jsem děti spát, přečetla jim pohádku, tak snad brzo usnou.
Odpolední výlet do Prahy se nám moc nevydařil. Dětem se stromeček i živý betlém líbil, ale brzo byla Anežce zima a ve spojení s únavou z toho vyšla prořvaná celá cesta domů. Aby toho nebylo málo, tak jsme se s manželem pohádali a odpoledne tak zazdili úplně. Teď už je to ok, ale těšila jsem se na prima odpoledne a to se teda nekonalo:frowning2:

Andreo, vosí hnízda jsem všechny bl nedělala, protože ty piškoty jsou chuťově horší a neměla jsem jich tolik nakoupených. Jinak co se týče ostatního cukroví, tak by to byl problém především finanční. Bl mouka stojí cca 70,- Kč/kg, takže by se to dost prodražilo. A taky se s tím těstem hůř dělá (drobí se).
To je škoda, že to ségře nevyšlo :frowning2: A obzvlášť takhle o Vánocích je to smutný.....
Ddžím palce na kyčle. Pamatuju si dobře, že jsi Aničce musela dávat tu dečku?
20. pro 2009 ve 20:09  • Odpověz
Pěkný večer,
dnes byla asi větší zima než včera, že? Dopoledne jsem byla venku asi hodinu a musela jsme jít domů, byla jsem zmrzlá. Nebo jsem se hůře oblékla?? Viktora to zničilo, protože když jsme přišli domů, ani nechtěl oběd a hned usnul. Spal dvě hodiny!! Dodělala jsem cukroví, konečně to mám vše namazené a ozdobené.

Andrejko, to je moc smutné, že ségra přišla o miminko. :frowning2:
Budu ti držet palce, aby Bára dopadla na kontrole dobře. S tím strojením dvou dětí si to neumím představit, než ustrojím sebe a Viktora, tak mám dost. Už aby bylo teplo.

Jitko, já jsem myslela, že ty se s manželem vůbec nehádáš. To snad čtu poprvé....
V téhle zimě je blbé to cestování. Vlezeš do auta, metra... tam je dětem v zimní bundě vedro, pak vylezou ven a za chvilku jim je zima.

Dnes si půjdu lehnout dříve. Stále se snažím " zničit" Viktorka, aby více spal, ale výsledek je ten, že jsem zničená já. :frowning2:
20. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz
Hezké ráno,
Evi taky přejeme krásné a pohodové Vánoce a do Nového roku hlavně zdraví.
Andrejko děkujeme za přání,je moc hezké,Barunka vypadá na půl roku :wink: .S tím miminkem je to hodně smutný,vím že sestřenka takhle o miminko přišla v šestém měsíci,přestalo ji tlouct srdíčko. Ona musela rodit už normálně,byla to holčička a dodnes se z toho nevzpamatovala (v srpnu to byl rok).
Jíťo někdy se to tak semele že je pokažený celý den,těšíš se a pak je to úplně na nic.
Jani to je smutné že se Martinka s taťkou ani nerozloučila,tohle bych nerozdýchala,aby nám dítě odešlo,aniž by se rozloučilo. Nedivím se taťkovi že je na ní naštvaný. Vánočku chci zadělat dnes,tak uvidíme jak se povede.
Tak to Helčo vypadá že Viktorkovi doléváš těmi procházkami energii a sebe ničíš :grinning: .Manžel je opravdu na odstřel,to ti moc nepomůže,ale jsou ty svátky tak ho nech žít.
Péťa už má prázdniny a Nelinku vezu do školy,tohle je fakt šílenost
21. pro 2009 v 07:05  • Odpověz
autor
Helčo, to víš že se hádáme. Obvykle kvůli kravinám, když jsme oba unavený a tak.
Anežka má teplotu. Ještě dopoledne jsme byli venku a byla úplně v pohodě. Chvíli jsme byli se psem a pak bobovat. Domů jsem ji táhla skoro násilím. Pak jsem dala Matouše spát. Anežka byla doma ukňouraná a zdála se mi teplá a taky že jo. Má 37,7. dala jsem jí Paralen a usnula u pohádky.

Odpoledne mají přijet naši hlídat. Byli jsme domluvený, že si s manželem uděláme odpoledne a večer bez dětí. Nějakou večeři a procházku po městě. Ale teď teda nevím..... Na jednu stranu vím, že se o ně naši bez problémů postarají. Na druhou stranu se mi nechce nechávat jim nemocné dítě. A taky je otázka, jestli si to vůbec užiju a nebudu jen myslet na to, co se děje doma. Tak asi ještě uvidíme, jak na tom bude, až se probudí a odpoledne.

Petro, to je teda na prd. Myslela jsem si, že prázdniny mají všechny školy stejně. Ale oni k tomu můžou přidat nějaké ředitelské volno nebo tak něco,....
21. pro 2009 ve 12:45  • Odpověz
autor
Dobré ráno, nebo spíš už dopoledne,....
Včera jsme přece jen vyrazili. Anežka byla po příchodu babičky a dávce Paralenu docela v pohodě. Tak jsme nešli do města, ale jen na pizzu asi 10 minut od nás s tím, že bysme se kdyžtak hned vrátili, kdyby byl nějaký problém. Ale bylo to ok, děti prý v pohodě usnuly.
Ráno měla Anežka 37,8°C a teče jí z ucha hnis, takže vyrážíme na ORL.
Tak dlouho jsem si říkala, jak je to super, že nám děti moc nemarodí. Tak teď si to teda vybírají i s úrokama :frowning2:
22. pro 2009 v 08:54  • Odpověz
autor
Tak má Anežka zase zánět středního ucha. Tentokrát jsme se píchání vyhnuli, prasklo to samo. Má to prý hodně zhnisaný, takže zase dostala ATB. Ach jo..... to budou svátky......
22. pro 2009 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky,
dnes jsem měli poslední lekci angličtiny v tomto roce. Pojali jsem to vánočně a bylo to prima.

Jitko, snad ATB zaberou rychle a Anežka nebude mít problémy a pod stromečkem se bude těšit z dárků jako by jí nic nebylo.

Zítra si už uvařím brambory, připravím kapra.... Je to možné, že jsou zase Vánoce? Jak jsem do města poslední dny a týdny nechodila, tak vůbec nemám pocit, že za dva dny je Štědrý den. Škoda, že ten sníh nevydrží. :unamused:

Holky, nevím co mám dělat. Dostala jsem pozvání na návštěvu ke vzdáleným příbuzným do Kalifornie. Nikdy jsem je neviděla. Jen si mnoho let píšeme. Jsou to potomci čechů, kteří emigrovali do USA po první světové válce. Ti co se narodili v ČR ( sestra mého dědy ), již nežijí a jejich děti a vnoučata už neumí česky.
Bojím se, že se tam nedomluvím, bojím se cesty, také toho, že ty lidi vůbec neznám....Ale trošku mně láká udělat si dovolenou v Morro Bay. Je to nádherný záliv přímo u Pacifiku. Letěli by jste přes celou zeměkouli do neznáma?
22. pro 2009 v 19:55  • Odpověz
Hezký večer,
Jíťo takhle nedávno marodil Radeček,byla jsem z toho zoufalá,takže chápu jak ti je. Ucho není nic moc Nelinka i Péťa tohle mají za sebou několikrát,Péťovi už to pak praskalo samo ten má jedno ucho píchnuté 12x. Držím palečky,aby to Anežka zvládla a radovala se z Ježíška. Pokud můžu poradit až půjdete ven dávej Anežce do ouška vatu,aby ji tam nenafoukalo,stačí málo a bude to mít zase,sebemenší dírka v uchu nadělá moc paseky.
Helčo no já jsem taková puťka děsně se bojím létat a nebo se vzdalovat,ale tahle nabídka je lákavá,toho že se nedomluvíš bych se nebále,nějaký základ máš a ruce nohy určitě pomůžou. Teď byl brácha na týden v USA jen tak,řeč moc neovládá a musím říct že se skvěle domluvil a užil si to na 100%,takže má rada je neváhej a jeď poznávat Morro Bay.
Taky se musím pochlubit od Mikuláše nemá Radeček dudáka,odevzdal ho bez breku a ještě poděkoval,čekala jsem řev,ale nic takového se nekonalo,zvládl to skvěle. Noční mlíčko jsem taky úplně odbourala a taky to zvládl,jen jak byl nemocný tak jsem si ho brala k sobě a teď k nám často leze. Takže namotujeme zábranu do dveří a půjde k sobě do pokojíčku spinkat.
Nelinka dnes konečně ukončila školu,bylo to fakt na prd,jedno dítě doma a druhé ve škole. Ředitel má 5 dní (ředitelské volno) a s tím si může nakládat každý ředitel jak chce.
Dnes nám taťka přivezl kapra,už plave dole ve vaně,Ráďa z něho byl jak u vytržení,proháněl ho vařečkou. Zítra ho taťka klepne,uvařím brambory na salát a je to fakt k nevíře jak to strašně letí a jsou tu Vánoce.
No nic jdu žehlit a pak nejspíš zalezu do hajan a budu odpočívat.
22. pro 2009 ve 20:15  • Odpověz
Ahoj holky,
včera jsem byla celý den s holkama sama. Manžel chodí do práce pouze na ráno a byl v práci do půlnoci - měli krizi, tak museli makat a Ti, co jeli domů, se museli vrátit do práce. Celý den jsem byla s holkama sama a večer jsem ještě musela pouklidit, protože mi dnes přišla návštěva. Měla jsem toho plné zuby. Naštěstí byly holky v pohodě.
Ráno jsem vstávala v 7h, abych byla po 9h u doktorky. Anča si samozřejmě vyspávala do 8:15. Na doktorku jsem byla připravená - kdyby mě chtěla zase sprdnout. Ale naštěstí byla v pohodě. Ale výsledky nic moc. Prý mám cosi zvýšeného, takže mám ohrožené oči - může se mi zvýšit nitrooční tlak (pak by mi mohly oči lézt z důlku jako Lucce Bílé), tak se jdu zítra objednat na oční. Musím teď oči víc sledovat a při potížích hned k doktorce.
Odpoledne byl u nás táta se ségrou, tak byly první dárečky. Anča dostala krásnou knížku "Na statku".

Jíťo, to je škoda, že jste se pohádali - zvlášť před Vánoci. Ale člověk je víc pod tlakem, místo aby si užíval Vánoční atmosféry.
Tý brďo, Anežka už má zase zánět ucha? To musí být strašné. Hlavně, aby jí bylo do Vánoc líp a mohla si užít dárečky.

Helčo, určitě jeď! Taková příležitost se jen tak nenaskytne. A vzhledem k výsledkům testu z Angličtiny, na tom zase tak špatně nejsi.

Peťko, Radeček už spí v pokojíčku? Já se vyhýbám tomu, abych Anču brala k nám do postele. A když už se tak stane, tak sotva usne, tak putuje zpět. To samé Barča. Já bych se s nimi nevyspala.
S tou sestřenkou je to fakt síla. :frowning2: Já vím, že přijít o miminko ještě v zárodku, není tak strašné, jako když už cítíš pohyby a musíš si porodit mrtvé dítě. To si ani neumím přestavit, jaké to musí být. Včera jsem se dívala na magazín Víkend a byly tam příběhy dětí, které oddělili za vílky nacisti od rodičů, někam je odvezli a za pár dní jim řekli, aby se svlékli, osprchovali - že pojedou za rodiči a místo toho je zabili. Nemohla jsem to ani poslouchat, natož se na to dívat. A ještě víc nenávidím dnešní nacisty, nebo ty, kteří popírají holokaust. Je mi z nich zle a místo kriminálu, bych je zavírala do koncentráků, aby si to zkusili na vlastní kůži.
Jinak Barunka je opravdu macíček. Už se pěkně pronese. :grinning:

Jsem nějaká vyřízená. Chtěla jsem jít skládat prádlo, ale místo toho půjdu nejspíš do hajan.

Mimochodem, na ortopedii jsme s Barčou moc nepochodili, protože tam nebyli. Ordinují út-pá, takže tam půjdeme buď zítra, nebo po svátcích.
22. pro 2009 ve 21:10  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

u nás je to dneska fakt zoufalý. Dopoledne mi tu obě děti proječely, že chtějí chovat a do toho se snažím udělat vánočky (lepkovou i bl). Anežce není úplně dobře, tak by se jen chovala a Matouš pak žárlí a chce taky.
Teď oba spí, tak snad to chvíli vydrží.....

Helčo, já bych nejela, protože já jsem srab a bála bych se, že se nedomluvím. Fandím ale každému, kdo má víc odvahy. Tak to využij a jeď. Budeš mít prima dovolenou, procvičíš si angličtinu a poznáš vzdálené příbuzné i osobně. Co Viktor? Toho bys brala sebou?

Petro, 12x? :zipper_mouth: Nestraš.... Slyšela jsi babskou radu dát do bolavého ucha česnek a zánět se tak nerozjede? Nezkoušela jsi to někdy? Já teda nevím, jestli by to vůbec bylo technicky možné, protože Anežce když není dobře, tak si nenechá na nic sáhnout. A tu vatu myslíš dávat celou zimu nebo jen pár dnů?

Jdu využít toho dětskýho spaní a umotám další vánočku.
23. pro 2009 ve 12:51  • Odpověz
autor
Tak u nás to pokračuje celý den ve stejném duchu :frowning2: Anežka má 39,2°C Manžel jel ještě na rychlo do lékárny, abysme nezůstali bez Paralenu.
Zítra jsme měli jít na tradiční procházku do Divoké Šárky (je to takové krásné přírodní území na druhé straně Prahy). Chodila jsem tam s našima od narození každý rok a letos to bude poprvé, co nepůjdu :frowning2:

Holky, moc si to zítra užijte. Myslím, že ty rozzářený dětský očíčka stojí za všechnu tu námahu s přípravama :slight_smile:
23. pro 2009 v 19:55  • Odpověz
Jitko, tak snad Anežce zítra ATB zaberou a bude jí lépe.

Já mám již vše nachystané salát je v lednici, kapra jsem obalila, dárky jsem zabalila, doma poklidila... :wink:

Moc jsem dnes přemýšlela o cestě do USA. S Viktorkem bych určitě neletěla. Je to více jak 10 hodin letu. Za tolik hodin by Viktorek rozebral letadlo na šroubky a nebo by všichni ostatní cestující zešíleli. K tomu je tam časový posun a to by asi také špatně snášel. Z Los Angeles je to do Morro Bay několik hodin autem, takže bych musela své hostitele ještě obtěžovat tím, aby sehnali autosedačku a takových drobností je mnoho.
Jenže když nechám doma Viktorka, musí doma zústat i manžel, takže bych musela cestovat sama. No fakt na to odvahu asi nenajdu. Když jsem jela začátkem prosince na výstavu do Nitry, tak jsem si už v půlce cesty nadávala, proč zase někam jedu a začalo se mě stýskat. Večer na hotelu to na mně padlo zcela. :frowning2:
Dříve bych nikdy nevěřila, že bych mohla být taková. Myslela jsem si, že si od děcka ráda odpočinu. Ale jak jsem s ním pořád, je pak hodně těžké někam odejít jen na pár hodin.

Holky, pěkně si zítra vychutnejte Štědrý den.
23. pro 2009 ve 20:54  • Odpověz
Krásné VÁNOČNÍ ráno,
Jíťo jak je Anežce? s česnekem jsem to taky zkoušela,prý osvědčená rada,ale já jsem nic takového nezaznamenala. Péťovi jsem to dávala do ucha a pak jsem s ním musela vždy k dr.. Vatu stačí dávat tak cca týden než se ta dírka pořádně zahojí.

Přejeme Vám i všem Vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví a mnoho štěstí a spokojenosti Petra s rodinou
24. pro 2009 v 06:58  • Odpověz
autor
Hezké dopoledne,
Anežka měla horečku v noci i teď ráno měla 38,5°C a je mimořádně protivná. Asi je to tím, že jsem se na Vánoce tolik těšila :frowning2:
Mějte se co nejlíp a ať jste zdravý!!!!
24. pro 2009 v 10:01  • Odpověz
Veselé a šťastné vánoce přeji všem. :slight_smile:

Jíťo, snad Anežce bude do večera aspoň trochu lépe, někdy to tak je, když se daří, tak se daří. :frowning2:
24. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jak u Vás proběhly Vánoce? Já jsem ustrojila stromek včera večer, když Anča spala (měl mi pomoct manžel, ale usnul). Prý byl unavený z práce. Ale to by den před tím nesměl vysedávat u PC do noci. :angry:
Ráno byla Anička nadšená ze stromečku. Ale byla docela protivná. Nejspíš to bylo tím, že jsme se jí dnes moc nevěnovali - pořád bylo co dělat.
První várku dárků dostaly holky předevčírem - od dědy. Dnes měly hlavní nadílku a pokračování bude ještě zítra. Já jsem spokojená, že nedostaly moc nových hraček. Od dědy dostala Anička oblečení a krásnou knížku, pak od nás ty plastový zvířátka a metr + dvd, od tety tu samou knížku jako od dědy + kalendář a sešit s kočkama a šimapnze od babičky. Ten měl obrovský úspěch. Anča ho dokonce krmila Ozzínkovými dobrotami a cpala mu je do pusy.
Já jsem dostala nějaké oblečení a drogerii + poukaz na másáže a na manikůru a pedikůru.
Večer byl moc hezký. Celá rodina byla pohromadě a příjemně jsme se bavili.
Anča pak nemohla dlouho usnout a usnula až před 23h. :unamused: Asi byla rozrušená z toho všeho. Jen mě mrzí, že sotva jsem odešla z ložnice, tak začla řvát a já na ni byla protivná.
Holky, před barákem nám normálně hrála živá kapela koledy! Bylo to úžasné. Lidi byli v oknech a tleskali.

Jíťo, co Anežka? Je jí trochu líp - užila si vůbec nadílku?

Helčo, to je škoda, že nepoletíš. Ale já bych sama taky nikam neletěla - nejsem schopná pomalu někam dojet sama v ČR, natož někam jinam. Ale Ty jsi taková cestovatelka...
Co se týče pobytu někde bez dětí, tak já na to ještě nejsem připravená a dlouho nebudu. Mám trauma, když mám jet někam na pár hodin (těhotná jsem byla s manželem na Draculovi a Anča byla u ségry. V metru jsem si prohlížela její fotky na mobilu). Pořád jsem na ni myslela. Ségra mi pořád říká, abych jí nechala Anču přes noc, ale já na to opravdu nejsem ještě připravená.
24. pro 2009 ve 23:12  • Odpověz
autor
Hezký večer,

u nás jsou Vánoce stále ve stavu marodění. Anežka se celý včerejšek pohyboala kolem teploty 38-39°C. Večeři jsme měli už v 17,30, protože v tu dobu jí zabral Paralen a byla jakž takž ok. Skoro nic nesnědla, ale na dárky se těšila. Zato otesánek Matouš snědl skoro celé file z pangase (kapra nemáme rádi, tak děláme pstuhy, ale dětem jsme dělali pangase, protože je bez kostí).
Rozbalování dárků bylo trochu hektický, protože Anežka byla zvědavá na další a další dárky. Největší úspěch u ní měla kuchyňka a u Matouše garáž na auta. Stihli jsme to tak akorát, protože asi půl hodiny po rozbalení jsme jí naměřili 39,5°C a byla úplně KO.

Dneska jsme měli jet slavit k mým rodičům, ale přeorganizovali jsme to. Dovezli jsme k nim jen Matouše a s Anežkou jsme jeli na pohotovost, protože Anežka měla v noci rovných 40°C. Tam jí vzali krev a dali nám jiná antibiotika. Máme čekat 24 hodin a pokud horečky nekesnou, tak máme zase přijet. Naši nakonec i s obědem a s dárkama přišli k nám, abysme Anežku dál nikde netahali.

Takže Vánoce jsou u nás letos opravdu žhavé :unamused:
25. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.