• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2008

(Zamčená)
7. ledna 2010 
autor
Dobré ráno,
Matouš vstával v 6,15 ale Anežka ještě spí. To teda čumím.
Andreo, u nás taky neplatí, že o kolik jdou děti později spát, o tolik později vstávají. Spíš si to Matouš dohoní na spaní přes den a Anežka je unavená dřív následující večer.
Heslo jsem vám poslala interní poštou.
4. led 2010 v 07:47  • Odpověz
Pěkný večer,
tak jak jste Jitko zvládli doktora?
Holky, koukala jsem na fotky, co máte v galeriích a zachvátila mně deprese. Jak ty děti pěkně sedí u stolu :confused: a nebo mají v ruce lžičku, kterou používají k jídlu :confused: Tak to já neznám... Viktor sedí v jídelní židličce jen když ho tam přidělám, když dostane do ruky lžičku, tak jídlo rozhází, nebo se v tom vrtá, ale nejí. Pokud má hlad, jí rukama a nebo ho musím krmit. Venku je stále zcela neovladatelný, chodí se a běhá si kam chce. Když se otočím a jdu na druhou stranu, tak bych čekala, že se bude bát, že mu maminka uteče. Ale on si jde klidně dál opačným směrem, ani se neotočí.
A bohužel ani u nás neplatí, že čím později jde večer spát, tak ráno déle vstává. Neumím si představit, vydržet to s ním každý den třeba do 9 hodin. Už v šest večer počítám minuty, kdy ho uložím a budu mít taky chvilku pro sebe.

Co jsem se vrátila z dovolené, tak nějak nemůžu najet na " pracovní" režim. Jsem stále nějaká unavená, bez nálady... A zítra je zase angličtina. Vůbec jsem se na to během dovolené nepodívala. :cry:
4. led 2010 ve 21:05  • Odpověz
autor
Tady je teda mrtvo.....

Kontrola na kardiologii měla docela dobrý průběh. Jen EKG se Anežce nelíbilo, ale i na to jsme ji dokázaly přesvědčit.
Výsledek je ovšem všelijaký. Ten otvor se uzavírá tím, že se na něj přilepuje cíp z jedné chlopně. Tím vzniká nedomykavost chlopně, která je prý ale menší problém než ten otvor. Bohužel v blízkosti téhle chlopně vzniká nějaké zúžení, které zhoršuje průtok krve. Takže budeme doufat, že se to s růstem a tudíž zvětšením srdce bude lepšit. Další kontrola za půl roku.

Od zítra jde Anežka do školky, tak jsem zvědavá, co zase přivleče a jak dlouho bude doma.....
4. led 2010 ve 21:14  • Odpověz
Ahojky!
Tak nejprve všem vše nejlepší do nového roku, co nejméně starostí s co nejvíce radostí!
My jsme vánoce prožili celkem dobře, Lucinka byla z dárků unešená a rozhodně nejvíc se líbila kuchyňka a panenka která zpívá prří prší, skákel pes,.... - ihned ji pojmenovala Anička a bez Ani si nešla od 24. ještě ani jednou lehnout. Potom jsme byli i našich v Praze, trochu mě tam přepadla nějaká viroza, tak jsme na hory jeli až 30., ale opravdu jsme o nic a ty Jitko nepřišli. Ven jsme se vždycky dostali až odpoledne a to jen tak na hoďku, prootže většino pořád pršelo. Až 1.1 jsme byli na večerním lyžování a v sobotu když jsmejeli domů, tak smaozřejmě začalo sněži. Opravdu letos měli být Vánoce o týden dřív a Silvestr o týden později. Když to tak shrnu, Silvestr až na počasí fajn. Bylo nás 19 dospělých a 6 dětí a Lucinka byla opravdu ve svém živlu. Jak byla mezi staršíma dětmi, tak se o hodně víc i rozmluvila. No a co se týká Vánoc, bylo to fajn, ale nějak mi k tomu letos něco chybělo, nevím, možná jen zima venku, možná více vánoční atmosféry, možná jak nás bylo 8 tak jsem neměla chvilinku času a snažila se aby vše klaplo, já fakt nevím. Teď tu sedím v klidu u PC, koukám na svítící stromek, venku je poprašek a přijde mi to víc vánoční.
Jinak jste si teda celkem za posledních 14 dní užívali nemocí a Helča brzkého vstávání, snad už jsou nemocní v pohodě a Viktorek se co nejdříve srovná. Lucinka teď spinká fakt ukázkově - večer před 7 jde spinkat a budí se ráno v 7 a v poledne tak kolem 1,5 - 2 hod. Nemůžu si stěžovat, snad opravdu dospává miminkovský spánek, kdy mě trénovala :slight_smile:.
Jediný co je s ní teď problém, tak jí chybí společnost a hlavně děti, tak se jí věnuji na 110% a nic neudělám. Ve čtvrtek jsem si zrezervovala spinning s hlídáním dětí, tak jsem zvědavá. Já na něj chodila před těhotenstvím aktivně, ale teď asi padnu, no a malé si myslím že to taky prospěje, doufám že nebude vyvádět, uvidíme.
No a v pátek jsme objednaný na očkování na spalničky, tak snad nebude na víkend žádná rekace, protože asi pojedeme do Phy, mamka má dneska narozky.
No nějak jsem se rzepsala, doufám že to není veliký pel mel, ale je hodně zážitků :slight_smile: a na vás ani nestíhám mos reagovat.
5. led 2010 ve 12:25  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mi tu autorizaci o den odložili, ach jo, už to chci mít za sebou.
Užíváme sněhu a Honzík chodí s Ájou bobovat, jen v práci nic moc, tam běhám s koštětem, škoda, že na něm neumim létat. V neděli začlo Honzíkovi téct z nosu, bála jsem se, že se mu něco rozjede, ale už je zase dobrej, tak si tady klepu do zubů, abych to nezakřikla.
Jíťo, tak to vás moc s tim srdíčkem nepotěšili, viď. Ale naděje umírá poslední, tak snad to bude za rok lepší. Moc to Anežce přeju, myslím, že jí bohatě stačí, že musí být celý život na dietě. Taky držim palečky, ať hned ve školce něco nechytne.
Helčo, vidim, že je Viktorek stejný divoch, jako Honzík. Taky u jídla neposedí, vydrží sedět tak nanejvíš 5.min. a pak za nim s jídlem běhám. No, měla bych být přísnější. Venku, když dělám, že mu uteču, tak mi zamává a v klidu jde na druhou stranu. A ještě je němej a žádné snažení opakovat. Kolikrát nechce říct ani co umí a má z toho strašnou švandu. Jen s tím spaním to je u nás lepší, jen kdybych si s ním nemusela chodit lehnout.
5. led 2010 v 15:35  • Odpověz
autor
Hezký večer,

ahoj Evko, máš to teda pěkně rozlítaný. Nevím, jestli bych si zvykla tolik cestovat a být pár dnů tam, pár dnů zase jinde,... Spaní ale máte ukázkový :slight_smile:
Jani, takhle ti napínají nervy,... :frowning2:

Holky, musím se pochlubit s naším nočníkováním. Petro, ty to radši nečti, vy jste jiný level :wink: Je to cca 10 dnů co nechávám Matouše doma bez plen a začíná se dostavovat první úspěch. Nebo teda druhý. Jako první úspěch jsem považovala to, že hlásí čůrání ve chvíli, kdy to pouští do kalhot. Je to známka toho, že si uvědomuje, že se něco děje. Jen to teda mělo zničující dopad na množství prádla k praní :wink: Dneska odpoledne měl ale několik úspěchů, kdy jsme ho stihli vysadit dřív, než to pustil. Taky mi přijde, že se mu zalíbil úspěch, protože to opakoval za odpoledne několikrát, přestože už ho stálo dost úsilí něco ze sebe vyždímat ;o) Po každém vyčůrání vstane a zatleská si :dizzy_face: Velmi brzo zjistil, že na povel "čůrat" se můžou všichni přetrhnout a slušně mě prohání. Jsem ale rozhodnutá to vydržet a vysazuju ho kdykoliv si řekne, takže i 3x za 5 minut.

Jsem nadšená z té nové pračky. Hodně teď využívám program na 15 minut, což je ideální na denní várku počůraných slipů a tepláků :grinning: To jsem u staré pračky neměla.
5. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
Pěkné ráno,
tedy já ho až tak pěkné nemám, protože jsem už více jak půl hodiny vzhůru. Proč ten náš kluk tak brzo vstává??!!!

Jitko, to je super, že slavíte první úspěchy. Snad se i u nás jednou dostaví. :wink:

Jano, to jsme ráda, že nemám ďáblíka jen já. Myslím, že nám v budoucnu chlapci připraví ještě mnoho perných chvilek.

Evo, Lucinka spí fakt luxusně. Moc ti to závidím.

Dnes jde Viktorek na kontrolu k zubařce. Už máme 11 zubů :sweat_smile: Tak bude mít co ukazovat.
Já nevím, jak přežiji dnešní den. Už teď jsme úplně hotová a to je ráno.
6. led 2010 ve 04:35  • Odpověz
Hezké dopoledne,
u nás to teď bylo na draka,Radeček opět v noci nespal a já neměla sílu skoro na nic,Helčo dost dobře tě chápu,když Viktorek nespí jak ti je. Je to 3 dna co jsem Radečka přestěhovala do svého pokojíčku a velké postele. Myslela jsem si že to bude lepší.ale moc jsem se spletla až dnešní noc byla celkem dobrá. Nejhorší je že stávkuje i s poledním spánkem :frowning2: ,je to dost nároční a člověk se vůbec nezastaví,ale zase na druhou stranu hlavně že mu nic není.
Silvestr u nás proběhl v normálu,od Vánoc máme dvě nové stolní hry a tak se hrálo jak o život,pak se pustilo pár rachejtlí a já jsem v 1 hodinu šla spát,protože jsem chtěla naspat,alespoň malou chvilku.
Děti už jsou ve škole Nelinka se moc těšila doma se vyloženě nudila,chtěla se prostě už učit,to zas nechápal Péťa tomu se vyloženě nechtělo.
V sobotu jedeme na den do Orlických hor trošku si zalyžovat a užít si snížku.
Jíťo to je super že si Matoušek zvyká na nočník,jen to chce opravdu vytrvat :wink: ,bude víc prádla,ale s tou novou pračkou to zvládneš.
6. led 2010 v 11:51  • Odpověz
Ahojky!
Teda já má na to počasí takový vztek! Dneska u nás napadlo min 10 cm nového sněhu a stále padá, hlavně že minulý týden nám na horách pršelo a sníh skoro nebyl. No nic, dopoledne jsme byly na prochajdě - no spíš se brodit a odpoledne vezmeme boby.
Petko ty hory tiše závidím, sníh určitě bude a jak jsme v Orlických byli, tak většina vleků na umělém stějně jezdila, tak si to užijete.
S těma plínama - Lucinka je nemá od srpna, ale je to tak, že ji vězšinou tak jednou za 2-3 hodiny posadím a ona něco vytvoří a nebo křičí ne ne ne ne a tak ji nenutím. Začátkem prosince jsem ji ale nechala a nedávala ji aby si konenčně spíš sama říkala a to ne, to se radši mpočurá, takže opět od Vánoc jedeme že ji hlídám a fakt se mi od Vánoc ani jednou nepočurala, ani venku (to ji plínu radši dávám) a ani při poledním spaní, ale prostě to psíš hlídám já než ona, takm nevím jestli todělám správně. Co se týká nočního spaní, Petko klobouk dolů před Radečkem, Lucinka má plínu přes noc durch, nechápu jak tu budeme učit.
Jitko, co cestování my nevadí, zabalím snad vše co máme a je to. Aspoň jem změna, jsem daleko víc mezi lidma a není to ten stereotyp, ale je fakt že jakmile se vrátím, tak je to hrůza. Praní, praní, žehlení, žehlení, žehlení a najet na takový ten klasický režim mi dělá celkem problém - hlavně vaření, zase nevím co vařit.
6. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
Holky pomóóóóc,
Viktor ráno vstával ve 3,55 a teď nespí a ani spát nebude. Těšila jsem se, že po obědě padne a já taky a on spát nechce. Dala jsem ho do postýlky, ale už je tam skoro hodinu a nic.
Já si asi půjdu uvařit kafe a budu doufat, že do večera neusnu někde za pochodu.
Jinak u zubařky to bylo dobrý, jen jsme tam docela dlouho čekali, i když jsem byli objedaní na 9 hodinu. Před námi tam byl nějaký pán fakt děsně dlouho. Nevím co mu tam dělala.... :confounded:
Evo, tedy Lucka je taky šikula, že je bez plínek. Ale já teď nemám sílu vůbec na nic, takže nějaké honění na nočník bych fakt asi nezvládla.
6. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem byla dnes na očním kvůli nitroočnímu tlaku. Oči mám naštěstí v pořádku. To jediné by mě donutilo přestat kojit. Moje nemoc mě už trápí dost, tak tohle by mi ještě scházelo.
Jinak Barča se začla v noci budit 2x na mlíčko a Anča začla vstávat kolem 7h (dřív si víc pospala) a k tomu ještě část noci prokňourá. Nevím, jestli se jí něco zdá, nebo co...
A od včera je dost protivná. Usíná mi před obědem, ale v kočáře na chodbě toho moc nenaspí, tak odpoledne kňourá a je na zastřelení. Celkově s Barčou momentálně dost řvou, až mám z toho kolikrát nervy jako špagáty.
Zítra jdeme s Barčou na naušničky.
Přes Vánoce jsem asi 2kg přibrala. Těšila jsem se, že skončí svátky a tím pádem i cpaní, ale spletla jsem se. V neděli jsem měla chuť na buchtu, tak jsem upekla kefírovou a ještě ten den jsem asi půl plechu snědla. Manžel měl z celého plechu necelé 2 řádky a já v pondělí dojedla zbytek. Dnes jsem si koupila 4 třené banánky, protože byly levné a snědla jsem samozřejmě všechny. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale na druhou stranu jsem byla na 3hodinové procházce s kámoškou.

Evi, to jste měli teda náročné Vánoce. To cestování musí být hrozné. Ale chápu, že v Praze máš rodinu a známé, nerozdíl od Brna.
Chtěla jsem se Tě zeptat, jestli si Lucinka hraje s kuchyňkou? Teď je v Pompu krásná na akci a já stále vymýšlím, co koupit Aničce k 2. narozeninám. Nejvíc by se mi asi líbil nějaký kroužek s cvičením nebo říkankami, ale když jsem je sháněla, tak byly obsazené. Na víc nevím, jak bych to dělala s Barčou. Na tchýni se nedá spolehnout.

Helčo, já si tady stěžuju, že se začla Anča budit dřív (kolem 7hod) a Vy vstáváte před 4h! :astonished: To by mě zabilo. Když se Anča vzbudí dřív, tak ji prostě ignoruju a ona si tam něco potichu žvatlá, nebo ještě usne.

Jíťo, to máte teda super program v pračce. Já mám snad vše kolem 2h. :confounded:

Jani, až budeš mít tu autorizaci, tak budeš mít víc pravomocí a zbavíš se koštěte? To s tím létáním mě pobavilo. :grinning:

Jinak co se týče nočníkování, tak chci začít v pátek (celý týden někam chodíme, tak to máme dost rozkouskované a asi by to nemělo takový efekt). Koupila jsem Anče devatery kalhotky, tak snad si s tím vystačíme.
6. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
autor
Hezký večer,
dneska se mi večer Modrý koník hrozně dlouho načítal. Manžel to okomentoval takhle: "A co se divíš. Matky uložily děti a sedají k internetu" :grinning: :grinning:
Jen u nás to neplatí, ukládal taťka. Já jsem byla pověsit v sušárně asi tunu prádla. Zítra odjíždíme na hory, tak potřebuju, aby bylo všechno čisté.

Helčo, to je teda zoufalý,.... Neuvažovala jsi o homeopatikách nebo nějakém podobném řešení? V těchto případech se myslím dává Sedalia. Je to sirup.

Evko, já jsem tohleto vysazování dělala s Anežkou. Vysazovala jsem ji od roka a ona se skoro pokaždé vyčůrala. Ušetřila jsem si tak plíny, ale nemělo to žádný vliv na to, kdy se to nakonec doopravdy naučila s tím říkáním. Anežka se to naučila dost pozdě. U Matouše to praktikovat nešlo, protože na nočníku sedět nevydržel. Až teď se to zlomilo a vypadá to nadějně.

Helčo, nebude teď někdy Viktorek slavit narozeniny?

Holky, chybí mi ta stará diskuze. Tam jsme měly na děti metříky a hned jsem věděla, kdy má kdo narozeniny. Neznáte nějakou jinou diskuzi, která by té naší původní byla podobná?

Dneska jsme byli plavat. S prosincovýma nemocema a svátkama jsme měli dost dlouhý výpadek. Bylo to znát a moc se mu nelíbila studená voda. Ale ve vířivce se zase rozjel.

Zítra mě čeká balení a po obědě jedeme. Petro, taky jedeme do Orlických hor, ale byla by to asi hodně velká náhoda, kdybysme se potkaly :slight_smile:
6. led 2010 ve 21:01  • Odpověz
Ahoj Jíťo,
dobrá diskuse je www.baby-cafe.cz
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5114
Když chceš něco najít, tak je dost přehledná.
Před 10h vyrážíme na naušničky.
Jo a nechala jsem Anču bez plínek, přinesla jí nočník a ona mi před chvílí počůrala nohu. Pře pár dny se vyčůrala do papasanu (křeslo) a ještě před tím si sedla na kbelík s kostkama a vyčůrala se tam.
:confounded:
7. led 2010 v 08:48  • Odpověz
Hezké odpoledne,
já jsem chtěla napsat včera večer příspěvek a vůbec jsem se tam nedostala,už jsem koukala ma diskuzi co vložila Andrejka a je moc hezká a přehledná,nepřesuneme se tam? Tahle je opravdu nepřehledná.
Andrejko co naušničky a jak to Barunka zvládla? Koukám že Anička se vyčůrá tam kam se jí zrovna zachce :grinning: ,chce to výdrž,vysazovat a nachávat ji bez plínek,je to pak jen o praní a hlídání,ale vyplatí se to.
Jíťo plavat začínáme až od 17.1. už se moc těším a doufám že to po tak dlouhé době zvládneme a nebude nám vadit studená voda.Kam přesně jedete do Orlických? My jezdíme do Zdobnice,jak jinak než k hajnému a mají tam poblíž vlek ideální pro děti.
Helčo Viktorek je fakt nezmar,Ráďa dnes spal od porodnice celou noc,sám ve svém pokojíčku. Nechceš to taky zkusit dát ho spát jinam? Ale měl teď dny kdy nespal v noci skoro vůbec.
7. led 2010 ve 12:23  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem založila novou diskusi na baby-cafe. Snad tam už zůstaneme.
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=2529173#2529173
7. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
Pěkné odpoledne,
Jitko, Viktorek měl narozky 4. ledna. Ale protože jsme přijeli z hor, oslava bude až tento víkend.

Dnešní noc byla docela dobrá. I když včera celý den nespal, večer šel spát až ve 20,30, protože se tu stavil manželův kamarád a Viktorek se musel předvádět.
Ráno vstával před šestou, takže jsem se docela vyspala.
Teď také spí.... Já doufám, že to máme jen nějaké přechodné období. Na podzim spal docela dobře. Ale pokud bude jeho nespaní trvat ještě několik dní, tak to asi budu muset nějak řešit.
Petro, vůbec nevím jak to jednou budeme řešit, až bude Viktor starší. Nějak si nedokážu představit návrat do ložnice. Manžel fakt příšerně chrápe a na dovolené jsme trpěla jako zvíře. Dokonce jsem přemýšlela, že s ním už na žádnou dovolenou nepojedu. Aby jsme si platili dva pokoje, to by se nám prodražilo.
Holky, o víkendu má hodně sněžit, tak si na horách užijete zimních radovánek určitě dost.
7. led 2010 ve 13:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.