• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Nik, koukala jsem na to video ze včerejška, jak se otočil a snažil se plazit - tak to je přesně naše Baruš, jen ona se na to břicho sama nedostane, ale je to úplně jak přes kopírák - ruce v puse a nohama se snaží odrazit a posunout :slight_smile:

Jinak Barča už měla dnes podruhé takové šedo zelené kakání, tak mám zase nerv, jestli to není hladové kakání, jestli nejí málo :frowning2: nevím z čeho by to bylo, zkoušeli jsme teda neúspěšně ty šťávičky, ale toho tak zbaštila možná 4 lžičky, tak by takové množství přeci nezabarvilo hovínko jinak, ne?
Ale jinak je spokojená, veselá...normálka. Ale ona právě jedla v 15h a pak až kolem půl 8 kaši...,. :unamused:
Tak asi zítra najedu na nějaký ten příkrm - mrkev...bojim bojim, že nám to vůbec nepůjde :frowning2:
6. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz
autor
ahojky
zdravím po dlouhém době, minulý týden jsem byla v Krkonoších, byly jsme 4 maminy a 5 dětí, Mariánka tedy nejmladší, ale zase jsem měla největší pohodu, je to stará chalupa, kde není elektřina, topí s v kamnech a nosí se voda ze studánky, ale je tam takovej klid a pohoda, mám to tam moc ráda. Sbírala jsem zkušenosti jak zvládat 2 děti najednou v praxi a taky tam byl Myšák, který je přesně o rok straší než M., tak jsem okoukávala, jaký to bude za rok. Jela jsem s kamarádkou Transitem, ten byl narvanej, táhly jsme i koupací kyblík - nádhera, mám radost, že jsem taky vyzkoušela, jídelní židličku z IKEA,ale Myšák vstával ráno brzo, kamarádka měla ohřátou vodu v termosce na ranní mlíko (než se zatopí v kamnech) a hned ho dala do židličky s tím mlíkem a mohla se jít aspoň vyčůrat a umejt, jinak měla celej den shon, spal pouze chvíli po obědě. Jak tam byly ty kamna a venku rybníček, musela mít pořád oči na stopkách, aby si nějak neublížil. Tomík byl skoro stejně starej, rok a 4 měsíce, to je takovej mamánek, že kamarádka ho pořád nosí na ruce a přitom třeba vaří, no blázen. :grinning: Pak tam byly ještě dvě holčičky, ty byly už 4letý, pořád Mariánku hladily a pouštěly jí hrajícího šaška, ona byla celá šťastná, že se pořád kolem ní někdo motá, má moc ráda lidi. :slight_smile:
Ve čtvrtek za náma přijel V. udělali jsme si výlet na Kuks, kde M. zvládla v pohodě 1,5 hodiny dlouhou prohlídku v Manduce, pak dodám fotky. Moc si jí tam líbí, jen pouze dvakrát kníkla v kapli, jinak pořád koukala ze strany na stranu. Zvědavec :grinning:
V pátek jsme vytlačili kočár na hřebeny a ujeli jsme asi 12km a v sobotu jsme se nechali vyvézt z Janských Lázní lanovkou na Černou horu (je 8 místná a bere v pohodě kočárky) a jeli jsme se nahoře podívat na výhled na Sněžku a pak jsme sjeli 7km dolů (vede tam asfaltka). Ještě jsme si projeli kolonádu dole v lázních. No nádhera. Dohodli jsme se, že v září si dáme další týdne v Krkonoších, že to bylo moc fajn.
Přijeli jsme v sobotu večer a v neděli jsme ještě vyrazili na dva dny do západních Čech, brácha táboří v týpkách u Plané u Mar. Lázní. Cestou jsme si udělali výlet v Plzni, jel s náma můj táta, tak občas hlídal M. v kočárku, s V. jsme teda byli v pivovarským muzeu a pak společně v hospodě na Parkánu na nefiltrovaný Plzni (měla jsem malou) a ještě u Salzmannů na dalším pivu a pän na náměstí v Katedrále a na věži a nakonec v cukrárně.
Pak jsme přejeli na tábor, M. poprvé spala v týpku, nabalila jsem jí fest, takže to přežila :grinning: Koukala se zaujetím do ohně, co to je :grinning:
Dětí tam tky blo spousta, nejmladší 7 měsíců a pak taky rok a 7 měsíců, ty maj v týpku postavenou cestovní postýlku, M. ji včera vyzkoušela dopoledne. Včera teda už pršelo. Teď jsem do pátku v Praze, ale v sobotu vyrážíme do Liberce kamarádce na svatbu. Já teda fakt neposedím doma :grinning: Ale M. je pohodová cestovatelka, je ráda mezi lidma, když jí někdo chová a směje se na ní, takže spokojenost na obou stranách.

S tou nelibostí vody je lepší vyzkoušet plavání v bazénu, protože někdy dětem pomůže ten pocit, že tam jste ve vodě s nima, ve vaně to je jiný. M. je teda nadšená, z toho tělesnýho kontaktu v bazénu, s vanou se to nedá srovnat. Dokonce si tak zvykla¨na mě,že když doma koupe V. musím stát někdy vedle, aby mě viděla, jinäk taky pobrekává.
Vojtovka je hnus, s tím souhlasím, já jsem to teda trochu flákala, teď přes týden, v těch Krkonoších byla zima na to svlečení, jen když se topilo v kamnech, tak jsem cvičila. Dneska jdem na rehabku, tak jsem zvědavá.
Jinak se s váma moc ráda sejdu, ale jsem bez auta, buď mě někdo nabere, nebo v dostupnosti mhd.
7. črc 2009 v 10:17  • Odpověz
ahojky téda terkyt to je popis :grinning: :wink: tak hlavně že ste si to všechno užili, jái odpočítávám dny do pátku, kdy vyrážím na ten wellness pobyt, už to potřebuju, jen škoda, že to není aspoň na týden :stuck_out_tongue_closed_eyes:

my s příkrmem nemáme žádnej problém, Julča zbaští malou skleničku mrkve s bramborem, dneska polovinu španátu, nejradši tu sladko umrkev potůrka, ale už je to v pohodě, příští týen začnem s masíkem...
7. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz
AHojky

Terko: dobrej popis...super,těším se na fotky :slight_smile:

Veru ahojík: tak už jedete na mrkvi taky jo? už dáš masíčko? já už zkusila taky...po měsíci příkrmů jsem dala masíčko :wink: a chutnalo...ale jen bílé maso :wink: kupuješ sklenky že????
7. črc 2009 v 16:28  • Odpověz
ahoj holky,musim se pochlubit,dneska se Oli poprve sam otocil na brisko.mam desnou radost.
nik,jite jen zeleninu,nebo uz i ovoce?A kolik toho tak das?Olimu cela ta sklenka Prvni lzicka nestaci,
snazim se teda i sama varit a sni-odhaduju-tak 180g.
Dneska mel tak 130g a vypil jeste asi 60ml mlika.Neni to moc?Moc nepoznam u toho prikrmu,
jestli jeste chce.Mam mu dycky dat radsi min zeleniny a pak jeste mliko,nebo radsi jen zeleninu?
Odkud mate tyto info?Me moje dr dala akorat reklamni letaky a to je vse... :angry:

ter:jsi vazne drsna,sportovec jak blazen.

ron:jedes na wellnes sama?
tak me napada,ze bych taky s nakyma kamoskama mohla vyjet na dovcu,akorat moje kamosky nejsou tak akcni,jako terkytka :wink:
7. črc 2009 v 18:33  • Odpověz
janko s kamarádkou :wink:
7. črc 2009 v 18:49  • Odpověz
Ahojda,

Ter: to tě obdivuji, já bych na tohle neměla :grinning: nejen že jsem domácí typ, tak ke všemu jsem i nějak zlenivěla :(

A kevšemu jsem si udělala z Jarouška mamaňáčka, tak s tím se nic podniknout nedá :sweat_smile:

Dneska jsem už chtěla praštit s Vojtovkou, jak jdu do koupelny, kde cvičíme, tak J začně už brečet předem a jak ho položím tak se hned chytne na hlavičce, kde mu natahuji tu krční páteř :cry: :cry: :cry: :cry: No a pak s ním cvič :cry:

Akras: co to kakání už je to OK??

Janka: gratulace k otočení :wink:
7. črc 2009 v 19:01  • Odpověz
ahojky, taky zdravím po dovči...bylo super, ale už je konec :sweat_smile: :sweat_smile: škoda
přečetla jsem jen poslední dvě stránky, jak koukám, rozmáhá se facebook...prý je super i na videjka,ale ještě jsem tam ani nenakoukla :sweat_smile: ..snad se někdy podaří :grinning:
s tím rodičákem dobrý!! já začínám 9.7...a žádost stačí podat na začátku srpna :sweat_smile: :sweat_smile: a v srpnu prašulky dostanu.
Já nejvíc z Tomíka žasnu při koju..napojený na cecek...a nohu si drží narvanou v uchu :grinning: :grinning: či u něj, musíme to zdokumentovat :grinning: :grinning: :grinning:

Ter ty jsi fakt blázen...mi připomínáš mou švagrovou..mě by to přivedlo do hrobu :grinning: :grinning:
7. črc 2009 v 19:08  • Odpověz
Jes: bohuzel, furt zelený :unamused:
Ale dnes moc hezky papala - 2x se najedla, když byla vzhůru, musely jsme překonat prvních asi 5min, kdy u toho dělala vylomeniny - furt se prohybá do mostu (staví se na hlavu :grinning: ), vyráží mi láhev, že jí úplně přelítla přes hlavu....ale pak dala celejch 150ml.
No a kaši teď taky super, z té je úplně na větvi :slight_smile: V poledne jsem zkusila brambor smíchaný s nutrilonem na kaši, tak pár lžiček snědla, ale pak začala úplně dávit (asi tam byl nějaký větší kousek a neumela to spolknout), ale tak dám zítra zase a uvidíme, pak přidám mrkev.
Tak doufám, že se to kakání zase upraví.

Vojtovka je marast - zítra jdeme na rehabku, tak jsem zvědavá, co zase dostaneme za cvik, Barča už taky ví, že jak jde na stůl na břicho, tak je zle :unamused:
Jani, super, že se přetáčí, Barča se přetočí z pasení na záda a jednou se jí povedlo i ze zad na břicho, fakt už jí chybí kousíček.
7. črc 2009 v 19:11  • Odpověz
Já jsem na rodičáku od porodu - na mateřskou jsem neměla nárok, ale dá se to zvůládnout, i když je manžel učitel :wink:
7. črc 2009 v 19:12  • Odpověz
Hojani, tak to dělá při koju, pěkný cviky- Baruš dneska objevila, že si může zavěšenou hračku na hrazdě přitahovat do ruky nohama, vydržela to dělat několik minut, taky legrace :slight_smile:
7. črc 2009 v 19:14  • Odpověz
Janka: nám stačí sta malá sklenka...měla by děcku stačit,já mu tam přidávám ještě bramboru i když v tom už je....určitě bych mu dala víc zeleniny než mlíka..to mlíko se snažíš odbourat..ale pokud ti sní celou sklenku,nedávala bych už mlíko a jen čaj..takto mi to řekla DR
7. črc 2009 v 19:16  • Odpověz
souhlasím s nikky, s tím, že já dám vodu a pokud se nenapije, tak zkusim mlíko, aby se aspoň trochu napila-tak vypije třeba 50 mlíka :wink: , zase dokud není maso, může se to mlíko k té zelenině kldině dát, pokud už je maso, tak spíš ne pač to už je moc bílkovin :wink:
7. črc 2009 ve 20:25  • Odpověz
Ronie. prosím nemáš tucha jak dlouho trvá to vyš. EEG? to jen abych případně věděla jak tam zkysnem.. díky...

jinač jsem si dohledala oč šlo s tím večerem...hm...to vypadalo joooo slibně :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: muselo to být perfektní... no mám se aspoň vydařila fajn dovča... :slight_smile:
7. črc 2009 ve 20:34  • Odpověz
autor
Ronii: fakt super večer a dostala jsi něco ty? Jinak si užij víkned!
Hojani: a nepršelo moc na dovče? Nám docela jo.
S Vojtovkou bych taky nejradši praštila :angry: Ale dostaly jsme dneska pochvalu. Třeba to má vliv na to, že se M. začala tak brzo otáčet. Zatím teda neprotestuje, když jí dám na podložku, jen mě štve, že se třeba směje a já ji tak rozčílím, že už se pak nesměje. Škoda.
7. črc 2009 ve 23:54  • Odpověz
autor
Přidala jsem fotky z prázdnin :wink:
8. črc 2009 v 00:57  • Odpověz
Dobré ránko,

Ter: nebolí tě z té kapsy na nošení záda?? Já v tom Jarouška nosím hodně často a záda mě bolí teda hodně :grinning: Jinak fotky jsou boží.. kyblík se Mariance zamlouval, že? :grinning:
8. črc 2009 v 05:47  • Odpověz
Dobré ránko,
Terkyt noi nejhorší byl začátek, jak bylo i chladněji, tak bylo šílené vlhko i na pokoji....každý den až na jeden jedinej sprchlo a jeden totál propršel, ale celkem nám to kupodivu program nenarušovalo....měli jsme pláštěnky, tak holt, když se bouřka přihnala, tak jsme vytasili igelit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nejakčnější to bylo asi na hrázi Vránova...to bylo docela hnus : my v tom údolí a ty blesky metaly jak šílenéé..to jsem se moc dobře necítila... :confused: a na ubytku byl vytápěnej venkovní bazén,takže se v poho mohlo i do něj, většinou jsme dorazili z výletu, šli se okoupat....a to už bylo temno :grinning: :grinning: ,ale koupačku jsme většinou stihli.... :wink:
No a v Brně u bratránka nás z grilovačky dvakrát vyhnal déšť a potřetí jsme se naštvali a seděli i v tom dešti :grinning: :grinning: za 10 min. bylo po něm :grinning: :sunglasses:
8. črc 2009 v 07:48  • Odpověz
Jes, mě taky z vaku bolí záda, ale my ho používáme vyjímečně... na dovči třeba na prohlídky zámků, mlýna.. a jak jsme byli na houbách...prostě tam, kde se s kočárkem nedalo... :wink: ..a to se stal nosičem tatínek :sweat_smile:
8. črc 2009 v 07:49  • Odpověz
ahojky

hojani-normálně kolem půl hodiny, pokud se ale hodně mele, čas se prodlužuje :wink: -jdete na spánkový nebo normálně za bdícího stavu?

terkytko-no dyť většina té zábavy byla i pro mě, krom padáku sem si užila všechno:slight_smile:)), týden před sem dostala prádlo a květinu k narozkám :wink: :grinning:
8. črc 2009 v 08:06  • Odpověz
Ron, ahojky, no to právě nevím...žádné spec. pokyny tam nemám,tak tipuji bdící
8. črc 2009 v 08:23  • Odpověz
jojo tak to normálka pač při spacím se nesmí část noci spát, Oliver by teda nevydržel, on je děsnej strašpytel, furt bojim bojim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2009 v 08:52  • Odpověz
Ron, no nevím co by dělala Niki...ale Tomík je malinkej,tak to snad vydrží :confused: ..

Já vím,že jak byla švagrová se synovcem, tak né že neměli spát v noci, ale měli přijet prostě s unaveným...aby vytuh tam,ale my žádný takový pokyn nedostali...
8. črc 2009 v 10:11  • Odpověz
Jo a nIki má taky nějaké bojácné - smutné období....už je totál nakvartýrovaná v ložnici... vpokojíčku bojím sama, jsem smutná...teď po dovči tam už nechodí usínat ani po obědě...jde rovnou za Tomáškem doložnice :sweat_smile:
8. črc 2009 v 10:13  • Odpověz
ter,mas boziiii fotky.se z vas prdnu,jste fakt bozi.ta noc v typku... :astonished:
a moc ti to tam s mariankou slusi v te manduce.vy mate dve?
8. črc 2009 v 10:19  • Odpověz
akras,tak jste fakt dobri,jak si pritahujete hracku nohama!
ronie,takze bez deticek,jo?tyyyyjo,tvuj chlap se teda pochlapil!:slight_smile:
8. črc 2009 v 10:22  • Odpověz
Ahoj holky,

tedy nikky, já to nepochopila s tím mlíkem...my tedy zůstanem na mlíku ještě do srpna, protože teď zas kojím víc než předtím..jsem z toho jelen :-/, ale jak odbourat mlíko? Vždyť mimi pořád nějakou dávku mléka denně potřebuje,ne?
Já si zas budu muset pořídit nějakou knížku :grinning:

Ter: No v tomhle tě obdivuju,já potřebuju teplou tekoucí vodu a postel s peřinama. Ve stanu jsem spala naposled před dvěma lety a minimálně dalších 10 let si to nezopakuju.
Ale podle fotek se to krásně vyvedlo a Marjánka byla spokojená. Fotka z týpka božíííí :grinning:

Jinak mi tedy vysvětlete....manduca je na nošení OK? Vždyť je mimčo ve svislé poloze a to se nemá....jsem z toho už jelen, co se smí a nesmí.

Tak já jdu zas za malým...s ním fakt člověk nic neudělá :grinning: :grinning: :grinning:
8. črc 2009 v 10:37  • Odpověz
Ahojky

tak jsme po 2 hexe a vážíme 7,30kg

Ter: super fotky,jak jsem viděla týpíčko,hned bych tam šla spát taky....kdysi jsme se ségrou jezdili na indiáncké tábory a miluju to v tom spát.. :dizzy_face:
8. črc 2009 v 10:38  • Odpověz
janko :grinning: neměl na výběr, bylo mu to oznámeno, on jede příští víkend pryč :stuck_out_tongue_closed_eyes:

hoj-jasné malý mimča to zvládnou v pohodě :wink:

peti-všechna ergo nosíta jsou v pohodě , ale na kratičkou dobu pro ty, kteří ještě sami nesedí, nicméně, pokud je to opravdu ergon.nosítko není ta páteř zatížená tolik-ale nosit by se tak mělo nejdříve v tom 5., 6. měsící, kdy už je to tělíčko trochu více zpevněné :wink: Myslím, že tak hodina denně v součtu -tzn po krátkých chvilkách je v pohodě, ti kteří ale cvičí vojtu a mají asymetrie, by měli počkat, j á Julču malinko nosim, pač prostě si to teď nějak umanula, ale je to jen pár minut denně :wink:
8. črc 2009 v 11:23  • Odpověz
Ahojda...

U nás se Vojta cvičí a fyzioterapetukta mi doporučila, ať raději používám toto než autosedačku či ty polohovací sedátka...
Já mám trošku jinou kapsu - nosím J naopak - zády k mému hrudníku a je to skoro jako nošení do klubíčka :wink:
Mimo jiné jsem dnes nasadila sporťák a světe div se, Jarouše konečně po 2 měsících v kočárku neřval :grinning:

Hoj: ty jsi také dobrodruh!!!!

Nik: pěkná váha :slight_smile: užjste nás dohnali :slight_smile: a výška??
8. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.