• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
nikky,napis ,prosim,ty rady ohledne prikrmu.ja jsem z toho furt rozpcita.
uz jsem mela asi davat maso,zloutek se bojim,kdyz jsme alergici.ja proste nevim.
dr mi vrazila akort reklamni letaky hami apod a jdem az za dlouho.a ted nevim,co mam tomu
drobkovi davat.zatim furt jen zeleninu.
davate furt jen cerstvou?jako nezavarenou?
jako ja se pak bojim mu davat syrove ovoce,pac ja mam na tolik veci alergii(jablka,tresne,broskve nektery...).ale pokud to proslo tepel.upravou,tak to muzu
11. črc 2009 v 15:01  • Odpověz
jankapavol
ta zelenina by mela byt tepelne upravena, jako uvarena, ze jo holky, nemely by byt syrová... nebo jak jsi to myslela

holky ode dneska jsem bez Vojtíška, je do zitrka u babicky, teda babicka chce do pondelka, ale to nevim jestli vydrzim, dneska jsme delali s manzelem zahradu, vecer jdeme na veceri a do kina a zitra budeme dlouho spat :slight_smile:
11. črc 2009 v 16:48  • Odpověz
jani, já myslím, že je to nějak tak, že maso začínáš dávat asi po měsíci se zeleninou (ale asi se nic nestane, když začneš trochu dřív, myslím, že tu některé holky taky dávaly dřív).
Zeleninu určitě převařit, s ovocem teda nevím, ale asi s tím nic nezkazíš, když to povaříž a uděláš pyré, já to s jablky budu taky určitě dělat, protože je manžel na ně alergický...tak pro jistotu. Ale třeba banán budu dávat syrový.
Jinak my nemáme mixér, takže vařit jen maličké množství mrkve a pak to mixovat takovou tou dlouhou "rukou" s nožema, která se napojí k elekt. metlám je šílený, tak jsem včera uvařila víc mrkve, rozmixovala a dala tady podle rady některých holek do dávkovače na led, zamrazila a super - dnes jsem vycvakla jednu a jen rozehřála :slight_smile: , tak akorát na porci, i když Barča ji teda nesní.
Žloutek nevím, jen že jednou týdně místo masa, ale tak daleko ještě nejsme a myslím, že se nic nestane, když ho dávat nebudeš :wink:
11. črc 2009 v 18:11  • Odpověz
jen v rychlosti,pač ležím,a nevím co dřív strčit do záchodu....
příkrmy: potom,co vyzkoušíš všechnu základní zeleninu a sní ti celou sklenku nebo porci,s přílohou ( brambor)tak přidat maso a už nedávat mlíko!!! nejdřív bílé maso ( kuře,králík,krůta) maso se smí až 4x týdně..pak mu dát 1x týdně vaření žloutek místo masa!!!od 5 měsíce dej i místo brambor rýži..pootm co vyzkoušíš bílé maso a nebude dělat problém,začni zkoušet červené maso......jakmile bude na červeném mase,tak začít dávat svačinky a odnaučovat o další porci mléka...přesnídávka,jogurt bílej.....ovoce...Ovoce už prej můžu dávat dávno (banán,jablko)
toto mi řekla moje DR :wink:
11. črc 2009 v 18:50  • Odpověz
Ahojky,

na www.kojeni.net je krásně rozpracované zavádění příkrmů a strava dítěte až do 2 let. Tak se můžete kouknout. :slight_smile:
12. črc 2009 v 09:36  • Odpověz
Krem, ahoj, jak je? Už jste zpět z nemocnine?
Dnes se mi o vás zdálo: jak jsi byla v nemocnici a já hlídala obě tvoje holky, nosila jsem je v různých krosnách a pak se Nikolka, Týnka a Barča zabouchly v bytě a šíleně všechny řvaly a já páčila dveře :grinning: ...mi normálně hrabe
13. črc 2009 v 11:37  • Odpověz
Caaaaaau holky...zdravime vas z Oravy.....je tady krasne teploucko....a ...no prose super.Tenhle vikend byl za nama manza...tak jsme trosku razili po vyletech...vecer dali maleho segre a zajeli si na vecu...a noc byla nase :grinning: skoro jako svatebni :sweat_smile: to odlouceni fakt zbira :wink:

Jo, co se tyce prikrmu....tak ja uz kaslu na nejake poucky, prirucky, knizky....uz mam toho plny zuby jak se silene vsichni rozchazeji v nazorech...takze my uz krasne bastime....i maso, i ruznou zeleninu i ovoce...piskotky...proste vse.Jasne ze zase ne nejak paty pres devaty..ale proste davam to dle vlastniho selskyho rozumu.Ted zacneme pomalu s mlikem a jogurtama.Asi vas nektere pohorsim...ale proste jsem se rozhodla...dela to tady tak i spousta jinejch holek...a vsem mimca prospivaji...ziji...a jsou stastne. :wink:

Ok holky...jdeme ven...je krasne...tak to musime vyuzit..pa pa zas nekdy.
13. črc 2009 ve 13:46  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, tak dneska jsme meli s muzem výroči svatby a víte co jsem provedla? no zapomnela jsem na to :slight_smile: takze ta kytka co jsem dostala od broucka me fakt prekvapila :slight_smile:

teuf ahoooooooj celkem ti zavidim, jak si uzivas

nik, jes holky - co takhle nejaky kafco, zmrzka a tak?
13. črc 2009 ve 23:32  • Odpověz
Míšo: taky jsem přemýšlela, že bychom mohly zase něco spáchat...
Co příští týden ve středu a třeba dendrologická zahrada v Průhonicích, popř. jen nějáké kafíčko jak navrhuje Míša?

Jinak u nás je s Adriankou už docela sranda, brebentí o sto šest, pořád se směje, vejská, válí sudy :slight_smile: sice pořád se mi budí dvakrát-třikrát za noc, ale naučila jsem se teď si s ní chodit ještě dopoledne lehnout, tak jsem celkem vyspalá.
Ve čt jdeme na druhou hexu, musím do práce si vyřídit rodičák, koupila jsem od jedné paní na MMB hrazdičku a na aukru pro sebe digitální foťák (jsem si udělala radost za porod :slight_smile: )
Taky jsme teď dvakrát byly doma = tam kde jsem se narodila. Mám tam čtyři kamarádky s cca stejně starými mimči. Každej den jsme chodily na zmrzku, na černý pivečko...prostě pohoda :slight_smile:

Dejte vědět, který den v příštím týdnu by se vám hodil a něco dohodneme :slight_smile:
14. črc 2009 v 10:21  •  2 děti  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:

teuf: jsem ráda, že jsi spokojená :slight_smile:

Na kafčo bych určitě šla, ale teď 14 dní nebudu mít auto, tak se nikam nedostanu :(
14. črc 2009 v 10:39  • Odpověz
Ahoj

Teufí: fajn,že si to tam užíváš :wink: :wink:

od včera jsem na RD no mazeccccccccccccccccccccccccc
14. črc 2009 v 10:48  • Odpověz
nik ja jsem na RD od zitrka :slight_smile:
14. črc 2009 v 10:49  • Odpověz
prior krome utery muzu kdykoli
14. črc 2009 v 10:51  • Odpověz
Cuuuuuuuuuuuus Pepickyyyyyyyyyyyyyyy :wink:

Hele..tady je dneska hic..33 stupnu..maras na Oravu :grinning:
Ja jsem na MD od 5.7 :wink: ...za cervenec mi priznali 5300 kc..a pak 7600 :sweat_smile: ale jeste cekam ze to snad alespon na tyhle 2 mesice prilepsi ta neproplacena dovca..kerou mi rozdeli ted dou dvou mesicu :wink:

Jo..asi se budu stehovat do Polska....lidi tady jezdi na nakupy jako sileni...a proc taky ne...Nutros za 32 zlotych :stuck_out_tongue_closed_eyes: jogurty, brambory.....zelenina..ovoce..fakt za babku.

Juuuuuu..vy se jdete sejit jo?Tak to zavidim...ale verim tomu ze az se vratim...tak taky v zari neco spachame :wink: to uz bude Sam fakt kluk jak buk...je z nej takovej mega mini obr... :grinning: ale linej..otacet se proste nechce...ale malem by uz chodil :sweat_smile: NO uvidime, jak to bude pokracovat.
14. črc 2009 v 11:12  •  2 děti  • Odpověz
Já jsem si byla vyřizovat rodičák včera a dnes mi volala paní, že od srpence mi to bude počítat... Jinak jsem včera jezdila s Jarouškem celý den po Praze a jak prostě není doma, tak nejen že nespal, tak odmítal i jíst :( A jen co jsme dojeli domu, tak se napapal a usnul.. No můžu já s ním někam jet? :sweat_smile:

Teuf: doufám, že budeš trénovat a v září dorazíš :wink: U nás se obracet také asi nebude :grinning:

Nik: jak ti je?
14. črc 2009 v 11:25  • Odpověz
holkýýýýýýýýý naši si berou večer Oliho, spáchejme něco do pátku, budu mít jen Julču tak se zvládnu snadněji přesunovat :wink: :slight_smile:
14. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz
ronie: za mě klidně..jen ve čtvrtek bych mohla až tak po 14hod.
14. črc 2009 v 16:07  •  2 děti  • Odpověz
holky se mnou nepočítejte..sice už jsme skoro OK,ale raději nikam nepůjdu,ještě by jste to vy a prcci mohli chytit..........

Jes: už fajn....dík i Kuba už kadí normoš :wink:
14. črc 2009 v 16:16  • Odpověz
ja bych mohla spis v patek, nebo zitra odpoledne
14. črc 2009 v 19:16  • Odpověz
Ahoj,
tak naše holčička se dnes asi 4x obrátila na břicho, hurááááá :grinning: , aspoň máme pro rehabilitační dr dobrou zprávu :slight_smile:

Holky, my včera byly s malou na koupališti na Petynce, to bylo tak fajn, Barunka se rozvalovala na dece a vždycky jeden hlídal a druhý plaval nebo jezdil na tobogánu, malá byla děsně hodná...
...ona je teď vůbec taková hrozně hodná, pláče jen když je unavená a u vojtovky, myslím, že se takhle srovnala od té doby, co má tu kaši a te%d i tu zeleninu...dnes proběhla brokolice s mrkví, mrkve ale musí být o hodně víc, aby snědla brokolici...trochu u toho kňourá, ale sní to, když to zapíjí.

Teuf, s tím jídlem s tebou jsem za jedno, proč to zbytečně řešit, když je dítko spokojené, pěkně papá bez problémů....u alergiků je to asi trochu složitější, ti musí dávat bacha. Ale supr, že jste v pohodě. :slight_smile:
...mimochodem, kde vy jste na tom Slovensku? My jedeme 25.7. Do Levoči na týden....nebylo by to někde poblíž? (já jsem zeměpisný analfabet, tak se omlouvám, jestli to je blbost, jsem líná kouknout do mapy :stuck_out_tongue_closed_eyes:)

Nakonec jsem sehnala v podstatě novou manducu za 1500,. od nějaké paní na mimibazíku, měla by tento týden dorazit, tak se strašně těším. Z tuhle cenu i kdyby měla zůstat pro další mimčo...
14. črc 2009 ve 20:11  • Odpověz
Jo a po téměř půlročním odsávání jsem odrovnala i druhý ventylek u odsávačky (prasknul), na netu prodávají náhr. díly a tenhle malej bílej špuntík stojí 45,- a poštovný 50,-, ale dorazí to tak za 3 dny, tak jsme na mimibazaru nakonec objednali za 500,- celou novou odsávačku, ale tu via s hodně kelímky (ne s lahvičkami), ty se budou hodit na papání a hned dnes ráno jsem si pro ni byla, takže můžeme vesele pumpovat dál :slight_smile:
Na Tom Slovensku už ale zruším odsávání v noci, abych se už taky vyspala, a uvidíme, jak dlouho se mlíko ještě udrží, když budu dělat větší pa\uzy....prý ale stačí odsávat 4x denně, aby se mlíko udrželo....
14. črc 2009 ve 20:16  • Odpověz
akras: gratuluju k přetočení.....
Levoča? Tam jezdí kolegyně,má tam rodinu :wink:
14. črc 2009 ve 20:24  • Odpověz
V Levoče má škola, kde pracuje manžel, partnerskou, tak tam budeme na intru ubytovaní zadarmo :slight_smile:
14. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz
autor
na Petynce jsem skoro pořád, většinou bez malý, když hlídá manžel, tak si jdu jen tak zaplavat a někdy i s ní. Konečně jsou taky pořádný vedra. Zítra tam jdeme s kamarádkou, budeme si hlídat holky navzájem. Koupila jsem si letos předplatný na 50 hodin, tak to musím stihnout proplavat :wink:
Dneska má M. v sobě třetí Hexu a Synflorix, tak snad na půl roku pokoj s očkováním. Kolem roku doporučuje Dr. dát žloutenku A. Havrix junior.
Akras: skvělá cena Manducy, já ji měla za 2200,-Kč, novou a černou, kterou jsem chtěla, aby to nebyla divočina a hodilo se to ke všemu.
dneska jsem poprosila kamaráda, co bydlí v Drážďanech, aby mi objednal tu jídelní židličku Stokke, konkrétně tuto http://www3.baby-markt.de/STOKKE+TRIPP+TRAPP+Treppenhochstuhl+Weiss+transparent+inklusive+Babyset+und+Stuhlkissen+Tales.htm
vyjde tam asi o 2 tisíce levněji než u nás, jako vždy :angry:
14. črc 2009 ve 21:05  • Odpověz
Ter: my budeme mít červenou, původně jsem chtěla hnědou nebo přírodní béžovou, ale co, to je jedno, cena fakt super a když bude další kluk, tak to přežije :wink:
Tak to bychom se tam mohly někdy sejít, já jsem´z toho byla nadšená, jak je to tam čisté a tak...už jsem dlouho na koupališti nebyla, tak se leccos změnilo... :sweat_smile:
14. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz
Ahoj holky,

jes: jaktože ti počítají rodičák až od srpence???
Já jedu na socku zítra, mám s sebou radši manžovu občanku.
A jak se jinak Jarouškovi jezdí ve sportáku, dost o něm už taky uvažuju, Davča mi už nechce ležet v kočáru.

Kdybyste šli do dendrologické do Průhonic, přidám se, jsem tam za deset minut :grinning: a pak znám dobrou restošku na oběd, se zahrádkou :slight_smile:

Mě dneska přišly věci pro Davču z Anglie. To jsem zas provětrala peněženku, ale máme kompleto čupr oblečení do 12 měsíců minimálně, něco do 18. Vždycky za to utratím peníze, které inkasuju za prodané věcičky :grinning:

Nik, je ti už dobře? Co to bylo? Střevní chřipka?

Šári, gratuluju k otočení.

My jdem zítra na hexu, bojím se reakce, snad to bude oK. Já mívám reakce jak HROM.

Papa a hezký večer.
14. črc 2009 ve 22:51  • Odpověz
Peti: neni..právě sedím už dlouhooo na WC a dlouho nevyjdu :frowning2:
14. črc 2009 ve 22:54  • Odpověz
niky a nechces zajit taky k doktorovi, aby ti nehrozila dehydratace, kdyz jsi z celyho bytu v ty nejmensi komurce...
15. črc 2009 v 11:33  • Odpověz
ahoj ahoj ahoj

tak jsem něco dočetla uf uf uf
Ron..to je pohoda mít jn jedno dítě cooooo???? :wink:
Nik...to není sranda, takhle trpět, tak aspoň brnkni mudrovi, třeba ti poradí :wink:

Holky, tak Bára nemá ještě ani jedno očkování, moje mudr nesouhlasí a propichováním toho vřídku, tak čekáme čekám a ono je to pořád blbý :cry: Mě by to neva, ale v září letíme za luničkem a to bych byla ráda, kdyby měla v sobě aspoń nějakou injekci chjoooo, to je teda mazec. Válí sudy, jenže ještě nepochopila, že podlaha je tvrdá, tak se majzne, začne ječet, no děs....

Teda příkrmy brrrrr, se mi do nich nechce...
Ron...je jdou příkrmy s dvěma dětmi? U nás bude nejhorší to, že Filip bude žárlit na to, co má Bára a bude chtít taky konzervičku, to bude džungle.

Jinak jsem zažila záplavy,máme u České Kamenice chalupu, to byla fakt rychlost. Nám se nic nestalo, ale spousta domů okolo hrůza. Fakt děsný :cry:
15. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz
Tak to chyb.sooorrrryyyyy :pensive:
15. črc 2009 ve 12:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.