• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
jes: pokud máš hlídání a láká tě to, tak jdi pracovat.. pro mne to na začátku byl úplný balzám, odreagování.

kremco: vám držím palečky, ať už je vše ok. já měla pocit, že ta tvá mudra dělala malé všechny možná vyšetření (až celkem neobvyklá...) ty máš pocit, že něco zanedbala?
my teď už druhý týden odsáváme a jsem z toho špatná :frowning2:

jo, už se přetáčíme :slight_smile: :slight_smile: poprvé asi před 14dny(to spíš náhoda) a teď už furt, akorát si někdy zapomene ruku pod sebou, tak se zlobí

přišly mi prachy ze sociálky... špatně spočítali mateřskou!!!! takže doplatek, ještě, že jsem si to kontrolovala
19. črc 2009 v 16:07  • Odpověz
akras ohledne cipku, byla jsem na operaci s tim, tak jsem se na tu vakcinu ptala svyho gynekologa a on mi rekl, ze jestli chci tak muzu, ale ze uz to u me nebude mit takovy ucinek... rikal, ze proste jak jsme uz sexualne cinny tak tam ten vir mame a spostec muze byt cokoli, treba i ta vakcina paradoxne...

jes: me pred 14 dny byla taky dána pracovni nabidka, nemit Vojtíska takhle malyho tak jdu a nevaham, protoze to byla nabídka, která chodí maximálne dvakrát za zivot :frowning2:(((((( ale ja jsem rozhodnuta s nim byt doma tri roky, tedy pokud to budem financne zvladat...
19. črc 2009 v 16:10  • Odpověz
hojani: u nás to nefunguje (už jsem to zkoušela i na řidiči cisterny a popelářovi), strašný konzervativec...jakákoliv změna , je změna ke špatnému...ani tím čelním si nenechá změřit!!!

jes: dík za tip..zítra koupím :slight_smile:
19. črc 2009 v 16:11  • Odpověz
Jes: tak to by bylo fajn.....babičky máš,tak proč ne?
19. črc 2009 v 16:12  • Odpověz
nik, teuf, kdyz jsem zacala davat prikrmy, mam davat ted mlicko porad 1 nebo mam davat uz 2? :sweat_smile:
19. črc 2009 v 17:09  • Odpověz
do 6 měsíců dávej stále 1
19. črc 2009 v 17:10  • Odpověz
nik dekuju jsi zlaticko :slight_smile:
19. črc 2009 v 17:23  • Odpověz
19. črc 2009 v 17:28  • Odpověz
momo: nemyslím, že zanedbala, ale já bych prostě už dávno dala normální léky a ne jen hedelix a libenar. V nemocnici jí nasadili normální léčbu a do týdne bylo po kašli a zůstala jen naše obvyklá zadní rýma. Kdyby dle mého nasadila léčbu hned a nenechala to táhnout tak dlouho, tak jsme vůbec v nemocnici nemusely skončit. To je můj názor. Jinak samo dělala veškerá vyšetření, která šla, za což jsem fakt ráda, protože aspoň vím, že malá není alergik ani nemá fibrózu a podobný svinstva. Jen prostě holt budeme mít asi pořád problém s nosohltanem jako u Nikolky a následně s mandličkama, které ji taky neminou. :-/
19. črc 2009 v 17:56  • Odpověz
cau holky,
nik a jes,prcci jsou fakt krasni,maji super kloboucky

jes,ja pujdu od ledna na pul dne a od brezna jeste na dalsi cely den...a uvidim,jak to pujde...
ron,myslim na vas,drzte se
aj vsechny ostatni holky,co mate nemocny prcky.teuf,teda ta vase bradavka,to vubec nevim...a na koznim vam nic nerekli???
nik,mate fakt super deckarku.ta ti s tema prikrmama paradne radi...kdyby se ti to tak chtelo sepsat....??
19. črc 2009 ve 23:05  • Odpověz
a mucosolvan je neco jinyho,nez hedelix
19. črc 2009 ve 23:09  • Odpověz
kremco: aha. My teď už druhý týden zahleněný a štve mne to. Chudáci děti.

Terkyt: ta židlička už úžasná, kamarádka ji mají už skoro 5 let a pořád super. Já ji chtěla kupovat u Mikiho, ale odradila mne cena v Čechách. ALe je fakt super.
20. črc 2009 ve 14:14  • Odpověz
Misulko..netusim, co mas ty za mliko....u sunaru je to tak, ze s prikrmem prejdes na sunar od 4 mesice.Ale nutros myslim mate do 6 mesice porad stejnej :wink:

Nik..ok...sice nam cerveny maso moc nechutna...zkusime to.

Holky...ja jsem K.O...celou noc jsem mela zimnici a horecku 39.5....neklesala...dneska od rana 38.8....takze jsem musela na pohotovost a prejit na antibiotika.Uvidime do zitra, jestli budou ty horecky porad trvat a nepujdou dolu, budu muset do nemocnice na kapacky.

Sam porad desne kasle...takze skocim zitra i s nim k prakticky, abych vedela co a jak.

Jankapavol....dneska jsem se radila s detskou lekarkou...a ta mi potvrdila, ze hedelix i mucosolvan jsou na stejny baze...

Ron...doufam, ze u vas je uz mnohem lip...a mate nejake super pozitivni zpravy :wink:
20. črc 2009 v 17:02  •  2 děti  • Odpověz
Jo...Sam porad pres den pospava a v noci nespal od pulnoci..takze nasi meli co delat...furt se tlemil...a chtel se hrat...ja byla nepouzitelna a taky ho nechci jeste vic nakazit.Jenom doufam, ze si kluk neprehodil rezim :sweat_smile:
20. črc 2009 v 17:04  •  2 děti  • Odpověz
teuf,je to skutecne neco jineho.
hedelix je jen podpurna lecba,je to fytofarmakum,extrakt z brectanu,plus nejaky flavonoidy

kdezto mucosolvan ma ucinou latku ambroxol,coz je metabolit bromhexinu.je to mukolytikum.
proste je to uplne neco jinyho.mozna te dr spatne pochopila...

tyjo,to je sila,ze jsi tk nemocna.chuderko.tak se brzy uzdrav!
20. črc 2009 v 19:12  • Odpověz
Ahojky

Janka: co chceš sepsat?to co mi radila DR a jak jsem to dělala?

ohledně mlík: ano,sunar dělá již od 4 měsíce,ale Beba a Nutroš až od 6 měsíce,proto jsem psala,aby Míša dala 2 až po ukončení 6 měsíce...U tebe Teuf je to něco jiného,ty jsi na sunaru a ten je od 4 měsíce :wink:

já tu mám mamku a ségru až do zítra,pohoda největší....až na to,že mě bolí v krku a mám tam čeoy,takže zda mi pukne angína,půjdu si šlehnout :angry: já a angíny jsme velké kámošky :angry:
20. črc 2009 ve 20:00  • Odpověz
ahoj holky

teuf diky, jojo jsme na nutrosi, at jsi brzy zdrava ty i broucek

jinak mrkvicka dneska mela celkem uspech, dala jsem trosku pred mlickem a to zas az tak skvele nebylo, to spis knikal, protoze mel velkej hlad, ale zbytek dopapal po mlicku a to si teda pekne mlaskal, az me to prekvapilo,

dneska jsem nakoupila dalsi zeleninu a mam navareno do mrazacku

a jestli by nekterou z vás zajimalo jak je to s dusicnany v domacku varene strave, tak se kouknete sem http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych-prikrmech/ fakt zajimavy cteni
20. črc 2009 ve 20:41  • Odpověz
nik ted jsem si precetla o tve angine, to je mi moc lito, neni tech nachlazeni nejak moc? ty si to pekne vybiras, minuly tyden strevni potize a ted krk... :frowning2: teufik to samy... hrozny

ronie co vy? co julinka...
20. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz
Ahojky tety,
tak jsem vás konečně přelouskala :grinning:
Ron: moc moc držíme palečky, ať má Julinka co nejlepší výsledky..
Teuf: ať je ti taky líp a všem co jste nemocní, tak y mě topřekvapuje kolik toho lítá :cry: .
Příkrmy už dáváme taky, Barči moc nejedou, ale statečně je papá, večer jí dávám na lžičce kaši tu miluje, jen co vidí svou lžičku má otevřenou pusinu, tak to ze začátku dělá i u mrkvičky než zjistí co to je :grinning: .
Na bříško se otáčí už asi 3týdny, ale dneska poprvé se ototčila i zpátky, ale spíš to byla náhoda :slight_smile: .
Míšo hoď nějaký receptík nebo jak dlouho vaříš? já jsem zatím dávala Hamánka, ale jak bude všechno čerstvé, že bych taky zkusila něco vyrobit :wink:
20. črc 2009 ve 22:02  • Odpověz
nik,myslela jsem ty rady sepsat
napr.maso,ovoce,kase-odkdy,jak casto...muze hrasek?repu?

holky,mysite,ze kdyz kamoska dava sunar,tak od te doby,co zacne davat dvojku,uz MUSI prikrmovat???
nebo muze az za dva mesice?

mne to vareni Oliskovi zacina bavit normalne.akorat mi vadi,kdyz uz breci hlady a ja teprve dovaruju,to mam pocit,ze do toho zacnu snad i dychat,at je to rychleji :grinning: pak to vsechno lita,jak mixuju a chladim,vsecko pada.no konec.
my ted teda ujizdime na cukine.i pro Oliho je to fajn,je to takovy jemnoucky,dobry,proste fajnova zelenina.aj s emu ji zavarila a pak treba uvarim jen brambor a mrkvu,rozmajdam(nebo mixnu),a pak do toho primichnu zavarenou dusenou cukinu,ta to i zchladi a muzem hned papat
20. črc 2009 ve 22:16  • Odpověz
autor
Ahojky,
teda 4 dny tu nejsem a takový hrozný zprávy :cry: Co na to říct, držte se a prckové taky, snad to bude dobrý.
My jsme teda měly očkování úplně v pohodě a to i Hexu a Synflorix dohromady.
Byla jsem teď s kamarádkou na chatě, v sobotu jak pršelo jsme absolvovaly prohlídku na Konopišti, Mariánka byla hoďku v Manduce a dokonce tam i usnula, takže zlatíčko, těším se, až jí budu v budoucnu říkat, že tady už byla na prohlídce v 5 ti měsících :grinning:
V sobotu jsme daly výlet v Jevanech kolem rybníků, bývalého Gottlandu a Svobodovy vily, asi 12km a dneska výlet asi 7 km + aquaprk v Čestlicích. Ten doporučuju, šel s náma i manžel, vzali jsme M. v autosedačce a byla jsem s ní asi 20 minut v bazénu, kde je teplá voda, byla tam jak atrakce, každej čučel, jak plave na zádech a jí se moc líbila ta teplá voda, pořád se smála.
Prior, Akras: zkouknu ráno počasí a dám vědět, co a jak.
21. črc 2009 v 01:29  • Odpověz
ahojky no Julča je na tom furt stejně, záchvaty ne, léky zabraly, teploty furt kolem 37, takže se bojíme, že nám neudělaj tu rezonanci, modlim se, aby nás dnes pustili na noc domů, pač se potřebuju vyspat, máme totiž nově spolubydlící a holčička celou noc nespala, sem nezamhouřila oči :pensive:
21. črc 2009 v 06:49  • Odpověz
ronie,takze uz mala vypada v pohode?po tych lecich na ni neni nic znat?nebo je spis asi takova spava,ze?usmeje se aspon nekdy?moc ji od nas pozdravuj

ter,nemas fotku z plavani z Cestlic?muselo byt super
21. črc 2009 v 08:17  • Odpověz
ahoj holky

zipik, zeleninu poradne ocistim, z mrkve vykrojim stredy po cele delce, kvetak, brokolice - tady jsem urezala jen ruzicky, snazila jsem se aby mi tam zbylo co nejmin kostalu, cuketu jsem oloupala, nakrajela jsem to vzdycky na maly kousky a varila dokud to nebylo mekke, rekla bych skoro rozvarene, pak jsem to pasirovala pres cednik - to bylo asi nejhorsi, varila jsem to v kojenecke vode, pak jsem tomu dala ne uplne tekutou ani uplne hustou konzistenci pomoci ty vody ve ktere jsem tu zeleninu varila, pak jsem tam kapla par kapek olivoveho oleje a sup s tim do tvoritek na led :slight_smile:

nebylo to tak strasny, rekla bych, ze ve vetsim mnozstvi to bylo zkousnutelne, nez varit malinko na 2- 3 dny, jen brambory nejdou zamrazit,

terkyt díky za skvele spravy, s vojtou jsem si furt rikala, ze bychom mohli nekam do bazenu, takze vyrazime do cestlic :slight_smile:
21. črc 2009 v 09:07  • Odpověz
jo a ty recepty, tahle stranka mi prijde dobra http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/
21. črc 2009 v 09:08  • Odpověz
ter: dneska to na koupání moc nevidím. Domluvila jsem se jeste s jednou maminkou, že zajdem ro riegráčů na jedno...tak kdyby se vám (komukoliv) chtělo, můžete se přidat. Sraz máme v půl druhý na I.P. Pavlova.
A zítra jdeme na koupák do Kobylis. Rovněž, kdo chce, může se přidat :grinning:

Ron: tak snad už ty zprávičky od vás budou jen a jen lepší...hlavně, že ty léky zabraly...

Nevím zda jsem to tu psala, ale já se znovu plně rozkojila...už víc jak týden jsem po kojo nedala láhev. Jen na noc jí dávám, ale to spíš z mé pohodlnosti. Maličko mě mrzí, že až teď, kdy budu za chvíli dávat přikrmy, ale co, kojit můžu klidně do roka :slight_smile:
21. črc 2009 v 09:26  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,zdravím a přišla jsem se podívat co ron a julča,holky pořád na vás myslíme!Veru, je super,že mamča je dr., to je obr výhoda, držím palečky, at je Jůlinka v pořádku.

Holky,já vás obdivuju,bych s malým do veřejného bazénu nevlezla, sama se často ekluju.
My chodíme k sousedům než budeme mít vlastní. A nebo jen do hotelů.

Prioritko, kojení super!

no mám novinku...mladej pán leze po obýváku, tak za ním chodím jak policajt a už mám 2 kg dole,juppí.
21. črc 2009 v 10:15  • Odpověz
Miso tu cuketu davas celou, nebo se stred vykrajuje jako u mkrve?
21. črc 2009 v 11:16  • Odpověz
zeez, dneska jsem ji delala, byla jsem presvedcena o tom, ze ji budu muset vydlabat ty seminka jako se to dela u okurky, ale seminka jsou tak malinkata, a z cukety by mi nic nezbylo, ze jsem to riskla a uvarila v podstate celou, a nakonec jsem byla rada, protoze kdyz jsem to pasirovala, tak mi v sitku zustavaly ty zilky se seminky, nebo jsem aspon mela ten pocit, takze z cuketky mam krasnou jemnou kasicku, a je i narozdil od brokolice nasladla, kvetak je taky nasladlej, tak by mu to mohlo chutnat
21. črc 2009 v 11:42  • Odpověz
jo,cuketa je fakt super.my mame na zahrade vlastni,a kdyz je cuketka mlada a mekka,tak taky nevydlabavam,ale kdyz uz je tuzsi a ma velka semena,tak to vydlabu lzici.
miso a proc to nemixujes tyc.mixerem?ja to delam tak.a kdyz jsem to zkousela jen rozmackat vidlickou,tak jsem neuspela,Oli se zakuckaval a proste to nebylo tak dobry.mysim,ze to ani moc dobre neztravil.

ronnie,ty jsi Verca?to jsem vubec nevedela.nase souseda ma psa ronnieho,tak se mi to hezky pamatuje :wink:
petron,chces rict,ze maly lozi???to myslis vaze?tyjo!!!

holky,my jedem na hexu...
21. črc 2009 v 11:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.