• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
ahoj holky, já když se ptala mudry někde na netu na golfky, tak mi napsala, že polohovatelné jsou mnohem vhodnější než autosedačka, bo dítě by v ní nemělo být déle než 2-3 hodky, myslím tím bez přestávky. Pak se mají narovnat zádička přesně jako u krosen, nosítek a šátků. :slight_smile:

Nik,gratuluji Kubíkovi k zoubku, my máme furt jen ty čárky....

Ronie.držím palce, aby to trápëní už skončilo

Jo a my se zeleninou začneme v sobotu.

Papa.
30. črc 2009 v 10:11  • Odpověz
Ahojda holky,

chci se zeptat, jdu si vyřídit rodičák, ale teď si nejsem jistá..ten papír o výši mateřský, resp. nároku dávky na den mi potvrdí zaměstnavatel nebo sociálka???Jsem to hodila do práce, ale možná jsem s tím spíš měla zajít na sociálku...

Peti: ahoj kočko...tak my dnes máme v plánu lítání po dalších koupelnových studiích a skladech...už mě to přestává bavit. Pořád se nějak nemůžeme shodnout. Včera poprvé jsme vybrali stejný obklad - od polskýho výrobce Paradyz, teď jen ještě kde bychom ho mohli vidět, protože všechny obchodníci v ČR nabízejí POUZE Rako a to mě neskutečně vytáčí. Za a) je to drahý jak prase a za b) se mi tam líbí tak dva - tři obklady. O víkendu je u nás pouť...kdyby jste si chtěli s rodinkou udělat výlet, srdečně vás zveme :slight_smile:
30. črc 2009 v 10:31  •  2 děti  • Odpověz
Holkyyyyyyyyyy cus....

zitra jedeme zpatky na Oravuuuuu...a vratime se az v zari.
Momo..nemysli niky...ze 2 slozkovej je maso + zelenina...a 3 slozkovej je maso+zelenina+brambor, nebo ryze, nebo testovina? :sweat_smile: netusim

Misulko..abych pravdu rekla...ja nic nevazim...nemerim...proste nas jidelnicek je takovej, ze..:

06:00.....180 mlika
09:00.....banan + jablko
12:00.....zelenina+maso....nebo brambor+ kompot....nebo zelenina s vejcem....nebo polivka.....
15:00.....kase...nebo ovoce...nebo presnidavka
18:00.....180 mlika

nevim, zda je to spravne...nebo dle norem...nam...teda hlavne malemu to takhle vyhovuje.Jidlo mu spis varim, ale na obed mu staci ta vetsi sklenka od hami, kdyz nevarim.Pak uz dostane jenom caj...ale i ten malokdy, pac mi ho vzdy vyblije.

V nedeli mame pul roku...takze chci zacit uz davat bilej jogurtik....nejvic miluje kornoutek od zmrzliny :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ronie...andilku, tobe preji hoooodne nervu, sily a nadeje...ze vsechno se jednou skonci a vy uz budete jenom zdravi a stastni :wink:
30. črc 2009 v 10:35  •  2 děti  • Odpověz
Aliku..ne ne...o vysi denniho zakladu rozhoduje zamestnavatel....mne davali papir i na rok 2008 i 2009...jelikoz jsem nastupovala na MD 21.12.2008
30. črc 2009 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky

Momo: 2 složkovej ( zelenina a příloha) 3 složkovej ( zelenina,příloha,maso) :wink:

Pri: papír o příjmu do práce-..oni ti musí potvrdit výplatu na den,néé sociálka..socka přece nemá tvé denní peníze nikde napsané

Peti: kujem...no hele on ho nemá venku,ale prosvítá tam a když přejedu nehtem,tak cítím,že to neni mekká dáseň,ale něco zubovatého :grinning:
30. črc 2009 v 10:37  • Odpověz
Alik....dostala jsi tu moji IP ohledne ceny toho babylonu? :wink:
30. črc 2009 v 10:38  •  2 děti  • Odpověz
Nikus...jsem sikula...jsem te pochopila :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:

Hele..my ani zub...ani otaceni...ani prd :sweat_smile: ale je hodnej...holky...ja opravdu muzu rict..ze mam zlaty dite :zipper_mouth: tfuj, tfuj, tfuj.... :sweat_smile: To co jsem si prozila na zacatku....se snad uz nevrati...
30. črc 2009 v 10:40  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky Teufffffffffffffffffffffffffff :dizzy_face: :dizzy_face:
30. črc 2009 v 10:41  • Odpověz
teuf: ano dostala :slight_smile: díky!!! Pošli mi prosím číslo účtu, pošlu Ti penízky na účet...nebo počkám až dojde ten sunar a pak zúčtujeme najednou???
30. črc 2009 v 10:42  •  2 děti  • Odpověz
niikkyy, teuf: díky...to jsem ráda, že nejsem hňup :slight_smile: teď je jenom musím v té práci trochu popohnat...příští týden jí bude 22 týdnu, což je nejzažší termín pro podání žádost pro zrychlené čerpání rodičáku...
30. črc 2009 v 10:43  •  2 děti  • Odpověz
Jooooooo Misule...a co se tyce cestovani...na Slovac jedeme tak 6-7 hodin....nekdy to vydrzi cele...nekdy hold zastavime...a dame bud banan..nebo sunar....a jedeme dal :wink: Mame spis problem...ze nam je male vajicko..takze zitra uz bude muset bobek jet v normos velky autosedajde ve smeru jizdy... :frowning2:
30. črc 2009 v 10:43  •  2 děti  • Odpověz
super,že je Samík hodnej :slight_smile: jídelníček máš super....
my máme :
8.00 - 180 mlíka
11.00 - 180 mlíka
14.00 - zelenina
17.00 - jogurt,přesnídávka nebo ovoce
19,30 - 210 mlíka a nebo kaše na noc

a nebo když dopo dlouho spí,tak vynechávám mlíko v 11 a má třeba ve 12 uý zeleninu a pak cca v půl 3 mlíko trochu a pak od 17 hodin dle plánu :wink:

jéé chutná mu kornoutek jo? superka :grinning:

hele mě jogurt nechce Holandia teda,tak zkusím activii popřípadě tu slazenou...ale koupila jsem přesnídávku jablko jogurt a hele dlabal jak o život
30. črc 2009 v 10:44  • Odpověz
Pri...ok Aliku...muzeme to udelat tak...az dojde sunar...mne tedkom ty penize netlaci :wink:
Aliku..popozen....je...poradne..at to hezky ztihnes :wink: Jinak co se tyce vybavy baracku....je na prd..ze to Polsko mate tak daleko...my nakoupili vse tam :frowning2:
30. črc 2009 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz
pri: hele ale to neni dle věku dítěte ten rodičák,ale ode dne nástupu na mateřskou
30. črc 2009 v 10:45  • Odpověz
Teuf: neznáš nějaký dětský obchod v Polsku u Wroclavi nebo tam někde??
30. črc 2009 v 10:47  • Odpověz
Nikus...to jooooooooo...presnidavky mu taky chutnaji....Sam uz pomaly sni i mne...jak ze zacatku nechtel nic..tak ted by bastil vse...a nejhorsi..kdyz vidi nekoho jist... :sweat_smile: slinta...a kouka na nej....az mam dojem..ze mu prijde spatne :wink:

Holandiu zkusim...a hodim mu do nej trosku domaciho dzemu..kdyztak :wink: Ale zatim nejvic miluje uvarenej brambor a jablecnej kompotek :grinning:
30. črc 2009 v 10:47  •  2 děti  • Odpověz
No já mu budu muset ten Jogurt taky ochutit a nebo tu sladkou activii ale ještě zkusím obyč activii a zda mu nepojede,ochutíme třeba ovocem nebo tak :wink:

super že tak papká...Jakub taky každého hypnotizuje když jí a polyká s náma..pusu dokořán a ječí :grinning:
30. črc 2009 v 10:48  • Odpověz
ja zjistim.....ale myslim...ze i ten odkaz..co jsem kdysi posilala..meli pobocku ve Wroclavi....

nikus....ja mam akorat problem...ze nam nesedi kase....Sam po nich hodne blije...Mam nakoupene Sunarky...ted jsem koupila jeste Nestle a od Nutrosu..tak jsem zvedava....No Sunarky budu muset prodat...alespon snad za 40 kacek se mi to povede :frowning2:
30. črc 2009 v 10:49  •  2 děti  • Odpověz
teuf: ok :slight_smile: díky!

niikkyy: já dostala takový papír z OSSZ, kde je napsáno, že žádost musí bý podána druhý měsíc po dni, ve kterém dítě dosáhne 22týdnů věku dítěte...což ještě ani nemáme...tak snad to bude OK
No nic, jdu si s ní lehnout ať usne...
30. črc 2009 v 10:50  •  2 děti  • Odpověz
hele já mu to střídám..kaši co 3 den.....a hodně mu to zahuš´tuješ? a máš ovocné???

joo a máš ten odkaz??
30. črc 2009 v 10:50  • Odpověz
tak to nevím,...já to musela podat cca měíc před koncem MD
30. črc 2009 v 10:51  • Odpověz
Holky....ja jsem uz z toho vul....ted segra donesla z lekarny nestle...svestvkovou kasi a sladke sny...a instatni krupici..tak jsem zvedava...ale vsechno by se to melo delat s bebou...a my mame sunar...na infolinku se nedovolam.Hlavne, kdyz mi to vcera v lekarne ta koza objednavala...rikala, ze je to priprava s vodou...buchta jedna...

No nic holky...kdyby jste nektera chtela Sunarku ruzne druhy od 4-6 mesice....ozvete se...dam je po 40 kc :wink:
30. črc 2009 v 10:58  •  2 děti  • Odpověz
cau holky,
díky za vysvětlené 2 a 3 složkého příkrmu :slight_smile:

ted jste mne ale úplně vyděsily tou žádostí o rodičák, já jej ještě nepodala, a to nám už bude půl roku v neděli a MD skončila 16.7.....chci jít na 3roky, tak snad to bude ok...jdu tam volat.

Pri.:zrychlenou formu , myslíš 2roky rodičovskou?
30. črc 2009 v 11:05  • Odpověz
Momo: ano, na dva roky. Triletou Ti daji automaticky
30. črc 2009 v 11:09  •  2 děti  • Odpověz
nik, teuf, diky

takze 125 g a uz zadny mliko... dobra, ja mu to reknu :slight_smile: uvidime co mi na to povi :slight_smile: jinak pres den vypije tak 200 ml vody a normalne mlíka k jednomu jídlu tak 150 vody a zbytek nutros (takze je to 180?) a papa uz zeleninu s bramborem

4.00 mlíko
8.00 mliko
12.00 zelenina + mliko
16.00 mliko
20.00 mliko
30. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz
miso..150 jedl Jakub taky a těch 125g zeleniny odpovídá dávky mlíku 150ml...takže dej jedině čajík na docpání :wink:
jak dlouho už jste na zelenině?kvůli masu
30. črc 2009 ve 12:46  • Odpověz
jééé, to jsme si pospaly...ale jsem jak praštěná palicí :grinning:

Když už se bavíte o těch jídlech...mě teď poslední tři dny Aduš jí jak mravenec = strašně málo. Za 5 minut už je jakoby najedená (kojím) no zdá se mi to málo, ale je fakt,že ty tři - 3,5 hodiny bez jídla pak vydrží, tak snad se nají dost...my s příkrmama začneme až tak v půli srpna...zatím jí moje mlíčko stačí. Odkládám to co to jde :grinning: Ona má sice 6kg, ale při 70cm je fakt hubeňoučká...Dr. mi řekla ať dám na svůje selský rozum a nic nehrotím podle knížek...a můj selský rozumi mi říká ať s příkrmem ještě počkám...tak čekám :grinning:
30. črc 2009 ve 13:38  •  2 děti  • Odpověz
nik, ted v sobotu to bude 14 dni co ji zeleninu, mame za sebou teprve mrkev, bramboru, cuketu a dneska spenat...
30. črc 2009 ve 14:24  • Odpověz
hmm...tak jsme hňup, protože to potvrzení skutečně vydává OSSZ na P8, která mi mateřskou vyplácela...ach jo :frowning2:
30. črc 2009 ve 14:25  •  2 děti  • Odpověz
Prior: já ten papír dala do práce a oni to poslali na OSSZ a zase zpět do práce... Jinak mě Jaroušek taky málo pije - snad jen 3-4x za den a jen si cucne jak píšeš ty.. Dnes dám prvně na noc kaši a uvidím jestli se něco změní - máme totiž už 4 den tmavozelenou stolici..
Ještě se ti Adrianka vejde do té hluboké korby??? :grinning: A vůbec jak ti to dopadlo s tím kočárem??
30. črc 2009 ve 14:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.