• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
anevo sem to špatně pochopila a vy jste od začátku na UM a ty problémy přišli najednou? :confused:
31. črc 2009 ve 14:59  • Odpověz
nn ronie my krmili MM a dokrmovali UM ale zacal mi blinkat po mem mleku tak jsme zkouseli davat pul na pul MM a UM ale to nechtel a MM nechtel ani samotne a Nutrilon vypuil v pohode a to plakani neni pokazde je to obcas :confused:
31. črc 2009 v 15:18  • Odpověz
tak to asi neporadim, zkoušelas dát odkrknout v průběhu krmení? Když se udělá v bříšku bublina tak to může tlačit při i po krmení a zkoušet ten dudík, pokud ale máš nezahuštěné mlíko tak spíš co nejmíň dírek, nejmenší průtok..
31. črc 2009 v 16:14  • Odpověz
a tyk kdž ti pláče po krmení, po krknutí a není to únavou tak zkus dát přídavek
31. črc 2009 v 16:15  • Odpověz
Holky je možné, že Jaroušek má po té kaši průjem?? ??????
31. črc 2009 ve 20:26  • Odpověz
Dobré ránko,

měla bych ještě jeden dotaz... :sweat_smile:

Příjde mi poslední dobou, že Jarouškovi kojení nějak nestačí - je brzy nevrlej.... Chtěla bych vyzkoušek jestli to tak opravdu je, ale nevím jestli mám koupit UM a dávat mu před či po koju ev. kolik ml?? či začít s příkrmen - mrkev???
1. srp 2009 v 06:37  • Odpověz
jes: Týně prostě nestačilo mlíčko, tak jsem i na radu mudry začala s mrkvičkou. Je to lepší než UM, teda aspoň to psali i na mlíku. Ono mlíko je pořád mlíko, že? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. srp 2009 v 07:41  • Odpověz
Krem: A co jsi nasadila mrkvičku, tak to bylo lepší?? Mrkev k obědu? a na noc??
1. srp 2009 v 07:52  • Odpověz
jes: mrkev k obědu a pak už zase jen mlíko. Nejdřív jsem jí to 14 dní dávala zapíjet mlíkem a te´d už týden má jen zeleninu na oběd bez mlíka. Už to máme i s masíčkem. A zapíjí čajem. A kdyby nebyla takový obřík, tak jí šupsnu na noc kašičku. :slight_smile: Takhle má mlíko, ale je spokojená a stačí jí to.
1. srp 2009 v 07:56  • Odpověz
a lepší to určitě bylo. Zajedno přestal hned průjem a má normální kakání a za druhé už mi nepije 230ml co tři hodiny, ale jen svých 120 -140ml.
1. srp 2009 v 07:57  • Odpověz
Já nevím kolik mlíka vypije, když jen kojím :sweat_smile: ale mrkev určitě vyzkouším... Když jsem mu dala kaši, tak vím, že jsme ho musela ještě kojit, kaše snědl 80ml a víc nechcel :unamused:
1. srp 2009 v 08:35  • Odpověz
to mě Týna ze začátku taky ne, ale postupně se naučila. Stejně to bylo i s mrkví a ostatním. Nejdřív trošku a postupně a těď už sní i 130 zeleninky s masičkem.
1. srp 2009 v 10:32  • Odpověz
ronie problem je zrejme vyresen koupili jsme savicku s uplne malinkatou dirkou a maly je ok a to rihnuti behem kojeni taky pomohlo dekuji Evca paa
1. srp 2009 ve 13:23  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsme dnes papali mrkvičku, máme jí všude, Davča plakal, když jsem mu jí vzala. Pakn 120n ml mlíka...a holky, jak dál s příkrmama.Zítra zas mrkev, pak brokolici...a jinak přes den jen mlíko? KAši nedávám, po mlíku spí celou noc.
1. srp 2009 ve 14:06  • Odpověz
Krem: Kde na mlíku psali, že je lepší mrkev než UM? Já si myslím,že UM v žádném případě neškodí, je plná vitamínů.
1. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz
peti,krem ale myslela,ze nepomuze na ten hlad

ja teda,co Olimu davam vecer kasi,tak to teda nepomaha na to,aby se v noci nebudil hlady.on papa v noci 2x a dneska chtel jeste v 6 rano jakoze po3.,ale to moc nevypil,tak nevim,proc brecel.ale caj,ani vodu mi moc pit nechce,to by asi nezabralo.

myslite,ze je blby,kdyz mu v prubehu dne(ne,kdyz ma jist)davam trosku ovoce?treb ten meloun,broskvi,hrusku.jen tak trosku,ma to jakoby i misto piti.pac pit nechce.

uz nevim,kdo se me ptal,ale po melounu mu nic nebylo.a moc mu chutnal.
1. srp 2009 v 17:47  • Odpověz
Janka: ovoce by se nemělo - to víme všichni :sweat_smile: ale u nás šťáva z melounu, broskve, nektarinky a jablka byla OK :wink:
1. srp 2009 v 18:09  • Odpověz
pet: já už si přesně nepamatuji, na kterém nebo kde, ale vím, že jsem to četla, protože jsem taky přemýšlela, že jí dám UM k mému, aby byla víc sytá a právě na tohle jsem narazila. Taky jsem o tom pak mluvila ještě s mudrou a ta mi to potvrdila, že UM ne, že raději zeleninku. A ono je to fakt - proč taky UM, když mám já mlíka dost, ale ona potřebuje něco jiného než mlíčko. Takže asi tak. :slight_smile:
1. srp 2009 v 19:15  • Odpověz
Krem a Pet: Mě Dr. taky říkala, že UM ne, že buď kaši na noc a pokud by to nestačilo, tak zeleninu... Ale mám pocit, že říkala něco o tom, že když nestačí mlíčko - né kvůli tomu, že by ho bylo málo, ale kvůli tomu, že už nedá tolik živin či kalorií prckovi kolik potřebuje... tzn. že potřebuje něco tužšího a né mlíko nahrazovat mlíkem.. Snad je to co jsem napsala k pochopení :sweat_smile: jsem dnes totálně vyždímaná :sweat_smile:
1. srp 2009 ve 20:11  • Odpověz
jes: to je přesně to, co jsem myslela a psala já, takže to k pochopení je. :slight_smile:
1. srp 2009 ve 20:20  • Odpověz
Já to nemyslela špatně, spíš se snažím do Davídka dostat tolik mléka, kolik by měl dostávat...v určitém věku má mimi mít přeci určité množství mléka....Takže jasně...na hlad zeleninu, ale co když Jaroušek z prsa už nebere tolik mléka, kolik by měl? Nebude mu pak chybět mléko, když ho nahradíš zeleninou?

Jsem z těch knížek zblblá asik :grinning:

Jes, taky jsem vyždímaná :grinning:

Jinak já kaši nedávám, ani to zatím nemám v plánu, stačí nám na noc kojení a mlíko a spí až do rána. Zatím.

Poradíte mi tedy někdo jak dál? Můžu zatím prostě dávat jen mrkev, brokolici...pak třeba mrkev brambor apod? Budu kupovat jen skleničky, zatím :grinning:

Holky, jak prcci snáší ty vedra? Davča je semotamo protivnej, naštěstí tu mám tchýni, tak si občas oddechnu.

No nic, jdu naproti sousedům zalít zahradu a muškáty:grinning:
1. srp 2009 ve 20:36  • Odpověz
petronelie s tou zeleninkou, ja dala prvni tri dny mrkev, a dalsi tri dny mrkev brambor, pak jsem dala brambor cuketa, spenat brambor a zitra bude mit kvetak
1. srp 2009 ve 21:21  • Odpověz
Pet:co se týče množství mléka, tak od porodnice vlastně nevím kolik pije :grinning: ale vím, že mu to do teď stačilo - nejen z pohledu přibraných kil :grinning: spíše gramů, ale i spokojenosti Jarouška... tedy až do min. týdne, kdy začal být Jarošek mírně nevrlí a měl zelenou stolici :wink: a po kaši už je stolice taková jaká by měla být :wink:

Jinak co se týče toho jestli J nebere tolik mléka kolik by měl, tak si spíše myslím, že si ho bere, ale že už mu prostě jen mléčko nestači, proto bych nasadila zeleninu a mléčko bych dala ještě k tomu :wink:
2. srp 2009 v 06:29  • Odpověz
pet: mně mudra říkala nejprve mrkvičku (2 dny) pak mrkvičku s bramborem, pak s rýží a škrábat banán. Takhle jsem to střídala dva týdny. Pak dovolila brokolici a květák týden k tomu a po dalším týdnu už pomalu přidávat masíčko - kuře, krůtu, králíka, jehně, hovězí a věpřové. 14 dní jsem k tomu dávala mlíčko a te´d už jen když chce čajík, protože se to prý s mlíkem špatně tráví. Takže na oběd už jen bez mlíčka. Jinak celý den krom oběda jen mlíčko. No a až bude zvyklá na zeleninu s masema tukem (máslo nebo olivový olej), který už taky máme pomalu zařazovat, tak můžeme začít s ovocem.
2. srp 2009 v 08:32  • Odpověz
jes:jak to myslis,ze ovoce by se nemelo?????
2. srp 2009 v 09:14  • Odpověz
Ahoj holky, koukam ze tu resite prikrmy-my jeste nezacaly, ale protoze ma Dr. dovcu dala mi navod jak postupovat-jake potraviny zarazovat v jakem veku. A taky tam je to, ze by se ty dalsi slozky (brambor, brokolice, kvetak) meli pridavat zhruba po tydnu. Je to proto, ze kdyby byl prcek na neco alergicky tak aby se to rozeznalo na co! Pak tam pise jak ma vypadat skladba potravin v prvnim mesici po zavedeni prikrmu, pak v druhem atd az do roka a pul. Taky tam mam nejaky recepty od ni. Kdyby nekdo chtel, muzu naskenovat a poslat.
2. srp 2009 v 10:54  •  2 děti  • Odpověz
Pri: pošleš prosím? písnu ti email..kuju
2. srp 2009 v 11:02  • Odpověz
niikkyy:krásné fotky,Kubík je kouzelný, plavec jak hrom :slight_smile:
dnes jsem dětem napustila bazenék, tak jsem zvědavá co Mati, ještě v bazénku nebyl
2. srp 2009 ve 13:44  • Odpověz
ahojda všem, tak kokám příkrmy, příkrmy....
Bará přibrala za 2měs. necelých 500gr a to je prý málo, tak taky začínáme.
No nějaké moudra od mé mudr, teda u Filipa jsem to moc neřešila a je to zdravej kluk a dlabe všechno...
Nejdřív mrkev, po týdnu přidat brambor, pokud možno konzervičky, prý jsou kontrolované a lepší.
Kaši nedávat, pokud je kojená, zbytečné dostává kravskou bílkovinu a ty rýžové jsou dietologická strava, tak prý po nich mají mimina ještš větší hlad. Ovoce se podle mudry nesmí dávat jen kvůli tomu, aby si prckové nezvykli na sladkou chuť....u Filípka jsem teda dělala všechno špatně a je v poho :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
joo a na pití jen vodu, zbytečně ji netláskat čajem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
3. srp 2009 v 15:07  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím po dovolené na Slovensku, bylo tam krásně, Barunka byla absolutně pohodová, zážitků až až, až si myslím, jestli jí to vzrůšo teď doma nechybí - je nějaká protivná (trošku), možná jen změna prostředí. Cestu zvládla skvěle, i když zpět jsme měli šílené vedro...furt se jen smála, kňourla jen když byla trošku unavená, ale to zas hned usnula.
Moc se nám osvědčila Manduca, mohli jsme se s ní vyvézt pod Lomnický štít, absolvovat prohlídku Spišského kradu (kočár by neprojel)....krásně nejdřív kouká ven, pak jí to unaví, 2x kňourne a spí tak hodinu, je pravda, že pak se probudí a chce ven, ale je to super volnost oproti kočáru.
Jinak asi vyvěsím slavnostní prapora naše holka JÍ ZA BDĚLÉHO STAVU :grinning: :grinning:
Ve 3h 100-160ml mlíka
7-8h 100-160 mlíka
10h30-11h - mlíko (100_160) + zelenina (mrkev, brambor, brokolice) - celá sklenička
13-14h - 100-160 mlíka
16 - 17h skoro celý banán (někdy mlíko)
19-20h 100-190ml rýžové kaše

průběžně pak sem tam čaj

Někdy jí toho mlíka víc, někdy míň, ale já už nervy nemám,když vím, že jí i něco jiného.
Dnes se chystám na rozvařené mixované jablko a banánem - má po tom banánu šíleně tuhé kakání (takové kozí bobky), ale nějak jí to nevadí.
Točíme se na břicho jak diví a strašně se snaží lézt, vystrkuje zadek a cpe pod něj kolena, jen ty ruce jí brzdí.
Zítra nás čeká rehabka, tak jsem zvědavá, co bude a doufám, že alespoň něco ta naše holka předvede a ne jako vždycky, když jen leží a směje se a nehne ani prstem :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ve středu 3. hexa a jsem zvědavá na přírůstek váhy, náš odhad je, že by mohla mít tak 7,5kg.
3. srp 2009 v 16:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.