• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Ahoj Ronie, na stránkách IKEA najdeš ke každému zboží návod :slight_smile:
17. zář 2009 ve 20:31  • Odpověz
ahojky tak pejsek nebude, celou noc sem probulela a dlouho ještě bulet budu. Spolubydlící včera dostali nechtěně štěně fenku bígla, takže by to dohromady nešlo, úplně mě to odrovnalo,ale nemůžu riskovat, že se sežerou až povyrostou a že nebudou vědět čí sou :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
18. zář 2009 v 07:23  • Odpověz
ronie: to je mi líto :cry: tak až postavíte ten váš domeček, tam už Ti v koupi pejska nebude překážet vůbec nic :wink: i když to ještě pár let asi potrvá...a co alespoň nějáké jiné zvířátko? Já jsem třeba zamilovaná do toho králíčka s ušima dolů...jsou nádherní, dají se vychovat...jedinou nevýhodou je, že vydrží max 3 roky :frowning2:
18. zář 2009 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz
prioritko to ne, králíčka nechci, máme kočku...nějak se z toho budu muset vyhrabat,ale je mi teda děsně, musim uklidit všechny ty věci, žrádlo dám jim, nikdo se s náma o ničem neporadil,jako kdyby tu bydleli sami a to o našem plánu věděli, jenže oni psům nerozumí, necvičí, nevychovávají,takže budem rádi když ta jejich fenka za pár měsíců nepokouše děti :frowning2:
18. zář 2009 v 09:29  • Odpověz
postaveno bysme měli mít do roka...ale to je taky děsně dlouho, kdybych to neměla už tak jasný, kdybych s tím tolik nepočítala a tolik se netěšila... :cry: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
18. zář 2009 v 09:30  • Odpověz
Ahoj děvčata, dlouho jsem tu nebyla, máme se s Vikinkou fajn, už má dva zoubky a je s ní hrozná sranda, ale má teda i své dny a to je pak na zabití :grinning: Do šesti měsíců jsme jen kojili, teď dáváme zeleninový příkrmy a před večerním kojením kaši, začala mi ale přes den dělat bugr u kojení, než se přisaje, tak dělá pěknej cirkus a někdy se nepřisaje vůbec. V pátek se poprvé postavila na všechny čtyři. Tak zatím ahoj
20. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz
holky,trosku jsem nakoukla.my se mame super,jsme zdravi.akorat se oli otaci tam a zpet,nelozime,nechodime,zuby nemame.a plazit se olimu teda vubec nechce,kdyz ho motivuju.proste pohodar.

zvatla nadherne,jsem z toho uprdena.

ronnie,to me teda moc mrzi s tim hafanem,prosimte,co to mate za spolubydlici?silene.uplne netolerantni.

a na ten dotaz ohledne NaF-to zalezi jakou mate hladinu fluoru v pitne vode.u nas ma vetsina mest a vesnic dostatecne vysokou hladinu,tak uz neni potreba davat tabletky.az u vetsich deti se muze fluoridovat lokalne,pokud je treba a je videt,ze pece o zoubky je dobra a presto je nejaka kazivost,tak se muzou zoubky potirat zelem,dneska nejlip elmex gelee,ale to az cca od 3 let,ted bych kecala,ale je to v pribalovym letaku.
20. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz
tak doma az od 6 let,ale v ordinaci se to dava detem driv

a o tym pretahovani-nam dr taky rekla az od roku
20. zář 2009 ve 22:04  • Odpověz
Ahojte maminy :slight_smile:

tak ta naše opice se nám dneska poprvé postavila sama v postýlce. Dlouho už si stoupala o mě, ale to spíš jakoby lezla a lezla do kopce až najednou stála :slight_smile: a dneska si pěkně klekla, přednožila levou nohu, přitáhla se o šprucle ...a stála a strašně se tomu tlemila :grinning: Jen mi stojí na špičkách, tak jí asi budu muset koupit nějáké botičky pokud to s tím stoupáním si myslí vážně ...

Jinak u nás víkend pracovní... jak jinak...už aby jsme bydleli :-/

Peti: už jsi zdravá? Tenhle týden do středy budu pravděpodobně ještě makat s tátou na baráčku, ale příští bychom se mohly vidět...
20. zář 2009 ve 23:12  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky,
všem děkujeme za hlas. :wink:
Ve čt jsme byli na naušničkách a pohoda, to nastřelení je fakt rychlovka.
Ron: to je na pytel a jste nějak se spolubidlícíma oddělení nebo ne? Kdyby jste byli oddělení, tak by pejsek určitě šel, pokud se znají odmala, tak se nesežerou, akorát v pubertě si budou vysvětlovat kdo je šéf, ale nic si neudělají, máme tkhle s našima 2 fenky stejně starý a bydlíme kousek od sbe, takže jsem je brala často spolu a jsou v poho.
Pri: to je šikula, za chvilku ti uteče :grinning:
21. zář 2009 v 07:14  • Odpověz
ahojda, už je mi líp,ale mrzí to furt, ale už sem si jistá, že sem udělala dobře, stačí že tu blázní jeden pes, na zahradě by fakt chvilka klidu na výcvik nebyla a Oli by asi zcvoknul, stačí jak řádí s jedním psem. Je mi to líto hlavně kvůli té zimě-dostalo by nás to ven za každýho počasí a doma by měli děti taky zábavu. Tak sem si alespon řekla, že když už budouděti starší tak bych se mohla pokusit fenku uchovnit a nechat jí povít štěňata :grinning: :grinning: tak uvidíme... :grinning:

a začlo mě bolet koleno, celkem festovně teda..

holky já bych jela k mořííííí :pensive: pojeďte někdo se mnou a dětma nějakej last minute... :stuck_out_tongue_closed_eyes: mě to moře tak chybí :cry: sem v náký depce, do toho Jura furt dělá že má rýmu...už z něj nemůžu jako...no ale dneska šel konečně už do práce, tak snad s tím na čas přestane zase :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2009 v 08:46  • Odpověz
Ahojky,

Ronie, pejsek jednou bude,nesmutni. Já bych tedy bez pejska už být nechtěla. Ikdyž tady u nás jsme za blázny, Agáta pořád lítá po zahradě a na každýho štěká a vrtí ocáskem. To jediné se mi nedaří ji odnaučit :frowning2:

Alí, no super..Davča si občas taky stoupá, tak jsem musela dát podlážku a rošt u postýlek na nejnižší polohu.

Jinak jsme včera začali říkat "táta" a snažím se ho naučit máma.....na mě kouká, pak se zeširoka usměje a řekne: táta :grinning:

Zítra jdeme plavat a pak jedem vyzvednout golfky, už se těším,nebaví mě nakupovat se sporťákem.

Alí, co čtvrtek? Nebo pak ještě pátek. Dej vědět.

Hezký večer,jdeme koupat.
21. zář 2009 v 19:17  • Odpověz
autor
ahojky, koukněte,co jsem teď našla v albech :grinning:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=3308018#navigator
To jsme asi už pozadu, nikdo zatím druhý mimi nečeká :grinning:

My jsme byli minulý týden v Krkonoších, bylo tam parádně, krásný počasí, MAriánka si to s dalšíma 6 dětma užila, i když byly starší, ale pořád jí hladily a ukazovaly hračky, byla středem pozornosti, to se jí moc líbilo. Dělali jsme výlety s Manducou.
V pátek asi razíme do Budapešti, sestřenice je tam na Erasmu a má tam pronajatý byt, tak to chcem využít a projet se s kočárem podél Dunaje, možná se zstavíme i v Bratislavě. A taky chcem navštívit nějaký termální lázně.

Mně golfky dorazily dneska, kupovala jsem přes internet s bazaru, zůstávám věrná značce I´coo a mám tyhle:
http://www.babyportal.cz/kocarek-i-coo-pluto-vzor-2009
k tomu mám limetkovou vložku. Jsou super, ale zatím je používat nebudu, M. pořád ještě nesedí. Jezdíme s korbou, alespoň se jí tam krásně spí.

Ronii: pejsek určitě bude, vydrž a budeš mít psa i s barákem :grinning:
21. zář 2009 ve 20:33  • Odpověz
Ahojda,

Prior: tedy Aduška je šikulinka :wink:

Terkyt: tedy já rozhodně teď další mimi neplánuji :grinning: Holka, tobě ta MD asi hodně utíká s tím cestováním, ne? :grinning:

Jinak Jarunka taky furt něco žvatlá mama, tata a jak mu po ránu říkám ahoj tak po ránu vždy dělá pazvuky do ahoj.. Jinak jsem ho naučila dělat paci paci a páááááá, ale jinak je to děsnej lenoh a pohodář...

Pet: jaké jsi pořídila golfky??

Ron: Já chci také k moři, ale s mojí klaustrofobií se moc daleko nedostanu :grinning: A pojedeš??
22. zář 2009 v 19:28  • Odpověz
Ahoj,

tak my tedy zatím 2. mimčo neplánujem ani omylem v dohledné době. Chci si užít Davídečka.

Jes, tak to jste šikovní, že děláte pacipaci :slight_smile: To my ani náhodou,no ale nestěžuju si. Jinak se mi Davídek posazuje v kočárku a drží se madla. V hluboké korbě vypadá směšně...a hlavně se do ní nevejde, páč má 74 cm :grinning:

Terkyt: vy jste tedy akční, závidím. My někam vyrazíme snad konečně příští rok,dlouhou jsme nikde nebyli.

Ale zas je mi odměnou bydlení, po kterém jsme toužili. Příští rok si snad užijeme bazén, letos jsem koupání moc neužila. A chtěla bych taky k moři, ale jedině s Dádou a autem, letadlem až bude větší.

A golfky mám Chicco Multiway, jsou super, ale nedoléhá kolečko, dala jsem to na reklamaci, prý srovnali konstrukci a dneska opět nedoléhá,tak tam jedu zase. CHJO :angry:

Tak já zas jdu, papa.
23. zář 2009 ve 20:27  • Odpověz
Ahojík...

Pri: to je šikulka a boty nekupuj,nemaj se dávat,Koupit až když dítě převážně stojí

Ron s pejsekm mě to mrzí :frowning2: k moři bych jela hned,ale už jsem byla a finance na to navíc nejsou a začínáme šetřit,jak ty dementi chtěj snížit rodičák :angry:

My už stojíme a zvedá se s jednou rukou,na 4 leze jak závodník...paci neděláme,jen já s ním,říká tata a teta a žvatlá,máma říkal,ale přestal,jen když mu něco je a tak ječí mam mam...natahuje na mě ruce když chce chovat.zuby nemáme,ale nateklé má šíleně špičáky :slight_smile: asi nebudem mít přední zuby :grinning: usínání přes den masakr,spí už jen 2x denně jinak řádí a to i občas 2x denně nechce,prostě nemá čas :slight_smile:))
23. zář 2009 ve 20:44  • Odpověz
nik, snížit rodičák? To snad nemůžou schválit :grinning: Jinak umřeme hlady :frowning2:
Jo a Davča taky řve mááááám. To mě vždy obměkčí :angry:

A s tím spaním buďte rády! My sice ráno spíme do půl 10, ale přes den tak hodku, hodku a půl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz
Tak jsem ,Nikky ,koukala a levice to nepodpořila, to zas budou socani na koni,že jo. Ale mají recht, hele to by byl průser v EU, když Špidla prosazuje zvýšení dávek v mateřství :wink:

Jo a jinak koupeme v Linola, jak si mi poradila a je to lepší :wink: A ještě mažeme Excipialem.
23. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz
jj měli snížit o 10% a porodné o 3000kč..mazec

Taky koupu v Linole a superka..jsem ráda,že Vám pomohla......
23. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz
no holky já sem pro snížení všeho, šetření a zdražování, pač jesi se to neudělá teď, tak budeme v pěknejch sračkách a naše děti v mnohem větších :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: takže holt teď prostě se musíme uskromnit, peníze nejsou a dluh už je neúnosný...nerada,ale souhlasím, podporovat matky,aby mohli co nejdřív do práce-školky, jesle..všude na západě to tak chodí a vědí proč, komunismus nechcem nikdo ne? tak se holt musíme přizpůsobit. Fisherova vláda je konečně první co sere na voliče a snaží se něco udělat pro dobro všech s vidinou nějaké budoucnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

k moři pojedem v lednu-na kanáry :wink:
24. zář 2009 v 08:15  • Odpověz
prej se uskromním a už tu háže že jede na kanáry :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2009 v 10:33  • Odpověz
Ahojky,
jsme byli 2dny v čechách u švagrové, bylo to super, krásně se podzim vyvedl, celý den na zahradě a večer grilování :grinning: , akorát se skoro nevejdu do riflí, teta má pocit, že máme pořád všichni málo :grinning: , ale je to paráda, když je o všechno postaraný :wink:

Holky, co máte za jídelní židličky a jak jste spokojený?
Musím nějakou koupit, v lehátku mi Barča dělá cirkus, něž naberu lžičku, strčí si nohu so pusy a podobně :grinning:
24. zář 2009 v 11:43  • Odpověz
24. zář 2009 v 11:45  • Odpověz
nikky :grinning: :grinning: :grinning: však jo :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
24. zář 2009 ve 12:37  • Odpověz
Ahoj, tak jsme opět na skok v Praze, ty dokončovací práce na domečku jsou nekonečné, ale už budeme mít skoro obloženou koupelku, máme zaspárované WC, obklad za kuchyní (ta přijede za týden) a položenou dlažbu v kuchyni. O víkendu budeme malovat, spárovat, brousit...ach jo :frowning2:

K těm dávkám...já jsem taky nas.aná, že nám vezmou i to málo co teď máme, ale na druhou stranu se ztotožňuju s názorem Ronie, že ten státní dluh je už fakt mazec a řítíme se do pěknýho pr.seru :frowning2: Jen mám strach z toho, aby tohle snížení všeho přineslo to co je plánováno - tedy snížení státního rozpočtu. O to už se snaží asi 5 let a dluh stále narůstá... Jen Ti, Veru, budu oponovat s tím "podporováním" matek jít dřív do práce. Fakt si nedovedu představit, když se mi Adrianka v noci tak čtyřikrát budí , že bych ráno měla v šest vstát a jít makat, večer v šest přijít, v noci se nevyspat a ráno nanovo...u ročního dítěte možná, to už většinou spí nebo se budí tak 1x, ale v půl roce to je holej nesmysl. A taky by mě zajímalo kdo z pánů politiků by vyžil měsíčně ze 7 tisícema. Mě např. manžel nevydělává 30 tis. měsíčně, abych mohla říct, že to bez toho rodičáku ustojíme...

No to jsem se zase nějak rozvášnila :grinning: stejně jedinný co můžu je si tady postěžovat...
24. zář 2009 ve 14:46  •  2 děti  • Odpověz
a ještě... v cizině sice mají kratší mateřskou, ale taky jiné podmínky pro to, kam umístit dítě. To je zase trochu rozdíl. A další věc je, že oni mají třeba jen půl roku mateřskou, ale za plný plat.
Mě to vadí z toho důvodu, že tohle je nejjednodušší, tak to prostě uděláme. Místo toho, aby se zamyslely, kam jim teče hromada peněz.
A další věc, co mi vadí, že domáctnosti jsou teď tahouny ekonomiky, tak je vyždímeme. To není jenom snížení mateřských, ale zvýšení DPH. A proč např. u piva zvedají spotřebku jen o korunu? Všude ve světě stojí alko víc než nealko, jen u nás v Kocourkově stojí pivo míň. O cigárech ani nemluvím. Ve světě dáte za krabičku 200 a více, tady 80. A to jsou další a další věci.
Já se ráda uskrovním, nechci, aby moje dítě (děti) platili šílený dluh, jenže když vidíš, že poslanci se neuskromní, žijí si v nadstandardních bytech, létají si letadlama kam se jim zlíbí a další podobný zvěrstva, tak se mi z toho chce blít.

omlouvám se Kačence, že jse z části použila její citace, ale já se s tímhle názorem naprosto ztotožňuji...
24. zář 2009 v 15:12  •  2 děti  • Odpověz
Nik: děkuji právě jsem na koukala na
http://www.moje-miminko.cz/jidelni-zidlicky-plastove/
obchod kamarád, že by mi ji dovezl bez poštovného a když jsem se ho ptala, tak mi taky doporučoval tuto, tak jsem ráda, že jste spokojení, pořebovala jsem nějaké praktické zkuýšenosti :wink: . Díky
24. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
no prioritko myslím, že můžeš být klidná, ono se totiž tolik toho nezmění, ono tady všichni uvažují ze dne na den a chtějí se mít dobře teď -od poslanců po obyč lidi, takže na vlastní děti se vy.. a většina zas bude volit socany, který teď zabrání takovýmu drastickýmu šetření, takže to bude zase o ničem, je krize peníze nejsou a nebudou,ale stát bude dál zaopatřovat lidi...Pokud jde o to zahraničí, tak si přečti tady diskuzi o Janotově rozpočtu, jsou tam maminky ze zahraničí a nikde to tak růžový jak píšeš nemaj-školek je taky málo, jsou drahý, chůvy si dovolit nemůžou,ale žijou a žijou celkem slušně, ono je to o tom opravdu změnit totálně myšlení lidí a konečně přestat počítat s tím, že ti stát něco zacvaká. Prostě když na něco němáš tak si to nepořídíš-musíš se spoléhat jen sama na sebe. Korupce bude a je všude,ale mělo by se stím samozřejmě taky něco dělat, že si ti nahoře sníží platy málo..no jo je to blbý,ale jejich platy jsou jak kapka v moři, to tady všem leží v žaludku-neříkám, že mě to nevadí,ale nemá cenu to řešit, to je klasické čecháčkovství-když maj oni chci taky-tak jdi do sněmovny-aspoň by se něco zlepšilo:slight_smile:)...kdyby ti politici za něco stáli, tak jim to i přeju. Pokud jde o tu práci brzy po porodu-když to jinak nejde tak to nejde, nemáme tu pod zemí bohužel moře ropy,tak musíme makat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. zář 2009 v 15:57  • Odpověz
Zip: jj jsem spokojená maximálně...vše se dá omýt,2 tácy,košík pod křesílkem,fakt super :slight_smile: tak ať se v ní BArušce líbí :slight_smile:
24. zář 2009 v 16:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.