• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Souhlasím prior.

Ronie, kdyby páni poslanci nejezdili v Audinách a Bávech, neměli měsíčně 15 tisíc na oblečení, což nemusí dokazovat, neměli tři sekretářky (ikdyž sama jsem dostala nabídku do úřadu vlády a to bych blila, má výplata je víc než dvojnásobná) apod...možná by se taky někde ušetřilo. Copak matky na mateřské za ten státní dluh můžou? Bohužel jsem pracovala pro jednu nejmenovanou dceřinku velké společnosti, ve které má stát obr podíl...a to by jeden blil, kolik stát vyplácá na fiktivní výběrová řízení apod.
A o tom by člověk mohl pořád dokola,žejo. Moje máma šla brzy do práce a o mě se starala babi, s bráchama pak mami byla normoš 3 roky doma a věř,že na těch vztazích je to vidět.
24. zář 2009 v 18:11  • Odpověz
ron: nejsem zrovna člověk, který říká: oni maj...chci taky...nechci, ale když platím sociální tak si ho platím proto, aby se o mě stát postaral v době - jako je teď kdy vychovávám dítě (děti), které budou do státního rozpočtu přispívat. Pořád všude píšou jak národ stárne, že za chvíli přijde doba kdy bude jeden pracující člověk vydělávat na čtyři důchodce a tímhle, že snížej rodičák to fakt moc nepodpořej... se snížením porodného souhlasím, neříkám, že se nehodil, ale uměla bych to přežít i bez něj. Ale co např. odsuzuju je omezení dávek a příspěvků ústavům, zdravotně postiženým atd. zrovna tak jako snížení platů učitelům..ale to je na dlouhou debatu. Máš pravdu....ropu nemáme a marmeládový doly na Sázavě taky nevlastním takže nezbyde nic jiného než makat :grinning:
Uvidíme jak to páni poslanci vykoumaj...poslední dobou se u té politiky docela bavím...hlavně s obraty pana Paroubka...toho bych kopla do zadní části těla s obrovskou radostí!

No nic, jdu spinkat...
25. zář 2009 v 00:35  •  2 děti  • Odpověz
čuuuuuuuuuuuus holky....
vcera jsme byli s Petou...Jes...v aquapalace....uzasnyyyyyyyyyyyyyyyy.Samik nadsenej....a nadherne plaval nohama.....MM od Pet se smal...ze kdyz ho pustim..proplava celej bazen.

Jo...jinak zuby zase nic...je klid....chodit nechodime...jenom se porad plazime jako partizani :grinning:

Jooooooooo a co se tyce snizovani MD....mazec jako...jen by mne tak mimo jineho zajimalo, proc opravdu pani poslanci nezacnou prvne od sebe....a nejdrive snizi platy sobe...a za kazdou neucast na rokovani - 10 000,--kč...kdyby to tak bylo....deficit by se vyrovnal coby dub :grinning:
25. zář 2009 v 10:47  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,

teufi,no super, to jste byli v Průhonicích?

Dáda mi tu zrovna prozkoumává zásuvky,tak mám chvilku, jinak za ním chodím jak policajt.

Holky, v pondělí se chystám s věcma do kojeňáku co je v Krči, nechcete se někdo přidat?

Jinak přeju hezký den.
25. zář 2009 v 10:50  • Odpověz
Ahojda holky,

u nás se ještě ani neplazí - prostě se Jarouškovi nějak nic nechce :frowning2:

Pet mám fotky z Čestlic na rajčeti či FB tak koukni :wink: Jinak Samík byl fakt Boží, plaval jak dospělák :grinning:

Jinak jsem také moc spokojená ze židličkou jakou má Nik i Teuf - vůbec bych neměnila :dizzy_face:

Přeji hezký den...
27. zář 2009 v 11:04  • Odpověz
Ahoj holky,

jesterka koukla jsem na fotky z cestlic, fakt parada, priste bych se rada pridala, pokud by to nevadilo :slight_smile:

a mam novinku: Vojta má zub a sedí :slight_smile:

tak hezký den
28. zář 2009 v 17:53  • Odpověz
Míšo gratulujem k sezení a k zoubku :slight_smile:)
My snad zuby nikdy mít nebudem a nebo až to dojde,se pos....
Ale jako teď dva dny furt prsty v puse a kroutí tam s nima,tak já nevím :sweat_smile:
28. zář 2009 v 19:35  • Odpověz
Míšo gratuluji :slight_smile: Můžeme se domluvit :wink:

Nik: my zase snad nikdy sedět nebudeme :D a dere se ven druhý zub :grinning: Ale Kubík je fakt šikula, pouštěla jsem MM video a nechtěl věřít, že je narozený ve stejném měsíci jako náš Jarunka :grinning:
28. zář 2009 ve 21:17  • Odpověz
Ahojky,
Jes: židičku jsem už objednala :grinning: a k tomu sedátko do vany :wink:

M´šo: taky máme zuba a kousíček dalšího, na to jse přišla včera :grinning: , ale nesedíme, Barbuš se ruzně plazí a kutálí, ale na techniku jak se posadit ne a ne přijít.

Nik: sice zuby Kubík nemá ale je to drak :grinning:
29. zář 2009 v 06:42  • Odpověz
Ahoj, po delší době vás všechny zdravím. Na konci srpna jsme se zdárně přestěhovali z Dejvic do Butovic, začaly jsme chodit na plavání, jenže jsme dostaly rýmu, tak ted je s plavčem utrum....měla tu rýmu prý od zubů, spojenou i s děsně častým kakáním,. Kakala SNAD 10X ZA DEN...SPOTŘEBA PLÍNEK TEDA ŠÍLENÁ.
Ted už je to dobrý, ale chci se vás zeptat, v pátek máme mít další plavčo, ale dr řekla, že aspoň 14 dní rekonvalescenci, což je úplně šílený. můžeme si nahradit 3 lekce a takhle bychom je hned vyplýtvaly na začátku, navíc jsme tam byly jen jednou a já se bojím, že z toho Barča úplně vypadne, lekce na sebe tak trochu navazují a když tam půjdem ž za 14 dní, tak budeme děsně pozadu :frowning2:
Šly byste na plavčo už tento pátek? Tu rýmu jsme měli jen bílou, asi 2 dny trochu žluté. No, máme ještě hlas jak hrnec, ale jinak se to lepší - začínají se totiž prořezávat zuby, tak už to snad bude v pohodě.....
29. zář 2009 v 08:00  • Odpověz
šári, já bych nešla...plavčo za to nestojí a já nevím jak u vás, ale u nás na plavču je to dokola to samý :grinning: Já vynechala dvakrát, z toho jednou se nám nechtělo páč nešel kámo.Pak akorát přibylo polejvání hlavy kelímkem a Davča byl, jakoby to dělal každej den :grinning: :grinning: :grinning:

bóóože, snad už zítra konečně dostanem tu poslední hexu, ať máme klid. Pak za měsíc šup na Prevenar, si myslím.

jes, klíííííd, taky nesedíme, jednou si sedl nějak omylem. Jinak já seděla až v 8 měsících a v 9 chodila. Normálka,ne?

Jo a musela jsem sklidit ohrádku, měli jsme velkou, ale jak dítě klečí, tak na pikaču, akorát si omlátil hlavu o žbrdliny, tak jsem dala cestovní postýlku a stejně furt leze po zemi :sweat_smile:

Zato zuby máme pořádný, kouše mě do prsa :angry:

Nik, třem kamarádkám...tedy jejich mimčům rostly zubiska až v roce :wink:

No nic, jdem se připravit a plavat, tentokrá bez kámoše...samý baby.Hezký den.
29. zář 2009 v 09:24  • Odpověz
Ahojda všem,

já taky přemýšlím o židličce na krmení, ale zatím nejsou přebytečné peníze takže krmím v lehátku. U tchánovců mám takové to dřevěné jak z toho jde pak udělat i stoleček s židličkou ale jelikož ještě nemá pevná záda (ač se sama už posadí) nechci jí tam dávat.

Jinak my na plavčo chodíme, maličko pšiká od začátku, ale rýmu bych řekla, že mám jenom já :grinning:. V sobotu jsme se dokonce už potápěly a dobrý bych řekla :slight_smile:

Já už musela dát postýlku dolu, protože Aduš se staví naprosto všude (o mě, o stůl, v postýlce, o sedačku) prostě nezmar :grinning: a vydrží stát teda fakt dlouho...dokonce už začala v té postýlce maličko chodit, drží se okraje a snaží se dostat na druhou stranu postýlky...někdy u toho žuchne, jindy se jí to podaří :slight_smile:

Jo a taky jsem vám chtěla napsat, že v pátek nám přivezou kuchyň tak jsme o víkendu malovali, spárovali a dokončovali různý věci, aby bylo všechno na pátek připravené...už se těším!!! Pak hodím foto :slight_smile:

Peti: písnu Ti IP

Jes: teda fotky z akváče fakt moc pěkný. Jaroušek je fešák :grinning:

Míšo: gratulace veliká k zubu a sednutí Vojtíška ... je to šikula šikovnej

akras: v tomhle Ti asi neporadím...aby jsi to tím plavání nepřiživila ještě, viš?! Ale na druhou stranu já s Aduš při prvním zapšikání taky hned nebyla doma a snažila se jí naopak otužovat a zatím dobrý. I když čekám, že to stejně přijde, protože mě se to drží už skoro týden a hlavně je toho teď strašně moc těch viróz.

zipik: neboj Barča na to přijde...prý dokonce hodně dětí si dříve stoupne než sedne, asi to není naprosto v pořádku, ale co s tím naděláme, když to ty naše míma takhle chtějí :grinning:
29. zář 2009 v 10:25  •  2 děti  • Odpověz
Hmmm, asi nepůjdeme, ale příští pátek už jo. Je pravda, že tu rýmu máme od minulé neděle. Teď už odsáváme jen málo bílých nudliček, ale stejně...lepší je zdravé dítě, než plaváček :wink:
Ale teda mrzí mě to. Je to super - 20min v bazénu a pak prohřátí ve vířivce nebo sauně v takových privátních boxech, fakt super. Už se tam zase moc těším.
Já Barunku právě dost otužovala, protože jsem věděla, že bazén bude mít jen 28 stupňů,tak njsem jí vaničku dělal třeba jen 31 stupňů, aby to pro ní něbyl takový šok. takže tam pak Barča byla fakt statečná...ale ono jsme tu rýmu asi nedostaly z plavání, ale od těch zubů, jak se zduří sliznice v puse, tak se s tím zduří i ostatní a hned se to zacpe.
No jeden zub se nám už prořízl, tak čekáme na ten druhý. Bára se docela rozlezla, i když ruce zaostávají - ty ještě neumíme - kolínka někdy střídá, ale spíš je přisouvá najednou pod bříško, tak jí to jde lépe. To samozřejmě, jak my rehabilaťáci víme, není správně, ale dáme si čas, však ona na to přijde :slight_smile:
Ale taky nesedíme - čekám, kdy přijde na to, že se může do sedu o něco přitáhnou, protože za moje ruce úplně krásně se zdvihne, tak třeba za ty špricle od postýlky, nebo o stranu kočáru...

Dnes nám přivezou jídelní židličku, koupila jsem na mimibazaru, tak se těším, páč, to, co vyvádí v lehátku už je fakt na palici.
29. zář 2009 v 10:43  • Odpověz
:grinning: tady jsou všichni lezoucí, sedící někteří už běhají maratony :grinning: :wink: Julča se předevčírem naučila plazit dopředu, huráááááááá :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: na sed si počkáme tak do roka lezení počítám taky tak... :grinning: ale ráda bych už kdyby byla trochu samostatnější a dolezla kam potřebuje, pač tohůe je vopruz nesnese být sama, tak furt řve nebo jí musím nosit sebou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:, včera sme byli na zahradě a byla štěstím bez sebe že sem jí dala plazit normálka do trávy :slight_smile: Zub se taky žádný nechystá,ale to nám fakt neva :wink:
29. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz
a Oli zas místo aby přidával slova, tak přidává významy k těm svým hatmatilkám, takže když člověk nepozoruje o čem je řeč tak netuší :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nějak sou ty moje dětičky pozadu :grinning: :grinning:
29. zář 2009 ve 13:29  • Odpověz
krmíme v autosedačce připoutaný a v pohodě, budeme dokud nebude pevně sedět a pak půjde do oliho židle :wink:
29. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
Roni, nejsi sama, my se teda snažíme lézt po čtyřech, ale je to takový dost zvláštní styl, ale sednout či běhat, hahaha, ale nikam nespěcháme, máme čas. Ještě si užívám, že za ní nemusím všude líétat, protože není tak rychlá.
Jojo, autosedačka není špatná, jenže kvůli "šikovnosti" mámy by za chvíli asi měla trochu jiné barevné složení :slight_smile:
Tahle židlička bude mít polohovatelná záda, tak tam bude jako v tom lehátku, dokud si nesedne a potah bude omývatelný. Paní mi ji dnes dokonce doveze, takže komfort :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz
šári,ale ono to jde vyprat :grinning: já mám ale bazarovou, takže mi na ní fakt nezáleží, navíc se mi už pokakala(ta autosedajda :grinning: ) pač nejde to madlo nahoru tak se musí nosit v náručí :rolling_eyes: Jinak tyhle polohovatelný židličky jsou v pohodě,ale já sem koupila, a sem moc ráda, cestovní cam smarty, vozíme jí všude a Oli se pohodlně nají kdekoliv,ale sedět se v ní dá až dítě opravdu sedí :wink:
29. zář 2009 ve 13:57  • Odpověz
Když to bych to musela prát furt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No práě, my máme takové ty klasické dřevěné v zásobě dvě, jenže když nesedí, tak jsme volili tuto cestu.
29. zář 2009 ve 14:17  • Odpověz
Šárko ono je to možné, že to máte zduřené od zubů, dneska mi to samé řekla Dr. že nám lezou zuby i na horním patře, tak máme taky zduřeno...

Také máme klasickou dřevěnou židličku, jenže naž tam Jarunku posadím, tak se tam ani nevejde :D Tím jeho lenoším tempem... Ve CT nás čeká RHB, tak asi začneme zase cvičit, ach jo... :confounded:

Alčo hoď fotky :wink:

Ron: Vy už vůbec necvičíte?

Pet: taky si Jarunka kousne, hlavně když už je najedený a chce si brousit dásničky :grinning:

Musím letět už zase hučí :grinning: Jak píše Ron - furt všude spolu :D
29. zář 2009 v 16:36  • Odpověz
Jes:no vidíš...jsem nějak zamrzla...já je ztahuju na rajče, tak spíš pak hodím odkaz...
29. zář 2009 v 17:27  •  2 děti  • Odpověz
jesterko necvičíme, to už dlouho-ještě před nemocnicí sme přestali, už to byli drobnosti a motivovala sem doma, pořád preferuje pravou stranu ale víceméně teď už se to srovnalo, všechno umí na obě strany,ale když může tak si vybre pravou-ať už jde o přetáčení, nebo cucání ručičky, nebo nově odstrkávání se ručičkama při plazení-zabírá hlavně tou pravou, moc je nestřídá, cvičení by nám určitě nuškodilo,ale už bych jí neudržela, taky je to kontraindikace k epilepsii a všichni neurologové jsou spokojení :wink:
29. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz
Ron: hlavně že tak :wink: To Jarunka se mi přestal otáčet, prostě ho to na břichu nebaví a asi ho nic nemotivuje... Když ho popoženu, aby se přetočil, tak to udělá bez problémů a někdy se snaží i na zpět, ale sám od sebe to přestal dělat :confounded: :cry:

Pri: určo hoď okaz :slight_smile:
29. zář 2009 ve 20:03  • Odpověz
Alčo,nepřišla mi IP.

My jsme taky s židličkou Fábulou spokojení. Je celá od jídla, páč Davídek chce papat sám, tak ho jednou lžičkou krmím a druhou má v ruce a dává si ji do kelímku a pak do pusy, je to sranda. A autosedačku máme půjčenou, ta by vypadala :grinning: Navíc ji poslední dobou nechávám v autě, páč bych za chvíli měla ruce jak opice.

Alí, juuuu, kuchyň...UKA :grinning:

Ronie, a co už Oli povídá? Já se tak těším, až bude Dáda takhle velkej :grinning:

Dneska plavání super, byla celkem studená voda, ale to je možná dobře, minule mi přišla až moc teplá, pak je to velkej rozdíl, když vyjdem ven.

A s tím sezením uvidíme, zeptám se zítra mudry, ani nevím, kdy má sedět. Mě říkala kámoška taková dětská vědma :grinning:, že má čas do 9 měsíců. Dělá všechno oběma rukama,ale taky má radši pravou :grinning: Jako já.

No, jdu dokoukat Ordinaci a šurovat kuchyň.

Jes, už je Jarunka v dětským pokoji? jinak fotky bomba.

Holky, nechcete někdo příští týden do ZOO?
29. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
Sezení satčí kolem roku v pohodě, předcházet by mělo lezení na 4, aby se posílili zádové svaly, opačně-nejdřív sed a pak lezení není vhodný a víceméně je dost nemožný pokud dítě maminka neposadí případně se dítě o něco přitáhne což je špatná technika.

peti Oli povídá všelicos-momentálně je v kurzu ,,páí(pálí) tzn.hoří,, a jde hasit :grinning:,, pak nejvíc používané slovo je ,,dd,,(bagr) a ,,mm,,(nákladák) no a umí toho spoustu,ale jen takové zkomoleniny pár slov, který maj miliony významů a musíš vidět kontext, ´přísudek s podmětem moc nepoužívá maximálně Oli hačí, Oli hají, táta hají :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:, máma hají ne :grinning: :grinning: :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:, atd :wink:

jesterko Julča je jen na břiše, nonstop, krom spánku,umí se už přetáčet na záda,ale využívá toho málokdy, je děsně zvědavá, takže v kočáru jezdíme jen na břiše a je tam prostě furt, když jí dávám napít čaje na zádech v leže, tak se hned přetočí na břicho a nechápe že to tak neteče :grinning:
29. zář 2009 ve 21:50  • Odpověz
Peti, no vidíš...jsem na to nějak zapomněla...hned Ti písnu. Jinak já bych do ZOO klidně šla, uvidíme jaký bude příští týden počásko a domluvíme se...

ronie: no to jsem koukala jak jójo :grinning: jak Jůlinka dlouho vydrží být na bříšku. Aduš to teda už teď taky nevadí, ale mnohem raději si stoupá ... Jo a Olí a jeho hatlamatilka je fakt výborná. A ty jsi dobrá, že to poznáš. Např. u nás Aduš dělá když vidí psa hu, hu a mě by teda vůbec nenapadlo, že to má znamenat haf, haf :grinning:
29. zář 2009 ve 23:06  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Pet: Jarunka spí v dětském pokoji pouze ze začátku noci - ,,bohužel" mi usne u kojení, tak ho dám do postýlky a pak ho přenesu k sobě :sweat_smile: a spíme do rána spolu :sweat_smile: Ale můžu si to odůvodnit :grinning: :grinning: :grinning: Zkusila jsem to snad 3x ho tam nechat, ale jak se vzbudí a já k němu letím tak nejen, že mám nízký tlak, tak se mi pak hodinu motá hlava, tak na můj žilní systém je to taky záhul :sweat_smile: a do třetice jak se proberu, tak pak hodinku nemůžu usnout :sweat_smile:

Ron: hlavně, že se jí líbí na bříšku :wink:

Jinak příští týden nebudu mít auto, tak do ZOO určo nejdu....
30. zář 2009 v 05:18  • Odpověz
Ahoj holky,
tak Vojtíšek dostal k těm zoubkům teplotu, včera večer měl 38, dneska už skoro 39 :frowning2: panadol mi vyzvracel jak vcera tak dneska a ja jako na potvoru nemuzu najit cipky na horecku :frowning2: vypada to,že mu rostou jeste dalsi zuby, jak ten dole, tak oba nahoře :frowning2:
30. zář 2009 v 09:34  • Odpověz
Ahojda všem,
zdravím po delší době.
Mišo..Barča má už 4 zuby a rostou další dva, ty nahoře byly šílený, měla horečku 3dny, byla protivná, fakt děs běs. Teď je to už v poho.
Jinak Bára leze po 4, sedí. Zatím se postavila párkrát, tak jsem ráda, že se jí to nezalíbilo. Včera jsme byli na vítání občánků, Filip tam řádil, ale naštěstí byli všichni v poho, tak dobré. Jen mě už nebaví neustálé vysvětlování, že máme jen a jen Báru a ne Barboru. To jsme si teda zavařili, fakt každý to pořád řeší. Asi pověsím na Barču cedulku s vysvětlením :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: zkrátka matka dlouho neumšla RRRRR tak proto je Bára :wink:
Ron...Bára i spí na bříšku, teda ona se všelijak točí, ale usíná na bříšku...
Holky jak vám mimča papají? To je moje noční můra, u nás prostě jen a jen koza koza koza chjooo už nemůžu :frowning2:
30. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
Ahoj holky,

Ivčo, u nás koza, láhev, zelenina,maso,ovoce...všechno krom brokolice :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2009 v 11:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.