• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
ivanko u nás všechno krom kozy :grinning: , jí hezky i skleničky od 6.měs s kouskama, což Oli chtěl až v roce :slight_smile:
30. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
Ronie, ahoj...šikula.
Chtěla jsem se tě ještě zeptat.....v kočárku ho tedy nemám nechat sedět? On se z lehu přitáhne k madlu a sedí :-O a to stejné když leze, přidržuje se stolu, židličky apod.

A ještě jsem někde četla, že odrážedla jsou špatný,dokud děti nesedí? Chtěla jsem mu k Vánocům koupit odrážedlo BMW :-O

A ještě Ronie, můžu dávat už těstoviny? Přijde mi,že pořád papá rejži a brambory :-X My jíme jen skleničky, nechtělo se mi zatím vařit.
30. zář 2009 v 11:43  • Odpověz
petro, pokud se sám neposadí tak ho nenechávaje sedět v kočáru-jezděte na břichu, v kleku atp. ale to přitahování je špatná technika a bude se špatně učit tu správnou(nebo dej pryč madlo pokud vám to jde :wink: pokud už takhle hodně leze má k samotnému sedu kousek-měl by si sednout křižmým sedem-jako by se z polohy na 4 křížem posadit za pomoci ručiček. Když se teda do toho sedu přitáhne sedí rovně? Na održedla je fakt hodně brzy, to bych teda nechala až na jaro...rozhodně si musí umět sám sednout a pevně sedět..Těstoviny jsou lepkový,ale pokud nejste vyloženě alergici tak už se může mezi 8-9.měs těstoviny dávat, ale bacha na vaječný, ty celý vejce bych ještě nedávala :wink:
30. zář 2009 ve 12:26  • Odpověz
u skleniček bych se řídila těma číslama na obalu od kolika je to měsíců :wink:
30. zář 2009 ve 12:27  • Odpověz
Míšo: tak to jsme na tom úplně stejně... Dole už vidím obrys zubu (počítám,že zítra už bude venku) a horní dásnička je nalitá pěkně.. Teplota je u nás také...

Ivčo: u nás se papá krásně - nemusí kukuřici... Maso ještě nedáváme..
30. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz
No jak jí mám donutit jíst?????Prostě nic nic nic, všechno plive a to jsem jí nechala vyhladovět a stejně to nechce, chjooooooooo :frowning2:
Uf tak to si sedá Barča dobře. Jí chci k vánocům kupit taky odrážedlo, nějaké autíčko, teda růžové :grinning: :grinning:
30. zář 2009 v 17:17  • Odpověz
jes: tak jsem byla u doktorky, protoze ta teplota vysplhala na 39 :frowning2: a ten druhej spodni uz se prorizl, mudr rikala, ze to budou asi fakt zuby, vzala mu krev, zjistila ze je to v poradku a radeji nam dala preventivne prasky na svalovou krec z horecky
uz aby jsme to meli za sebou, neni ani plactivej, jen ta horecka je hrozna, cipky tedy pomahaji, nasla jsem je :slight_smile:

Vojta jí uplne vsechno, brokolici, cuketu, hrasek, kukurici, mrkev... nema s nicim problem
30. zář 2009 v 17:44  • Odpověz
Miso...to je teda mazec ty zuby, co? To Vojtíškovi rostou spodní? První?
30. zář 2009 v 17:47  • Odpověz
ivanko já myslim, že to není tim že jí to nechutná,ale že neví co s tím :grinning: jesi dáváš úplně ty rozmixovaný skleničky od 4.měs. tak prostě musíš vydržet a zkoušet a zkoušet, doporučuju úzkou gumovou lžičku, která se hezky vejde do pusinky, můžeš taky zkusit do toho dát tvoje mlíko a postupně mlíko ubírat :wink:
30. zář 2009 v 18:24  • Odpověz
Ron...tohle mám už za sebou, vidí skleničku a pláče pláče :unamused: Dávám jen ty úplně rozmixované, lžičky mám ty úzké od Nuku a nechce nic, jsem jí dnes vážila a má 7,1kg a to měla už 7,5kg. Tak nevím, asi budu muset k mudře. Jsem taky zkusila dát nutrilon, no lítal všude. Ona hned prská a ječíííííííí :cry: Já to u Filipa neznám, ten hned snědl celou skleničku :slight_smile: Si připadám jak neschopná matka....
K tomu hýbání :sweat_smile: Filip začal sedět v 10měs, chodit začal po 14měsíci a teď je nejrychlejší a nejhbitější mezi svými vrstevníky :wink: Říkala paní učitelka ze školky, že je fakt šílenec, všude vyleze, vše prozkoumá. A to byl taková mámina buchtička :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Strašně se za poslední rok změnil :sunglasses:
No a co dárky k vánocům???Na rumburaku měli zajímavé slevy nebo ještě mají.....
30. zář 2009 v 18:55  • Odpověz
ivo, jojo prvni spodni, ale horni uz jsou taky pripraveny, Vojta je celkem v pohode, ale ta horecka je hrozna
30. zář 2009 v 19:03  • Odpověz
Miso...vydržet! Hlavně, že to jsou ty zuby. Zvládněte to. Bára dostala na noc taky raději čípek, pořád ještě není tak jak normálně :pensive:
30. zář 2009 v 19:08  • Odpověz
Ivčo a zkoušela jsi zeleninu s masem?? A ovoce ti jí? (Vím, že nejdřív se musí jíst jen zelenina)....
30. zář 2009 v 19:28  • Odpověz
autor
taky zdravím po delší době,
o víkendu jsme byli na 4 dny v Budapešti se zastávkou v Bratislavě, sestřenice tam má pronajatý byt a je tam na semestr na Erasmu, tak nás pozvala a my jsme toho využili a nastěhovali se k ní. Byla teda trochu vyjukaná, že malý děti občas i brečej, v noci třeba i vykřiknou a ráno vstávaj v šest hodin, ale snažili jsme se to korigovat na minimum a nechat ji spát do devíti přestěhovali jsme se ráno s M. do jídelny a bylo.

Kolem jedenáctý dopoledne jsme na M. odpolední spánek vyrazili do města, pak někde obědo -večeře, kdy M. už řádila v kočárku na břiše a pozorovala kolemjdoucí lid. Taky jsme absolvovali projížďkiu lodí po Dunaji s M. na klíně a večer jsem se jednou šla projít sama a jedno dopoledne jsem byla se sestřenicí v Séchenyiho lázních. Z těch jsem teda byla nadšená, já takovej vodní živel, asi se přestěhuju do Budapešti. Opravdu tam hráli stařečkové šachy ve vodě a tak architektura neměla chybu. Spoustu bazénů a mraky saun, většina měla teplotu 37C, pak velkej bazén na zaplavání (28C). Taky tam byl jeden bazé¨nek s 40C vodou a druhej 20C a to byla síla, jít z jednoho do druhýho.
Na zpáteční cestě jsme se stavili v dalších lázních v Györu, tam si zaplavala i M. Počasí bylo parádní.

Dneska poslední kontrola kyčlí, už tam nemusíme. Byly tam převážně pidi miminka, tak jsem vzpomínala,¨jak jsem tam byla s M. poprvý a byla taky takhle malinká. Už si to skoro nedokážu vybavit¨

Jinak Mariánka taky nejí skleničky lžičkou, nějak neví, co s tím a zatím se to nezlepšuje. Dostává to smíchaný s mlíkem v láhvi a to vypije. Dneska tam teda byly nějaký kuřecí kousky a to prskala. Večer trochu kaše lahví taky dá, takže naštěstí nejsme jenom u kojení, to bych se asi zbláznila
:fearful: věřím, že to je blbý.

Míšo,to si Vojtíšek teda užívá se zubama, můžeš zkusit homeopatika Chamomilla vulgaris 9CH, udělat roztok naředěním 10 kuliček v 100ml vody a dávat po lžičkách třeba každou půlhodinu, podle potřeby, Je to i na tu teplotu při růstu zubů a m¨ůže se to dávat dlouhodobě.
30. zář 2009 v 19:29  • Odpověz
Ter: to jste si to teda parádně užili, taky bych takhle někam vyrazila.
Pet: Mně se taky zdálo, že má furt jen brambory nebo rýži...tak jsem na radu kamarádky začala sem tam dávat pohanku (i když tam píší, že tam mohou být stopy lepku) a jáhly a taky kukuřici. A pak to docela hezky vychází, že má kažý den jinou přílohu - já jsem si nejdřív vařila dopřadu a zamražovala, ale pak jsem se doslechla, že to není dobrý zamražovat vařenou zeleninu, ani ji skladovat v lednici, tak teď se snažím vařit každý den - není to tak hrozný, vždycky si s tím upajcuju něco podobnýho i pro sebe. Nebo třeba koupí, skleničku mrkev+ brambory, nebo cuketa + bramory (BIO v DM, velká sklenička za 15,- a fakt je to rozdíl od těch hami, má to takovou přirozenou chuť) a k tomu vařím maso - krůtu, králíka, kuře, chtěla jsem i hovězí, ale bylo tak tvrdý a šlachovitý, že jsem jí ho nedala.
Zuby - ty nám byl čedrt dlužný - jeden už se prořízl, čekáme na další - ale jak se proříznul, upravilo se trochu kakání i ta rýma je už skoro pryč.
30. zář 2009 ve 20:04  • Odpověz
Jinak my jíme vše i s většími kousky, po všem se může utlouct - jak vidí, že to připravuju, už ječí, aby jí to nikdo nesněd.....si myslím, že nám chce vynahradit ty první měsíce, kdy jedla jen ve spánku :grinning:
30. zář 2009 ve 21:00  • Odpověz
Dobrý večer holky,
ivuš, tak to je tedy prekérka s tím papáním. A Filípek Ti papal normálně?
Já jsem dnes byla u mudry na 3. hexe a chtěla jsem Davídka zvážit....no a dostala jsem ledovou sprchu, páč nepřibral ani deko za poslední 2 týdny. Dostala jsem nakázáno dávat kaši.

A jinak, psala jsem už Ronii, ale tohle je jeho jídelníček,přijde vám to málo?

Ráno v 7-8 hod: Kojo a 150 Nutrilon
Dopol v 10 hod: Kojo a 150 Nutrilon
Oběd: zelenina nebo masozelenina příkrm 190 g
Svačinka: ovocná přesnídávka 150 g, někdy 125 g
Večeře: Kojo mi večer odmítá, tak 210 ml Nutrilon

Přijde vám to málo? Já myslím,že v prsou už toho asi moc není. Taky je Davča hodně aktivní,většinu dne leze.

Mno očekávám reakci na hexu, snad nebude. Za měsíc jdeme na Prevenar.

Terkyt, úplně Ti závidím,jak jste akční :slight_smile:, mě hrozně výlet chybí :frowning2: Bohužel na ně ani vloni ani letos nebyl čas.

Hezký večer, pohlaďte mimísky.
30. zář 2009 ve 21:41  • Odpověz
Jes...už jsem zkoušela i maso i ovoce, fakt hustý :unamused:
No jak vidim, tak jen u nás :wink: si nedokážu představit co by dělala, kdybych jí dala nějaký kousky :grinning: by zelenina byla naprosto všude....
Ale možná jí to zitra zkusím taky smíchat do lahve s mlíkem.....

akras... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: u nás taky vřískot, ale ne radostí :pensive:
30. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
díky za rady :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: dobrou noc :pensive:
30. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz
autor
Péťo: vypadá to dobře, ale jestli je Davča aktivní, tak to rychle spálí. Tak akorát přidej trochu kaše na noc, Mariánka po ní přibrala až moc :sweat_smile:
Máte zase baráček místo výletů, pojedete za rok :wink:
30. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz
Petronelie, takovyhle jidelnicek má i Vojta, a to má jen 18O ml mléka místo vašich 21O, kasi nedávam, dneska ho mudr vazila a ma 7.9 kg, kdyby mel hlad, tak vím jistě, že mi to dá řádně vědět :slight_smile:
30. zář 2009 ve 23:28  • Odpověz
a to vojta za poslední měsíc nic nepřibral... :slight_smile:
30. zář 2009 ve 23:29  • Odpověz
Dobré ráno,
pet...co bych za takový jídelníček dala :dizzy_face: , to bych neřekla, že je to trága, hlavně když nehubne... :pensive: . Filip jedl úplně v pohodě, no právě, já tohle vůbec neznám... :cry: Ta tvoje mudr se mi moc nezamlouvá, promiň, ale je divná :pensive:
1. říj 2009 v 08:45  • Odpověz
ahojda, mě to u Peti přijde málo, pokud tedy nepřibírá, my to máme takto :grinning: :wink: :

6h: 180ml nutroše
12h: maso-zelenina cca 125-150g + 120ml nutroše(podle toho kolik sní maso-zeleniny, dám jí mlíko jen když je ješě neklidná tak půl hodinky po obědě a pak jde spinkat)
16h : ovoce 150g+ 120ml nutroše opět půl h až hodinku po sváče
20h: 250 mlíka s kaší Nestle :wink:

přibírá normálně a je úplně bez faldů-celkem dlouhá :slight_smile: :wink: a to se opravdu moc nehýbe :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Když to počítám, není to od Peti tak moc velkej rozdíl v ml, takže bych to viděla na kalorie-zkus nutrilon extra a večer kaši s mlíčkem-ta nestle je moooooc dobrá, Julča už vyzkoušela všechny druhy a děsně jí to chutná,ale ještě víc a to je ještě lepší a kaloričtější :grinning: je Sinlac kaše zadělat do mlíka :dizzy_face: :wink: po tom spala jak dudek do rána až klidně do 8h, musim jí zas koupit :grinning:
1. říj 2009 v 09:12  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:

Pet: to u nás se jí ještě méně než u Vás :D Jinak dnes v noci mě Jarunka tak kousnul do prsa až mi tekla krev au au au :sweat_smile:

9h: banán či jiné ovoce (někdy přesnídávka, ale to moc nemusí)
12h: max 120ml zeleniny
15 a 18h kojo... a v noci..

Míša: a jak jste na tom dnes s Vojtíškem? Jarunka se probudil bez teplot, tak se mi ulevilo :grinning:
1. říj 2009 v 09:20  • Odpověz
tak jasně každý dítko potřebuje různé množství, hlavně, aby bylo dost počůraných plenek :grinning: :wink: a nehublo se nějak rapidně :slight_smile:
1. říj 2009 v 09:32  • Odpověz
jes, teploty pokracuji, dnes rano opet 39 stupnu :frowning2:
1. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
Ahoj holky.
Jsme na tom s jidlem podobne, akorat M. si rika o mliko i v noci.

1h 100 ml (ted jak se ochladilo uz ne, tak at mu to vydrzi -cajem nejde oblbnout)
4h 100 ml
7h 200 ml
10h 190 ovo (obcas nadrobim probiotickou susenku)
13h 200 masozel, ale nekdy se sprajcne, zamkne pusu :confounded: , tak podle toho kolik snedl doplnim do 200 mlikem
16h 200 ml mlika
19h 100-150 mlikokase aby to teklo z lahvicky

vodu nepije, caj pres den max 30ml
Pribira ani ne 80g za tyden.
Jinak uz hezky leze po 4, ale neseda si. Vsude prileze, stoupne si a stoji, tak ho polozim a zase nekam prileze a stoupne si a tak dokola i 3 hodiny, pak nastesti odpadne.

Zatim se nekona zadne baba, mama tata. Rika eeeee, hmmmm a kdyz si stoupne k MM rekne buf :grinning:, to je neco jako nazdar tato vem mne na ruce.

Vecer uz skoro nekoupeme, pac skoro po kazdem obede nasleduje sprcha, jak je upatlanej. Taky jeste krmim v lehatku a je to ocistec. Ke kazdemu soustu prikusuje nohu i s ponozkou, saha do jidla (to mu dovolim at je zabava) a matla si to ma hlavu az mu musim obcas vykapat oci oftalmoseptonexem.

Hracky v podstate nepotrebuje, leti u nas rabovani supliku, olizovani vseho (cim vetsi hnus, tim lepe), PET lahve, baterka, sacky vseho druhu, rvani zaluzii, kytek a vlasu....
1. říj 2009 v 10:48  • Odpověz
Miso...u nas v noci horecky, tak jsem nabehla k mudr, teda nejprve jsem ji volala. Pry ze zubu nejsou teploty vetsi nez 38st. Tak malou prohlidla, pry to vypada na nejakou 5nemoc, to mohou byt horecky 3dny, pokud dele, tak moc, CRP a podle vysledku bud doma lecba nebo nastup do nemocnice :rolling_eyes:
1. říj 2009 v 11:03  • Odpověz
Teda Ron....to vsechno Julca zdlabne? Tak Bara prso, kaka 1krat denne a cura taky dost. Ale hubne :pensive: Asi prejdeme na umelou, aspon budu vedet kolik toho snedla. Dnes mi mudr rekla, ze jsou pry deti co prejdou z kojeni rovnou na testoviny s gulasem :unamused: Tak nevim, mam ji pry zkouset davat uplne vsechno, jogurt, rozmackane brambory, testoviny, ryzi...neni to moc brzy? Jo a i rybu
1. říj 2009 v 11:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.