• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
caaaaaau holky...no my taky rev ve 3 na jidlo..a ted misto 9 dostal kasi...no mazec jako....ma furt hlad... :angry:
9. říj 2009 v 07:47  •  2 děti  • Odpověz
teufi: kolik vážíte? Týna má 10350. :grinning: a 75 cm.
9. říj 2009 v 10:57  • Odpověz
krem 10 kilo??? ty voleeee :grinning:
9. říj 2009 v 11:00  • Odpověz
nik: jojo :slight_smile:
9. říj 2009 v 11:10  • Odpověz
Ahoj holky,
tak my máme rýmu,kašel,zoubky...vše se to sešlo najednou.Myslela jsem,že rýma je od zoubků,ale mudra říkala,že ne. Teplotku má jen lehce nad 37 /odečítá se furt půl stupně v prdelíně?/ a je protivnej jak činže. Já jsem ráda,že chvíli sedím,dala jsem ho před dveře do kočárku nabaleného jak pumpu.Podle mě je mu na vzduchu lépe.Tak jdu něco poklidit a tak.

Krem, už je Týnka zdravá? Jinak teda 10 kilo je mazec :slight_smile: To si myslím,že Davča bude mít tak v roce. My máme 8,5 kila a 75 cm minulý týden, a to Davča není žádnej hubeňour. Ale Týnka mi nějaká tlustá nepřijde,asi má těžký kosti.
9. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz
:slight_smile: jojo, ona má těžké kosti, asi. :slight_smile: Ale ona to vyběhá. Zdravá bohužel není. Rýma a kašel po tymiánové masti ustupují, ale pořád má zvýšené teploty, které ani neklesají ani nestoupají. Pořád má kolem 37,2 - 37,4. A ani mudra neví proč. Zuby prý nejsou vidět, tak fakt nevím. Na ORL taky negativní. Tak ještě v pondělí doneseme moč a uvidí se.
A v zadečku se odečítá pokaždé 0,5 stupně.
Jinak jsme dnes zkusily bílou Hollandii, no a nic moc teda. To Nikča ji zblajzla na posezení, ale Týna má holt mlsný jazyk.
9. říj 2009 v 15:48  • Odpověz
Čusík...my se taky přidáváme do klubu marodů, ale nic tragického, jen rýma...odsávám tak dvakrát denně. Teplotku (37,1) měla pouze ten první den...dneska jsem jí měřila a 36,9 tak snad to bude dobrý. Normálně s ní ale chodím ven (vždy jen tak na hoďku).

Peti: ahoooj, tak už máte internet v pořádku? Pokud to Davča přes víkend vyleží tak vás po neděli moc rádi uvidíme! :slight_smile:

kremca: teda Týnka je pořádný kus ženský!!! Však ona to vyběhá :slight_smile:

Holky, kdo vaříte příkrmy...poraďte, co můžu udělat ještě Adušce k obídku? Pořád střídám: brokolice, květák, brambora, kuřecí, krůta, kapusta...jaký maso jí ještě můžu udělat? Hovězí??? A co za zeleninu???
Díky, díky, díky
9. říj 2009 v 16:33  •  2 děti  • Odpověz
Pri: maso pokud už jste měli kuře tak ostatní bílé (králík krůta) a hovězí a telecí....
zeleninu vařím: mrkev,brokolice,květák,kukuřice,hrášek,kedlubnu,rajče,papriku,kapustičky,cuketu,špenát,fazolky zelené,lilek,porek ...snad je to všechno.
A přílohu: rýže,brambor,těstoviny (ty měl 2x),pak občas jáhly a pohanku...jo a červenou čočku.
Když tam je něco co by nadýmalo jako třeba květák atd tak přidávám fenykl nebo mletý kmín.Někdy trošku petrželky.Jakub nemá s nadýmáním problémy.A to rajče a papriku jo,by se nemělo,kvůli alergiiím,ale mě DR řekla,že to mám vyzkoušet a pokud nebude problém,normoš dávat.A Kubča je OK tak dávám.
Já nějak popravdě se moc neřídím dle toho co by dle tabulek měl a co ne...co snese to mu dám.Jasně že né koření,sůl atd....
9. říj 2009 v 16:56  • Odpověz
priorita, jak pise nikky
maso - kure, kruta, kralik, teleci, jehneci, hovezi, jednou jsem dala i veprove (ale to nechci davat casto)
priloha - brambor, ryze, kukuricna polenta, jahly, pohanka, testoviny zacnu tak do 14 dnů
zelenina - brokolice, kvetak, cuketa, hrach, špenát, kukurice, mrkev, kedlubna, skoro vsechno krome rajcat a paprik
a bily jogurt vojta miluje :slight_smile: nasla jsem recept na detskou svickovou, tak mu ji zitra udelam, uvidim, budu mit radsi v zaloze jeste neco jinyho, kdyz mu ta svickova pro vojtu nebude chutnat :slight_smile:
9. říj 2009 ve 20:06  • Odpověz
Dobrý večer,

Alí, mám, ale ještě se to musí doladit.
Tak Aduška je taky marod? Já Dádu odsávám třikrát denně a on hlavně kašlíkuje, dávám Hedelix,tak snad zabere. Ale ty zoubky...to je nejhorší, je mi ho líto, pamatuju si jak jsem trpěla když mi rostly osmičky.

Což mi připomíná, jak jsem poprvé po porodu navštívila zubaře :-X MAZEC - čtyři katy a z toho jedna osmička, tzn. opět tahání nervů a kanálky. Jauuuuu. Zatím mi dělal jednu plombu.A tak to bylo celkem fajn,pokecali jsme o dětech a tak, ale jak mi umrtvil zub, tak mi říká...nejezte, dokud nebudete mít celou pusu citlivou. A já nenažranec jsem si dala doma polívku po dvou hodinách a kousla jsem se do rtu a podle toho taky vypadám.

Ali,co se týče jídla, já tedy doted kupovala, dneska dostal vařenou mrkev s bramborem, hráškem a hovězím. Rajčata dávám běžně, to jsem ani netušila, že je to takový alergen. Jinak taky Davča miluje dýni.
Já už dávám i ovoce a začnu s jogurtem, bílej mu budu míchat s ovocem, teď jsem koupila meruňkovou Hollandii. Jinak prý můžu dát normoš Dobrou mámu nebo Activii.

A kaši papáme Nutrilon s jablíčkem.

No nic, jdu odpadnout,noc bude krušná. Pa.
9. říj 2009 ve 20:19  • Odpověz
ahoj holky,

no Ojóš ma taky rymu.to tedka snad vsichni.uz jsem mu dala i jogurt-dobra mama a jogobella a sladka aktivia,moc mu to jede.

ale napadlo me,ze bych mu na vanoce dala nejaky hezky nadobi na papani,s medvidkama,nebo tak neco.nemate nekdo tip?a jaky material je vhodny-nezavadny?jasny,ze ne porcelan,aby mohl papat i sam.
9. říj 2009 ve 20:28  • Odpověz
Cuuuuuus holky

krem...my meli pred mesicem 9,4 kg a 73cm...tedkom nam to furt preklada...ale pristi tyden tam snad uz pujdem a pak hodim aktualne info...ale taky pocitam, ze mame pres 10 kg, takze neboj, nejste v tom sami :grinning:
10. říj 2009 v 15:10  •  2 děti  • Odpověz
ahojky tak dneska teda nic moc, Oli zelený nudlence, Julča teplota a kašel, mě začlo hodně bolet v krku, Jura zatím ok :confused:

Dneska sem dělala pananku na způsob hovězího wellingtonu, moc doporučuju, příště to udělám z opravdové svíčkové :dizzy_face:

janko doporučuju z těch jogurtů choceňák a hollandii, ostatní jsou pěkný hnusy, jukni na to, co to obsahuje, já si taky kupuju už jen tyhle smetaňáky :wink: :slight_smile:

pokud jde o materiál na nádobí tak z vlastní zkušenosti nedoporučuju melamin, bohužel je z něj skoror veškerý nádobíčko, pak už jen plast nebo porcelán, melamin nemůžeš dát do mikrovlnky a do myčky :angry:
10. říj 2009 v 16:00  • Odpověz
Verru a jaké ovocné??já kupuju floriana a dobriou mámu
10. říj 2009 v 16:05  • Odpověz
Ahoj maminky, tak koukám,že nejsme jediní,kdo je nemocný. Davídek má pořád kašel, rýma je lepší, zoubky jsou taky lepší, ale ještě se neprořízly. Papá ostošest a našel zalíbení v kaši.

Ted se snažím poklízet a Davča tu řádí jak černá ruka.

Ronie, co znamenají zelené nudle? Davídek má bílé při odsátí. Chudinka Julinka,zase si užívá. Držím palečky, ať jsou s Olim oba fit.

Tak jdu zas zkusit uklízet, dorazí sousedka. Papa.
10. říj 2009 v 17:35  • Odpověz
nikky dobrá máma je hnus, Florian je lepší, ale stále má nějaké konzervanty a nevim jesi má taky škrob,ale dobrá máma a activie ano..Ovoce dávám buď do bílého přesnídávku nebo měla jahodový a v pohodě, taky borůvky :wink: :slight_smile: Choceňák mi chutná víc-je takovej fakt sameťoučkej, holandie je než se pořádně rozmíchá taková divná,ale pak taky dobrá :slight_smile:

petro no zelené jsou zelené a zanemá to, že tam jsou i bakterie, není to jen virová infekce...
10. říj 2009 v 18:04  • Odpověz
Ahojky, jak koukám tak bacil řádí jako černá ruka..

My s Niki byli včera u dětské a večer jsme museli i na pohotovost,protože se šíleně zhoršila, tak je na antibiotikách...Tomík má od noci teploty i při srážení furt okolo 38,5-39..furt řve bobek..tak u nás veselo :frowning2:

Jinač my v 8m 8,5 kila :wink:,dětská rovnou Tomíkovi udělala preventivku,ale stejně tam musíme jít, protože NIki má z pohotovosti předepsanou kontrolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..Jen doufám,že nebudeme muset jet i s Tomáškem .Tento víkend oooopravdu vyvedený jak se říká :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ron a závěr z neuro, hypotonie, hyperaktivita a instabilita...tak tu na tu zprávu zíráme jak jelita...a příjde nám jak by byla o jiném dítěti :confused: :sweat_smile: , nám příjde prostě nemožné,že to je o dítěti,které samo stojí,leze, sedí ještě krapet vratce, ve stoji,když ztrácí rovnováhu,tak si hezky přidřepává,vyvažuje, hezky slízá dolů, je celý takový pevný, a ona řekla,že je jako hadr,že mu nožku ohne tak jak malému mimi..... no kdyby viděla NIKi v tomto věku,tak asi řekne že za týden umře,či co :grinning: co ty na to?? :confused: :rolling_eyes:
10. říj 2009 v 18:16  • Odpověz
ahoj holky,
já začala Týnce včera dávat bílou hollandii a dnes jí zblajzla půlku a poprvé snědla syrové jablíčko, které jsem do ní nastrouhala. Jinak ovoce prostě nepapá. Netuším proč.
Ron: Týna už má týden zvýšenou teplotu 37,2 -37,5 a nikdo netuší proč. Na ORL dobrý, CRP dobrý, ráma a kašel už jsou v pořádku. Nesetkala ses s tím někdy? já už jsem z tý mojí holky na mrtvici. Pořád něco. :-/ Co tymián? Už došel?
10. říj 2009 v 18:18  • Odpověz
hojani ahojky taky si užíváte koukám :frowning2:

závěr z neurologie těžko posuzovat, tyhle věci se projevují různě a neurolog to pozná vyšetřením a posouzením všech výsledků dohromady, hypotonii určitě pozná, hyperaktivitu nemyslela podle mě v tom pravém slova smyslu jako ADHD, protože ta se dá diagnostikovat až kolem 6 let(jedná se o nesoustředěnost, neklid atd) a instavilitu také pozná vyšetřením, nic z toho nevylučuje, že dítě dřív leze, chodí,ale pokud jde o hypotonii, tak musí byýt opravdu jen lehoučká a ve vašem případě to bude znamenat, že má ochablejší svalíky, je proto blbý že déle n elezl,ale s tím už nic nenaděláš :wink: Dbát na správné postavení páteře v budoucnu, bude náchylnější ke skoliozám atd, dobré je plavání :wink:

kremci tymián je úžasnej, kdyby nepomohl tak krásně voní a eukasol taky super, Olimu se po tom ta rýma uvolnila a teče mu to líp, ale jsou teda zbědovaný chudáčci :frowning2:
A ty teploty nevím Julča měla furt zvýšený teploty v té nemocnici a nikdo netušil proč,ale nejspíš to bylo prostě po tom očkování
:unamused: HOrko jí není?
10. říj 2009 v 19:40  • Odpověz
ron: já nemyslím, že by jí bylo horko. Zoubky nikde - ještě žádný nemá. Nevím, jestli by to mohlo být k tomu, ale týden pořád stejné teploty mi přijde docela dlouho. Očkování jsme měly před měsícem a teď měla mít druhý synflo. Jenže kvůli té rýmě a kašli jí to mudra přesunula. No, půjdu tam v pondělí zas a uvidíme, co řekne. DOufám, že to nebude nic vážného. :frowning2:
10. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz
A ještě k tomu tymiánu: já Týnku mastila na prsou a naproti na zádech, pak na čelíčku, trošilinku pod nosánkem, v loketní jamce, podkolení jamce nebo jak se to jmenuje :slight_smile:, nárty a chodidla. Nejprve třikrát denně a teď už jen jako prevenci dvakrát denně. Do druhého dne to bylo o 90% lepší. A eucasol jí vždycky stříknu na plínečku v postýlce pod hlavou, aby se jí dobře dýchalo a když jdeme ven tak na rukávek, aby ji to ochránilo před bacily. :slight_smile:
10. říj 2009 ve 20:14  • Odpověz
Ron, díky :wink: ... jo o těch svalíkách mluvila..už skoro začla vypisovat rehabku..ale pak si to rozmyslela,že by ho zbytečně trápili,ale stejně mu tím nepomohli..že teď stejně bude posilovat sám.., botičky koupím jak říkala a papučkám-hadrákům se vyhnu :wink: , dostane jezdící autíčko na zem...že ho to bude motivovat být dole...a víc ať se snaží :wink: kluk... , jinač zatím je teda hezky narovnanej...zato NIki se hrbatí šmatle...no nevím nevím kdo tam měl za tou mudr. chodit :sweat_smile:
s tou hyperaktivitou mi to je jasné, všichni to používaj jen tak. a při tom je to docela blbá nemoc...no ona to brala dle nočního neklidu atd...a taky jak ji tamřádil...jo a fontanela už taky téměř není...tak kroutila hlavou...kam ty kluku tak spěchááááš :grinning:
Tymiánka mi tu taky voní kudy chodím :grinning: ..ajak píšete o tom spreji,tak asi doplním :grinning:
Tak holky všem drobečkům brzké uzdravení a vy se maminy držte...nás holt nikdo opečovávat nebude :wink: :dizzy_face:
10. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz
no já sem Just pěkně vybrakovala a hlavně účet: tymiánka, eucasol, sinusan, posilující kůra na vlasy a paní mi doporučila tannen sirup(a téda holky to je mňamka, je až od 3 let, Olimu sem ale už trochu dala, s medem nikdy problém neměl a zatím se neosypal, tak zítra dostane znovu) já ho taky baštím, škoda že se má jen jednou denně :grinning: , paní mi dala jako dárek měsíčkovou mast(krásně voní, použila sem jí na ruce pač je mám jak tresku) a mast na nohy a ta je taky příjemná :slight_smile: :wink: škoda, že je to tak drahý a taky škoda, že neexistuje něco na vykašlávání pro ty malinký, já dávám hedelix,ale Julča mi ho blinká, je to na ní moc, tak jí to ředim čajem a dávám málo a to pak nemá moc efekt. taky mě překvapilo že Sinusan je až od 2 let,ale to neva, máme jinej a tenhle dávám Olimu.

Kremci tak to musím mazat tymiánkou víc, já jim mázla jen hrudníček a záda,ale ne moc a jen jednou denně, takže od zítra nasadim tymiánovou kůru :wink:

Chudinka malá kašlá a pláče, špatně se jí spinká :frowning2: Navíc se nám rozbil lux, takže nemůžem vysávat, zítra musíme k našim půjčit si jejich :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. říj 2009 ve 20:54  • Odpověz
holky co tak dávat na svačinu?dopo má ovoce (přesnídávku nebo česrtvé) a odpo jogurt...co jiného místo jogurtu můžu?ať furt nemá jogurt
10. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz
Hojani, to si taky užíváš, chuděro.
Snad to s tou neurologií nebude tak hrozný.
Ronie, Davídek ten se zase jen plazí, občas leze, ale radši má plazení, já moc ne, páč vytře kompletně celý obývák :grinning:. Jinak se snažím střídat polohy, bohužel ho ve sportáku dát na bříško nemůžu, protože mi nejde v leže na bříšku připoutat a on by z toho kočárku vylezl :frowning2:, navíc nemáme polohování úplně do lehu, ale tak 165 stupňů.

Holky,pošlete mi ještě ten odkaz na Just? Taky bych to pořídila....už jen kvůli tomu tymiánu. Jinak já Davčovi dneska skoro nic neodsála, spíš víc kašle než rýmuje, teplota stále 37 - 37,1, ale zaplaťbůh jsme se minulou noc celkem vyspali. To je trápení, když jsou ti mimoušci nemocní a ještě chudák Davča má matku hypochondra :-O

No tak já si jdu dát hrušku a vyžehlit kopu prádla a pak do hajan. Mimouškům držím palce, ať jsou brzy fit.
10. říj 2009 ve 21:08  • Odpověz
a proč ne, já myslím, že jsou s jogurtem spokojený, ovšem já dávám svačinu stále jen odpoledne, takže střídám jogurt a přesnídávku :grinning: Jinak mám super zkušenost s tím cucacím váčkem(naplníš jakýmkoliv ovocem a dítě si vycucá šťávu) a špatnou zkušenost s dětskýma sušenkama, Oli měl na ně velmi rychle návyk, takže Julče je nedám :unamused:
10. říj 2009 ve 21:10  • Odpověz
Peti to plazení je blbý, jak si na něj navyknou tak se toho blbě zbavuje a nic jim to nedává..Já teď celkem intenzivně s Julčou lezení trénuju, máma mi ukázala jak a hodně mi kladla na srce ať se tomu teď věnuju pač se Julča začla plazit dost a navíc pořád používá jen pravou ruku což při lezení nejde a ta asymetrie by se tím srovnala. takže trénujeme-podsouvám jí furt nožičky, naučila se už na 4 vydržet a trochu se pohupovat,ale sama se zatím do této polohy nedostane-ale snaží se fest, hlavně na měkkým kde jí to neklouže, tak jí to jde dobře, což j právě v tom kočáru nebo třeba na sedačce :slight_smile: Blbý je, že tu máme všude plovoučky, jen v obýváku je větší koberec,ale ona si vždycky najde něco zajímavějšího mimo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tak jí to klouže :unamused:

http://www.just.cz/
10. říj 2009 ve 21:16  • Odpověz
:grinning: :grinning: ron návyk...no super, se směju :grinning: :grinning: , my se držíme kukuř. křupek...a amarant. piškotů...svačiny má opět vypuštěné, jen oběd... mudr. sice řekla nekojit..ale to dlabu. zvlášť když přišly ty horečky...
Peti..nj.. občas si užijem holt každá :unamused: ..jj děti jsou radosti,ale i starosti...ale zas se vyzdraví a bude fajn :wink: , Niki už byla k večeru lepší...už říkala,že ji to tolik nebolí...už byl i kašel bez slziček...ale že to tomíkovi nechce klesnout, to se mi moc nelíbí..uvidíme co zítra..

Peťul sporťák by se dal vyřešit přidavnými kšírami...ale když vám nejde dolehu,tak to pešek...nám naštěstí jde.

jo hodila jsem nové foti, jak jsme s Tomíkem v týdnu blbli :wink:
10. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz
ron: co je to za cucací váček? Barča banán dobrý, ale když jsem rozmixovala jablko, tak jí to moc nejelo, ale když jím jablko nebo hrušku já, tak má pořád otevřenou pusu a chce taky, cucá ho a olizuje a to jí chutná, když je v celku.
10. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.