• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
autor
tak dneska moje máma taky objevila u Mariánky první zub a taky vpravo dole, to je náhodička :dizzy_face:
KDyž bude protivná, tak to můžem opravdu svádět na zuby :wink:
začala jsem krmit ve vyoský židličce, protože nám už dorazila ta od Stoke Tripp Trapp, je fakt skvělá, M. si to hrozně užívá, že sedí s dospělejma u stolu, včera snědla už půl skleničky banánu a trochu kaše, což je fakt úspěch, snad se to postupně zlepší, s tou lžičkou.

Akras: u nás teda plavčo úplně v pohodě, když byla menší, tak to taky někdy prokřičela, ale teď si to maximálně užíváme a to i přesto, že ji většinou násilně musím vzbudit, usne cestou tam a pak ji probudím a stejně je to v pohodě. Už se potápí metr pod vodu, akorát spíš koukázpátky na hladinu než třeba do zrcadla a po míčku, kterej má před očima, to se ještě musí naučit, že to je ¨pod vodou taky zábavný. :wink:

M. teda péruje na čtyřech o sto šest dneska i malej posun kolenama dopředu, ale neplazí se, tak snad je to správně, první týden v listopadu jdu na kontrolu k Ronii mamince, tak uvidíme :wink: KOberec máme, koupili jsme v Ikee tenhle
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/30144813
je teda malej, jen do obýváku, kde je dřevěná podlaha, kde si hraje, když vařím, abych na ní viděla, jinak je v pokoji, kde je koberec přes celou místnost.

Na ty golfky si taky jedna kamarádka stěžovala, hodně se kupujou a¨si kvůli ceně, Tesco na Národní je měla nedávno v akci za 2700,-Kč, ostatní golfky stojej i dvakrát tolik. Já mám tyhle, ale zatím ¨nepoužíváme, mám je z bazaru skoro nový za 5000,-Kč i s vložkou
http://www.zalevno.cz/z/406407/ruzne/kocarky/i-coo-pluto

zejtra jdem večer s manžou na večírek ve velkým stylu,se moc těším, akorát nevím, co na sebe, klasika :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
čus ženy...

tady jsem dala nová videa kdo chcete vidět satana v akci :slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=2Jm2Hqjol7Y
http://www.youtube.com/user/verunda1
http://www.youtube.com/user/verunda1#p/a/u/1/0I9YN1I4DAc

Jinak Julinka hustá jako :slight_smile: MM to komentoval : NO TY VOLEEEE :slight_smile:

koukám,že hezky marodíte,my už ne,Kuba je z toho venku,ale zas má ekzém,byli jsme u DR a já mám rýmu stále,ale OK...

Tak dobrou
22. říj 2009 ve 22:09  • Odpověz
Ahoj holky,

zdravíííím, jsem se dneska konečně pěkně vyspala, až mě vzbudil Davídek opět ránou hlavinkou o žbrdlinka postýlky.To má z toho stoupání. My už lezeme jako tryskomyš. Taky sedí a stoupá si.A hraje si se psem, to je jako bych měla dvě děti. Agátka je naštěstí už rozumná, ikdyž jsou jí teprve 2. Je to hezký se takhle na to koukat. Jen kdyby tolik Aguš nepouštěla chlupiny.

My ted dvě plavání vynechali kvůli virozce, tak nám zbývají ještě dvě lekce plus dobrat náhradní a v zimě nám mudra doporučila nechodit,že tam lezou nezodpovědné maminky s prckama a já fakt nechci každý měsíc dřepět doma kvůli rýmě.Navíc od listopadu snad už konečně začnu trošku pracovat,tak nevím,jak to bude časově. Takže chci s Dádou jednou týdně chodit do hotelového bazénu a do solné jeskyně. Tady v Radlíku je krásná, luxury a máme slevu :slight_smile:

Terkyt,tak to je dobře,že Marjánka už papá :slight_smile: I´coo jsou dobrý golfky, ale na mě moc malá kolečka. Jediné Chicco a Peg Perego mají kolečka dle mých představ. Jezdím často v terénu u nás na vesnici.
Jinak prý se jim často kříží konstrukce. No jako co,golfky mají vydržet i zátěž 15kilového dítěte :-O
Moje kamarádky si je všechny maximálně chváli, naopak,jedna měla problém s I´coo a vyměnila za MC Laren. Možná všude budou vadné kusy,nevím :grinning:

Dlouho tu nebyla jes, teufi...jak se má?

Neuděláme někdy sraz, až budou děti zdravé?Já jdu příští týden s prior a pak s akras :slight_smile: Tam to bude prý dokonce dobrodružnější :grinning:

No nic, jdu Davčovi pustit Teletubbies do svačiny a pak vyrazíme na prochajdu. Naordinovali jsme si čerstvý vzduch v 10 po sváče a odpol po obědě nebo sváče. Největší radost má z toho pejsková.

My koberec nemáme nikdy Davča v pohodě leze po plovoučce,jen mu chci k Vánocům pořídit koberec - silnici do pokojíčku. Na zemi v obýváku má puzzle a deku,na kterých jsou hračky. Ale zajmá ho vše ostatní než hračky. Taky mi z židličky hází všechno na zem. Vždycky drží ruku v pravém úhlu od židličky, čeká, až se na něj podívám a pak se usměje a hračku pustí na zem. Čeká až řeknu tytyty a má záchvat smíchu.

Terkyt,gratuluju k zubu,my máme už 6 a je to mazec.
Držím palce,at to přejdete v pohodě, u nás to byl mazec. Spodní....o těch jsme nevěděli, rovnou vylezli...ale ty horní :-X

Tak já jdu, nebudu moc na netu,tak přeju hezký den a víkend.
23. říj 2009 v 09:12  • Odpověz
Ahojky

Petí taky nemáme koberce,leze po plovoučce,ale do pokojíku jsme mu koupili takové malé koberečky,spíš hlavně proto,aby se mu to zateplilo a pak když si tam hraje,aby furt neseděl na studeným

Hele srazík bych brala,potřebuju vypadnout někam,ale jako sejít se někde aby byl v kočáře,to už u nás nepřipadá v úvahu :grinning: potřebuje lézt,běhat atd :slight_smile:)))) v kočáře by se posrajdil,kort kdyby viděl plno dětí všude :grinning: Ale musím mít auto no......busem bych jako i jela,ale to je na dlouho a tahat sebou v kočáře vše věci,tak to nenarvu ani za boha :frowning2:
23. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
jooo a gratuluju k zoubku Marijánce a Samíkovi :slight_smile:
23. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
autor
no my máme teď na plavání už po několikátý soukromé lekce, ostatní odpadli (na hodinu s M. chodí ještě dvě děti), takže nějaká nákaza nehrozí :grinning: myslím, že se tím naopak otužuje a má lepší imunitu, tak uvidím, ale zatím chcem chodit i přes zimu. To jsem nevěděla, že bydlíte v Radlíku :wink:
Rýmu měla M. jenom dvakrát a jednou od manžy, když dones něco z lékárny od pacošů a podruhý se nakazila od školkovvý holčičky, kdy¨ž jsme byly v Krkonoších. Z plavání opravdu ne. Teplotu ale ještě nikdy neměla. Snad nás to mine ty táhlý nákázy, když to vidím, jak to všude jede :pensive:
23. říj 2009 v 11:29  • Odpověz
Ahoj, tak my zase uplakané plavání...ale s vodou ona problém nemá, ve vaně se potápí v pohodě, vířivku si užívá..., ona prostě nemůže zkousnout ten 28stupňový bazén. Dnes jsme se potápěly s odrazem od stěny bazénu, poprvé bez fouknutí do tváře před potopením...proběhlo to stejně jako vždy - křik, ale jinak dobrý. Na chvíli se uklidnila, když jsme se neúčastnily programu a hrály sis balonky a když se zpívá, ale stejně se klepe jak ratlík celou dobu :unamused: , to tam ostatní děti nemají. barča prostě klepe kosu....
Tak to beru tak, že ji otužuju a za odměnu si pak lebedíme ve vířivce. Musím si to rozmyslet, jak další pololetí. Neznáte někdo nějaký teplejší bazén - aspoň 32C? Možná bychom pak už chodili s Barčou sem tam plavat sami.
Nebo možná, až bude jaro léto, a bhjde teplo, že už jí taková zima nebude - a taky bude větší...
My teplotu taky ještě neměly - ťuk ťuk
23. říj 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
V bazénu na Vinohradech, kam chodíme, je 30- 31 stupňů a přijde mi to v pohodě.
¨za chvíli vyrážíme na výlet do Klatov a tak jsem chtěla M. nechat chvilku ráno lézt, než zasedne do auta, akorát jsem zapomněla na změnu času, tak jsme vstávaly už v půl sedmý, ale mám pocti, že už by stejně nespala.
Je fajn, že je tam tak krásně, se těším.
25. říj 2009 v 07:56  • Odpověz
Terkyt, nehodila bys mi sem odkaz na to plavání? Třeba bychom od pololetí mohly zkusit chodit tam
Dík
25. říj 2009 v 10:40  • Odpověz
Ahojda,

vy jste se nějak rozpsaly :grinning:

Jarunka je také nachcípaný - rýmu a kašel... mimo jiné - jak často se může odsávat, aby to nebylo nějak na škodu?? :sweat_smile:
Na 8M vážil Jarunka 8,5 kg a měří 72 cm.. A když jste se tady bavily o těstovinách, tak má Dr. říkala, že je mám normálně zařadit jako přílohu... maso že dávat každý den nemám... Ona má fakt jiné názory :sweat_smile:

Nik: dle videa se ani nedivím, že Kubíka by jsi v kočáře neudržela :grinning: Co navrhuješ, kde by byl vhodný sraz?

Pet: děláš si srandu 6 zubů??? Síla :D KDyby bylo hezčí počasí nechtěla by jsi přijet?

Mimo jiné jsem si chvíli myslela, že jsem těhotná :stuck_out_tongue_closed_eyes: to jsem se orosila :grinning: ale pak jsem si uvědomila, že jsem to vlasně ještě nedostala, tak se mi zase ulevilo :grinning: Fakt bych to nedalal :grinning: :grinning: :grinning:
25. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz
Ahoj holky, přeji hezký den

Jes, odsávat se má jak je třeba...mě řekla mudra,že se musí odsávat tak často,jako když smrkáš. Já jsem odsávala před každým papáním, pak když rýma polevila, tak 3 krát denně a nebo když byl unudlánek a pak už jen ráno a večer před nočním papáním.
Já těstoviny dávala už v 6.měsíci,páč Hipp prodává příkrm s těstovinama a Davča ho miluje.
A zubů máme fakt 6 :grinning:
A ráda přijedu,ale až bude Jaroušek OK. Mě počasí neva, chodím ven za každého počasí,pokud je Davča zdravý.

Těhotná, no běda, to by mě asi porazilo :grinning:
26. říj 2009 v 11:02  • Odpověz
Ahoj všem :wink:
Barča má 8zubů. rostly jí snad všehny najednou, hrůůůůza, ale teď je klid ťukťukťuk, aspoň teda na chvíli.
Trápí jí atopický ekzém, ale už jsem přišla na co má alergii, na mléko :confounded: , takže jsem volala mudře, chtěla jsem, aby jí udělala nějaké testy, na co je přímo alergiká, bo jsem se dočetla, že může být na kasein nebo na syrovátku či laktozu a ona mi řekla, že je na testy malá, no Ron nevíš prosím jak to je???

Hipp má velký výběr, ale má přidanou sůl :fearful:
26. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz
Ahojda,

Ivčo 8 zubů, jo? :grinning: Jaké máte vylezlé krom těch předních??

Tak to se ani nedivím, že Jarouškovi Hipp tak chutná :grinning: :grinning:
26. říj 2009 ve 13:35  • Odpověz
ivanko nevim moc přesně, intolerance laktozy se dá určitě zjistit dřív, určitě i BKM jako taková... tu je diskuze o alrgii na BKM
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=53190&vOffset=930&vGroupOffset=40&vGotoLast=1#end

a vy furt jenom kojíte? UM tedy nedostává? POkud někdy měla zvracela a měla po tom průjem, případně jen jedno z toho?
26. říj 2009 ve 13:43  • Odpověz
ivi: já jsem si taky u mudry vydupala alergologické i imunologické vyšetření. Taky mi tvrdila, že je na to malá a kdesi cosi. No, nakonec jsem tam šla i bez doporučení a malou mi vzali. Udělali krevní testy a stěry a zjistili to, čeho jsem se bála, že má salbou imunitu, v nose zlatou svini a i to blbý astma. Kdybych tam nešla, tak dodnes nic nevím. Takže se nenech odbýt.
Týna dnes po měsíci mudřinýho nicnedělání - kdy jí dávala pořád ty stejné léky dostala ATB. Doufám, že jí aspoń pomohou, když už to muselo dojí tak daleko. Za minulý týden jsem byla dvakrát na pohotovosti. :-/
26. říj 2009 ve 14:52  • Odpověz
26. říj 2009 v 15:05  • Odpověz
kremci prosíjmtě já chci taky zajít s oběma na alergo na ty testy-dělají se na lačno? Pač to si neumím představit ani s jedním :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2009 v 15:07  • Odpověz
ron: já jsem byla v Kartouzské a holky normálně jedly. Mudra nic neříkala. Akorát jsem teda byla hrozně nespokojená s odběry, protože oběma ta setra děsně doprcala ruku a u Týnky obě. Vůbec to neuměla, chtěla jsem to vzdát. Mordovala ji tam snad 15 minut než něco našla. Tady u nás na Lípě udělají šup, šup a je to a tam to byl horor. Takže doporučuji do Kartouzské ne. Oni totiž prý ty odběry nedělají všude. U Oliho ti možná budou dělat i ty kožní testy, ale Julča je na to malá, takže té jen tu krev a stěry.
26. říj 2009 v 15:24  • Odpověz
já chci zkusit polikliniku na vysočanech, díky :wink:
26. říj 2009 v 16:01  • Odpověz
Ron...no my pořád kojíme, zvracela po jogurtu a udělal se jí strašnej atop na zádech.
Víte o mi řekla mudra? Měla jen strach, abyh nechtěla napsat umělou a prý mám kojit nejméně do 2let lépe do 3let. Asi jsem strašná matka, ale to prostě nebudu. To bych neunesla, už teď mě to fakt vysává. Jsem z toho hotová :angry: Já nevím, proč se ti doktoři tak brání něco napsat....ona je prý ta umělá pro alergiky hořká, tak jsem jí chtěla dávat co nejdřív, aby si malá zvykla :unamused:
Zuby má jen jedničky a dvojky. takže jen ty přední :wink: . ale natrápily se jí. Proto chce jen kousat :wink:
Tak celej den studuju, co jako tyhle děti jedí a tak, ještě mám zkusit soju a kozí mléko .....fakt mazec :cry:
26. říj 2009 v 17:28  • Odpověz
ivi: já pořád odsávám, aby měla Týna moje, když je pořád nemocná. Ale teď jsem za poslední týden skoro zas ze stresu přišla o mlíko. Odsávám ani ne na dávku. Ještěže už má přikrmy. Takže to akorát vychází. Říkala jsem to dnes mudře a ona, že se mám snažit odsávat co to půjde. Tak odsávám zase po čtyřech hodinách. No uvidíme, jak to půjde. :frowning2:
26. říj 2009 v 17:37  • Odpověz
Krem...jak to zvládáš? Já prostě jsem si dala limit rok,ale do 2let kojit, to fakt prostě nechci. Si připadám fakt jak maecha, ale si nemyslím, že rok je málo....Tě obdivuju :pensive:
Teď tady studuju, čím to nahradit, u Filipa jsem byla zvyklá mu uříznout kus sýra - cihly a dát do ruky, taky miluje sýry, jogurty....no nevím chjooo, ale zase je dobré vědět, proč ten atopický ekzém má :wink: Jo a když ho bude mít pořád, tak nemám ani já jíst nic mléčného, to si hodím, no musíme to nějak zvládnout :pensive:
Jaká je šance, že se toho Týnka zbaví?
26. říj 2009 v 18:29  • Odpověz
ivi: já netuším. Teď dostala spiropent na roztažení průdušek a ATB - myslím, že ten spiropent začíná fungovat, protože od té doby, co ho bere kašle míň. Teda aspoń mám ten pocit. Uvidíme v noci. Ale mudra na lergo mi rovnou řekla, že dělat pro ni může nejdřív v roce. Takže musíme vydržet.
A jak to zvládám? Musím, nemám jinou volbu. Dokud poteče, budu odsávat. :slight_smile: Až nepote bude UM
26. říj 2009 v 18:59  • Odpověz
Caaaaaau holky..tak ja narychlo zdravim z krasne Oravy...xixi

Si to tady se Samem mega moc uzivame...narozky jsem oslavila v pohode...dostala jsem spoustu penizku..takze tady nic nedelam jenom utracim..xixi
Jo...zuba mame porad jenom jednoho...ten jeho kamos vlevo se jeste kloubat nechce.Zaciname stat na vsech ctyrech a pohupovat se....zatim se vsak neodvazi dopredu :grinning:

Nemoc taky jakz takz...ja jsem ok...malymu jenom tecou sem tam prusvitne nudle..takze dle meho ok.
Tak jo holciny...dali jsme o sobe vedet...a jdeme se dal venovat bratrankovi..je to mazec...jsme tady vsichni hezky pohromade... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2009 v 19:06  •  2 děti  • Odpověz
ivanko jéžíš dyť se na mudru vys... a normálka jí UM dej až budeš chtít ty-ty si bože matka a kojit do 2 let... :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak my měli ten allergy care a Julča to pila úplně v pohodě, ale hnus to teda je, taky doporučuju kaši Sinlac :dizzy_face: tu sem teĎ koupila Julče a doufám, že začne zase spinkat aspoň do 6h, ostatní kaše jí tolik nezasytí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no a nech jí ty testy určo udělat, třeba má alergii na něco jinýho tak ať se vyvaruješ a zbytečně třeba neřešíš něco jiného :wink: Kašli na doporučení to není potřeba k skoro nikde :wink:
26. říj 2009 v 19:27  • Odpověz
Ron...no sinlac jsem dnes koupila, teda ty máš přehled :wink: Tak jsem jí tím nacpala a snad bude vstávat méně než 6krát, jak teď vstává :zipper_mouth:
Zítra zasednu k netu a najdu nějakou děckou alergoložku a pojedu tam, a když mě vyhodí, tak vlezu oknem :wink: Teda ale nějak se mi má mudr nepozdává :fearful: :fearful: :fearful:

Ron...díky moc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. říj 2009 v 19:33  • Odpověz
Ivčo,můj gynekolog má kolegyni imunoložku,zasílám info do IP. Nevím,zda je dětská,ale minule tam šla paní s holčičkou. Za zavolání to stojí. Papa.
26. říj 2009 ve 20:50  • Odpověz
Bože holky,kojit do 2 nebo 3 let...se na mě nezlobte,ale to mi nepřijde normální. Do roka max. Já si to neumím představit. A jak vidíte,tak ono to MM takovej zázrak neni,že jo :angry:
26. říj 2009 ve 20:55  • Odpověz
Dobré ránko...

s tím kojením souhlasím... kojit tak dlouho dala jsem si strop do roka...

A co časový posun, jak to snášejí Vaše mimča? U nás stáváme o hodinu dřív :angry: tj. v 5 a chodíme při tom spát o hodinu později :confounded: A to mi mudra říkala, jak se to po kaši zlepší :grinning: prdlačky...
27. říj 2009 v 05:21  • Odpověz
Pet...děkuji :slight_smile: Ještě jsem našla nějakou dětskou alergoložku v Praze Řepy.
Jes....časový posun je mazec, ale u nís to nese hůř Filip, to je teď ranní ptáče :grinning:
27. říj 2009 v 08:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.