• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Krem...a to mléko mám taky, ale obsahuje syrovátku :unamused: Alergie na lakosu je prý nejčastější, ale nejsou vyjímkou i alergie na syrovátku a tak... :unamused:
4. lis 2009 v 18:59  • Odpověz
JJ, já hodně používám rýžové mlíko :wink: , do těch kaší, a třeba jak mu dělám fazolky.. a už jsem dělala pohankovou krupici,tak taky z toho.
UM hajdalák žádné z flašky neveme..vlastně ani moje z flašky neveme,prostě závislák na prsu..takže myslím,že jak mlíko dojde,tak prostě bude asi jen na nemléčné stravě...jako já ten boj narvat do něj nějaké UM vzdala..HA nechce totál žádné, jen jsem vyhodila spoustů prachů za to a k ničemu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

synovec je alergický přímo na BKM a opravdu ani syrovátka tam nesmí být. a teda on je alergik i na vejce a lepek...na ten většinou reaguje jen jak se více marodí.
Ivi a nezkoušela jsi ty siváčky? jsou to rýžové dezertíky,taky výborné :wink:
4. lis 2009 v 19:14  • Odpověz
Jasně v siváčkách frčíme :slight_smile: ty Barča miluje :wink: střídám jí to s těmi sojovými :wink:
Já jsem to rýžové mléko nesehnala, teda ve zdravé výživě jsem nebyla, koukala jsem jen v tescu a v bille. Příští týden zajedu do zdravé výživy, ale teď jak jsem sama, tak nějak nezvládám :confounded:
4. lis 2009 v 19:25  • Odpověz
já je tehda objevila jak jsme sháněli,co může synovec jíst.. švagrová s dvojkama, frkot jak hrom.tak jsem ji chtěla pomoct..od té doby ho má i na oživení jídelníčku NIKi...a teď už i Tomík a celý mimiúnor :grinning:
rýžové sušené je od Zajíce jak maj řadu těch sojových a spol.. měli by to dokázat objednat i v lékárně. cca 60 kč ajsou z toho 4 litry, pak je krabicové tekuté..ale to litr vyjde cca na těch 60..ajá to nestíhám spotřebovat..ataky né každé je dobré chutné. už si nepamatuji,které to bylo to co bylo fakt podobné mlíku :wink:
Ivi, přeji aby bylo líp :wink:
4. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
ivi: jojo, napiš, prosím, do ip. Já fakt nechápu, kde ta moje holka všechny ty sviňárny bere. To je děsný!!! Tak myslíš, že jí to mlíko dávat nemám? Já ho právě koupila, že tam není ta laktóza. No, už ho mám, tak ho asi vyzkouším a uvidíme. Jenže se stejně bojím, že ho pít nebude. :-/ A jaké jiné by teda mohla, když tohle ne?
4. lis 2009 v 19:45  • Odpověz
4. lis 2009 v 19:48  • Odpověz
jinak alergie na BKM a intolerance laktozy je něco jiného, často se to zaměnuje,projevy jsou stejné. Nejdříve se zkouší vysadit laktoza a když to nepomůže tak se zkouší vysadit úplně všechno mléčné. Pokud je ale zrovna v té alergické reakci tak testy moc průkazné nebudou, takže na ty bych se moc nespoléhala, spíš zkus prostě vysazovat to co si myslíš že jí dělá problémy a samozřejmě uvidíš co vám řeknou na alergu. A pokud jde o to, kde k tomu přišla, tak já mám jedno tajné nepopulární vysvětlení,ael dokázat se to nedá :frowning2: Mimochodem kremci-už si to tu možná psala, máte alergii, ekzémy nebo astma v rodině?
4. lis 2009 v 19:55  • Odpověz
Holky: kde kupujete ty siváčky?
4. lis 2009 v 19:59  • Odpověz
ron: jojo, to máme. Já sama mám astma, Niki oříšky, bílek a peří + pyly. A jediné, co má Týna mlíčného jsou právě ty jogurty. Jinak ovoce i zeleninu i žloutek v pohodě a zbytek je kojená. Takže si myslím, že je to ten jogurt, zvlášť podle té vyrážky, co jí vyskákala.
4. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz
kremci tak to jo, to potom tam ta dispozice prostě je... :frowning2:
4. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz
Krem ve zdravé výživě.. je to rýžové s ovoc. příchutí .cca 5či 6 různých příchutí...konzistence jako přesnidávka :wink: kus cca 12 -13 kč

holky,tak nám donedávna chybělo akorát to astma..a to vlétě našli manžovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: je toho v té dnešní době nějak moooc. :angry: :frowning2:
4. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz
ahoj holky,
teda co to čtu, to je mi vás moc líto ...takové alergie.
my tedy jíme naprosto všechno, dávám mu i mandarinky a pomeranče.dávala jsem to už předtím a mudře málem vypadly oči. já sama totiž miluju všechno ovoce a davídek na mě vždy tak koukal, tak jsem mu dala ochutnat. a jahody taky.vůbec jsem o žádné alergii na mléko nevěděla,ježišmarjá. ale my jsme napůl na um od mala, tak bych to věděla.

jinak ivuš, švagrové malá byla kojená do roka a pak do ní už žádný um nenacpala, ani flašku adélka nechtěla. prostě jí mléčný výrobky,kaše a tak, ale um nee.

krem, a už je týnce líp?davča chrchlal jak tuberáček,chudinka můj malej, ted je lepší,ale kašel a rýma furt. zítra budeme mít výsledky výtěrů, tak se obávám,že tam bude zase kok. už abysme měli za sebou prevenar. prý je totiž dědičná náchylnost k zánětu středního ucha a manžel na to trpěl, když byl malej. a navíc jsme měli v rodině úmrtí na meningitidu.takže už abysme byli zdraví a šli na prevenar.

no, zase jdu koukat na tel, jsem v poslední době nějaká bez nálady.papa a hezký večer, ivuš, dej vědět, jak si dopadla.
4. lis 2009 ve 20:42  • Odpověz
Ahojky holky,
s těma alrgiema držím pěsti!!!
Hoj ty tak vychvaluješ ty siváčky, že je půjdu asi koupit aby měla Barča změnu.
Jinak byli jsme na prohlídce 8 měsících Bára má 8,95kg a 76,5cm, za 2 měsíc přibrala90dkg, ale vytáhla se o 3,5cm a to je mazec :grinning: . 8.měsíc oslavila tak, že si poprvé stoupla v postýlce a od té doby tam je stojí a stojí a ječí na mě :grinning:
4. lis 2009 ve 20:48  • Odpověz
Zip :grinning: :grinning: , no jednomu kloučkovi z mimiúnor nejedou..a mé druhé švagrové a synovci též ne :grinning: ..to jen tak,že všechny hledáme, co jim dát ještě jiného než mají :wink:
a gratulka :grinning: ..my už to naštěstí máme za sebou,že už může zůstat v místnosti bez dozoru...už spadne vyjímečně :dizzy_face: ...ale je výhoda,že je Niki doma...lítá za ní po 4 jak drak :wink: ,ale i tak furt někam šplhá..včera se věšel na okenní parapet :sweat_smile: .. Doufám,že ještě dost počká,než se pustí...to bude další padavé období :unamused: :grinning:
4. lis 2009 ve 20:53  • Odpověz
pet: Týnka už je až na ten průjem a ekzém zdravá. A pomohl nám sirup spiropent, který nám dal mudr na pohotovosti v Motole. Ale naše mudra nám stejně pak ještě dala kvůli neklesajícím horečkám a celkovému vysílení organismu ATB, ale ten doktor říkal, že to bylo zbytečné. No, nemohu soudit. Hlavně, že je zdravá a snad jí to konečně chvíli vydrží. každopádně ji ven beru minimálně a do kolektivu už vůbec ne. Když jsem v práci, tak ji hlídá chůva. A zbytek jdeme nakoupit a dom.
4. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz
Hoj: tak to je supr, že Nikča je zdroj zábavy, když jsme na zemi, tak Většinou Bára šplhá po mě, pak ji přestanu bavit a šplhá po všem, nejraděj honí chodítko, ale když se o něj snaží stoupnout, tak jen čekám, kdy to nezpozoruji a vyrazí si ty první zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2009 v 06:03  • Odpověz
zip ale i velký zdroj nebezpečí pro něj :unamused: , musím ji furt hlídat, v něčem plus v něčem mínus :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tomík se dost zhoršil s kašlem,tak valíme radši na kontrolu.
5. lis 2009 v 06:42  • Odpověz
peti, jen že na meningitidu ti očkování prevenarem tedy nepomůže.. :sweat_smile: a dej pozor, dítě by mělo být naprosto
zdravé min.3 týdny před očkováním.
5. lis 2009 v 09:25  • Odpověz
ronie....právě, že tuhle meningitidu způsobil pneumokok toho typu,proti kterému se ted očkuje prevenarem.... :frowning2: a vím, mudra mi říkala,že musí být zdravý...vidíme to tak na vánoce. on je nejvíc nebezpečný pro děti od 1 roku,tak snad do té doby budeme ok.

krem,spiropent máme na noc, budu ho dávat i ráno. za chvíli budu volat na výsledky,tuším tam zas koka.

holky,to je mi fakt líto těch alergií. a siváčka seženu kde?
5. lis 2009 v 09:55  • Odpověz
pet: my měli dávat 5ml spiropentu ráno i večer a fakt pomohl. Nicméně stejně skončíme na dýchadle, protože v noci zas trochu začla chraptět. Bééé. Já se z ní fakt picnu.
5. lis 2009 v 11:34  • Odpověz
krem,to mě mrzí. teda davča chroptí pořád a jeho kamarádi taky a mudra nic neříkala :confused:
jinak já mám dávat poloviční dávku spiro na noc a když bude kašlat, tak i přes den. tak jsem dala i přes den a tuk tuk, je to lepší. volala jsem na výtěry,ale budou až zítra,achjo. tak odpol konečně půjdeme ven a trošku nakoupit.
5. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
pet: ona nechroptí, ale chraptí při pláči a občas i žvatlání. Prostě normoš chrapot. Vždycky, když začne chraptět, tak to nevěstí nic dobrého. No, zatím se přes den drží. Tak uvidím večer. Doufám, že to byl jen momentální stav a nic to nebude. To by jí to zdraví moc dlouho nevydrželo.
5. lis 2009 v 16:20  • Odpověz
Ahojda všem,
tak jsme si vrátili z alergologie
Pet....fakt tam jsou moc hodní, ještě jednou velké díky :dizzy_face:
Tak mudra se strašně divila, že s tím moje dětská nic nedělá, že prý tím ekzémem může dostat až pěknej zánět :fearful:
Příští týden jdeme na krev, udělá strašně alergií a celou imunologii, prostě komplet, aby věděla. Hned mi nandala mastičky a strašně rozumu :grinning: , jo a vůbec nemá přístup jako kojit do 3let, je totál v pohodě, byla moooc hodná :wink:
Pet..k švagrové, to je v poho, ale když dítě ty kaše a jogurty nemůže, tak co pak?????Kdyby nebyla Baruš alergik, tak to neřeším.......ale takhle??? Ale mudr alergoložka,že prý po výsledcích to vyřešíme spolu...
5. lis 2009 v 17:12  • Odpověz
ivi: my jdem taky příští týden znova na krev kvůli té alergii na BKM. Jsem napnutá jak špagát a modlím se, aby ne.
5. lis 2009 v 18:25  • Odpověz
Krem...u nás to vypadá jak na mléko tak i na lepek :frowning2: :cry: , takže u nás jen mléko bude paráda :pensive:
5. lis 2009 v 18:58  • Odpověz
Jo a Bára nemá ani 7kg, takže naví hubne, chjoooooo, to je prý největší problém,ale čím jí mám rvát, aby přibírala????? Nevím :unamused:
5. lis 2009 v 19:00  • Odpověz
Pet...siváčka kupuju ve zdravé výživě, Barunce nejvíce chutná třešeň :wink:
5. lis 2009 v 19:02  • Odpověz
ivi: to mě mrzí. Týna baští rohlíky moc ráda a nemá s tím naštěstí žádný problém. Teda aspoň doufám. ňamká i ty safari sušenky od Hami. Zatím jí dělal zle jen ten jogurt. Dneska jsem jí dala to UM a moc se teda netvářila. Nakonec ho ale vypila. Tak snad bude dobře. Víc řeknou testy příští týden.
5. lis 2009 v 19:52  • Odpověz
Já také uvidím po zesteh, nějak to zvládneme :wink: Jsme bojovníci :wink:
Vy to také zvládněte, to bude dobré, uvidíš....... :dizzy_face:
5. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz
ahojky peti, já sem hledala na netu a teď se ptala naší chůvy(zdravotní sestry) a fakt žádná meningitida není způsobená pneumokokem...určitě meningitidu může pneumokok zkomplikovat..Každopádně každého věc :wink: Jen je potřeba se opravdu dobře zajímat a vědět pro i proti :wink:
5. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.