• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
ahoj holky,

ronie.... Pneumokoková meningitida – Toto je vážné onemocnění, u kterého bych se rád zastavil. Jedná se o zápal mozkových obalů způsobený pneumokokem. Vyskytuje se zejména u malých dětí. Může sice vzniknout „z ničeho nic“, ale většinou nasedá na neléčený zánět středního ucha nebo vedlejších dutin nosních. Tato místa jsou totiž poměrně blízko od mozkovny a bakterie se odtud na mozkové obaly rozšíří.

Na tuto nemoc zemřela sestra mého manžela, takže nežertuju a vím, o čem mluvím :pensive: Rozepsala bych se, abych ti dokázala, že opravdu existuje meningitida - zápal mozkových obalů, způsobuje to pneumokok....a právě na toto holčička umřela.Nechci se o tom rozepisovat, páč je to smutná záležitost a mě nepřísluší o tom psát na veřejném foru.Právě proto jsem se na to já informovala...nemám to vyčteno ani vycucáno z prstu....a bohužel :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Určitě je to každého věc,ale pro mě jako mámu je prostě riziko vedlejších učinků po očkování mnohem méně závažné než to,že by mohl právě ten pneumokok způsobit nějakou trágu. Jasně,že ochrana není stopro, ale člověk si pak nemusí říkat,že neudělal maximum,žejo.

Ivuš,jsem ráda,že se paní doktorka zajímá....a držím palce.Oni tam jsou všichni doktoři moc příjemní, až přestanu kojit, jdu tam na sono prsou.

Hezký den,jdu šurovat a za chvíli volat na výsledky,zda máme koka.Davča zas přes noc kašlal, tak jsme v bludným kruhu. Dneska koupím zvlhčovač....asi zn. TOPCOM, obsahuje i ionizátor.
6. lis 2009 v 11:44  • Odpověz
a Veru ještě: Pneumokoková meningitida kupodivu nemá takovou publicitu jako její sestra meningokoková meningitida. Jakmile nějaké dítě onemocní meningokokem, hned se to hlásí ve sdělovacích prostředcích. Přitom meningokoková meningitida zabije „jen“ asi 10% nemocných. To „jen“ píšu proto, že pneumokoková meningitida zabije přes 20% nemocných a velké množství přeživších má nějaké doživotní následky, velmi často děti nevratně ohluchnou.

Právě že proti meningokokovi očko není,ale proti pneumokokovi ano,tak proč toho nevyužít.
6. lis 2009 v 11:46  • Odpověz
peti ok, em zase chytřejší, tos měla napsat rovnou že pneumokoková meningitida,ale taky mi to mohlo dojít :wink: Každopádně pro mě jako mámu je riziko zýávažných poškození organimu po očkování mnohonásobně větší než riziko následků nemoci a hlavně riziko nákazy :wink: :slight_smile:
6. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz
Ahoj Veru, njn....já tě zas chápu, potom co sis prožila s Julčou.
Já jsem zas down, páč jsem volala na výsledky a Davídek má v krku streptokoka B. Sice nemá už zlatého koka v nose, ale zas má tuhle potvoru.Na výtěr musím já,manžel a díkybohu mi ho udělá v pondělí dětská mudra, je hodná.
6. lis 2009 ve 12:34  • Odpověz
Julča má taky určo nákýho koka v tom nose,ale výtěry nám už znovu neudělal a dokud se to nebude nějak zhhoršovat tak nic nedostanem, byl naštěstí i proti lokálním atb když jí vcelku nic není krom těch zelených nudlí,ale už se to lepší, zřejmě nám pomáhá ten vit.C
:slight_smile:

Peti já měla přesně takovej názor jako ty, věděla sem o několika úmrtích na některé nemoce dětí v okolí a tak sem chtěla očkovat všechno možný vč.synflorixu, no naštěstí mi to intuice nějak zakázala :slight_smile: Já jen že náš případ není absolutně žádná výjimka, mamča se každý týden zmíní o podobném případu, něktteré děti se obejdou bez léku,ale tím, že měli křeče či cokoliv podobného neurologického je dost pravděpodobné, že se to projeví později v dospívání atp...

Jinak vedu takovou diskuzi s jedím farmaceutem na FB, sem si ho přidala mezi přátele omylem:slight_smile:)) A to je hodně zajímavé, je vidět totiž že opravdu je to ode zdi ke zdi, nikdo nezná prostě pravdu..A dozvěděla sem se například o tom, že se zkoumá jev tzv.,,cytokinové bouře,, v souvislosti s tou mex.chřipkou, jedná se o to, že imunita se obrátí proti vlastnímu organismu(dříve to bylo spojováno hlavně s transplantací), jde o to, že čím je člověk zdravější tím to bude horší, studuje se zda to byl případ tehdy španělské chřipky, která byla největší poslední pandemií a zabíjela hlavně zdravé v produktivním věku.
Pšu to proto, že tento pan farmaceut mi to uvedl jako fakt, že to tak je, až sama sem si musela dohledat, že se absolutně ještě nic neví a tak je to se vším,řeknou ti, že vakcíny jsou naprosto
bzpečné(mimochodem píše to na svých stránkách i ústav pro kontrolu léčiv a posledním odstavcem je, že se má vyhledat lékař v případě vysokých horeček, křečí, ztráty bezvědomí atd-ale jakto když je to naprosot bezpečné :rolling_eyes: :confused: Je to prostě jako sjakýmikoliv jinými léky, testují se na lidech a až s odstupem mnoha let(20,30let) někde sepíše nějakou kloudnou statistiku, kde budou uvedené všechny negativa očkování, pokud to ještě bude mít kdo psát :grinning: Každopádně mě na tom teda se..že ty to testy se provádějí na dětech a to ještě tomu povinně :angry:
6. lis 2009 ve 13:03  • Odpověz
Ahojky, jeje holky tady se to zozběhlo na odbornou debatu, ale jsem ráda, pročtu si to a jsem zase o něco chytřejší!

Hoj: Siváčky jsem dneska koupila, Barča měla jahodový a slupla ho málem i s kelímkem, ale příjde mi, že má na odpolední svačinu málo, tak ho asi přesuneme na dopolední na střídání s frutapurou. Díky za nový nápad :wink:
6. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz
ahoj všem,
očkování...každý si musí udělat názor sám :wink:

Jinak dnes dopoledne, jsem byla s Filípkem na pohotovosti, píchali mu ouško :frowning2: teda hrůza :frowning2: chuděrka malej, tolik plakal, měl takové bolesti, že nemohl ani chodit, tak jsem ho všude nosila. Barunku mi hlídala kamarádka, to vše, když jsme vyjímečně sami. Chjooo, šílený....... :pensive:

Tak doufám, že máte lepší víkend než my, pa
7. lis 2009 v 16:57  • Odpověz
ahoj holky,

ivi: to je smůla. Chudák malej. Tak snad už mu bude líp. Bratránek Nikči na to taky hrozně trplě a pak už to došlo tak daleko, že musel na operaci, protože moc neslyšel a dávali mu tam trubičky. Jedno ucho zblbli, takže musel pak ještě jednou. Ale te´d už dobrý.
Týna se drží. Už je týden zdravá. Po vysazení jogurtů průjem zmizel a hovínka má jak vyšitá. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže to asi fakt bylo jogurtem.
Včera dostala siváčka, ale moc se netvářila. Tak uvidíme. Mám jich plnou lednici. :grinning:
Já mám skříplý nerv v zádech a nemůžu se moc hýbat jak to bolí. Týnuš se chce pořád chovat, takže to stojí za to. Doufám, že to brzy přejde. :-/
7. lis 2009 v 17:27  • Odpověz
Krem...taky teda bezva. No u nás jsem já naštěstí v pořádku, aspoň k nim může v noci nastřídačku vstávat :confused:
Filip na ty uši strašně trpěl jako mímo, tak jsme dali prevenar....no už jsme zpátky u očkování.....a 2 roky nic. Jenže teď má tu nosní mandli a říkal mudr ven ven ven ven jinak se to bude opakovat, tak asi na ní půjdeme. Uvidím, až se Jirka vrátí, musíme se dohodnout. Tak čus bus.........
7. lis 2009 v 17:34  • Odpověz
ivi: Niki taky musela na nosní mandli - kvůli častým zánětům nosohltanu. měla to co měsíc a pak i ATB. Takže ve třech letech šly mandle ven a byl pokoj. Od tý doby krom minulého roku - kdy měla najednou mononukleózu, zápal plic a sinusitidu, je pokoj. A od té doby, což už je skoro rok zas nebyla nemocná. Jen tak trošinku nachlazená. Takže já jsem určitě pro.
7. lis 2009 v 17:37  • Odpověz
Krem...je bezva, konečně nějaký pozitiv názor :wink:
A co vánoce???Už dárkujete? Teda nakupujete dárky, sem s nějakými nápady a honem honem :grinning:
7. lis 2009 v 18:17  • Odpověz
kremci ty záda to znám mám to skoro furt, teĎ mě to chytlo jak učím Julču lézt tak sem furt na 4 :grinning: :wink: Mě na to pomáhá Dorsiflex-kdyby tě to hodně bolelo tak si oněj řekni mudře, pomáhá uvolňovat svaly kolem páteře a tím uvolní ty nervy, když už to je hodně blbý tak se k tomu dopuju brufenem a zahřejvám elektr.dečkou,ale to je výjimečně tak vážný :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Akorát ten odpočinek kterej pomáhá nejvíc s těma dětma nějak nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Ivuš chudák Filípek :pensive: držim palce ať to brzy přejde :frowning2:

JInak Julča s tím lezením dělá pokroky, už stačí když jí nahodim-pravou nohu podsunu a už jede sama,ale jakmile zjistí že nejsem v dosahu, tak zase šup na plazení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. lis 2009 v 19:22  • Odpověz
autor
Ron: to Mariáka leze podobně, plazení ji teda minulo, jen péruje a postupně podsouvá kolena, minulý čtvrtek mi tvoje mamka ukazovala, jak kolena držet, to mi teda moc nejde, ale snad se to časem naučí sama.
K vánocům máme mluvicího pejska od Fisher Price a domeček od Simby
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=980207
ten M. viděla u kamarádky a byla z něj nadšená, u nás teda vedou hudební hračky a ty, co vydáváají zvuky, ten domeček je fajn, že melodie jsou příjemný a ne moc hlasitý a ukřičený, zvířátka vydávaj zvuky a je tam asi 6 písniček a malá klávesnice, zárověn to bliká. Hrály si s tím v Krkonoších všechyn děti do tří let. Pak máme odrážedlo, co když se zvedne takovej držák nahoru, tak slouží jako podpora k chození, že to dítě tlačí před sebou.
9. lis 2009 ve 14:58  • Odpověz
terkyt musí hodně pevně přimáčknout zadeček k zemi :wink: je to o cviku, pomáhá to hodně tedy. Pejsek je super ten je v kurzi nonstop líbí se pořád i Olimu a Julča je extra nadšená že to hraje hudbu :slight_smile:
9. lis 2009 v 15:32  • Odpověz
Ahoj všem....
no pejsek u nás taky frčí a ještě vláček od fisher....to je nejhorší, vše máme po Filipovi.... :wink:
Já jsem teda objednala tygra odrážedlo a jde z něj udělat aktivní chodítko :wink: paráda :wink:
Domeček od Simby jsme dostali, když se Barča narodila, je bezvadný.....
A co rodičům???? A chlapům??? Mě napadá romantický víkend v pivních lázních, musím na to juknout :grinning:
9. lis 2009 v 16:05  • Odpověz
Ahoj holky,
Ivuš,je mi moc líto Filípka,držím palce, at je brzy fit.Chudátko :frowning2: ,to je hrozný,když je něco bolí.

My jsme byli u mudry, já i manža musíme na výtěry,zda nemáme toho koka, Davča je lepší,tak ho nechává,at si s tím poradí sám. Tak bud za týden na kontrolu nebo za dva týdny na Prevenar.Ronie,prý u hexy za tři týdny,u Prevenaru 10 dní.

A k dárkům...my zatím máme pejska od Fisher, aktivní chodítko od CHICCA, hrazdičku de luxe od CHICCA, navlékací kroužky od Simby, od Sassy takový hračky do vody,kostky od GALT má pro něj jeho nevěsta, ještě chci koupit nějaké kostky,aby se z toho dala stavět věž, a pak byl u prioritky úplně paf z auta, takže mu chci pořídit nějaké autíčko a ještě nějaký aktivní stoleček, pak ještě máme dvd teletubbies a krtečka.No a chtěla jsem autosedačku,ale tu dostane k 1.narozkám stejně jako BMW. Ten kluk nás zruinuje :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 16:25  • Odpověz
autor
Tak já to teda ještě zkuísm, přimášknout zadek k zemi, tvoje mamka to dělala tak snadno, měla jsem to zkusit hned v ordinaci, doma mě to nejde, hohy hned podjedou a M. se akorát rozplácne.
Péťo: pro děti všechno :grinning:
K sobě budem letos na vánoce skromnější, budem předělávat kuchyň a chcem v březnu na lyže do Francie, takže výdaje až nad naše možnosti :sweat_smile:
9. lis 2009 v 18:45  • Odpověz
autor
Jo ještě jsem si vzpomněla, pradědečkovi, manželovi a prababibčce jsem nechala u Happy fota udělat kalendář
A3 s fotkama Mariánky a ostatních. Nazvala jsem to rok s Mariánkou a každej měsíc je tam asi 6 fotek přesně před rokem, tzn. v lednu ještě s pupkem a v únoru už s porodnice, pradědečkovi jsem tam dala fotky co máme i s ním apod. Na prosinec jsem dala fotky z předloňska, kdy jsme byli v Drážďanech...
9. lis 2009 v 18:48  • Odpověz
Terkyt...dobrej nápad :wink:
Já jsem objednala ten aktivní stolek od Fisher, tak uvidím...no Fífa frčí v legu a tam ty peníze taky teda frčí, ale je to držák, prostě se to nerozbije
Teda pokud mohu doporučit auta, tak Siku....jsou barvené práškovými barvami potravinářskými, takže nehrozi něco fuj fuj fuj. Jinak bruder je také dobrý a také se jen tak nezničí :wink:
No já nechám děcka nafotit u umělecké fotografky a každej dostane obr foto a bude :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Terkyt...my jedeme letos na lyžovačku jen k nám, už se řídíme spíš podle Filipa, ale teda pokud budete mít čas jukněte na www.permonik.eu my máme pokoj pejsek a kočička :grinning: v únoru :wink:

Jinak Filípek lepší, doktor mu nedal ani Atb, ale protože to měl veliký, tak jdeme na kontrolu ještě ve čtvrtek a pak za 3týdny na vyšetření před mandlemi :confounded: no kéž by to pomohlo :wink:
9. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
autor
dneska už se M. doplazolozila do předsíně a objevila bezvadnou hračku - tátovu botu,pak následovaly šoupací dveře od vestavěné skříně se zrcadlem a teď se mi v pokojíku snaží vypnout počítač. Už je fakt veselo. Razím ki našim na oběd, bude tam i švagrová s 3 měsíční Karolínkou.
10. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz
ahoj holky,zdravim po sto letech.
A rovnou se pridavame do krouzku alergiku.nam vcera diagnostikovali astma.Oli 3 tydny kaslal a atb nezabraly,
tak jsem hned v ordinaci hlasila,ze je to urcite atma,pac mne se taky rozjelo v 9mesicich :frowning2:

uz tady nekdo chodite?Oli se taky plazolozi,nechce furt na 4,jen se pohupuje,rozplacne se a priskokem vpred.
Takze jestli jsem to pochopila dobre,tak mam motivovat k lezeni-ale jak?

Oliho praveze pejsek od FP moc nenadchnul,myslela jsem taky,ze by to byl darek na vanoce,ale PET lahev,nebo krabicka na dudlik je mnohem zajimavejsi.

ter,to mate teda peknej darek pro prarodice-budu uvazovat
10. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz
janko ahojky jojo motivovat k lezení, já to nedávno psala jedné mamince do IP, tak ti kousek zkopčim:

Mám těch tipů víc, základem je dávat na ty 4 a pevně mu držet zadeček a jakoby tlačit ho dolů,aby se udržel a nepadal na pusinu, tohle cvičte hodně co ti čas dovolí, střídej to s tím válcem(je to válec na lezení-takový nafukovací barevný, většinou je uvnitř rolnička nebo balonek), na ten válec ho položíš a vychýlíš ho tak dopředu, že se bude muset udržet na ručičkách a zpátky tak daleko, že si bude muset kleknout(hlídej, aby měl špičky u nohou k sobě), dobrý je také gym balon-na tom se výborně posilují zádové svaly, které jsou nutné pro vyšší polohu na balonu vychyluj všemi směry-hlavně do stran. Až se udrží na 4 sám bezpečně začni motivovat k lezení-budeš ho držet tak, že budeš za ním také klečet a přidržovat za kyčle s tím, že tvoje ukazováčky protáhneš pod jeho kolenní jamkou a tím můžeš jemně maličko posouvat nožičky, je dobré to cvičit před zrcadlem,aby na sebe viděl a aby se k tomu zrcadlu chtěl dostat.

Hlavně co nejméně dovolit plazení, jak vidíš že se plazí, přiskočit a dát na 4 a pomoci mu po 4 tam kam chce.
10. lis 2009 v 15:32  • Odpověz
ronie dik moc,ale proc se nema plazit?
10. lis 2009 v 16:23  • Odpověz
jako plazit se může(symetricky),ale problém je, že jak se naučí plazit tak se jim pak nechce lézt a někdy se stane, že pak už si rovnou kleknou u nábytku a začnou chodit bez lezení což je špatně vzhledem k tomu, že zádové svaly pro chůzy se nejlépe připraví právě lezením :slight_smile: takže lepší když se ani neplazí a rovnou lezou, Julča se neskutečně zlepšila, kolikrát už sama jde na 4 a leze,aĺe když chce být někde rychle tak jde hned dolů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. lis 2009 v 16:35  • Odpověz
Ron....tak naše Barunka je učebnicová :grinning: lezla po 4 bez plazení :grinning: a mě porád bylo divné, že se neplazí, jestli je to ok :wink: ale teda už obchází nábytek, teď leze tak 5týdnů, to stačí???Nebo ne??? Zatím obchází málo, spíš přileze vstane pár krůčků a sama se vrátí na 4 :sweat_smile:

Janka...u nás je nejlepší hračka ta, co má Filip v lepším případě co už odhodil :grinning: začala šíleně žárlit, takže bezva :astonished:
10. lis 2009 v 19:49  • Odpověz
v pohodě ivčo, v tom jí nezabráníš, at obchází a spolu sem tam lezte po bytě at ještě chvíli leze :grinning: :wink:
11. lis 2009 v 08:51  • Odpověz
Ahoj holky, takže už máme výsledky. Všechno vyšlo dobře, alergie na BKM ani laktózu naštěstí není. Ale vyšel jí tam prý hodně pozitivně bílek. Ale to zná od Niki, která je na něj taky alergická, takže to zvládnem. :slight_smile: jsem ráda, že to ještě takhle dopadlo. Pan doktor v Motole je super - udělal testy na všechno, co šlo aniž bych to věděla. :slight_smile: A ušetřil nám tak další odběry. Takže jsem fakt moc ráda.
K tomu plazení: obě moje holky se začaly posouvat nejprve válením sudů, pak následovalo plazení vzad, pak vpřed, pérování na kolínkách, lezení, sed, stoj, obcházení a mašírovvání po svých. :slight_smile: Teda Týna ještě bez držení nechodí, ale už k tomu nemá daleko. Tak uvidíme, kdy se pustí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A nejlepší hračky jsou u nás ty, co vůbec nejso pro děti. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahoj, tak u nás to s tím vývojem bylo trochu prapodivné - Bára se neplazila vůbec, hned šla na kolena, ale lézt po čtyřech neuměla, tak se posouvala takovými těmi přísuny obouruč - jako žabička (no, vypilovala to docela k dokonalosti a byl to pro ni fajn přesun. Ale furt se stavěla na 4, ale neuměla střídat ruce - nohy jo. Pak jsme zjistili, že, když má něco, za čím chce lézt ve vcýši očí a výš, tak jak na to chce šahat, tak ruce střídá. pak se začala stavět a jak po něčem ručkovala nahoru, tak se naučila ruce střídat a rozlezle se po 4 a ted to válí i na kluzkých dlaždicích....tak jsem se bála, že se to nemnaučí dřív, než půjdem na neuro k mamce ronie, ale nakonec jsme to zvládly. Jdem tam 3.12., tak snad bude vše ok.
11. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
Cuuuuuus holky...ve skratce...co jsme na Orave, jeste jsem se poradne nevyspala...Samikovi tady vylezli dva prvni zuby...a zacal se stave u nabytku, pomalu ho obchazet...jakmile proste narazi na prekazku, hned se ji chytne a vstane...mazec.
Dnes v noci nemohl spat..porad bulel....byl nervni...a v pulnoci se mi vzbudil na mega horecku, cely horel a trasl se....hnus, chudinka, horecku mel prvne, byli sme z toho oba vyjukani.Zrovna jsme dorazili od Dr. a ma poradnou mega anginu.Nechce mi ani papat, ani pit broucek malej.
Az dorazim domu, uz se tesim, jak to tady vsechno doctu.

PS:..co jsem jenom ztihla zaregistrovat...plazeni, lezeni...taky nelezeme...jenom se plazime a kdyz objevi hracku, stoupne si k ni na 4...no jakmile jde dal..hubne na bricho a dela partizana:o))))..takze u nas to taky asi bude bez lezeni:o)))a taky uz sedi sam... :grinning: ma to trosku obracene...ale delam to tak, jak si to on urci :wink:
11. lis 2009 v 11:54  •  2 děti  • Odpověz
Ahojda,
krem.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak výsledky super, mám fakt radost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Teuf...tak jsme na tom byli v noci stejně, ale teď je už v pohodě, má pořádnou nudli :pensive:

Teď oba spí, juchúúúúúúúú konečně trochu klidu :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2009 ve 12:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.