• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
ahojky,

Julinka leze jako drak, včera měla zvýšenou teplotu a byla prtivná ale dneska už nic, tak snad sme to odcéčkovali :grinning: :wink: :slight_smile: Oliver je trochu nastydlej, kašle a má rýmu, naučil se brouček smrkat tak hurá. Když bude v pondělí zdravej tak jde poprvé do školičky, bude chodit na 2 dopol.týdně, sem hodně zvědavá jak to bude snášet, bude tam nejmladší,ale jsou zvyklí i na dvouleté, je to rodinná školička max.10 dětí, 2 učitelky MŠ v důchodu, tak by to mělo být fajn.

Peti botičky se mají dávat až když začnou děti víc chodit než lézt, když hodně doma obchází nábytek, tak se může sem tam dát na střídajdu s ponožkama, aby si zvykali,ale při lezení jsou botičky vyloženě škodlivé, jelikož nutí dítě míš špičky od sebe. Pokud už víc chodí tak určitě jen a jen kvalitní kožené a hlavně kotníčkové botičky :wink:
25. lis 2009 ve 14:46  • Odpověz
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, ale poctivě dočítám jak se mají vaše dětičky, jak rostou, přibývají, vyvýjejí se ...ale taky je mi líto, že s nimi máte takové trápení (alergie, nemoci :frowning2: )

Ronie: jak jsi tu dávala odkaz na tu diskuzi týkající se vitamínu C a jeho účinků na začínající virózu...mohla by jsi mi to prosím stručně popsat, nechce se mi to číst. Švagrové klučík se pořád hrabe z nemoci do nemoci :frowning2:

U nás vše v pohodě. Měli jsme podezření na epilepsii, ale ta se neprokázala, pí neuroložka z Adrianky naprosto nadšená, že je šikovná a hrozně rychlá po všech stránkách a ten ty "křeče" má pravděpodobně jen naučené...je fakt, že to dělá už málo a jen když se jí něco nelíbí. Jinak včera udělal svoje první tři samostatné krůčky...tak si myslím, že mi utečeme i tomu 10.tému měsíci :grinning: ale mám z ní radost! Papá všechno krom banánu..něco s větší něco s menší chutí. Spinká taky dobře, dokonce jsem jí už i naučila usínat samotnou...prostě paráda!

Jo a co se týče botiček, tak já většinou dávám...90% času stojí. Jen když se chce přesunout na druhý konec místnosti, tak jde na 4. Máme kotníčkové bačkůrky od Bati.
27. lis 2009 v 10:17  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj všem :wink:

botičky jsou nejlepší od DKP, Fífa jak měl nemocné nožičky, tak jsem dostala několi přednášek :wink: Jak psala Ron, kotníčkové, kožené nejlépe drží nožičku :wink: Od dkp proto, že ty mají měkčí matriál na podrážce, které jsou schopné i ti nejmenší ušlápnout :wink: Fare, essi a tak až pozdějí, až jsou stabilnější a jistější :grinning: to podle mudrů :grinning: Jo a bačkůrky mi nedoporučovali nedávat do 3let věku dítěte, protože se v nich ničí nožičky, takže pozdějí měl na doma kožené sandálky s pevnou patou :wink: Je fakt, že teď má nožky eňoňuňo :grinning: I mi mudr ukazoval, jak se mohou zničit nohy děděnou či nevhodnou obuví a fakt mazec :confounded: Takže na botičkách nešetřit :wink: No ale je to každého věc :wink: Jo a na zavazování, také kvůli pevnosti :wink:

Tak užívejte mimča...no my už asi ani nemáme miminka, spíbatolata, že??? To to utíká :wink: My dnes s dětmi pečeme linecké, takže 10krát méně uděláno a 10více práce :grinning: :grinning: :grinning:
27. lis 2009 v 10:37  • Odpověz
ahojda
prioritko-no je dobré si to i přečíst, je to léčba ne doplňování vitaminu, jde o to zvýšit a udržet hladinu vit.c v plazmě, jelikož se přebytek vylučuje, je nutné dávat velké dávky a často a pravidelně, dávky jsou velmi individuální - teď to můžu srovnat jak to funguje u mě a u dětí(jsou oba zas nemocný-zelená rýma), blbý je, že správná dávka se pozná tak, že po 20 min. se ti udělá lépe a pak postupně do 2 hodin jak klesá ta hladina tak se ti dělá zas hůř, problém je, že když dávkuješ dětem tak to nepoznáš, takže já to zkouším, budu navyšovat zatím berou:
Oli: 2 tbl toho vitC s vápníkem(cca 1400mg)+ 2 tbl aceroly(1000mg) každé 2-3h
3krát denně pangamin(vit.B)
Julča: 2 tbl toho vitC s vápníkem(cca 1400mg)každé 2-3h+ probio kapky+ ACDmultitabs 1denně

nemají teploty,ale tohle jsou pořád nízké dávky při už rozjeté nemoci pomůžou ale nevyléčí, chtělo by to přidat, zkusim

Kontraindikací je víc, hlavně ale musí být v pořádku ledviny,ostatní si moc nepamatuju, a musí mít dostatek tekutin vit.c dehydratuje, vedlejším účinkem je průjem :wink:což zatím nemaj, takže můžu navyšovat
:grinning:
:wink:
27. lis 2009 v 11:03  • Odpověz
Ron...a není to pro děti moc velkej záhul právě pro ledviny? A jak dlouho jim to můžeš dávat? Nebojíš se toho?
27. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
nebojim máma mi to schálila, ledviny maj v pořádku,tak jen víc čůraj, nic víc, není se čeho bát :wink: dávat jim to tak hodlám max 5-7 dní :wink:
27. lis 2009 v 11:43  • Odpověz
ahoj holky,
ronie...já o tom slyšela...četla od toho pána v diskuzi o očkování,že.Nezní to špatně.

My teda tablety nepapáme,ale kdyby byl Davča hodně nemocný,určo bych to zkusila.

Zato papáme všechno - i banány,mandarinky,kiwi....prostě všechno.Taky vdolek ochutnal a dnes ráno igelitový pytlík.

Alí,tyjo Aduška už chodí,jo?Já doufám,že mě to ještě v dohledné době nečeká :grinning:

My za sebou máme poradnu - 9,2 kilečka, 76 centáčku a 1. dávku Prevenaru konečně. Taky by to mohl tedy proplácet stát.A taky už máme objednané nové golfky.Snad zas nešlápnem vedle.

Ivuš, kde prodávají ty botičky?
27. lis 2009 ve 12:05  • Odpověz
Peti tak to je super že ti takhle baští všechno tohle nejí ani li natož Julča, ta jen totál rozmixlý věci a naškrábanej banán, jinak nic, Oli ovoce jen velmi málo-jablka, hrozno, banán, citrusy absolutně nechce, kiwi taky ne
27. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz
Veru,no já jsem ráda, je to asi ovocemil po mě.Teď normálně když dělám jídlo - at už mlíčko nebo kaši nebo svačinu, tak Davča začne mlaskat a hýkat, fakt prča.A taky mi papal jen rozmixlý věci,třeba piškot mu dát nemůžu,páč si ho nacpe do krku a pak se dusí.Takže jen pod dohledem.Takový ten piškot v kočárku u nás neexistuje.Ale začala jsem mu dávat kousky, doma dělaný jsou ok,ale takový třeba ty HAMI skleničky už vůbec nekupuju...kousky mi sní jen v HIPu a ideálně Babylove.HIP dávám jen občas, ten ale dělá dobrůtky.

Jinak držím palce, ať jsou Oli s Julčou brzy fit.

Nějak to tu strádá,jak se všechny holky asi mají? Doufám,že aspon příští týden uvidíme Adušku s Prioritkou.

Hezký víkend,jdu konečně odpočívat.
27. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz
Ahojda holky,

dlouho jsem tady nebyla a po pravdě ani nedočetla, je toho až moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jaroušek má 6 zubů, nechodí jen se stále plazí... Vyčůranej je až až :D Co se týče jídla, tak u nás vítězí maso se zeleninou :dizzy_face: kojení,pití a pak až sladké věci... Piškoty, pečivo a vše tomu podobné Jarunka plive..

Pri: Aduška je šikulka!! To bude něco jako Kubík od Niky :wink:

Pet: pěkná váha :wink: ... Do jakých golfek nakonec jdete?

No nic, slyším žádost o první noční krmení :sweat_smile: pááááá
27. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj, tak se taky hlásíme po delší době.
Měla jsem teď dva dny nějaký hycený nosohltan, všechno mě bolelo, ale naštěstí manžel mohl v pátek zůstat doma a já se z toho do dneška vyležela.
Bára super - včera byli s tátou plavat....no a po všech mých neuspěších v bazénu s Bárou (většinu programu prořvala) se jí to s tátou ohromně líbilo :angry: :sunglasses: Tak teda nevím, jestli ze mě cítí nějakou nervozitu či co, i když se snažím být pevná a tak, tak asi budeme muset chodit někdy o víkendu, aby s ní mohl táta.... No, příští hodinu tam budu za debila, až všichni budou říkat, že známý bazénový uřvanec byl s tátou v pohodě a se mnou řve :wink:...ale třeba se to u ní právě zlomilo a příště to bude dobrý i se mnou.
Máme 3 zuby, dnes se Bára konečně naučila dělat pápá a dokonce asi 5sekund vydržela sama stát. Pomaloučku začíná obcházet nábytek.
Je to malý otesánek, sní všechno s ohromnou chutí a vždycky řve, že chce ještě:slight_smile:
Jogurt dáváme stále jen bílou holandii s banánem, přesnídávkou nebo jablkem
My jdeme do golfek peg perego pliko...ale asi až na jaře, teď by to musela být nějaká výhodná nabídka...budeme ale kupovat ojetý, je to na nás dost peněz, těch 6tisíc. Zimu odjezdíme ještě v Inglesině, jako trojkombinace je v poho a sněhem i břečkou to projede lépe než golfky..
28. lis 2009 v 15:04  • Odpověz
ahoj holky,zdravím při neděli.

Jes,ahojky...zrovna jsem se ti chtěla ozvat,že bysme vás s Davčou třeba navštívili, co Ty na to?
Písni mi do IP, máme ted poměrně volno.
A to že Jaroušek nechodí, je normální.Davča taky radši leze.

Ale hezky děláme pápá, tááááák jsem velikej a zkoušíme paci paci.A když D. ukazuje jak je velikej, tak při tom říká táta, páč mu povídám, táááák jsi velikej...jako táta
:grinning:
šári, taky nakonec jdeme do Peg Perego Pliko, chtěla jsem kupovat nový za 6000,ale nabídla mi švagrová, moc je nepoužívala, tak za 2 tisíce je od ní koupím, vím kdo a jak je používal,takže super.Sice to není barva,co bych si představovala,ale jsem ráda,že za ně nemusím dávat 6 tisíc,páč je stejně budu mít stále v autě.

Holky,fakt jsem těch golfek objela spoustu a ty Plika jsou nejbytelnější a hlavně,kdo máte dlouhána jako já...tak nejdelší.Z ostatních nám koukají nohy.

Tak jdu na Itala v kuchyni, papa.
29. lis 2009 v 18:39  • Odpověz
Ahojda
tak mi včera koupili golfáče od bebé confort loola up, jsem moc spokojená, jsou teda dražší, ale to je můj poslední kočárek :wink:
Jinak pliko mají na aukru za 4700Kč :wink: Taky jsem je chtěla, ale nakonec nevyhrály :slight_smile: J

Pet....botky se kupujou v dětské obuvi, nebo zdravotní potřeby :wink:

Tak Barča se sama v prostřed místnosti postaví a jede :grinning: teda zatím jen dva krůčky a pak buchne na zem :wink: ale spíš víc leze :wink:
Jídlo nebudu rozebírat, mixovanou stravu nechce, musí mít kusy, ale může toho málo tak experimentuju, jsem ve zdravé výživě jak doma :grinning: Oxotické ovoce vůbec nedávám, jen jablko a hrušky. 10.12. jdeme na alergologie, tak jsem zvědavá
29. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
ivuš,ty plika za 4700 je příšerná barva.

a ještě k akras:šári, nám na plavání říkala instruktorka,že to tak je...že s tatínkama jsou děti ve vodě raději, protože maminky jsou pro ně prostě ty, z koho mají respekt,jsou s nima pořád a tatínkové jsou ti zábavní, ti, se kterýma je legrace...berou to s nima spíš jako hru než jako něco,co se musí naučit.Asi to tak opravdu je, nejsi první, kdo to říká.
29. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz
Pet: no, tak to jsem ráda, že to říkáš s tím plaváním...už jsem si fakt připadala jak blázen...no, příště budu dělat stejné kraviny jako když je s tátou a uvidíme. Bohužel víkendové plavání provozují jen na čerňáku a to je přes celou prahu, tak teda nevím, jestli ji mám na pokračování se mnou hlásit. :unamused:
30. lis 2009 v 08:05  • Odpověz
Pet....já jsem na ně nekoukala, ani nevím jakou mají barvu. Jen se mi líbila cena :wink:
30. lis 2009 v 08:07  • Odpověz
Ahoj holky,jak se máte?Je krásně,Davča spinká na zahradě, odpol jedem na kávičku a pro golfky.Se mi podařilo uklidit alespoň povrchově celý barák, Davídek koukal na Teletubbies.Je to zlatej kluk až na to otevírání šuplíků :grinning: Taky jsme včera byli v ZOO,Davča už byl potřetí, zvířata většinou byli zalezlé a mě málem umrzl zadek, ale byla to fajn procházka.

Ivuš, myslím,že taková modrá, no já si vezmu stejně ty plika od švagrové,je to taková žlutošedá a já ráda ty teplý barvy.Ikdyž líbila se mi Moca,ale jsem ráda,že ušetřím, bo jsou důležitější věci,co ted potřebujem a já stejně budu mít golfky pořád složené v autě.

Ty od Bebeconfort jsou moc pěkné, ale zase...nemají dvojitý kolečka, sice nechápu, proč na tom bazíruju a nejvíc mi šlo mi o délku lůžka...ještě se mi líbily od Haucku - Condor, ale měly jen 81 cm, Pliko má 91 cm - nejdelší na trhu. Loola má myslím taky nějak 89 - 90, ale ta cena je na mě trošku příliš.Taky jsem je nikde neviděla na vlastní oči...potřebuju kočár vyzkoušet.Ale jsou nejhezčí....:grinning:
30. lis 2009 v 11:37  • Odpověz
:wink: Pet.... :wink: díky, já jsem je dnes prvně vytáhla ven a spokojenost :wink: Já je chci taky do auta a v létě nechat tady v Kladně, mám ještě Jane sporťák, jsem s ním spokojená, tak ten vezmu na chalupu :wink: Mě se také líbil Pliko a být tebou, bych taky neváhala, za takovou cenu a ještě víš po kom :wink: My jeli vyzkoušet pliko a přijeli jsme s loola :wink: Já jsem měla pocit, že si barunka nový kočárek zaslouží :grinning: :grinning:

Tak ty už pouštíš Dádovi telku??? Tak to by Barča totál ignorovala, u nás je nejlepší přesazování kytek :sweat_smile: hrůza a ještě to dlabe :angry:
30. lis 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahoj Ivuš,
TV Davča miluje...hlavně reklamy, Ulici a ty Teletubbies, Krtek ho nebere.
Dneska jsme byli s kámošem v restauraci a Davča mu říkal "táta" :zipper_mouth:

Tak mě nakonec Plika nic nestály, už je potah v pračce, dala jsem tam i boudu
:sweat_smile:

A Davídek si nový kočár taky zaslouží, ale mám pocit,že ocení jiné věci :grinning: A právě, že jiný kočár....jako ojetý,kdybych nevěděla po kom, bych asi nepořizovala.Asi.

Jdeme koupat, hezký večer všem.
30. lis 2009 v 19:23  • Odpověz
Tak my už taky máme vyjednané golfky pliko - oranžovo šedí za 2400,-
Tak doufám, že budou v poho, jsou i s nánožníkem a pláštěnkou, tak jsem ráda a vypadají na fotkách hezky (i když pet, ty žlutošedé se mi teda líbí víc :wink: )
To máš pet fajn, že je máš zadara....
Tak asi jsem tu virozu či co nějak přechodila a už mě zase dost bolí v krku a rýmu mám jak trám, tak jsem zvědavá, jestli to Bára ustojí.
TV u nás taky teda boduje - hlavně František z kouzelné školky, znělka od večerníčku a reklamy, kde jsou děti - a pak taky losování sazky s tím dědulou, jak se koupe v penězích - to asi bude z Báry pěknej skrblík :grinning:
1. pro 2009 v 10:56  • Odpověz
Pet...to víš, že si Davča nový kočárek zaslouží, já to myslela tak, že Barča má všechno včetně stávajícího kočáru po bráchovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: což takhle u vás asi nebylo :wink:
1. pro 2009 v 11:37  • Odpověz
tak hoky pokud jde o barvy kočárů tak bach na žlutou to je nejhorší barva, pač na tu jsou mouchy a mušky, já mám ty jané energy žluté a je to marast v létě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. pro 2009 v 11:47  • Odpověz
Ahoj holky,jak se máme?

Šári,mě se zas víc líbí ty oranžovošedé....ona je to taky starší kolekce,že,stejně jako ty naše. Ikdyž švagrová je kupovala před rokem, takže jsou v pohodě.Včera jsem je vyprala, složila a zítra už s nima vyrazíme,parádně se skládají.Je fakt,že stabilní moc nejsou....jako všechny golfky, a ty chicco multiway se mi designově líbí víc.A my to máme bez nánožníku,ale je to úplně jedno,páč jsem ten nánožník zkoušela v obchodě a davča jak je dlouhý, tak se mu tam nevejdou už nohy:grinning: takže jsem přemýšlela koupit univerzální,což je naprosto zbytečné páč já mám golfky jen do obchodů apod. Jinak používám xlandera.

Dneska jsem začala zdobit dům a zítra ještě plánuju pořídit nějaké pěkné květináče a svíčky a bude to.A Davídkovi chci na Vánoce pořídit nějaký fešný outfit.

Ivuš,aha...já to nepochopila....což je u mě zcela v normě. A jakou jste koupili barvu?

Tak já si jdu hodit sprchu a umýt vlas.
Pěkný večer.
1. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz
Pet...v poho, spíš jsem to špatně napsala :unamused: v pátek nám jde Filípek na ty mandle, tak jsem taková rozpačitá
:rolling_eyes: jen to všechno krásně vyzdob, já už mám i zabalené dárečky, nevím jak vše dopadne, tak abych pak neměla stresy :slight_smile:

Všem krásnou dobrou noc :wink:
1. pro 2009 ve 23:02  • Odpověz
Ivuš,držím Vám v pátek palce, ať to s Filípkem zvládnete.Kámoška říkala,že matky to nesou hůř než děti.Tak hodně štěstí!!!
2. pro 2009 v 19:19  • Odpověz
Pet...moc díky :sweat_smile: bohužel to tak je :pensive: prý je ze všeho nejhorší, když děcko donesou, ještě je pod narkozou a vubec nevnímá...no snad to zvládneme, hlavně aby to pomohlo :slight_smile: Jde se mnou i Jirka, Barču přijede hlídat babička. tak jsem ráda :wink:
2. pro 2009 v 19:47  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem to rychle prolétla, dlouho jsem tu nebyla, nestíhám :frowning2:
u nás příkrmy teprve měsíc, odmítal absolutně vše, včetně banánu....cucací dudlík rovněž, teď už naštěstí jí něco málo :slight_smile: , zato už chodí, a to do 6ti měsíců ležel a odmítal se přetačet, pak to šlo strašně rychle, hlavně je šílenec nemá žádné zábrany. Už jsem koupila capáčky, i když jsem se tomu bránila, nechtěla jsem, aby ještě chodil, je to brzy, ale on už se stavi bez jakékoliv podpory...ach jo.

my máme golfky maclaren, po Mikuláškovi, a jsem s nimi nadmíru spokojená. jednoduché složit(nezapomenout tam prsty dítěte při skládání) a hodit do auta.

s rýmou a kašlem bojujeme od září, už mne to štve...musím na orl a Miki jede v lednu n a5tydnů do lázní, už teď mi to rve srdce :cry:

Ivco,moc držím s Filípkem.

Hezký den všem
3. pro 2009 v 08:59  • Odpověz
holky držte palce-Oli je ve školičce, snad se mu tam bude líbit :wink:
3. pro 2009 v 09:04  • Odpověz
ahoj holky,

momo, zrovna jsem na tebe minule myslela,jak se asi máš. Tak Miki jede do lázní?To bude první odloučení? Ale pokud mu to pomůže,tak super. Já si stejně myslím,že děti jsou nemocný z toho vzduchu,který dýcháme.Tady se všude kolem staví, Davča furt dýchá prach apod, zase lepší než třeba v Ostravě,žejo.

Ronie,držím palce...dej vědět.
3. pro 2009 v 09:36  • Odpověz
ronie: držíme Olimu, Miki už byl 3x a dobrý :slight_smile:

Pet: doufám, že mu to pomůže, ale mne je z toho děsně. Já nemůžu, protože tam asi nesmím s Matim, ale budu žádat ředitelku o výjimku, tak uvidím, snad týden tam s ním budu, pak babi a tatínek 14dnů...poprvé bez něj přes noc jsem byla v porodnici s Matouškem, a to jsem bulila. On byl s babi v pohodě.
jo, ten vzduch je děs. Já jsem děvče z vesnice a stejně mám astma a alergie a on to chudák podědil.
Jinak Peg Perego Pliko se mi moc líbí, byl to můj favorit. :slight_smile:

Matouš má v 10ti m 9,5kg a 76cm (to měl Miki v 18ti měs.)
3. pro 2009 v 09:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.