• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Ronie: palce samozřejmě držíme :grinning: . Jak jste na tom zítra, že bychom se u vás na skok ukázaly? Vrátit Ti tu zavinovačku!

Peti: jj, Aduška už regulérně chodí. V botkách přejde půl pokoje a strašně se tomu směje...já ž míň...vždyť jí ještě nebylo ani 9 měsíců :astonished: . A s našim srazíkem to tenhle týden vidím bledě. Taťka měl narozeniny, tak dnes odpoledne jedu k němu. Zítra dopo musím k Dr. odevzdat nějáké papíry. A příští budu na 90% mimo Prahu...ach jo, to mě štve, že to tak blbě vyšlo :frowning2:
3. pro 2009 v 09:44  •  2 děti  • Odpověz
ahojky tak dobrý, líbilo se mu tam, chvíli plakal, sháněl tátu!! :angry: :grinning: ale pak dobrý, chodí tam učitelák děda lebeda a toho Oli miluje, dokonce ho přinutil sníst celej oběd a nechtěl domů :grinning:
3. pro 2009 ve 14:27  • Odpověz
prioritko zítra jedině kdybyste s námi chtěli do solné jeskyně(od 11h, přímo na metru Hloubětín :wink: )

akorát nevim jesi tam maj ještě na zítra volno musela bys tam brnknout-www.solnajeskyneisis.cz :wink:
3. pro 2009 ve 14:28  • Odpověz
Ronie: dnes jsme byly u tvé mamky: byly jsme pochváleny, vše OK, prý ať co nejdéle leze po 4, aby se jí zpevnily zádové svaly.
Dobře, že školka proběhla dobře, já z toho mám hrůzu už teď.
Zítra jdu s Bárou na plavčo, tak jsem zvědavá, jestli zas se mnou bude řvát nebo jestli to táta zlomil :wink:
3. pro 2009 ve 20:23  • Odpověz
Ahoj holky,

momo, držím palce, at ti udělí vyjímku.Je ještě malinkej,viď. Já jsem bez Davči nebyla víc než tři hodiny a ani si to neumím představit.

prior: No já ti to chození nezávidím :grinning:, chtěla bych, aby Davča co nejdéle lezl. Ale je to teda šikula veliká.Já taky chodila v 9 měsících, přeskočila jsem lezení.

Jinak s PP Pliko velká spokojenost, líbí se i Davčovi, jen už ohryzal madlo :grinning: Včera dostal od babi Mikuláše, tak tu zobe sušenky a hraje si s příšerkou Teletubbies a večer jedem k druhé babi,tak se zítra snad dosyta vyspím.Myslím dnes na Ivuš a Filípka, ať to mají brzy za sebou a Fila je ok.

Ronie, super,že to Oli zvládl, šikula!!!
A do solné jeskyně se chystám už celou věčnost, asi začnem od Nového roku.

šári,to jsem zvědavá,jak dopadnete na plavču.My už nechodíme, až na jaře.
4. pro 2009 v 09:53  • Odpověz
Pet: na plavču jsme nakonec nebyli, jí furt smrkám, bolí mě ráno v krku, tak jsem nechtěla vystavit riziku nákazy ostatní mimča. Snmad půjde, ve středu a v pátek naposledy.
My ty plika dostaneme v úterý, už se na ně také těším.
Vydíš, ty sušenky k mikuláši není špatný nápad, taky bychom je mohli báře pořídit, ať z toho mikuláše taky něco má.
Ivuš, taky držíme palce, do Vánoc o tom už nebudete určitě vědět... :slight_smile:
4. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz
Ahoj všem,
momo...tak to bude dlouhé odloučení, určitě to pomůže :wink:

Ron...jak to zvládl Oli????Dobrý? Na jak dlouho byl???

Tak jsme to zvládli, sice když mi ho vzali (jsem myslela, že mu dají narkozu a pak s ním odjedou a houby houby), tak jsem pěkně řvala :pensive: no a když nám ho dovezli zpátky, tak strašně řádil, kdyby tam nebyl Jirka, bych ho snad ani neudržela. Potom chtěl jen maminku, tak mám v háji záda, ale už neplakal. Nejhorší bylo, že od 19hod večer do 14hod nemohl pít ani jíst. Tak to bylo náročné. No teď už je úplně v pohodě :wink: nic ho nebolí a je vysmátý...no a říkal nám mudr, že to měl obrovské, že už tam měl být před rokem :unamused: tak nevím, prý jestli jsem mé dětské říkala, že má rýmu a že chrápe.....říkala ale nic se nedělo. Já nevěděla, co mámm dělat sama, tak mám trochu černé svědomí, že jsem to zanedbala. No hlavně že je to za námi

BARBORKÁM nej nej nej k svátku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. pro 2009 v 19:38  • Odpověz
ivanko Oli to zvládnul skvěle, bal tam od půl 9 do 13h :wink: v průběhu chvilku plakal, se mu stejskalo po tatínkovi :wink:
4. pro 2009 v 19:50  • Odpověz
Ron....super, šikulka :slight_smile: aspoň si na chvilku oddychneš, co?
4. pro 2009 ve 20:06  • Odpověz
ivčo, to jo, bylo to něco neskutečnýho-Julinka spala, takže sem za to dopolko stihla moře práce :dizzy_face:
4. pro 2009 ve 21:35  • Odpověz
Ron...to je pohoda, mít jen jedno co??? :grinning: A to když jsem měla jen Filipa, tak jsem pořád nestíhala :grinning: :grinning: no člověk má pořád rezervy :grinning: :grinning: Když je Filip ve školce, tak taky dřu uklzím jak divá. Pak přijdou chlapi domů a během hoďky je to tu stejný :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Oli je šikulka :wink: frajer, že to tak zvládnul :wink:
6. pro 2009 v 18:16  • Odpověz
autor
zdravím po delší pauze, byly jsme s těhotnou kamarádkou na chatě a trochu jsme pekly cukroví (Linecký a perníky) a trochu výletovaly a trochu popíjely V sobotu jsem s M. v Manduce na zádech ušla 14 km, v poledním intervalu, kdy to prospala s asi třema pauzama a probuzeníma, jinäk to zvádala skvělě, mě trochu bolí nohy a zadek, je znát, že jsem někde byla Skončily jsme pak v Pizzerce, kde byla M. v Ikea židličce a jely busem zpátky, takže pohodovej vejlet i v zimě
:wink:
Zejtra 10ti měsíční kontrola, jsem zvědavá hlavně na dýlku, bude tady ze všech dětí asi nejmenší

:slight_smile:
7. pro 2009 ve 20:27  • Odpověz
Ahoj všem,
terkyt: dej pak vědět, jak jste velcí
tak mimo výletu, jsi zvládla i pečení...šikovná holka:slight_smile:

jinak my od pátku horečky, nemá kašel ani rýmu, jenom teploty, dnes už jenom zvýšené...ach jo...zase zavření doma.
dobrou noc.
7. pro 2009 ve 22:17  • Odpověz
ahoj holky,

momo - to mě mrzí a co na to doktor?

terkyt, stále akční :grinning:

jinak my se máme celkem fajn, včera jsme tu měli jesterku s jarouškem, jsou oba moc prima, jen davídek se nějak nedruží s dětma, když on je od mala zvyklý na dospěláky a psy,no :zipper_mouth: budu ho muset víc družit.ale on měl celkově špatnou náladu, páč dopol nespal. jinak ho baví pořád se mnou někde trajdat :grinning: a už máte pro prcky dárky?
8. pro 2009 v 09:13  • Odpověz
ahoj,
kde jste všechny? asi pečete cukroví.

pet: je to jenom viroza. teploty čtvrtý den přešly,ale máme být týden doma,což je na palici, jelikož s námi musí být doma i Miki, chudák. Akorát včera dopo měl babyškoličku.

pa
10. pro 2009 v 09:35  • Odpověz
Ahojda všem
Ron...Julince vše nej nej nej nej nej k svátku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

My jedeme dnes na alergologii kvůli výsledkům :unamused: tak jsem zvědavá, jak dopadneme

Mono...no před vánocemi je asi frmol :grinning:
10. pro 2009 v 10:05  • Odpověz
Ahojky, taky jdeme popřát Julince vše nejlepší k dnešnímu svátečku :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Niki už se školkou v poho..už zas bečíme,když náhodou nejdeme :sweat_smile: ,ale zůstalo nám vyzvedávání v poledne.. o celodenní slyšet nechce.ale je fakt,že už ani doma po o nespí.
No a jinač oba přepadl zas bacil..tak sedíme doma na zadku...

Ivi..držíme palečky...

Tak hezké vánoční přípravy přejem..já se tu též snažím furt cosi kutat :wink:
10. pro 2009 v 10:28  • Odpověz
Ahoj holky,
tak my máme v deseti měsících 11400g a 81 cm. :slight_smile:
Jinak jsme opět nemocné - teda Týna. Vydržela zdravá tři dny. :-/ Fakt super. Takže jak píše momo: opět zavřené doma. Děsný.
10. pro 2009 v 17:16  • Odpověz
ahojky Julinka děkuje a všem nemocným vzkazuje ať zkusíte taky léčbu céčkem, od té doby co to praktikujem tak žádné teploty nic, všechny nemoce urychlíme, jen ten kašel u ní ustupuje pomalinku,ale fakt to pomáhá, Olimu dávám i preventivně když chodí do školky. Na Mikuláše tu byla holčička co má teď angínu, byli sme v solné jeskyni, kde všem tekly zelený nudle a děti nic...ťuk ťuk klepu do dřeva. Dávám oběma i probiotika, Olimu ještě béčko :wink:
10. pro 2009 v 17:43  • Odpověz
ahojky,
krem: to je super váha :slight_smile: kus ženský :slight_smile: , to má Mikuláš skoro ve 3letech, ale má 93cm, je strašně hubeňoučký a nechce mi jíst.

ivco: co alergologie?

Ronie: vit.C beru já a pořád držím, i když už melu z posledního a váhu mám jak na střední škole :grinning: Mati se stále budí v noci co 2h někdy i po hodině, ale v únoru přestanu kojit a snad už to bude lépr.
Probiotika dávám oběma, ale vit.C Mikimu nechci, on měl jako malý zánět ledvin, tak nevím, nevím.
A ty dáváš vit.C i Julince?
Dodatečně vše nejlepší k prvnímu svátku.
11. pro 2009 v 11:48  • Odpověz
momonko jojo momentálně dávám Julče vyšší dávky, ale zatím průjem nemá, tak je to ok-dostává každý 3h 700-1400g, Oli dostává preventivně 500mg/3h+pangamin

ledviny by měli být ok v případě této léčby, takže max. podávat v malých dávkám dejme tomu 50mg každý 3h bych řekla že neuškodí ale asi ani k ničemu nebude :unamused:
11. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz
ahoj
momonko...alergologie nic moc. Není alergická na nic, ale má slabší stěnu antialergenu v těle, tak reaguje mnohem citlivěji na různé podněty, ať už potraviny tak i chlad nebo teplo. No musí mít dietu, bez mléka, bez vajec a tak. I když jí nějaká souhrnná zkouška vyšla výborně, tak má mudra strach, že kdyby přišla do kontaktu s alergenem, tak může mít velkou reakci. Tak mi doporučila odstavit (já bych samozřejmě neměla taky jíst nic co ona nemůže), jelikož může akorát takové hrozně hořké mléko. Tak to budeme trénovat o vánocích. Tak nevím.....jestli ho bude vůbec chtít... :pensive: No ale 98%děti se uzdravý do max. 3let (prostě se ta stěna srovná nebo co). Co dáváš za probiotika?????

Ron...ty mě snad k tomu vit. C zlákáš :grinning: :grinning: Teda až budeme marodit, my jsme zatím zdravý :sweat_smile: Ťuk ťuk ťuk
11. pro 2009 ve 14:19  • Odpověz
Ron: a dáváš jim tablety rozdrcené nebo nějaký sirup..?to jsou ale ultra dávky :slight_smile:

Ivčo: já mám obě děti alergiky. Neboj to budu dobrý. Brzy se to srovná. Miki to byl velký průser, ale od 2let mimo ryb už může vše. Rybu máme zkusit až po třetím roce. Já tu dietu držela u Mikuláška striktně, kojila jsem do 15měsíců...takže jsem byla vegan total.
U Matiho už to porušuji....
nutrilon Allergy Care jsem staršího naučila pít až jsem přestala kojit, do té doby jsem mu z něj dělala bezmléčné kaše. Matouš mi kaše odmíta, ale jednou denně do něj dávku nutrilonu dostanu.
Zkus jí z něj dělat kaše.
Dávala jsem probitické kapky a ted dávám LACIDOFIL.
11. pro 2009 ve 14:30  • Odpověz
momo-tablety, musí být co nejčistší-dávám jí bioaktivní vitamin c s vápníkem-jedna tableta má cca 700mg :wink: zamíchám do jídla, mlíka nebo zředím se šťávou a dám nurofen dávkovačem. Olimu dávám Swiss vitamin C 500mg/1tbl, je to přírodní s neškodnými sladidly. Mám ještě Acerolu,ale ta obsahuje aspartam, takže to už moc nedávám a čistou kys.askorbovou z DM v prášku to používám jen já do šťávy,je to hodně kyslý a ne ok na zuby :wink:

Probiotika- Julča Probiotický kapky, Oli- Biopron :wink:

momo-lacidofil jsou kapsle? Od kolika let?
11. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz
Ronie: díky moc za tipy. teda ty mega dávky mne celkem děsí, ale když to funguje.
Lacidofil jsou tobolky, rozdělám obsah vysypu do mléka, takhle mi to radili na dětsk.klinice ve VFN, když byl Miki 5ti měsícní miminko, ale na přebalu píšou od 2let (kojencům 1tobolka denně)
11. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz
Oli už ty tobolky spolkne, právě ten Biopron je taky tak :wink:

momo přečti si toto :wink:
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
11. pro 2009 v 15:45  • Odpověz
ale ten Biopron mám ten od 4.roku, je v tom víc kmenů a lékarnice mi to doporučila, že je to šumák, ty roky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Každopádně, Oli mívá zácpy a teď už pár dní pěkně kaká :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A drží se neonemocen, přesto že chodí do školky a do solné jeskyně s dětmi-opět ťukám na dřevo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. pro 2009 v 15:49  • Odpověz
ahojky holky...ronie mě už jsi krapet zlákala...mám pro Niki nějaké céčko..teda neštudovala jsem s čím to je...ale teda peru to do ní ve větších dávkách..než doteď :dizzy_face: a musím si jít přečíst ten článek cos tu házela odkaz..nemáš ho v odkazech? ať to nemusím hledat? a poštudovat jaký to máme..

jinač k probiotikům...my používáme laktobacilky..jsou různé pro mimi od 1 měs..tobolka na vysypání, pro starší už tabletky s třešňovou příchutí.... my je tehda při průjmech poradila zastupující mudr. jinač jsme jeli v probiokapkách.
Laktobacilky vycházejí i finančně super...je jich 30-dávám jednu denně a cena okolo 150 cca (hážu to odhadem :wink:
11. pro 2009 v 16:17  • Odpověz
jé tak odkázek už tu je..jsem vůl...a pro niki to mám PargaVit
11. pro 2009 v 16:29  • Odpověz
no a je tam teda vše, jak aspartam,tak barvivo...no vše :grinning:

ještě vyrážím do lékárny...tak tam hned juknu
11. pro 2009 v 16:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.