• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
autor
tak Mariánka v 10 ti měsících 8,7kg a 69 cm, pravý opak Týny. Teda Krem, s kým to dítko máš? :grinning: S nějakým basketbalistou :grinning:
Dneska jsem konečně dořešila všechny dárky k vánocům, hlavně pro manžela, dostává jenom ode mě (já třeba ještě od našich a od švagrový) tak mu jich musím pořídit víc, aby měl co rozbalovat.
Zejtra mám první pracovní víkend po roce, tak jsem zvědavá, mám z toho smíšený pocity, ale spíš se těším. Manžel si hlavně užije Mariánku celej víkend, akorát já budu v pondělí dávat domácnost do kupy a sbírat špinavý oblečení a nádobí, v horším případě i plenky. Protože rozkldiit tyhle věci, to je pro V. nadlidskej úkol :sweat_smile:
11. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz
terkyt: no právě že né. Otec výška cca 180, váha teda teď vyšší. ale za normálních podmínek hubeňour. :slight_smile: Ale Týnuš to vyběhá. Můj brácha měl v roce přes 16kg a teď je vysoký a hubený jak tyč. Takže se nebojím. A Týna toho fakt moc nesní ani nevypije. A i mudra říkala, že přeskočila dva měsíce jak váhou a výškou, tak i vývojem. :slight_smile:

Dárky mám taky vyřešené. Už jen zabalit a šup s nima pod stromek. :slight_smile:
12. pro 2009 v 10:06  • Odpověz
Ahojda :wink:
ty jo, holky, kde ty váhy berete :wink: co já bych za to dala :wink: jak píše Krem z toho děti vyrostou, Filípek byl chlapák a když marodil a zhubnul 2,5kg tak aspoň měl z čeho brát. Já jdu s Barunkou v úterý, snad bude mít 7,5kg a minule už měla 70cm (v 8měs) a to říkala mudr, že je výškově průměr :wink: Jo a já i MM jsem vysocí a rozhodně ne hubeňouři :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Krem...tak je Týna šikulka :wink: Jak si holky rozumí? Je to lepší ten větší věkový rozdíl? U nás je to mazec :grinning: Filip moc nechápa, že se k Báře nemůže chovat jako ke stejně starému kamarádovi :confounded: tak někdy na mašli :grinning:

Ron...jak se líbí Olimu? Zvládá to??? a kam chodí? Někam do soukromé školky nebo do mateřského centra? Já jsem Filipa dávala do mateřského centra a to bylo super, za 80Kč na dopoledne (od 9hod do 12hod)
12. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
ivi: jojo, Nikča už si zvykla, že není jedináček. I když někdy to teda stojí zato. Co se Týna narodila, tak je víc neposlušná a vzteklá, ale myslím, že je ten rozdíl alespoń pro mě rozhodně lepší. Nedokážu si představit, že bych měla děti hned po sobě. Nikča už je v ledasčem samostatná, takže to jde.
Jinak Týna už se snaží dělat krůčky bez držení. :slight_smile: Je to naše opice šikovná. A jak se umí děsně vztekat. To je fakt síla. :slight_smile:
12. pro 2009 v 17:26  • Odpověz
ivčo nene je to soukromá školka, řádsky mastná,ale je to se vším všudy-je tam režim chodí ven, mají svačinu a oběd, sem fakt ráda :wink: Je tam do 10 dětí a vedou to dvě bývalí učitelky MŠ :slight_smile:
12. pro 2009 v 17:58  • Odpověz
Ahojte holky,

krem: teeeda Týnka je opravdu pořádný kus ženský! Ale to je dobře! Však ona to vyběhá...ještě kdyby se jí tak chtěla zlepšit ta imunita

Ronie: tak Olískovi se ve školce líbí? To je super. Jak jste na tom ve čtvrtek odpoledne nebo dneska odpolko? Skrz tu zavinovačku víš!

Terkyt: tak ty už jdeš do práce??? Ty jsi blázen!!! A chceš nebo musíš???

Peti: co Davídek? A jak se máte?

u nás se ťapká o sto šest. Přejde už téměř celý byt. Krásně povídá a docela se i rychle učí - jak jsi veliká, jak se máš, paci-paci...je s ní sranda. Jen by nemusela být takový mamánek :frowning2:

jo a holky, zbyly mi tu dva Bebilony(nutrilony) dvojky. Pokud by jste o někom věděli, kdo by je chtěl za 250,- /ks .
15. pro 2009 v 10:41  •  2 děti  • Odpověz
autor
Pri: to bylo v práci jen takový zpestření, abych nevypadla ze cviku a případně trochu přispěla do rodinného rozpočtu. Hrozně mě to bavilo a V. si to s Mariánkou taky užil, zvládá to s ní skvěle, tak jsem ráda. Akorát se mi trochu stejskalo, bylo to poprvý, co jsem bez ní byla 12 hodin. Musím si zvykat :wink: Dám si v práci jeden víkend měsíčně, že si to takhle s V. prohodíme. Já jsem za něj v prácï a on bude doma. Jinak by musel do práce on.

Co vlastně vy a nové bydlení, ani jsi se nepochlubila. Už teda nejste v Praze?

Dneska jsem měly skvělý plavání, akorát včera jsme se měli natáčet a paní byla nemocná, tak video pod stromkem nebude :angry: Až v lednu.
17. pro 2009 v 00:07  • Odpověz
terkyt: v Praze ještě jsme...máme tam problém s kanalizací, která není zkolaudovaná...tudiž nefunguje. Moc jsme se chtěli před Vánocema stěhovat, ale před dvěma týdny už jsme to vzdali...trávit Vánoce mezi krabicema se mi fakt nechce! A teď už to nehrotíme...až prodáme byt tak se přestěhujeme, do té doby budeme v Praze!

ono je to fajn s tou prací. Aspoň člověk úplně nezblbne :grinning: A co Marjánka? Už papá lépe???
17. pro 2009 ve 13:09  •  2 děti  • Odpověz
autor
postupně se to jídlo zlepšuje, včera například snědla lžičkou celou Hollandii, ale samo že meruňkovou, bílá je moc kyselá :wink:
Ovoce taky jí, horší je to se zeleninou a s kouskama, ale snad to časem taky půjde...
18. pro 2009 ve 12:32  • Odpověz
ahojky, kdyby někdo chtěl juknout na naše profi fotečky kdyby někdo chtěl kontakt na Marušku fotografku, písněte mi, já sem zas nadšená

http://maynkaphoto.rajce.idnes.cz/Matulovi_vyber_odstin/

http://maynkaphoto.rajce.idnes.cz/matulovi_vyber_bar/
18. pro 2009 ve 13:16  • Odpověz
prioriko, to sem zvědavá jestli se někdy se zavinovačkou sejdem, potřebovala bych jí pro kamarádku, porodila už..Oli je teď nemocnej, má zas hnisavou rýmu...tak nevim kdy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. pro 2009 ve 13:19  • Odpověz
ronie: tak já Ti jí tam třeba hodím někdy navečer. Přijela bych autem jen na skok...co třeba zítra nebo v úterý??? Mě už je to taky trapný... se k Tobě chystám už někdy od září...už dvakrát jsem nakoupila ovoce pro děti a nikdy tam s tím nedojela :grinning:
21. pro 2009 v 00:04  •  2 děti  • Odpověz
prioritko my sme už nemocný všichni, takže radši nee :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: to je jedno necháme to až po svátkách třebas :grinning:
21. pro 2009 v 09:00  • Odpověz
Ahojky holky

Ronie na fotečky jsem koukala a nemám co dodat,,super,boží,krásná rodinka :slight_smile:))))

Holky chci Vám popřát KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY,JEŠTĚ KRÁSNĚJŠÍ ŠTĚDRÝ VEČER S ANDÍLKAMA A MOC SI TO UŽIJTE........OPATRUJ TE SE A PUSU ZLATÍČKÁM
21. pro 2009 ve 22:10  • Odpověz
Ahoj holky,

i já vám všem jdu popřát Krásné Vánoční svátky a vše nej nej nej v Novém roce, hlavně zdravá a hodná děťátka :slight_smile:
22. pro 2009 v 08:59  • Odpověz
holkyyyy,ja vam taky preji krasne svatky!!!s tema nasema bobiskama

my jsme se dnes vratili z nemocnice,Oli ma obstrukcni bronchitidu-je to jakoby astma,no u deti se to jeste moc neda diagnostikovat.ale uz je to lepsi

ronie,ty fotky jsou uuuuplne bozi,fakt nadhera,strasne vam to tam vsem slusi a mas perfektni vlasy!na kolik to tak vyjde?no pro nas je to daleko,ale jen tak pro info
23. pro 2009 ve 20:52  • Odpověz
autor
Ronii: fotky moc krásný, určitě se tam taky jednou vypravíme, možná taky počkám, až budem 4 :grinning:
Janka: ble obstrukční bronchitida, snad už v pohodě.

Krásný vánoce všem!
24. pro 2009 v 10:10  • Odpověz
Ahojky holky, taky jdu v rychlosti pozdravit a popřát krásné vánoce, moc si je užijte..a obzlášť přejem vše moooc zdravíčka. :wink:
24. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz
autor
Přidala jsem pár fotek z vánoc, který asi řeknou vše,
tady malá ukázka http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3648601&vReferer=
moc jsme si to užili, i když za rok bude s M. větší sranda. Spát šla až před desátou a to totálně vytuhla na dědovi, když jsme jeli domů pro Avent savičku na kaši.

V neděli jsme byli ještě na rodinném obědě v Café Imperial, který provozuje Pohlreich, samo tam taky byl, měli tam parádní židličku pro Mariánku, takovou jezdící, když jsem ji pak krmila ovocným Sunárkem, tak šel kolem a povídá: "ta baští!" Tak se mi táta smál, že jsem mu měla říct, že tam maj kure...y dobrý jídlo, v reakci na to, jak mluví sprostě. Mysleli jsme si, že budou malý porce, ale dalo se najít, V. si dal hamburger dvouručák s hranolkama a ty dokonce nedojedl. :slight_smile:

Včera s V. sauna, mamka jezdila odpo s kočárem ve Františkánský zahradě, dneska vyklízíme kuchyň, kterou budem celou předělávat, ale asi dva měsíce, takže ledničku jsem nastěhovali do obejváku a spotřebiče do budoucího dětskýho pokoje,no fakt byt jak klícka :sweat_smile:

Zejtra jedem opět na chatu ke kamarádům za Prahu, jak jezdím skoro pořád, já tam budu do neděle, V. do pátku a víkend má pracovní.

Myslela jsem si, jak se aspoň na jeden den dostanu na lyže, ale jasný, že přece nebude sníh, ten bejvá jen když jsem těhotná, kojící nebo nemocná, fatk mě to nepřekvapilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Užijte si Silvestra a prvním oslavencům Amélce a Sebinovi přejem všechno nejlepší! Jakoby to bylo včera :grinning:
29. pro 2009 v 15:49  • Odpověz
Ahoj holky,
moc zdravím, doufám, že prožíváte super Vánoce a co nejmíň nemocí. (já se dle Ron dopuji Vit.C a dávám i Mikimu, ale ne tak velké dávky)
My byli týden v Itálie do soboty a paráda, konečně na lyžích po dlouhé době, jelikož jsem byla furt těhotná a rodící. Kluci v pohodě, i cesta se dala. Dárečky nadšení, akorát myslím, že toho měl Miki dostat méně-vedou Hasiči auto a pak doktor kufřík. Mati dostal 2 dárky a úplně stačilo, stejně jej nejvíc berou ty, co nejsou jeho, a hlavně stromeček!
Zitra zase frčíme pryč, tak přeji vše dobré v dalším roce...strašně to uteklo, únoráčci budou mít za chvíli rok.

ještě mám prosbu, neznáme nějakého dobrého orl? Miki má jít trhat nosní mandle, ale chci ještě jeden názor, přijde mi to brzy a zbytečné jej dávat pod narkozu ve 3letech. díky moc.

VESELÉHO SILVESTRA :grinning:
29. pro 2009 v 17:07  • Odpověz
Ahoj holky,

hezké Vánoce všem. Týna už od 16. prosince chodí. Je jak dračice. :slight_smile: Až na ty nemoci. Zrovna včera jsme se vrátily z třídenního pobytu v nemocnici, protože přestala jíst a pít, zvracela a měla průjem. NO, zábava. Ale už je snad fit.

momo: Niki byla taky ve třech letech. Byly jsme ve Žďáru nad Sázavou, kde strýc dělal na ORL primáře. A spokojenost. Moc jí to pomohlo. A narkózy se neboj. Já s Týnou už te´d chodím na ORL a mudra nás teď naposled strašila, že možná bude muset už teď na mandli. Ale já si myslím, že v roce je to fakt brzy. Ve třech je to ale už normální. Jinak my chodíme do Motola a spokojenost.
29. pro 2009 v 18:19  • Odpověz
Vítám v novém roce a přeji ať je to rok plný dobrých zpráv....
už plánujete někdo dalšího potomka? :slight_smile:

my už zpět v Praze, ale paráda, že sníh je i tady :slight_smile:

krem: díky.já stejně furt nevím, nevím...on je Miki takový drobek a už má toho za sebou moc a ta narkóza mne děsí.
4. led 2010 v 08:59  • Odpověz
čau, tak se už nikdo nechodí?! kde jste všichni? na FB? :slight_smile:
6. led 2010 v 11:21  • Odpověz
Ahoj všem, dodatečně vše nej nej do roku 2010 - hlavně zdraví :wink:

Krem...když jsem to viděla já na mandlích, tak bych šla co nejdříve, ti nejměnší to nesli nejlépe :wink: fakt :wink: A Filipovo mandle pomohly, fakt super. Ta narkoza je slabounká . jasně pořád narkoza, ale bych řekla, že hůře to nesou matky než děti.

Jinak Barunka chodí od 6.12. - tak teda dnes měsíc :grinning: no mohla ještě počkat, ale lezla přes 3 měsíce, tak snad OK :wink:

momo...já už fakt další rozmnožování neplánuju :grinning: u nás totál stop stav :grinning: ORL je prý super na klinice v modřanech, dělají to tam laserem. Jinak mě dal mudr Langer z kliniky ke Karlovu kontakt na Karlák, na mudr Stejskalovou, která je dětskí ORL a prý je perfektní

U nás vánoce super asi jako všude, jinak já byla preciza a dostali děti stejný počet dárků, aby Filípek viděl, že byli stejně hodní a Ježíšek jim dal stejně :wink:
6. led 2010 v 11:52  • Odpověz
To je šikulka.
Matoušek chodí už od listopadu, já jej tedy stále v tom brzdila, přišlo mi to strašně brzy, ale na začátku prosince už jsem koupila capáčky :slight_smile:

ivco: a Filipkovi brali nosní nebo krční? (a kde? na Karláku?) my právě máme jít na Karlak, byli jsme tam v nemoc orl ambulanci, a to byla Mudr. Šmejkalová...(jinak k mdr.langrovi chodíme taky...tedy už snad nebudeme muset...je skvělý)

já tedy nedala stejný počet dárků, ale příští rok to napravím.

skvělé siréna mi probudila dítě...ach jo.
6. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
Ahoj holky,

tyjo, vaše děti už chodí?To Davča je línej :slight_smile: a mě to celkem zatím vyhovuje.

Ivuš,jakou barvu máš golfek Loola? Nemáš béžovou?

Jinak všem také nej do 2010, hlavně to zdraví :dizzy_face:
6. led 2010 ve 12:18  • Odpověz
Ahojík
Momo...tak já mudr Langra znám hodně, hlavně tam vrchní sestra je mamky kámoška :grinning: , no a my tam byli před vánocemi, Filip byl po nosních, jsem si stěžovala, že mu chtělí vzít i krční, mudr že ty by nedával a doporučil mi mudr Šmejkalovou, že je fakt dobrá, i mudr Kolin z Karláku je prý super, tak se tam objednám. Jinak mudr Langer zachránil Filípkovi život, druhý den bych prý važila prázdné plínky :pensive: takže na něj nedám dopustit :dizzy_face: teď mi lustroval i Barunku a ta je totál OK :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A Filip má dva močovody z jedné ledviny, má to prý 1% lidí :pensive: náš unikát :wink:

Pet....nebudu psát barvu, vy jste jí tu hanily :frowning2: ale mě se líbí :wink: ale moc s nimi spokojená nejsem, teda jako :zipper_mouth: když má člověk jane slalom, tak si jen tak na nic jiného nezvykne, aspoň v mém případě. Stojí ve sklepě :rolling_eyes: jsem strašná, ale v létě je snad vytáhnu :pensive: :grinning:

Ještě k těm mandlím, mě se na ně také nechtělo, ale pohrozili mi, že by mohlo doházet k nedokrvení mozku a z toho pak disfunkce...tak nevím a šli jsme
6. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
ivco: my k němu právě chodíme po zánětu ledvin a dával Mikimu transfuzi v 5ti m, ale teď už ok a už tam nemusíme :slight_smile:
to je skvělé , že to dobře dopadlo a Filipek je unikát...to jsou mi věci..neuvěřitelné...

teď jsi mne úplně přesvědčila...tak nevím, nevím...já právě chtěla asi raději do Motola...a teď nevím...proč k nedokrvení mozku?
6. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
momo...že nedochází prý k takovému okysličení mozku, jak se jim špatně dýchá tudíž k nedokrvení, fakt píšu jen co mi řekli a jak jsem to pochopila. Co zkusit ještě ty modřany? Tak si to moc chválí jak přístup tak i když jdeš na ten zákrok....nevím, to se strašně těžko radí. Ale Filípkovi to fakt pomohlo.jsem ráda, že jsme byli, ale to rouhodování bylo hrozný :wink:
6. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
ivčo: díky moc, zkusím ty Modřany...fakt se bojím..teď jedeme do lázní a pak se rozhodnu...díky moc.
a kde Vám to dělali? Motol nebo Karlák?
6. led 2010 ve 13:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.