• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
autor
to jako už sem nikdo nehodlá přispívat nebo co :astonished:
Mě to občas docela baví, ale asi jsem jediná?

Jsem dneska zase po měsíci v práci na víkend, zatím teda žádná flákárna, na net jsem se dostala až teď, ale aspoň to rychle uteklo. Už se mi i míň stejská po Mariánce, časem se to ještě zlepší :wink: A to jsem si i doma zapomněla mobil, takže nemám ani reporty z domova.

Vymyslela jsem por švagrovou tip na dárek k M. prvním narozeninám, tak se chci zeptat třeba Hojani nebo Ivči na odrážedlo, jestli se na jaře už užije venku. Skoro všechno ostatní už máme, tak jsem si myslelam že by M. mohli pořídit tento dárek.

Dort jsem objednala zatím spíš pro dospělé, M. dostane trochu korpusu, jinak si myslím, že z toho zatím nic moc nebude mít, za to dospělí ano, takže to je dort s Williamskou :grinning: M. ocení spíš dortovu fontánu,takovou tu velkou tlustou dortovou prskavku, co prská oheň, to jí bude zajímat víc, těším se na výrazy :grinning:
16. led 2010 v 19:42  • Odpověz
Ahoj, tak koukám, že Terkytka tu dělá záslužnou činnost a trochu to tady zase oživuje.
My měly krásné Vánoce, Bára dostala první dárek a už jiný nechtěla. Multifunkční dřevěná kostka zvítězila na plné čáře. Hodila jsem nějaké fotky - tu panenku co dostala - tak na tu se takhle tvářila asi půl minuty a šup zpět ke kostce a to jsem teda na panenku sázela. :sweat_smile:
K narozkám budeme dávat houpačku do futer. Zkoušely jsme ji u příbuzných a super. Nad dortem přemýšlím, asi zkusím udělat takový studený ovocný na piškotech, který se normálně zalévá zakysanou smetanou, ale já bych místo ní zkusila dát Hollandii. No, to jsem teda zvědavá, možná si ho zkusím udělat na zkoušku a když to nevyjde, uděláme nějaké to piškotové těsto s ovocem.. Pro dospěláky bude dělat tchýně harlekín.
Na Silvestra jsme jeli do Jablonce, že si jako užijeme sníh a boby, jenže Bára hned první den dostala rýmu a teplotu a začalo pršet, takže ze sněhu nic nebylo. S rýmou bojujeme doteď, ale snad už končíme.
18. led 2010 v 09:39  • Odpověz
Ahojík :slight_smile:

Terkytko..Filip začal jezdit na odrážedle cca v 15měs, pokud mohu doporučit nechce to v nich moc experimentovat, opravdu jsou najlepší endura :wink: vyzkoušela jsem i jiné, jako dražší a tak...no noc moc...takže si myslím, že se bude jezdit už v létě...na podzim určo a co mi říkal ortoped, je to dobré pro nožky :wink:

Jak se všeci máte? Jak začínáte chodit??? To je frmol, co???? No naše Bára už běhá docela dobře, se pořád snaží dohnat bráchu :grinning: :grinning:

Jak válčíte s nemocemi? Dobré?? Filip marodil, Bára je držák :wink: zatím nic....a konečně i bez alergií :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak vánoce se dvěmi byly krásné, tak doporučuji jít do druhého :grinning: :grinning: :grinning: to jsme nevěděli na koho koukat dřív. Teď vybírám Báře kočárek k prvním narozeninám...Krem, nemáš nějaký tip????

Piště, přece to nenecháme uvadnut, co???
25. led 2010 ve 13:30  • Odpověz
Ahoj holky,
v rychlosti zdravím. Mno vadne to tu slušně, to všichni běháte za prdolkama?
My nechodíme ještě, díkybohu. A k 1. narozeninám uděláme Davídkovi pokojíček.
Ivuš,no já když vidím kamarádky, tak mě zatím druhé dítko nebere. Od pondělka začínám pracovat,tak jsem zvědavá,jak to Davídek s mamkou zvládne.
My jsme taky zdraví tuk tuk tuk a taky je Davča zázračně hodné dítě.Snad si to udrží :grinning:

Tak zase jdu, čeká nás koupání a pak žehlení.
25. led 2010 v 19:15  • Odpověz
Ahojda po delší pauze. :slight_smile:
Týna lítá jak švec. Umí spoustu věcí, reaguje na pokyny, ví, kde co má a je - ňamba, hají a tak. S nemocema bojujeme pořád. Ale teď se snad chvíli drží. Uvidíme. Zatím pije HA mlíko, ale už se chystám, že vyzkouším normoš. Má ekzém na ručičkách a nemůžem se ho zbavit. Nic nepomáhá. Teď zrovna zkouším rakytníkovou indulonu. A zdá se to lepší.
Za týden se dozvíme, kolik váží a měří, ale myslím, že má dvanáctku jistou. :slight_smile: A možná i víc.

Ivi: jaký myslíš kočárek? Pro panenky? Já Nikči dala k roku takové ty dětské golfky pro panenky a Týnka si s nima taky už dávno hraje. Vozí si svoje mimi. :grinning: Ale jezdí i s velkým kočárem pro pany. I když ten se ještě blbě rejduje, jak je velký.
No a jestli myslíš jako pro dítě kočárek, tak to jsem koupila Peg pérego Pliko 3. A jsem spokojená. Už v něm jezdíme od tohoto týdne. Velký jsem teď v pondělí prodala.

Pet: neboj. Určo to Davídek zvládne dobře. Mně Týnu hlídá od listopadu chůva v ždy v PO a ST, protože musím chodit do práce. A Týnuška si zvykla krásně a teď už se na ni vyloženě těší. :slight_smile: Asi tak první dva týdny plakala, ale pak dobrý a teď super. Nemůžu si stěžovat.
29. led 2010 ve 21:06  • Odpověz
Ahoj krem,
no Týnuška je fááákt šiškovná. To Davča je ještě takový mimčo, ale taky reaguje na "nesmíš"apod.
Jinak u nás to na chození furt nevypadá, ale co, prý do roku a půl máme čas.
On by jako Davča i uměl, ale nechce se mu.

Jinak to já se nebojím, že by Davča plakal, on má mamku rád, chůvu bych asi nedala...jsem taková pošahaná. No a v pátek si bude brát Davču manžel do práce.Tak budou vydělávat korunky spolu. Snad se systém brzy zaběhne. Já budu ze začátku chodit každý den dopol, na oběd budu doma :slight_smile:

Tak hezký víkend a já se ozvu. :slight_smile:

P.S. Krem, držím palce, ať ekzém přejde.
30. led 2010 ve 13:42  • Odpověz
ahoj holky jsem tu nová mužu mezi vás
30. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
Ahojík :wink:

naty...jasně :wink:

Krem...no já právě špekulovala pro panenky :wink: už jsem koupila, tak snad se jí bude líbit :grinning: Týnka šikulka, ale mě přijde, že u těch druhých jde nějak vše rychleji :confused: Bára taky umí věci, které Filip ani netušli , že jsou :grinning: :grinning: :grinning:

Pet..no práci si užij, důležité je, abys byla spokojená :wink:
30. led 2010 v 19:06  • Odpověz
ivana24-ahoj děkuju za přivitani
30. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
autor
Tak fajn, že občas ještě někdo přispěje :wink:
My jsme byli minulej tejden na Šumavě na Filipově Huti nad Modravou bylo to paráda. Měli jsme běžky a půjčenej Chariot s lyžičkama, tahali jsme ho za sebou. Zítra hodím nějaký fotky.
Dva dny bylo krásně a tři teda sněžilo, ale i tak jsme srdnatě najeli s Chariotem 47 km, hlavně když bylo hezky. Sice to člověk cejtí, když to táhne za zády víc jak na kole, ale šlo to. nejhezčí byl vejlet k prameni Vltavy, to byla nádherně upravená stopa a jelo to jak po másle. Vyráželi jsme kolem poledního na M. odpolední spánek a vydržela spát tak hoďku dvě, pak koukala, ale nesmělo se zastavit, to se hned ozvala a pak kolem půl čtvrtý čtvrtý byl dojezd.
Dvakrát jsme byli v sauně, protože se za 300,.na hodinu dala zamluvit jen pro nás, jeden byl vždy v sauně a jeden před saunou s M. vzala jsem ji na pár sekund dovnitř, jak bude reagovat (četla jsem o saunování dětí, že se to má začít praktikovat), ale vlbc se jí tam nelíbilo. Na první rundu vydržela i koukat na nás přes sklo, to ještě nebylo mokro od sprchy a mohli jsme ji nechat lézt všude, tudíž jsme mohli bejt v sauně oba dva :sweat_smile:

Na roční prohlídku jdem v pátek, M. leze už tři měsíce a zatím si stoupá v postýlce, tudíž ještě fakt nechodí, má na to ještě slabý nožky. My budem k narozkám dávat Duplo Zoo, tu velkou sadu, pár kostek už má a něco i po mě, skvěle si s tím vyhraje a hlavně už se to snaží i spojovat, což jí ještě samo nejde, ale je to sranda. Tak jí to spojuju já a ona to rozdělává. Nechápu, proč na tom píšou od vdou let, i kdyby s tím měla rachtat v bedně a ťukat o sebe,tak se tím skvěle zabavý. A pak od bráchy dostane odráželdo ¨žirafu na ven, ta je¨pro roční děti, ona je dost malá, tak se bojím, že klasická motorka na ní bude ještě velká.
Jinak se mi moc líbí takhle houpačka, viděla jsem jí u kamarádky, roční holčička se na tom už sama houpala, když jí tam posadili.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25086193&tab=1
30. led 2010 ve 22:56  • Odpověz
Terkytko...motorky odrážedla jsou v několika velikostech...třeba enduro malá trojka je fakt malá :wink: tu budeme kupovat my, protože po Filipovi máme jen obr 4, byl od mala dost veliký :slight_smile: ...jo a lego je bezvadné, tu duplo zoo máme všechny sady a paráda :wink: fakt nejlepší hračky, u nás je rozdělané pořád :sweat_smile:
31. led 2010 v 09:15  • Odpověz
ivi: no, Niki byla taky takhle šikovná. Řekla bych, že obě moje holky jsou na tom stejně. :slight_smile: Teda až na nemoci - v těch Týnka vede.

Já budu kupovat k roku tohle odrážedlo.

http://www.malyneposeda.cz/?20,odrazedlo-zirafa
Motorky jsou klučičí. :slight_smile:
31. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
krem, pěkné odrážedlo :slight_smile:

Ivuš, děkuji...snad konečně spokojená budu. Když já jsem takový neposeda a Davča je tak hodnej, stejně bych asi doma ty tři roky nevydržela. Na druhou stranu je mi smutno, že ráno budu od Dády odjíždět, ale zase to pak nebude takový šok jít po třech letech do práce...já se do té své stejně vracet nebudu.

Terkyt, to Davča taky nechodí a ani se nechystá.

No musím jít...dneska jsem vyšurovala pračku, lednici a chystám se na horní část baráku...Davčovi dám nějaké hračky do pokojíčku, at se z něj mamka dole nezblázní :grinning:

Přeju hezkou neděli a zase někdy.
31. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
jinak souhlasím s duplem, taky budu kupovat ZOO, Davča si s tím vyhraje. A s těma druhýma dětma máte pravdu, vidím to u švagrové, ta první jezdila v kočárku ještě ve dvou letech a ta druhá od 11 měsíců bez kočáru :grinning: A je taková pohodářka :grinning:
31. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
Ahojda :wink:

Krem...no mě se odrážedla s dvěma koly vepředu neosvědčila (nemůžou tolik dát nohy dopředu), my koupili oranžovou motorku :wink: Tak holt bude malá motorkářka a teda u nás jedině enduro :wink: :grinning: Barča teda něco pomalu ujede, ale občas tak spadne, chuděrka :unamused:

Pet...když máš hlídání - hlavně i babička si Dádu užije :wink: a možnost takové práce, tak je to paráda :wink: Jo a ty druhý jsou fakt rychlejší, vše okoukají od sourozenců, kdežto ti první na vše musí přijít sami :wink:

Ronie...kde jsi??? Jak se máte???Co Oli a Julča??????
31. led 2010 v 18:15  • Odpověz
autor
Krem: tak přesně tuhle žirafu jsem si nakonec objednala u bráchy :grinning:
Peťo: Davča byl ze začátku hodně rychlej a najednou je s Mariánkou solidární v nechození :grinning: :grinning: :grinning:
Já jdu do práce zase teď na víkend, je to fakt pohoda zpestření a ještě jsou z toho peníze :wink: Takže se Ti nedivím, že chceš změnu...
31. led 2010 ve 21:08  • Odpověz
Terkyt: já si prohlídla nesčetně odrážedel a tohle se mi líbilo nejvíc za ty peníze. :slight_smile:

Týna lítá jak švec a pořád leze po vrškách. Je to hrůza. To je tak akční dítě, že by se za ní jeden ulítal. :grinning:
1. únor 2010 v 10:27  • Odpověz
Ahojda holky,

po dlouuuuuhéééé době jsem se na Vás přišla podívat.. Koukám, že jste všichni daleko na před, než je Jarunka.. Zatím nechodí teprve si začla stoupat..

Chtěla bych koupit nějaké golfky, tak jsem se chtěla zeptat na nějaký TIP... Mě osobně se zamlouvají od Chicca Liteway..

Jinak by se mi hodil nějaký přivídělek, ale není hlídání :frowning2:
1. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
Jes ahojky, hlavně nekupuju CHICCA ani Liteway ani Multiway.Koukni na MAXI COSI. Já osobně mám a nedám dopustit na ty Plika. Jediné co bych si ještě pořídila jsou Bebeconfort Loola...ale to už je o jiných penězích....
1. únor 2010 v 17:58  • Odpověz
Pet: tyhle jsou skvělééééé Bébé Confort Mila - řekla jsem, že do 5 tis bych za ně dala a mile mě překvapilo, že se do toho vejdu :wink: Díky
1. únor 2010 v 19:26  • Odpověz
Ještě mám jednoho favorita :D Peg Perego - Peg Pérego Sí Completo
1. únor 2010 v 19:37  • Odpověz
Teď jsem zavítala na únor 2010 a akorát se to tam rozrodilo :grinning: Tak se mi stýskááááá :pensive:
2. únor 2010 v 09:47  • Odpověz
caaaaaaaaaaaau uuuunor....paaaaaaani...tak a je tady presne rok..xixi...za hodku bude sam presne rok na svete..xixi :grinning:
2. únor 2010 v 09:51  •  2 děti  • Odpověz
Tak Samíku, vše nej nej nej nej nej k Tvým narozeninám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Teuf...jak se máte????
2. únor 2010 v 09:56  • Odpověz
Tééééda holky, tady se to trochu rozjelo!

Peti, jak se Ti líbí v práci? A co Davídek? Jak ty dopoledne bez Tebe snáší?

Krem: tak pořád bojujete s nemocema ? To je mi líto...snad se to tím věkem začne trochu rovnat!

Jes: už jsem to našla bylo to Peg Perégo Pliko, na něž jsem četla dobrou recenzi...my to asi uděláme tak, že pojede do dětskýho ráje, ozkouším si tři favority, který je nejlépe ovladatelný a taky nejpohodlnější a pak je objednám přes net...

Terko: ty jsi vážně nezmar :grinning: akční jako vždy :slight_smile: myslím to v dobrém...

Teď to tady bude samá oslava a zakončíme to my...teda vlastně ještě sestrakatka myslím rodila poslední. Tak abych náhodou nezapomněla...přejeme všem únoráčkům krásné 1. narozeniny, prima oslavy a především pak do těch dalších minimálně 100 let :grinning: pevné zdravíčko, štěstí a životní pohodu!

No a co nového u nás? Teď teda je už dva dny šíleně ukňouraná, ale jinak je šikovná...až moc někdy :grinning:
Nehodí ale lítá jak střelená, pořád jí odtrhávám od šuplíků, vzteká se...ale zároveň se krásně mazlí, dělá mi malá, dává pusinky, ví co je dudlík, pití, sušenka, kostky a vždy mi to či ono přinese. Maličko žvatlá ...máma, táta, bába, ham, umí pejska, kočičku a kravičku...ťuk, ťuk, ťuk, ale fakt je to šikulka. Až si říkám, že z ní budu tak rozmazlená a budu nešťastná z toho, že druhé mimi tak šikovné být nemusí! Jo a taky zkoušíme nočník, ale ten nám nejde...

tak to je ve stručnosti! :slight_smile:
2. únor 2010 ve 13:39  •  2 děti  • Odpověz
Samíku vše nej k narozeninám a Marjánce taky...

jinak Ahojky :slight_smile:
2. únor 2010 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj holky,

vše nej k narozeninám Samuelkovi :slight_smile:

Práce je super, Davídek to zvládá s mamkou bez problémů a já pak budu chodit jen dvakrát týdně na celý den snad, až se zapracuju :slight_smile:

Tééééda Ali, Aduška je šikulka, jak jinak :slight_smile: A vůbec, všechny naše dětičky šikulky :slight_smile: Jinak my odnaučujeme dudu a celkem úspěšně, budeme dávat jen na spinkání. Davídkovi se chodit nechce, ale za ruce už umí. Jen se radši nosí nebo leze..to je prý bezpečnější. Je takovej opatrnej, po své mamince :slight_smile: takže nemusím řešit monokly, modřiny apod. K tomu všem je to hodnej klidas, vydrží si hrozně dlouho hrát. Tak je to celkem dobré v kombinaci s tou prací. Mamka se moc nenadře.

Peg Perego Pliko jsou podle mě nej, mají stupínek pro druhé dítě a my je máme už po jednom dítěti a vůbec to není znát. Jes, já myslela Bebeconfort Loola, ale Mila taky vypadají dobře :slight_smile:
Určitě ale nekupuj ty Chicco....:frowning2: Ikdyž mě se designově líbí nejvíc.

Papa holčiny, užívejte oslavy, já se zas ozvu. Pěkný večer.
2. únor 2010 v 18:38  • Odpověz
Jeeeee holky dekujeme moc...a kdo je na rade?Kubca vidte?taky vse neeeeeeeej....prdolak krasnej.

Ivco...ale jo, jde to...nekdy tak...jindy jinak..ale drzime se....zatim je sam v podstate zdravej...ty prvni 4 mesice hodnotim jako to nejhorsi z celeho roku.Jinak uz chodime, nemluvime....zlobime...a jsme desne rozkosni..xixi...pak pridam nove foto pro ty, ktere nejsou na face...xixi
2. únor 2010 v 19:36  •  2 děti  • Odpověz
autor
Zejtra má přece narozky Julinka! Ale jestli si to Roniii přečte...Tak všechno nejlepší!
Hele, přispívejte dál, ať to tu neuvadá.
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=578325&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
Tady mám pár fotek z oslavy. lego mělo úspěch, jinak byla M. paf z velkého počtu lidí, tak na dárky moc nebyl čas.
Kamarádka jde příští týden taky na plánovanýho císaře, domlouvala jsem jí stejnýho porodníka, jako jsem měla já (za finanční příspěvek), tak mi přišlo vtipný, že jsem s ním mluvila přesně po roce. On ale těch porodů má, že mu ztoho hlava musí jít kolem.... No a kamarádka bude rodit příští úterý, tak to s ní budu všehcno prožívat znova. Jak porod, tak celje roční vývoj do batolete, to bude sranda. A další narözky už budou s M. slavit spolu.

Prior: já si ani jako nezmar nepřipadám :grinning: Jen bych někdy potřebovala větší podporu od V. zrovna běžky moc nemusí, ne že by byl línej, ale není vidět výsledek, jako nařezaný dřevo či zbouranej komín. jo, protiklady se přitahujou...

Jinak druhej tejden v březnu jedem na týden do Francie lyžovat, prarodiče berem s sebou, babička bude hlídat a my oba lyžovat. :dizzy_face: M. už má i spešl sluneční brejle...
2. únor 2010 ve 23:34  • Odpověz
Terkyt...teda...zavidim tu akcnost...to my pojedeme v patek na tyden do Bratislavy k segre a Velikonoce bychom radi stravili u nasich na Orave:o)

Jooo jsem uplne zapomela na Julinku :sweat_smile: Juliiiiiiii..tak prejeme i my hodne zdravicka, stesti, lasky a at rostes jenom do krasy:o)))) a delas radost cele rodince :wink:
3. únor 2010 v 08:54  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.