• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Také se připojuji s blahopřáním Jůlince :slight_smile:
3. únor 2010 ve 14:04  • Odpověz
Joooo..jsem si ted vsimla...Ronie smazla alba? :astonished: to ani neviiiiiiiim.....a uz tady taky pekne dlouho nebyla ne?
4. únor 2010 v 09:43  •  2 děti  • Odpověz
Teuf...nebyla, ale nebyl tady dlouho nikdo :unamused: no konečně se to tu trochu hnulo :wink: já taky nevěděla, že vše smazala :confused: Jak se máte? Co Samík???Už ho tolik netrápí nemoce????
4. únor 2010 v 09:47  • Odpověz
Ahojky, taky jdeme pozdravit my věční marodi :grinning: . a přejeme všem únoráčkům vše nejlepší k těm 1. narozeninám, spoustu zdravíčka a lásky. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
jo a o Ron,že smazala alba vím cca týden?? jsem chtěla jedné holce poslat odkaz na tu fotku s cvičením na balonu a album nikde :sweat_smile:
4. únor 2010 ve 13:06  • Odpověz
Ahojky, taky všechny zdravíme přejeme vše nejlepší k narozeninám :grinning: . Taky sem moc nezavítám, není čas . . Bára už taky chodí a jsem ráda, protože ven se s kočárem nedá, jsou strašně úzký silnice a na sáňkách jen po zahradě, tak chodíme vždycky kousek pěšky. . . Naštěstí měla Bára jen aso 2 rýmu, tak jsme v pohodě.
Je to neskutečný, rok bude za náma :grinning:
4. únor 2010 ve 13:14  • Odpověz
Hoj: Ron je beztak ne FB pod Veronika Matulová :wink: A co Vám je??
4. únor 2010 v 16:17  • Odpověz
autor
Ronii včera psala na Facebooku, že málem zapomněli Julince popřát k narozeninám :grinning: Ale včas to napravili :wink:
Hoj: vaše trápení občas čtu na druhý diskuzi, to je těma školkovejma sourozencema, nic s tím nenaděláš. M. byla nemocná jen jednou a to chytla od holčičky na pobytu v Krkonoších, ta holčička byla ve školece v zíáří druhý týden a už to takhle tenkrát roznášela. Tomík aspoň bude pak na školku líp imunitně připravenej :wink:
4. únor 2010 v 16:22  • Odpověz
Holky...nam nemoci uz v pohode..tuk, tuk tuk....nemel uz asi pul roku nic vazneho...tak snad se to bude drzet.Jedine co furt je, je ta bradavka..ale tu uz neresim:o)..kdyz ji neresi ani lekari...tak at jsou prckove co nejdyl zdravi :grinning:
5. únor 2010 v 10:06  •  2 děti  • Odpověz
ahojky. Jes.. nic vážného...jen jdeme z jedné virozy do druhé...ve frekvenci 2-3x do měsíce... obě děti....je to šílené..ale bojujem....zdraví jsme max. tři dny..a to je zázrak...te´d třeba byla Niki min. úterý poprvé ve školce..už v poledním spánku kašlala..,odpo ještě karneval...a od středy padla.......teď v pondělí fásla antibiotika, protože už 6 dní teplotovala a krev nakonec ukázala.že už to není jen lehká viroza.....No a TOmík...naposledy omarodil před 14 dny ve středu....docela rychle se zvetil....no a od této středy marodí znovu......Teď jsme nakonec padli i my s chlopem.takže veselo..navíc musí být do večera v práci..tak se perem jak se dá,už se těším na jaro a bude líp :wink:
Nemůžu furt mudr přesvědčit na doporučení na imunologii.....teď ji aspoň předepsala nějaké léky na imunitu..ale už mi z toho hrabe tak,že dnes ve tři ráno jsem si přehrávala situaci, jak se jdu zeptat nové mudr. zda nás vemou, i když se s tou naši zastupují a pacienty si nepřetahují :sweat_smile: :sweat_smile: no krapet pako...

Takže zimu si bohužel moc neužíváme...Niki si testla lyže..na druhý pokus ji to už šlo...ale teď už zas přes 14 dní na nich nestála..

Terkyt a jestli bude líp připravenej to je otazník...bohužel to podědili po nás obou...náchylnost na průdušky (Tomík už zfouknul přes vánoce i zápal plic). S manžou jsme byli oba jako děti furt na kupě...tak holt jsou po nás... Uvažuji,že začnu na mudr tlačit s lázněmi....ale to tam asi já umřu...ale zas existuje verze,že by zkusila i švagrová, jezdí často..že bychom tam byli společně
Já si furt říkám díky bohu to jsou jen takové banální nemoci. nic vážného...to přežijem :dizzy_face: :dizzy_face: :wink: (ale někdy je z toho už člověku ouvej...být furt tak doma)
tak jdu šmírova tna FB :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz
Hojani: koukám, že jste na tom s nemocema jako my. :slight_smile: Já jsem taky mudře říkala o vyšetření Týnky (už v květnu, když měla měsíc a půl šílený kašel), k ničemu se neměla, tak jsem si prostě na alergo zajela sama a nedala se odbýt. Mudra Týnu vyšetřila a zjistila hodně špatnous lizniční imunitu. Nebýt toho, nevím nic. Pak Týna zas onemocněla a já s ní musela na pohotovost a shodou okolností tam zrovna byl imunolog na službě a řekl, že Týnu vyšedtří. NO, díky tomu vím, že je silný alergik na bílek a má astma (teda v tomto věku se tomu říká prý obstrukční bronchitida). Takže jedna rada - nenech se odbýt.

A teď ještě, co nám pomáhá: vyzkoušela jsem snad všechno, co šlo a od konce prosince, kdy jsme opět skončili v nemocnici po dvou měsících nemoci a ATB, jsem najela na tohle. Stříkám jí třeba co hodinu a půl až dvě do nosánku Vincentku (když vidím, že se o ni zas pokouší rýma, tak i častěji, včetně noci - to při každém krmení). Každý den lžičku raktytníkového sirupu ze zdravé výživy a každý den půl lžičky dýňového oleje. Každý večer mastím tymiánem od Justu a nahřívám polštářkem (musí to mít v teple) a stříkám na spaní Eucasol. No a výsledek je, že už měsíc nebyla nemocná. Což je u nás mega úspěch!!!
:slight_smile: Mužete vyzkoušet.
Jo a hodně nám pomáhá Sinupret. Jakmile chrochtne, tak ho nasadím a tři týdny dávám. Teď jsem opět nasadila, protože já i Nikča jsme nemocné, tak aby to nechytla. Kéž by jí to vydrželo. :slight_smile:

Tak se držte a hodně sil v boji s bacilama.
5. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
Teda holky vy si to užíváte :frowning2: :frowning2: :frowning2: My naštěstí nevíme co je nemoc, ale určo až bude druhé mimi, tak to příjde..

Mimo jiné, nempánuje někdo sourozence?? To byl jen vtip :grinning: :wink:
5. únor 2010 v 16:19  • Odpověz
jes: no, to fakt ne. :grinning:
5. únor 2010 v 18:30  • Odpověz
Krem, u nás je největší problém Niki...ta odpadává zásadně první a okamžitě...a ještě se jí to šíleně vleče...že po týdnu marodění nakonec totál odpadne..... bych ji nejradši z té školky úplně stáhla...ale ona ji tak miluje... a stejně loni do školky nechodila a marodila stejně....fakt už nevím... atb měla v říjnu a má teď.. Tomík měl dvoje v prosinci jak měl zápal plic..
no je to u nás začarovaný kruh..a to ještě nevíte,že tomík měl zlomenou klíční kost...teď ve středu jsme byli na kontrole,tak už snad ok.
Krem já už mám i šíleně blbé zkušenosti s pohotovostmi....druhý svátek vánoční na pohotovosti kráva nepoznala že má ten zápal plic..i když jsem ji říkala,že dobírá atb na podezření na zápal plic..a že se najednou poslední den před dobráním šíleně s kašlem zhoršil.... řekla,že zápal plic to není...vyměnila mu atb...a omylem mu napsala nějaký lék na jáátraaa!!!
teď s tou klíční kostí...nás prozměnu odbyli na pohotovosti ve špitálu..udělali z nás histerické rodiče,že mu nic není,ať dáme chrániče na rohy nábytku a mu molitan kolem hlavy....!!! O dvy dny později jsem na to přišla sama,co ho to bolí a jeli jsme do druhé nemocnice.,tam ho zafáčovali...prozměnu příliš, že mi chudák prořval noc,den,noc..až chytl horečky a omarodil(to bylo ta předminulá středa),ručičky mu natekly,tak jsme valili zpět na traumačku a tam se další doktor zděsil,že to má utažené moooc.
dopr.ele..pak za těmi doktory jdiiii!fakt už jich mám plné zuby

jes já fakt taky néééé :grinning:
5. únor 2010 v 19:26  • Odpověz
Krem: věkový odstup co máš mezi dětmi je ok? Já jsem chtěla druhé dítě tak nějak jako ty (věkem), ale holky co mají po 5-6 letech děti, tak mě odrazují, že každé to dítě chce jinou zábavu a těžko zabavíš obě (dovolá, kino, odpolední program).. co si o tom myslíš?
5. únor 2010 v 19:52  • Odpověz
No, sice to ze začátku blo těžké, protože nikča děsně žárlila a vynucovala si pozornost. Ale teď si to nemůžu vynachválit. Pohlídá, pomůže. Je to lepší, jak mít dva prcky po sobě, protože pak nevíš, kolem kterýho skákat dřív. Nikča už si spoustu věcí udělá sama - okoupe se, udělá rohlík, ohřeje mi věci v mikrovlnce, dá vařit konvici vody. No, prostě pohoda. Takže já, když bych měla volit znovu, tak zase děti takhle. A aspoń mám čas se s ní učit do školy, když je v první třídě. Jsem na mateřský (a i když teda pracuju, abych nás tři ženský uživila, tak se to v pohodě dá).

hoj: já mám naštěstí na pohotovsti zatím vždycky štěstí. S Týnou už jsem byla dvakrát v nemocnici hospitalizovaná a ATB měla už celkem čtyřikrát. Fak děs. POslení nemoc se jí táhla 4 měsíce. Teď poprvé je měsíc v pucu a myslím, že jen díky těm bylinkám, co jsem psala.
5. únor 2010 ve 20:22  • Odpověz
Jes...kolem mě si všichni chváli ten odstup 5 let...a říkaly mi,že jsem šílenec,že po necelých třech... teď bych taky brala kdyby byla Niki starší a samostatnější...a i u těch tří let řešíš s programem ten věkový odstup.

Krem, já se přiznám,že ani nevím kolikery atb měl..jak marodí tak oba v kuse,tak se mi to slívá a už nevím který co..a nikam si to nepíšu. Tomík stále nemá ani první hexu.. teď ho konečně čekaj testy na tu alergii BKM,protože už i neuroložka to napsala do zprávy,že ten test chceeee.
Hospitalizovaní jsme naštěstí díky bohu ještě nebyli ..uufff :wink: bylinky pozkoumám..just ten u nás jede ve velkém..na ten rakytníkový sirup už jsemtaky koukala...tak to poštuduji,díky :wink:
5. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz
Jo Krem a nevydržela jsem a Niki má střihlou afinu :grinning: :grinning: :grinning: a v pondělí mám domluvenou holičku..tak jsem po mamce vzkazovala,zdaji nešmikne mikádko...a byla jsem slušně poslána do háááje...že Niki maximálně konečky :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
hoj: já Nikču rozhodně neostříhám. Má nádherné husté vlasy. Stříhám jí jen tak 1 cm konečky - co dva měsíce. :slight_smile: A Týnce taky nechám dlouhé.
Ten rakytník je bohatý na vitamín C. Stačí prý 1 kulička čerstvého a pokryje dávku na celý den. Já kupuji sirup (ne od Weledy - je zbytečně předražený) normoš ve zdravé výživě. A ten dýňový olej se doporučuje také kvůli imunitě a bohatosti na vitamíny. Tohle jsem všechno vyčetla. A pro starší děti pak Imunnoglukan - velice si ho chválí. Musí se to všechno ale brát dlouhodobě.
5. únor 2010 ve 20:58  • Odpověz
Jo a mám čističku vzduchu a zvlhčovač a vmístnosti na spaní se snažím max. těch 19 stupňů a vlhkost nejméně 45% a nejvíc 60%. :slight_smile: Ještě jsem uvažovala o inhalátoru, ale to už bych si mohla pořídit soukromou nemocnici. :--D
5. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz
Krem, já bych ji i ostříhala...jsem rááda,že jsem se rozhoupala pro tu afinu..byla to úúleva pro všechny...konečně nenosí hlavu na křivo, vlasy furt nevyjíždí ze sponek..prostě pohoda..a paní uč. ve školce mi málem líbaly nohy za ten krok :grinning: :grinning: :grinning:
Teď jak furt marodí,tak to je děsné, má to furt jak dredy a nechce se nechat česat..takže by to bylo vhodnější řešení..a do léta ji to zase doroste...stejně ji to udržuji na délce k lopatkám...zas extra dlouhé nechci, zbytečně tím zatěžovat hlavu (si pamatuji z dětství jaká to pro mě byla úleva,když mi kus ostříhali..najednou byla ta hlava taková lehká :grinning: )

za kolik kupuješ ten sirup...stačí cca...mi přišel právě drahý i v té zdr. výž.,ale už si to nepamatuji..
zvlhčovač máme,protože máme extra suchý byt..a ještě přidávám osušky mokré. Niki je ve školce přihlášena do inhalačního programu..ale bohužel tam teda víc není než je :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
autor
Hoj: určitě si vynuť tu imunologii, jsou léky na zvýšení imunity, pro Niky by to bylo vhodný. Nebo jak píše Krem ten imunoglukan v sirupu nebo v tabletách, sirup hlíváček a pod. jestli jste z toho nic neměli, jsou s tím dobrý zkušenosti. I dlouhodobý podávání laktobacilů má efekt. Mně se ještě osvědčilo plavání, kvůli otužilosti, plavem od tří měsíců dvakrát týdně a nemocná nebyla, tak tomu přikládám váhu, že jí něco hned tak neofoukne. ale samo to může mít i vás ten genetickej podklad, s tím je to všechno komplikovanější :unamused:
Dlouhodobej proces a bohužel i dražší je Wobenzym, ne teda pro Tomíka, jsou to tablety na polykání a chce to vybrat to velký balení, to je ale skvělý. S doktorama to máš teda blbý, já mám zatím dobrý zkušenosti, ale mám výhodu, že se hned oháním povoláním v lékárně a oni maj hned respekt a bojí se mě :grinning: chce to asi zkoušet, nenechat se odbýt.
Zlomená klíční kost, to jste si taky teda užili :confused: Měl to manžel, když byl malej a byly takový ty klasický chodítka s kolečkama, který se teď nedoporučujou, jel s tím chodítkem přes práh a přepadnul a hned byla klíční kost zlomená :sweat_smile:

Náhodou rozdíl tří let máíš ideální, alespoň si spolu víc vyhrajou, to vidím jako jednu z výhod dvou dětí, že to starší zabaví to mladší, M. je hrozně ráda v dětským kolektivu a nerada sama v místnosti, kdyby měla sourozence, v tomhle by nás trochu nahradil :wink:
6. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz
Ty jo holky Ahoj teda :grinning:
nemoce jo nemoce...taky se v tom plácáme, ale přikládám to hodně školce....to má problémy hodně dětí :wink: u nás naštěstí Barča drží, takže to jde :wink:
Jinak teda já jsem se svým věkovým rozdílem u dětí spokojená, beru to i z té strany, že je to při jednom, než se zpátky vracet do práce a pak znovu, by se mi asi nechtělo. A i Filip je už samostatný, samo nic mi neohřeje, rohlík si neudělá.... :slight_smile: ale zase se oblékne a tak....no je to někdy na budku :grinning: ale dá se to. Je fakt, že obdivuji maminy, co mají děti 2roky od sebe, ale ty 3 se už dají :wink: ..... no a opravdu si spolu někdy i hrají :grinning: Nejhorší jsou ty nemoce............ :frowning2:
Ale ten rakytníkový sirup zkusím taky, pro Filípka.....
Krem...nejde objednat přes net.........nevíš???No zkusím se podívat :wink:
6. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz
holky, Niki dlouhodobě bere lactobacilky...a od prosince Echinacin od Nahrinu....teď mudr. ještě odmítla to doporučení na tu imunologii, s tím,že ji napsala léky na zvýšení imunity...a kdyby nepomohlo ani tohle...tak pak nás tam pošle

plavání- Niki měla dost dlouho blok na vodu..už je to dlouho dobrý, permošku máme, na bazén by chěla okamžitě,.ale není kdydíky samým nemocem...a s Tomáškem ?plavání v plánu bylo, jenže to jeho věčné průjmování,pak marodění a nakonec je to tak,že nemá ani první očkování,takže taky smůla..a ani to není reálné v těch třech dnech co jsou zdraví mezi nemocemi.
Jo a tento týden bylo v sama doma právě o respiračních onemocněních....bylo tam i o saunování a teda prý malinké děti do sauny nepatří...až v předškolním věku :confused:

No a ten věkový rozdííl.... tak unás se víc perou o hračky, než si spolu hrají..neříkám,že vůbec.mají své chvilky...ale rvačky každou chvíli..Niki ho bere za rovnoceného soupeře..což je docela nebezpečné. A jak Ivča ví (má věrná kámoška ze skypu :grinning: ),tak Niki je stávkující tvor....prostě se šprajcne a neumí si sundat gatě..neumí se jít sama vyčůrat...neumí se sama ze země postavit..převlíknout..napít..........vydrží řvát i hodinu,dvě..je jí to jedno....takže i když jsou oba úžasní, nevyměnila bych je za nic na světě,tak bych teď volila větší odstup... :grinning:

Ivi no to byly původně i mé důvody proč je mít za sebou :grinning: :grinning:

Dneska jsem toho našeho lumpíka poprvé ostříhala :dizzy_face: ,už mu to lezlo do očí a měl to furt takové upláclé,tak jsem mu to pozkracovala :wink:
6. únor 2010 v 15:41  • Odpověz
Jinač holky díky moc za rady :dizzy_face:
6. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
hoj: sirup kupuju za 69 Kč a je toho tam 250ml tuším
6. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz
ivi: na netu se ten rakytník určo objednat dá, stejně jako spousta dalšího. Nicméně tam platíš i poštovné a pro mě je jednodušší si zajít do zdravé výživy, kterou mám 15 min. cesty a rovnou tam pokoupím siváčky a ala sojové dezertíky. :slight_smile:
6. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
ahoj holky,v rychlosti vás zdravím, trošku se diskuze rozjela kóooonečně.

s těma nemocema mě to mrzí, držím palečky, ať je lépe.

my byli nemocní v listopadu,ale to snad každé dítě. jinak stříhání nepadá v úvahu, davča má ještě takovou miminkovskou hlavu, ani chodit se mu nechce...ikdyž umí, jak ho hlídá mamka, tak s ní chodí za ruce. potfurka jeden. jinak je takový děsně opatrný, to má po mě, do ničeho nejde po hlavě, je vidět, jak vždy přemýšlí než něco udělá. a když náhodou upadne....to je řevu...hysterický taky po mě :slight_smile: ale žádné modřiny ani boule nejsou, právě díky té opatrnosti. a hrozně rád papá všechno a pořád a taky rád spinká. jíme spolu hodně ovocné saláty, tak to bude taky asi jablkožrout jako já :slight_smile:

a druhé mimi si zatím neumím představit, ale všude potkávám maminky s kočárkem a bříškem :astonished: já jsem za á pohodlná, za bé zastávám ten blbý názor, že dvě děti zatím neuživíme (jako uživili bysme, ale víte jak to myslím) a za třetí si chci nejdřív vypiplat davídečka a pak uvidíme....ale tak na 60 procent zůstaneme u jednoho.taky jsem už stará rašple.

jinak práce je super, davídek to zvládá bravurně a aspoň si zvykne být také s někým jiným. v pátek chodí s manželem do práce a oba to zvládli na jedničku s hvězdičkou.

jinak ivuš,minule jsem byla na gyndě a koukala jsem kolik lidí s miminkama tam jde na imunologii. no holt to je i tím vzduchem apod.a fílovi ta vyndaná mandle pomohla?

a velká písmena nepíšu, bo jsem líná :grinning:

pěkný večer.
6. únor 2010 ve 22:13  • Odpověz
autor
Zatím se tady nenašel nikdo, kdo by už byl podruhý těhotnej :grinning: Že by všichni při smyslech :grinning: :grinning:
To je potom mazec, mít už teďka břicho nebo nevolnosti a pak dva malý prcky :wink:
Když jsem byla na gynekologii asi před měsícem, zrovna mi potvrdil doktor ovulaci a mrkal na mě, že si mám za 14 dní udělat test, tak jsem na něj zírala, jednak po císaři rok nesmím otěhotnět (teď už teoreticky jo), ale hlavně jsem mu říkala, že ještě nechci :sweat_smile:
7. únor 2010 v 09:33  • Odpověz
ahoj....

Krem...no já mám právě zdravou výživu z ruky a jak jsme teď nemocní, tak je to složité, ale asi pošlu Jirku, tak jsem zvědavá, co dotáhne :sweat_smile: určitě vykoupí obchod, ale sirup nedoveze :grinning: :grinning: tak proto ten net :confused:

Pet...Filipovi mandle pomohla, ale pořád chtějí, abych mu nechala oříznout krční, do toho se mi ale moc nechce, tak nevím :pensive: Jsem ráda, že ti práce vyhovuje, tak máš super :wink:

Terkyt....no víš jak, hodně maminek si napíše 2letou mateřskou tak pak chce to druhé, co nejdříve...ale teda pak je to frmol :sweat_smile: je to frmol i s 3letým rozdílem a to Filip teda oproti Niki je troch tvárnější :sweat_smile: no ale občas...bezva je, že ho vzali do školky, je tam rád a já mám čas na Barču :wink:
7. únor 2010 ve 13:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.