• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Všechno nejlepší všem únoráčkům :dizzy_face:
12. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
Krem: Já to ještě nedostala.. ale zatím tam // nejsou..

Hoj: Tina mi psala (tenkrát jsme otěhotněly stejně), že nedostala MS a že našla // tak jsem si vduchu říkala, že jsem to vlastně měla před týdnem také dostat a začala jsem panikařit :grinning: Furt tady trvdím MM, že další mimi teď nechci.. A neuvěřitelné co se mnou udělala myšlenka, že bych mohla být opravdu těhu :sweat_smile: (když jsem o tom vážně přemýšlela co a jak dál).. Co ti budu povídat, magooooorrrr nooooo :sweat_smile:

Dolda: kdybych neměla pocit, že bych dětem neměla co dát a nemít na dovču, tak věř, že do druhého bych nikdy nešla :wink: Dluhy sice máme, ale platit hypo je to samé jako platit nájem a právě, že to odbydu na jednou a půjdu do práce a jako bonus mi zbyde pár let na to pořídit si třetí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Viktorka je šikovná :slight_smile: Jarunka chodí jen kolem nábytku..
12. únor 2010 ve 21:51  • Odpověz
Jo jinak VZP píše na jejich webovkách, že proplácí pneumokoky.. JSem na to zvědavá v UT jdeme na roční prohlídku a první Prevenar..
12. únor 2010 ve 22:10  • Odpověz
Tak kdo mě hledá na facebooku - tak mám v profilu svoji fotku, jak držím Týnušku. Jiná Marie T. tam mimčo nedrží. :slight_smile:
Jes: to jsem teda napnutá jak kšandy, jestli si nebo ne. :slight_smile: Ale jestli ještě kojíš, tak to může být jen rozházené. Kámoška kojí už rok a půl a má mrchu pokaždý jinak. Už je z toho na prášky, protože se pokaždý děsí, že je zas těhu. Já to mám naštěstí pravidelné jak hodinky. A i kdyby ne, tak by to stejně bylo jedno, protože bych musela otěhotnět tak leda sama se sebou. :grinning:

Gratulace všem jarňáčkům k prvnímu ročku.
13. únor 2010 ve 23:10  • Odpověz
Ahoj holky,

doldo, jsem na tom stejně jako Ty s druhým miminkem. Nerada to přiznávám,ale jsme dost pohodlní a vidím v rodině, jak druhé mimčo s rodinou zamává :grinning: Pro nás by to znamenalo nové větší auto apod....
Ale krásné to je, o tom žádná :slight_smile: A u nás zatím rezolutně odmítá manžel, pokračovatele rodu už prý máme. Je fakt,že on nás naplňuje na 100 procent :slight_smile:

A Viktorka je šikulinka, my taky ještě nechodíme, ikdyž tomu dávám pár dní. Davča už chodí za ruku. Zrovna se půjdu juknout po nějakých botičkách, asi si vyberu od Santé.

Kremco, podle mé menstruace by mohli seřizovat orloj. A zítra si tě najdu na FB.

Jéééé, teď je v tv český krumlov...se mi úplně zastesklo. Miluju to tam.... :slight_smile:

A máme za sebou začátek oslavy, pokracujeme příští víkend.

Jes, moc gratuluji k rozhodnutí :slight_smile:
14. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
Ahoj holky,
vypadá to tady dost neakčně :slight_smile:
Všem únoráčkům vše nejlepší k prvním narozeninám :slight_smile:
Já se vrátila z lázní, Miki tam ještě zůstal s babi. 14dní jsem tam byla bez Matouška, takže jsem násilně odstavila, ale super, krásně se naučil doma s tátou a babi pít Nutr.Allergy Care. Jinak běhá a všude leze a má 4zuby :grinning:

Krem jdu si tě najít na FB
Jes: držím, ať vyjde snažení.
já jsem teď doma jenom s jedním a je to pohoda, ale cítím se strašně divně, prostě mi něco, někdo chybí :frowning2:
19. únor 2010 v 10:14  • Odpověz
autor
Momo: a proč jste byli v lázních a kde vůbec?
U nás je novinka, že budeme mít novej byt. Od dubna, hned naproti nám, ale větš a 27m je tam terasa s
krásným výhledem, tak se těším, až tam bude mít M.bazének a píškoviště. Ale je tam nutná kompletní rekonstrukce, tak si ještě máknem.
19. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz
Terkyt: astma, Lázně Kynžvart. Nádhera, ale po měsíci už celkem ponorka. Dnes jsem se tam byli kouknout za Mikim a je tam jak v pohádce. Příští rok chci znova.
Blahopřeji k bytu , paráda, terasa - nádhera. My se teď taky stěhujeme. Strašně nerada balím
:frowning2:
20. únor 2010 v 16:59  • Odpověz
autor
Jé, a kam se stěhujete vy? Do většího vlastního a už napořád?
To je dobrý, že mátě babičky (u), že vám pomůžou s hlídáním...Brr astma, snad se to zlepší...
Jdu za chvíli fandit Bauerovi...
20. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz
Momo: o astmatu mi povídej. Týnušce ho taky alergoložka našla. :frowning2: Teda do tří let se tomu prý říká obstrukční bronchytida, ale je to to samé. Týnka teď dostala dýchadlo a tabletky na zlepšení imunity. Tak snad to pomůže a nebude od jara zas tak děsně kašlat jako minulý rok.

terkyt: gratulace k bytu. Taky bych už šla zvelebovat náš budoucí domeček po babičce, ale zatím tam bydlí babi, tak to nelze a taky si na to musím ještě hodně ušetřit. :slight_smile:
20. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz
ahojky holky....Krem teď zírám...my máme konečně vybojované papíry na imuno alergoo..a já se až ve zprávě pro ní dočetla..o obstrukční bronchytííídě....no tak to je paráda...

terkyt..gratulka..no to musí být nádhera..tak ať vám jde práce od ruky...
momon..ať je uvás už taky líp...a stěhovačku nezávidím..
20. únor 2010 ve 21:46  • Odpověz
No uvidíme co nám ukážou testy přímo u nich.... teda včerejší tvarohový šáteček toho moc dobrého nepřinesl..je celý osypaný a zahleněný.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..ale 5.3. je brzy...sestřička po krátkém dotázání nám dala expres rychlý termín :wink: ,tak snad budoui testy brzy
20. únor 2010 ve 21:54  • Odpověz
Hoj: vy taky trpíte dlouhotrvajícím kašlem a neustálým zahleněním s rýmou? Týnu to provázelo vlastně celý její první rok. A teď dostala to dýchadlo. Prokázali jí právě alergii na bílek, strašně slabou slizniční imunitu a astma - neboli zatím tu bronchitidu a z toho plynoucí alergie. Proto taky má dýchadlo teď, abychom předešli jarním alergiím a kašli. Už teď se děsím. :-/ Ale musím myslet pozitivně.
Tak ti nevím, co je lepší - jestli tohle nebo laryngitida, na kterou trpěla Nikča. Ta je taky alergik - bílek, peří, ambrózie, ... . No, je to zábava s těma dětma.
21. únor 2010 v 15:51  • Odpověz
Ahoj,
hoky, s těmi nemocemi je to teda bída, ach jo, proč nejsou všechny dětičky zdravé jak řípa, co? :frowning2: Tak ať to zvládáte....

My byly ve čtvrtek na roční prohlídce a Bára teda ještě nemá 9kg, má 8810g (no, jezdíme už ve větší autosedačce od 9kg, tak snad to neva, s oblečením 9kg má a do vajíčka už se fakt nevešla), takže přibrala jen 210g, ale dr to neřešila, prý už teď nečekají moc velké přírůstky. Máme 77cm (takže 4cm navrch) a dostali jsme 4. hexu (já myslela, že jsou jen 3)
Děláme teď na radu dr velké změny v jídle - v poledne polévka i hl. jídlo, omáčky - to co jíme my, akorát nesmažené, nekořeněné, soli jen trošku a bez uzenin.
Velký úspěch měla pórková omáčka a dnes hrášek s kukuřicí v omáčce, zato bešamelová VÝBORNÁ omáčka s kuřetem a kulatými knedlíčky teda úplně propadla - to teda nechápu, já ji miluju.
Začaly jsme papat Na chlebíku nebo na rohlíku lučinu kostičky (jako jedna z mála prošla jako vhodná svačina pro děti v Černých ovcích), zítra se chystáme na pudink - můžem vařit z plnotuč.mléka, ale k pití stále jen nutroš (prý se UM doporučuje do 3let, ale myslím, že my asi vydržíma max ještě rok, (my i všechny sestřiny děti jsme pily od roku norm.mlíko a v poho).

Dnes jsme byly asi naposledy užívat sněhu a bobovat - už je to pěkně mokrý a těžký, tzak doufám, že už je jaro za dveřmi - ptáci zpívají, sem tam už se objevují místa bez sněhu s trávou...už aby to bylo. Zima hezká, sníh mám ráda, ale to navlíkání do oblečků a kros přes sněhové haldy už mě nebaví, už se těším na golfky.
21. únor 2010 v 19:31  • Odpověz
Dala jsem nějaké foto z narozenin....
21. únor 2010 v 19:32  • Odpověz
ahojky Krem jojo...od července začal marodit a jelo to...od října už pak skoro vkuse...říjen -prosinec- laryngitida, ta obs.bronchitida, a vánoce se zápalem plic..za ty 3 měs. 4 antibiotikaaaa :frowning2: ,, od té doby se držíme bez atb..i když furt s nachlazením,teď se vybelhal ze střevní chřipky...no v lednu jsme si ktomu přibrali zlomenou klíční kost...fakt se nááám dařííí.Niki taky od toho října furt na hromadě...ale snad už zabírá ten echinacin co pije od prosince....a už užívá ty imuno léky...tak snad bude lííp...teď vydržela ve školce celý týden..obrovský úspěch...tento týden pauza..máme tady jarní prázdniny,tak jsem ji nedala...
Má už malá nějaké očkování? Tomík zatím vůbec nic..prostě není šance... jen mě mrzí,že mi to tak dlouho trvalo,než jsem mudr k tomu doporučení donutila :frowning2: ,ale už tam budem....tak snad se dozvíme co a jak...a uvidí se.
My byli v dětství alergici oba..oba jsme trpěli na průdušky a spol....a Honzovi v létě diagnostikovali astma...nějaké slabší ale jo...s léky mu je dobře... no jsem zvědaváááá

Já měla dneska den jen pro sebe, manža hned rános dětmi odjel ke tchánovcům...a já měla ve 13 scuka s kámoškami, šly jsme na obídek a pokecaaat a došla jsem po 18..a chvíli na to dorazil tatínek pouze s Tomíkem...Niki zůstala na prázdninách. :wink:

Akras, aspoň se netaháš s obříkem (niki měla v roce 12,1 dost se pronesla)..Tomík i když měl 4 kilča při porodu,tak má jen 9,42 kg :wink: a je i o 6 cm menší,než Niki :grinning: :grinning: :grinning:
21. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
hoj: tak to jste na tom jako mi. Týna začala ale dřív - ve dvou měsících a od té doby se to vezlo. Už jsme dvakrát byli v nemocnici a dvakrát volali rychlou. No, žádná výhra. Ale je to zlatíčko. Jinak krásně prospívá a kdyby to někdo nevěděl, že je pořád marod, tak by to do ní ani neřekl.
A první úspěch byl teď v lednu, kdy jsem já i Niki byly marod - Niki docela hodně a Týnuška to od nás nechytla - jen trošilinku rýmičku, ale nic strašnýho. Jen trošku pčikala. Fakt mám hroznou radost.
Já si vyšetření vydupala už dávno. Prostě jsem na žádné doporučení nečekala a prostě na laergo vyrazila a nenechala se odbýt. Sice nám mudra nic nedala, protože Týna byla malá, ale aspoň jsem věděla, proč to všechno a jak s tím bojovat.
Tak se držte a snad už bude brzy líp.

akras: týjo, Barča je teda hubeňour. :grinning: Týna ji za chvíli spolkne jak malinu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz
ahoj holky,
hoj, krem:
vy tedy s těmi nemocemi vedete (já to měla takhle s Mikuláškem prvni rok furt nemocnice), jinak myslím, že obstrukční bronch...nazvou doktoři kašel, který prostě trvá , stejně tak ekzém, který nezmizí hned je atopicky
:slight_smile: My máme různé spreje už od malička, rovněž zvlhčovač a teď i inhalátor a ten je super.
Krem a nemá malá ještě alergii na mléko? to hodně zahleňuje. Já měla Mikiho do dvou let bez mléka či ml. výrobku i bez vajíčka.

hoj: Držím, ať to dobře dopadne na imunologii.

terkyt: do vlastního, jak je Spojovací, vyrostlo tam Zelené město, tak tam...ani se mi nějak moc nechce...nesnáším stěhování
21. únor 2010 ve 21:38  • Odpověz
Ahoj,
no já se s tou její váhou moc netrápím, já měla v roce 8300g a pak jsem teda vyrostla až až, tak doufám, že si to Bára také neschovává na později a že pak nakonec nebude mít problémy s váhou :unamused: - teda ne, že bych byla nějak děsně obézní, ale hubená jako jiné holky ve třídě jsem prostě nikdy nebyla a dost mě to štvalo :angry:
22. únor 2010 v 08:29  • Odpověz
Dnes Bára celou noc měla nějaké ošklivé hleny vzadu v krku a celoi noc chrochtala a budila se, teď dobrý, ale teda nevím, jestli to mám nějak preventivně řešit a čím...ale když teď nechrochtá, tak třeba to byla jen noční akce :unamused:
Krem: Sinupret? jenže se mi nechce jí ho cpát celou lahvičku 14 dní :unamused:
22. únor 2010 v 08:34  • Odpověz
ahojda,
momo: Týně prokázali astma a doktor mi na imuno řekl, že se tomu u dětí takto malých říká obstrukční bronchitida. No, tak se v tom vyznej. :slight_smile: Ale tak nebo tak to tam má a musí mít léky, aby se to zase nerozjelo. Teď se docela drží, tak snad to vydrží.

akras: Sinupret. A vůbec se toho neboj - jsou to fakt jen bylinky, žádná chemie. :slight_smile: Já ho do Týny láduju hned, jak začne chrochtat - a rovnou 3 týdny. :grinning:
22. únor 2010 ve 12:51  • Odpověz
Ahoj holky,zdravím.

To je mi líto,jaké máte problémy s broučánkama. My ted máme kašel, ale nic významného...tuk tuk tuk, a Šári, začalo to taky chrochtáním, ale ustupuje to....já jsem nic nedala, jen vitamíny - ovoce.

Jinak obstrukční bronchitidu má můj táta asi tak sto let :frowning2: a teď je z toho CHOPN, ale to má z toho, že asi 30 let kouřil.

Tak už nám je všem rok? Koukala jsem na FB na Týnušku,kouzelná v těch šatičkách :slight_smile:, asi o té holčičce začnu časem uvažovat.

Terkyt,tyyyyjo, tak super.Gratuluji k bytečku.

Momo, držím palce při stěhování, ještě ho mám v živé paměti, já se během posledních 5 let stěhovala asi 8 krát.

Holky,co dáváte prckům papat? Já se tedy zeptám zítra na roční prohlídce.b Jdeme zítra, tak jsem zvědavá, kolik Daví váží, mě přijde, že snad dvacet kilo :slight_smile:
23. únor 2010 v 17:54  • Odpověz
Ahoj holky, dlouho předlouho jsem tu nebyla, jdu Vás teda alespoň pozdravit a všem popřát všem opožděně vše nej nej k narozeninkám, hlavně zdravíčko :wink:
Neli chodí asi 14 dní úplně sama, teď už lítá jak drak, má už 11 zoubků, a je to kus ženský, na roční prohlídce 79cm a 12,4 kg :grinning: no ale je bezvadná, od začátku s ní pracuju, teď jezdíme do kanceláře dvakrát v týdnu, tak má celkem akční program se mnou stále :grinning:
Matilce moc gratuluju a veelkej obdiv, já se na to zkrátka ještě necítím, jak píše Pet tak tomu úplně rozumim, jsem možná zatim moc pohodlná nebo nevim, ale stále ještě nemáme dodělanej domeček, do toho práce a zvládám to celý i s jednim dítkem doslova s jazykem na vestě.
Co se týče nemocí, tak my se celkem držíme, jen často trochu rýma, ale snad nic vážnýho.
Holky mějte se všechny i s drobkama krásně, hodim nějaký foto a budu nakukovat častěji.. papa
4. bře 2010 v 10:07  • Odpověz
efi: no, tak to gratuluji k mírám. KOukám, že Nelinka trumfla ve váze Týnu, která měla v roce 11,83kg a 83cm. :slight_smile: A to jsem si myslela, že mám netěžšího únoráčka. :grinning:
4. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
efi: ahoj...teda koukám, že jsi v pracovním nasazení stále nepovolila?! A Nelinka je tedy opravdu pořádný kus ženský (čemuž já naprosto rozumím :grinning: )
Chtěla jsem se Tě zeptat...za dva měsíce se už snad budeme stěhovat...máte u Vás v Janovicích nějákého dobrého pediatra? Ten co je v Zásmukách se mi nějak nepozdává :-/ na všechno dává ATB a to se mi moc nechce. Ne že by Adrianka byla nějak nemocná, ale až začne školkové období, nějáké té nemoci se určitě neubráníme!
8. bře 2010 v 11:10  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,
tady to tedy hodně vázne :frowning2:
Co nového?
Pet: tak co roční prohlídka? Kus chlapíka :grinning:
už uklízím a musím postupně balit...ale strašně se mi nechceeeeee.
V pátek chci jet sama s dětmi za mámou na Moravu, tak doufám, že nebude kalamita na D1...

Bude sem ještě někdo chodit?
Hezký den.
8. bře 2010 ve 14:28  • Odpověz
no konečně sem někdo napsal, dámy :slight_smile:

momo: roční prohlídka ukázala 10 a půl kilečka,taky slušné.
dr. mi řekla,že může broučan papat s náma,ale u nás stejně vedou skleničky a chleba s lučinou. a nebo čímkoliv jiným :slight_smile:

stěhování nezávidím, ale budete v novém...to je paráda,ne?

a cesta by měla být v poho, žádné kalamity nehlásí.

:grinning: musim pracovat a né šmírovat koně
8. bře 2010 v 15:21  • Odpověz
pet: my v roce 10,40kg :wink:
jojo, nový byt :slight_smile:
a na čem pracuješ?
8. bře 2010 v 15:57  • Odpověz
momo, dělala jsem podklady pro účetní :grinning: zajímavá to činnost.

ve středu máme sraza na andělu,nechcete dorazit?
8. bře 2010 v 17:00  • Odpověz
Pet: a v kolik, dorazila bych ráda, ale jdu ke kadeřníkovi :slight_smile: (mám hlídaní)....už se těším 3h bez dětí :grinning:
jé, máš foto v pase :wink:
8. bře 2010 v 17:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.