• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
tady je zase moje dračice :slight_smile:
16. dub 2010 v 16:52  • Odpověz
to už je velká holka :slight_smile:
kolik máte zubů?....my 7 a nějak se to zaseklo, nerostou delší dobu
17. dub 2010 v 11:37  • Odpověz
Jojo, to ona velká zase je. :slight_smile: Zuby má pořád 4, ale vypadá to, že asi něco roste, protože slintá jak bernardýn a pořád má ruku v puse. Nicméně mě tam nenechá kouknout, takže nevím. Te´d razíme na hřiště. Konečně je zase pěkně. :slight_smile:
17. dub 2010 ve 14:17  • Odpověz
Hezký večer

Petronelie:fakt myšlenka na druhý, tak to teda u mě ani náhodou, i když mám zlatý dítě, tak si nedokážu představit starat se o dvě. Jinak se máme super, Vikča je fakt zlatíčko, akorát tento týden je protivná, jak prdel :grinning: a ještě k tomu manža na týden ve škole.

Máme osmej zub, když si představím kolik nám jich zbývá, tak mě jebne, už 14 dní zase nespí celý noci a furt se budí.
20. dub 2010 ve 20:55  • Odpověz
kremca: u nás když ji posadím na nočník a chce se jí, tak se vyčůrá vždycky, ale nepoznám na ní kdy se jí chce i když ji ten nočník nechám na dosah, tak stejně nenaznačí, bobek se nám povedl párkrát a je z toho vždycky úplně nadšená :grinning:
20. dub 2010 ve 21:01  • Odpověz
U nás slova: máma, táta, bába, děda, teta, strejda, žaba, baf baf, čiči a teď se pokouší krtek, ale mám obavu, že to brzo rozbalí a pak si půjdu koupit lano :grinning:

Přidávám fotečku, jinak další fotky na FB: Zuzana Kupčíková, sem to už nedávám čumí tam kdo nemá
20. dub 2010 ve 21:24  • Odpověz
Ahoj holky,

jak se všechny máte?
u nás se nemluví....momentálně mi stačí , že první nezavře pusu :slight_smile:

Očkování nám zrušili, Priorix i 4.davku Hexa....půjdeme až někdy v záři nebo říjnu :frowning2: (velmi nízké imunoglobuliny)
Zubů stále 7, ale slintá hrozně, jenom měním bryndáky :slight_smile:

A už čekáte někdo další dítko?

Krásné slunečně odpoledne.
28. dub 2010 v 16:28  • Odpověz
Ahojda,

tak my máme za sebou poslední Synflo a koncem května (prý až budou z dohledu infekce a bude hezky a Týna pohromadě :slight_smile: ), tak dostane Priorix. No, to jsem zvědavá, jestli se toho dočkáme.

Taky nemluvíme. Hrnec zkoušíme, ale zatím žádná sláva. Jako řekne si a někdy se vyčůrá, ale povětšinou si jen sedne a zdrhne. :grinning: Takže tomu necháváme volný průběh.

Zuby máme stále čtyři, ale už jsou vidět nahoře dvojky, tak snad jich brzy pribude.

Jinak nic nového. Stále práce, práce a práce. :slight_smile:
28. dub 2010 v 19:33  • Odpověz
autor
Ty jo, jsem myslela, že Mariánka je jediný dítě, který má jen 4 zuby a Týna s náma drží basu. :slight_smile: Už půl rok u nás žádnej novej zub. Mluvení taky žádná sláva, teď si vystačí s Mňau a haf haf, to dělá celej den :grinning:
Dneska jsem ale byly spolu v Ikee a hroznej pokrok od minula, hrajem si tam vždycky v tom dětský oddělení a dneska krásně prolejzala tunel a lezla do stanu, minule se ještě bála. Jeden stan už jsem pořídila domů, stál jen dvě stovky. Sice zabírá hodně místa, ale snad mude mít úspěch. Taky už skvěle zatlouká zatloukačku paličkou, to dřív ještě neuměla.
30. dub 2010 v 17:25  • Odpověz
ahoj holky,hlasim se po 100letech.tak vy se tak pekne schazite,to je hezky.
oli pekne tapka,ale jeste i rad lozi,což ocenim hlavne na dvore a v humne :angry:
povida celkem v pohode,asi 180x denne rekne Mami,pak obcas tati,babi,tady,kokrha jako kohout,co maji sousedi:slight_smile:

na nocnik zatim neucim,planuju nekdy pres letni prazdniny
ovsem kdyz ted vyrazime na nejaky delsi vylet,tak je to totalne vycerpavajici,myslenky na dalsi me teda na nekolik let presly,
vcera ve Znojemskem podzemi jsme asi znechutili prohlidku vsem navstevnikum

jinak se umi hezky vztekat.celkem brzo teda.
jo a zuby-vsecjny rezaky.cili 8 plus dve stolicky.
2. kvě 2010 v 08:06  • Odpověz
ahoj holky,
my stále 4 zuby nahoře, 3dole :slight_smile:
a v neděli před odpoledním spánkem přelezl postýlku...nevím jak...a vypadl...takže fofrem do nemocnice, naštěstí rtg v pořádku, v noci jsem pozorovala a v pondělí pak kontrola, ale vše ok...tak snad dobrý....nicméně já na infarkt...všude vyleze a bez trochy pudu sebezáchovy....schody zásadně po 2 dvou a je mu jedno , že letí dolů...po čtyřech se vzteká...prostě furt veselo :wink:
4. kvě 2010 v 10:40  • Odpověz
Jé momo: tak to máme stejné případy. :grinning: Týna je taky děsný horolezec. Zatím nejvýš vylezla na kuchyňský stůl. Vleze si i do své jídelní židličky, a to není nijak nízká. No, hrůza.
4. kvě 2010 v 11:53  • Odpověz
páni, Krem, jídelní židle to je fakt něco...stále za ním někam běhám, ale stejně si občas natluče :frowning2:
a už jste v pořádku? je to ta alergie na lepek nebo není?
4. kvě 2010 ve 13:16  • Odpověz
momo: už je fit. Alergie na lepek byla negativní, tak jsem moc ráda. A nakonec se z toho vyklubaly rotaviry, které chytla poslední týden, kdy jí bylo líp. Proto se jí to zase tak rapidně zhoršilo. Ale už je dobře, jupííí. Kéž by to vydrželo. A co vy? Jak se bydlí?
4. kvě 2010 ve 20:23  • Odpověz
ahojky..zdravíme po delší době...
krem držíme palečky ať zdravíčko vydrží... :wink: , my teď dokončujem léčbu neštovic... máme za sebou ten velký kolotoč doktorů,tak snad už vše půjde k lepšímu :wink:

momon..mohla bych občas z tebe vytáhnout nějaké info ohledně nemléčné diety...typy na výrobky atd ? kdyžtak bych ti poslala do IP skypíka,či FB :wink: ..
4. kvě 2010 ve 20:41  • Odpověz
ahoj
Hoj: neštovice, obě děti??? I malý Tomík je měl? Jaký byl průběh? Promiň, že vyzvídám, ale neštovice mne děsí...hlavně , že by to dostal ten menší....
A vy jste na bezmléčné? já teď pomalu zkouším jogurty...
jo klidně napiš, jsem na FB nebo na ICQ

Krem: to je skvělé, že už vše v pořádku. Hlavně ať to vydrží.
Bydlení celkem jde, díky, ale byla jsem zvyklá na Vinohrady, tak si zvykám, že jsem dál, ale stejně všude jezdím autem.(výhoda je hřiště u domu). Minulý týden jsem jela s oběma MHD a strašně neochotní lidé :frowning2: byla jsem v šoku!
4. kvě 2010 ve 21:26  • Odpověz
momon...jj obě děti...máme to za sebou... no na průběh se radši neptat :frowning2: ..Niki silné...potrápila se dost-po těle, v pipce, dupce, krku..hnus.....ale šlo to...Tomík je chytl samo od ní....a průběh hodně škaredý...měl jich šíleně moc. a hodně velkých hnisajících,tak dostal antibiotika,aby nechytl nějakou infekci z nich...no a tak jako Niki se mu udělali v krku..a přestal jíst..pak už i pít..plakal při každém polknutí...děs...strašný pohled jak se trápil..a nic proti bolesti nezabíralo...a jak mi už přes půl dne nečůral,tak jsem volala do odpolední ordinace mudr...tak mi řekla , ať se sbalíme a dojdeme k ní a počítáme s hospitalizací...(díky bohu se mi do něj podařilo narvat 100 ml vývaru)...než jsme před tou 14 h vyšli,tak se konečně trochu vyčůral....a díky bohu,že jak výjdem z bytu,tak i když je polomrtvý,tak vždy jooo pookřeje....tak nás mudr. pustila domů... zrovna to min. úterý byl ten nejhorší zlom...ve středu ráno byl dle rozboru moči ještě dehydrovaný,ale už se to začlo spravovat...dnes už se mu vylupuji ty nejošklivější boláky..tak je to za námi..ufff
jinač do doby, než jsme si jimi prošli, jsem říkala jéé no neštovice..bože chytnou je, prodělaj je..a bude... no díky pěkně...nikdy více....i když vím,že oproti jiným vážným nemocem to i tak byla banalita...ale brr fakt už neeeee

a jinač ano, jsme na bezmléčné..má potvrzenou alergii na mléko..a astma 1stupně..takže bohužel nic dále zkoušet nebudeme...a museli jsme vyřadit i to malinko co měl :frowning2:

Tak ať se Vám hezky zvyká :wink: ...a v MHD je to fakt někdy síla...
4. kvě 2010 ve 21:54  • Odpověz
Hoj: vy si to tedy taky pěkně užíváte. Nikolka měla neštovice ve třech letech a průběh taky strašný. Myslela jsem, že je od ní rozhodně chytnu a nic. Já je totiž ještě neměla. Takže předpokládám, že je Týna chytí taky ve školce.
A máte na astma dýchátko? Protože Týna, od té doby, co ho dostala, tak je na tom zdravotně mnohem lépe. Rýma trvá klasicky týden až dva a kašel je raz dva pryč. Jsem za to moc ráda. A jaký stupeň astmatu má, to nám nikdo neřekl.
Momo: tak ať se vám pěkně bydlí. :slight_smile:
5. kvě 2010 v 09:22  • Odpověz
Krem. ahoj...jj užíváme, ale co naděláme,že :wink: ..naštěstí se to vše dá řešit :wink: jj dýchátko máme...a má Flixotide 2 vdechy ráno a 2 večer...a na akutní stavy ventolin 4 x2vdechy... testy neměl ještě úplně hotové..protože jsme je měli kvůli nemoci o týden posunuté..a jak vyšla pozitivní celková potravinová alergie..tak se to dávalo roztestovat podrobně....a to už se nestihlo dokultivovat...jen už to sto pro ukazovalo na to mlíko.... doufám,že nevylezlo ještě něco dalšího...
No nám to mudr řekla...a 1st je slabé :wink: ,tak aspoň tak.....Niki vyšla dechová křivka taky špatně...tak se uvidí z krve ještě,to jde na konci května. a už se ji i vyrábí spešl ortopedické vložky do bot......no jsem ráda,že se vše konečně hlo...
teď se dávám do boje,abychom měli aspoň to UM částečně hrazené..a zatím odmítavý postoj jak alergoložka,tak dětská mudr.( při tom 3,5 letý synovec ho má dodnes na recept a 1/3 jim hradí :frowning2: )

Mom..taky bych se stěhovala...si zvyknete :wink: ty začátky jsou krušné,co....ale ty máš v tom praxi vlastně,že :sweat_smile:
5. kvě 2010 v 09:47  • Odpověz
Ahoj
Hoj: ty neštovice to je hrůza, dětičky si to tedy protrpěly a ty ještě víc , co ! :frowning2: hlavně, že už je to za vámi....
Starší měl UM hrazené částečně, myslim, že přispívají asi 100Kč, u Matiho mi hned na začátku primář řekl, ať to předepisuje dětská, a ta mi to odmítla (tisíce keců...blabla...tak jsem na to vykašlala) a plně hradím...ale je to vážně drahé...vydrží nám to 4dny jedna konzerva...tento týdne zkouším HA, což je stejná cena...pokud bude ok po 3měsicích, můžu normoš Nutrilon.
Zatlač na dětskou, já byla měkká :frowning2:
5. kvě 2010 ve 13:49  • Odpověz
mom..jo byla to síla..ale držely jsme se s Ivčou tak nějak nad vodou na skypíku..měla Fífu taky hodně nemocného :frowning2: ...
no dětská na mě dnes totál vyjela-pomalu jako co si to dovoluji....... no a na druhou otázku bazén...to už mě vraždila pohledem :frowning2: .. používáte asi taky nut. alergy care,co? já ho kupuji tady za 308,- a na netu je za 220,- tak asi začnu objednávat od tama...bůhví na kolik by to vyšlo s receptem... nám teď ta první plechovka vydržela celý týden.... ale to moc nepil...tak tipuji,že to budeme mít tak mezi 5-7 dny..tu spotřebu...tomík toho naráz moc nevypije...pije tak 180 ml 2x denně... někdy mu přidám dávku přes den..
Jen si nemůžu vzpomenout co mi to alerg. říkala, čím nahrazovat ten nedostatek vápníků...tak ji budu muset písnout meilíka...čím jsi nahrazovala ty? jen ostatními potravinami? já bych ráda přidala radši nějaký navíc..protože i já měla v růstovém obd. problém s nedostatkem vápníků...rostla jsem rychle..a děti jedou v mých stopách...tak radši :wink:
5. kvě 2010 ve 14:42  • Odpověz
hoj: že zdravím Ivču :slight_smile: a už malý dobrý.....už ať ty nemoci jsou pryč!!! furt něco

Pediatři to UM nechtějí psát, protože prostě nějak na to doplacejí nebo co???to mi přijde sice blbost, ale nevím proč...asi z toho nijak nevydělavají,... nechápu, proč to tedy hradí částečně zdravotní pojištovna!...
308Kč?? to je děsně moc....já kupuji od 225 do 263(to bylo max co jsem za to dala). Lékarny Max mají většinou za 225Kc, ale teď všichni ten Allergy Care zdražili, ale doufám, že zase půjde dolů. Taky jsem to přes net lékarny objednávala.
Já mu z toho dělala i nemléčné kaše, abych toho do něj dostala co nejvíc a drtila VITACALCIN 250 do mléka 1xdenně a kapala Vigantol 1x denně až do 2let.
Neboj Tomík z toho vyroste. Miki měl od půl roku do 2let absolutně bezmléčnou a teď může všechno, vajíčko jsem zkusila až kolem 3let a teď už i ryby může. A astma má taky (nevím tedy stupen), ale přijde mi v pohodě, stříkám denně něco (ventolin jsem pouzila asi 2x ročně, jenom když byl nemocný, to je pak horší) Teď má akorát šílenou alergii, ale to i já :frowning2:
Pa , držte si, když tak klidně i na FB. Hezký den
5. kvě 2010 v 15:04  • Odpověz
momon..Ivča se ukáže až po víkendu,tak pak pozdravím..dnes odjeli na chaloupku...doléčovat...Filípek se potrápil hodně..a snad už bude dobrý..moc jim to přeju, mají taky furt něco :frowning2:

tomík má omezení jen na mléko...tak vajíčko baštíme..zkusila jsem mu koupit sojový jogurt a tofu...snad ,tak snad bude sojové výrobky snášet....
jj, tomík má to mlíko slabé...tak prý je hodně velká šance :wink:
no dětská mudr. mi dnes tvrdila,že jestli to synovec dostává na recept ve 3,5 letech,tak ho dotuje jejich mudr...prý by jí to naúčtovali..dle mě pěkné kraviny :angry:
5. kvě 2010 v 15:57  • Odpověz
tak se mějte všichni taky krásně...zase se ukážu,teď už čekáme na tatínka a já frčím nechat si cosi udělat s tou řepou,co mi roste na hlavě :sweat_smile:
5. kvě 2010 v 15:58  • Odpověz
Ahojda holky, od dob kdy jsem začala chodit na FB jsem na koně zanevřela :unamused: :frowning2: :frowning2:
Každopádně jsem překvapená, jak to tady předělaný...

Hoj: tady měla ty jsi vůbec někdy od narození Tomíka klid??

Jinak máme dlouho už 8 zubů a od té doby nic, Jarunka ještě nechodí (sám) jinak mu to docela jde - okolo nábytku a za ruce.. Na nočník také ještě neučím, myslím, že do kud J nebude chodit, tak to nemám cenu..

Jdu kouknout na fotky, tedy jestli je sem vůbec dáváte :grinning:
5. kvě 2010 v 17:23  • Odpověz
Jes..ani moc ne...ale furt jsou to drobnosti,co se dají řešit... jiní jsou na tom mnohem hůř :frowning2: :frowning2:
6. kvě 2010 v 09:18  • Odpověz
Hoj: tak co účes?
Jes: Jaroušek je jak andílek a je ti hodně podobný :slight_smile:
Na nočník taky neučím. vždy večer před vanou jej tam posadím, ale to se vzteká a dává si jej na hlavu...u Miki přestal pleny ve 2,5 a šlo to rychle ze dne na den a pohoda...a pak šly rychle pryč i pleny na noc.
7. kvě 2010 v 11:23  • Odpověz
Mono: díky, ale MM tomu nechce moc věřit, furt se v něm vidí :grinning: :sweat_smile: Také to nějak nelámu přes koleno :grinning:

Jinak nevím proč, ale J mi teď začal neskutečně řvát, když se máme jít koupat nebo když by jsme měli jít do bazénu :unamused: vůbec nevím proč, bylo to ze dne na den a to jsem ho dřív nemohla dostat z vody.. :frowning2:
7. kvě 2010 v 11:34  • Odpověz
Ahoj holky,

já jsem na tom podobně jako Jes :slight_smile: od té doby co jsem na FB, na koně moc nechodím, ale tak nějak dočítám tak snad mám přehled :slight_smile:

Krem: teda před Tebou, aby člověk smeknul, fakt že jo...zvládáš to skvěle! Ale teda nemáš to jednoduché, to fakt ne! ˇŘíkáš, že neštovice děs a hrůza, jo?

Hoj: nad Tvými příspěvky se vždycky pobavím...pořád sršíš vtipem :slight_smile: To mám ráda!

U nás je co se týče Adrianky všechno v pořádku. Všechno ostatní stojí za jedno velký kulový...ale Adoušek nám dělá radost! Běhá jak čamrda, pomalu začínáme učit nočníček, ale zatím strká nožky do té díry co se čůrá :grinning: tak to nehrotím! Pomalu začíná mluvit tak už je to lepší to dorozumívání.
Teď jsme tedy maličko stonaly - ouško nás potrápilo, ale zítra jdeme na KO a myslím, že už to bude v pohodě!

pohlaďte za nás dětičky :slight_smile:
12. kvě 2010 ve 22:20  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahojky,
Mariánka má v sobě už i Priorix a trochu teploty po týdnu, zuby v růstu teď skoro pořád, ale jinak je s ní sranda. Asi za 10 dní letíme na Mallorcu, tak jsem jí včera koupila v HM nádherný šatičky. Akorát pochybuju, že je v Čechách pak ještě letos unosí, už jsem z toho počasí pěkně zpruzená :unamused:
Jinak pracujeme na rekonstrukci novýho bytu, máme to tak na půl roku.
Prior: kdy se budete stěhovat?
15. kvě 2010 ve 13:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.