• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Tech 120 je asi 6x denne a 150 je 5x denne.
15. dub 2009 v 08:33  • Odpověz
uz jsem tam volala a zmenila to evropska unie... , takze muzu klidne pry stale tech 120, protoze kdyz vojtovi budu delat 150 tak on si ji da klidne 6 X a ne jen 5x :slight_smile:
15. dub 2009 v 08:46  • Odpověz
Ahoj holky,zdravim po delsi dobe.Tady vse ok,prace nad hlavu,ale no a co:slight_smile:

kremco,jsi borka,fakt jsi dobra.

ivana24:jaktoze se narodila mrtva???v kolikatem tt?to je strasne!!!Fakt strasne.

teufi,prosimte,i tech 6tydnu kojeni je super!
15. dub 2009 v 09:53  • Odpověz
Brý ránko tak u nás noc dneska úžasná...spala od devíti do pěti - kojo u kterýho vytuhla a spánek do osmi...nádhera. Ráno jsem jen kojila - bez dokrmu - teď mi spí na ruce...ale už jí půjdu vzbudit, dokud není tak hladová...

Teuf: to jsme rády, že se to zlepšilo...

Jsem včera vydražila odsávačku Medelu Harmony...tak jsem zvědavá...

Ivana: já nevím zda mám málo mlíčka, nevím kolik ode mě vypije...potřebuju tu váhu...ona je líná tahat..já sice odstříkám 20ml, ale ona vypije 40ml dokrmu nebo mého odstříkaného...

no nic, jdu budit...
15. dub 2009 v 10:50  •  2 děti  • Odpověz
pri: Týna je taky líná tahat. Doktorka říkala, že se to musí naučit. Jak začnu dokrmovat, tak je s kojením ámen. Tohle mi včera řekla. Tak jsem zvědavá, jak dlouho ten její křik vydržím. :slight_smile:
Medelu jsem měla půjčenou. Je to ta elektrická? Já z ní měla děsně bolavé bradavky. Koupila jsem si aventku a jsem s ní nadmíru spokojená. Ale je fakt, že elektrická je zase bez práce. :slight_smile: Jen sedíš a necháváš se dojit. :grinning:
15. dub 2009 v 11:00  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
15. dub 2009 v 11:47  • Odpověz
jo a holky podaly jste si daňové vyrovnání? - já byla asi od 4. měsíce doma...tak mi vraceli přes 8 000,- na daních
15. dub 2009 v 11:50  • Odpověz
Ahoj holky,

mirjanko, přečetla jsem si tvůj příspěvek. Dovoluji si také něco přispět.
Davídek je dokrmovanej z porodnice, protože opravdu mám mlíčka málo....ale mám :slight_smile: aspoň něco.
V porodnici jsem 4 dny kojila, malého jsem měla pořád u prsa, hrozně plakal hlady a sestry mi odmítly dát dokrm. Chválily mi techniku, to, jak jsem trpělivá apod., ale já viděla, jak se moje mimi trápí páč má hlad. Asi si nikdy nezažila, kdy ti miminko pláče 24 hodin hlady a ty nemáš možnost mu dát nic víc než to Tvoje málo. Ale Davídek je od narození dravec, potřeboval víc. Prsa jsem už měla totál vyždímaná. Plakala jsem mámě do telefonu, že mi pláče u prázdného prsa, vyloženě pak vřeštěl hlady. Nemohla jsem si dojít ani na wc. Sestra co měla noční mi prostě dokrm nedala s tím,že se musí občas vyřvat. O la lá, jaké překvapení, když měl ráno tak nízkou váhu, že to překročilo mínus 10 procent porodní hmotnosti. Mudr. se mě ptal, proč jsem nepožádala o dokrm. Jak smutné :frowning2: Než sestry na příkaz doktora donesly dokrm, tak jsem malého uklidnila dudlíkem, byla jsem tak vyčerpaná po třídenním nespánku, že jsem za dudánka byla vděčná. Pak jsem ho skoro měsíc dokrmovala injekcí, s manžou jsme se střídali ve dne v noci, já mezitím odstříkávala a kojila co se dalo.

Pak jsem na radu holek přešla na lahvičku...a bylo to v pohodě.

Předesílám, že od té doby mám spokojené miminko, co miluje prso, dudlík i lahvičku.¨

Takže jsem asi divná, ale do teorií laktační ligy nezapadám.

Pro kojení jsem udělala maximum a jsem za to na sebe pyšná, ale nejdůležitější je pro mě spokojené miminko, které rozhodně po dokrmu není tlusté, ale naopak krásné a spokojené.

:frowning2:
15. dub 2009 ve 12:07  • Odpověz
Teufi: Jsem moooc ráda, že je Samík spokojený. A ty taky. Mě teď přijela mamča, vzala malého na prochajdu, tak jsem ze sebe udělala člověka a jedu do lékárny a koupit Dádovi nějakej dárek :grinning:
15. dub 2009 ve 12:12  • Odpověz
Ivčo:

aloha :grinning: Představ si, dorazily mi dvě mateřské, jsem z toho úplně vodvařená :grinning: Hned jedu Davčovi koupit stopadesátej dudlík od Aventu a stopadesátou hračku, která ho stejně nebere, nejradši má laciný chrastítka :grinning:
15. dub 2009 ve 12:18  • Odpověz
Jankapavol: stalo se to včera a termín měla 23.4. prostě donošené miminko, víc nevím, jen jsem dostala sms, že spolu kočárek vozit nebudeme, jsem hotová :frowning2:
Pet...jak si psala, že ti mudr řekla s tou imunitou a kojením, tak Bára nudluje a kašluje už měsíc a je jen kojená, no třeba by na tom bez kojení byla hůř, to nevím, ale taky se v tom patláme. Teda teď jedna babská rada, dávám na noc talířek a rozkrájenou cibulí, teda je to smrad až hrůza, ale začalo to pomáhat :wink: jo a prosím tě, nevyvař mu ty hračky tak dokonale jako minule :grinning: :grinning: :grinning:

a k tomu kojení: nejdůležitější je spokojené miminko :grinning: to se shodneme všici néééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2009 ve 13:04  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
15. dub 2009 ve 13:33  • Odpověz
Ivano...jaký máš kočárek? - my máme Jané Slalom - ale moc s ním nejezdíme...začali jsme s malou jezdit starým hlubokým Peg peregem kvůli sněhu a ona si na něho tak zvykla, že se uklidní a uspí uhoupáním...to u slalomu nejde...když se manžel jede projet na bruslích má na kočár doslova vztek, protože jí neuklidní jinak než houpáním...ještě mi vynadá, proč jsme si tak drahý kočár pořizovali :grinning: - máme ho jako doplněk v bytě :grinning:

My se taky patláme s rýmou měsíc...kam dáváš tu rozkrájenou cibuli???

Kremco, co učíš na nástroje?..já se učila až v 18.ti letech - klavír a flétnu, ale byl to doslova bojl, už jsem myslela, že zh fakulty kvůli nástroji odejdu, svého syna jsem nechala chodit do ZUŠ a dva roky hrál na kytaru - je levák se zkříženou lateralitou a moc ho to nebavilo - neměl přehozené struny, prý leváci můžou hrát jako praváci - no moc ho nemotivovaly trojky...nakonec na nás zatlačili, abychom kytaru ukončili - protože neměli dost místa a na tento nástroj je největší nášvih...mrzelo mě, že si nemůže hrát vlastním pomalejším tempem a pro radost, ale hlavně pro známky...brnkání na kytaru mě uklidnovalo
15. dub 2009 ve 13:45  • Odpověz
mirjanko zkušenost má každej jinou a ty sprominutím ,,povídačky,, o dudlíku a lahvi...znovu opakuju znám desítky maminek co kojí a přitom dávají i z lahve a nic se neděje, prostě děti sou chytrý a naučí se obě techniky. je jasné, že výjimky jsou..POkud jde o dudlík, tak to už vůbec je krávovina, prostě ńěkteré dětičky mají extrémně vyvinutý sací reflex a nemůžeš je mít nonstop na prsu(kéž by Julča dudlík chtěla, Oli ho má od porodky a žádnej problém s kojením by nebyl-pokud jde o jeho techniku)...Příkrm, když dítko zhubně už hodně tak je taky na místě dát a nevidím v tom nic špatného, je ale super pokud se může dát cizí mateřský mlíko..KOjení co 3 hodiny se mi hodně osvědčilo, zavedli sme si tím krásnej režim, ale samozřejmě jen díky tomu,že obě děti hodně pijou takže ty 3hodiny vydrží opravdu bez jídla. Takže já na laktační ligu taky nejsem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
15. dub 2009 ve 13:59  • Odpověz
ronie - já znám maminky, co kojí a děti dumlají dudlík...to je dobrá kombinace :slight_smile: ty co kojí a pijí z lahve...to neznám....jen dočasně až přejdou na jednodušší lahev...ale určitě existují chytré děti...já měla vyčůraného synka, přijal jednodušší způsob láhev - prso a lahev jsme dohromady zvládli necelé dva měsíce...te´d se dělají lepší dudlíky na lahev u kterých se musí mimča víc snažit, tak snad to jde taky
ronie naprosto souhlasím s tím cizím mateřským mlékem...to bych v porodce taky brala...dodnes mám před očima,jak mi syn první dávku beby obloukem vyblinkal - měla jsem poblinkaný celý kočár a depku jako prase :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2009 ve 14:15  • Odpověz
Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale občas s nostalgií nakukuju...řešíte tady kojení, dudlík a lahvičky...já teda musim říct, že Ellince daly dudlík už sestřičky v porodnici a na kojení to absolutně vliv nemělo, Ellča pila a pije krásně :slight_smile: A co se příkrmu týká, tak u nás v "září 2008" spousta holek ke kojení přikrmovala a v pohodě, dětičky byly a jsou spokojené, což je nejdůležitější !!!! Takže prostě dělejte to tak, aby miminka byla spokojená, a na nějaký poučky kašlete !!

Tak ať vám mimískové krásně rostou !!!! :slight_smile:
15. dub 2009 ve 14:18  • Odpověz
mirjanko...tak se ve mě smísil pocit naštvanosti a zvědavosti.....že jsem teď zkusila nakojit malého dokud mi málem neužvejkl prso...a zkusím nedat dokrm. :confounded:
15. dub 2009 v 16:49  • Odpověz
mirjanka: učím na klávesy, klavír, kytaru, flétnu a akordeon. :slight_smile:
15. dub 2009 v 16:52  • Odpověz
petronelie diky za prispevek, po mirjancine jsem si opet priopadala jako neschopna matka, nic proto tobe mirjanko, jem jsem fakt na zvyseni laktace zkusila snad i carovat a modlit se
15. dub 2009 v 17:27  • Odpověz
pet: jak to dopadlo s tím nedáním dokrmu? Co malý, ustál to? Já se zatím držím a kojím třeba po hodině a půl, jak si malá řekne a musím zaklepat, ale Týnuška se asi naučila za den a půl pít z měkkých prsou a zřejmě si opravdu vytáhne, co potřebuje, protože kaká i čtyřikrát denně a plíny má taky fest pročůrané. Jsem zvědává, jestli nám to vydrží. :slight_smile: Nejhorší je ustát večer, kdy má asi největší hlad.
15. dub 2009 v 18:03  • Odpověz
miso: v pohodě, já jsem na tom stejně, utratila jsem tisíce za Gravimilky, homeopatika, odsávačku, čaje...a pak jsem zjistila, že je to stejně na houby, pomáhá tak nějak ta melta, takže by stačilo pár desítek korun :grinning: Ale já bych za kojení dala nevím co, nicméně nehodlám tím dál stresovat sebe i Davču.

kremco: No tak kdybych kojila každou hodinu a půl, to by ustál. Ale to bych nedělala nic jiného a Davča taky ne :grinning: Vydržel dvě hodky, teď už hřeju Bebu a budeme oba dva v pohodě :grinning: , navíc se dom řítí taťka a těší se až Davču nakrmí z lahve (jedna z mála výhod).Já zase "vocaď pocaď" :grinning:

mirjanko: Já s dokrmem v noci nemám problém, můj manžel je nejzlatější na světě, přestože plně pracuje, tak v noci jakmile začnu kojit, jde udělat dokrm o patro níž do kuchyně....kolikrát mi i umyje nosánkovou odsávačku, pak zase zalehne a spí. Když Davča plakal hlady, byli jsme vystreslí oba dva, vlastně tři nebo čtyři včetně psa :frowning2:, takhle jsme pohodová rodinka, Davča krásně prospívá a já na laktační ligu zvysoka s...
Jsem ráda, že mi pomohla ronie, ivanka apod. vzkazama v IP, když jsem se kojením trápila a vyčítala si UM :slight_smile:
Jinak Davča po bebě neblinká,nemá prdíky, kaká ostošest ukázkovou stoličku,a v neposlední řadě... chutná mu (fuj, ochutnala jsem též), zbytky dopíjí pes :grinning: (taky jí chutná).
15. dub 2009 v 18:15  • Odpověz
mirjanko - víš, já si taky myslím, že jsi holky příspěvky dost rozhodila, jsou to většinou prvorodičky a to se bere jinak. Je to pro ně něco nového jako to bylo pro mě a taky jsem byla víc rozhozená než teď hlavně psychicky, tak bych řekla nebo spíš napsala, že od nás potřebují podporu :wink: nic ve zlém promiň :slight_smile: Jinak máme Jané slalom a na houpání si Báru nezvykám, nechci pak houpat pořád :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to jsem se naučila od syna :grinning: :grinning: Jo a cibuli dám na talířek do místnosti a je to teda fakt smrad, jako když se někdo poblil, ale zabírá :grinning: :grinning:
Krem...to jde, umět na tolik nástrojů :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: pro mě co nemá hudební sluch je to teda fakt mazec :wink:

misa...jukni na spokojeného Vojtíška a nenervuj se - to je rozkaz OK? Miminko cítí, když si nervozní a nedělá mu to dobře :wink:
15. dub 2009 v 18:19  • Odpověz
Ivuš: ta cibule to je humáč...to manžovi udělat nemůžu :grinning:, stačí že máme občas poblitý polštáře :grinning:¨
Já dávám Hedelix, odsávám nos a dneska jsem zjistila, že je prostě rýma a kašel u mimča normálo :-O

mirjanko, holky: Už v poho, ju?

Míšo, jestli je ti smutno, přijeď k nám, budem spolu kojit a dokrmovat :grinning:

Je tu manža, papa
15. dub 2009 v 18:22  • Odpověz
Jasně v poho. No cibule je fakt hustá :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No u miminek je rýma těžká nemoc, ale ještě že máme odsávačky. Švagrová říkala, že dřív nebylo nic, tak děti lehtali pírkama v nose aby pšíkali a šly nudle ven :unamused: to muselo být strašný :unamused:
15. dub 2009 v 18:38  • Odpověz
ivi: jde to, umět na tolik nástrojů. I na víc. :slight_smile: Zloušela jsem i příčnou a šlo by to, ale teď už na to nemám čas.

Já se taky hrozně bojím, že Týnuška zas dostane rýmu a hleny. Jsem od posledně na ni hrozně choulostivá, aby se ta hrůza zas neopakovala. Nevím, jak ji oblíkat v těchto teplých dnech a radši jí dám víc než míň. Jak mimča oblékáte vy?
15. dub 2009 ve 20:04  • Odpověz
kremca: tak s oblikanim mam take problem, dneska jak jsem byla na kontrole kycli (mimochodem, jsme uplne v poradku :slight_smile: ) tak tam byla stejne velka mimina a meli dokonce kratasy, tak na to ja nemam odvahu, ale dneska mi mamka kontrolovala jestli Vojta nema pod džinama puncochace (no nemel :slight_smile:) a pak jsem mu dala bodycko s kratkym rukavem a slabouckou bavlnenou mikcu, jo a cepici, tak za cepici me mamka sepsula, ze neni nutna :slight_smile: ale na slabouckou cepicku ja nedam dopustit, bojím se o Vojtíškova ouška
15. dub 2009 ve 20:19  • Odpověz
míšo: já Týnce punčocháče dávám a body s dlouhým a lehkou mikču a čepici taky samo. A na punčochy lehounké kalhoty. Tak nevím, je to moc, myslíš? Já mám pořád strach, aby nenastydla zas.
15. dub 2009 ve 20:25  • Odpověz
Tak jsem podlehla děsnýmu řevu a dala UM příkrm. :frowning2: Vylupla necelou 6Otku a chrní jak špalek. Ach jo, ale hlavně, že je spokojená. Asi si na večer prostě rozmrazím a bude.
15. dub 2009 ve 20:28  • Odpověz
Kdyby mě viděla mudra, tak mě vyfakuje. Ale co, hlavně, že je Týnka spokojená. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2009 ve 20:29  • Odpověz
jééé holoky já vás nechtěla naštvat....sama jsem z nezdařeného kojení byla na dně(a přesto můj syn vyrostl a je to idol spolužaček :grinning: )...tak jsem vám jen chtěla popsat své chybičky, kterých dodnes lituji, aby vám to trochu pomohlo...když ne te´d tak s příštím mimčem...,
kremca...to je přesně ono...výborný postup :slight_smile: držím ti pěsti - já jsem taky k večeru naprosto vysátá...když někdy kojím třeba i po hodině...tak ne víc než5-8 minut...malá tahá rychleji, tak to zas tolik času nezabere, jo a kolem menstruace mě bolela prsa a to jsem jí asi kojila mín - byla nespokojená ani každý den nekakala - te´d je zase rozkakaná :slight_smile:

PRO VšECHNY šetřílky byla jsem v dm- je tu akce místo bodů se body načítají na kartu, za registraci vám dají 50 bodů 50 bodů můžete vyměnit za slevovou knížku - v ní je žolík s uplatněním slevy na jeden výrobek 25 procent, v cenovém bonbonku mají v akci dvojité balení pampersek hned jsem je vyměnila za žolíik a midi vyjdou pod 3 kč jedna :slight_smile:

ivano...já jí místo dudlíku chvilku uhoupu a pak dám spát pod altán, nezvykám jí ani na ježdění spí na zahradě ve stojícím kočáře ale na slalom si nějak nemůže zvyknout- trochu mi u něho padá brzdička :frowning2:
a cibuli dávám starším dětem při virozách jako sirup -normálně jí nakrájím.zasypu cukrem na talířku dám do sáčku do tepla a pak sleju sirup a dávám jim ho na lžičce -je to lék podle léčitele Janči -ale u makých dětí...nevím to asi nebude to pravé
15. dub 2009 ve 20:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.