• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
jéé peti ted čtu zpětně tvůj příspěvek - tak přesně takhle jsme se střídali s manželem u prvího syna...byl rád, že je vtažený do procesu krmení :slight_smile: můj manžel byl tak pohodový, že z toho máme tři děti - jenže oba jsme zestárli a energie je pryč - je štastný, že noční držím sama :wink:
te´d, když se chce vtáhnout do procesu - chová malou a ona mu saje paže až má cucáky - normálně má velké modřiny
ono ale i kojení dost vyčerpává....sice nemám ještě probdělou noc...ale někdy mě chytne křeč a přepadne šílená únava
nechci aby vyznělo, že vše dělám ukázkově .... vím, že si zakládám na zlozvyky, ale souvisí to s mou pohopdlností a únavou - malou uspávám u prsa přesně jako syna...kterého jsem pak násilně musela odnaučit kojení, aby prospal po dvou letech v kuse celou noc...jenže ona hezky usne a pak spí 3- 5 hodin v kuse je nad moje síly jí nechat plakat než usne
15. dub 2009 ve 20:53  • Odpověz
hele s tim oblekanim... rid se sama sebou, je fakt, ze ja jsem dnes byla venku v lehkych satech na raminka, tak jsem podle toho oblikla i Vojtiska, a asi oblikam dobre, protoze jeste nemel ani rymu tuk tuk tuk
ja to kontroluju na zatylku, kdyz je suchy a prijemne teply tak je vojta obleceny v pohode
15. dub 2009 ve 21:09  • Odpověz
Teda puncochy jo? Ja davam ponozky,teplaky,body a mikcu nebo svetrik tenkej.a capku nedavam kdyz je vedro,ma kapucu.on je pod capkou spocenej silene.taky jsem se bala,ze nastydne.ale je mu fajn.je krasne teplej.mam ten fusak a super.
15. dub 2009 ve 21:11  • Odpověz
Ahojda holky,

já oblékám podobně jako Nik a dneska jsem šla ven jen v overalu ve kterém mi usnul :sweat_smile: Když jsme byli v UT na KO tak dokorka říkala, že jak je v teplákách tak maximálně přikrýt plenou..

Jinak na KO hlavnička v pořádku (díky Ron za cviky), ale tentokrát se nám zase točí nožička kam nemá :frowning2: Váha 5,8kg..

Holky chystáte se v létě s prckama někam na dovču?
15. dub 2009 ve 21:24  • Odpověz
teda holky to byl den, jsem uplně vysátá...snažila jsem se celý den jen kojit - nedokrmovat (ani mým ani UM). Je to dřina, ale šlo to...až teď navečer jsem jí dala nejdřív 50ml mého odstříkaného a teď na noc vypila 65ml UM. U prsa mi pořád řve (tak po 5 minutách sání) a já pak ještě odstříkám 20ml takže mlíčko tam je, ale ona je líná tahat. Když to dnes viděl manžel jak u toho pláče, sám mi řekl ať se na to vykašlu...ať kojím co to jde, dokrmím a pak odstříkám...to je fakt řev jak když jí chci vraždit :frowning2:
Zítra to jdu říct Dr. to jsem zvědavá co mi na to poví, ale ona je taková hodná, třeba mi pomůže...

Jinak k tomu oblékání...my punčocháčky nedáváme vůbec...body s dlouhým rukávem, mikinku dupačky nebo kalhotky, ponožky a botičky. Myslím, že je důležitý, aby nožičky byly v teple...jo a k tý čepičce...Dr. mi povídala, že dokud se miminku nezavře hlavička, mělo by čepičku mít!!! Stačí lehká - my máme šátek, ale aby to bylo kryté a taky kvůli ouškům...
15. dub 2009 ve 21:28  •  2 děti  • Odpověz
Jes 5,8?ty jo.my mame 4,8!ja mu fusakem prikryvam jen nozky,chodidla.jsem zvedava,kdy vyjedem uz bez mikci a nebo jen v body.
Na dovcu chcem,do chorvatska.do letadla ani nahodou.mam kamosku letusku a rikala,jak tam placou jak je tam pretlak vzduchu.
15. dub 2009 ve 21:31  • Odpověz
Jo a konicky nepase.hlavu si polozi a konec.
Jo a frajerka jsem chtela v savicce udelat vetsi diru a ty nove Avent savicky jsem protrhka:grinning: jeste ze na poste mam nove
15. dub 2009 ve 21:37  • Odpověz
Nik: no jo jsme vyžraný :grinning: u prsa je mu nejlíp :grinning:

Mamža chce jet také autem do Chorvatska, tak nevím zda-li mám svolit či nikoliv :sweat_smile:

Prior: držím i nadále palečky...
15. dub 2009 ve 21:38  • Odpověz
Dr.rikala,ze autem pohoda.ale do letadla ne.kvuli tomu pretlaku.jsem zuedava,zda pojedem!
Me neprijde vyzranej.a ze by mel kilo vic nez Kuba,mi neprijde.
15. dub 2009 ve 21:44  • Odpověz
Jes: děkuju! Kdy chcete jet do toho Chorvatska? My jsme o tom nejprve uvažovali, ale asi se na to vykašlem...kvůli tomu teplu...pojedeme asi na Slovensko na dovču, ale až v září...

To jsem vám ještě chtěla napsat...jela jsem si dnes vyřídit porodné...teda pokusila jsem se o to. Celou dobu spala (asi 2km) a jen vlezu do úřadu...kuk a je vzhůru...řev...tak jsme jely ven, no neusla a pořád brečela...tak sjem jí dala prso a zapomněla odkrknout...načež jí začalo bolet bříško...tak nejenže porodný pojede zítra vyřídit manžel, ale celou cestu domů ty 2km jsem jela s ječícím kočárkem. To jsme ještě dvakrát stavěly na prso...nic nepomáhalo...byla chudinka úplně fialová. Ach jo...proč já nemůžu mít alespoň maličko hodné miminko...ona mi pořád nechce spát...přes den spí tak max 3 hodiny dohromady :frowning2:
15. dub 2009 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz
Pri a netrpi na prdy?kolika nebo ma hlad treba.
15. dub 2009 ve 21:51  • Odpověz
priori: tohle přesně mi dělá Matouš, řve i v kočárku, takže nemůžu jezdit nikam daleko, protože se to nedá. V pátek v Bille na Korunní mi prodavačka říkala, že je to děsné jak řve a koukala na mne, jako co jsem za matku!
Mne Mudr. říkala, že se to zlepši po 6ti n, ale u nás se to nezlepšilo, ale holčičky jsou mnohem hodnější, tak třeba se zklidní. Jinak je to závislák na prsu a nemůžu mu vnutit ani dudlík (zkouším už od porodnice a mám x vzorků) ani lahvičku s UM (takže vám závidím, že si to vezmou), a to zkouším každý večer.
15. dub 2009 ve 21:54  • Odpověz
Nik: to by jsi ho měla vidět slečeného, má všude faldíky :grinning:
Já bych do letadla nevlezla s mojí klaustofobií jsem už 7 let nejela ani metrem :grinning:

Prior: My by jsme jeli v září.. Původně jsme chtěli také na Slovensko, ale to nějak padlo (škoda)...
Abych tě uklidnila, tak u nás je to naprosto to samé - max. spí 3 hod za den a jakmile vlezeme do nějakého krámu, tak se okamžitě rozbrečí... Nechápu jak to pozná :sweat_smile:

Mimo jiné ještě mi nedorazila mateřská od ledna :confounded:
15. dub 2009 ve 21:54  • Odpověz
Momonka.jee na korunni jo?tam delam,hned u billy.teda ted ne no.
Jes taky nelezu do metra.jako kdyz to zastavi v tunelu,muzu se posrat.
15. dub 2009 ve 21:59  • Odpověz
Nik: Plně tě chápu, já přestávám dýchat v takových situacích :sweat_smile:
15. dub 2009 ve 22:03  • Odpověz
Proto mam auto a na vesnici metro neni :grinning:
15. dub 2009 ve 22:06  • Odpověz
Nik: tak tak... :wink:

Holky pro dnešek se loučím.. Po včerejším salmonelickém dni a večeru padám na držku.. :zipper_mouth:
15. dub 2009 ve 22:08  • Odpověz
niky: jojo, tam. my tam chodíme koukat na tu stavbu, bagry, jeřáby, míchačky.. :slight_smile:
15. dub 2009 ve 22:08  • Odpověz
niikkyy: na prdy trpěla, ale teď prdí krásně po kapičkách sab simplex...ten hlad to je možný, ale to se vždycky nechala uchlácholita hlavně jsme přijeli domů a pít nechtěla, smála se na mě, hejkala...dvakrát blindila už natrávený mlíko, tak si myslím, že jí něco v tom bříšku tlačilo...

momonka: mě malá nechtěla žádný dudlík krom toho z lékárny. Toho má ráda. teď už si vezme i Avent, ale trvalo jí to asi tři týdny, kdy jsem jí ho pořád cpala...a s tou lahvičkou jsem taky ráda, protože jí se dřív po silikonu zvedal žaludek a ten dudlík na lahvičce ze silikonu je...zkoušej to dál...nebo jí ho něčím pomatlej...to dělám taky...pomatlám jí to sab simplexem a jak jí jede :slight_smile: Mě všichni říkají, že se to po 6ti nedělí zlepší..to nám končí zítra, tak doufám, že zítřkem budeme mít doma hodné a SPAVÉ miminko :grinning: .

Jes: tak září by mohlo být v pohodě co se tepla týče. A cestu určitě přežije. Ta naše, když pojedeme 24 hodin, tak bude 24 hodin spát :slight_smile:
Jsem ráda, že nespavce nemám jen já...a taky Ti pláče únavou??? Mě po poledni začíná už poplakávat a večer už je vyloženě protivná a brečí se zavřenýma očima...o to mám pak snadnější uspávání večer...spí během 20 minut :slight_smile: a dneska spala až do 5:00
15. dub 2009 ve 22:12  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,

mirjanko: Já se vůbec nezlobím za to, cos napsala, ale prostě moje osobní zkušenost je jiná. Davča miluje moje prsa a neodradí ho ani lahvička ani dudánek. Dám mu, co chce. Já jsem se rozhodla neřídit se žádnýma radama, řídím se pouze svým instinktem, teď odpol jsem zkoušela nedat Bebu (nesnáším název UM) a vydržel dvě hodky, pak hrozně plakal...to mi trhá srdce.

Proto je asi i takovej pohodář, skoro nepláče - jen když má hlad, nebo nemůže odkašlat. Jinak je fajn, všude se s ním dá cestovat, v autě spinká, u doktorů spinká, v kočárku spinká. Chci, aby se cítil v pohodě a ne ho trápit hlady jen kvůli tomu, že mu nechci dát Bebu. Já jsem prostě taková.

Míšo, takže takhle. Podívej do jiných diskuzí, mě přijde, že snad většina holek přikrmuje a vůbec nevěřím tomu, že si mimčo s maminkou buduje vztak skrz kojení. Prostě máma je máma ať kojí nebo ne.My s manžou taky kojený nejsme :grinning:

Ivuš: já další dítě mít asi nebudu, my chceme jen jedno...:grinning: Dáda je a bude ale hroznej mamánek :grinning: Jsem to tušila :grinning:

Jinak já Davču nabaluju jak pumpu :unamused:

Jes: mě mateřská za leden dorazila 1. dubna, porodný mi přišlo v pátek a mateřská za únor a březen dneska.
¨
Tak jdu malýmu objednat houpačku :grinning:

Dámy, brou noc a pozdravujte mimísky.
15. dub 2009 ve 22:20  • Odpověz
Ahoj Alí: Tak držím palečky, ať se Aduška zítřkem zlepší...tfuj tfuj tfuj.

Jinak my milujeme Aventy :grinning:
15. dub 2009 ve 22:21  • Odpověz
:dizzy_face: ahojky tak Julča dneska trhla rekord-spala od 8 do půl 6, napila se a spala venku dál, až sem ji po 8 vzbudila :wink: a už zase chrupčí, nový cviky z vojtovky jsou sice strašně náročný, ale spí po nich jak andílek :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: akorát z toho mám zablokovanou páteř já :frowning2:
16. dub 2009 v 08:59  • Odpověz
ron: to máš teda dobrý. Se v noci krásně vyspíš. :slight_smile: Týnuš pro změnu v noci ječela u koja jak tur a to jí to teklo samo bez tahání. Pak se zakadila a ráno jekot nanovo. Naštěstí takovýhle ječících nocí není moc, i když se na kojo budí co tři hodiny.
16. dub 2009 v 09:08  • Odpověz
Ronie: mě malá tim dokrmem spí taky krasne ...dneska od 20:30 - do 5:30 v kuse, pak si lokla mlíčka z prsa a spala do 8:30. Takhle spinká už druhý den...tak jsem taky vyspalá...naspím asi 9 hodin přes noc...nádhera! :slight_smile:

Kremca: máme to trápení s tím kojením...tak já jdu malou oblíknout a vyrazím k Tobě :slight_smile:
16. dub 2009 v 09:34  •  2 děti  • Odpověz
holky, ach jo.jenom mne to dítě nespí a řve..u prsa je furt...a dnes v noci byl 2h vzhůru i Miki....takže jsem spala asi 2h. Kamarádka říkala,že se to srovná ve třech měsících, tak už aby to bylo.

Kremco: tedy tolik nástrojů, to je úžasné...od kolika let by se dítě mělo učit na hudební nástroj?
16. dub 2009 v 09:38  • Odpověz
Ciao holky, přeju krásnej den. My máme každou noc fajn, Davča se budí jednou a pak ráno až manža odejde do práce a pak ještě spíme. Pak se nasnídáme, zase spíme. Přes oběd trošku zlobíkujeme, v kočárku pak ovšem zase spíme. A večer rádi koukáme na telku s taťkou :grinning: Dnes tu máme milou tetu, co nám pomáhá uklidit, jinak tu shnijeme ve špíně a příští týden se nám vrací milovaní babi s dědou z druhýho konce světa, tak tu musí být vypulírováno :grinning: Andílek zase spinká....dostal sirup Hedelix a strašně mu chutná. Tak nevím jestli je to fruktozou nebo alkoholem, mě se po alko taky dobře spinká :grinning:
16. dub 2009 v 10:09  • Odpověz
Miso v pondeli jdes na cvico?my joo!
16. dub 2009 v 15:55  • Odpověz
momo: dítě by se hudbě mělo učit od malinka. Měla by mu být zprostředkovávána v jakéíkoli podobě. A na nástroj děti začínají už ve třech letech - s flétnou. A od čtyř pak i s klavírem. Ale musí se opatrně a s citem, nenutit, protože udržet a motivovat zájem dítěte je velice těžké. Hlavně, když se pak jedná o procvičování hry na daný nástroj. Nesmí se dítě nikdy nutit, jinak se mu to zprotiví.
16. dub 2009 v 16:09  • Odpověz
kremco: díky. Začneme flétnou za rok, uvidíme jestli jej to bude bavit. Teď má jednu na hrají, po neteři. Měl období, kdy do ní pořád foukal :slight_smile:
16. dub 2009 v 16:45  • Odpověz
niik no jasne ze jdeme na cvico :slight_smile:
16. dub 2009 v 16:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.