• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
momo: doporučuji koupit mu barevnou flétnu od YAMAHY a taky pro tebe, protože, když hraje i rodič, dítě je mnohem víc motivováno a víc ho to baví. Toto propagoval i Žilka. :slight_smile:
16. dub 2009 v 17:34  • Odpověz
krem: rodič by hrál :slight_smile: , ale neumí :frowning2:
16. dub 2009 v 17:38  • Odpověz
momo: rodič se právě učí s dítětem. :slight_smile: To, že neumí je lepší než kdyby uměl. :slight_smile: Vřele doporučuji.
16. dub 2009 v 17:39  • Odpověz
momo: přijeď na návštěvu a já tě to naučím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na flétnu umíš za chvilku.
16. dub 2009 v 17:40  • Odpověz
krem: přijedu ráda, až se mi to mladší dítě trochu zklidní :slight_smile:
16. dub 2009 v 19:02  • Odpověz
autor
Míšo, Niky, my jdem v pondělí taky. Dáme si zase sraz 11.45?
Prior, kdybys chtěla v pondělí nějakou procházku, tak ze cvičení ze Zličína klidně někam přijedu. Nebo můžeš dorazit ty na Zličín a dáme si tam oběd.
16. dub 2009 v 19:46  • Odpověz
momo: jojo, doufám, že ten můj sumík se taky u toho pití uklidní a bude konečně pohoda. To je totiž její jediná vada. Ale dnes jsem ji vážila na kuchyňské váze a měla 5,8 kg. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Že by to včerejší černé pivo? :grinning:
16. dub 2009 ve 20:07  • Odpověz
Terko jo jo.zas ve 45 ju?
16. dub 2009 ve 20:22  • Odpověz
hele, co jsem našla - doporučuje to jedna mamina na vedlejší diskusi. Prý to zdvojnásobuje produkci mlíčka. Určo vyzkouším. A tady máte odkaz:
http://uzdravit.cz/?p=productsMore&iProduct=36&sName=Piskavice-(Fenugreek-Seed)--snizuje-hladinu-cukru-100-tablet
16. dub 2009 ve 21:01  • Odpověz
krem: malá má hezkou váhu :slight_smile:
k tomu kojení, ještě jsem si vzpomněla, že známá pila Melasu na podporu laktace, já to nezkoušela, tak nevím.
Já piju teď Nutrilon Allergy Care - nic moc :astonished: . Musím do sebe dostat dávku, kterou by měl pít malý :grinning: .
16. dub 2009 ve 21:29  • Odpověz
Ja uz jsem dnes vyhodila prachy za tohle http://www.bylinarstviuradnice.cz/detail/malinova-smes-(gk)-1/ a fenugreek taky zkusim. Diky za link, uz jsem to hledala a nenasla. Tech prachu co uz letelo oknem... ,ale co bych pro tu mou vzteklou zizalu neudelala :grinning:
Cvico v Karline super. Akorat se jeste musim mentalne prenest na miminci level a nasprtat nejake rikadla, pac jsem se vubec nechytala.
16. dub 2009 ve 21:36  • Odpověz
Ahoj holky,

kdo chodí na cvičení v Karlíně? Zličín je pro mě bohužel hodina a půl cesty a v tejdnu přes Barrandák... rovná se vražda. Připojila bych se ke Karlínu, pokud mě vezmete. Zeez? Tys tam byla? Můžu dostat info?

Jinak Davča je sice super, ale tedy začal si broukat a mlaskat, což dělá hlavně při usínání večer. Raději nebudu psát, jakej má režim a v kolik chodí spát....:-/ Porodní asistentky by mě mohly ukamenovat.

K těm připravkům na podporu kojení...já se bojím do sebe cpát tyhle věci, tak počkám až vyzkoušíte. Mě se osvědčila zatím především MELTA, zvláštní...nejlevnější a nejúčinnější. Navíc mi chutná.

Dneska je hnusně, ale my s Davčou vyrazíme za jednou paní pro hračky.

Rýmu ještě máme,ale je to lepší a lepší.
17. dub 2009 v 10:12  • Odpověz
Pet: na to cvičení bych taky chtěla chodit, iniciovala to Erwina. Jenže já z internetu pochopila, že to je v úterý, ale ona šla ve čtvrtek a to jsem šla na gyndu, tak jsem nemohla. Ale příští čtvrtek už bych šla. Je to od 12 do 12,45 a prý se objednává na každou hodinu zvlášť. Jestli budeš chtít, tak ti napíšu číslo.

Jinak s tím kojením - kdybych dle laktační poradkyně jen furt zkoušela kojit a vydržela, i přes to, že malá už byla úplně apatická a jenom spala tak teda nevim nevim, jak by to skončilo :angry: Vůbec bych nevěděla, že když malá saje třeba 5 min, tak že dostane jen 1Oml, takže už je úplně zesláblá :frowning2: ...... jsem ráda, že nás dr. poslala do Motola, i když se tam naučila na láhev a prso už nechce. Člověk, když toho prcka vidí, že vůbec nejí, tak je mu pak úplně jedno co jí, hlavně že něco, i kdyby byla úplně na UM. Moje mlíko má, takže pohoda.
17. dub 2009 v 10:27  • Odpověz
Šári, ahojky kočko...

plně souhlasím s tím druhým odstavcem!!!! A hlavně furt zkoušet kojit každé dvě hodiny jsem praktikovala. Byla jsem z toho vystreslá já i Davča a když jsem pak viděla, jak spokojeně vychrupl lahev s Bebou a daroval mi svůj širokej úsměv....bylo mi to fuk, hlavně, že je spokojenej. Já jsem ráda, že aspoň trošku můžu kojit - je jedno jestli mlíčko pije z lahve nebo z prsu...přes kojení vztah nevzniká, to jsou zas laktační kecy.

Jééé a na cvíčo bych šla. Ale nevím, zda ve 12 stihnu....:frowning2: Jdeme v 10 na UTZ ledvin. Hm, to nestihnu....ale šla bych pak příště tedy.
17. dub 2009 v 10:38  • Odpověz
Byly jsme tam vcera s Erwinou. Pro ty nejmensi je to v pondeli od 15 a ve ctvrtek ve 12.
Vic tady http://www.materstvi.cz/ jmenuje se to svetylka. Erwina pristi ctvrtek nemuze a ja budu mit doma pristi tyden mamu, tak bud nepojedu nebo se dovalim i s ni :slight_smile: .

Holky pouzivate nektera ubrousky Perlicka? Nebo Perlan? Je to na utirani zadecku, ale da se to nekolik krat vyprat.
17. dub 2009 v 10:42  • Odpověz
zeez ahojky :slight_smile:

Tak mě by se spíš hodilo pondělí....co Šári?

Jinak Perlička ani Perlan neznám. Používám HAPPY a už mi to leze do peněz s tím Davčovým kakáním :grinning:
17. dub 2009 v 10:44  • Odpověz
No prave. Taky bych rada neco usetrila.
Pet koupila jsem taky vahu a dnes snad dorazi. Jsem moc zvedava zda Martas vypije vic z prsa nez ja odsaju. Problem je, ze on se moc nechce na prso prisat. Nekdy super, vydrzi 20 min na jednom, a nekdy ho chytne rapel uz po 5 minutach a rve a ma takovy vyraz "maminecko co mi to delas?". A ja vymeknu a dam mu lahev :sweat_smile:
17. dub 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
17. dub 2009 v 11:45  • Odpověz
Ter: super váha :wink: my máme od porodu přesně o kilo víc.ale je to tím,že jak zvracel,tak moc nenabral!za to teď jak zahšťuju a občas má i UM když neni mlíko,tak se pěkně kulatí :grinning: a já to neřeším zda kojim nebo ne.už mě to přešlo,hlavní je,že po papání se na mě směje,nepláče,prdí o 106 a hlavně přibývá :wink: huráááá
tak já nevím,zda taky neskočit k Ron mamce!už se točí na obě strany,to je good,ale ty koně nepase a nepase.občas ano,na míči jo,v ruce hlavu drží,ale dám na deku a zaboří hlavu a řve a nebo si cucá ruku :sweat_smile:
17. dub 2009 v 11:58  • Odpověz
autor
Niky: to ještě počkej, pást koně má až ve třech měsících (a to jen trošku), tak klidně 14dní počkej
17. dub 2009 ve 12:24  • Odpověz
jo? on hlavu chvíli drží občas,na balonu super
17. dub 2009 ve 12:30  • Odpověz
autor
Kamarádka mi říkala, že její syn ještě ve 3 měsících ryl do deky a teď ve 4 krásně pase, to už pak rozdíl nepoznáš :wink:
17. dub 2009 ve 12:44  • Odpověz
nikky hlavně trénovat na tvrdý podložce a nejlíp jen v plíně nebo teda co nejmín oblečený. Já teda musim říct, že novej cvik je fakt záhul, mám z toho bloklou páteř, ale fakt to pomáhá-cvičíme ho od středy a už vidím patrný zlepšení, hlavně v poloze na bříšku se srovnala a pase celkem hezky, je pořád ale nestabilní. Predilekci ted krom cvičení cvičíme i koukáním na telku-to přesně pomohlo u Oliho a Julča tenhle týden začla obrázky vnímat, tak kouká i na neoblíbenou a ještě sem se odvážila dávat jí spát v noci na neoblíbený bok a usnula, takže snad se to zlepšuje, u nás je ted největší problém, že vtáčí nohu a rotuje v pánvi :confounded: Ona vojtovka, je náročná fyziicky i psychicky, ale fakt účinná :wink:

terkytko no pokud ti to mamča vyloženě nedoporučila, tak já osobně bych se na to vyprdla a motivovala doma+ správná manipulace a bude to ok, ale pokud se ti do toho chce tak směle do toho :grinning: JInak děkuji za pochvalu obrazu i mamky :grinning: :grinning: :wink:
17. dub 2009 ve 13:02  • Odpověz
ronie: malý mi odmítá dávat hlavu dopravu, když jej uložím na pravý bok, hlavu úplně vytočí doleva a samozřejme pláče...jinak mu hlavu vždy já dám napravo, dám hračky, ale stejně za chvíli zase vlevo, už je to na hlavičce vidět, že leží vice nalevo....pomáhá na to ještě něco? televizi jsem zkoušela ještě jej nezajímá
17. dub 2009 ve 13:50  • Odpověz
momo nám ještě krom telky pomáhá dát z obíbené strany černý polštář-naplácnout na tvářičku, takže když se tam otočí tak vidí akorát tmu. na spaní to ale není potřeba řešit-jen kvůli té zležené hlavičce-já dávám na neoblíbený bok, ona se otáčí na oblíbenou stranu ale jak je na boku tak jí to víc než doprostřed nejde, takže leží na boku a hlavu natoženou na střed :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2009 ve 14:08  • Odpověz
ronie díky..zkusim tu tmu :slight_smile: a třeba začne fungovat telka. on je právě z neoblíbeného boku schopen hlavičku vytočit neuvěřitelně.
Jak to vypadá se školkou? já stále hledám něco pro mikiho a jedna soukr. tady blízko je, vypadá dobře, nicméně měsíční cena za 3xdopoledne je 9600Kč. to je síla
17. dub 2009 ve 14:18  • Odpověz
momo já se ted na to vykašlala, to je přesný jak mě nehoní termín..pustim se do toho příští víkend, to budu mít jen Julču :wink: :slight_smile:
17. dub 2009 ve 14:34  • Odpověz
ronie: to bude pohoda :slight_smile: , já když mám jedno dítě, tak je to jako odpočinek, dovolená :slight_smile:
17. dub 2009 ve 14:38  • Odpověz
Ahojky tetkyyyyy....

Tak znova zdravime z Oravy..dneska je jeste nadherne slunecne pocasi..no zitra to uz asi skonci...dle vsech predpovedi :frowning2: Jinak ze Sama je uplne jine miminko nez jsem si privezla z Prahy.Jsme definitivne na UM...jsme oba stastny a spokojeny :wink: Porad mam nejake minimum mleka....pac se mi naleva jeste leve prso..no vytahnu z nej za 24 hodin nejakejch 30ml...tak uvidime do kdy.
Nechci lhat....mame malickej problem k kakanim...pac jak kazdy vime, sunar zapeka.Ale zvladneme to, budu davat hermankovej cajik....a probio kapky...a pujde to.Nechci uz zkouset dalsi UM...hlavne zadnou HA.
Holky..je to uz super, Sam se nadherne smeje, zvatla...placa ruckama do hracek a desne ho bavi kolotoc nad postylku a hraci beruska.Je proste skvelej.Ted tady hezky chrupe. :sweat_smile: .....a vite co?Uz premyslim i nad tym, ze bychom do 3 let poridili Samovi sestricku :grinning: :sweat_smile: teda jestli nam to zdravi dovoli a vse bude ok.

A co vy?Jak je v Cechach?Manza volal...ze v Praze uz dneska desne leje :frowning2:
17. dub 2009 ve 14:41  •  2 děti  • Odpověz
Ronieeee....jo, jinak vycitky z toho, ze jsme definitivne na UM mam porad...snad to jednou prejde.Hlavne proto, ze mi kazdy tvrdi, ze kdyz Sam nebude kojenej...tak bude porad nemocnej.. :confounded: i kdyz tomu neverim...porad mam brouky v hlave.Ale co nadelam...kdyz to nejde..tak to nejde.

Jinak Sam uz hlavu toci jak chce...i na pravo..i na levo....ale prijde mi, ze u paseni koniku ztraci silu...strasne se mu hlava klemba jako kdyby ji mel 100 kg :sweat_smile:
17. dub 2009 ve 14:46  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.