• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
dík za fotky ze včerejška :dizzy_face:
23. dub 2009 ve 20:14  • Odpověz
nik neni za co :slight_smile:
23. dub 2009 ve 20:16  • Odpověz
ahojky, jak se tu máte? Cvíčo v Karlíně je super, nechce se někdo přidat? Chodíme ve čtvrtek od 12-12,45 - říkanky atd. Já nic neumím, tak se budu muset naučit.
Zítra tam jdu na nošení mimča v šátku a 5.5 na nošení miminka, tak jsem na to zvědavá, tak kdyby se někdo chtěl přidat, tak se tam objednává telefonicky.
pááá Erika a Amie
23. dub 2009 ve 21:38  • Odpověz
čusík Erw...koukám jak tele,že tě vidím :grinning: hele a fotečky super,koukám,že malá je fakt hoodně na tebe což?super :wink:
jo asi vemu od tebe tu Bebu,ale jak si jí předáme?Do PHA nejedu.jen v pondělí do Stromovky :sweat_smile:
23. dub 2009 ve 21:45  • Odpověz
jo a přidala jsem pár nových fotek :slight_smile:
23. dub 2009 ve 21:45  • Odpověz
autor
Niky, mně ty fotky nějak nejdou stáhnout, ale mám jen kocoura a pak dvě s baráčkem, mimča ne, tak snad Ti stačí od Míšy.
23. dub 2009 ve 23:08  • Odpověz
kraaaaasne dobre ranko holky...

Tak my mame za sebou dalsi skvelou noc...spali jsme od 17:00 do 20:00....pak az do 03:30 doted a dostal lahev a znova usnul.... :sweat_smile: holky...Sam snad dohani spanim ty prvni 2 mesice :grinning: :wink:

Jinak je to uz kus chlapa...jsem zvedava, kolik bude vazit na prohlidce.Jdeme 7.5 :wink:

Niky...Kubicek je skvelej, tak vidis..taky jste se dockali paseni....a zase vedete v drzeni hracek...to Sam jeste nechytne...jenom do nich placa :wink:

Evi...a Erw...taky mate krasne miminka....je videt, jak uzasne rostou a i presto, ze nebyli narozeni v datumu :wink: prospivaji jak ty nasi rarasci :wink:
24. dub 2009 v 06:56  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno mimčům i maminám :wink:
my taky super noc, teda ne jako u Teuf, ale šlo to. Kojo ve 2hod a pak v 6 budíček :wink:
Jinak Bára spí přes den jen tak 3 hodiny, ale večer v 19hod padne a je tuhá :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Konečně jsem něco od vás dočetla. Někdo se ptal na perlan, jestli ho někdo používá. No já na něj nedám dopustit. Používám ho jen s čistou vodou na mytí zadečku a pak normálně na mytí při koupání. Samo když přebaluju někde mimo domov, tak mám vlhké ubrousky, ale Barča měla pořád červenou prdku, tak jsem to zkusila takhle a super. Je to pratelný, teda asi jen 4krát ale super.Lze ho koupit ve zdrav. potřebách. A není to drahé. :wink:
24. dub 2009 v 07:59  • Odpověz
ahojky

:sweat_smile: jé nikky já myslela že tady na bazaru bebu prodáváš že po ní blindíte... :confused:
24. dub 2009 v 08:51  • Odpověz
Ron ahojky..jj blindíme po AR ne po normoš Bebě :wink: kde lítáš? dlouho jsem tě tu neviděla :pensive:
24. dub 2009 v 09:20  • Odpověz
tak bacha,už nejen drží hračky,ale právě si už půl hodiny snaží takovej řetěz nacpat do pusy :slight_smile: myslím,že pro nás očko na žloutenku v roce bude opravdu akutní :grinning:
24. dub 2009 v 09:39  • Odpověz
Jeej, Erwi ahooj. Ako sa vam dari?
24. dub 2009 v 11:00  • Odpověz
niky a kde dělá manž?, že bych mu to tam hodila. Je HA 1.
Evaviki - snad ok, včera jsme bvly na neurologii a při pasení padáme na stranu, takže budeme cvičit. JInak ok. A jak vy?
24. dub 2009 v 11:48  • Odpověz
On dela na praze 6.hele tak to neres.prodej ji jinde.ja nez se tam dostanu nekam k tobe,to jedine spachat sraz :grinning:
24. dub 2009 v 11:55  • Odpověz
My tiez celkom ok. Uz ma cez 5 kil, takze nas asi budu v pondelok ockovat :frowning2: Skusim este poprosit dr. o mesacny odklad a uvidime.. Maly pasie celkom pekne, obcas este nedrzi rovnovahu, alebo kuka do strany, ale uz menej (snazim sa to nejak regulovat). A lenivec sa nechce pritahovat, ked ho chytim za rucicky. Pretacat sa tiez prestal, ale na to ma nastastie este cas, takze to nejak neriesim :grinning:
24. dub 2009 v 11:56  • Odpověz
Erwi: já bych si jí vzala, ale bohužel máme po ní bolení bříška...dopotřebuju tu mojí (mám tam ještě asi na pět dávek a přecházím na nutrilon). Ale zkus se zeptat Petronelie - ta vím že jí používá...pokud by jí chtěla můžeme příští týden spáchat nějakou procházku, já jí to vezmu a pak až se s ní uvidím (taky bych se za ní chtěla v nejbližší době podívat), předám.
24. dub 2009 ve 12:16  •  2 děti  • Odpověz
hlavně evi se přitahovat vůbec nemá :unamused: je to jen diagnost.test co dělají lékaři, doma se to trénovat nemá-jen pasením

nikky lítám kolem dítek a s erwinkou furt venku :wink:
24. dub 2009 ve 12:18  • Odpověz
autor
ahojky,
tak já jedu s kamarádama a s malou na chatu za Prahu, má být nádherně, tak se moc těším. manžel jde do práce. Teda těch krámů co s sebou tahám :grinning: Snad nebudou problémy s kojením, to by mě asi kleplo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a newvím, co bych dělala. Právě jsem v ledničce vylila 100ml v noci pracně odstříkanýho mlíka a ohodila jím ještě zeď, ale kupodivu mám tak skvělou náladu, že sprostý slovo nepadlo ani jedno. :sweat_smile: Předtím totiž M. vypila v klidu z prsou 140ml, takže pohoda. Aspoň něco. Mějte se a užijte teplý víkend.
Evi: gratulace k 5 kilům, my jsme na 4.6 kilech, tak mám radost.
24. dub 2009 ve 12:33  • Odpověz
jéé Ronie, to vůbec nevím, že se to nemá dělat. Já když Adrianku chytnu za obě ruce a stisknu (ani jí jakoby netahám) tak se přitahuje sama a hlavně zvedá nohy...to je sranda. Jinak se přetáčí na bok, docela i hlavičku už hezky drží a točí s ní doleva a doprava když pase...ale vydrží to tak dvě minuty. A krásně žvatlá...nejvíc si povídá s tou fialovou věcí na vibračním lehátku, to se na ní směje, vejská, tříská do ní...jediný pozitivum na tom, že je tak živá je, že všechno dělá dřív než by měla, ale spát doma prostě nebude a nebude :frowning2: to radějí bude dvě hodiny řvát až je celá fialová, ale neusne...jedině v jedoucím kočáře, autě apod.
Já už fakt nevím co s ní...holt budu muset vydržet :frowning2:
24. dub 2009 ve 12:38  •  2 děti  • Odpověz
pri: ta je přesně jako moje první. :slight_smile: Taky nespala (bohužel ani v kočáře ani v autě). Vždycky jen tu svoji akademickou půlhodinovku třeba dvakrát denně (a to až byla starší), ale taky všechno dělala dřív než měla. Holt hyperaktivní dítka. :slight_smile: ale je moc šikovná a Aduška taky bude. My už jsme definitivně na láhvi. Naštěstí mám teď mlíka dost, takže odstříkávám a odstříkávám. Ale co bych pro tu moji lonóru neudělala. :slight_smile:
24. dub 2009 ve 12:52  • Odpověz
kremca: my teda porad jeste bojujeme, ale včera jsem jí dala přes den lahev (byly jsme na návštěvě v práci) a pak už prso nechtěla. Naštěstí si to ještě nepamatuje do druhýho dne...dneska baští jen z prsa. MM mi dnes koupí tu pískavici, tak snad to pomůže. Jo a UM nebo odstříkaný dávám jen ze stříkačky...sice jí to chvilku trvalo, ale teď už tahá krásně...tak snad ještě není vše ztraceno. Ale snažím se jí to prso nenutit, když nechce, aby se nestalo to co Tobě. Třikrát nabídnu a když nechce pak přijde na řadu stříkačka...a už se tím nenervuju...když to půjde, půjde...když ne, nedá se nic dělat :frowning2:
24. dub 2009 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz
Ronie, mne to dr. kazala :frowning2: Dokonca ho vraj mozem potiahnut az do sedu.. :confounded: Ale potom nechapem, ked mi pekne pasie, ze sa nechce pritahovat..
24. dub 2009 ve 13:13  • Odpověz
no to právě někteří starý pediatři případně špatní pediatři říkají :rolling_eyes: je to kravina a naprosot zbytečně se tím zatěžuje ještě nepřipravená páteř, zadělává se tím na hodně problémů a pokud dosud žádné nemáte..no prostě kašli na mudru, máma to nesnáší, že sou tak omezený-oni si tim totiž pediatři ulehčují práci-totiž když dítě ten diagnostickej test udělá, oni si odškrtnou čárku a neřešej, jenže pokud se to takhe trénuje, je ten test vlastně neprůkaznej a nic moc neukáže, je to špatný pohybový vzorec-ty svaly který jsou potřeba pro zvládnutí tohoto testu se trénují právě pasením, takže neboj, dojdete k tomu, není třeba nikam spěchat-korigovaný věk máte kolik? 3 měsíce? Pase už s otevřenýma dlaněma? Asi spíš ne...tak až bude pást hezky, tak udělá i ten test, pokud ne, je pravděpodobná lehká hypotonie a měla by vás poslat na neurologii a rehabilitaci.

..a až do sedu...prosímtě jak se menuje tvoje mudra a kde sídlí? :rolling_eyes:
24. dub 2009 ve 13:24  • Odpověz
Opravujem sa, aby som mudr. neskodila .-) Povedala mi to sestricka..
Korigovany mame 2,5 mesiaca. Pase s otvorenymi dlanami, dokonca sa oprie a uplne vystrie ruky. Popr. sa za niecim natahuje..
24. dub 2009 ve 13:37  • Odpověz
tak to je moc moc šikovnej a fakt to netrénujte-ona sestřička nebude ta ideální odbornice :wink: nechej to na mudře :slight_smile:
24. dub 2009 ve 13:45  • Odpověz
ahoj holky

pisu jednou rukou, na druhe mi haja zavislacek.Už je v postýlce, dobrá :grinning:

Prioritko: ahoooojky :slight_smile: Zrovna jsem ráno na Tebe myslela, jestli nechceš dát rande příští týden :slight_smile: Klidně dojedu já za tebou, jestli chceš a nebo u nás jsi kdykoliv vítaná a můžem zajet třeba do Průhonic do parku :slight_smile: Jo vlastně houbeles...je to blbý s těma kočárkama, viď...mě se dva podvozky nevejdou...kurňa. Ale ráda dorazím já za Tebou...NO PROBLEMA :grinning:

Jinak díky,žes na mě myslela s Bebou,ale já nepoužívám HA, ale normální. HA má v sobě nějakou srajdu, která může působit zažívací problémy.
A zkusila si Nutrilon? Zkus požádat v lékárně o vzorek, aby Aduška neměla problémy i po něm...to by pak byla škoda peněz. Jinak slyšela jsem,že je Nutri lepší,ale mě se to zatím nechce měnit. Uvidíme.

Holky, co kojíte částečně. Už jste dostaly menzes? V knížce píšou, že 6 - 8 týdnů po porodu. U mě ticho po pěšině, snad nejsem proboha znova těhotná :grinning:

Jsme byli dnes na kyčlích a Davča je má prý čupr a už nemusíme :grinning: Ani žádnou plenu navíc či co, jsem ani netušila, že se něco takovýho praktikuje :grinning:
Byl tam pěkný mladík, co nám dělal sono :grinning: :grinning: :grinning: , tentokrát ho Davča ani nepolulal.

Pijete někdo Gravimilk? Já jsem na něm závislá, tohle kakao já můžu :wink:

:sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
24. dub 2009 ve 13:51  • Odpověz
Peti: moc ráda Tě i Dádu uvidím příští týden. Jen v úterý nemůžu...jinak kdykoliv :slight_smile: O víkendu na netu nebudu ale dohodneme se buď po sms nebo v pondělí po netu. Klidně můžete přijet vy sem...máme tady hned tři parky kam se dá s kočárkem zajít...zahrádek (na jídlo) je tu taky dost a případně můžeme i třeba na Floru, kdyby jsi něco potřebovala v DM nebo nějaký obleček :slight_smile:
Já už ten Nutrilon používám a zatím dobrý...tak snad to vydrží. A s tou Bebou jsem to vůbec nevěděla. Možná se na ní vyprdnu a vyhodím jí, když jí to dělá takový bolení v bříšku!

Jinak menzes ještě nemám a těhotná být také nemůžu...ale mám teprve 7 týdnů po porodu...a pokud kojíš (i když jen částečně) nemusíš mít MS vůbec - dokud budeš kojit. Švagrová ho dostala až skoro po roce!

Ronie díky. Tak to já už jí za ty ručičky tahat nebudu, když má tendenci se sama přitahovat...
24. dub 2009 v 15:06  •  2 děti  • Odpověz
Petro pokud kojis i castecne,nemela by jsi to dostat dokud mas mlicko.tak nesil s tehu! :grinning:
24. dub 2009 v 15:09  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
moc všechny zdravím po dlouhé době, byla jsem ten v brutálním pracovním zápřahu, tak sem se sem vůbec nedostala, dětičky jsou všechny úžasňoučký, už sem skoukla albíčka, ale dočíst vás absolutně nestíhám..
No my jsme ok, Nelinka je pěknej macinek, na kontrole v šesti týdnech 5,20 :grinning:
Chtěla sem poprosit o radu, jestli někdo nevíte, jak je to, když bych jela s malou na Slovensko, musí mít pas?
24. dub 2009 v 16:44  • Odpověz
:wink: Ahoj holky, já taky nějak nestíhám - přebalit - nakrmit - odstříkat - pohrát si - ukonejšit - uspat - (popř. se vypravit ven, koupat...) :grinning:
Po čtvrteční kontrole máme 5430g, za 17 dní přibrala jen 290g, ale dr říkala, že by to neřešila, protože kdyby měla přibírat tabulkově, tak by v roce musela mít cca 12kg, což by zase bylo moc. Barborka se má čile k světu, nevypadá, že by nějak strádala, tak jsem celkem v klidu. Jíme ale skoro jenom, když je trochu v limbu (čerstvě uspaná nebo probouzející se) Jinak s tím dělá děsný brikule :unamused: je hodná, ale nesaje, jako kdybych jí to nutila, když nemá hlad, jenže to je třeba i po 4h...takže jíst musí, tak bojujeme. Ale když je v limbu, tak většinou papká a já si tak šetřim nervy sobě i jí :wink:
Vyrostly jsme 2cm, takže máme 59cm (od porodu vyrostla 10cm :sweat_smile:, to je teda fofr, vytahuju oblečení číslo 68).

Pet, nik: já MS dostala, i když jsem kojila, případně odstříkávám. - někdo prostě jo a někdo ne, takže žádný strachy. Ségra s jedním dítětem MS hned po šestinedělí jako já a s dalším rok nic a všechny plně kojila.
Teď poprvé zobu antinu, tak jsem zvědavá, co to se mnou udělám. Četla jsem na Azaliu diskuzi, no a někdo nespokojený, někdo jo. Tak uvidíme, beru týden. Když by mi to nesedělo, tak asi budeme pokračovat v antimetodách z předchozích sedmi let a nic si už napsat nenechám.
Dr mi doporučovala nějaké tělísko Mirena za 6000,- na 5let, ale na to fakt nemáme a nějak by se mi do toho ani nechtělo.
Efi, tak to je teda pěkná váha v šesti týdnech se asi proneseš, mě už teď bolí záda.

Jinak jsem vložila nějaká nová fota, tak můžete mrknout. Je tam i naše www stránka, tak koukněte, jestli chcete :slight_smile: tam je fotek fůra
24. dub 2009 v 17:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.