• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Nik: Jaroušek mi nechce zvedat hlavičku a má furt hlavičku na jednu stranu.... A řekneš mi tedy cestu? :grinning:
já Teuf klidně beru :wink: Teuf kde tě mám nabrat?
3. dub 2009 ve 14:26  • Odpověz
Holky, loučím se přeju hezké odpolko. Jdu krmit a pak kočárkovat s čoklama :grinning:
3. dub 2009 ve 14:37  • Odpověz
Peti a rozmrazene spotrebovat hned?pac jako po koju neodstrikam na dalsi ani nahodou.a nebo mu udelam Bebu.jednou to neva co?
Jes ja myslela,ze jedes s nama cvicit :grinning:
3. dub 2009 v 15:42  • Odpověz
A na jaké cvíčo jedete Vy? Zaregistrovala jsem jen to, že je to na Zličíně :sweat_smile:
3. dub 2009 v 16:06  • Odpověz
Jo jo.na Zlicine.cviceni s prckama.basnicky,motorika
3. dub 2009 v 16:39  • Odpověz
Ahojda, pisu z mobilu-nestiham psat-jen cist pri kojeni! S pondelkem pocitam taky:slight_smile: prijedeme rovnou k Ronie(teda jestli muzeme?:-P). Takze ve dve tam? Dnes mi prislo vibracni lehatko a Aduska mi v nem blinka:frowning2: a taky mi prisla odsavacka, jsem zvedava jestli neco odsaju! Peti, krasny fotecky:slight_smile: slusi jim to spolu:wink:
3. dub 2009 v 18:36  •  2 děti  • Odpověz
Ju,nas tam bude.jak mas Ron velky byt? :grinning: a az zacnou vsici jecet,ju:grinning:
3. dub 2009 v 19:43  • Odpověz
autor
Niky, já budu taky kojit, ale asi až u Ronii, my máme mezi kojením dlouhý intervaly. Zjistila jsem proč, dneska jsem dvakrát vážila, kolik vypije a ráno to bylo 160ml a teď večer 170ml, kde ta holka na to bere žaludek? :sweat_smile: Se pak nedivím, že spí 7 hodin v noci vkuse, s takovou náloží. Proto ná stačí kojení 5krát denně.
Dneska jsem venku v parku kojila a v pohodě, musím si zvykat, to bych se nikam nepodívala :slight_smile: Byly jsme od oběda do sedmi ve městě, v bývalé práci s kolegyní na obědě a pak s jednou co je taky na mateřský u Vltavy na procházce a pokecu.
Na pondělí se těším, jsem zvědavá, kolik nás k Ronii dorazí. Jinak bus na Zličín spešl pro vozíčkáře a matky s dětma, co jede jen 8krát denně a dokonce přes nás mi jede 10.23,měla bych tam být v jedenáct, tak akorát to stihnu, snad najdu vchod, kdyžtak budu volat.
3. dub 2009 ve 21:11  • Odpověz
Ter:vchod najdes.klido volej sos :grinning: me by to kojo jinde neva,jenze tim jak bere prasky a hodne bleje,tak je to na obtiz,chudinek.a uz vidim jak v parku na lzicce rozpoustim prasek,davam strikajdou(to bych mela kamosu fetaku asi :grinning: ) a delam Nutriton.
4. dub 2009 v 01:25  • Odpověz
Dobré ránko,

Nik: co jsi tady strašila v půl druhé?? :grinning:
4. dub 2009 v 06:59  • Odpověz
Ahoj Jes,jsem kojila a vzdy se nudim,tak docitam diskuze a pisu a pres mobil :grinning:
4. dub 2009 v 07:20  • Odpověz
Holky pomóóóc. Před týdnem mi skončila mrcha a už zase špiním. Co to jéééé? To ted budu mít mrchu co 14 dní? To snad ne. :confounded:
4. dub 2009 v 07:52  • Odpověz
Nik: já bych se také nudila, kdybych jednou za 14 dní musela v noci vstát a nakojit :grinning: :sweat_smile:

Kremca: :astonished:
4. dub 2009 v 08:16  • Odpověz
Jes :grinning: nahodou ted vstava nejak casto :grinning:
ju se tesim do Stromovky a asi juknem na pout,tata prej Kubikovi vystreli obr plysaka,to jsem zvedava.loni ho prisla 1ruze na 100kc :grinning:
a pristi vikos chci do Zoo :grinning:
kremca,ja spinit a krvacet jeste neprestala.
4. dub 2009 v 09:14  • Odpověz
nik: ona už je matějská? Já to úplně zazdila. No, tak to my jdem na kolotoče. :slight_smile: Teda já bohužel ne, když musím hlídat Týnku, ale Nikča si to zas užije.
4. dub 2009 v 09:42  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme od včerejška doma.
Malá se naučila na láhev zaplať pánbůh. Tak kojím (ode mě má cca 60ml) a zbytek dokrmuju odstříkaným nebo Nutrilonem.
Když jsme se vrátily, tak to byl večer dost horor, malá měla děsnej hlad, ale byla z toho tak v tranzu, že prso vůbec nemohla nasát a láhev nechtěla, tak jsem z toho byla dost na nervy. Rvali jse to do ní v polospánku asi 3hodiny. Pak vypila moje odstříkané.
V noci byla jen na láhvy z mého odstříkaného. Doufám, že mi ten Nutrilon zase začne brát - vždycky po mém ve flašce hned dáme umělé, to v nemocnici fungovalo. Naštěstí jsem v noci odstříkávala 80 -100ml (což vůbec nechápu, kde se to ve mě vzalo), takže v podstatě plnou dávku.
Ráno už pila celkem slušně i zprsu a docvakla se mým mlékem z lahve.
Je to teda fakt boj, ale hlavně, že nějak jí :wink: Teď už zase co 2hodiny, jako když jsme přišly z porodnice :sweat_smile:
4. dub 2009 v 10:22  • Odpověz
Urgentní dotaz :astonished: :slight_smile:!!!!
Holky, co dokrmujete nebo jste na UM - jak to připravujete? To vždycky nejdřív opravdu převaříte, pak vychladíte a rozmícháte? Každý krmení? :confused:
Nebo si třeba můžu vodu (celou petku) prostě jednou převařit a pak už jen ohřívat na krmení a pak rozmíchat Nutroš?
Nebo nemůžu si třeba udělat nutroš do zásoby ráno a uchovávat ho v lednici a pak jen ohřát? A jak to děláte venku? Ohřejete to na víc stupňů a v termoobalu to pak vydrží už připravené?
4. dub 2009 v 10:34  • Odpověz
Ahoj Šári, koukám, to je dotaz pro mě :grinning:

Kojenecká voda FROMIN s bílým víčkem se nemusí převařovat, potvrdila mi to doktorka i Ronie :grinning:
Takže já mám ohřívačku láhví (můžeš ohřát samozřejmě na sporáku :slight_smile:), ohřeju, aby to bylo akorát teplé a pak rozmíchám Bebu. Jinak ostatní kojenecké vody bych převařovala (je ještě Fromin s modrým víčkem nebo takové ty Euro vody z Hypernovy)...ale jak říkám, řekla mi to takhle moje mudra.

A klidně si můžeš převařenou udělat do zásoby (do lednice - Ronie radila spotřebovat do 24 hodin) a pak jen ohřívat.

A když jdu ven, tak si vezmu lahvičku s ohřátou vodou a do misky Bebu (ty nutroš) a pak to smíchám. Teplota se udrží v kvalitním termoobalu 4 hodiny, pak pomalu chladne.
4. dub 2009 v 10:41  • Odpověz
Šári, nezapomeň vždy sterilizovat lahvičky a dudánky. Jsem chytrá jak rádio, no a pak pomalu vysterilizuju i plyšáky....ruce už mám od věčnýho mytí popraskaný :grinning: Dádovi jsem slíbila, že mu už hračky vyvařovat nebudu :grinning:
4. dub 2009 v 10:44  • Odpověz
Holky, potřebuju poradit...co mám dát malému v tomhle počasí na sebe?
4. dub 2009 v 10:45  • Odpověz
Pet, moc dík, právě Fromin máme :slight_smile:
Malá včera mělaodpoledne tepláky, body s krátkým rukávem a fleesovou mikinu a byla tak trochu přikrytá dečkou, ale možná, že by místo té teplejší mikiny stačilo i něco lehčího, ale zase ve stínu takové teplo nebylo, takže jsem přikrývala nebo odkrývala. :wink:
4. dub 2009 v 10:53  • Odpověz
Já taky furt převařuju. Vstávám v noci po 2hodinách, i když malá spí, abych odsála a vyvařila odsávačku.... :sweat_smile: Je to věčný kolotoč, musíme pořídit ještě nějaké lahve, máme jen 2, tak abychom jich mohli točit trochu víc.
4. dub 2009 v 10:54  • Odpověz
Šári,není zač. Fakt ji - tu vodu převařovat nemusíš, kor když máš po šestinedělí.
Ještě ti chci říct, aby sis nic nedělala z toho, že dokrmuješ....má to i své výhody, ikdyž já bych dala nevím co za to, abych naplno kojila, ale jako v noci odsávat nezvládám. To bychom pak doma asi pošli špínou a Davčovi bych se přes den nemohla tolik věnovat....já prostě potřebuju dostatek spánku :frowning2: Takže odsávám dvakrát denně, jinak kojím a dokrmuju. Jen se nediv, že ti bude po dokrmu dost přibývat :grinning:
4. dub 2009 v 11:09  • Odpověz
Viete ako odsavam ja? Kedze maly stale papa z oboch prs, tak ho najprv necham, nech vypije jeden, potom ide na druhy a po chvilke si na ten prvy prilozim odsavacku. Takze jemu tecie mliecko o trosku lahsie a mne sa dari odsavat, lebo sa mi spusta ten krc jedoduchsie ako ked iba odsavam. Sice mi chvilu trvalo, kym som vychytala idealnu polohu, ale da sa to. Sice vzdy odsavam iba jeden (pri dalsom kojeni druhy - striedam strany), ale aspon sa mi dari odsavat aj v noci a nemusim byt este hore, ked maly zaspi :grinning:
Kdwe kupujete kojenecku vodu? Viem, ze ju maju v tescu, kam mm odmieta chodit (a mne sa to v kociku teda vlacit nechce), alebo som nasla nejaku v DM.
4. dub 2009 ve 12:25  • Odpověz
My kupujeme ten fromin v Bille.
Pet: já si z toho nic nedělám, když člověk vidí, že mimčo nejí a jen spí a je apatické, tak pak už mu je jedno, co, ale hlavně, že jí :wink: . Kojení by bylo samo lepší, ale takhle když má i moje, tak to tolik neřeším. Já chci takhle často odsávat, abych jí mohla dát právě co nejvíc toho mého, abych neztratila mléko.
4. dub 2009 ve 12:36  • Odpověz
ahojky jen v rychlosti -ještě horský pramen garantuje že se nemusí převařovat a já už nesterilizuju, sem tam, ale v podstatě ne-jen umyju jarem a důkladně opláchnu horkou vodou-bohatě to stačí :wink:
4. dub 2009 ve 14:44  • Odpověz
jo a velký byt nemáme, ale to nevadí, jen aby bylo hezky, no i kdyby ne tak naskládáme děti vedle se be a bude:slight_smile:) A sepiště mi nekdo kdo všechno přijedete-už v tom mám chaos-nikky ty si taková pečlivá-písni mi prosím ip až budeš mít čas se seznamem účastníků zájezdu
4. dub 2009 ve 14:46  • Odpověz
Ahojik! Po dlhej dobe som tu zas :slight_smile: nejak nebolo času... Chcem sa spýtať, čo je dobré na potníčky? Malú neobliekam vôbec moc, ale jak má hlavu prilepenú líčkom o plienku v kočíku, tak sa proste spotí a má tam pupínky :confounded: Je na to niečo, alebo nič?
4. dub 2009 v 16:08  • Odpověz
Mat kup holtovu mast.smrdi hrozne,ale nam pomohla.nebo tekut.pudr.proste vysusovat.
4. dub 2009 v 17:03  • Odpověz
A koupu v syrovatce.super!
Ron ja a seznam?ja nevim kdo jede vse. :grinning:
pisnu to i sem,kdyztak me opravte.
Ja,misa,petra,prioritka,jesterka,teuf??? Terkytka
4. dub 2009 v 17:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.