• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
tak jsme zas osypaný..ach jo...a nejdřív mu to naskáče vždy v obočí a pak tváře :frowning2: vždy po koupání to mí nejhorší..rudý :pensive: a taky má furt nedle,ale nemá rýmu..jen večer vytahám nudličky trochu na tyčinku :pensive: snad nemá nějakou alergii :frowning2: jo a hlavu šupinatou furt..mě jebne :angry:
10. kvě 2009 v 19:29  • Odpověz
Ahojky, vsetko naj :slight_smile:
Zipik, mala by tie vase pejsky mohla mat ako konikov :slight_smile: Fotecky su super..
Kremco, ta to by bolo fajn, keby si uz nemusela odsavat. Neviem si to predstavit, stale odsavat a potom to davat z lahvicky :frowning2:
10. kvě 2009 v 19:43  • Odpověz
ahoj my byli dneska u našich tak sem se vám nemohla věnovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: S očkováním sem se rozhodla, že až po roce, jesi vůbec, pač stejnak je těch druhů pneumokoků 100, takže 10 nás nevytrhne, těch případů onemocnění po očkování přibývá-víc se to sleduje, nejsme riziková skupina, tak jí tim nebudu trápit, stačí že sme křivý jak paragraf :pensive: zase se to zhoršilo, ani mamka už si moc neví rady a je to teda celkem blbý, no snad ještě rehabka něco vymyslí, ale štve mě to, to co sme rozcvičili je zpět :cry:
10. kvě 2009 ve 20:00  • Odpověz
Ahojky Ron: teda chudina malá,že se jí to vrátilo :frowning2: tak snad rehábka něco vymyslí
No já s tím očkováním taky nevím no :frowning2: nechci ho zas zbytečně dopovat a taky jsem myslela,že až tak v roce...ještě se na očko Hexy až půjdem optám té mladé DR co ona na to...
10. kvě 2009 ve 20:03  • Odpověz
evaviki: já už se s tím odsáváním smířila a vcelku si na to zvykla. Nicméně jsem te´d v takové euforii, že by se nám snad kojení mohlo začít dařit. Zatím pořád od včerejška kojím a ani nepřikrmuju. Je to moc fajn. Občas u toho dělá bejkárny, ale pije a to je hlavní. Teď večer se ukázkově nakojila a chrupe. Uvidíme, co přinese budoucnost. :slight_smile:

Já se na to očkování zítra zeptám mudry a podle toho se pak rozhodnu. Stejně nás naočkuje nejprve hexou a až za 14 dní případně prevenarem či synflorixem.
10. kvě 2009 ve 21:07  • Odpověz
Petii, ty si Praha 10? Kde si ziadala o porodne? Ja teda idem poziadat na Slovensku, ale chcu odo mna potvrdenie, ze som nepoziadala tu :confounded:
10. kvě 2009 ve 22:54  • Odpověz
autor
Ahojky,
zdravím všechny a přeju vše nej k svátku :grinning:
Úterý platí, jestli jde Péťa, Prioritka, já a tři maminy od Prioritky, možná Evča, tak tu kavárnu radši zamluvím, v nejhorším tam nedorazíme, ale aby tam kdyžtak bylo volno. Sraz ve 14.hodin před lékárnou před Novým Smíchovem a vyrážíme na Petřín, pak jdem do café Cirkus www.cirkuscafe.cz, zamluvím to na 16.hodinu. Klidně se přidejte. Co Teufi? Nedorazíš?

Jinak k tomu očkování, Ronii: není to tak, že by to pokrývalo jen 10 kmenů z 90 typů, 90 typů pneumokoků existuje, ale jen 11 z nich je zodpovědných za asi 80% onemocnění u dětí a na ty hlavně je účinný Prevenar (na 7 typů) a Synflorix (na 10 typů), takže to pokrývá 80% typů pneumokoků způsobujícíh v ČR onemocnění dětí do 1 roku. Prevenar je sice ozkoušenej u nás dýl, ale Americe už jede i Synflorix a reakce dobrý, takže já podporuju firmu, která tlačí cenu dolů a má účinnějsí vakcínu, naočkovali jsme Synflorix.
Jinak nejdůležitější je chránit děti do 1 roku a proto je nejlepší začít s očkováním co nejdříve, už ve 3 měsících.
Je prokázán i snížený výskyt zánětu středního ucha a to mám podloženo od kamaráda ORL doktora v Motole, kterej očkoval pouze své mladší dítě (u staršího ještě vakcína nebyla na trhu) a sám zjistil, že bylo méně nemocné.
Sama jsem si vyzkoušela pozitivum očkovat najednou, reakce u nás nebyla, ušetří mi to návštěvy Dr. a četnost očkování - sledování reakcí, starosti apod. Do jedné nožičky dávváme Hexu a do druhé Synflorix, abychom v případě reakce věděli, po čem to je.
My jsme měli super víkend, bal jsem u bráchy na druhým konci Prahy, i jsme tam spala, dneska jsme ušli asi 14 km, bylo nádherně.
10. kvě 2009 ve 23:26  • Odpověz
ahojky terkytko, souhlasim s tebou, je to pravda, ale jelikož opravdu nepatří do rizikových tak naočkuju později, teĎ to odložim kvůli těm ostatním problémům, kdybych ale očkovala, tak jedině synflorix s hexou dohromady. No a že je spoustu případů onemocnění a dokonce úmrtí přes očkování je pravda, samozřejmě ale riziko je nižší :wink:

Jenže ´my teď řešíme celkem vážný problémy a sem z toho nějaká špatná, ve středu budu moudřejší,ale je prostě pravda že u Julči není vyloučená ani DMO :pensive:
11. kvě 2009 v 08:05  • Odpověz
Ronie co je to DMO? :pensive:
11. kvě 2009 v 08:23  • Odpověz
ronie: to snad ne?! vždyť dle fotek Julinka krásně pase koníčky a přijde mi šikovná...to mi určitě nepaseme tak hezky ani omylem.
11. kvě 2009 v 08:36  • Odpověz
autor
tak to Ronii držím palce, snad je to jen planej poplach :pensive:
11. kvě 2009 v 08:42  • Odpověz
už vím..no Ronie nestraš...........to snad ne.Určo to nebude ono..držíme palečky s Kubíkem :wink:
11. kvě 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahojky,
Ron: taky držíme palce a myslíme na Vás, Julča je na fotečkách opravdu šikovná!

Evi: jsou to takový koníčci, až teď na těch fotkách vidím jak jsou velicí, jinak mi to ani nepříjde :grinning:
11. kvě 2009 v 08:51  • Odpověz
Tak jste mě přesvědčily. Dám taky synflorix. Ron: to snad nebude DMO. Moc držíme palce, aby byla Julinka v pořádku.
11. kvě 2009 v 09:27  • Odpověz
Ahoj holky....tak my dame taky synflorix...ale skoda, hexu mame za sebou..takze musime jeste jednou pichat :sweat_smile:

Ron....moc drzime palecky, at je to brzy lepsi a lepsi...a uz se to nacisto ztrati :wink:
11. kvě 2009 v 10:04  •  2 děti  • Odpověz
Joooo holky....jinak kramy porad niikde...ale vcera jsem udelala test a byl negativny...takze snad to opravdu jenom blbne po tom porodu a nezadelali jsme Samovi na sourozence :wink:
11. kvě 2009 v 10:04  •  2 děti  • Odpověz
KOníky nepase vůbec dobře resp. zhoršila se, stále je stočená k jedné straně, těžiště na břichu místo na stydký kosti, ruce dozadu, jedna víc, takže přepadává na záda :frowning2: Teď sem to ještě probírala s mamkou otevřeně:

...CKP(centrální koordinační poruchu) Jůlinka má od začátku, levostranný hemisyndrom při té predilekci, ale nejpravděpodobnější je, že se to rozcvičí zcela bez následků, ale samozřejmě, že 100% to zaručit nelze...
...pro DMO zjevnou příčinu Julča nemá, ale občas to tak bývá.....
11. kvě 2009 v 10:06  • Odpověz
jo teufi, vypadá to, že ve středu pojede i Jura a pojedem tam autem, zpátky už mhd, takže klidně doraz, jen se sejdeme až tam a pojedeme od tamtaď spolu :wink: Zjistila bych ti čas odjezdu té bezbariérové tram od Bílé labuti :wink:
11. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím :slight_smile:

Tedy Ronie, to mě moc mrzí s Julinkou, doufám, že to bude dobrý! A tak poctivě cvičíš, viď.

My teda vůbec, ale koníky paseme.Hlavně já když ho dám na břicho, tak chce lézt.Nevydrží v klidu, opičák můj malej.Dnes jdeme k dr. s reakcí na tbc a s uzlinkama....jinak očičko po tobrexu super - tuk, tuk, tuk. A reakce na tbc - vřídek praskl, vytekl hnus a ted to snad bude dobré. Snad mě zas mudra nezjebne, že jsme hodně přibrali :grinning:
11. kvě 2009 v 10:12  • Odpověz
ronie: moc držím, ať to ve středu dopadne dobře, a aby to cvičení vše upravilo
11. kvě 2009 v 10:16  • Odpověz
Ron...ok...v kolik tam mate vubec byt?kdyby to bylo rano, mohl by mne tam hodit taky vavro...jenom doufam, ze bude trosicku lepsejsi pocasicko...pac dnes je to des..a ja porad nemam boty :sweat_smile:
Mne zase prijde, ze Sam se zlepsil..co se tyce paseni uz otaci hlavicku hezky na obe strany..ale pesti ma porad sevrene :frowning2: Jo..a asi to bude mega hyperaktivni dite...nedokaze lezet v klidu..porad sebou mele...a vyzaduje kazdym dnem vic a vic pozornosti :fearful:
11. kvě 2009 v 10:21  •  2 děti  • Odpověz
evaviki: Já nejsem z Prahy 10, bydleli jsme tam v pronájmu, když jsme stavěli...já jsem jinak Praha - západ. Ale obrať se na Úřad práce pro Prahu 10 - je to ve Vršovicích, stanici od Edenu, naproti Kohinooru. Tedy bylo to tam vždy :slight_smile: Určitě najdeš na netu.

A evi, jak dáváš probio kapky? Do mléka nebo na lžičku? On je Davča zvyklej papat Vigantol...na lžičku kápnu a dám do pusinky s kapkou mm.
11. kvě 2009 v 10:22  • Odpověz
Paaaaaaaani...ja uz fakt nevim, kolik muze snist?V noci spal od 18:00 do 05:00, pak vypil 180ml toho mega zahusteneho mleka nutritonem....malem snedl lahev..tak jsem dodelala 60 ml normos mleka...bez zahustovani....pak v 10 mel 200 ml caju...a uz zase rve hladyyyyyyyyyyy :confounded: holky..ja z neho fakt vychovam zapasnika suma
:frowning2:
11. kvě 2009 v 10:25  •  2 děti  • Odpověz
teufi, nemáme přesnou hodinu, my tam dorazíme kolem 10h většinou kolem půl 11 nás rehabka veme.

téda ten Samík teda papá :grinning:
11. kvě 2009 v 10:27  • Odpověz
Ron..ale fakt...on mne prijde, ze nema dno...a jak to ma zahusteny...uz neblije....vubec..jenom mu jako kdyby nekdy vytece slina :wink: ale to s mnozstvim jeho davky neni normalni..holky..on fakt muze jist furt....ja odlozim lahev...a on si tam nacpe ruce... :frowning2:
11. kvě 2009 v 10:32  •  2 děti  • Odpověz
teufi: my taky pořád pěsti sevřené... :frowning2:
jinak dávkování mléka chytré knížky píšou: 3měsíce...5x 150m, 4měsíce...5x180ml (vím, že doktoři v nemocnici se toho fakt drží a nedoporučují větší dávky kvůli přepíjení)ale pokud je spokojený a nemá bolesti bříška, tak má prostě hlad a bude z něj velký kluk
11. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz
Vite co je nejvetsi prdel?Jak jsem se tesila, ze usetrime na olbeceni, co budeme dedit po segrinom klukovi, kteremu budou v cervnu 2 roky..tak prd...nam jsou uz ted male veci, co Jozifek nosil jako rocni ditko :frowning2: takze nakonec bude muset nosit Jozef po Samovi..... :sweat_smile:
11. kvě 2009 v 10:33  •  2 děti  • Odpověz
Julča už tolik nevypije, má svých 5 dávek v noci 180, přes den 150, ale často nechá i 60tku-holt chce dělat modeling :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2009 v 10:34  • Odpověz
my papáme dokrm 120ml, z prsa tak 50ml.
11. kvě 2009 v 10:37  • Odpověz
Momo..ale on by byl schopen tech 180 pit i 10 x za den..kdybych ho nebrzdila....Kdyz je hezky a courame se venku, jde to..nejak ho ukocikuji...ale jak jsme doma...jako dnes...a chcije...tak si rve ruce hlady :frowning2:

Jo...jinak pesti sevrene, hracky taky nechce vubec drzet v ruce, jenom do nich silenou silou placa...a dela mi porad brisaky, jako by jsi chtel sednout.I kdyz ho krmim...tak mi porad leze do sedu.Kdyz pase..tak se nohama odrazi a posouva se po posteli...ja se z nej picnu...on je fakt Rambo proti ostatnim 3 mesicnim miminkum :sweat_smile:

Byli jsme v parku a tam byla takova mamca co mela mimco v golfkach na brisku.Kdyz jsme se potakli po 3, tak jsem ji pochvalila drobca, jak je sikovnej, ze krasne pase.Byl presne tak velkej jako Samik.A ona...no jo, tak uz nam je 8 mesicu :confused: a pak se podivala na SAma a rika, vam je stejne ze?
A ja...ne ne..nam je o 5 min..a ona ze ceho, dnu? :grinning: a kdyz jsem ji rekla mesicu..nechtela mi verit... :wink:
11. kvě 2009 v 10:38  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.