• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
mirjanka: :frowning2: a my zas toho Vojtu,no.snad to k necemu dobrymu bude...i ksiry i cviceni
6. čer 2009 v 15:25  • Odpověz
mirjanka: ty už nekojíš, že přikrmuješ?
6. čer 2009 v 18:00  • Odpověz
jankapavol: fakt? Já myslela, že když mají vyztužená záda a jdou až do lehu, tak se můžou golfky i dřív. Já se na ně těším jak na smilování, pořád někde jezdím autem a Davčovi se už v autosedačce nelíbí nehledě na to, že v ní nemůže zůstat celý den a vozit s sebou pořád hlubokou korbu a pořád nasazovat a vysazovat...to je pro mě očistec. Nehledě na to, že když dám do auta Davču, hlubokou korbu a do kufru podvozek, už tam nic jiného nedám, natož někoho jiného :pensive:

Existuje nějaký sporťák skladnější, který by byl vhodný dřív? Nevíte? Slyšela jsem o Peg Perego, ale nevím, který typ. Marcelko nevíš?

A o jakých kšírách to mluvíte?

Davča se začal přetáčet na bříško na obě strany a nestačí mu postýlka ani ohrádka....to je opičák jeden můj :grinning: Strká do pusy všechny hračky a nejen hračky, tak mu pořídíme nějaký kousátko.

Dneska jdem prvně do velké vany, tak jsem zvědavá. Hezký večer.
6. čer 2009 v 18:47  • Odpověz
ahojky tak hlásim že máme povoleno přestat s vojtovkou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: budeme sledovat a hlídat jestli se něco nevrací

teufi klídek jooo :sunglasses: svíčkovou s knedlem bych teda nedávala, ale normoš příkrmy klidně, to že je máš dávat pomalu a postupně je ale logický ne že bys tim ubližovala, ale odradíš si ho není naprosto připravenej na tak moc chutí a konzistencí-prostě pomalu ho zvykej nebo ti nebudee chtít nic a budeš nešťastná, plive ti to pač to prostě nechce-se mu nediv dyť měl doteď jen mlíčko a najednou tolik nových věcí :wink:

já příkrmy nedávám a dávat budu nejdřív na konci 5.měsíce, pokud jí to bude stačit a myslim, že jo, já si užívám ty oblečky :grinning:

golfky-Peti žádnej sporťák a ni golfky nejdou dát do 100% lehu takže jsou nevhodný protože to dítko 1. demotivuje si samo sednout 2. sen sklon je často nutí si sedat z lehu přes břišní svaly, jde to jednoduše obejít-koupit si do takového kočáru vložnou tašku s pevným dnem, je to i mnohem praktičtější :wink:
6. čer 2009 v 19:17  • Odpověz
Kremca, kojím, ale z předchozí zkušenosti, kdy mi mladší syn tvrdošíjně nechtěl nic jiného než prso, zkusila jsem Amálce nějaké nemléčné příkrmy...je to sice ještě trošku brzy, ale ona se po nich může zbláznit, už dřív, když jsme jí dali ocucávat jablíčko, tak se rozčílila, když jsme jí od něho odtrhli...takže od čtvrtého měsíce rýžovou kaši - nemléčnou - z kojení má dost mléka a ovocné přesnídávky značky Sunárek vhodné od 4. měsíce - baští jako ďáblík...máme sice kšíry, ale alespoň dobrého jedlíka...není nad to, když se dítě s jídlem nenimrá...nechápala jsem, jak některé maminky běhají za dětmi s jídlem a pak mě to potkalo u ml. syna- hrůza, moje mamka mi říkala, že nechce jíst, protože mu nic pořádného nedávám - tak mu na roce dala řízek -s chutí se do něho pustil...zhruba po dvaceti minutách jedno sousto vyplivnul...bylo to trápení a tak jsem s netrpělivostí čekala, co se vyklube z Amálky, ale dělá mi radost
6. čer 2009 ve 20:05  • Odpověz
aha. No. já myslela, že u kojených se to až po šestém měsíci. Takže my máme času dost. :slight_smile:
6. čer 2009 ve 20:18  • Odpověz
Před deseti lety se začínalo s příkrmy dřív ...pamatuji se na ovocné štávičky...což je blbost - lepší je vařené ovoce - jako přesnídávky nebo vařená zelenina, je líp stravitelná...stačí dávat až od půl roku, někdy i dýl

Terkyt blahopřeji - dnes má narozeniny moje švagrová -manželova sestra - je o pět let starší než ty a má dvouletou dcerku Rozárku .. manžel měl taky nedávno narozky - koupili jsme si GPS navigaci a chodíme hledat kešky... je to zábava, děti jsou nadšené...až na Amálku :grinning:

Peti, jestli myslíš ty naše kšíry ...jsou to vlastně třmínky kvůli kyčlím Pavlíkovy třmínky - ortoped řekl, že by stačila dečka, ale vzhledem k tomu, že vadu odhalili až pozdě a třmínky napravují rychleji a nezapařují, tak jsme je zvolili...ale radost z nich nemám....ani z doktorů

Janka - vojtovka je dobrá, pomáhá...ale funguje na rodiče jako ty kšíry....hůř to nesou rodiče než děti...my vojtovku nikdy nemuseli, měla jsem vždycky příliš živé děti...když si vzpomenu, jak jsem lovila syna ze záchoda :grinning:
6. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz
ronie:to se mate,ze uz nevojtujete.nam dr.fyzioterapeutka predepsala 8 lekci,ale pak ta cvicitelka rekla,ze si deti stejne vetsinou nechaji v terapii az do chuze :frowning2: to je teda ujety.
neurolog nas zadny nevidel.

peti:Davca se toci na bricho,jo?to je teda borec.
taky je pro me narocny furt nasazovat korbu a skladat a rozkladat...jsem vzdycky spocena az na pr.... :slight_smile:
ale mi to za to stoji.
6. čer 2009 ve 21:51  • Odpověz
jeeee,holky,videli jste to tema Unor 2010?ja se picnu,to snad ani neni mozny.kde jsou ty casy...? :grinning:
6. čer 2009 ve 22:06  • Odpověz
jankapavol: nojo, ale nepřetočí se zpět a leží si na ruce, takže mě začne volat :slight_smile: Já myslela, že se děti už normálně takhle přetáčí, ne? Jen pořád inklinuje k té pravé straně.

Ronie: No asi si teda nechám hlubokou. Já žádnou vložnou tašku nemám a už si nic novýho pořizovat nechci, holt za 3 měsíce sednem do sporťáku. Ale jinak ten náš jde úplně do lehu, ikdyž jinak je ten kočár kšunt, jsem na něj naštvaná.

Tak holky, brou noc a pozdravte miminka.
6. čer 2009 ve 22:13  • Odpověz
autor
tak dneska se mnou Mariánka byla ve volební místnosti i za plentou, je to sice zakázaný, ale asi by mi hlasování neovlivnila :grinning: Měla jsem ji v babyvaku. Vašek jel do práce už ráno a byl volit v osm, to jsme ještě vyspávali, tak jsme byli v poledne.
Pak jsem jela k našim, odpoledne mamka hlídala a já jsem byla s tátou v Aquaparku v Čestlicích. Sjeli jsme tam tu divokou řeku, co je venku, tak mám asi čtyři nový boule. jako by nestačilo, že mám naraženej kotník, když jsem s nějakým pánem rvala v týdnu kočár do tramvaje a kolo mi přibouchlo nohu na schod :angry: Ale jinak je divoká řeka docela sranda. Uplavala jsem svůj kiláček a půl a hlavně jsme byli v sauně :dizzy_face:
6. čer 2009 ve 23:24  • Odpověz
Krásné ránko holky,
musím říct, že barča se taky točí na bříško a přesně jako Davča nechá si tam ručku a pak se vzteklí :grinning: , já vím, že na příkrmy je brzo, ale třeba večer v 6 Baruš vypije 150 a ješí, že chce ještě, ale já vím že kolem 8 bude mít 180 a půjde spát, tak jí mezi tím dám 10lžiček nemléčné kaše (ta se děla s mlíčkem které pije) a je klid, některý den neječí tak jí nedám. Naši nám oběma dávali normoš krupičnou a rýžovou kaši od 3měsíců a když mě vykládala babča sousedka, že měli mateřskou u jednoho dítka 6týnů a u druhého 3 měsíce a od 6týdnů co šla do práce, tak mixovali včechno co jedli, třeba bramborový guláš, tak mě to úplně dostalo :grinning:

Peti: jak dopadla vana? Baruš v ní byla už 2x, protože je dlouhá do vaničky a moc s jí to líbilo :wink:

Jinak taky všude vozím korbu, Baruš se sedačka taky moc nelíbí, tak ji vytahuji při každé příležitosti, ale mám výhodu vejde se mi korba i s podvozkem do kufru a když jedu dál, tak si beru auto od našich a tak kočár vůbec neskládám, jen s ním tam najedu :slight_smile:

Ten Únor 2010 je fakt síla, jak to letí :grinning:
7. čer 2009 v 07:43  • Odpověz
Ahojte maminy, tak my už s Aduškou sedíme ve vlaku směr Lipno. Máme dva přestupy, jeden už je za námi, druhý bude v Budějovicích. To cestování vlakem je taková pohoda :slight_smile: Aduška krásně spinká v kočárku, jsme v kupé pro invalidy, takže tu můžu mít i kočárek a jsme tu sami. Za půl hodinky počítám, že se vzbudí, zkusím prso a kdyžtak dostane láhev...

Ráno byl sice trochu stres...já totiž neumím odhadnout čas a tak všude jezdím a chodím pozdě a to se mi malá ráno dvakrát poblinkala - tedy mě poblinkala a pak se deset minut po plánovaném odjezdu ještě pokadila, takže paráda :slight_smile: no ale stihly jsme to. Na nádraží slzičky při loučení s MM, se mi bude stejskat...a taky doufám, že si se švagrovou a tchýní nepolezeme na nervy, jinak mě bude chodit navštěvovat do vězení za dvojnásobnou vraždu :grinning: :grinning: :grinning:

terko: tedy tiše závidím! Já mám hlídání jen na to, abych stihla třeba vyžehlit nebo tak něco. V týdnu jsem v Praze sama a o víkendu když mamka hlídá, jdu MM pomoct na stavbu. Ale nestěžuju si. Teď jsem objevila cvičení v ulici pod námi, tak každé úterý večer budu chodit na aerobic, už se těším, že si protáhnu tělo.
7. čer 2009 v 09:49  •  2 děti  • Odpověz
pri:drzim pesti,at to prezijete vsechny ve zdravi :wink: Svagrova bydli u tchyne?

ja dneska udelala par jahodovych presnidavek z nasi urody.mame mega krasny bio jahody :slight_smile: nam nam.
zkousela jsem to sterilizovat v troube,tak snad to chytlo.mam z toho radost.ikdyz Oli si asi na to pocka.

ja ted uz vodu na nutrilon ohrivam jen v mikrovlnce,nevite nekdo,jestli to necemu nevadi?Krom toho,aby to nemelo horky mista.na to si dam pozor.ale jestli to neni nejak "nezdravy".
7. čer 2009 v 19:59  • Odpověz
peti:tak jestli je to bezne se pretacet na bricho,tak my teda jeste ne.ale oli je celkem pohodlny
jdu pridat aktualni foto,tak jestli nekdo chcete,tak mrknite
7. čer 2009 ve 20:02  • Odpověz
Ahojky

Tak jsme zpět od kámošky z Karviné a bylo to naprosto božíííí :dizzy_face: škoda,že se nemůžem vidět častěji :cry: :cry:

Jinak Kuba je fakt žravej......už měl mrkev a dneska brokolici a super...papá jak divej,kaká potom v pohodě,tak jsem ráda..chystám se na květák s brambůrkem (doporučila DR)
JInak jako to vždy zapije mlíkem,dám sice o něco méně když má zeleninu a frajer se dožaduje ještě,ale má peška!
A cestování zvládl v pohodě..jsem ráda :wink: 5 hodin v autě nic moc jako!

Vodu uhřívám taky v mikrovlnce :wink:
7. čer 2009 ve 20:09  • Odpověz
ohřívání v mikrovlnce ničemu nevadí, jen pozor na horká místa. Já v ní v noci ohřívám i mlíko, radši než aby se mi malá vzbudila a ječela na celý barák. A žije a tloustne i roste pěkně. :slight_smile:
7. čer 2009 ve 20:43  • Odpověz
Ahojky,

jankapavol: no Davča do minulého týdne nechtěl ani pořádně zvedat hlavu. Pak jsem si ho jednou vzala na kolena před velké zrcadlo v ložnici a položila ho na bříško naproti zrcadlu a on se smál a krásně pásl a koukal na nás do zrcadla. Od té doby pase krásně, začíná roztahovat pěstičky a to otáčení zjistil poprvé Davídkův dědeček, který je teď u nás. No a od té doby pořád přetáčí a pase, dneska jsem mu už na zem dala deku a na MMB plánuju vybrat nějaké puzzle na zem. Začíná už taky reagovat na naší pejskovou. Mám radost.

Wow, biojahody zní dobře. Já téměř jahody nejím, neb u silnice je nekupuju a jinde nemám možnost. Ikdyž minule mi jich pár přivezla tchýňka.

Jinak z koupání ve velké vaně byl Davča nadšený :slight_smile:

Prioritko, krásnou dovolenou přeju!!!!

Doufám,že se zítra konečně dostanu do práce na jukandu, já taky než se někam vyhrabu, to je celá věčnost.

Tak já se loučím, ještě stáhnu fotky a odkráčím do hajan k mým klukům.Dobrou noc.
7. čer 2009 ve 21:45  • Odpověz
A já si taky myslím,že ohřívání v MW nevadí, ikdyž já to nedělám, používám jen ohřívačku.
7. čer 2009 ve 21:46  • Odpověz
akoratze mi ty slavny presnidavky nechytly :frowning2:
takze asi proste budu jen mrazit,a pak mu to namixuju az tesne pred jidlem...
8. čer 2009 v 05:35  • Odpověz
Ahojky

Janka,super fotky,malej je krásnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Já bych spalaaaaaaaaaaa :pensive: Jak manža vstával do práce,jasně,že malého vzbudil,šílený :frowning2:

JInak my se taky nepřetáčíme na bříško...už teda se začíná dost natáček na bok,ale pro něj je jaksi zábavnější dělat mosty a jezdit po zádech :grinning: :sweat_smile:
8. čer 2009 v 07:17  • Odpověz
ahojky

janko ono je dost pravděpodobný, že se k cvičení vrátíme, zatim Julča na bříšku začla malinko otvírat dlaně, jinak žádný otáčení nehrozí, uvidíme co udělaj ty asymetrie :unamused:
8. čer 2009 v 08:27  • Odpověz
my taky ruce neotevíráme :frowning2: a nepřetáčí se,jen jde zatím na bok..on se mi prohýbá a dělá mosty
8. čer 2009 v 08:28  • Odpověz
Dobré ránko,

to my zase ruce máme otevřené furt (při pasení), ale neotáčíme se... Ale u pasení se natahuje pro hračky a přistrčí si je k sobě..

Dnes deme po 10 dnech na KO (rehabilitačka) a jestli mi řekne, že žádný rozdíl nevidí, tak s ním snad přestanu cvičit :grinning:
8. čer 2009 v 08:37  • Odpověz
Tak ten rarach nejde po hračkách na břiše :frowning2: jen leží,pak jednu ruku dá za záda a drží se na jedné
8. čer 2009 v 08:39  • Odpověz
Nik: hlavní je, že pase :wink:
8. čer 2009 v 09:05  • Odpověz
jj to pase krásně
8. čer 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahoj holky,

Vojtisek pase s otevrenyma rucickama, na brisku jde taky po hrackach, ale nejcasteji pase s jednou rukou az po loket v puse :slight_smile: a uz se i otaci na bok sam :slight_smile:

kdyz koupeme, tak musim mit pripraveny hadr na vitíraní, protoze neskutecne cáká, tlemí se a vejská, je to proste vodník :slight_smile:
8. čer 2009 v 09:25  • Odpověz
Míša: To tiše závidím - musí to být sranda mít takového vodníka :slight_smile:

Jo Nik pěnové lehátko docela zabralo, né že by byl odvázanej, ale nebrečí :wink:
8. čer 2009 v 09:32  • Odpověz
krásné ránko holky,
chjo čekám u počítače až se princezna vzbudí, už by bylo na čase. . vykládala si v 7hod., ale to měla smolíka, jsem se jí neozvala, tak to zabalila a šla spát :grinning: .
V miukrovlnce taky ohřívám běžně, protože mě ohřívačka neba, protože to bylo po každé ohřátý jinak, z mikrovlnky to akorát pořádně promíchám a myslím, že je to taky v pohodě :wink: .

Dneska se jdu obarvit a ostříhat už se strašně těším, minule se jí to nějak nepovedlo a vůbec mi ten účes nedrží.
Baruš pase chviličku a pak se začne strašně na bříšku vztekat a rukama začne mávat okolo a u toho rypáčkovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
No nic jdu na ni kouknout a nějak nenápadně ji probudit. .
8. čer 2009 v 09:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.