• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únoráčci 2009 rostou jak z jara

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Jes super že aspoň trochu pomohlo :wink:
8. čer 2009 v 10:07  • Odpověz
nik skvele fotky :slight_smile:
8. čer 2009 v 11:06  • Odpověz
Miso dík :dizzy_face:
8. čer 2009 v 11:13  • Odpověz
Tak my uz taky ve velke vane,pac Oli,kdyz natahne nohy,tak se bouchne do hlavy.caka taky silene.ale my zu velkou vanu mame dost nizkou a skoro u toho lezime,kdyz ho koupem.

petronelie:prosimte a jak to delas,ze jdes ohrat vodu v ohrivacce?to Oli uz desne krici,kdyz chce jist,ze su rada,kdyz rychle dobehnu.ohrivat to jeste 10min v ohrivacce,to nevim,co by na to rekl

nikk:no ty vase mosty se mi teda nelibi...

zip:spala do pul10,jo?To oli do pul5:slight_smile:))
8. čer 2009 v 11:27  • Odpověz
nikky,krasny fotky.ale nemas blbe tu miru ve 4mesicich?nema tam byt 63?
8. čer 2009 v 11:32  • Odpověz
Janka: dík..opraveno.
Proč se ti nelíběj mosty? jak mu to jako mám zakázat?ležet na něm ať se nezvedá? nebo jak? :confounded:
8. čer 2009 v 11:40  • Odpověz
nikky opravdu rušit záklony, jestli ti to dělá když je na zádech je dost možnáý že má něco zajímavýho za sebou, takže si s ním povídat a motivovat aby koukal na tebe, všechny hračky-hrazdičky apod dávat dál až skoro nad pupík, aby musel koukat jakoby dolu, pokud se ti zaklání při přetáčení na bříško-podržet mu hlavičku v ose páteře a nedovolit ten záklon, určitě by stálo za to na neuro zajít :wink:
8. čer 2009 ve 12:51  • Odpověz
on má hračky všechny před sebou právě...ale on se prohne,a leze po zádech..říkala jsem to DR i jí to ukazovala a ona že v pohodě....on tím jde na bok..ale nepřetočí se ještě

jako a co má za vadu že mám jít na neuro?
8. čer 2009 ve 12:53  • Odpověz
když ho přetáčim na břicho hlavu má rovně a nebo v předklonu trochu
8. čer 2009 ve 12:54  • Odpověz
menuje se to opistotonus, bude tam zřejmě zvýšené svalové napětí, na bok se dítko má dostat tak, že přitáhne nožičky a navalí se na bok a pak dotočí na bříško ne přes záklon :wink:
8. čer 2009 ve 12:57  • Odpověz
jo to DR říkala že má svalové napětí či co.že ho mám nosit v klubíčku

to jako hodně vadí při vývoji bo co?
8. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
zkus až bude nahatej si ho dát před sebe na bříško, koukni se jestli má hlavičku v protažení páteře(neměla by být moc zakloněná), jestli má všechny faldíky na obouch stranách stejně a ručičky přes sebou(ne pod nebo za sebou), měl by si brát i ty hračky-dávej mu je ale vedle konkrétní ručičky a střídej, dávej je taky z vnější strany té ručičky, aby ho to donutilo otevřít dlaň, ještě nemají natolik dozrálé nervové dráhy, aby si vybrali jakou rurčičkou za hračkou půjdou a tak radši neberou. Taky dávej pozor jestli si nejde za hračkou přes druhou ruku-jako že se o jednu opře a přes ní si druhou ruhou hračku veme, to je špatně a je potřeba tu ručičku přidržet, aby šel po hračce tou bližší rukou :slight_smile:
8. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
ano vadí to, táhne se to celým vývojem a zpomaluje ho a dělá problémy, můžou z toho být neplechy později i v dospělosti :wink:
8. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz
Julča měla svalový napětí zvýšený hodně, teĎ se uvolnila, že jí konečně můžu vzít do klubíčka, jen na horních končetinách nám malinko zbylo, tak proto ty zpožděný pěstičky
8. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
když pase.hlavu má v rovině,žádná žirafa..... ruce má před sebou,nebo pod sebou a žužlá si je!hračky na bříšku nebere ještě...pak ale dává jednu ruku za sebe a je opřenej o jednu
8. čer 2009 ve 13:07  • Odpověz
tak ručičku přidržet tak aby ji měl před sebou ne za sebou, pást s ním-lehnout si taky na břicho a ty ručičky mu sem tam přidržet ve správné poloze, pokud tu hlavu nezaklání při pasení, tak to zaklánění nebude tolik fixovaný, dobře to není a snaž se to rušit, ale snad to bude ok i bez rehabky, určitě bych ale zašla na neuro, abych měla klid, to je rozhodně ale tvoje věc :wink: :slight_smile: praktická tomu sprominutím nemůže rozumět, ale pokud se jí to zdá ok, tak to budou maličkosti :slight_smile:
8. čer 2009 ve 13:29  • Odpověz
nikky,promin,ze sem prilezu a hned ti do toho kafram,my ted tou psychomotorikou trochu zijem,tak me to hned padlo do oka a napsala jsem ti to.asi ma taky slabsi brisni svaly.

nam taky nase pediatricka rekla,ze Oli neni dite na Vojtu a po vysetreni na rehabce ho cvicime...
8. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
Ahojda...

U nás se také dělají mosty a dokonce jsem si všila, že to dělá i naru, pokud ho nedržím v klubíčku :frowning2: Co proti tomu?? Jinak s tou ručičkou jak píše Ron to je přeně u nás :cry:
Ron: Držím mu ručičku v pravém úhlu a k tomu protější nohu jakoby tvar žabího stehýnka - to je cvik na stabilitu? nebo by to mohlo pomoci i té né tolik akční ruce??

Dneska nám přidali cvik byl tam se mnou MM, kterému tekli slzy jak hrachy, když odblokovávali Jarouškovi krční páter (prý památka z těhu) no a o tom cviku nemluvně.. Alespoň vidí, že to nemám jednoduché jak si myslí.. Hlavně to vypadalo ještě víc drsně, protože jak má ty faldíky na krku, tak se mu tam tím vytahováním krční páteře praskly a tekla z toho krvička - při vytahování ty faldíky být nesmí..

Janka: a co vy cvičíte??
8. čer 2009 v 15:55  • Odpověz
Píšu kraviny: že to dělá i na ruce :sweat_smile:
8. čer 2009 v 16:25  • Odpověz
ahoj,

tak u nás se začal prohýbat teď o víkendu, nevím proč, předtím to nedělal. Dělá to když řve a vzteká se...
a pasení koníků minulý začal dávat natažené ruce za sebe nebo jakoby upaženo a zaklánět hlavu...ale to vůbec nedělal...ach jo :frowning2: :frowning2: co s tím?? když to začne dělat upravím mu ruce do správné polohy.
Mudr. říkala, že opravdu hlavičku začal zaklánět, ale že jej ještě nebude trápit cvičením, tak nevím, nevím.
Máme v sobě II. hexa a váží 7300gr a měří 65cm.
8. čer 2009 v 18:10  • Odpověz
momo: dobrá váha, jsem zvědavá kolik bude mít příští týden Týnka. A taky snad už konečně dostane druhou hexu a synflo. Už mě ty nemoci štvou. :angry:
8. čer 2009 v 18:37  • Odpověz
Koukám, že to tady začíná být veselé s těma našema prckama..

Mono: to jste tedy pěkný!! Jak váhou, tak výškou :wink:

To Jaroušek ještě nedostal ani první hexu :pensive:

Jinak příští týden nás čeká vítání občánku, tak jsem na to zvědavá co ten náš rozmalínek tam ukáže :sweat_smile:
8. čer 2009 v 18:50  • Odpověz
u toho pasení mělo být minulý týden

krem: jo váha dobrá...pronese se chlapec :slight_smile:
8. čer 2009 v 18:51  • Odpověz
momonka:to je fakt drsna vaha.my jdeme zitra,tak pak napisu,jak jsme na tom my.

jes:to je strasny,strasny,strasny!!!no to je uplne strasny.ze i chlap z toho byl na mekko.des,co pises
:frowning2:

my hlavne posilujeme brisni svaly a taky se snazime o otevreni dlani.zatim mame dva cviky.
taky cvicite 4x denne po 10 min?

tak to snad vypada,ze by mel vojtu cvicit skoro kazdy.divne...
8. čer 2009 ve 20:48  • Odpověz
Janka: jo jo je to divné... a zajímalo by mě, jak by to dopadlo, kdyby se to necvičilo, tak jako dřív.. Nicméně u nás se cvičí 3x za den dva cviky (třetí dělám mezitím jindy) po 3 opakování na každou stranu po 20 vtěřinách :sweat_smile: hmmm zajmavé, co to vlastně cvičím :grinning:
8. čer 2009 ve 21:27  • Odpověz
autor
tak my jdem zejtra na rehabku pro novej cvik, zatím posilujeme lopatkový svaly pro lepší oporu rukou při pasení. PěstičkY M. pomalu otvírá. po hračkách zatím taky nesahá. Ale určitě líp spí, díky cvičení. Cvičíme 4krát denně.
8. čer 2009 ve 21:35  • Odpověz
Ahojda holčiny, zdravíme vás od Lipna. Je tady nádherně...jen chatička jak je dřevěná je v ní všecičko slyšet a to mají ještě dřevěný ty dřevěný stropy provrtaný, takže když spím v posteli a švagrovka s tchyňkou dole krafaj...slyším je jakoby byly vedle mě - fakt super. A druhá bezva věc je, že do města je to 800m z pěknýho kopečka...což o to, dolů to jde krásně, ale nahoru s kočárem je to fakt lahůdka :slight_smile:

Ronie: když tu řešíte tu motoriku, Adrianka se mi začíná zvedat...normálně odlepí lopatky od země. Není to ještě brzy (v pátek jí byly tři měsíce) ??? Ale zvedá se přes břišní svaly...ne hlavou. Koníky pase dobře - rovně, otáčí hlavičku nalevo i napravo. Na bříško se nepřetáčí (jen s mou pomocí), ale na boku je každou chvíli - přesně tak jak píšeš - zvedne nožičky a přetočí se.
8. čer 2009 ve 22:07  •  2 děti  • Odpověz
Caaaaaaaaaaaau holky...

Tak jsme zpatky z rehabky...a taky jsme na vojtovce :cry: ...brisni svaly totalne ochablé...a skvelej zaklad na skoliozu....takze cvicime 4 x denne po 30 vterin na kazdou stranu :frowning2:
9. čer 2009 v 08:49  •  2 děti  • Odpověz
ahojky
má se cvičit optimálně 4krát denně držet v poloze minutu na každou stranu, podle toho kolik je cviků se to může upravovat, ale 10 minut je blbost, to je hrozně moc, 10 minut je to maximálně dohromady za den :wink:

pokud by děti, které mají takovéto problémy jako máme tady většinou-asymetrie, hypotonie, hypertonie, záklony, necvičili, měli by problémy se zády, od toho bolesti hlavy, šmajdání, celkově vadné držení těla, vlastně ,,drobnosti,, :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jesterko, vojtovka se skládá u miminek vlastně jen ze 3 cviků, které se individuálně upravují, aby maminka dítko udržela, vy cvičíte rexlexníí plazení, které zapojuje nejvíce svalů-břišní, fixuje správnou pozici nožiček, posiluje ručičky a protahuje krční svaly a některé na ruce, faldíky být nemají, protože tím si vlasně hlídáš, že máš hlavu v protažení páteře, ale krev by teda téct neměla, to trochu rehabka přehnala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

prioritko, to je normální, zkouší to, ale nesedne si tak to se neboj, nechej jí to klidně dělat, posiluje tím břišáky, ale jen na rovné podložce, pokud bude třeba v lehátku tak hrozí že si pak takhle sedne a toje špatně :wink:
9. čer 2009 v 09:45  • Odpověz
a znovu házím ten výbornej odkaz, fakt tam všechno najdete
http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclanku=2006092201
9. čer 2009 v 09:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.