• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únorovky přesunuté z rodičů

(Zamčená)
11. ledna 2010 
Já Niki vždy uspím u sebe v posteli a pak dám do postýlky, tam spinká do 4h, pak dá mlíčko a spí dál do rána, občas, když se v noci budí často, tak si ji vezmu k sobě, u mě spinká ráno déle :slight_smile:
No nočník jsme už taky řešili, já začnu v roce zkoušet a uvidíme..
Teda Luji, tak hodně štěstí při snažení.
A holky vše nej a nej v novém roce 2010!
1. led 2010 v 10:20  • Odpověz
Kalisko,vy se taky už snažíte?? Spagetka začnou za 3 týdny..
To držím moc palce a trochu závidím :slight_smile:
2. led 2010 v 11:27  • Odpověz
No jsem si tak četla co radí odborníci a prý dítě se má učit na nočník až od 16 měsíce, že dříve to nemá cenu, že to ještě neumí udržet , že to je jen reflex, takže až bude teplo v létě , tak začneme běhat po domě s holým zadečkem hih.
Holky malý mi onemocněl, tak nemocný ještě nebyl bobek, rýma a kašle dost, no pokud to nebude lepší tak v pondělí jdu k dr s ním. S tím spaním to jsem ráda , že nejsem sama hihi :wink:
2. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
Luji, chudáček malinký, tak ať se uzdraví, asi chřipajzna, co.. No asi taky ten nočník nechám na léto, aby mi teď nenastydla, stačí že mi zdrhá s holím zadkem, když ji přebaluji a sedá si na studenou podlahu, ale má z toho švandu. No je s ní sranda, ale je strašně šikovná a chytrá, když jí člověk něco ukáže, hned to dělá taky a pamatuje si, no poklad..
2. led 2010 ve 23:10  • Odpověz
Ahojky, tak az ted mi Verci poslala odkaz sem, nejak jsem vas tu nemohla najit, ale teda neni nad nasi starou diskuzi
Kalis a Lujiku snad vam to brzo prinese stesticko to snazeni. Ja uz mam prasky na necele 3 tydny a pak na to taky vlitnem :grinning:
Co se tyka nocniku tak brachu davala mamka uz od 8 mesicu a celkem rychle si zvykl,, pry kdyz se dava pozdej tak deti z tama zdrhaji a nechteji tam byt ale nevim nevim
3. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
Kalis a tobe neslo se zaregistrovat na ty stranky jak jsem psala odkaz? Jsem te zkusila zaregistrovat a me to slo tak kdyztak jestli chces tak mi pisni a ja ti poslu prihlasovaci udaje :dizzy_face:
3. led 2010 ve 12:24  • Odpověz
jo a ted jsem koukala ze tu padla rec o me a kojeni :confused: ja kojim uz jen v noci a to tim stylem ze by byl nejradsi na me furt pricucly takze mu sem tam podstrcim flasku s cajem jinak bych se ho v noci nezbavila :grinning: ale pres den nekojim vubec, dostane maximalne caj nebo vodu, protoze uz tak toho dost sni, kukuricne krupky tech by se prezral :sweat_smile: a vecer pred spanim davam nekdy sunar, nekdy kojim, ale snazim se postupne odstavovat
3. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
autor
spaget,tak mi to když tak pošli do interní pošty ...mě to nepustilo přes ty ověřovací kódy :angry:
3. led 2010 v 15:18  • Odpověz
autor
spaget dík :wink:
...ale tak nějak nevímkde psát :sweat_smile: jestli,tu,když jsme tady všechny...nebo kam vlastně :grinning:
tím nočníkem je to fakt u každého dítka jinak,brzké posazování nezaručí,že nebude zdrhat...AŃu jsem dávala na nočník už v třičtvrtě roce,ze začátku se jí to moc líbilo,vydržela sedět půl dne a pak najednou začala zdrhat a nechtěla si sednout.Pak v 1a 3/4 do plíny ani kapka a už jen nočník,takže jsme byly bez plen opavdu ,,přes noc"
:wink: Ríša se k tomu z vlastní vůle dohrabal asi ve dvou letech,že byl úplně bez,ale pak se ještě tak jednou týdně počůrával v noci :unamused: ...ale to bylo zrovna v době rozvodu,tak to asi mělo na něho taky nějaký vliv :confounded:
Ale když vidím,kolik dětí má ještě plíny ve třech letech i více na spaní,tak si říkám že to je tak nějak v normě
Nos tím snažením,my už dva měsíce,ale to jsem psala už do staré diskuse,že jdem do toho :grinning: ...kdo ví,jak dlouho to bude trvat a jestli teda ještě jednoho prďlu,tak chcu aby byli nejlíp do dvou let od sebe....když si vezmu,že Riči trval rok,Saša 7 měsíců, pokud se do léta zadaří,tak to budu brát jako zázrak :wink:
3. led 2010 v 18:49  • Odpověz
tady je odkaz na tu diskuzi
http://maminkymaminkam.xforum.cz/viewforum.php?f=36&sid=4ff4c6de115ecabbffb2771a5dfba5ed
kdyby to nekomu neslo tak je to www.maminkymaminkam.xforum.cz a je to miminka 0-1 a tam uz je unor 2009
zatim jsme tam jen ja a Verci, ale i s holkama s brezna jsme tam a je to stejne jak na te stare diskuzi

my zacnem se snazenim zhruba za dva tydny a taky necekam ze to pujde hned, na Maru jsme cekali 11 mesicu, ale taky jsem uz od 15 nebo 16 brala prasky nepretrzite takze se to dalo cekat, ted pocitam ze by to mohlo byt lepsi, no uvidime, ale uz se tu tesim na dalsi prirustky, takze hned hlaste // :grinning:
3. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
3. led 2010 ve 22:25  • Odpověz
Dobré ranko, tak jsem sepřemluvila dnes vstát a pracovat, Niki měla celkem neklidnou noc, tak sotva lezu, večer usnula normálně, pak se ve dvě vzbudila na mlíko, pak spala jakštakš do pěti a pak dvě hodiny jen kňourala, brečela, mrskala sebou a pak usnula a ještě chrní, nejradši bych taky zalezla do pelechu, ale bohužel pracovní proces zase nastala na plno, ach jo,než se člověk zvykne, tak to je děs, ikdyž jsem pracovala mezi svátky, tak mi to přijde kruté.
Jinak dnes na plavčo po 14 dnech, doufám, že to zvládne v poho, ten aquapark nakonec nevyšel.
Já na nočník začnu vroce na zkoušku, ale myslím, že bude zdrhat, my prý na nočník nechtěli vůbec a radši jsme chtěli na záchod se zmenšovákem :wink:
Tak se hezky snažte holky a pak hlašte úspěchy, třeba se zadaří brzo.. A je to stejné jako u prvního mimi, že hrozně chcete a nemyslíte na nic jiného? Já si to zkusila představit a říkala jsem si, že u druhého na to člověk třeba už tak nemyslí, když má zábavu s prvním, ale asi blbost, že :slight_smile:
Tak já jdu pracovati..
4. led 2010 v 08:27  • Odpověz
taky vam prejem dobre rano, unas novinky, no zoubky zatim zadne, ale tonicka uz leze nejen po schodech - to uz zvlada bravurne dlouho, ale umi uz i po zebriku! normalne jsem stala az uplne nahore, otocim se a tonca stoji zamnou! jsem mela malem zastavu srdce...nastesti byl dalibor doma, jinak nevim jak bych ji sundavala....
chodit se ji jeste moc nechce ale ve stoje bez opory uz si hraje, podava mi veci a tak, nejvetsi sranda je kdyz si hraje ve drepu, to vypada strasne dospele

dalsi miminko : no porad zvazujem, nekdy mi da zabrat jenom tonca, tak mam trochu strach jak bych to zvladla...dalsi vec jsou penizky, uz tak je to ted divoke - zarizovat se asi jeste chvilku budem, no ale zase kdyz ne ted, tak to dopadne az zadlouho, tak nevim no

lijiku posli nam zase nejake foto domecku, at se pokochame :slight_smile:
4. led 2010 v 10:06  • Odpověz
autor
Sarax,tak to je Tonička taky dobrý kaskadér :grinning: ...u nás jsou takové nfarktové stavy na denním pořádku :sweat_smile:
Teď se sašovi zalíbilo lézt štěňatům do bedny,dneska jsem ho tam načapala s dřevěným kladívkem,nevím co chtěl těm nebožátkům ještě slepým provést :grinning:
Jinak tu mám ještě jednoho volného venkovního hlídače,tak za měsíc bude schopen putovat do světa,tak jestli má někdo zájem,k domečku,zadarmo :wink: :grinning:
Verči,můžu ti říct,že je to s tím tvořením miminka poaždé stejné...nebo možná horší :sweat_smile:,teda u mě asi jo,prožívám to snad víc,než předtím :sunglasses: ..je to větší adrenalin...když už se to třikrát povedlo,jestli to ještě vůbec půjde,kdy,jestli bude všechno v poho....taky mám strach,že když mám tři zdravé děti a těhu byly takové v podstatě v normálu,tak aby se teď něco nepokazilo,nedejbože :confounded: atd.atd...moje představy byly taky,že to snad ženská už ani neřeší,ale opak je pravdou :frowning2:
4. led 2010 v 10:53  • Odpověz
Sarax, jsem se nasmála ted tomu žebříku, ikdyž to moc směšné není :slight_smile: Ted se přes prosinec moc nepracovalo, takže si to zatím představte. Všude jsou už omítky, el., voda , a podlahové topení a bude se zateplovat, během ledna nám přijdou namontovat kuchyn, dlažba se bude dělat, no trochu se opozdíme a bydlet asi bychom měli únor-březen, spíš si myslím, že ten březen, ale to už mi je jedno..
Holky já se těším , která z nás bude první těhotná znovu.
Verči, já se na druhé moc těším a dokonce počítám zase plodné dny atak...Je to ted trochu složitější , protože Míša poslední dobou chodí hodně pozdě spát ale dá se to...
Spaghetko dívaala jsem se na videa tvé a boží jak mára dělá čertíka nebo rybičku... to je suprovní...
Já přikládám takovou vzpomínku na těhu a porod video tak kukněte.... jsem se u toho málem rozbrečela dojetím, strašně moc chci toto celé zažít z novu http://www.youtube.com/user/lujik1
4. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
Luji, to video je bezva.. jen u názvu v porodnici chybí O, ale to neva.. to ani není pravda, viď a už mu bude rok..
4. led 2010 ve 13:57  • Odpověz
autor
Moc pěkné videjka holky :wink: Luji,to už ani není pravda,že :grinning:
4. led 2010 v 18:49  • Odpověz
čauky...nestíhám, nestíhám...však to znáte....
tak tady se rozpoutalo a rozpoutá nové snažení......si to užijte :wink: ...kdyby ještě někdo váhal, tak zvu na návštěvu...chi chi chi

gratulace k novým pokrokům, tý jo fakt to letí...už se jim blíží rok

a co silvestr??? jak jste prožily? u nás byl silvestr celkem v poklidu, pozvali jsme přátele a pařili doma, děti spaly, jen Honzík se jednou probudil a šel se kouknout kdo tam dělá rambajs, já jsem ani moc nepila, protože jsme pár dní předtím šly s kámoškou do hospy u nás ve vsi, bylo tam pár přátel, tak jsme pily a tlachaly a najednou bylo půl čtvrtý ráno,já ji měla jak z praku...fuj....to mi bylo blbě :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A doma všichni spali v jedné posteli, tak jsem měla trochu výčitky svědomí, ale prý to bylo v pohodě...Honza mi i druhý den dělal česnečku a staral se o
:sweat_smile:

Verunka po novém roce udělala další pokroky, stojí sama a zvládla udělat pár krůčku, asi 5, Honza jí to počítal...chi...naučila se další zvířátka a žvatlá fakt perfektně...to je vždycky u všeho keců, hned od rána :slight_smile:

Ted chodí Honzík zas do školky a celkem se těšil, ráno vylezl z postele bez keců, tak jsem zvědavá na další dny. Zítra máme plavčo, taky po dlouhé době....
4. led 2010 ve 22:34  • Odpověz
Sarax...no bomba s tím žebříkem....taky má ráda výšky...tos mi připomněla, jak já lezla dneska na půdu...Honzík již tradičně za mnou a Verča aby nebyla pozadu, tak na prvním schůdku...pohled dolů byl skvělý :wink: kdybych padala(mívám závratě) tak je smetu všechny.

K tomu snažení vám ale moc moc držím pěstě....bude to určitě rychlejší než u prvního,moc na to nemyslete, já jsem u Verči na to fakt moc nemyslela, Honzík mě moc nenechal a až mi po ránu začínalo být blbě tak jsem to řešila.

nočník...neřeším, je v komoře a vytahovat budu až asi v létě????!!!!....ne já nevím...uvidíme nechám to tak nějak vyplynout, zkusíme na travičku v létě, i když u holek je to jiný, tak třeba budu brát nočník ven...chi
Honzík byl během 2 měsíců bez plen i na noc...jen bylo blbý v zimě, že už byl doma bez plín, ale ven ustrojený do kombinezy jsem se bála, že to nevydrží, než bych ho odstrojila
ale taky mám pocit, že dnešní trend je ten nočník neřešit vůbec...to zas asi nejsem toho stejného názoru, že jako čekat až si dítě samo řekne...."maminko, já nebudu čurat do pleny já chci nočník"...no to bych se načekala, děcka jsou podle mě dosti pohodlné.
holky my jsme během svátků vymalovali...a je to kráááásné...změnil se nám uplně obývák....fakt jak barvička udělá svoje...mám chutě do další tvořivosti...ještě nový koberec, doplnky.....jen love trochu chybí
4. led 2010 ve 22:49  • Odpověz
Markk, ty jsi se rozepsala, to je dobře. No on je nočník nepraktický jak pro děti tak i pro mě :wink: , ale v plínách jí nechci nechat do 3 let :slight_smile: Uvidíme uvidíme..
Jé to je Verča šikulínek, že už taky udělala krůčky.
Včera jsme byli na plavču a Niki se to nelíbilo, ze začátku dobrý a asi v půlce lekce byla protivná, brečela, pak se teda uklidnila, ale nic moc. No asi měla hlad, jelikož k obědu moc nejedla a sváču jsme nestihli, jelikož vstávala ve čtyři a v půl páté musíme vyjíždět. Takže si myslím, že to bylo tím hladem, po plavču zblajzla pribináka a hrála si už v pohodě. No i bazén nebyl zrovna teplý, mě tam taky nebylo moc příjemně.
My na Silvestra byli doma, měli jsme každý dvě skleničky a po půlnoci jsme šli spinkat. Niki hajala a ani ji nevzbudili ty rány.
Dnes spala skoro celou noc a já jsem jak kdybych ani nespala, asi čím víc spím, tím je mi hůř.
5. led 2010 v 08:44  • Odpověz
autor
:angry: tak Sašovi zřejmě roste další zoubek a vypadá to na čtyřku :fearful: ,protivný je teda fest :grinning:
Markk,tak to je fajn,že se o tebe Honza tak postaral :sunglasses: a zůtulňování je taky super,my jsme před vánocema konečně jakš takš dodělali kuchyň,takže štědrovečerní večeře už byla na našem novém obrovitánském stole.Má to jednu nevýhodu,když budou dětska dělat u jídla bordel,tak jim nebudu moct plesknou přes stůj jeden výchovný :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 17:04  • Odpověz
autor
jo a ještě mladý pán objevil tajemství pastelek,tužek a prupisek,takže když něco takového objeví,tak se pouští do díla.....a hrozně ho to baví :grinning:
5. led 2010 v 17:11  • Odpověz
ahoj

Spagetko...to je děsný s tím mým telefonem, mám totiž véčko a dejde zamknout klávesnice, snažím se ho sice nechávat někde ve výškách, ale někdy ho vyštouraj

Vztekaj se taky vaše dětičky??? Verča když jí něco zakážu, tak se po mě ožene, chce mě kousnout a když se jí to nepodaří, tak se rozbrečí. dneska dokonce začala bulit a když jsem si jí nevšímala tak šla do pokojíčku tam si sedla na postel a řvala a řvala...jasný že jsem to nevydržela a šla tam jí šmírovat a nakonec chovala a ona se ne a ne utišit a jen kvůli tomu že jsem jí nedovolila lézt do myčky :cry: :unamused:

kalis...uplně si vás představuju...velikánskej stůl a tam plno dětí...krááásny :wink:

Verci ..my byly včera taky na plavču, nejdřív jsem si myslela že tam budu sama, ale pak dorazili ještě 2...jinak nás tam bývá 6-7(v jedné vířivce 3), no bylo to super, Verča nic nezapomněla, byla spokojená. Ale s tím pláčem si mi připomněla že včera tam byl nový chlapeček...a řval a řval, nespolupracoval a matka ho furt nutila a nutila a on pořád kolem krku, ale kdyby jen brečel...to ne on se vztekal a ječel na celé kolo....no já nevím, ale asi byh to řešila trohu jinak, nenutila, držela o a prohlíželi bysme bazen,chápu že když tam byl poprvé...nový lidi, prostředí atak,ale takhle to rušilo i nás, verča na něj pořád koukala a být slabší povahy tak se beztak rozbrečí taky :wink:.....no fakt prořval z 30minut asi 25minut...děsný
6. led 2010 v 10:18  • Odpověz
Markk, u nás je to to samé, akorát , že když něco nedovolím, tak začne řvát a vztekat a se a začne mě normálně plácat ručičkama po obličeji, tak hned další vtzek nastane , když mu vysvtluju , že maminku bít nesmí :slight_smile: :grinning: mazec...Verči my v plavání nebyli už asi měsíc...čekám až se uzdraví bobek a půjdeme, ale byli jsme s ním s michalem plavat před týdnem,, tak byl nadšený a to na bazén kam chodíme i na plavčo, je to i veřejnosti přístupné a voda má 32 stupňů, takže super....
Holky mi bylo včera večer blbě, jsem zvracela a motala se mi hlava atak...nechápu, těhu po týdnu ještě poznat nejde, takže spíš nějaká viroza...fuj
6. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
autor
ty dětska jsou všechny stejné s tím vztekáním...co mě dožere nejvíc,když chytne nerva a úplně mě chytí za paži,těma prstíkama mi tam vždycky vytvoří pěkně barevné modřiny :angry:
6. led 2010 v 16:56  • Odpověz
Ahojky,
Markk - já když brečela v tom bazénu, tak jí instruktorka dala hračky a byli jsme na straně, pak se po chvíli uklidnila a jeli jsme dál, ale nenutila bych ji, když nechce, to nemá smysl, jen se jí ta voda zoškliví, ale myslím, že byla hladová. Ona je děs s tím jídlem, neposedí a sní všeho tak půlku, krom pribináčka a bílého jogurtu. Ikdyž jí to třeba chutná, tak furt zdrhá a já za ní běhám se lžičkou, což bych neměla, ale jinak by asi nepřibírala už vůbec. Je to diblík.
No Niki se taky vzteká, snažím se vysvětlovat a vysvětlovat, ale to je marný. No umí řvát krásně, když chce :slight_smile:, doufám, že jí to opustí tyhle stavy, no ale nemůže si vyřvat všechno, že..
Jéé, mě se dneska nic nechce ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2010 v 08:36  • Odpověz
Mark z toho si nic nedelej, me to napadlo ze asi deti, ale myslela jsem ze zas Honzik. Akorat nechapu ze vzdycky volaji me :grinning:

s tim vztekanim je to u nas taky to same. Jak mu nekam nedovolim jit tak se na me podiva a zacne natahovat, nedejboze kdyz ma blbou naladu a zajdu za roh, okamzite dobehne s takovym revem jak kdyby mi nadaval co si dovoluju vubec odejit. A hlavne kdyz chce spat tak ho soupnu bud do kocaru nebo ho mam chvilku na rameni a zacne delat kraviny nebo sebou vrti tak to odmitam ho uspavat tak vzdycky spusti se vztekanim, tak to jdu schvalne nekam za roh, on se vyvzteka a za chvilku je klid, delam to tak uz od zacatku tak asi uz i trochu chape ze u me s tim neuspeje :rolling_eyes:

jinak poslednich 10 noci u nas stoji za prd, nevim proc ale je vzhuru kazdou pul hodinu a chce prso, vcera uz jsem rezignovala a davala v noci jen sunar a stejne se porad budil co pul hodky. Uz jsem jak mrtvola :frowning2: fakt nevim co se zas deje, uz tak hezky spaval..
7. led 2010 v 08:37  • Odpověz
Spaghet...že by zoubky? třeba!?..nebo obdobíčko..
já nevím že pořád volají tobě, mám tě asi uloženou pod nějakým číslem ale ani o tom nevím... :slight_smile:

Verči...tak vztekací stavy jí neopustí, to jsem si jistá, a co tě ještě víc nepotěším...bude to horší.... :confounded: ale pak někde v daleké budoucnosti zas lepší...chi...mezi 2-4 rokem prodělávají jakousi pubertu. ale musíme vydržet, ale řeknu vám je to někdy síla.

hele...sledujete tady někdo seriál "vyprávěj"? mě se moc líbí. te jsem koukala na netu na první díl, teda jen kousek začátek.

Verča ted spinká...už od 9, na chvíly se vzbudila, ale lehla jsem si k ní a ještě zabrala. pak se najíme a pofrčíme pro Honzíka do školky. jen nevím o budem dělt odpo. asi půjdem na delší procházku. a doma už mě to nějak neba....

Verci...upně si tě představuju jak běháš po bytě s tou lžičkou...hi...

Používáte stále přebalováky? my kupodivu jo, u Honzíka jsem ho neměla ani náhodou, zdrhal a já se bále že spadne, Verča je klidnější, dá se to s ní v pohodě, leží a nehá se přebalit, to Honzajs si strkal mezi nožky ruce, hlavně když byl posranej, to bylo fakt děsný.

A ani jsme nerozebíraly co měli prckové u štědrovečerního stolu k jídlu...já dělala hráškovou polívku a tu jsem solila až nakone, takže jsem Verče odebrala a pak měla brambor salát taky bez soli a majolky, jen brambor,veje,mrkev,kukuřie hrášek a masíčko jsem jí dala teda od sebe..kousek štiky zevnitř.

jéé nějak mi vynechává písmenko C...áá už nee, bylo tam nadrbíno

jééé at už se vzbudí....se nudím....a je mi zima jak tu tak jen sedím...
7. led 2010 v 10:50  • Odpověz
tak unas taky v noci hruza, dneska vstavani +- co 40 minut, mame totiz prvni zub! jednicku v pravo dole, pres den taky nic moc, asi ji jich bude rust vice najednou, no pri predstave ze je to teprve prvni...

jinak za provozu pomalu opravujem a ladime, vcera tu byl kotelnik :slight_smile: pristi tyden nam prijdou namontovat cerpadlo na kotel pro tuha paliva, jeste dojde elektrikar dodelat novou el. v polovine baraku, pred vanocema se stavil kominik...
7. led 2010 v 11:06  • Odpověz
Markk - no běhám za ní jak debil a ona se mi směje a naschvál zdrhá rychleji a leze pod konferenční stolek, vůbec jí baví všude podlízat a prolízat... Jéé, říkáš, ještě horší, a je je, to se mám na co těšit :slight_smile: No musíme vydržet. Ona je zlatá, ale jak jí něco nedám, třeba nůžky nebo mobil a podobně, tak spustí mrška jedna..

Na štědrý den, měla polévku ( vývar se zeleninou bez knedlíčků a bez soli ), pak salát - brambor, mrkev, cibule - uvařená, vejce a k tomu vařené kuřecí masíko.. no moc to nechtěla, ale to proto, že přes den furt něco plácala.. já nasypala na misku oříšky, sušené ovoce a ovoce v čokoládě a dala to na stůl před telku a za chvíli se otočím a Niki plné ruce a už se cpala.. jo chutnají jí rozinky v jogurtu :slight_smile: No k snídani měla vánočku jako my a k obědu já dělám vinnou klobásu s brambory a Niki měla jen brambory a dala jsem jí do toho mrkev.
No jinak já musím říci, že zuby snáší dobře, čekala jsem to mnohem horší a poslední dobou spinká krásně. Spí odpo tak od 13:30 do 16:00 a večer jde kolem 22:00 a spí do 5:30, dá mlíko a spí do 9-9:30 :slight_smile: Dopoledne nesmí už hodně dlouho :slight_smile:
7. led 2010 v 15:10  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.