• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Uplne nove snazilky

(Zamčená)
3. prosince 2010 
@verulinkahonzik Kontryhelový čaj? Hmmm, nový nápad, super, taky se ho pokusím někde sehnat. Asi normál v lékárně by mohl být, ne? Nekupovala jsi ještě?
8. lis 2010 ve 12:39  • Odpověz
@petrushka1 nekupovala, ale dá se koupit v lékarně, kamaratce pomohl zapadnout :wink:
8. lis 2010 ve 12:40  •  2 děti  • Odpověz
@petrushka1
Tak to ti strašně moc přeji ať Vám to vyjde. Byl by to úžasný dáreček, úplně ten nejkrásnější. Tak držím palce, je to celkem dost času, tak by se zadařit mohlo. Krásné a úspěšné snažilkování
@verulinkahonzik
Ahojky, na věku nesejde, halvně, že jste si jisti že mimi chcete a máte pro něj zázemí. O kontryhelu jsem též slyšela, ale zatím nekoupila, já osobně bych to nechtěla zase přehnat, abych pak nebyl pochodující zásobárna bylinek. Ať se zadaří.
8. lis 2010 ve 12:47  • Odpověz
@danib janě zázemí máme sice maloný byteček 2+1 ale s miminečkem se tam nějak určitě vlezem :wink: taky to nechci moc přehnat tak jak píšeš zkusím zatím jen tu kyselinu listovou
8. lis 2010 ve 12:49  •  2 děti  • Odpověz
@danib Snad se do toho dubna zadaří. Chtěla jsem ji dát už třeba fotečku z utlrazvuku, ale stejně by to na mě asi poznala. Musela bych to maskovat, protože se vidíme každý den :grinning:
@verulinkahonzik Přesně tak, hlavně že mimi chcete, na věku vůbec nezáleží.
Holky, jak velký máte byteček? verulinkahonzík už psala, my máme 2+0, takže taky maličký, ale co se dá dělat, když na větší byteček nebo domeček nejsou finance :frowning2:
8. lis 2010 v 17:14  • Odpověz
Ahojda snažilky, tak i já se přidávám mezi vás. S manžílkem jsme se rohodli po 12 letech pro druhé dítko, jedno zlatko už doma máme, a teď se o duhé snažíme. Zatím první pokus nevyšel, i když jsme se snažili v plodné dny. Věřím, že se brzy zadaří. Bydlíme taky v pidi bytečku, ale pořád dobrý malý vlastní, než velký pronájem :slight_smile:.
8. lis 2010 v 17:45  • Odpověz
autor
Ahojda pri pondelku!
@danib - je mi to lito, ale uchovej si svuj positivni pristup! :wink: TAk je to spravne - vyjde to, to je jasny! Dulezite je presne jak pise - mit spravneho "tatku" :grinning: a vsechno kolem toho se vyplni jak ma byt!

@ verunkahonzik - vitej mezi nas :wink:

@misell - jo je to fajn, si takhle pokec a "uklidnit" se, ze je clovek preci jen normalni, kdyz je nas tu vic co ma pomalu ale jiste stale to same v hlave. :grinning:

Nasla jsem super ovulacni kalendar :grinning: - vcetne vypoctu terminu porodu: http://www.babyweb.cz/Ovulacni-kalendar.aspx - fakt zajimavy! Akorat ze mam podle toho prave plodne dny a draha polovicka je na dnes na sluzebce :angry: a o vikendu nebyla prilezitost - meli jsme tu navstevu :angry: .... :grinning: :grinning: Tak zitra hodim prepadovku :grinning: :grinning: :grinning: na chudaka :grinning: - mam pocit,ze zacinam plasit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Krasny tyden a neveste hlavu :dizzy_face:
8. lis 2010 v 18:28  • Odpověz
autor
... je, koukam, ze ja tele jsem nejak nepostrehla, ze mame uz 2. stranku !!!
Presne tak, na veku nezalezi vubec!

@briusko - tak to Ty jako zkusena maminka se nam, nezkusenym "kuratkum" asi budes obcas smat. Vitej mezi nas!!

@petrusko - to by byl opravu perfektni darecek babicce! Nemyslet na to a ono si to treba tu cestu samo najde :wink:

Jinak, my se zanedlouho (podle planu 15.12.) mame stehovat do naseho "bytecku", ktery jsme si pred 2 mesici poridili. Jeste se musi par vecicek (napriklad kuchyn :fearful:) dodelat,ale uz se na to tesime! Je dost velky na 1-2 deticky :wink: .... a nejradeji bych misto pokoje pro hosty uz rovnou zarizovala pokojicek. No, necham tenhle pokoj uplne nakonec, abych vedela, jak nakonec "zarizovat" :wink:
8. lis 2010 v 18:38  • Odpověz
@bambulka303 Ovulační kalendář je super, hned jsem si do něj nacvakala data :grinning: Teď ještě aby v plodný dny byl doma i manža :grinning:
@briuska Budem pak rádi za každou tvou radu, až budeme ze všeho překvapené :astonished:

@bambulka303 Teeda, ještě před vánocema vás čeká velké stěhování???? To je super :wink: Taky bych chtěla zařizovat byteček, všude je tolik krásných věcí. Hlavně do dětského pokojíčku :grinning:
Jinak my jsme v nájemním bytě, ale nájem ještě není tak hrozný a bydlíme v centru města, takže všude to máme kousek :slight_smile:
8. lis 2010 v 19:25  • Odpověz
autor
@petruska - presne taaak, jeste se tak v tech plodnych dnech sejit doma :grinning: :grinning: :grinning:

Petrusko, je to super, se stehovat, ale zijeme tim zarizovanim "teprve" asi pul roku (to je doba, ve ktere jsme hledali) a muzu rict, ze obdivuju pary, co tim ziji jeden, dva roky, nebo i dele. Je to makacka: vikendy litame po obchodech s nabytkem, mele jen stale o tom: jake parkety/ laminat/ kachlicky... jake barvy kam.. jakou kuchyn - a najednou clovek zjisti, ze cim vetsi vyber, tim vetsi dilema :grinning: . Jo a domaci romantika tim taky dost vazne :sweat_smile: :grinning: :grinning: .... i kdyz si netroufam stezovat, protoze vime, proc to delame - protoze to chceme oba.
Nejsme manzele, jsme s drahym prez 2 roky a muzu rict, ze nas to jeste vic "upevnilo" i kdyz i tak trochu prublo.
Ale muzu doporucit :wink: .
Najemni byty jsou fajn - ja zila pres 8 roku v najmu a ma to kupu vyhod (jsi flexibilni, nemusis se o nic starat, nevazes se :wink: ). Vse ma sve pro a proti - a hlavne: na vsechno je ta spravna doba!
A navic, dobry podnajem ve meste je SUPER!!!
Loni bych se jeste dotycnemu vysmala, kdybych mi rekl, cim se za rok budu zabyvat (tim myslim tim bytem)
Clovek mini, zivot meni - NASTESTi :wink: !!!!

Koukam, ze jsem se pekne rozkecala :grinning:
8. lis 2010 v 19:42  • Odpověz
@bambulka303 tak smát se určitě nebudu, to buď v klidu, všechny jsme na tom stejně. I když já už jedno dítko mám, touha po druhém je stejná jako u vás). A kdybych vám mohla s něčím poradit, tak klíďo, moc ráda, ale ono asi snení s čím.... :slight_smile:
jinak starosti s bydlením si umím představit, rekonstruovali jsme ten náš pidi byt, takže běhání okolo dlažby, plovoučky, kuchyně...to byl maraton, a ještě to není u konce, teď už nakupujeme po částech, vždycky když se ušetří nějakej peníz, jde to dost pomalu...ale to zařízování mě vlastně dost bavilo
8. lis 2010 ve 20:34  • Odpověz
Ahoj holky, ten ovulační kalendář je super, taky sem si tam hned naťukala data a už to mam zaznamenaný v diáři, abych na to nezapomněla. :grinning: S manželem bydlíme ve 2+1 a jenom v podnájmu, ale máme ho docela levnej, takže v poho. Nejradši bysme si postavili baráček, ale teď na to nejsou penízky :unamused: . Splácíme auto na leasing, pokud se zadaří, tak mateřská a do toho bysme asi hypotéku neuplatili, takže si počkáme až po mimi. :slight_smile: Ale to nevadí, kdo si počká, ten se dočká :grinning: :grinning: . Přeji všem krásný večer :wink:
8. lis 2010 ve 20:38  • Odpověz
autor
Hihi, koukam, ze tu asi brzo pojedeme dle ovulacniho kalendare :grinning:
Jo, v bydlenicku je nejdulezitejsi je citit se doma - a je uplne jedno kde to je, jestli ve vlastnim, podnajmu, nebo byte nebo baracku :grinning:
8. lis 2010 ve 21:26  • Odpověz
@bambulka303 Nojo, to znám, kdyby měli třeba jen 2 druhy, tak si člověk vybere, ale je tolik obchodů, kde prodávaj nábytek, obklady atd, že má člověk pak dilema :o) Je dobré to neuspěchat a pořádně si to rozmyslet, ale já jsem en typ, který, když něco chce, tak to musí mít hned :o) My máme novou kuchyň i obývák, ještě bysme rádi novou sedačku, ale na tu musíme něco našetřit. Splácíme taky úvěry, takře hypotéka zatím nepřipadá v úvahu. Ale v bytečku jsme spokojeni a to je důležitý. S majitelkou se dá domluvit na čemkoliv, takže si nestěžuju. A v tom bytečku jsem vlastně od narození, takže tam jsem zvyklá a zatím si nedokážu představit bydlet někde jinde. Do baráčku se mi zatím moc nechce, protože jsem pořád sama doma, takže bych byla sama i tam.
Jaký je u vás dneska počasí? Tady hnus, zamračeno, bude asi pršet :o(( Ráno se mi nechtělo vylézt z postele, ale do práce se musí, co se dá dělat :o))
9. lis 2010 v 07:24  • Odpověz
My taky nemáme žádný obrovksý byt. Jen 2+kk trochu větší, ale starší a je náš. Přítel by se chtěl stěhovat, ale snažím se od toho zatím odradit do doby než budou našemu budoucímu mimču cca 3 roky, až budu po mateřské, myslím, že by to bylo finančně náročné platit hypotéku i když ne tak vysokou. Teď máme úplně minimální náklady na bydlení. A zatím by nám to určitě stačilo. Ale pár úprav asi udělat budeme muset.
Jdu se mrknout na ten ovu.kalendář. Hezký den papa
9. lis 2010 v 08:22  • Odpověz
Ahoj, tak my máme na byt hypotéku, do toho nájem a další různé splátky je to děs a časem by jsme určitě taky chtěli domeček nebo kdyby domeček nevyšel tak rozhodně větší byt. a Zařizování bytu je super před rokem jsme zařizovali ten náš a někdy to byl fakt mazec jelikož každý z nás měl občas jinou představu tak dohodnout se na kompromisu bylo někdy fakt těžké, ale naštěstí jsme to všechno zvládli :wink: a ovulační kalendář taky supr tak snad se nám brzy zadaří :wink:

@petrusko to by byl fakt supr dárek babičce budu držet palečky naše budoucí babička má v lednu 50 tak by to taky byl supr dárek, ale nevěřím, že by se nám to tak rychle povedlo tak uvidíme
9. lis 2010 v 10:26  •  2 děti  • Odpověz
Všechny si moc přejeme, abychom otěhotněly brzy, ale jak jsem si tak pročítala různé příspěvky na všch možných stránkách, tak mě děsí představa, že to bude trvat dlouho. Četla jsem, že se někdo dokonce snaží 6 let. To je úplně příšerná představa, i 4 roky je děs. 1 rok je snad únosný, aby člověk nezblbnul, ale víc si nějak teď neumím představit. V okolí mám kamarádky, kterým se to povedlo hned, ale taky ty, kterým se zadařilo až za 1,5 roku. A jedné když šla po půl roce snažilkovní k doktoru, jestli s ní není něco špatně, řekli, že průměrná doba je 1,5 roku. Naštěstí se jim to povedlo, po 3/4 roce a mají úplně nej chlapečka, kterého jsem kdy viděla. Sama mi potvrdila, že to je hlavně o psychice, otěhotněla až když řešila zcela něco jiného. Takže to abychom asi všechny třeba začaly řešit, nové bydlení, já třeba konečně mou svatbu (tedy až se ten můj pacholek vyjádří :slight_smile: ), no a budeme hned mít starosti úplně s jinými věcmi.
@verulinkahonzik Třeba se zadaří :slight_smile:
9. lis 2010 ve 12:23  • Odpověz
@danib Je to tak, jak píšeš. Hodně lidí říká, že je to o psychice. Ale čekat 6 let? Tyjoooo. to jsem se měla začít snažit dřív, protože mít první dítě v 38 by byl asi mazec. Je těžký myslet na něco jiného. V bytečku nic předělávat teď nebudeme. Na jaře začneme rekonstruovat chalupu, teda spíš terén okolo, tak budu mít myšlenky jinde, tak snad se zadaří :o) Přeju ti, ať se přítel brzy vyjádří a plánujete svatbu. Já taky čekala 7 let, než se vyjádřil a vzali jsme se. Ale byl to ten nejhezčí den v životě, který může předběhnout akorát narození miminka :o))
9. lis 2010 ve 12:49  • Odpověz
to je pravda psychika je důležitá přítelova sestra se už snaží tři roky a to uměle mají nějaký problém tak je pro ně lepší, aby dostala už oplodněné vajčko do dělohy, ale pořád se jim ne a ne uhnízdit :frowning2: no taky doufám, že nebudeme muset čekat dýl jak 1,5 to by byl děs, ale teď budou vánoce a tak příjdem na jiné myšlenky zdobení bytečku, pečení cukroví, pak silvestr a pak jaro tak to nějak všechno uteče a budeme mít myšlenky jinde než u miminka a vše půjde tak jak má.

@danib tak snad se přítel vyjádří co nejdřív, taky čekám kdy to příjde a přítel překvapí, ale on by si tak představoval svatbu až po mimču tak uvidíme

@petrushka1 sedm let čekání tyyyy jo to je teda doma, ale hlavně že si se dočkala

:wink:
9. lis 2010 ve 12:56  •  2 děti  • Odpověz
@verulinkahonzik Nojo, po 7 letech jsem se konečně dočkala :o) Ale ani mi to nevadilo. Jako chtěla jsem se vdávat, jako každá jiná ženská, ale nehrotila jsem to.
Kamarádka taky byla na umělém, po prvé se to nepovedlo, ale podruhé to vyšlo a mají krásno holčičku. Jen ty nervy u toho umělého nezávidím. Ale touha po miminku je velká, takže je asi každý schopný obětovat cokoliv.
9. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
wow, 6 let - nestraste! :frowning2: .... think positive (nebo jak se to rika! :wink:

Tady pocasi stoji ted za prd, sice neprsi, ale je tu uz pekna kosa! A hlavne: tma kdyz se v pet valim domu :rolling_eyes: . Ta mi trochu vadi - no ale to za chvilku taky prejde.

Jdu varit, za chvilku se mi dovali drahy z prace, tak at mame neco do zobacku :wink:
Krasny vecer!
9. lis 2010 v 18:30  • Odpověz
Já byla dneska po práci na kafíčku se švagrovou a jejím tříměsíčním prckem. Je úžasný, už se směje a má takový roztomilý ksichtíky :grinning: No a když je tak hodnej, tak mě to láká ještě víc být maminka a už to strašně moc chci :wink:
9. lis 2010 v 19:45  • Odpověz
Čau holky, tady se to panečku solidně rozjelo, mám radost :wink: no když se bavíte o tom bydleníčku, tak já bydlela také věčnost po pronájmech a jak už tady zaznělo, má to své výhody, paráda v centru města (jsem z HK). Asi rok před svatbou jsem se nastěhovala k manžovi na dědinu :grinning: Má to své kouzlo..bydlíme ve starším domečku, rodiče dole a my nahoře, samostané bytové jednotky, takže paráda. Navíc do budoucna velká výhoda hlídání u babi :slight_smile: Ale plánujeme rekonstrukci, asi si dokážete představit koupelnu z 90 let, kdy se prodávali dva druhy kachliček - hněd a modré. Tak my máme modré :grinning: takže uvidíme, rekonstrukci chceme něják na jaře...no chtěla bych ideálně už do té doby nosit v bříšku mimi..ale uvidíme, jak to holt půjde...mimi, rekonstrukce, do toho státnice a v práci toho nad hlavu...jestli tohle zvládnu, tak nevím :grinning: Zrovna ležím u notebooku, koukám na tv a samé reklamy cestovek na zájezdy příští rok...a tak si řikám..nebylo by pěkné počít právě mimíse někde tahle v teplíčku.... :slight_smile: pláž, moře.. hm..jdu se podívat asi. Hezký večer všem! :wink:
9. lis 2010 ve 20:00  •  2 děti  • Odpověz
@petrushka1 Já dnes taky valím za svou nej kamarádkou co má již 9ti měsíčního broučka, a že to fakt brouček je neskutečnej, pohodovější a usměvavější dítě jsem snad ještě nikdy neviděla. A asi před 14ti dny začal lézt, tak se šíleně těším, co mi zase předvede nového chlapeček náš. Strašně bych si přála takové zaltíčko, ale to u nás asi nehrozí, jsme oba s přítelem tak trochu hyperaktivní již od dětství. Jinak se u nás tento týden již mluví o svatbě, tak uvidíme. Zase je pro mě moc důležité, že už není proti a je evidentní, že o tom přemýšlí.
@wikinka Ty jo holka zvládáš toho dost, škola, práce, domácnost, no není to sranda. Znám to, taky jsem se o to pokoušela, ale školu jsem nezvládla, asi i proto, že jsem v té době pracovala cca 12 hod denně, dojížděla spoustu km do práce a řešila domácnost, no a pak mi již trochu začaly haprovat nervíky. Jinak myslím,, že je super, že máš tolik plánů před sebou, o to spíš, se nebudeš soustředit jen na mimi o mohlo by to jít líp. Taky jsem si přála počít mimi na letošní dovče, ale to se tomu mému nelíbilo, tak on teď plánuje, že bychom mohli za teplíčkem třeba někdy v únoru. Tak uvidíme, do té doby se toho může odehrát spousty.
10. lis 2010 v 07:37  • Odpověz
@danib jeva mluvení o svatbě už něco naznačuje tak snad to brzy příjde a přítel se rozhoupe ještě víc :wink: a teplíčko v únoru to zní dobře taky bych hned jela někam za teplíčkem, ale nejsou na to finance tak snad další rok, ale pokud se zadaří tak s bříškem moc cestovat nechci pro jistotu.

Nějak se nám to tu sesřlo já se další týden chystám za kámoškou co má dvouletou holčičku, ale je super už se taky hrozně těším až nám po bytě bude běhat takové malé šidlo :slight_smile:

@wikinka no si supr, stíhat tolik věcí to je paráda to mi stačí práce a domácnost. Školu dělá přítel a to mi bohatě stačí když vidím ho jak se nervuje co vše musí udělat, ale letos ho čekají státnice tak to snad zvládne a bude klid :grinning:
10. lis 2010 v 08:16  •  2 děti  • Odpověz
@wikinka jééé, já jsem taky z HK :o) Mít rodiče v baráku je určitě velká výhoda. Já to mám taky tak :o)
Já jsem včera přijela z kafíčka k našim, byl tam brácha s 2letým synáčkem. Už krásně mluví, ví kolik mu je let, jen skoro na všechno odpovídal ano. Třeba otázka: Chceš na zadek - jo, máš ee v plínce - jo, ty máš plínku - jo, přitom plíny nosí už jen na noc. Je to blonďatý andílek :o) No a v pátek se chystám ke kámošce a ta má 3měsíčního andílka :o) Takže tento týden je v dětské režii :o)
@wikinka Teeeda, klobouk dolů, kolik toho zvládáš. Ale přesně tak, aspoň přijdeš na jiné myšlenky. Odjet za teplem je dobrý nápad, taky bych jela. Letos nám dovča nevyšla a mám absťák po moři. Snad příští rok to vyjde, pokud nebudu už 2v1 :o)
10. lis 2010 v 08:43  • Odpověz
s tím bydlením ...taky jsme prošli spoustou pronájmů, stěhovali jsme se už 7x ...a klidně bych se stěhovala zase, mě to tak moc nevadí, všechno to převážení, balení....jen kdyby bylo o trošku větší bydleníčko. Náš byt je opravdu pidi, 45 m2...(předělané 1+1 na 2 KK). Pro mimíska budeme mít jen koutek :(. Ale doufám, že časem byt prodáme a koupíme větší...
tak nám všem držím palce, ať se brzy zadaří :slight_smile: ...já bych moc chtěla // jako dárek pod stromeček. ovulka mi vychází na 21.11.
10. lis 2010 v 17:13  • Odpověz
Teda rozjíždí se to tu opradu pořádně, mám z toho radost :grinning: Jinak mi sme se začali snažit právě na dovče, přišlo nám to jako super nápad, ještě lepší by to bylo, kdyby se to povedlo, ale bohužel ne, ale to nevadí :slight_smile: Snad ta dovolená vyjde i příští rok, teda jestli taky nebudu 2v1, to bysme jeli asi jenom tady po Čechách, je tu taky krásně. :wink:

@wikinka To fakt koukam, kolik toho zvládneš, já bych tohle vše asi nedala :slight_smile:

Krásný večer všem :slight_smile:
10. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz
@misell Přesně tak, i v Čechách je nádherně a když vyjde i počasí, tak je to super :grinning: 1 rok jsme byli v Jižních Čechách, kousíček od Lipna a tam bylo krásně. V penzionku bazén, když jsme chtěli, tak jen pro sebe, takže krása :wink:
A co dárečky? Už nakupujete? Já mám zatím pro manžu 1 dáreček, ale jinak nic :frowning2: Ani nápad, tak kdybyste někdo poradil, tak třeba budu už vědět, co koupit :grinning:
10. lis 2010 ve 20:44  • Odpověz
Ahoj holky, moc všechny zdravím. No je pravda, že toho je hodně :slight_smile: hlavně v práci mám pod sebou 25 lidí a teď je to děsný stres. Poslední dobou jsem strašně unavená, tělo už říká ne, že musím zpomalit, vím, že to není dobré :frowning2: snažím se vždy vypnout, ale třeba dnes jsem celý den školila a zítra celý den schůzky...ze z toho picnu. Pak má být člověk v klidu a snažikovat se, že? :slight_smile: ani by to chudák tělo asi nezvládlo. Jak jsem oslabená, tak jsem se dnes probudila a taková rýma, bolest hlavy, klouby...kašel..no děsný. Holky, začínají už chřipky, tak koukejte nasadit pořádné vytamíny. Já jsem byla dnes tak unavená, tak jsem po práci sjela tady do obchodního centra a dala jsem si tam půlitr fresh džusu - limetka, zázvor, grep, citron. Jako byl to mazec. Ale chtěla jsem udělat na ty bacili menší šok. Myslím, že to je stejně vyčerpáním organismu tohle vše :angry: v lékarně jsem teda nakoupila pastilky na cucání. Sehnala jsem tam ten kontryhelový čaj...je to sypavý, četla jsem, že 2 lžičky a spařit. Byla jsem překvapená-je to i na záněty právě horních cest dýchacích, žaludeční potíže a taky potíže při menzes..to já mám vždy hrozné bolesti, tak by to mohlo být docela dobré, jsem zvědavá. Jinak tam měli takové ty různé věci - ovulační testy atd. Ale na to jsem si netroufla, to už by byl extrém :slight_smile: zatím pokračuju stále v listovce(kys.listová) a tím to končí :slight_smile: nebo začíná? Holky opatrujte se...
10. lis 2010 ve 22:04  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.