• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Uplne nove snazilky

(Zamčená)
3. prosince 2010 
@petrushka1
My jsme minulý rok okusili krásy Čech a letos jsme pokračovali, byli jsme v Krkonoších za pěší turistikou a na Lipně s kolama, bylo to vždy super, už plánujeme další výjezdy. Já mám obrovskou výhodu, že naše firma má po čechách spoustu podnikových chat a je to za hubičku, takže dovča na týdennás vyjde na pár korun a dá se to využívat i když bud na mateřské, taxe těším až budeme jezdit s prckem. Moříčko jsme ale taky zvládli, milujeme Řecko každý rok vyrážíme na jiný ostrov a většinou na ty méně profláklé. Jinak vánoční dárečky už nakupuji, už jich mám docela dost, začala jsem již v říjnu, ten první byl zrovna pro toho malého Šimču, za kterým jsem byla včera. Je prostě úplně boží, včera jsem se s ním krásně pošmudlala a zahrála jsem si na super tetku. Jezdila jsem s kočárem, krmila, hrála si s ním, atd. Hrozně mě to naplňuje. Před pár lety jsem byla jako au-pair v Anglii. Starala jsem se o roční holčičku a 3letého chlapečka. Byli hrozně super, celá rodinka, ale musela jsem odjet, trávila jsem s nimi mnohem víc času než rodiče, a malá mi pak říkala MAMMI ELA, a měla už v tom trochu zmatek, nevěděla ke komu dřív. Tam jsem si zkusila ten záhul 24hod denně péče o 2 děti a k tomu domácnost. Ale byl to úžasný rok.
@wikinka No holka možná by chtělo trochu zvolnit, tělo si pak už dělá co chce a kolabuje. Mám s tím zkušenosti, dělám při normální práci ještě barmanku, tedy už jen tak 2x-3x za měsíc, ale dřív to bylo i 3x týdně a třeba jsem jela v kuse 50 hodin, byl to záhul a tělo si pak řeklo dost a zradilo mě. A to nemluvě o psychice, ta fakt nebyla nic moc. Přeci jen to chce být asi víc v klidu.
11. lis 2010 v 07:40  • Odpověz
@briuska ahoj, my máme taky pidi byt a taky jen 45m2, ale máme to jako 2+1 a záchod s koupelnou spojen, ale taky je to pidi midi a taky budeme mít pro miminko v ložnici koutek kde bude postýlka (snad tam vleze) a přebalovák na komodě a hrací kouteček uděláme v obýváku tak snad se tam nějak vlezem.

@petrushka1 přesně tak my taky letos byli jen tady na Horní Bečvě a na Ostravici a super myslím, že pěkná dovča se dá užít i tady u nás i když moře je moře tak snad nám to taky příští rok vyjde pokud stejně jako některá z vás nebudu 2v1. A dárečky zatím nemám pro nikoho nic, ale už začíná být nejvyšší čas obhlídnout obchody.

@wikinka No asi by si fakt měla zvolnit ať tě to vyčerpání neskolí a nezkončíš na nemocenské :wink: taky musím zajet do lékarný a nakoupit nějaké vitamínky ať jsme zdraví týýý jo to je super, že si sehnala i ten čaj to jsem tedea netušila, že je i na žaludeční potíže tak ten asi taky koupím a taky potřebuju koupit tu kyselinu listovou když už jsem vysadila HA.

@danib taky by jsme chtěli zkusit s přítelem Řecko hodně lidí si to strašně chválí, že tam je moc hezky a je tam kde i vyjet na různé výlety atd. mami Ela to muselo být super když ti cizí prcek řekl mami co :wink:
11. lis 2010 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz
@wikinka Určitě by to chtělo trochu zvolnit. Není to tak dlouho, co jsem skoro 2 měsíce byla cca 17 hodin denně v práci a domů chodila opravdu jen přespat. Strašné období. A když ti pak ve finále zaměstnavatel nic nedá... :o(
@danib Řecko je krásný. Byli jsme tam na svatební cestě, na Korfu a doteď na to vzpomínám. Potom bylo i Chorvatsko, Tunis, Egypt, ale na Korfu nemá ani jedna z těchto zemí. Příští rok, pokud to vyjde, bych chtěla do Řecka znova. Na nějaký ostrůvek. Je zajímavý, jak to v Anglii mají zařízené, že na děti vůbec nemají čas... Asi jen o víkendech, ne? Asi to není jak u nás, že maminka je s dítětem třeba 3 roky doma a užívá si ho :o)
Jůůů, už jsme na 3.stránce, super, že jsme tak ukecané :o)))
11. lis 2010 v 10:24  • Odpověz
Ahoj snažilky !
Nenápadně :slight_smile: se k vám přidávám. S přítelem jsme se rozhodli, že děťátku necháme volný průběh. Od půlky června 2010 neberu HA :slight_smile:) přítel byl skoro 5 měsíců pracovně v USA a tak jsem se alespoň pořádně očistila... a od 6.11. (teprve) pracujeme - nepracujeme na miminku.

Jinak vidím, že jste si zamilovaly stejnou zemi - Řecko, jako já (my). Pracovala jsem u CK v Řecku a tuto zemi zbožňuju, další dovolená bude určitě zase tahle destinace.
11. lis 2010 v 11:25  • Odpověz
@petrushka1 No Řecko je prostě super. Ale já osobně, když srovnám těch pět míst, kde jsem byla, tak Korfu mě zaujalo nejméně, tam se mi líbilo jen letovisko Paleokastrica, kde jsme bydleli. Jinak nej místo kde jsme byli byl ostrov Karpathos. Je to divoký, zatím málo navštěvovaný ostrov, ale opravdu pecka. My ale preferujeme cestovat tam na vlastní pěst na motorce a to vždy celých 12dní, což ne všichni mají rádi. Nepotrpíme si na luxusním ubytování a jídle. Jinak v té Anglii to tak opravdu funguje, ráno odjueli většinou ještě než se děti probudili a přijeli třeba ve 21hod, když už spinkali. Ale bylo to asi taky proto, že věděli, že o dětičky je strašně dobře postaráno. Musím se pochlubit, že po mě už se jim nikdy nepodařilo najít au-pair, která by to tak zvládla jako já a tak po dvou pokusech to radši vzdali. Do dnes jsme v kontaktu.
@verulinkahonzik No bylo to úžasný, jaký jsem měla s dětičkama krásný vztah, ale o to bylo těžší se smířit s tím, že už je nemám u sebe. Po návratu do Čech mi trvalo 4 měsíce, než jsem se z toho vzpamatovala. Chodila jsem po městě a brečela. bylo to děsný. Když jsem tam pak po dvou letech přijela, malá se ode mě nehnula, chtěla spát se mnou v posteli a neustále se mi ptala, proč tam s nimi již nemůžu žít a to už jí byly 4roky. Do konce se se mnou i domítla napřed na letišti tozloučit, ale pak to bylo jak v blbém filmu. Když jsem už odcházela od auta, taxe otevřely dveře a málá za mnou běžela, aby mě objala a řekla, že mě má ráda. Něco takového bych přála zažít všem. Byl to jeden z nejkrásnějších zážitků v životě. Co dokáže dětská láska. O to víc si přeji svého broučka, když vím, jakou lásku ty děti umí dát a jaké to je mít je u sebe. Vše v životě se díky jejich lásce a pohledu na ně zvládá lépe. Člověk má hned víc síly.
@pe3ka Ahojky vítáme tě mezi námi snažilkami. Držím palce ať se brzy zadaří.

Jo a kdyžtak dej nějaký tip na destinace v Řecku. Já už mám procestované Korfu, Pargu a okolí, Lefkádu, Karpathos a Kefalonii. Vše krásný, nej Karpathos a Lefkáda.
11. lis 2010 ve 12:23  • Odpověz
danib -> děkuji, také držím pěstičky ať se brzy zadaří :slight_smile: Jinak jsi procestovala daleko větší kus Řecka než já. Já jsem pracovala ve Vrasně (60km od Soluně), krásné letovisko ve Strimonském zálivu mezi Stavrosem a Asprovaltou :slight_smile:
Jinak jsem se podívala do Thessalonik, nádherné Kavaly.. na Thassos.. Pella, Edessa, Vergina :slight_smile: no projezdila jsem toho docela dost. Dál jsem byla na Sithonii letovisko Sarti (stř. prst Chalkidiki), letovisko Neos Marmaras :slight_smile:) všude bylo krásně.. :slight_smile:
Lefkádu závidím :wink:
Jak dlouho se snažíte?

Postřehla jsem, že jste se bavily o vitamínech, já beru pár dní kys.listovou.
11. lis 2010 ve 13:02  • Odpověz
@danib S dětma jsi opravdu měla krásný vztah. Překvapuje mě, že i ta malá holčička tě po 2 letech poznala a pamatovali si tě. ětšinou děti zapomenou. To, co se odehrálo na letišti je opravdu jako z filmu. Úplně jsem si to představovala, jak se otevřou dveře od auta a ona se za tebou rozběhne. Krása :o)))
Lefkáda mě taky láká. My taky nemusíme mít luxusní dovolenou. Stačí mi obyč ubytování, bungalow, apartmán, nepotřebuju pětihvězdičkový hotel. Na Korfu se mi asi líbilo proto, že jsem nepoznala jiné krásy Řeckých ostrovů, ale taky proto, že to byla s manžou naše první společná dovolená umoře, první cestování letadlem atd. Jinak jsme byli v Agios Georgios. Každopádně tam bylo čisťounký moře, jako zatím nikde. v Chorvatsku šutry, ale s tím člověk počítá, studená voda, v Tunisu medůzy a v Egyptě spousta ryb, plno lidí a nedalo se tam pořádně si zaplavat. Jako školačka jsem byla ještě v Itálii, tam bylo taky krásně, ale neužila jsem si to tak, jako s manžou :o)
11. lis 2010 ve 13:15  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

můžu se k vám přidat? mám sice jednoho rošťáka doma, ale snažíme se o druhého :slight_smile:)

koukám že mluvíte o Řecku, to je moje srdeční záležitost :dizzy_face: letos jsme byli i s malým na Korfu :slight_smile:)
11. lis 2010 ve 13:21  • Odpověz
@jajinka27 Ahojky, vítej mezi námi :o) Koukám, že na Korfu se ti taky líbilo. Kdepak jste byli?
11. lis 2010 ve 13:30  • Odpověz
@petrushka1 byli jsme na jihu v Agios Georgios :grinning: a nejhezčí byla Paleokastritsa a Achilleon :dizzy_face:
11. lis 2010 ve 13:35  • Odpověz
Jůů, tam jsme byli taky :o)) Nejvíc se mi líbila restaurace, kde obsluhovala češka, v kuchyni dělala její maminka a na pláži její tatínek :o))
11. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz
@danib jeeeeva mám slyzy na krajíčku jen když to čtu muselo to být šílené si zvyknout si, že s něma nejsi když si s něma byla skoro 24hod. denně co, muselo to být smutné loučení jak pro tebe tak pro ty dětičky.

@pe3ka aooooj taky tě vítám mezi námi :wink: a taky přeji ať se brzy zadaří. Já pro kys.listovou musím skočit do lékárny až budu mít čas :sweat_smile: a já se snažením začínáme až skončí MS takže tak nějak další týden by to už mohlo jít :grinning: ¨

@jajinka27 vítej :wink:

Přítelova sestra byla taky v Řecku a strašně moc si vychvalovala Zakyntos i fotky a video když ukazovala tak to tam vypadalo jako v pohádce :slight_smile:
11. lis 2010 ve 13:53  •  2 děti  • Odpověz
@petrushka1 jo jo tam vařili výýýborně, dokonce nám ta češka doporučila nějaká jídla a teda fakt žranice :grinning: a kde jste bydleli?

my byli venku tam je kosa, fuj

jinak já jsem druhý měsíc po vysazení antiko, první mi přišla až 42.den, což se mi nikdy nestalo a další ms má přijít dneska a zase nic, tak snad se tělo brzo vzpamatuje
11. lis 2010 v 17:04  • Odpověz
@jajinka27 Ono tam bylo víc českých. Tohle byla Taverna Malibu a bydleli jsme ve studiu Angeliky. K moři jsme chodili právě pod Malibu, tam byl píseček. Pod těma studiama, kde jsme bydleli, byly totiž šutry. A kde jste bydleli vy?
Venku je opravdu hnusně. Taky jsme tam byli, ale teď jsem už v teplíčku doma a nehnu se odsud. Až ráno do práce :frowning2: Ale je pátek, tak snad to uteče :grinning:
Já bych MS měla dostat příští týden a myslím, že přijde možná už o víkendu, ale uvidíme.
11. lis 2010 v 17:14  • Odpověz
@petrushka1 jo jo Malibu :grinning: a teda pláže nic moc :( v moři všude okolo šílený kameny, jen občas udělaná cestička do moře z písku, ty kameny sice jen 2 metry ale pro děti nic moc :(( bydleli jsme v Bruskosu a docela fajn :slight_smile:)

jejda do práce, až já někdy půjdu do práce budu jak v Jiříkově vidění :sweat_smile:
11. lis 2010 v 19:03  • Odpověz
@jajinka27 My jsme měli ty studia takový skromný, ale stačilo nám to. Stejně jsme tam skoro nebyli. Byla tam i malá teráska, kde jsme snídali a večer popíjeli a u ní rostli melouny. Každý den jsem na ně koukala a říkala si, poznají, když si 1 utrhnu? :grinning: Ale vydržela jsem to a neutrhla, i když melouny mám strašně ráda :grinning:
A mateřskou máš teď na 2 roky?
11. lis 2010 v 19:35  • Odpověz
@petrushka1 melouny? já tam zkoumala něco co jim vyselo jakoby z trámů dolu :grinning: my měli taky jen malou kuchyňku a oddělenou ložnici, kde spal prcek a my seděli na balkoně a popíjeli vínko :grinning:
mateřskou mám na 3 roky a bohužel se nemám kam vrátit :( šéfka matky zpět nebere :angry:
11. lis 2010 ve 20:12  • Odpověz
jinak mě je 30 :slight_smile:)) a beru kyselinu listovou stejně jako u prvního snažení
11. lis 2010 ve 20:28  • Odpověz
preju vsem snazilkam, at se brzy zadari :wink:
jen radim, fakt nic nereste, kdyz miminko bude chtit, najde si vas samo.... :slight_smile:
11. lis 2010 ve 20:35  • Odpověz
@jajinka27 To je docela drsný, že šéfka zpět nebere matky :frowning2: Tak pořád máš ještě dost času otěhotnět, aby ti to vyšlo akorát, než ti skončí mateřská, ne? Ale je mi jasný, že touha po dalším miminku je veliká. :grinning:
11. lis 2010 ve 20:36  • Odpověz
@martek Ahojky, jasně, vítej!!! Skoro všichni tomu necháváme volný průbh, takže se nehroutíme když přijde MS. Pokoušíte se o první mimčo? A kolik ti je?
11. lis 2010 ve 20:38  • Odpověz
@martek rady typu nic neřešte jsou sice hezký ale když se někdo pak snaží dlouho a jsou různé problémy tak to nejde neřešit, tohle je bohužel jen a jen fráze
11. lis 2010 ve 20:38  • Odpověz
@petrushka1 no to je drsný, vezmeš odstupný a jdeš a pokud ne, udělá ti ze života peklo, krásná to představa že :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2010 ve 20:41  • Odpověz
@jajinka27 neni to fraze, je to pravda.... (vlastni zkusenost, bohuzel...)
11. lis 2010 ve 20:45  • Odpověz
@martek a ty to fakt neřešíš? to tě obdivuju fakt :wink: páč mám okolo sebe bohužel kamarádky co se tím hodně a hodně trápily nebo trápí :pensive:
11. lis 2010 ve 20:46  • Odpověz
@petrushka1 jj, o prvni mimco a brzy mi bude tricet a priteli 33, takze nejvyssi cas :grinning:
ale jak rikam, doma je na black-listu slovo snazeni a snazilka, takze ja jsem proste Martek :sunglasses: :grinning:
11. lis 2010 ve 20:47  • Odpověz
@jajinka27 zakazala sem si to, protoze to je to nejhorsi, co bych mohla udelat.... ale sem zvedava, jak dlouho to vydrzim :confused: :grinning:
takze budu potrebovat velkou podporu a proto jsem tady s vama :wink:
11. lis 2010 ve 20:49  • Odpověz
@jajinka27 No tak to je fakt drsný. Tam bych se teda vrátit taky nechtěla, aby mi někdo dělal ze života peklo. Snad potom najdeš lepší práci, kde se se zaměstnancema zachází lépe :slight_smile:
@martek Tak to je mi líto a chápu, že to neřešíš. Však ono to jednou přijde samo :grinning:
11. lis 2010 ve 20:50  • Odpověz
@martek tak držím palce ať vydržíš :wink: a jak dlouho se snažíte?
11. lis 2010 ve 20:51  • Odpověz
@jajinka27 nesnazime :-P
ale tohle je prvni cyklus bez HA :wink:
11. lis 2010 ve 20:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.